IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H18E

No Name Club   1. day 2. day 3. day 4. day Emit
 Joonas AholaNaviFIN16:36:0011:34:0014:22:009:11:25   167692
 Topias AholaNaviFIN15:38:0012:41:0015:00:009:00:00   177583
 Severi AikioKuusamon Erä-VeikotFIN16:40:0012:01:0014:44:009:45:00   190615
 Valtteri AlankoIF Sibbo-VargarnaFIN16:44:0011:37:0015:31:0010:24:00   156827
 Ari AnttonenKeuruun KisailijatFIN17:05:0011:04:0015:22:0010:41:00   84639
 Markku BergmanOunasvaaran HiihtoseuraFIN15:42:0012:32:0015:37:0010:04:00   155001
 Jonas BjörkgårdKokkolan SuunnistajatFIN16:12:0011:48:0016:02:0010:34:00   154226
388Aidan DawsonAustraliaAUS 12:35:0014:30:00    144952
 Samuli ErvastiKuusamon Erä-VeikotFIN16:51:0011:30:0015:16:0010:17:00   166686
 Sebastian FleissGermanyGER16:35:0011:35:0014:23:0010:18:00   67317
 Viljam GrahnNärpes OKFIN17:04:0012:16:0014:49:009:57:00   169028
 Joakim HakalaIF FemmanFIN15:17:0012:34:0015:12:009:59:00   92962
 Matias HakalaLapuan VirkiäFIN15:41:0012:36:0014:52:0010:35:00   182987
 Petrus HanhijärviEspoon AkillesFIN15:50:0012:21:0014:17:009:43:00   153083
 Mark HannolainenSK VuoksiFIN 11:03:0015:01:0010:42:00   182740
 Jussi HarjuTampereen PyrintöFIN15:22:0011:27:0015:50:0010:36:00   128028
 Pietu HeiskanenKangasniemen KalskeFIN16:47:0011:43:0015:25:0010:31:00   148912
 Severi HeiskanenKangasniemen KalskeFIN16:10:0012:48:0014:31:0010:29:00   180235
 Olli HiitolaOulaisten TaruFIN16:08:0011:24:0015:20:0010:14:00   185244
 Mikko HulkkonenPihkaniskatFIN15:56:0012:38:0015:30:0010:12:00   93574
 Anssi HuostilaLammin SäkiäFIN16:50:0011:40:0015:19:009:24:44   181424
 Lauri HuotariLahden Suunnistajat-37FIN15:40:0012:23:0014:54:009:18:56   191062
 Aleksi HuuhaOulaisten HuimaFIN15:48:0012:46:0014:36:0010:25:00   175380
 Aapo HäkkinenSaarijärven PullistusFIN16:05:0012:09:0014:32:0010:22:00   125845
 Juha-Matti IngetPudasjärven UrheilijatFIN16:23:0011:08:0015:05:0010:19:00   180874
 Jonas JernIF FemmanFIN16:17:0011:11:0015:59:009:20:34   191146
 Arttu JokikokkoPudasjärven UrheilijatFIN15:31:0011:39:0015:44:0010:23:00   180581
 Riku JuhalaHiisirastiFIN16:03:0012:37:0015:42:009:48:00   58677
 Kim JunoSwitzerlandSUI15:57:0012:15:0014:40:009:56:00   144988
 Atte JurvakainenSuunta JyväskyläFIN16:56:0011:16:0015:24:0010:05:00   169588
 Jooseppi KalliokoskiRasTiimiFIN15:55:0011:02:0015:33:009:54:00   93186
 Jeronym KamenickyCzech RepublicCZE17:02:0011:01:0015:39:009:55:00   144974
 Veli KangasHelsingin SuunnistajatFIN16:24:0011:13:0016:04:009:08:45   183453
 Aleksi KarppinenSK PohjantähtiFIN16:19:0011:21:0015:07:009:06:59   153160
 Tuomas KaunistoTampereen PyrintöFIN15:24:0012:42:0015:35:0010:30:00   59749
 Jussi KauppinenAsikkalan RaikasFIN16:53:0011:49:0014:26:0010:16:00   190879
 Joonatan KiveläPerhon KiriFIN15:19:0011:41:0015:56:0010:00:00   152121
 Anssi KoirikiviRasTiimiFIN16:27:0012:27:0014:47:009:32:00   411927
 Jere KommioHämeenlinnan SuunnistajatFIN15:26:0012:10:0015:48:009:50:00   161096
 Artur KulaginHelsingin SuunnistajatFIN15:39:0012:02:0015:49:0010:09:00   188596
 Anton KuukkaTampereen PyrintöFIN15:49:0011:14:0015:26:009:11:40   82685
 Lasse-Pekka LahtiKangasala SKFIN16:55:0011:26:0014:43:009:46:00   185158
 Ville LampinenHelsingin SuunnistajatFIN16:00:0011:15:0015:28:009:33:00   159159
 Akseli LeinoRajamäen RykmenttiFIN16:38:0012:13:0014:58:0010:01:00   488129
 Mikko LindbergSomeron EsaFIN15:44:0011:38:0015:18:009:37:00   183761
 Joona LindrothAsikkalan RaikasFIN15:46:0011:58:0014:46:0010:10:00   183524
 Matti LinnaOulaisten HuimaFIN16:15:0011:18:0015:15:009:34:00   161073
 Casper LinnailaOK OrientFIN16:49:0012:00:0014:56:009:35:00   101502
 Vilho LoukkalahtiHiidenkiertäjätFIN16:58:0012:14:0014:28:009:44:00   312760
 Osku LyytikäinenSK VuoksiFIN15:45:0012:20:0016:03:009:36:00   126971
 Aapo LönnrothSuomusjärven SisuFIN15:16:0012:50:0015:29:009:53:00   146848
