IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

PERHE RR

Split times

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-Finish Result  
1   Kalle Peltoniemi
1:32 (6)
3:26 (1)
1:54 (2)
7:05 (1)
3:39 (3)
11:11 (1)
4:06 (4)
13:16 (1)
2:05 (3)
16:32 (1)
3:16 (17)
17:22 (1)
50 (8)
18:06 (1)
44 (21)
18:06  Kalle Peltoniemi
2   Kouta Heiskanen
VieKo
1:18 (1)
3:49 (6)
2:31 (15)
7:33 (5)
3:44 (5)
11:38 (4)
4:05 (3)
13:41 (3)
2:03 (2)
16:39 (2)
2:58 (6)
17:35 (2)
56 (21)
18:34 (2)
59 (98)
18:34  Kouta Heiskanen
3   Sanni Inkilä
KeuKi
1:30 (3)
3:33 (3)
2:03 (3)
7:40 (6)
4:07 (14)
11:58 (5)
4:18 (10)
14:05 (5)
2:07 (4)
17:23 (5)
3:18 (19)
18:23 (6)
1:00 (41)
18:53 (3)
30 (1)
18:53  Sanni Inkilä
4   Konsta Peltola
KeuKi
1:56 (22)
4:27 (14)
2:31 (15)
8:11 (9)
3:44 (5)
12:13 (6)
4:02 (2)
14:35 (8)
2:22 (16)
17:03 (4)
2:28 (2)
17:57 (4)
54 (16)
19:07 (4)
1:10 (145)
19:07  Konsta Peltola
5   Isak Finskas
IF Femman
1:35 (7)
3:42 (5)
2:07 (4)
7:18 (2)
3:36 (2)
11:27 (3)
4:09 (6)
13:41 (3)
2:14 (8)
16:46 (3)
3:05 (10)
17:38 (3)
52 (14)
19:46 (5)
2:08 (220)
19:46  Isak Finskas
5   Henriikka Halonen
Kiwis NZ
1:52 (19)
4:28 (16)
2:36 (22)
8:11 (9)
3:43 (4)
12:35 (10)
4:24 (12)
14:52 (9)
2:17 (11)
18:20 (10)
3:28 (27)
19:16 (10)
56 (21)
19:46 (5)
30 (1)
19:46  Henriikka Halonen
7   Akseli Partanen
KangSK
1:31 (4)
3:55 (7)
2:24 (11)
8:00 (8)
4:05 (12)
12:38 (11)
4:38 (14)
15:01 (10)
2:23 (17)
18:19 (9)
3:18 (19)
19:15 (9)
56 (21)
19:57 (7)
42 (16)
19:57  Akseli Partanen
8   Maiju Pötry
KR
1:26 (2)
3:38 (4)
2:12 (6)
7:28 (4)
3:50 (9)
12:27 (8)
4:59 (22)
14:21 (6)
1:54 (1)
18:12 (8)
3:51 (46)
19:12 (7)
1:00 (41)
20:10 (8)
58 (88)
20:10  Maiju Pötry
9   Anton Forsström
OK Botnia
1:46 (16)
4:13 (13)
2:27 (13)
7:26 (3)
3:13 (1)
11:25 (2)
3:59 (1)
13:34 (2)
2:09 (5)
18:11 (7)
4:37 (91)
19:12 (7)
1:01 (52)
20:18 (9)
1:06 (135)
20:18  Anton Forsström
10   Rasmus Hautala
Femman
2:07 (32)
4:29 (17)
2:22 (7)
8:13 (11)
3:44 (5)
12:30 (9)
4:17 (8)
15:25 (11)
2:55 (59)
18:25 (11)
3:00 (7)
19:31 (11)
1:06 (79)
20:54 (10)
1:23 (187)
20:54  Rasmus Hautala
11   Siiri Siivonen
RasTiimi
1:49 (17)
4:34 (20)
2:45 (29)
8:23 (13)
3:49 (8)
13:27 (14)
5:04 (24)
15:57 (16)
2:30 (22)
19:21 (13)
3:24 (25)
20:10 (14)
49 (7)
21:14 (11)
1:04 (124)
21:14  Siiri Siivonen
12   Aapo Keronen
Kangasala
2:12 (39)
4:34 (20)
2:22 (7)
8:39 (16)
4:05 (12)
13:31 (16)
4:52 (19)
15:54 (15)
2:23 (17)
19:25 (15)
3:31 (28)
20:21 (16)
56 (21)
21:22 (12)
1:01 (107)
21:22  Aapo Keronen
13   Lotta Karppinen
VaKa
1:31 (4)
4:06 (8)
2:35 (21)
8:15 (12)
4:09 (16)
13:24 (13)
5:09 (26)
15:49 (13)
2:25 (19)
19:24 (14)
3:35 (30)
20:07 (13)
43 (2)
21:33 (13)
1:26 (191)
21:33  Lotta Karppinen
14   Anna Karppinen
VaKa
1:43 (12)
4:08 (10)
2:25 (12)
8:29 (14)
4:21 (18)
13:30 (15)
5:01 (23)
15:50 (14)
2:20 (14)
19:29 (16)
3:39 (34)
20:16 (15)
47 (4)
21:34 (14)
1:18 (170)
21:34  Anna Karppinen
15   Veikko Honkanen
KR
2:01 (25)
4:09 (11)
2:08 (5)
9:27 (23)
5:18 (53)
14:16 (20)
4:49 (16)
16:32 (18)
2:16 (10)
20:10 (18)
3:38 (33)
21:01 (18)
51 (12)
21:51 (15)
50 (48)
21:51  Veikko Honkanen
16   Markus Lindeman
SoJy
1:41 (9)
3:32 (2)
1:51 (1)
7:58 (7)
4:26 (19)
12:17 (7)
4:19 (11)
14:27 (7)
2:10 (6)
17:27 (6)
3:00 (7)
18:20 (5)
53 (15)
21:52 (16)
3:32 (230)
21:52  Markus Lindeman
17   Setti Roimela
RR
1:36 (8)
4:09 (11)
2:33 (19)
10:01 (30)
5:52 (78)
14:15 (19)
4:14 (7)
16:29 (17)
2:14 (8)
20:06 (17)
3:37 (32)
21:00 (17)
54 (16)
21:53 (17)
53 (58)
21:53  Setti Roimela
18   Miiko Tuomala
Suunta SKL
1:44 (14)
4:07 (9)
2:23 (9)
8:36 (15)
4:29 (20)
12:43 (12)
4:07 (5)
15:29 (12)
2:46 (43)
19:14 (12)
3:45 (42)
20:04 (12)
50 (8)
22:08 (18)
2:04 (217)
22:08  Miiko Tuomala
19   Antti-Jussi Karjalainen
1:53 (20)
4:27 (14)
2:34 (20)
9:18 (21)
4:51 (34)
14:41 (22)
5:23 (31)
17:17 (20)
2:36 (30)
21:00 (20)
3:43 (38)
22:00 (20)
1:00 (41)
23:06 (19)
1:06 (135)
23:06  Antti-Jussi Karjalainen
20   Kerttu Alamäki
KeuKi
1:42 (11)
4:34 (20)
2:52 (36)
9:11 (20)
4:37 (23)
14:27 (21)
5:16 (28)
17:06 (19)
2:39 (35)
20:52 (19)
3:46 (43)
21:53 (19)
1:01 (52)
23:09 (20)
1:16 (163)
23:09  Kerttu Alamäki
21   Joel Lohela
YlikNM
2:07 (32)
5:16 (37)
3:09 (53)
10:25 (38)
5:09 (47)
15:15 (24)
4:50 (18)
17:26 (21)
2:11 (7)
21:14 (21)
3:48 (44)
22:14 (21)
1:00 (41)
23:23 (21)
1:09 (143)
23:23  Joel Lohela
22   Selja Haase
OH
1:59 (23)
5:04 (32)
3:05 (47)
9:01 (17)
3:57 (10)
16:11 (36)
7:10 (95)
18:54 (34)
2:43 (38)
21:48 (22)
2:54 (4)
22:48 (23)
1:00 (41)
23:33 (22)
45 (27)
23:33  Selja Haase
23   Milka ja Oiva Tuomela
2:01 (25)
4:32 (19)
2:31 (15)
9:20 (22)
4:48 (32)
14:09 (18)
4:49 (16)
17:54 (23)
3:45 (112)
21:52 (23)
3:58 (53)
22:43 (22)
51 (12)
23:36 (23)
53 (58)
23:36  Milka ja Oiva Tuomela
24   Henrik Juntunen
KR
2:26 (47)
5:16 (37)
2:50 (34)
10:07 (33)
4:51 (34)
15:52 (32)
5:45 (35)
18:53 (33)
3:01 (68)
21:57 (24)
3:04 (9)
22:53 (24)
56 (21)
23:54 (24)
1:01 (107)
23:54  Henrik Juntunen
25   Antti Miettunen
IiSu
2:47 (69)
5:10 (35)
2:23 (9)
9:49 (29)
4:39 (24)
16:00 (33)
6:11 (50)
18:48 (32)
2:48 (49)
22:53 (31)
4:05 (56)
23:39 (26)
46 (3)
24:15 (25)
36 (6)
24:15  Antti Miettunen
26   Jimi Repo
RaPi
2:52 (73)
5:51 (52)
2:59 (40)
10:24 (37)
4:33 (21)
15:45 (31)
5:21 (30)
18:37 (29)
2:52 (55)
22:52 (30)
4:15 (65)
23:53 (29)
1:01 (52)
25:02 (26)
1:09 (143)
25:02  Jimi Repo
26   Otto Näpänkangas
SK Pohjantähti
2:04 (28)
5:31 (47)
3:27 (71)
10:39 (43)
5:08 (46)
15:33 (26)
4:54 (20)
18:32 (28)
2:59 (66)
23:09 (35)
4:37 (91)
24:25 (36)
1:16 (131)
25:02 (26)
37 (8)
25:02  Otto Näpänkangas
28   Anni Peltoniemi
2:25 (45)
5:18 (41)
2:53 (37)
10:05 (32)
4:47 (31)
16:12 (37)
6:07 (44)
18:47 (30)
2:35 (26)
23:06 (34)
4:19 (71)
24:05 (32)
59 (35)
25:08 (28)
1:03 (120)
25:08  Anni Peltoniemi
29   Hannes Häkkilä
KaJu
1:45 (15)
4:29 (17)
2:44 (28)
9:10 (19)
4:41 (26)
15:34 (27)
6:24 (64)
18:00 (24)
2:26 (21)
23:41 (38)
5:41 (145)
24:23 (35)
42 (1)
25:16 (29)
53 (58)
25:16  Hannes Häkkilä
30   Juuna Seppänen
EuVe
2:31 (53)
5:31 (47)
3:00 (42)
10:37 (42)
5:06 (45)
15:12 (23)
4:35 (13)
17:47 (22)
2:35 (26)
22:42 (27)
4:55 (112)
23:57 (30)
1:15 (127)
25:17 (30)
1:20 (175)
25:17  Juuna Seppänen
31   Maija Näpänkangas
SK Pohjantähti
2:08 (34)
5:01 (31)
2:53 (37)
10:18 (35)
5:17 (52)
17:07 (45)
6:49 (85)
19:54 (42)
2:47 (46)
23:38 (37)
3:44 (40)
24:39 (38)
1:01 (52)
25:19 (31)
40 (10)
25:19  Maija Näpänkangas
