IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H55A

Nro Nimi Seura   1. päivä 2. päivä 3. päivä 4. päivä Emit
2375Timo AhlrothTurengin SarastusFIN15:19:0013:33:0013:39:0010:38:00   157552
2376Mario AmmannSwitzerlandSUI15:41:0013:04:0014:00:0010:52:00   49653
2377Marc AmmerichFranceFRA14:40:0013:18:0014:41:0010:46:00   52098
2378Erkki ArgillanderVaalan KarhuFIN16:52:0011:45:0014:40:0010:21:00   159465
2380Sönke BandixenSwitzerlandSUI15:10:0014:08:0014:12:009:54:00   49686
2381Otti BisangSwitzerlandSUI15:33:0012:11:0015:09:0010:44:00   49667
2382Anders BjörklundSwedenSWE16:43:0012:48:0015:36:008:34:00   61610
2383Per Kristian EkebergNorwayNOR14:54:0012:37:0015:48:0010:04:00   159501
2384Sven ErikssonGamlakarleby IFFIN16:47:0011:34:0015:25:009:43:00   173073
2385Juha EronenKarkki-RastiFIN16:23:0012:41:0013:30:0011:10:00   45114
2386Pekka FinckeVehkalahden VeikotFIN16:58:0013:22:0014:42:008:47:00   179773
2387Timo GladRasti-JyryFIN16:53:0012:08:0014:46:0010:00:00   161543
2388Mikhail GryaznevichGreat BritainGBR17:06:0011:44:0015:05:009:31:00   408098
2389Roland GysslerSwitzerlandSUI16:37:0012:45:0015:43:008:35:00   49677
2390Timo Halla-AhoAlajärven AnkkuritFIN17:08:0011:54:0015:11:009:18:00   76629
2391Allan HattarIK FalkenFIN 13:59:0013:53:00    411102
2392Arto HautalaVaasan SuunnistajatFIN16:56:0013:32:0013:51:009:14:00   180989
2393Matti HautalaOulun NMKY:n UrheilijatFIN14:47:0012:51:0015:33:0010:13:00   193240
2394Matti Haveri-HeikkiläSuunta JyväskyläFIN14:49:0013:00:00     47557
2395Markku HeikkaOulun NMKY:n UrheilijatFIN16:01:0014:05:0013:56:009:28:00   54541
2396Ari HeikkiläHämeenlinnan SuunnistajatFIN14:38:0013:02:0015:39:009:46:00   142890
2397Jyrki HeleniusRasti-NokiaFIN15:47:0012:07:0015:44:009:57:00   45968
2398Markku HelleSaarijärven PullistusFIN16:31:0012:26:0013:35:0011:08:00   42678
2399Thomas HertnerSwitzerlandSUI17:07:0012:34:0013:38:0010:08:00   49672
2400Robert HicklingGreat BritainGBR14:34:0013:41:0014:19:0010:29:00   182346
2401Jouni HongellKokkolan SuunnistajatFIN17:01:0011:49:0015:24:009:19:00   150689
2402Martin HowaldSwitzerlandSUI15:52:0013:38:0015:20:008:50:00   148278
2403Leif HovdenNorwayNOR15:23:0011:43:0015:08:0011:14:00   91423
2404Heikki HulkkonenPihkaniskatFIN15:53:0011:47:0015:46:0010:05:00   189213
2405Timo HyppänenEtelä-Kymen SuunnistajatFIN16:11:0013:50:0013:44:009:40:00   157236
2406Risto HöglundOlavin RastiFIN15:03:0012:53:0014:55:0010:40:00   57329
2407Björn JohanssonSwedenSWE16:27:0013:46:0014:22:009:01:00   52093
2408Arto JokinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN16:59:0012:54:0014:06:009:21:00   154561
2409Matti JokinenTurun VisatFIN16:10:0012:43:0015:40:009:09:00   189867
