IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 2 10.7.2013

PERHE RR

Sträcktider

    L-1 1-2 2-3 3-4 4-5 5-6 6-7 7-Mål Resultat  
1   Kalle Peltoniemi
1:01 (7)
1:44 (2)
43 (1)
2:32 (1)
48 (2)
4:05 (1)
1:33 (1)
5:56 (1)
1:51 (1)
7:01 (1)
1:05 (27)
8:28 (1)
1:27 (15)
8:28 (1)
-
8:28  Kalle Peltoniemi
2   Veera Korpi
PoRa
1:01 (7)
1:55 (6)
54 (15)
2:50 (5)
55 (10)
4:37 (3)
1:47 (2)
6:47 (2)
2:10 (2)
7:26 (2)
39 (1)
9:12 (2)
1:46 (69)
9:12 (2)
-
9:12  Veera Korpi
3   Konsta Peltola
KeuKi
59 (5)
1:45 (3)
46 (4)
2:38 (2)
53 (7)
4:32 (2)
1:54 (3)
7:00 (3)
2:28 (4)
7:43 (3)
43 (3)
9:20 (3)
1:37 (44)
9:20 (3)
-
9:20  Konsta Peltola
4   Matias Karelo
KooVee
1:05 (13)
1:59 (9)
54 (15)
2:54 (6)
55 (10)
5:12 (8)
2:18 (14)
7:53 (5)
2:41 (8)
8:36 (4)
43 (3)
10:02 (4)
1:26 (13)
10:02 (4)
-
10:02  Matias Karelo
5   Tommi Sivill
S-JKL
1:17 (27)
2:08 (16)
51 (9)
2:59 (10)
51 (3)
5:13 (9)
2:14 (10)
7:48 (4)
2:35 (6)
8:36 (4)
48 (13)
10:03 (5)
1:27 (15)
10:03 (5)
-
10:03  Tommi Sivill
6   Lotta Karppinen
VaKa
56 (2)
2:00 (10)
1:04 (48)
3:03 (14)
1:03 (20)
5:06 (6)
2:03 (6)
8:00 (6)
2:54 (11)
8:54 (6)
54 (18)
10:04 (6)
1:10 (2)
10:04 (6)
-
10:04  Lotta Karppinen
7   Anna Karppinen
VaKa
1:02 (10)
2:00 (10)
58 (26)
2:54 (6)
54 (8)
5:16 (10)
2:22 (18)
8:11 (7)
2:55 (13)
9:05 (7)
54 (18)
10:25 (7)
1:20 (8)
10:25 (7)
-
10:25  Anna Karppinen
8   Miika Tuomala
Suunta SKL
1:17 (27)
2:13 (23)
56 (20)
3:05 (17)
52 (4)
5:31 (12)
2:26 (20)
8:25 (10)
2:54 (11)
9:12 (8)
47 (11)
10:30 (8)
1:18 (6)
10:30 (8)
-
10:30  Miika Tuomala
9   Leevi Rönkkö
49 (1)
1:32 (1)
43 (1)
2:43 (3)
1:11 (42)
5:47 (19)
3:04 (49)
8:38 (13)
2:51 (10)
9:22 (9)
44 (6)
10:34 (9)
1:12 (3)
10:34 (9)
-
10:34  Leevi Rönkkö
10   Veikko Honkanen
KR
1:07 (14)
2:06 (14)
59 (28)
3:26 (24)
1:20 (65)
5:44 (18)
2:18 (14)
8:34 (12)
2:50 (9)
9:25 (11)
51 (14)
10:51 (10)
1:26 (13)
10:51 (10)
-
10:51  Veikko Honkanen
11   Kimmo-Ilari ja Marjaana Juntunen ja Pulk
KalevanRasti
1:12 (19)
2:10 (20)
58 (26)
3:14 (19)
1:04 (22)
5:32 (13)
2:18 (14)
8:38 (13)
3:06 (18)
9:23 (10)
45 (7)
10:52 (11)
1:29 (21)
10:52 (11)
-
10:52  Kimmo-Ilari ja Marjaana Juntunen ja Pulk
12   Elias Jokela
HePo
1:19 (31)
2:18 (26)
59 (28)
3:04 (15)
46 (1)
5:50 (21)
2:46 (35)
8:22 (9)
2:32 (5)
9:53 (15)
1:31 (77)
11:06 (12)
1:13 (4)
11:06 (12)
-
11:06  Elias Jokela
13   Akseli Partanen
KangSK
58 (4)
1:46 (4)
48 (5)
2:43 (3)
57 (15)
4:53 (4)
2:10 (8)
8:51 (17)
3:58 (54)
9:37 (13)
46 (9)
11:12 (13)
1:35 (36)
11:12 (13)
-
11:12  Akseli Partanen
14   Siiri Siivonen
RasTiimi
57 (3)
1:48 (5)
51 (9)
2:59 (10)
1:11 (42)
5:20 (11)
2:21 (17)
8:15 (8)
2:55 (13)
9:30 (12)
1:15 (41)
11:14 (14)
1:44 (64)
11:14 (14)
-
11:14  Siiri Siivonen
15   Samiir Musse
KauKa
1:17 (27)
2:24 (35)
1:07 (54)
3:37 (35)
1:13 (49)
5:51 (22)
2:14 (10)
9:01 (18)
3:10 (22)
9:46 (14)
45 (7)
11:29 (15)
1:43 (57)
11:29 (15)
-
11:29  Samiir Musse
16   Paulus Siitonen
S-JKL
59 (5)
1:56 (7)
57 (23)
2:57 (8)
1:01 (18)
5:10 (7)
2:13 (9)
8:26 (11)