32   Theudor af Hällström
OK77
2:30 (52)
5:53 (53)
3:23 (64)
10:43 (45)
4:50 (33)
16:12 (37)
5:29 (32)
18:55 (35)
2:43 (38)
22:46 (28)
3:51 (46)
23:49 (28)
1:03 (65)
25:21 (32)
1:32 (199)
25:21  Theudor af Hällström
33   Aapo/Topi Virtanen
PR
2:38 (59)
6:01 (58)
3:23 (64)
10:53 (49)
4:52 (36)
16:13 (39)
5:20 (29)
20:11 (45)
3:58 (123)
22:48 (29)
2:37 (3)
23:47 (27)
59 (35)
25:24 (33)
1:37 (202)
25:24  Aapo/Topi Virtanen
34   Peetu Kärnä
KuPe
2:11 (38)
5:19 (42)
3:08 (50)
10:51 (47)
5:32 (62)
16:22 (41)
5:31 (33)
18:47 (30)
2:25 (19)
23:32 (36)
4:45 (100)
24:28 (37)
56 (21)
25:40 (34)
1:12 (150)
25:40  Peetu Kärnä
35   Iivar Häggman
IF Femman
2:39 (61)
6:25 (71)
3:46 (89)
11:41 (59)
5:16 (50)
16:49 (43)
5:08 (25)
19:27 (38)
2:38 (33)
22:54 (32)
3:27 (26)
24:06 (33)
1:12 (112)
25:53 (35)
1:47 (207)
25:53  Iivar Häggman
36   Anna-Noora Korhonen
S-JKL
2:05 (30)
4:43 (25)
2:38 (23)
9:35 (26)
4:52 (36)
15:44 (30)
6:09 (47)
18:04 (25)
2:20 (14)
21:57 (24)
3:53 (50)
24:06 (33)
2:09 (199)
26:08 (36)
2:02 (216)
26:08  Anna-Noora Korhonen
37   Otso Talvioja
RaHa
2:29 (49)
5:23 (44)
2:54 (39)
10:25 (38)
5:02 (42)
18:36 (58)
8:11 (126)
21:14 (52)
2:38 (33)
24:22 (42)
3:08 (13)
25:25 (41)
1:03 (65)
26:09 (37)
44 (21)
26:09  Otso Talvioja
38   Aleksi Pirkonen
2:57 (80)
6:00 (56)
3:03 (46)
12:10 (68)
6:10 (90)
18:18 (56)
6:08 (46)
20:50 (49)
2:32 (23)
24:10 (40)
3:20 (23)
25:30 (42)
1:20 (145)
26:21 (38)
51 (52)
26:21  Aleksi Pirkonen
39   Aksel Leino
HiKi
2:04 (28)
4:52 (29)
2:48 (32)
9:35 (26)
4:43 (27)
15:28 (25)
5:53 (37)
18:18 (26)
2:50 (52)
22:30 (26)
4:12 (61)
23:29 (25)
59 (35)
26:33 (39)
3:04 (227)
26:33  Aksel Leino
40   Matias Reitti
OK Orient
2:56 (77)
6:26 (72)
3:30 (73)
11:24 (56)
4:58 (40)
17:45 (51)
6:21 (60)
21:27 (53)
3:42 (105)
24:32 (44)
3:05 (10)
25:51 (45)
1:19 (140)
26:35 (40)
44 (21)
26:35  Matias Reitti
41   Rauna ja Oona Sormunen ja Katainen
SiiRa
1:49 (17)
4:35 (23)
2:46 (30)
10:12 (34)
5:37 (66)
16:07 (34)
5:55 (38)
18:24 (27)
2:17 (11)
24:12 (41)
5:48 (150)
25:21 (40)
1:09 (95)
26:42 (41)
1:21 (180)
26:42  Rauna ja Oona Sormunen ja Katainen
42   Rasmus Töyrylä
KyS
2:33 (54)
6:20 (67)
3:47 (91)
11:06 (52)
4:46 (30)
17:10 (46)
6:04 (42)
20:52 (50)
3:42 (105)
24:49 (45)
3:57 (52)
25:48 (44)
59 (35)
26:46 (42)
58 (88)
26:46  Rasmus Töyrylä
43   Erkka Petrelius
OH
2:42 (63)
6:32 (74)
3:50 (94)
11:48 (60)
5:16 (50)
17:38 (50)
5:50 (36)
20:36 (48)
2:58 (64)
24:26 (43)
3:50 (45)
25:30 (42)
1:04 (70)
26:50 (43)
1:20 (175)
26:50  Erkka Petrelius
44   Valtteri Saarinen
HLT
2:37 (58)
5:17 (39)
2:40 (25)
10:36 (41)
5:19 (55)
16:56 (44)
6:20 (59)
19:42 (40)
2:46 (43)
25:09 (48)
5:27 (142)
26:15 (47)
1:06 (79)
26:51 (44)
36 (6)
26:51  Valtteri Saarinen
45   Niila Kuusisto
2:10 (36)
6:39 (77)
4:29 (133)
11:24 (56)
4:45 (28)
15:41 (29)
4:17 (8)
19:23 (37)
3:42 (105)
23:03 (33)
3:40 (36)
24:01 (31)
58 (32)
26:56 (45)
2:55 (225)
26:56  Niila Kuusisto
46   Silja Ruutiainen
SalRe
1:53 (20)
5:48 (50)
3:55 (101)
10:51 (47)
5:03 (43)
17:18 (48)
6:27 (67)
20:01 (43)
2:43 (38)
25:02 (46)
5:01 (116)
25:56 (46)
54 (16)
26:59 (46)
1:03 (120)
26:59  Silja Ruutiainen
46   Saini Sormunen
SiiRa
2:29 (49)
5:10 (35)
2:41 (26)
10:02 (31)
4:52 (36)
16:17 (40)
6:15 (52)
19:12 (36)
2:55 (59)
23:48 (39)
4:36 (88)
25:01 (39)
1:13 (115)
26:59 (46)
1:58 (213)
26:59  Saini Sormunen
48   Iisakki Jussinmäki
Halto
2:05 (30)
5:21 (43)
3:16 (59)
11:20 (55)
5:59 (83)
18:57 (61)
7:37 (107)
21:30 (54)
2:33 (25)
25:44 (52)
4:14 (64)
26:43 (52)
59 (35)
27:31 (48)
48 (42)
27:31  Iisakki Jussinmäki
49   Jere Pylvänäinen
Kouvolan Suunnistajat KS
2:16 (41)
4:54 (30)
2:38 (23)
9:07 (18)
4:13 (17)
13:46 (17)
4:39 (15)
21:05 (51)
7:19 (218)
25:33 (51)
4:28 (79)
26:33 (51)
1:00 (41)
27:32 (49)
59 (98)
27:32  Jere Pylvänäinen
50   Aada Forsman
HiKi
2:03 (27)
5:27 (46)
3:24 (66)
10:40 (44)
5:13 (48)
15:34 (27)
4:54 (20)
19:46 (41)
4:12 (139)
25:24 (50)
5:38 (144)
26:18 (50)
54 (16)
27:36 (50)
1:18 (170)
27:36  Aada Forsman
50   Niilo Koskinen
TP
2:18 (42)
5:17 (39)
2:59 (40)
11:04 (51)
5:47 (75)
17:23 (49)
6:19 (57)
20:19 (46)
2:56 (62)
25:04 (47)
4:45 (100)
26:15 (47)
1:11 (106)
27:36 (50)
1:21 (180)
27:36  Niilo Koskinen
52   Kalle Tikkanen
KaSu
2:18 (42)
4:49 (26)
2:31 (15)
10:58 (50)
6:09 (88)
18:11 (54)
7:13 (97)
22:01 (59)
3:50 (113)
25:52 (54)
3:51 (46)
26:48 (53)
56 (21)
27:45 (52)
57 (81)
27:45  Kalle Tikkanen
53   Essi Lindroos
2:09 (35)
5:31 (47)
3:22 (63)
9:34 (25)
4:03 (11)
16:10 (35)
6:36 (75)
20:31 (47)
4:21 (150)
26:30 (64)
5:59 (153)
27:17 (58)
47 (4)
27:51 (53)
34 (5)
27:51  Essi Lindroos
54   Elias Mäkitalo
OH
3:33 (123)
7:54 (126)
4:21 (127)
12:39 (76)
4:45 (28)
19:00 (62)
6:21 (60)
23:10 (72)
4:10 (138)
26:17 (59)
3:07 (12)
27:17 (58)
1:00 (41)
27:59 (54)
42 (16)
27:59  Elias Mäkitalo
55   Verneri Turunen
KaKa
3:23 (113)
7:30 (112)
4:07 (112)
12:52 (80)
5:22 (59)
18:51 (59)
5:59 (40)
21:44 (55)
2:53 (56)
25:59 (55)
4:15 (65)
27:04 (55)
1:05 (75)
28:02 (55)
58 (88)
28:02  Verneri Turunen
56   Olli Niinimäki
SK Pohjantähti
2:44 (65)
6:10 (61)
3:26 (67)
10:46 (46)
4:36 (22)
16:41 (42)
5:55 (38)
19:28 (39)
2:47 (46)
26:31 (65)
7:03 (179)
27:18 (60)
47 (4)
28:05 (56)
47 (35)
28:05  Olli Niinimäki
57   Elmeri Turunen
KaKa
3:41 (131)
7:44 (118)
4:03 (107)
13:23 (91)
5:39 (69)
19:03 (67)
5:40 (34)
21:47 (56)
2:44 (41)
26:15 (57)
4:28 (79)
27:24 (62)
1:09 (95)
28:08 (57)
44 (21)
28:08  Elmeri Turunen
58   Iikka Heijari
VeVe
3:22 (112)
6:09 (60)
2:47 (31)
12:03 (66)
5:54 (79)
19:00 (62)
6:57 (88)
22:13 (62)
3:13 (80)
26:18 (60)
4:05 (56)
27:16 (57)
58 (32)
28:18 (58)
1:02 (115)
28:18  Iikka Heijari
59   Antti Isoherranen
Lynx
2:52 (73)
6:43 (81)
3:51 (95)
12:58 (82)
6:15 (95)
19:17 (70)
6:19 (57)
23:19 (75)
4:02 (129)
26:15 (57)
2:56 (5)
27:22 (61)
1:07 (86)
28:26 (59)
1:04 (124)
28:26  Antti Isoherranen
60   Milla Säteri
RaN
2:27 (48)
5:09 (34)
2:42 (27)
11:56 (62)
6:47 (111)
18:25 (57)
6:29 (69)
22:16 (64)
3:51 (114)
26:23 (61)
4:07 (59)
27:24 (62)
1:01 (52)
28:29 (60)
1:05 (131)
28:29  Milla Säteri
61   Kaisla Häkkinen
KooVee
2:51 (72)
6:22 (68)
3:31 (75)
11:19 (54)
4:57 (39)
17:53 (52)
6:34 (73)
22:09 (61)
4:16 (143)
26:24 (62)
4:15 (65)
27:30 (65)
1:06 (79)
28:38 (61)
1:08 (140)
28:38  Kaisla Häkkinen
62   Roni Kokkoniemi
Ylivieskan Kuula
2:43 (64)
6:13 (64)
3:30 (73)
12:22 (73)
6:09 (88)
18:51 (59)
