IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

A-pitkä

Smart Follow

        Starttid Mål
7,3 km
 
1.   Jonas Leandersson Sweden    10:17:43   50:44  
2.   John Filip Dahlgren Sweden    10:19:31   52:49  
3.   Matias Karlsson SWEDEN    9:55:39   54:20  
4.   Jerker Lysell Sweden    10:21:28   54:21  
5.   Andreas Kyburz Swiss Team    10:06:39   54:32  
6.   Simo Nertanen OK Orient    9:16:09   56:07  
7.   Baptiste Rollier Swiss Team    10:07:01   56:43  
8.   Fredrik Johansson Sweden    10:23:38   56:51  
9.   Vincent Coupat FRA    9:22:07   57:47  
10.   Martin Hubmann Switzerland    10:12:20   58:16  
11.   Osker Carlborg SWE    10:16:16   59:12  
12.   Sampo Hyppölä SoJy    10:42:18   1:01:52  
13.   Conor Short CNOC    9:56:34   1:04:07  
14.   Jouni Heinonen KooVEE    9:52:25   1:04:21  
15.   Jussi-Pekka Kauppi HIS    10:51:57   1:04:26  
16.   Tero Heikkilä PR    10:17:09   1:05:59  
17.   Jari Sipilä PelPo    10:44:42   1:06:23  
18.   Staffan Tunis     11:29:40   1:06:49  
19.   Christof Röthlisberger OLG Skandia    10:00:21   1:07:29  
20.   Lukas Müller OLG Säuliamt    10:13:03   1:09:03  
21.   Tero Mamia KooVee    10:53:49   1:09:07  
22.   Janne Virtanen PR    8:04:10   1:09:45  
23.   Kristo Heinmann Kangasala Sk    9:59:02   1:10:33  
24.   Nikita Vinogradov Nord West Russia    9:12:24   1:10:40  
25.   Ari-Pekka Joensuu LapVi    8:34:31   1:10:53  
26.   Arto Lilja Anttolan Urheilijat  FIN  10:39:54   1:11:42  
27.   Kaj Roine HiKi    10:15:37   1:12:08  
28.   Marc Serrallonga Spain    10:23:04   1:13:31  
29.   Timo Nissinen KuoSu    9:22:37   1:14:01  
30.   Juha Skinnari Pihkan    10:54:37   1:14:25  
31.   Alva Olsson Sweden    10:04:53   1:14:56  
32.   Annika Vaara LapVe    8:48:40   1:15:37  
33.   Miika Lotvonen KaiPr    9:44:44   1:16:10  
34.   Natalia Efimova Russia    10:36:28   1:16:13  
35.   Jukka Kantomaa S-2000    9:55:42   1:16:15  
36.   Shigeyuki Koizumi Japan    9:00:05   1:16:47  
37.   Katsuya Yuki Japan    8:44:34   1:17:09  
38.   Wataru Tergauchi Japan    8:49:50   1:18:30  
39.   Jani Tamminen TuS    10:21:21   1:18:31  
40.   Tapio Mattila S-JKL    10:22:39   1:18:35  
41.   Niklas Björkqvist HlS    10:49:48   1:18:53  
42.   Mikael Kauppi KOOSKA    9:04:54   1:19:13  
43.   Ahmet Kagmaz Turkey National Team    10:14:29   1:19:18  
44.   Jana Knapova Team Czech Rep./Södertälje    9:26:16   1:19:36  
45.   Mikko Tilja LapVe    8:18:36   1:19:51  
46.   Antero Pulli     10:49:05   1:19:55  
47.   Petri Karjalainen Kempeleen OAY    9:58:01   1:20:37  
48.   Jussi Piirainen KuPe    9:47:07   1:20:40  
49.   Pertti Päivänranta JoKu    9:11:10   1:20:44  
50.   Tomoaki Nuganawa Japan    8:40:09   1:22:05  
51.   Jarno Kukonlehto RAIKU    8:07:27   1:22:22  
52.   Timo Maukonen Rasti E4    10:52:26   1:22:35  
53.   Esa Toivonen TarpS    10:49:46   1:22:41  
54.   Taisto Kemppainen VaKa    10:27:28   1:23:05  