2410Jarmo JumppanenPihkaniskatFIN 12:36:0015:06:008:43:00   411936
2411Eero JunkalaKannuksen UraFIN15:21:0011:41:0015:23:0010:59:00   41886
2412Jarmo JuntunenRasti-HyryFIN16:14:0014:15:0014:10:008:57:00   75603
2413Anssi JuutilainenSK VuoksiFIN16:35:0012:47:0013:41:0010:31:00   401055
2414Kauko JylhäKälviän TarmoFIN17:16:0011:31:0015:03:009:26:00   65210
2415Jouko KaramoHelsingin SuunnistajatFIN15:30:0013:08:0013:45:0011:11:00   188632
2416Jouko KarppinenLaitasaaren VetoFIN16:02:0013:36:0014:53:008:45:00   90424
2417Juhani KatkoEspoon SuuntaFIN  15:50:009:37:00   413119
2418Antti KauppilaSaloisten ReipasFIN16:51:0012:44:0014:04:009:50:00   57780
2419Jouko Keski-OjalaKannuksen UraFIN15:57:0013:55:0014:58:008:36:00   142898
2421Seppo KinkkiTampereen NMKY:n UrheilijatFIN15:39:0014:13:0015:04:008:33:00   175196
2422Jorma KoirikiviRasTiimiFIN17:02:00  8:59:00   74481
2423Juris KokinsLatviaLAT14:42:0013:07:0014:34:0011:01:00   69237
2424Sauli KonttilaKannuksen UraFIN16:25:0011:57:0014:33:0010:39:00   160277
2425Asko KorpijärviKannuksen UraFIN14:55:0012:14:0015:01:0011:15:00   159250
2426Heikki KorppiOunasvaaran HiihtoseuraFIN16:18:0012:04:0014:28:0010:48:00   49217
2427Hannu KosonenOlavin RastiFIN14:58:0012:25:0015:54:0010:14:00   156422
2428Reino KurkelaOunasvaaran HiihtoseuraFIN15:36:0013:10:0013:54:0010:53:00   183522
2429Juhani KurulaSK PohjantähtiFIN14:41:0014:10:0014:57:009:22:00   130046
2430Urs KyburzSwitzerlandSUI15:54:0013:06:0013:33:0011:04:00   52104
2431Kyösti KämäOunasvaaran HiihtoseuraFIN15:01:0013:57:0014:24:0010:06:00   49243
2432Jaakko KäyhköRastiPiikkiöFIN16:36:0011:51:0014:21:00    157575
2433Ossi LaapasJoutsenon KullervoFIN14:50:0014:03:0014:26:0010:01:00   161904
2434Juha LahtiHämeenlinnan SuunnistajatFIN15:56:0013:12:0013:47:0010:34:00   153333
2435Jouko LahtinenHelsingin SuunnistajatFIN15:00:0012:24:0015:29:0010:30:00   413421
2436Seppo LaitinenKangasniemen KalskeFIN16:00:0012:12:0016:01:009:17:00   40958
2437John LaukkaRastivarsatFIN16:08:0013:35:0014:23:009:12:00   57132
2438Geoff LawfordAustraliaAUS17:03:0012:46:0015:56:009:55:00   142730
2439Esa LehtoHelsingin SuunnistajatFIN16:22:0011:50:0015:59:009:25:00   177036
2440Jarmo LehtoVehkalahden VeikotFIN16:48:0013:31:0013:31:009:35:00   142110
2441Timo LehtovirtaRastikarhutFIN15:06:0013:37:0014:45:0010:11:00   168340
2442Kristian LeonhardtAutstriaAUT14:45:0013:03:0015:45:009:42:00   161050
2443Heikki LepistöOriveden PonnistusFIN17:15:0012:55:0014:16:009:11:00   166280
2444Martti LeppäläHämeenlinnan SuunnistajatFIN15:49:0013:54:0015:02:008:54:00   48372
2445Alexandr LevichevRussiaRUS15:32:0013:01:0016:14:009:06:00   146206