6:29 (69)
22:02 (60)
3:11 (76)
27:05 (69)
5:03 (119)
28:05 (67)
1:00 (41)
28:46 (62)
41 (13)
28:46  Roni Kokkoniemi
63   Samiir Musse
KauKa
3:35 (127)
6:47 (84)
3:12 (57)
12:14 (70)
5:27 (60)
19:00 (62)
6:46 (83)
21:47 (56)
2:47 (46)
25:47 (53)
4:00 (54)
26:49 (54)
1:02 (58)
28:49 (63)
2:00 (214)
28:49  Samiir Musse
64   Topi Uotila
KS
4:53 (184)
7:54 (126)
3:01 (43)
12:02 (65)
4:08 (15)
20:49 (91)
8:47 (144)
24:07 (93)
3:18 (86)
27:29 (78)
3:22 (24)
28:31 (73)
1:02 (58)
29:03 (64)
32 (3)
29:03  Topi Uotila
65   Roope Määttä
Kemijärven Urheilijat
3:41 (131)
6:52 (88)
3:11 (55)
12:05 (67)
5:13 (48)
20:08 (79)
8:03 (121)
23:06 (71)
2:58 (64)
27:12 (72)
4:06 (58)
28:27 (72)
1:15 (127)
29:21 (65)
54 (68)
29:21  Roope Määttä
66   Nia Kytäjä
HiKi
3:20 (107)
7:54 (126)
4:34 (135)
14:30 (113)
6:36 (104)
20:41 (90)
6:11 (50)
23:48 (84)
3:07 (74)
27:04 (68)
3:16 (17)
28:21 (71)
1:17 (134)
29:22 (66)
1:01 (107)
29:22  Nia Kytäjä
67   Kimmo-Ilari ja Marjaana  Juntunen ja Pul
KalevanRasti
1:41 (9)
4:49 (26)
3:08 (50)
13:32 (96)
8:43 (175)
19:53 (77)
6:21 (60)
22:34 (67)
2:41 (36)
26:27 (63)
3:53 (50)
27:25 (64)
58 (32)
29:25 (67)
2:00 (214)
29:25  Kimmo-Ilari ja Marjaana  Juntunen ja Pul
68   Hanna Rantala
OH
2:00 (24)
5:05 (33)
3:05 (47)
11:54 (61)
6:49 (113)
18:15 (55)
6:21 (60)
22:24 (65)
4:09 (135)
27:00 (67)
4:36 (88)
28:09 (69)
1:09 (95)
29:27 (68)
1:18 (170)
29:27  Hanna Rantala
69   Mirva Salmi
TuS
3:52 (140)
7:57 (131)
4:05 (109)
13:40 (99)
5:43 (73)
20:07 (78)
6:27 (67)
23:11 (73)
3:04 (71)
27:27 (77)
4:16 (68)
28:36 (76)
1:09 (95)
29:32 (69)
56 (76)
29:32  Mirva Salmi
70   Aada Paaso-Rantala
Iin Yritys
2:12 (39)
6:10 (61)
3:58 (105)
11:29 (58)
5:19 (55)
17:53 (52)
6:24 (64)
25:24 (103)
7:31 (221)
27:49 (83)
2:25 (1)
28:52 (80)
1:03 (65)
29:33 (70)
41 (13)
29:33  Aada Paaso-Rantala
71   Lumi Heiskanen
VieKo
3:14 (97)
6:41 (79)
3:27 (71)
14:40 (117)
7:59 (154)
21:24 (102)
6:44 (81)
24:00 (88)
2:36 (30)
27:41 (80)
3:41 (37)
28:45 (78)
1:04 (70)
29:37 (71)
52 (54)
29:37  Lumi Heiskanen
72   Frida Fagerlund
OK Raseborg
3:09 (94)
6:53 (89)
3:44 (88)
13:49 (101)
6:56 (120)
20:49 (91)
7:00 (90)
24:05 (91)
3:16 (83)
27:24 (75)
3:19 (21)
28:38 (77)
1:14 (119)
29:40 (72)
1:02 (115)
29:40  Frida Fagerlund
73   Jonne Nurminen
JRV
3:51 (138)
7:02 (91)
3:11 (55)
12:36 (75)
5:34 (63)
19:35 (75)
6:59 (89)
23:04 (70)
3:29 (98)
27:35 (79)
4:31 (82)
28:49 (79)
1:14 (119)
29:43 (73)
54 (68)
29:43  Jonne Nurminen
74   Lilja Lehtonen
Pinkaniskat
3:19 (105)
7:24 (108)
4:05 (109)
15:11 (128)
7:47 (149)
21:21 (101)
6:10 (49)
24:05 (91)
2:44 (41)
27:19 (74)
3:14 (14)
28:32 (74)
1:13 (115)
29:49 (74)
1:17 (166)
29:49  Lilja Lehtonen
75   Maija Kumara
LaihLu
2:38 (59)
5:50 (51)
3:12 (57)
10:30 (40)
4:40 (25)
19:01 (65)
8:31 (137)
23:32 (80)
4:31 (158)
27:11 (70)
3:39 (34)
28:17 (70)
1:06 (79)
29:53 (75)
1:36 (201)
29:53  Maija Kumara
76   Jesse Purimo
OrPo
1:43 (12)
7:34 (114)
5:51 (177)
13:05 (83)
5:31 (61)
21:13 (98)
8:08 (125)
23:32 (80)
2:19 (13)
27:15 (73)
3:43 (38)
28:05 (67)
50 (8)
29:57 (76)
1:52 (210)
29:57  Jesse Purimo
77   Venla Härkönen
KuPe
2:59 (83)
6:50 (86)
3:51 (95)
12:50 (79)
6:00 (85)
19:06 (68)
6:16 (54)
22:29 (66)
3:23 (92)
27:11 (70)
4:42 (96)
28:33 (75)
1:22 (149)
30:02 (77)
1:29 (197)
30:02  Venla Härkönen
77   Vilma Liuha
KSK
3:38 (130)
7:59 (132)
4:21 (127)
13:19 (89)
5:20 (58)
19:19 (71)
6:00 (41)
22:14 (63)
2:55 (59)
26:32 (66)
4:18 (69)
27:57 (66)
1:25 (156)
30:02 (77)
2:05 (218)
30:02  Vilma Liuha
79   Maria ja Heikki Malinen
KuPe
3:20 (107)
7:06 (96)
3:46 (89)
12:47 (77)
5:41 (70)
19:29 (74)
6:42 (79)
22:56 (69)
3:27 (97)
27:46 (81)
4:50 (106)
28:58 (82)
1:12 (112)
30:18 (79)
1:20 (175)
30:18  Maria ja Heikki Malinen
79   Kalle/Mari Huure
TuS
3:01 (84)
6:39 (77)
3:38 (83)
11:57 (63)
5:18 (53)
20:16 (82)
8:19 (132)
23:30 (79)
3:14 (82)
28:22 (87)
4:52 (110)
29:30 (86)
1:08 (91)
30:18 (79)
48 (42)
30:18  Kalle/Mari Huure
81   Oili Lukkari
RR
5:30 (202)
9:08 (156)
3:38 (83)
15:18 (131)
6:10 (90)
20:28 (85)
5:10 (27)
23:35 (83)
3:07 (74)
27:46 (81)
4:11 (60)
28:57 (81)
1:11 (106)
30:21 (81)
1:24 (188)
30:21  Oili Lukkari
82   Aapo Fränti
Rasku
2:54 (76)
7:56 (129)
5:02 (154)
15:50 (146)
7:54 (151)
21:54 (107)
6:04 (42)
24:35 (96)
2:41 (36)
27:54 (85)
3:19 (21)
29:14 (84)
1:20 (145)
30:30 (82)
1:16 (163)
30:30  Aapo Fränti
83   Sanni Korpi
PoRa
2:29 (49)
6:24 (69)
3:55 (101)
12:21 (72)
5:57 (81)
19:46 (76)
7:25 (102)
23:48 (84)
4:02 (129)
27:52 (84)
4:04 (55)
29:06 (83)
1:14 (119)
30:32 (83)
1:26 (191)
30:32  Sanni Korpi
84   Saara-Sofia Sallila
HS
4:05 (149)
8:01 (133)
3:56 (103)
14:12 (109)
6:11 (93)
20:38 (89)
6:26 (66)
23:49 (86)
3:11 (76)
28:09 (86)
4:20 (74)
29:16 (85)
1:07 (86)
30:42 (84)
1:26 (191)
30:42  Saara-Sofia Sallila
85   Sara ja Santtu Jauhiainen
OrPo
2:44 (65)
6:10 (61)
3:26 (67)
12:01 (64)
5:51 (77)
19:01 (65)
7:00 (90)
22:45 (68)
3:44 (110)
27:24 (75)
4:39 (94)
29:38 (87)
2:14 (201)
30:43 (85)
1:05 (131)
30:43  Sara ja Santtu Jauhiainen
86   Inka Mäenpää
SoJy
2:33 (54)
6:30 (73)
3:57 (104)
12:29 (74)
5:59 (83)
19:12 (69)
6:43 (80)
21:49 (58)
2:37 (32)
26:01 (56)
4:12 (61)
27:10 (56)
1:09 (95)
30:46 (86)
3:36 (231)
30:46  Inka Mäenpää
87   Max Nyman
MS Parma
3:16 (98)
6:51 (87)
3:35 (80)
13:56 (106)
7:05 (127)
20:33 (87)
6:37 (76)
23:23 (77)
2:50 (52)
28:30 (88)
5:07 (126)
29:47 (88)
1:17 (134)
30:47 (87)
1:00 (103)
30:47  Max Nyman
88   Saara Vanninen
2:22 (44)
5:23 (44)
3:01 (43)
10:21 (36)
4:58 (40)
19:28 (73)
9:07 (153)
23:22 (76)
3:54 (119)
28:40 (89)
5:18 (133)
30:00 (91)
1:20 (145)
30:56 (88)
56 (76)
30:56  Saara Vanninen
89   Siru Lindroth
Kara
3:18 (101)
6:35 (76)
3:17 (60)
13:14 (86)
6:39 (105)
20:59 (95)
7:45 (112)
24:51 (98)
3:52 (115)
29:03 (95)
4:12 (61)
30:07 (93)
1:04 (70)
31:08 (89)
1:01 (107)
31:08  Siru Lindroth
90   Siiri Leinonen
3:56 (141)
7:47 (120)
3:51 (95)
13:35 (97)
5:48 (76)
20:16 (82)
6:41 (78)
23:34 (82)
3:18 (86)
28:50 (92)
5:16 (132)
30:05 (92)
1:15 (127)
31:09 (90)
1:04 (124)
31:09  Siiri Leinonen
91   Teemu Härkönen
Rovaniemi
5:16 (195)
8:42 (143)
3:26 (67)
14:36 (115)
5:54 (79)
20:51 (93)
6:15 (52)
24:04 (90)
3:13 (80)
28:54 (93)
4:50 (106)
30:20 (95)
1:26 (157)
31:14 (91)
54 (68)
31:14  Teemu Härkönen
92   Outi Teemu Elli Teppo To Numminen
UrjU
2:46 (67)
5:54 (54)
3:08 (50)
12:11 (69)
6:17 (97)
19:26 (72)
7:15 (98)