55.   Petri Mourujärvi HaHe    9:55:56   1:23:10  
56.   Geir Myhr Oeien Tynse IF    10:18:52   1:23:17  
57.   Jarmo Munck Mapline Oy    9:31:17   1:23:30  
58.   Juha Nivukoski LapVi    10:26:41   1:23:35  
59.   Ekaterina Nikitina Russian Team    10:37:37   1:23:47  
60.   Joachim Harald Falken    9:06:16   1:23:48  
61.   Jyrki Lammila Lajy    9:18:50   1:23:56  
61.   Willi Müller     10:44:11   1:23:56  
63.   Joonas Heiskanen VeHe    10:34:37   1:24:14  
64.   Juha Näpänkangas SK Pohjantähti    8:41:30   1:24:24  
65.   Vesa Koskinen Hiisi    9:26:12   1:24:38  
66.   Tuomas Poikela JPR    8:32:07   1:25:30  
67.   Jukka Kaunetsalo LS-37    9:39:38   1:27:19  
68.   Mika Pekkonen NilsNu    8:02:29   1:27:27  
69.   Rolf Wermelinger Bussola Ok    10:51:55   1:28:05  
70.   Marja Penttilä KoS    8:53:11   1:28:22  
71.   Tero Ahtonen     8:27:16   1:28:46  
71.   Antti Autio RasTiimi    10:42:23   1:28:46  
73.   Hannu Pietilä KaSu    9:47:16   1:28:50  
74.   Arto Ranki AngA    10:17:02   1:28:59  
75.   Liang Xiaoming     8:55:03   1:30:25  
76.   Jari Kokkonen     8:26:32   1:30:26  
77.   Panu Hvyönen SK Pohjantähti    8:55:28   1:30:45  
78.   Topi Suomalainen Navi    8:00:15   1:30:54  
79.   Teemu Korhonen ESAK    8:04:30   1:30:56  
80.   Olli Nikkari OsVa    8:43:22   1:31:03  
81.   Vesa-Matti Suorsa PudU    10:38:20   1:31:19  
82.   Hanka Sraube SVL Germany    9:11:22   1:31:24  
83.   Jukka Ruusunen     9:38:08   1:31:42  
84.   Samuli Hallikainen LaiVe    8:44:16   1:32:23  
85.   Marja Rantala Ang A    10:14:31   1:32:55  
86.   Ville Inkeri KR    10:37:38   1:33:09  
87.   Pekka Koponen LOHIRA    10:25:24   1:33:42  
88.   Ilkka Kasila KaiPr    8:11:53   1:33:44  
89.   Gabriel Lambrises OLG Basel    10:44:32   1:33:49  
90.   Tuomas Mäkinen TykPR    8:28:15   1:33:58  
91.   Elias Peltonen IPR    10:44:09   1:34:00  
92.   Fabio Daves Trent-O    10:40:38   1:34:34  
93.   Jukka Lukkari     9:46:17   1:35:03  
94.   Jani Jauhiainen     9:07:08   1:35:29  
95.   Ilari Köykkä TykPr    8:42:32   1:35:34  
96.   Jouni Vartiainen     9:18:28   1:35:39  
97.   Jussi Eskelinen RaKaS    10:23:22   1:35:42  
98.   Mikko Lamminpää TykPr    8:26:22   1:36:16  
99.   Jarno Seppänen VaKa    8:27:15   1:36:43  
100.   Minna Koivisto     9:29:19   1:37:50  
101.   Aku Virjula VaHa    10:37:48   1:38:13  
102.   Mikko Pynnönen     10:08:50   1:38:32  
103.   Mikko Kinnunen     10:14:43   1:39:12  
104.   Juhani Koivisto KJV    8:07:40   1:39:22  
105.   Pekka Ruusunen     9:42:59   1:39:28  
106.   Mikko Tani     9:34:43   1:40:14  
107.   Antti Parkkinen     8:58:30   1:41:09  
108.   Tero Hyppolä SoJy    10:38:09   1:41:48  
109.   Giulio Zucal Tren-O    10:44:43   1:42:35  
110.   Perttu Sainio KeU    9:42:08   1:42:36  
111.   Hanna Tuomisto TP    9:26:20   1:43:01  
112.   Anne Honkanen ESAK    9:29:01   1:43:05  
113.   Anne Straube OD    10:53:09   1:44:14  