 Olli MalinenTuusulan Voima-VeikotFIN  15:27:0010:43:00   191942
 Henry McNultyAustraliaAUS16:57:0012:06:0014:15:009:58:00   144968
 Christoffer MelinIK FalkenFIN16:11:0011:53:0014:42:0010:15:00   156757
 Shamus MorrisonNew ZealandNZL 12:40:0014:51:0010:44:00   144960
 Aleksi MäenpääTuusulan Voima-VeikotFIN15:21:0012:07:0015:08:0010:45:00   182511
 Gabriel MöschSwitzerlandSUI16:28:0011:12:0015:09:0010:13:00   144962
 Aleksi NiemiTampereen PyrintöFIN15:52:0012:31:0015:41:0010:46:00   190092
 Rasmus NiinimäkiKyrös-RastiFIN15:37:0011:56:0015:13:0010:37:00   166282
 Arto NiiranenKalevan RastiFIN17:00:0012:18:0014:19:0010:03:00   161078
 Tuomo NiskanenMäntsälän UrheilijatFIN16:41:0011:17:0015:14:0010:47:00   169693
 Arttu NummelaMäntsälän UrheilijatFIN15:36:0011:54:0014:50:0010:32:00   161783
 Jere PantsarPellon PonsiFIN16:25:0011:36:0014:21:0010:33:00   83503
 Joona LeipijärviHämeenlinnan Suunnistajat16:09:0012:43:0014:24:0010:20:00   145993
 Petja PöyhönenRastikarhutFIN16:18:0011:09:0016:05:0010:02:00   82895
 Topi RaitanenTuusulan Voima-VeikotFIN15:32:0012:05:0015:45:0010:38:00   183441
 Tommi RantalaSuunta JyväskyläFIN16:06:0012:49:0014:20:0010:26:00   81844
 Jiri-Pekka RissanenSonkajärven PahkaFIN15:20:0012:39:0015:03:009:51:00   155970
 Lari-Antti RissanenSonkajärven PahkaFIN15:58:0011:07:0016:01:009:38:00   159855
 Lauri RoininenHelsingin SuunnistajatFIN16:48:0012:04:0014:34:009:47:00   155549
 Robert RostovRussiaRUS15:18:0011:45:0015:17:0010:08:00   145001
 Aaro RuoholaMS ParmaFIN15:23:0011:31:0015:40:009:28:03   185005
 Harri RäisänenKiimingin UrheilijatFIN16:34:0012:22:0014:38:0010:48:00   124327
 Aki SaariRastikarhutFIN15:27:0011:44:0015:54:009:23:50   177287
 Andres SaetaluEstoniaEST16:21:0011:32:0015:52:0010:11:00   180651
 Antti SaikkoLappeen RientoFIN15:15:0011:52:0015:58:009:19:43   170433
 Antti SainioTuusulan Voima-VeikotFIN15:30:0012:26:0015:38:0010:07:00   175624
 Eero SalevaTuusulan Voima-VeikotFIN16:07:0011:57:0015:47:009:08:37   413247
 Antti-Ville SalomaaNaviFIN15:43:0011:25:0015:23:009:31:00   186493
 Atso SalopeltoSK VuoksiFIN16:42:0011:46:0014:16:0010:39:00   158951
 Luc SandevoirFranceFRA 12:03:0014:37:0010:49:00   144996
 Niklas SarparantaLynxFIN16:33:0011:29:0014:35:009:52:00   146203
 Samuli SchroderusSK PohjantähtiFIN16:13:0011:00:0015:55:009:20:06   151147
 Santeri SchroderusSK PohjantähtiFIN16:39:0011:59:0014:45:009:40:00   171996
 Konstan SerebryanitskiyRussiaRUS15:28:0012:24:0015:43:009:17:13   130790
 Henri SimiläSK VuoksiFIN15:47:0011:23:0015:34:009:24:49   130041
 Caj SnickarsSolf IKFIN16:01:0012:11:0014:29:0010:28:00   57547
 Joni SolonenLahden Suunnistajat-37FIN16:37:0011:05:0015:36:0010:21:00   58341
 Aleksi SopoKuopion SuunnistajatFIN16:02:0012:19:0015:51:009:24:03   190262
 Vili SormunenRasti E4FIN15:25:0012:45:0015:04:009:49:00   131877
 Magnus StruckmannTampereen PyrintöFIN15:29:0012:29:0015:02:0010:40:00   57467
 Anton SulkulaSuunta JyväskyläFIN16:04:0011:20:0015:53:009:30:00   159791
 Ville SundelinRastikarhutFIN15:53:0011:50:0015:57:009:41:00   142346
 Eemeli SuominenHiidenkiertäjätFIN17:01:0012:12:0014:53:009:20:38   191092
 Rickard SvedbergIF Sibbo-VargarnaFIN15:33:0012:25:0015:06:0010:27:00   180599
 Arttu SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFIN16:32:0011:47:0014:18:009:06:42   151256
 Lari TakanenVehkalahden VeikotFIN16:45:0011:42:0015:21:009:18:29   312887
479Eero TuomaalaTuusulan Voima-VeikotFIN15:35:00      151458
 Miro TuomalaSuunta JyväskyläFIN16:54:0011:33:0014:39:009:29:57   144679
481Tuomas SainioKangasala SKFIN16:30:0012:47:0014:25:0010:50:00   156588
 Hermanni WillmanRastikarhutFIN16:52:0011:19:0014:55:009:39:00   74494
 Jeremias LipsanenNaviFIN16:20:0011:28:0016:00:009:42:00   157451
491Heikki VuopioPellon PonsiFIN15:34:0012:33:00     180333
Form of the results:
Suomi  Svenska  English