24:01 (89)
4:35 (162)
28:43 (91)
4:42 (96)
29:57 (90)
1:14 (119)
31:19 (92)
1:22 (185)
31:19  Outi Teemu Elli Teppo To Numminen
93   Ville Kotilehto
LapVe
2:48 (70)
7:35 (115)
4:47 (148)
13:12 (85)
5:37 (66)
21:28 (103)
8:16 (131)
25:01 (99)
3:33 (99)
29:31 (98)
4:30 (81)
30:34 (97)
1:03 (65)
31:21 (93)
47 (35)
31:21  Ville Kotilehto
94   Netta Piispanen
LuuRa
2:25 (45)
7:52 (125)
5:27 (163)
13:28 (94)
5:36 (64)
20:18 (84)
6:50 (86)
24:38 (97)
4:20 (147)
29:48 (100)
5:10 (127)
30:50 (98)
1:02 (58)
31:29 (94)
39 (9)
31:29  Netta Piispanen
95   Rasmus Pääkkönen
OH
3:11 (95)
7:48 (122)
4:37 (137)
14:59 (123)
7:11 (132)
22:24 (115)
7:25 (102)
25:25 (104)
3:01 (68)
29:46 (99)
4:21 (76)
30:51 (99)
1:05 (75)
31:31 (95)
40 (10)
31:31  Rasmus Pääkkönen
96   Jenny Hilo
Lynx
2:35 (56)
6:06 (59)
3:31 (75)
14:43 (118)
8:37 (171)
22:16 (111)
7:33 (105)
25:09 (100)
2:53 (56)
29:28 (97)
4:19 (71)
30:30 (96)
1:02 (58)
31:34 (96)
1:04 (124)
31:34  Jenny Hilo
97   Elli Taini
Koovee
3:03 (87)
7:49 (124)
4:46 (147)
14:51 (121)
7:02 (124)
21:00 (97)
6:09 (47)
23:59 (87)
2:59 (66)
29:00 (94)
5:01 (116)
30:18 (94)
1:18 (137)
31:43 (97)
1:25 (190)
31:43  Elli Taini
98   Kaapo Tusa
2:50 (71)
6:43 (81)
3:53 (99)
12:53 (81)
6:10 (90)
20:36 (88)
7:43 (110)
25:23 (102)
4:47 (168)
29:48 (100)
4:25 (77)
30:56 (100)
1:08 (91)
31:48 (98)
52 (54)
31:48  Kaapo Tusa
99   Niklas Hirvilahti
VeVe
3:05 (89)
7:16 (102)
4:11 (118)
13:39 (98)
6:23 (100)
20:30 (86)
6:51 (87)
24:14 (95)
3:44 (110)
29:04 (96)
4:50 (106)
30:59 (101)
1:55 (191)
31:49 (99)
50 (48)
31:49  Niklas Hirvilahti
100   Iiro Jääskeläinen
VeVe
3:45 (134)
9:06 (155)
5:21 (162)
14:44 (120)
5:38 (68)
22:23 (113)
7:39 (108)
25:47 (108)
3:24 (94)
30:38 (103)
4:51 (109)
31:35 (103)
57 (30)
32:28 (100)
53 (58)
32:28  Iiro Jääskeläinen
101   Teemu Lilja
Suunta-jkl
3:24 (115)
7:11 (100)
3:47 (91)
13:51 (104)
6:40 (106)
23:21 (125)
9:30 (163)
27:16 (122)
3:55 (120)
30:31 (102)
3:15 (15)
31:33 (102)
1:02 (58)
32:30 (101)
57 (81)
32:30  Teemu Lilja
102   Venla Torrkulla
Femman
3:01 (84)
7:15 (101)
4:14 (119)
13:28 (94)
6:13 (94)
20:59 (95)
7:31 (104)
26:06 (112)
5:07 (184)
30:52 (104)
4:46 (103)
31:52 (104)
1:00 (41)
32:50 (102)
58 (88)
32:50  Venla Torrkulla
103   9971
3:30 (120)
7:03 (92)
3:33 (78)
15:28 (133)
8:25 (163)
21:45 (104)
6:17 (55)
25:38 (105)
3:53 (116)
30:56 (108)
5:18 (133)
32:15 (108)
1:19 (140)
32:55 (103)
40 (10)
32:55  9971
104   Venla Portimojärvi
OH
3:25 (116)
8:45 (146)
5:20 (161)
14:21 (111)
5:36 (64)
20:54 (94)
6:33 (72)
24:10 (94)
3:16 (83)
28:42 (90)
4:32 (84)
29:48 (89)
1:06 (79)
33:01 (104)
3:13 (228)
33:01  Venla Portimojärvi
105   Ella Ryynänen
Pihkan
2:58 (81)
6:24 (69)
3:26 (67)
14:04 (107)
7:40 (144)
20:11 (80)
6:07 (44)
23:28 (78)
3:17 (85)
30:52 (104)
7:24 (192)
32:08 (105)
1:16 (131)
33:07 (105)
59 (98)
33:07  Ella Ryynänen
106   Mikaela Laaksola
2:36 (57)
6:17 (66)
3:41 (86)
15:12 (129)
8:55 (179)
21:46 (106)
6:34 (73)
26:09 (113)
4:23 (152)
31:04 (111)
4:55 (112)
32:08 (105)
1:04 (70)
33:08 (106)
1:00 (103)
33:08  Mikaela Laaksola
107   Ada Westerberg
ViPa
3:33 (123)
7:04 (94)
3:31 (75)
15:30 (136)
8:26 (165)
22:33 (116)
7:03 (92)
25:39 (107)
3:06 (73)
30:59 (110)
5:20 (139)
32:12 (107)
1:13 (115)
33:09 (107)
57 (81)
33:09  Ada Westerberg
108   Evgenia Dovgalenko
CFK ABC
3:03 (87)
7:10 (99)
4:07 (112)
14:37 (116)
7:27 (137)
22:59 (120)
8:22 (133)
26:19 (116)
3:20 (89)
31:23 (114)
5:04 (122)
32:32 (111)
1:09 (95)
33:14 (108)
42 (16)
33:14  Evgenia Dovgalenko
108   Eerika Karvonen
SalRe
4:28 (170)
8:11 (136)
3:43 (87)
15:10 (126)
6:59 (121)
22:13 (109)
7:03 (92)
25:51 (110)
3:38 (102)
31:10 (112)
5:19 (136)
32:17 (110)
1:07 (86)
33:14 (108)
57 (81)
33:14  Eerika Karvonen
110   Laura Niemi
KaSu
2:39 (61)
7:23 (107)
4:44 (145)
13:05 (83)
5:42 (71)
20:11 (80)
7:06 (94)
23:13 (74)
3:02 (70)
31:19 (113)
8:06 (203)
32:43 (113)
1:24 (154)
33:36 (110)
53 (58)
33:36  Laura Niemi
111   Sinja Nojonen
JRV
4:00 (145)
7:07 (97)
3:07 (49)
13:53 (105)
6:46 (110)
22:19 (112)
8:26 (136)
25:56 (111)
3:37 (101)
31:37 (117)
5:41 (145)
32:45 (114)
1:08 (91)
33:40 (111)
55 (72)
33:40  Sinja Nojonen
112   Nina Heikkinen
2:10 (36)
4:37 (24)
2:27 (13)
9:42 (28)
5:05 (44)
24:43 (138)
15:01 (221)
27:18 (125)
2:35 (26)
31:56 (120)
4:38 (93)
33:01 (116)
1:05 (75)
33:59 (112)
58 (88)
33:59  Nina Heikkinen
113   Emili Portti
LapSu
3:35 (127)
9:12 (158)
5:37 (167)
16:28 (153)
7:16 (134)
24:51 (139)
8:23 (134)
28:11 (135)
3:20 (89)
31:47 (118)
3:36 (31)
33:14 (122)
1:27 (158)
34:00 (113)
46 (31)
34:00  Emili Portti
114   Veeti Viippola
OuTa
3:49 (137)
9:45 (171)
5:56 (181)
17:15 (163)
7:30 (139)
24:30 (135)
7:15 (98)
27:18 (125)
2:48 (49)
30:52 (104)
3:34 (29)
33:06 (118)
2:14 (201)
34:07 (114)
1:01 (107)
34:07  Veeti Viippola
115   Iivari Heino
Hanka
3:28 (119)
7:48 (122)
4:20 (125)
14:59 (123)
7:11 (132)
22:53 (119)
7:54 (115)
26:51 (119)
3:58 (123)
31:34 (116)
4:43 (99)
33:12 (121)
1:38 (175)
34:10 (115)
58 (88)
34:10  Iivari Heino
116   Liine Rönkkö
4:01 (146)
8:25 (138)
4:24 (129)
14:31 (114)
6:06 (87)
23:19 (124)
8:48 (146)
27:28 (128)
4:09 (135)
32:02 (123)
4:34 (86)
33:08 (120)
1:06 (79)
34:11 (116)
1:03 (120)
34:11  Liine Rönkkö
117   Alexander Lehtonen
IF Femman
4:20 (164)
10:41 (186)
6:21 (199)
17:48 (169)
7:07 (129)
24:19 (133)
6:31 (71)
27:16 (122)
2:57 (63)
31:49 (119)
4:33 (85)
33:05 (117)
1:16 (131)
34:13 (117)
1:08 (140)
34:13  Alexander Lehtonen
118   Jussi ja Meena Niemi
UIRUS
3:57 (143)
7:33 (113)
3:36 (81)
13:15 (87)
5:42 (71)
21:15 (99)
8:00 (118)
25:49 (109)
4:34 (161)
31:30 (115)
5:41 (145)
33:21 (123)
1:51 (188)
34:24 (118)
1:03 (120)
34:24  Jussi ja Meena Niemi
119   Joona Puurunen
OuTa
-
4:49 (26)
-
12:18 (71)
7:29 (138)
21:20 (100)
9:02 (151)
26:18 (115)
4:58 (179)
30:54 (107)
4:36 (88)
32:34 (112)
1:40 (179)
34:26 (119)
1:52 (210)
34:26  Joona Puurunen
120   Milla Kostamo
SK Vuoksi
3:30 (120)
7:03 (92)
3:33 (78)
15:28 (133)
8:25 (163)
21:45 (104)
6:17 (55)
25:38 (105)
3:53 (116)
30:56 (108)
5:18 (133)
32:15 (108)
1:19 (140)
34:41 (120)
2:26 (223)
34:41  Milla Kostamo
121   Arttu Härkönen
KajKu
3:44 (133)
7:21 (106)
3:37 (82)
13:23 (91)
6:02 (86)
22:10 (108)
8:47 (144)
26:09 (113)
3:59 (125)
32:52 (128)
6:43 (173)
34:10 (128)
1:18 (137)
35:02 (121)
52 (54)
35:02  Arttu Härkönen
122   Rasmus Ruusuvuori
VaRa
3:25 (116)
6:46 (83)