114.   Mikko Paakkolanvaara     9:49:37   1:44:31  
115.   Jani Nuutinen KS    9:51:56   1:45:08  
116.   Esa Nikula     8:26:30   1:45:15  
117.   Poika Isokoski Kangasala SK  FIN  8:06:25   1:45:29  
118.   Mark Roth OC Puisto    10:00:15   1:45:34  
119.   Juho Ruusunen     9:35:34   1:45:40  
120.   Marko Haapakoski S-JKL    8:00:24   1:46:23  
121.   Janne Kankainen SoJy    8:08:43   1:47:21  
122.   Tuomas Säily KuPe    10:30:14   1:47:22  
123.   Andrei Bezdiga Moldova    10:20:32   1:48:53  
124.   Jaakko Kokkonen     8:30:35   1:49:18  
125.   Sladjana Javanovic Serbia    9:38:29   1:50:30  
126.   Salla Laitinen Esak    8:46:54   1:51:25  
127.   Zhang Yu Liang LEARNJOY    8:54:57   1:51:26  
128.   Pauli Tilvis KaJu    9:15:10   1:51:50  
129.   Siu Tung Hui HKG    9:08:23   1:52:45  
130.   Juha Jalonen     8:54:47   1:52:56  
131.   Jani Honkanen     9:32:42   1:53:11  
132.   Raphaël Stefanini KemKi    9:32:40   1:54:03  
133.   Raimo Väisänen SK Vuoksi    8:17:33   1:54:31  
134.   Alexandra Jospe CSU    9:02:03   1:54:45  
135.   Jarno Rutanen     8:01:34   1:55:01  
136.   Lauri Kontkanen Selsi    10:09:26   1:55:11  
137.   Janek Viman     9:23:00   1:56:41  
138.   Emmi Hasu OK Orient    9:09:40   1:58:03  
139.   Alpo Mikkonen OYS/VAPARI    8:04:42   1:58:27  
140.   Urho Lempinen     10:48:39   1:58:46  
141.   Timo Ylikangas     10:56:43   1:58:58  
142.   Vesa Kauppinen SonPa    9:07:50   1:59:13  
143.   Reijo Olli VaHa    9:36:01   1:59:24  
144.   Miika Köykkä TykPr    8:47:06   1:59:50  
145.   Lam Leung AKIN    8:01:18   2:01:11  
146.   Jorma Tervo TekU    8:05:45   2:01:22  
147.   Yrjö Portti     8:00:35   2:01:49  
148.   Jenni Uusimaa     10:08:52   2:04:40  
149.   Heikki Uusivirta NIVU    10:40:32   2:06:29  
150.   Tom Strat QOC USA    10:07:12   2:07:35  
151.   Jyrki Ylipulli VaaSu    8:40:01   2:08:23  
152.   Seppo Riippi TeuRi    8:03:19   2:09:00  
153.   Mikko Nieminen     8:16:28   2:12:18  
154.   Juha Paanila Navi    8:09:27   2:13:21  
155.   Juha Leskinen HS    8:33:11   2:14:18  
156.   Antti-Jussi Hirvonen Liperin Taimi    9:03:06   2:16:35  
157.   Sakari Niskanen NAVI    8:52:38   2:17:04  
158.   Jyrki Widenius     9:30:58   2:22:46  
159.   Ilpo Heiskanen VeHe    8:03:16   2:23:46  
160.   Antti Junttola LaiVe    8:54:14   2:30:29  
161.   Kai Pulkkinen Freeport Cobalt Oy    9:54:15   2:30:44  
162.   Riikka Lehtonen     9:29:36   2:30:59  
163.   Riitta Nissi Rajamäen Rykmentti  FIN  8:36:40   2:32:04  
164.   Aurelio-Antoni Olivar Roldan Tierra Tagágame    9:37:21   2:37:02  
165.   Vilma Juvakka SKVuoksi    8:32:27   2:37:53  
166.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:02:34   2:43:43  
167.   Tapio Rauhala     8:55:36   2:55:07  
168.   Xiaoping Tan Learnjoy    9:03:58   3:12:03  
169.   Dong Zhao Learnjoy    8:45:50   3:17:04  
170.   Marita Virtanen     9:00:56   3:27:58  
   Oskar Carlborg OK Höller       ej startad  
