IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

Resultat

Region i Finland / land  och
Media  och
Förening  och
Bästa  

  
  110%
  A.R. Club
  AA
  Ages OK
  AKIN
  alahKi
  Alko-Stop
  Ang A
  AngA
  AngAn
  Angelniemen Ankkuri
  Antt U
  Anttolan Urheilijat
  Anttu
  AOk
  AR
  Askö Henndorf
  AUS
  Australia
  Austria
  AV
  Azerbayjan
  BB-Russia
  BelG
  Belgium
  Belie Nochi
  Belie nochi (RUS)
  Belye nochi
  Bimahev
  Brahe
  Bullarens GoIF
  Bussola Ok
  CAN
  CFK ABC
  Chinese Taipei
  CIKA
  CSU
  Customs Sankt-Peterburg
  DalaporteusOL
  Domnarvets GoIF
  Domnarvets GolF
  Ebor
  EE
  EkSu
  EKU
  Eräp
  Eräp.
  Eräpirkat
  ESAK
  Espoon Suunta
  Espoon Tapiot
  EsSu
  EU-VE
  EuVe
  Falken
  FC FC
  Femman
  Fin
  Forth Valley
  Foton
  Fredrikstad SK
  Freeport Cobalt Oy
  HaHe
  Halmstad OK
  Halto
  HALVU
  Hanka
  Hankasalmen Hanka
  HaU
  HauhonSiSL
  HauSi
  HausKi
  HB
  Helsingin Suunnistajat
  HePo
  Hiidenkiertäjät
  Hiisi
  Hiisirasti
  HiKi
  HimU
  HIS
  HKG
  HKIOF
  HlS
  HLT
  HML Tarmo
  Hollolan urh. 46
  HPV
  HS
  HU
  HU-46
  HV
  HyRa
  Häjyt
  Hönöt SK
  IF Brahe
  IF Femman
  IF Hagen
  IF Minken
  IF Sibbo-Vargarna
  IiisVi
  Iin Yritys
  Iisalmen Visa
  IiSu
  IisVi
  IK Kronan
  Ikaalisten Nouseva-Voima
  IKNU
  IKNV
  ILU
  IPR
  Israel
  Israel Team
  Italy
  JalJa
  Japan
  Jk Falken
  JKU
  JoKu
  JPN Team
  JPR
  JRV
  JuJä
  Juuan Jänne
  Jyry
  JäPa
  Järla Orientering
  Järla Sweden
  Järvenpää
  Ka-Ra
  KaiPr
  KajaaniKuohu
  KajKu
  KaJu
  Kalajoen Junkkarit
  Kalevan Rasti
  KalevanRasti
  KaLSKE
  Kalvolan keihäs
  KaLy
  Kangasala
  Kangasala Sk
  KangasalaKSK
  Kangasalan Sk
  KangSK
  Kankaanpään Suunnistajat
  KannUra
  KanSu
  KaRa
  KarjUra
  Karkki-Rasti
  KaSu
  Kau-ka
  Kauhajoen Karhu
  KauKa
  KaukaanLyly
  KAUS
  KauVi
  KauWi
  KEBUG
  Keihäs
  KeKara
  Kell
  KemiJu
  KEMISU
  Kempeleen OAY
  KemU
  Keravan Urheilijat
  KesSi
  KeU
  KeuKi
  Keukis
  KeurKi
  Kev
  KH-MAAKK
  KHS
  Kiimingin Urheilijat
  KiimU
  Killebyns SK
  Kilpparit
  Kissakalijo
  KiSu
  Kiwis
  KJV
  KKV
  KOBRALAINEN
  KodisjKa
  KoHo
  KOK
  Koka
  KOL Kongsberg Norge
  Kongsberg (KOL)
  KooVEE
  KortjJV
  KortJV
  KoS
  KoskRi
  Kosmolovo 110%