3:21 (61)
13:21 (90)
6:35 (101)
23:07 (121)
9:46 (171)
28:10 (134)
5:03 (182)
32:57 (129)
4:47 (104)
34:11 (129)
1:14 (119)
35:03 (122)
52 (54)
35:03  Rasmus Ruusuvuori
123   Emilia Matinlauri
HA-HE
3:27 (118)
9:38 (170)
6:11 (191)
15:54 (147)
6:16 (96)
23:55 (130)
8:01 (119)
27:17 (124)
3:22 (91)
32:23 (125)
5:06 (124)
33:59 (126)
1:36 (171)
35:07 (123)
1:08 (140)
35:07  Emilia Matinlauri
124   Anni-Marikki/Silja Haarala/Ruutiainen
Salve
3:19 (105)
7:29 (111)
4:10 (115)
14:10 (108)
6:41 (107)
22:23 (113)
8:13 (128)
26:48 (118)
4:25 (155)
32:46 (127)
5:58 (152)
33:55 (125)
1:09 (95)
35:09 (124)
1:14 (158)
35:09  Anni-Marikki/Silja Haarala/Ruutiainen
125   Kiira Ronkainen
KoskRi
4:12 (155)
9:57 (174)
5:45 (171)
17:51 (171)
7:54 (151)
25:08 (145)
7:17 (100)
28:33 (136)
3:25 (95)
32:17 (124)
3:44 (40)
33:44 (124)
1:27 (158)
35:23 (125)
1:39 (204)
35:23  Kiira Ronkainen
125   Valtteri Kotaniemi
KoskRi
3:34 (125)
8:45 (146)
5:11 (158)
17:00 (160)
8:15 (160)
25:15 (146)
8:15 (130)
28:03 (132)
2:48 (49)
33:06 (130)
5:03 (119)
34:26 (130)
1:20 (145)
35:23 (125)
57 (81)
35:23  Valtteri Kotaniemi
127   Kasper Ekonoja
3:18 (101)
7:17 (103)
3:59 (106)
14:53 (122)
7:36 (142)
24:02 (131)
9:09 (155)
27:57 (130)
3:55 (120)
32:28 (126)
4:31 (82)
34:06 (127)
1:38 (175)
35:26 (127)
1:20 (175)
35:26  Kasper Ekonoja
128   Hanni Koski
KooVee
3:16 (98)
9:27 (165)
6:11 (191)
16:35 (154)
7:08 (131)
23:12 (122)
6:37 (76)
26:31 (117)
3:19 (88)
31:57 (121)
5:26 (140)
33:06 (118)
1:09 (95)
35:32 (128)
2:26 (223)
35:32  Hanni Koski
129   Emilia Immonen
JKU
4:19 (163)
8:47 (148)
4:28 (132)
15:38 (139)
6:51 (114)
24:57 (141)
9:19 (157)
29:13 (141)
4:16 (143)
33:58 (133)
4:45 (100)
35:00 (132)
1:02 (58)
35:58 (129)
58 (88)
35:58  Emilia Immonen
130   Ellen Immonen
JKU
4:12 (155)
8:38 (141)
4:26 (131)
15:30 (136)
6:52 (115)
24:54 (140)
9:24 (160)
29:00 (138)
4:06 (133)
33:52 (132)
4:52 (110)
34:42 (131)
50 (8)
36:02 (130)
1:20 (175)
36:02  Ellen Immonen
131   Ella Vaara
LapVe
4:08 (153)
8:57 (152)
4:49 (151)
16:04 (150)
7:07 (129)
22:52 (118)
6:48 (84)
27:12 (121)
4:20 (147)
33:31 (131)
6:19 (161)
35:04 (133)
1:33 (168)
36:08 (131)
1:04 (124)
36:08  Ella Vaara
132   Amanda Toivonen
RaTU
3:46 (136)
6:47 (84)
3:01 (43)
13:40 (99)
6:53 (117)
26:14 (155)
12:34 (205)
29:25 (142)
3:11 (76)
34:21 (135)
4:56 (114)
35:33 (134)
1:12 (112)
36:17 (132)
44 (21)
36:17  Amanda Toivonen
133   Taru Kokko
HS
3:01 (84)
6:41 (79)
3:40 (85)
15:48 (143)
9:07 (184)
23:46 (128)
7:58 (116)
28:40 (137)
4:54 (173)
34:26 (137)
5:46 (149)
35:40 (136)
1:14 (119)
36:27 (133)
47 (35)
36:27  Taru Kokko
134   Anton Lemberg
TP
4:24 (165)
9:08 (156)
4:44 (145)
15:43 (140)
6:35 (101)
24:33 (136)
8:50 (147)
29:05 (140)
4:32 (159)
34:11 (134)
5:06 (124)
35:45 (137)
1:34 (169)
36:28 (134)
43 (19)
36:28  Anton Lemberg
135   Fiina Oja
YlivKu
4:15 (159)
8:56 (151)
4:41 (142)
15:49 (144)
6:53 (117)
23:33 (126)
7:44 (111)
27:56 (129)
4:23 (152)
34:21 (135)
6:25 (165)
35:35 (135)
1:14 (119)
36:39 (135)
1:04 (124)
36:39  Fiina Oja
136   Mirja ja Tim Huber
OLV ZUG
5:28 (199)
9:21 (160)
3:53 (99)
16:59 (159)
7:38 (143)
25:41 (150)
8:42 (141)
29:47 (147)
4:06 (133)
34:27 (138)
4:40 (95)
35:51 (138)
1:24 (154)
36:44 (136)
53 (58)
36:44  Mirja ja Tim Huber
137   Elsi Karjanlahti
RaJu
4:26 (168)
8:35 (140)
4:09 (114)
15:20 (132)
6:45 (109)
24:05 (132)
8:45 (142)
29:28 (143)
5:23 (192)
34:58 (140)
5:30 (143)
36:05 (139)
1:07 (86)
36:52 (137)
47 (35)
36:52  Elsi Karjanlahti
138   Konsta Sulantaus
HiKi
3:20 (107)
7:39 (116)
4:19 (124)
14:43 (118)
7:04 (126)
23:51 (129)
9:08 (154)
28:07 (133)
4:16 (143)
35:07 (142)
7:00 (178)
36:08 (140)
1:01 (52)
37:03 (138)
55 (72)
37:03  Konsta Sulantaus
139   Moriyo Ckidanova
Lytkarino K-2
3:05 (89)
7:42 (117)
4:37 (137)
14:25 (112)
6:43 (108)
22:14 (110)
7:49 (113)
25:18 (101)
3:04 (71)
35:09 (143)
9:51 (224)
36:24 (141)
1:15 (127)
37:11 (139)
47 (35)
37:11  Moriyo Ckidanova
140   Sebastian Saleem
2:58 (81)
7:04 (94)
4:06 (111)
15:56 (148)
8:52 (176)
22:40 (117)
6:44 (81)
27:20 (127)
4:40 (163)
34:58 (140)
7:38 (197)
36:51 (146)
1:53 (190)
37:24 (140)
33 (4)
37:24  Sebastian Saleem
141   Eemil Kiintola
KS
4:07 (152)
11:37 (197)
7:30 (217)
19:03 (181)
7:26 (136)
26:21 (157)
7:18 (101)
30:42 (157)
4:21 (150)
35:17 (145)
4:35 (87)
36:36 (143)
1:19 (140)
37:25 (141)
49 (46)
37:25  Eemil Kiintola
142   Alpo Nurmi
SiiRa
-
-
-
9:28 (24)
-
17:17 (47)
7:49 (113)
20:10 (44)
2:53 (56)
25:21 (49)
5:11 (128)
26:17 (49)
56 (21)
37:36 (142)
11:19 (233)
37:36  Alpo Nurmi
143   Arttu ja Annika Maijala
OH
2:56 (77)
7:28 (109)
4:32 (134)
13:50 (102)
6:22 (99)
25:58 (153)
12:08 (202)
29:53 (148)
3:55 (120)
35:19 (146)
5:26 (140)
36:42 (144)
1:23 (152)
37:37 (143)
55 (72)
37:37  Arttu ja Annika Maijala
144   Anton Tuominen
SalRe
4:55 (186)
11:07 (189)
6:12 (193)
19:07 (182)
8:00 (155)
27:10 (165)
8:03 (121)
30:53 (161)
3:43 (108)
35:12 (144)
4:19 (71)
36:57 (148)
1:45 (182)
37:44 (144)
47 (35)
37:44  Anton Tuominen
145   Aino Uotila
KS
2:46 (67)
7:20 (105)
4:34 (135)
13:18 (88)
5:58 (82)
27:46 (168)
14:28 (219)
30:32 (152)
2:46 (43)
36:28 (154)
5:56 (151)
37:22 (149)
54 (16)
38:08 (145)
46 (31)
38:08  Aino Uotila
146   Amanda Nynäs
OK Botnia
4:48 (180)
10:16 (179)
5:28 (165)
18:52 (179)
8:36 (170)
26:54 (164)
8:02 (120)
30:34 (154)
3:40 (103)
35:30 (147)
4:56 (114)
36:48 (145)
1:18 (137)
38:10 (146)
1:22 (185)
38:10  Amanda Nynäs
147   Matilda Nynäs
OK Botnia
5:03 (191)
10:30 (182)
5:27 (163)
18:41 (178)
8:11 (157)
26:52 (163)
8:11 (126)
30:28 (151)
3:36 (100)
35:43 (150)
5:15 (131)
36:53 (147)
1:10 (103)
38:14 (147)
1:21 (180)
38:14  Matilda Nynäs
148   Elias Lahtinen
KeuKi
4:50 (182)
9:00 (153)
4:10 (115)
17:39 (168)
8:39 (172)
26:13 (154)
8:34 (138)
31:00 (162)
4:47 (168)
35:42 (149)
4:42 (96)
37:23 (150)
1:41 (180)
38:19 (148)
56 (76)
38:19  Elias Lahtinen
149   Meeri Roine
HiKi
3:34 (125)
8:51 (150)
5:17 (159)
17:57 (173)
9:06 (182)
26:32 (160)
8:35 (139)
30:34 (154)
4:02 (129)
34:54 (139)
4:20 (74)
36:26 (142)
1:32 (165)
38:33 (149)
2:07 (219)
38:33  Meeri Roine
150   Hilma, Onni Lilja / Mustonen
AnttU
3:16 (98)
7:07 (97)
3:51 (95)
15:05 (125)
7:58 (153)
24:38 (137)
9:33 (166)
29:02 (139)
4:24 (154)
36:18 (153)
7:16 (190)
37:35 (152)
1:17 (134)
38:35 (150)
1:00 (103)
38:35  Hilma, Onni Lilja / Mustonen
151   Iida Syrjälahti
RaVi