   Antun Paulins Latvia       ej startad  
   Janis Kunis LAT Team       ej startad  
   Mikko Vitto LapVi       ej startad  
   Juha Hokka Kuhalahden kisa / KuhmKis       ej startad  
   Timo Mouhu NaVi       ej startad  
   Sami Sivunen KangSK       ej startad  
   Kimmo Kakko IiSu       ej startad  
   Jouni Vartiainen        ej startad  
   Matti Yliniemi VePo       ej startad  
   Janek Viman        ej startad  
   Jarno Salmelin TP       ej startad  
   John Filip Dahlgren Sweden       ej startad  
   Tapani Mäkinen MU       ej startad  
   Timo Pohjolainen SuoVa       ej startad  
   Miska Tervala RaVa       ej startad  
   Jaakko Junttola LaiVe       ej startad  
   Henrik Karelo JRV       ej startad  
   Markus Ilmonen        ej startad  
   Tytti Kaijanen        ej startad  
   Antti Keränen RasHy       ej startad  
   Andrei Kulagin HS       ej startad  
   Andreas Kybuiz Swiss O Team       ej startad  
   Baptiste Rollier Swiss Team       ej startad  
   Fredrik Johansson Sweden       ej startad  
   Hannu Pietilä KaSu       ej startad  
   Lauri Kunnas RaKas       ej startad  
   Juha Juutila        ej startad  
   Tomi Valkonen        ej startad  
   Risto Kuivalainen JuJä       ej startad  
   Jukka Kinnunen        ej startad  
   Lassi Kirjavainen JuJä       ej startad  
   Vesa Lamberg        ej startad  
   Kenneth Grankull IK Kronan       ej startad  
   Erkki Holma Ou Re       ej startad  
   Ilkka Riippa OulRe       ej startad  
   Juha Riepponen NaVi       ej startad  
   Jyri Määttä        ej startad  
   Iiro Sundberg MV       ej startad  
   Mikko Leinonen VePo       ej startad  
   Kjell Arilb Karlsen Fredrikstad SK       ej startad  
   Lukas Müller OLG Huttwil       ej startad  
   Gabriel Lambriser OLG Basel       ej startad  
   Jussi-Pekka Heikkinen SoJy       ej startad  
   Tomi Savolainen Raske       ej startad  
   Petri Juutinen MuuRa       ej startad  
   Diogo Miguel        ej startad  
   Jari Siitonen        ej startad  
   Joonas Pahkala JRV       ej startad  
   Taina Koistinen NaTe       ej startad  
   Mikko Koutonen YlivKu       ej startad  
   Juha Paanila NaVi       ej startad  
   Garry Morrison A.R. Club       ej startad  
   Kai Patjas KS       ej startad  
   Olli Välke TuNMKY       ej startad  
   Elin Vedin Australia       ej startad  
   Arvo Ahola RasKu       ej startad  
   Matti Lindstedt IF Brahe       ej startad  
   Alva Olsson Sweden       ej startad  
   Petri Juutinen MuuRa       ej startad  
   Michail Voronov SBOR VIMA       ej startad  
   Ilkka Tiensuu RasPi       ej startad  
   Tapio Tiensuu RasPi       ej startad  
   Jukka Huttunen SäynSa       ej startad  
   Juho Kotakorva IKNV       ej startad  
   Juri Emaldynov Russia       ej startad  
   Jarkko Pöllänen KR       ej startad  
   Antti Rauhala        ej startad  
   Janne Lousio Pihkan       ej startad  
   Hannu Savolainen        ej startad  