2446Seppo LinjakumpuKuusamon Erä-VeikotFIN15:07:0012:16:0016:15:009:58:00   154714
2447Ari LinnaHauhon SisuFIN15:26:0011:58:0014:59:0011:13:00   166121
2448Harri LukanderRastiPiikkiöFIN16:24:0012:27:0016:09:008:44:00   75200
2449Esa MaajärviLappeen RientoFIN15:51:0013:53:0015:07:008:49:00   44754
2450Jari MahlamäkiTeuvan RivakkaFIN15:25:0013:44:0014:01:0010:24:00   402490
2451Jouko MalinenHelsingin SuunnistajatFIN16:40:0012:15:0013:42:0011:05:00   172898
2452Tapio MannilaRastikarhutFIN15:13:0013:48:0014:54:009:23:00   181886
2453Ari MartikainenKeuruun KisailijatFIN15:46:0013:27:0015:32:008:55:00   410647
2454Jorma MatilainenSuunta JyväskyläFIN14:31:0014:07:0014:27:0010:20:00   152281
2455Oswald MerzSwitzerlandSUI14:36:0013:25:0015:55:009:29:00   49694
2456Mikko MäkitaloKauhajoen KarhuFIN14:44:0013:42:0014:17:0010:28:00   158791
2457Jakke MänttäriInkeroisten TerhoFIN15:11:0013:40:0014:35:0010:03:00   156206
2458Eero NevalainenPihkaniskatFIN16:19:0012:17:0016:10:009:02:00   159213
2459Arto NiemiRajamäen RykmenttiFIN15:14:0012:01:0014:56:0011:16:00   156779
2460Kari-Veli NiemiLappeen RientoFIN16:04:0013:56:0014:50:008:40:00   192035
2461Hannu K. NiinimäkiLaihian LujaFIN17:13:0012:57:0013:49:009:38:00   74254
2462Harri NiinistöAngelniemen AnkkuriFIN16:44:0012:20:0015:42:008:51:00   43737
2463Jorma NissiläKokkolan SuunnistajatFIN16:41:00 14:07:009:08:00   126513
2464Jan-Peter NivaYlläksen RastiFIN15:34:0013:20:0013:43:0010:55:00   146025
2465Seppo NurisaloKokkolan SuunnistajatFIN16:29:0011:30:0016:13:009:27:00   48208
2467Kari NuuttilaKauhajoen KarhuFIN14:35:0013:17:0016:06:009:30:00   41564
2468Senan OBoyleIrlandIRL15:59:0012:39:0013:57:0011:02:00   52122
2469Ilkka OjapaloRajamäen RykmenttiFIN15:04:0013:58:0014:11:0010:18:00   412509
2470Antti OrkolaLahden Suunnistajat-37FIN16:28:0011:55:0016:07:009:15:00   126278
2471Tauno PajukangasKaustisen Pohjan-VeikotFIN15:08:0012:32:0015:31:0010:22:00   138954
2472Kauko ParkkinenRajamäen RykmenttiFIN15:35:0013:14:0015:49:009:03:00   43840
2473Pekka PartanenKalevan RastiFIN16:46:0011:48:0015:22:009:34:00   410472
2474Heikki PeltonenItä-Päijänteen RastiFIN16:54:0012:06:0014:31:0010:12:00   156772
2475Esko PensasLaihian LujaFIN15:40:0014:00:0015:16:008:39:00   182226
2476Staffan PetterssonLynxFIN15:18:0012:03:0016:04:0010:19:00   89406
2477Heikki PietiläSuunta 2000FIN14:48:00      166671
2478Martti PihlajamaaAlajärven AnkkuritFIN15:20:0012:02:0015:13:0011:00:00   57902
2479Roch PrendergastAustraliaAUT15:09:0013:09:0014:20:0010:50:00   55650
2480Antonin ProchazkaCzech RepublicCZE16:39:0014:06:0014:15:008:37:00   49698
2481Erkki PulkkinenRasti-LukkoFIN16:42:0012:18:00     46488
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English