4:04 (148)
9:21 (160)
5:17 (159)
16:51 (158)
7:30 (139)
25:48 (152)
8:57 (150)
30:03 (149)
4:15 (141)
36:08 (152)
6:05 (155)
37:30 (151)
1:22 (149)
38:45 (151)
1:15 (159)
38:45  Iida Syrjälahti
152   Vili Lindroos
KR
3:08 (92)
5:58 (55)
2:50 (34)
11:17 (53)
5:19 (55)
28:57 (179)
17:40 (228)
32:23 (167)
3:26 (96)
36:48 (155)
4:25 (77)
37:50 (153)
1:02 (58)
38:55 (152)
1:05 (131)
38:55  Vili Lindroos
153   Elina Syväluoma
TuS
2:52 (73)
6:13 (64)
3:21 (61)
12:48 (78)
6:35 (101)
28:15 (171)
15:27 (224)
32:08 (166)
3:53 (116)
37:19 (162)
5:11 (128)
38:24 (156)
1:05 (75)
39:10 (153)
46 (31)
39:10  Elina Syväluoma
154   Olli Kuusisto
KooVee
3:23 (113)
6:32 (74)
3:09 (53)
13:26 (93)
6:54 (119)
23:16 (123)
9:50 (174)
29:43 (145)
6:27 (206)
36:58 (156)
7:15 (187)
38:17 (154)
1:19 (140)
39:24 (154)
1:07 (139)
39:24  Olli Kuusisto
155   Leevi Kantelinen
TVV
3:05 (89)
7:19 (104)
4:14 (119)
15:47 (142)
8:28 (167)
26:33 (161)
10:46 (188)
29:45 (146)
3:12 (79)
37:00 (157)
7:15 (187)
38:36 (157)
1:36 (171)
39:26 (155)
50 (48)
39:26  Leevi Kantelinen
156   Helmiina Similä
SK Pohjantähti
3:18 (101)
7:56 (129)
4:38 (139)
15:36 (138)
7:40 (144)
23:42 (127)
8:06 (124)
27:58 (131)
4:16 (143)
35:31 (148)
7:33 (194)
38:23 (155)
2:52 (215)
39:38 (156)
1:15 (159)
39:38  Helmiina Similä
157   Lauri Tiihonen
Kasu
4:28 (170)
9:15 (159)
4:47 (148)
17:28 (166)
8:13 (158)
26:18 (156)
8:50 (147)
31:00 (162)
4:42 (164)
37:00 (157)
6:00 (154)
38:45 (158)
1:45 (182)
39:46 (157)
1:01 (107)
39:46  Lauri Tiihonen
158   Voitto Backman
KSK
3:57 (143)
8:22 (137)
4:25 (130)
16:41 (156)
8:19 (162)
25:17 (148)
8:36 (140)
30:37 (156)
5:20 (190)
37:12 (160)
6:35 (171)
39:41 (162)
2:29 (207)
40:25 (158)
44 (21)
40:25  Voitto Backman
159   Matteus Hanhijärvi
ESAK
3:18 (101)
7:28 (109)
4:10 (115)
15:10 (126)
7:42 (147)
25:05 (143)
9:55 (176)
29:32 (144)
4:27 (156)
37:07 (159)
7:35 (195)
39:28 (160)
2:21 (205)
40:29 (159)
1:01 (107)
40:29  Matteus Hanhijärvi
160   Helmiina Nurmela
RasKa
4:48 (180)
9:05 (154)
4:17 (123)
15:57 (149)
6:52 (115)
25:17 (148)
9:20 (158)
30:46 (159)
5:29 (194)
37:51 (163)
7:05 (181)
39:29 (161)
1:38 (175)
40:42 (160)
1:13 (151)
40:42  Helmiina Nurmela
161   Niilo Kukkonen
IiisVi
4:13 (157)
10:08 (177)
5:55 (179)
17:55 (172)
7:47 (149)
27:15 (166)
9:20 (158)
32:03 (165)
4:48 (171)
37:16 (161)
5:13 (130)
39:50 (164)
2:34 (210)
40:43 (161)
53 (58)
40:43  Niilo Kukkonen
162   Venla Pentikäinen
4:06 (151)
8:47 (148)
4:41 (142)
15:49 (144)
7:02 (124)
25:06 (144)
9:17 (156)
30:32 (152)
5:26 (193)
35:51 (151)
5:19 (136)
38:53 (159)
3:02 (219)
40:44 (162)
1:51 (209)
40:44  Venla Pentikäinen
163   Eemeli Friman
HyRa
3:35 (127)
9:37 (168)
6:02 (184)
18:59 (180)
9:22 (192)
29:44 (184)
10:45 (187)
33:49 (178)
4:05 (132)
38:50 (169)
5:01 (116)
39:54 (165)
1:04 (70)
40:48 (163)
54 (68)
40:48  Eemeli Friman
164   Otso Kemppainen
YlikNM
4:15 (159)
9:23 (163)
5:08 (157)
18:15 (176)
8:52 (176)
28:09 (170)
9:54 (175)
32:55 (171)
4:46 (166)
38:39 (168)
5:44 (148)
40:01 (166)
1:22 (149)
40:59 (164)
58 (88)
40:59  Otso Kemppainen
165   Lotta Oja
KaJu
4:02 (147)
9:33 (167)
5:31 (166)
19:59 (189)
10:26 (205)
28:50 (177)
8:51 (149)
32:50 (169)
4:00 (126)
38:59 (170)
6:09 (158)
40:10 (168)
1:11 (106)
41:00 (165)
50 (48)
41:00  Lotta Oja
166   Miisa Rauhala
SU-JU
3:56 (141)
7:45 (119)
3:49 (93)
15:45 (141)
8:00 (155)
25:15 (146)
9:30 (163)
31:15 (164)
6:00 (201)
38:22 (166)
7:07 (184)
40:08 (167)
1:46 (184)
41:04 (166)
56 (76)
41:04  Miisa Rauhala
167   Leena Vaismaa
5:12 (194)
11:59 (199)
6:47 (209)
21:17 (197)
9:18 (189)
28:59 (180)
7:42 (109)
33:56 (181)
4:57 (177)
38:14 (165)
4:18 (69)
39:42 (163)
1:28 (160)
41:20 (167)
1:38 (203)
41:20  Leena Vaismaa
168   Vilho Annala
Kangasala SK
2:56 (77)
8:43 (144)
5:47 (174)
16:24 (152)
7:41 (146)
28:45 (175)
12:21 (204)
33:00 (172)
4:15 (141)
39:17 (173)
6:17 (160)
40:16 (169)
59 (35)
41:34 (168)
1:18 (170)
41:34  Vilho Annala
169   Janna Kervinen
JäPa
3:11 (95)
6:00 (56)
2:49 (33)
14:17 (110)
8:17 (161)
28:17 (172)
14:00 (217)
33:02 (173)
4:45 (165)
39:31 (174)
6:29 (166)
40:42 (171)
1:11 (106)
41:40 (169)
58 (88)
41:40  Janna Kervinen
170   Onni Fränti
Rasku
3:32 (122)
9:22 (162)
5:50 (175)
16:39 (155)
7:17 (135)
26:27 (159)
9:48 (172)
30:47 (160)
4:20 (147)
38:22 (166)
7:35 (195)
40:36 (170)
2:14 (201)
41:46 (170)
1:10 (145)
41:46  Onni Fränti
171   Eerika Latva-Käyrä
HyRa
3:08 (92)
7:47 (120)
4:39 (140)
17:26 (165)
9:39 (197)
28:24 (174)
10:58 (192)
32:38 (168)
4:14 (140)
39:43 (175)
7:05 (181)
41:11 (173)
1:28 (160)
41:59 (171)
48 (42)
41:59  Eerika Latva-Käyrä
172   Aida Autio
KuoSu
3:21 (110)
8:08 (135)
4:47 (148)
15:14 (130)
7:06 (128)
34:27 (202)
19:13 (229)
37:02 (192)
2:35 (26)
40:17 (179)
3:15 (15)
41:14 (174)
57 (30)
42:10 (172)
56 (76)
42:10  Aida Autio
173   Roope Kontkanen
PIRHI
3:21 (110)
9:50 (173)
6:29 (202)
16:50 (157)
7:00 (122)
29:32 (183)
12:42 (208)
33:15 (175)
3:43 (108)
39:44 (176)
6:29 (166)
41:14 (174)
1:30 (163)
42:11 (173)
57 (81)
42:11  Roope Kontkanen
174   Hannele Laakso
SuuntaJku
4:38 (174)
8:41 (142)
4:03 (107)
15:29 (135)
6:48 (112)
25:00 (142)
9:31 (165)
30:44 (158)
5:44 (199)
39:08 (171)
8:24 (211)
41:51 (177)
2:43 (213)
42:36 (174)
45 (27)
42:36  Hannele Laakso
175   Viivi ja Veeti Liuha
SuSe
4:18 (162)
10:36 (184)
6:18 (197)
18:08 (174)
7:32 (141)
25:44 (151)
7:36 (106)
30:13 (150)
4:29 (157)
40:02 (177)
9:49 (223)
42:02 (179)
2:00 (196)
42:43 (175)
41 (13)
42:43  Viivi ja Veeti Liuha
176   Miia Pötry
KR
5:28 (199)
12:03 (200)
6:35 (203)
20:45 (191)
8:42 (173)
30:23 (185)
9:38 (169)
34:55 (186)
4:32 (159)
40:14 (178)
5:19 (136)
41:46 (176)
1:32 (165)
42:52 (176)
1:06 (135)
42:52  Miia Pötry
177   Enni Laine
TP
5:29 (201)
11:15 (193)
5:46 (173)
17:35 (167)
6:20 (98)
26:41 (162)
9:06 (152)
32:50 (169)
6:09 (203)
37:54 (164)
5:04 (122)
41:58 (178)
4:04 (232)
43:02 (177)
1:04 (124)
43:02  Enni Laine
178   Jenna Keränen
RasHy
-
-
-
16:22 (151)
-
24:20 (134)
7:58 (116)
27:10 (120)
2:50 (52)
31:58 (122)
4:48 (105)
32:54 (115)
56 (21)
44:08 (178)
11:14 (232)
44:08  Jenna Keränen
179   Elli ja Ella Santapakka
HimU
5:04 (192)
11:11 (190)
6:07 (187)
19:25 (184)
8:14 (159)
29:02 (181)
9:37 (168)
33:58 (182)
4:56 (175)
41:16 (181)
7:18 (191)
43:11 (181)
1:55 (191)
44:10 (179)
59 (98)
44:10  Elli ja Ella Santapakka
180   Ville ja Anni Hannula
Rastiimi