  KoSu
  Kouka
  Kouvolan Suunnistajat
  Kouvolan Suunnistajat KS
  Kozmolovo 110%
  KP-V
  KPV
  KR
  Kristina
  Kronan
  KS
  KSK
  Kuhalahden kisa / KuhmKis
  KuKu
  KuorKu
  KuortKu
  KuoSu
  KuPe
  KuSu
  KuuAa
  KuUS
  Kuusankosken urheiluseura
  Kuzmolovo 110%
  Ky-Ra
  Kyläsuutari
  KyRa
  KYS
  Kälviän Tarmo
  KärKKU
  KärkV
  Kärkölän Kisa-Veikot
  Kärska
  Kärsämäen Kataja
  KäTa
  L-LL
  LaihLU
  LaiVe
  LAJU
  Lajy
  LaLu
  LamSä
  Lapin Safarit
  Lapin Sudet
  LappRi
  LapRi
  LapSu
  LapVe
  LapVi
  LAT Team
  LaTa
  Latvia
  LAVE
  LEARNJOY
  LeSi
  LHR
  Liippakvartetti/YKV
  Lilalvo
  Lillomarka
  Lillomarka o-lag
  Lithuania
  LKNV
  LLL
  Lohira
  LOP
  Loten OL, NOR
  LS-32
  LS-37
  LTU
  LTU Team
  LuuRa
  Lynx
  Lytkariko K-2
  Lytkarino
  Lytkarino K 2
  Lytkarino K-2
  Lytkarino K2
  LänRa
  Löten O-Lag
  Maarian Mahti
  Malahit Moscow
  Malax
  MAMA
  Mapline Oy
  MDOC
  Mesikämmenet
  MettäPöllööt
  Mikkeli
  Mile-Sport
  Mile-Sport SPb
  Minken
  Mona Latvia
  MS Parma
  MS-52
  MsP
  MsParma
  MU
  MuKi
  MuSu
  MuuRa
  MV
  NaTe
  Navi
  NEON SPORT
  NeonSport
  NilsNu
  NilsSu
  NiNu
  NivU
  NivUrh
  Nok
  Nord West
  Nord West Russia
  Northern Wind (RUS)
  NOSTARS
  Novgorod
  NTNVI
  NU
  NW
  Nydalens SK
  Närpes OK
  O-Taru
  OC Puisto
  OC Pusto
  Oddersjaa
  OH
  Ohkolan eka
  Ohkolan OKA
  OHS
  OIF
  OK Amrisnit
  OK Botnia
  OK Höller
  OK ILVES EESTI
  OK Kristina
  OK Kullingshof
  OK Kullingshot
  OK Orient
  OK Raseborg
  OK Renen Luleå
  OK Saldus
  OK Skogshjort
  OK Skogshjortarna
  OK Vilse 87
  OK Vivill
  OK Vivill (SWE)
  OK Vivill / SWE
  OK Ziemelkurzeme
  OK77
  OKVivill
  OL Amriswil
  Olavin Rasti
  OLG Basel
  Olg Bern
  OLG Huttwil
  OLG Skandia
  OLG Suhr
  OLK Flicktal
  OLK Fricktal
  OlNorska
  OLV Hindelbank
  OLV ZUG
  OPPSAL
  ORA
  Orienta Moscow
  Oriento Moscow
  Orimarty
  OrPo
  OsVa
  OTaru
  Ottawa OC
  Ottawa Orienteering
  Ou Re
  Ou-Hu
  OuHs
  OuHu
  Oul-Re
  OulRe
  OuTa
  OYS Vapari
  OYS/VAPARI
  OYUS
  Paha Rasti
  Paimion Rasti
  PaimRa
  PaltU
  Pargas IF
  PeiPo
  PelPo
  PePo
  PeRa
  PerhKi
  Pieksämäki
  Pihkan
  Pihkaniskat
  Pinkaniskat
  Pirhi
  Pohjant
  Pohjantähti
  PoRa
  PosPy
  PR
  ProSuomi