   Niklas Portiv IF Brahe       ej startad  
   Maijastina Kivinen LamSä       ej startad  
   Kari Kivinen LamSä       ej startad  
   Karri Lylynperä SuSe       ej startad  
   Mark Roth OC Pusto       ej startad  
   Tommi Lahtonen S-JKL       ej startad  
   Pyry Niemi PR       ej startad  
   Gerald Yip HKIOF       ej startad  
   Aby Lam OK Vilse 87       ej startad  
   Vesa Kauppinen SonPa       ej startad  
   Ari Yli-Kaatiala LapVi       ej startad  
   Matti Lukkari        ej startad  
   Stefano Raus Orimarty       ej startad  
   Gerald Yip HKIOF       ej startad  
   Toni Pikkarainne HyRa       ej startad  
   Anu Gretschel KaSu       ej startad  
   Minna Koivisto KortJV       ej startad  
   Juha Ruusu        ej startad  
   Eero Korpi alahKi       ej startad  
   Topias Tiainen KooVee       ej startad  
   Hannu Hyvärinen Kuosu       ej startad  
   Raisa Rosenblad MU       ej startad  
   Juha Riepponen NaVi       ej startad  
   Mika Parjanen MS Parma       ej startad  
   Mika Rantala HS       ej startad  
   Arvo Ahola RASKU       ej startad  
   Anni Huuha OuHu       ej startad  
   Juha Haajanen SK Pohjantähti       ej startad  
   Martin Hubmann Switzerland       ej startad  
   Tuukka Tuomela        ej startad  
   Juha Skinnari Pihkan       ej startad  
   Staffan Tunis Femman       ej startad  
   Jarmo Tonder KR       ej startad  
   Jussi Elo LaJy       ej startad  
   Juha Koskinen VaajTe       ej startad  
   Ian Ditchfield MV       ej startad  
   Jukka Kämäräinen        ej startad  
   Lauri Pyykönen KEBUG       ej startad  
   Teemu Hakulinen EsSU       ej startad  
   Elin Dahlin Domnarvets GolF       ej startad  
   Panu Teittinen KSK       ej startad  
   Pirjo Pajarinen HS       ej startad  
   Päivi Autio Hiisi       ej startad  
   Kari Koivisto KJV       ej startad  
   Antti Härkönen TP       ej startad  
   Tatu Solin   FIN     ej startad  
   Guntars Mankus OK Saldus       ej startad  
   Ossi Peltokangas SK Mortis       ej startad  
   Juha Sippola LapVi       ej startad  
   Matti Sipponen PR       ej startad  
   Keijo Vaara LapVe       ej startad  
   Markus-Mikko Kylmälä MU       ej startad  
   Janne Kinnunen SuRa       ej startad  
   Mats Holm OK Botnia       ej startad  
   Tuomas Hiltunen RasPi       ej startad  
   Hanna Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  8:30:18   disk  
   Antti Vainio ValVi    9:05:00   disk  
   Esa Huotari SoJy    9:05:09   disk  
   Samuel Heinonen VanTe    9:45:46   bröt  
   Heikki Pulkkinen KaSu    9:53:31   disk  
   Tuomo Tomperi     9:54:33   bröt  
   Marko Kantomaa S-2000    10:06:46   bröt  
   Hannu Heiskanen VieKo    10:21:52   disk  
   Chi Hin Luk     10:23:14   bröt  
   Giya Tupuriya Kozmolovo 110%    10:24:05   bröt  
   Alexey Bortnik RUS    10:42:10   disk  
   Kaisa Pirkonen KuoSu    10:54:56   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English