4:43 (178)
9:24 (164)
4:41 (142)
17:07 (161)
7:43 (148)
27:17 (167)
10:10 (179)
33:45 (177)
6:28 (208)
40:49 (180)
7:04 (180)
43:03 (180)
2:14 (201)
44:16 (180)
1:13 (151)
44:16  Ville ja Anni Hannula
180   Peetu Rintamäki
Pihkan
4:55 (186)
10:49 (188)
5:54 (178)
22:26 (203)
11:37 (212)
30:30 (186)
8:04 (123)
35:17 (187)
4:47 (168)
39:09 (172)
3:52 (49)
40:59 (172)
1:50 (186)
44:16 (180)
3:17 (229)
44:16  Peetu Rintamäki
182   Aarne Hirvonen
Jyväskylä
4:05 (149)
10:12 (178)
6:07 (187)
19:40 (187)
9:28 (194)
28:05 (169)
8:25 (135)
33:02 (173)
4:57 (177)
41:31 (182)
8:29 (213)
43:27 (182)
1:56 (195)
44:40 (182)
1:13 (151)
44:40  Aarne Hirvonen
183   Annu Hirvonen
S-JKL
4:10 (154)
10:24 (180)
6:14 (194)
19:34 (185)
9:10 (186)
28:20 (173)
8:46 (143)
33:37 (176)
5:17 (188)
41:41 (184)
8:04 (202)
43:32 (183)
1:51 (188)
44:45 (183)
1:13 (151)
44:45  Annu Hirvonen
184   Sofia ja Väinö Kivimäki
PR
4:29 (172)
8:44 (145)
4:15 (122)
17:12 (162)
8:28 (167)
29:03 (182)
11:51 (200)
33:55 (180)
4:52 (172)
42:01 (186)
8:06 (203)
43:49 (185)
1:48 (185)
44:49 (184)
1:00 (103)
44:49  Sofia ja Väinö Kivimäki
185   Eemil Röytiö
PR
4:14 (158)
8:28 (139)
4:14 (119)
17:49 (170)
9:21 (191)
28:48 (176)
10:59 (193)
33:49 (178)
5:01 (180)
41:37 (183)
7:48 (199)
43:32 (183)
1:55 (191)
44:53 (185)
1:21 (180)
44:53  Eemil Röytiö
185   Otso Ylä-Ojala
KeU
8:38 (228)
13:17 (212)
4:39 (140)
22:26 (203)
9:09 (185)
31:55 (194)
9:29 (162)
34:27 (184)
2:32 (23)
41:56 (185)
7:29 (193)
43:51 (186)
1:55 (191)
44:53 (185)
1:02 (115)
44:53  Otso Ylä-Ojala
187   Olli Näpänkangas
Suunta Jkl
4:40 (175)
11:21 (195)
6:41 (207)
21:17 (197)
9:56 (199)
30:59 (188)
9:42 (170)
36:46 (190)
5:47 (200)
42:59 (189)
6:13 (159)
44:09 (187)
1:10 (103)
45:22 (187)
1:13 (151)
45:22  Olli Näpänkangas
188   Liza Bolotova
Oriento Moscow
7:20 (219)
13:04 (209)
5:44 (170)
21:34 (200)
8:30 (169)
31:54 (193)
10:20 (180)
36:58 (191)
5:04 (183)
43:37 (191)
6:39 (172)
44:43 (189)
1:06 (79)
45:28 (188)
45 (27)
45:28  Liza Bolotova
189   Senni Määttälä
EsSu
5:34 (203)
11:50 (198)
6:16 (195)
22:20 (202)
10:30 (207)
32:28 (196)
10:08 (178)
37:36 (194)
5:08 (185)
43:59 (192)
6:23 (164)
45:22 (191)
1:23 (152)
46:09 (189)
47 (35)
46:09  Senni Määttälä
190   Katariina Friman
HyRa
4:24 (165)
10:33 (183)
6:09 (189)
20:52 (192)
10:19 (203)
31:52 (192)
11:00 (194)
35:53 (188)
4:01 (127)
43:08 (190)
7:15 (187)
44:51 (190)
1:43 (181)
46:40 (190)
1:49 (208)
46:40  Katariina Friman
191   Siiri Lahti
RasKa
4:57 (188)
10:39 (185)
5:42 (169)
19:21 (183)
8:42 (173)
28:56 (178)
9:35 (167)
34:15 (183)
5:19 (189)
42:58 (188)
8:43 (216)
44:30 (188)
1:32 (165)
46:51 (191)
2:21 (221)
46:51  Siiri Lahti
192   Topias ja Inka Lyytinen
SuoVa
4:16 (161)
10:06 (176)
5:50 (175)
19:35 (186)
9:29 (195)
31:37 (189)
12:02 (201)
37:06 (193)
5:29 (194)
44:12 (193)
7:06 (183)
46:33 (193)
2:21 (205)
47:22 (192)
49 (46)
47:22  Topias ja Inka Lyytinen
193   Roosa Muukkonen
KeU
5:01 (189)
11:11 (190)
6:10 (190)
18:12 (175)
7:01 (123)
26:25 (158)
8:13 (128)
34:44 (185)
8:19 (228)
42:53 (187)
8:09 (205)
46:29 (192)
3:36 (230)
47:30 (193)
1:01 (107)
47:30  Roosa Muukkonen
194   Kauru Westerholm
VePo
6:12 (212)
12:07 (201)
5:55 (179)
21:09 (196)
9:02 (180)
30:33 (187)
9:24 (160)
36:02 (189)
5:29 (194)
44:39 (194)
8:37 (215)
46:52 (194)
2:13 (200)
47:49 (194)
57 (81)
47:49  Kauru Westerholm
195   Ella Kestilä
S-JKL
6:53 (216)
13:18 (213)
6:25 (201)
23:29 (208)
10:11 (201)
34:11 (200)
10:42 (185)
40:41 (201)
6:30 (209)
46:48 (196)
6:07 (156)
47:55 (195)
1:07 (86)
48:48 (195)
53 (58)
48:48  Ella Kestilä
196   Terhi Koponen
RASPI
5:18 (196)
13:43 (220)
8:25 (224)
27:36 (229)
13:53 (223)
34:47 (204)
7:11 (96)
38:56 (195)
4:09 (135)
47:13 (197)
8:17 (208)
48:24 (196)
1:11 (106)
49:35 (196)
1:11 (149)
49:35  Terhi Koponen
197   Eveliina Mutikainen
RAJU
7:01 (217)
13:04 (209)
6:03 (185)
23:32 (209)
10:28 (206)
34:14 (201)
10:42 (185)
39:00 (196)
4:46 (166)
47:23 (198)
8:23 (210)
48:54 (197)
1:31 (164)
49:56 (197)
1:02 (115)
49:56  Eveliina Mutikainen
198   Leena Koulu
RaPi
3:51 (138)
9:48 (172)
5:57 (183)
25:26 (215)
15:38 (230)
35:46 (210)
10:20 (180)
39:26 (197)
3:40 (103)
48:21 (199)
8:55 (217)
49:24 (198)
1:03 (65)
50:10 (198)
46 (31)
50:10  Leena Koulu
199   Nooa Rantala
KaRa
3:45 (134)
8:05 (134)
4:20 (125)
13:50 (102)
5:45 (74)
36:17 (211)
22:27 (231)
42:44 (210)
6:27 (206)
49:13 (200)
6:29 (166)
50:23 (200)
1:10 (103)
51:16 (199)
53 (58)
51:16  Nooa Rantala
200   Matias Tamminen
TuS
5:26 (198)
12:27 (203)
7:01 (214)
21:29 (199)
9:02 (180)
32:49 (197)
11:20 (196)
40:07 (200)
7:18 (217)
46:28 (195)
6:21 (162)
49:31 (199)
3:03 (220)
51:26 (200)
1:55 (212)
51:26  Matias Tamminen
201   Beatriz Tavares
5:42 (204)
11:19 (194)
5:37 (167)
26:34 (222)
15:15 (229)
36:54 (212)
10:20 (180)
41:56 (206)
5:02 (181)
49:44 (203)
7:48 (199)
50:52 (201)
1:08 (91)
51:35 (201)
43 (19)
51:35  Beatriz Tavares
202   Elina Miettunen
IiSu
5:47 (205)
12:27 (203)
6:40 (205)
22:29 (206)
10:02 (200)
33:06 (198)
10:37 (184)
39:32 (198)
6:26 (205)
50:01 (207)
10:29 (227)
51:37 (202)
1:36 (171)
52:22 (202)
45 (27)
52:22  Elina Miettunen
203   Rosmariini Ojala
OH
5:02 (190)
9:58 (175)
4:56 (153)
22:50 (207)
12:52 (217)
35:26 (207)
12:36 (206)
42:48 (212)
7:22 (219)
50:00 (206)
7:12 (185)
51:37 (202)
1:37 (174)
52:54 (203)
1:17 (166)
52:54  Rosmariini Ojala
204   Anna Haapamäki
KauKa
4:26 (168)
12:20 (202)
7:54 (221)
27:05 (226)
14:45 (227)
37:10 (215)
10:05 (177)
44:32 (216)
7:22 (219)
50:54 (209)
6:22 (163)
51:54 (204)
1:00 (41)
53:12 (204)
1:18 (170)
53:12  Anna Haapamäki
205   Roope Kauppila
KooVee
6:02 (210)
12:59 (208)
6:57 (213)
22:28 (205)
9:29 (195)
35:07 (206)
12:39 (207)
41:43 (204)
6:36 (210)
49:59 (205)
8:16 (207)
52:04 (206)
2:05 (198)
53:14 (205)
1:10 (145)
53:14  Roope Kauppila
206   Oona Saarimäki
RasKe
4:34 (173)
12:28 (205)
7:54 (221)
26:56 (225)
14:28 (226)
37:18 (217)
10:22 (183)
44:30 (215)
7:12 (216)
51:01 (210)
6:31 (169)
52:01 (205)
1:00 (41)
53:22 (206)
1:21 (180)
53:22  Oona Saarimäki
207   Aapo ja Visa Korjamo
Essu
4:52 (183)
11:12 (192)
6:20 (198)
20:55 (193)
9:43 (198)
31:50 (191)
10:55 (189)
40:45 (202)
8:55 (230)
49:48 (204)
9:03 (218)
52:47 (209)
2:59 (218)
53:38 (207)
51 (52)
53:38  Aapo ja Visa Korjamo
208   Sara Kukkola
Kalvolan keihäs
5:18 (196)
10:24 (180)
5:06 (156)
19:42 (188)
9:18 (189)