  PudU
  PunKu
  PuolU
  PvU
  PyA
  PyPo
  PyVo
  Päj-Ra
  Päy.Ra
  QOC
  QOC USA
  RA-JU
  RA-LU
  Ra-Pi
  Ra-Va
  Raha
  RAIKU
  Rajamäen Rykmentti
  RaJu
  RaKas
  RaLu
  RaN
  RaPi
  RapkU
  RaRy
  Ras-Hy
  Ras-Ku
  RasHy
  RasKa
  Raske
  RasKu
  RasPi
  Rasti 88
  Rasti E 4
  Rasti E4
  Rasti-Jyry
  Rasti-Lukko
  Rasti-Nokia
  RastiE4
  RasTiimi
  Rastikarhut
  Rastivarsat
  RaTU
  RautU
  RaVa
  RaVi
  Relax
  RiSu
  RMH
  RR
  RU
  Russia
  S-2000
  S-JKI
  S-JKL
  S2000
  SahKu
  SaIRe
  Saloisten Reipas
  Salon Vilpas
  SalRe
  Salve
  SAPU
  SaRa
  SaSu
  Savon Suunta
  SBOR VIMA
  SBORVIMA
  Sel-Si
  Si-Se
  SievSi
  SiikSi
  Siilin Rasti
  SiiRa
  SiSe
  SK Kangasala
  SK Mortis
  SK Pohjant
  SK Pohjantähti
  SK Samperi
  SK Vuoksi
  SK-Pohjantähti
  SK-Vuoksi
  Skisport Erfurt,GER
  Skisportsverein Erfurt02 GER
  SKS
  SKVuoksi
  SO
  SOC
  SoJy
  SOLF IK
  SOM ESA
  SomeronEsa
  SomEsa
  SonPa
  Sotkamon Jymy
  SoumRa
  StoraTuna OK
  SU-41
  SU-JU
  SUI - OLV Baselland
  Suju
  SuomRa
  Suomusjärven Sisu
  SuoVa
  SuPer
  SuRa
  SuSe
  SuSi
  SuSu
  Suunta 2000
  Suunta Jkl
  Suunta Jyväskylä
  Suunta SKL
  Suunta-Jkl
  SuuntaJyväskylä
  Suuntavaisto
  SV
  SVL Germany
  SWE
  Sweden
  Swiss O Team
  Swiss Team
  Switzerland
  Säyneisen Salpa
  SäynSa
  SäySa
  Tampere
  Tampereen Pyrintö
  Tarps
  TarpSu
  TeamLa
  TEKLI
  TekU
  TeuRi
  Teuvan Rivakka
  Tierra Tagágame
  Tipasoja
  TLA
  TLT
  TP
  Trento
  TuNMKY
  Turkey Gelisin GSK
  Turkey National Team
  TurSa
  Turun Suunnistajat
  TuS
  TuTu
  Tuusulan Voima-Veikot
  TUV
  TVV
  TY
  TykPr
  UCCO
  UK
  UKR
  Ullv.Ura
  UlvUra
  UrjU
  USA
  UurU
  V Novgorod
  V. Novgozod
  V.Novgorod
  V.Novgorool
  VaajTe
  Vaasan Suunnistajat
  VaaSu
  VaHa
  VaKa
  ValVi
  Vantaa
  VanTe
  VaRa
  VE-HE
  VeHe
  VePo
  Vesta Pietary
  Vesta Spb
  Vetelin Urheilijat
  VetU
  VeVe
  VieKo
  Viestir
  Vihtavuoren Pamaus
  ViPa
  ViRus
  vMu
  Wing (NOR)
  Y2Y
  YK
  YKV
  YlikNM
  Ylivieskan Kuula
  YlivKu
  YlivKuula
  YllRa
  YlläksenRa
  YLSIS
  YlämPy
  Ylöjärvi
  YNM
  YoA
  YP
  YSR
  Yuventa
  YV-Kuula
  ZB
  Ziemelkurzeme OK
  Ärjy
Utvalda föreningar och



Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English