31:59 (195)
12:17 (203)
39:59 (199)
8:00 (226)
49:34 (202)
9:35 (221)
52:41 (208)
3:07 (222)
53:47 (208)
1:06 (135)
53:47  Sara Kukkola
209   Peetu Varis
PelPo
7:48 (223)
14:39 (224)
6:51 (211)
23:50 (212)
9:11 (187)
35:36 (209)
11:46 (199)
42:44 (210)
7:08 (215)
50:26 (208)
7:42 (198)
53:09 (210)
2:43 (213)
54:04 (209)
55 (72)
54:04  Peetu Varis
210   Tuomas Riipinen
NaVi
7:09 (218)
13:58 (222)
6:49 (210)
27:16 (227)
13:18 (219)
37:04 (214)
9:48 (172)
42:36 (209)
5:32 (198)
49:33 (201)
6:57 (175)
52:31 (207)
2:58 (217)
54:13 (210)
1:42 (206)
54:13  Tuomas Riipinen
211   Valeria Rogacheva
Lytkarino
8:58 (229)
15:38 (227)
6:40 (205)
24:04 (213)
8:26 (165)
35:00 (205)
10:56 (191)
41:21 (203)
6:21 (204)
52:10 (213)
10:49 (229)
53:21 (211)
1:11 (106)
54:20 (211)
59 (98)
54:20  Valeria Rogacheva
212   Niklas Urpalainen
SonPa
5:11 (193)
11:33 (196)
6:22 (200)
20:59 (194)
9:26 (193)
34:36 (203)
13:37 (213)
42:19 (208)
7:43 (222)
51:38 (212)
9:19 (220)
54:18 (212)
2:40 (212)
55:16 (212)
58 (88)
55:16  Niklas Urpalainen
213   Miska Matinlauri
HA4G
4:25 (167)
9:30 (166)
5:05 (155)
20:13 (190)
10:43 (210)
35:26 (207)
15:13 (223)
42:12 (207)
6:46 (212)
52:30 (214)
10:18 (226)
54:33 (213)
2:03 (197)
56:02 (213)
1:29 (197)
56:02  Miska Matinlauri
214   Jero Eronen
KaRa
4:41 (176)
10:46 (187)
6:05 (186)
21:06 (195)
10:20 (204)
34:00 (199)
12:54 (209)
41:51 (205)
7:51 (225)
51:29 (211)
9:38 (222)
54:48 (214)
3:19 (224)
56:05 (214)
1:17 (166)
56:05  Jero Eronen
215   Sari Ervasti
KEV
4:46 (179)
13:44 (221)
8:58 (226)
26:12 (219)
12:28 (214)
41:39 (227)
15:27 (224)
49:27 (229)
7:48 (223)
54:30 (218)
5:03 (119)
56:04 (216)
1:34 (169)
56:52 (215)
48 (42)
56:52  Sari Ervasti
215   Eevi Lilja
AnttU
5:58 (208)
12:34 (207)
6:36 (204)
26:16 (220)
13:42 (222)
37:11 (216)
10:55 (189)
44:11 (213)
7:00 (213)
52:36 (215)
8:25 (212)
55:59 (215)
3:23 (225)
56:52 (215)
53 (58)
56:52  Eevi Lilja
217   Iiro ja Pinja Hakkarainen
SoJy
8:34 (227)
18:23 (231)
9:49 (228)
32:50 (232)
14:27 (225)
44:29 (229)
11:39 (197)
47:52 (223)
3:23 (92)
54:51 (219)
6:59 (177)
56:30 (218)
1:39 (178)
57:57 (217)
1:27 (194)
57:57  Iiro ja Pinja Hakkarainen
218   Veikka Vähänen
5:53 (207)
13:24 (215)
7:31 (218)
25:57 (216)
12:33 (215)
39:16 (220)
13:19 (212)
48:38 (226)
9:22 (231)
55:11 (220)
6:33 (170)
57:41 (219)
2:30 (208)
58:46 (218)
1:05 (131)
58:46  Veikka Vähänen
219   Eemeli Lehtonen
HauSi
6:22 (214)
13:18 (213)
6:56 (212)
26:26 (221)
13:08 (218)
38:05 (218)
11:39 (197)
45:09 (218)
7:04 (214)
53:38 (216)
8:29 (213)
56:13 (217)
2:35 (211)
59:10 (219)
2:57 (226)
59:10  Eemeli Lehtonen
220   Juho Erkkilä
7:34 (222)
13:30 (217)
5:56 (181)
26:04 (218)
12:34 (216)
39:55 (221)
13:51 (216)
44:50 (217)
4:55 (174)
53:59 (217)
9:09 (219)
58:07 (220)
4:08 (233)
59:31 (220)
1:24 (188)
59:31  Juho Erkkilä
221   Tuomas Saarikko
TP
4:42 (177)
9:37 (168)
4:55 (152)
18:30 (177)
8:53 (178)
42:59 (228)
24:29 (232)
49:03 (227)
6:04 (202)
57:15 (222)
8:12 (206)
58:28 (221)
1:13 (115)
59:38 (221)
1:10 (145)
59:38  Tuomas Saarikko
222   Vili ja Mona Kantelinen
TVV
6:12 (212)
14:39 (224)
8:27 (225)
28:33 (230)
13:54 (224)
41:32 (226)
12:59 (210)
46:46 (222)
5:14 (187)
57:27 (223)
10:41 (228)
59:57 (222)
2:30 (208)
1:01:12 (222)
1:15 (159)
1:01:12  Vili ja Mona Kantelinen
223   Siiri Pääkkönen
7:53 (225)
14:35 (223)
6:42 (208)
23:41 (211)
9:06 (182)
38:50 (219)
15:09 (222)
48:16 (225)
9:26 (232)
56:38 (221)
8:22 (209)
1:00:03 (223)
3:25 (228)
1:01:16 (223)
1:13 (151)
1:01:16  Siiri Pääkkönen
224   Tiiu Pohjamo
SK Vuoksi
7:51 (224)
15:51 (228)
8:00 (223)
30:47 (231)
14:56 (228)
47:08 (230)
16:21 (227)
51:09 (230)
4:01 (127)
59:12 (229)
8:03 (201)
1:00:26 (224)
1:14 (119)
1:01:28 (224)
1:02 (115)
1:01:28  Tiiu Pohjamo
225   Onni Lepistö
Hausi
10:16 (230)
16:33 (229)
6:17 (196)
27:18 (228)
10:45 (211)
40:20 (222)
13:02 (211)
48:10 (224)
7:50 (224)
58:09 (224)
9:59 (225)
1:01:44 (228)
3:35 (229)
1:03:00 (225)
1:16 (163)
1:03:00  Onni Lepistö
226   Elina Hietala
LapVi
7:23 (220)
13:08 (211)
5:45 (171)
23:40 (210)
10:32 (209)
48:22 (232)
24:42 (233)
53:18 (232)
4:56 (175)
1:00:07 (231)
6:49 (174)
1:01:36 (227)
1:29 (162)
1:03:04 (226)
1:28 (196)
1:03:04  Elina Hietala
227   Silja ja Oskari Hakala
6:04 (211)
13:35 (218)
7:31 (218)
26:55 (224)
13:20 (220)
40:41 (224)
13:46 (215)
45:53 (220)
5:12 (186)
58:42 (226)
12:49 (231)
1:01:53 (229)
3:11 (223)
1:03:08 (227)
1:15 (159)
1:03:08  Silja ja Oskari Hakala
228   Vilho Hietala
LapVi
4:54 (185)
12:29 (206)
7:35 (220)
21:45 (201)
9:16 (188)
47:40 (231)
25:55 (234)
53:01 (231)
5:21 (191)
59:09 (228)
6:08 (157)
1:00:59 (225)
1:50 (186)
1:03:22 (228)
2:23 (222)
1:03:22  Vilho Hietala
229   Aleksi ja Severi Juote
Somesa
6:00 (209)
13:25 (216)
7:25 (216)
26:53 (223)
13:28 (221)
40:31 (223)
13:38 (214)
46:01 (221)
5:30 (197)
58:47 (227)
12:46 (230)
1:02:11 (230)
3:24 (226)
1:03:24 (229)
1:13 (151)
1:03:24  Aleksi ja Severi Juote
230   Hanna Samposalo
Kangasala SK
6:31 (215)
13:35 (218)
7:04 (215)
25:58 (217)
12:23 (213)
36:58 (213)
11:00 (194)
45:17 (219)
8:19 (228)
59:21 (230)
14:04 (234)
1:03:24 (231)
4:03 (231)
1:05:03 (230)
1:39 (204)
1:05:03  Hanna Samposalo
231   Leena Laasanen
5:52 (206)
14:55 (226)
9:03 (227)
25:11 (214)
10:16 (202)
41:10 (225)
15:59 (226)
49:18 (228)
8:08 (227)
1:02:18 (233)
13:00 (232)
1:05:10 (232)
2:52 (215)
1:06:27 (231)
1:17 (166)
1:06:27  Leena Laasanen
232   Tuukka Koponen
RasPi
7:31 (221)
17:22 (230)
9:51 (229)
33:29 (233)
16:07 (231)
48:29 (233)
15:00 (220)
55:09 (233)
6:40 (211)
1:02:06 (232)
6:57 (175)
1:05:10 (232)
3:04 (221)
1:06:37 (232)
1:27 (194)
1:06:37  Tuukka Koponen
233   Pekka Nissinen
SuoVa
8:04 (226)
20:24 (232)
12:20 (230)
37:03 (234)
16:39 (232)
59:10 (234)
22:07 (230)
1:10:25 (234)
11:15 (233)
1:17:39 (234)
7:14 (186)
1:21:54 (234)
4:15 (234)
1:23:26 (233)
1:32 (199)
1:23:26  Pekka Nissinen
234   Ulf Vestergård
IF Femman
-
6:53 (89)
-
17:23 (164)
10:30 (207)
31:45 (190)
14:22 (218)
44:17 (214)
12:32 (234)
58:09 (224)
13:52 (233)
1:01:33 (226)
3:24 (226)
3:52:10 (234)
2:50:37 (234)
3:52:10  Ulf Vestergård
   Sinikka Kettunen
KR
-
-
-
-
-
-
-
-
-
1:45:56
-
1:48:06
2:10
1:49:14
1:08
DQ  Sinikka Kettunen
   Salli Siivonen
RasTiimi
-
-
-
12:44
-
23:03
10:19
28:05
5:02
34:41
6:36
35:43
1:02
36:25
42
DQ  Salli Siivonen
Form of the results:
Suomi  Svenska  English