3:16 (24)
10:00 (16)
1:34 (82)
11:36 (16)
1:36 (43)
11:36 (16)
-
11:36  Paulus Siitonen
16   Matias Seppä
TuS
1:21 (33)
2:09 (19)
48 (5)
3:18 (20)
1:09 (37)
5:52 (23)
2:34 (24)
9:20 (22)
3:28 (35)
10:06 (18)
46 (9)
11:36 (16)
1:30 (23)
11:36 (16)
-
11:36  Matias Seppä
18   Tinja Varonen
LeSi
1:03 (11)
2:05 (13)
1:02 (41)
2:57 (8)
52 (4)
4:53 (4)
1:56 (5)
8:41 (15)
3:48 (48)
10:03 (17)
1:22 (53)
11:38 (18)
1:35 (36)
11:38 (18)
-
11:38  Tinja Varonen
18   Viljami Kojola
1:30 (55)
2:32 (47)
1:02 (41)
4:03 (54)
1:31 (95)
6:18 (29)
2:15 (12)
9:25 (24)
3:07 (20)
10:06 (18)
41 (2)
11:38 (18)
1:32 (28)
11:38 (18)
-
11:38  Viljami Kojola
20   Maria Alasaari
NU
1:08 (15)
2:08 (16)
1:00 (36)
3:02 (13)
54 (8)
6:10 (26)
3:08 (56)
9:26 (25)
3:16 (24)
10:09 (20)
43 (3)
11:40 (20)
1:31 (26)
11:40 (20)
-
11:40  Maria Alasaari
21   Hannes Häkkilä
KaJu
1:01 (7)
1:58 (8)
57 (23)
3:04 (15)
1:06 (32)
5:42 (17)
2:38 (27)
9:31 (28)
3:49 (49)
10:40 (26)
1:09 (32)
11:48 (21)
1:08 (1)
11:48 (21)
-
11:48  Hannes Häkkilä
22   Kouta Heiskanen
VieKo
1:15 (24)
2:14 (24)
59 (28)
3:29 (31)
1:15 (55)
6:10 (26)
2:41 (31)
8:49 (16)
2:39 (7)
10:17 (22)
1:28 (69)
11:51 (22)
1:34 (33)
11:51 (22)
-
11:51  Kouta Heiskanen
23   Anni Peltoniemi
1:32 (60)
2:32 (47)
1:00 (36)
3:45 (47)
1:13 (49)
6:09 (25)
2:24 (19)
9:26 (25)
3:17 (26)
10:19 (23)
53 (17)
11:56 (23)
1:37 (44)
11:56 (23)
-
11:56  Anni Peltoniemi
24   Salli Siivonen
RasTiimi
1:29 (53)
2:18 (26)
49 (8)
3:41 (40)
1:23 (77)
6:18 (29)
2:37 (26)
9:24 (23)
3:06 (18)
10:16 (21)
52 (16)
12:02 (24)
1:46 (69)
12:02 (24)
-
12:02  Salli Siivonen
25   Setti Roimela
RR
1:12 (19)
2:08 (16)
56 (20)
3:39 (37)
1:31 (95)
5:34 (14)
1:55 (4)
9:17 (21)
3:43 (46)
10:48 (28)
1:31 (77)
12:07 (25)
1:19 (7)
12:07 (25)
-
12:07  Setti Roimela
26   Rasmus Hautala
Femman
1:18 (30)
2:22 (32)
1:04 (48)
3:40 (38)
1:18 (62)
6:20 (31)
2:40 (30)
9:27 (27)
3:07 (20)
10:28 (24)
1:01 (26)
12:10 (26)
1:42 (55)
12:10 (26)
-
12:10  Rasmus Hautala
27   Joel Lohela
YlikNM
1:04 (12)
2:03 (12)
59 (28)
3:01 (12)
58 (16)
5:39 (16)
2:38 (27)
9:13 (20)
3:34 (39)
10:38 (25)
1:25 (61)
12:21 (27)
1:43 (57)
12:21 (27)
-
12:21  Joel Lohela
28   Rasmus Pääkkönen
OH
1:40 (72)
2:32 (47)
52 (11)
3:27 (27)
55 (10)
6:15 (28)
2:48 (38)
9:12 (19)
2:57 (15)
10:41 (27)
1:29 (70)
12:24 (28)
1:43 (57)
12:24 (28)
-
12:24  Rasmus Pääkkönen
29   Kalle Tikkanen
KaSu
1:26 (43)
2:28 (43)
1:02 (41)
3:27 (27)
59 (17)
6:00 (24)
2:33 (23)
9:45 (29)
3:45 (47)
10:55 (29)
1:10 (33)
12:27 (29)
1:32 (28)
12:27 (29)
-
12:27  Kalle Tikkanen
30   Venla Saari
Pora
1:30 (55)
2:38 (53)
1:08 (56)
3:41 (40)
1:03 (20)
6:25 (32)
2:44 (33)
9:52 (30)
3:27 (34)
11:02 (30)
1:10 (33)
12:34 (30)
1:32 (28)
12:34 (30)
-
12:34  Venla Saari
31   Emilia Schmidt
TP
1:12 (19)
2:06 (14)
54 (15)
3:10 (18)
1:04 (22)
5:37 (15)
2:27 (21)
10:16 (34)
4:39 (81)
11:03 (31)
47 (11)
12:36 (31)
1:33 (31)
12:36 (31)
-
12:36  Emilia Schmidt
32   Riina Kuusisto
Raiku
1:22 (36)
2:10 (20)
48 (5)
3:26 (24)
1:16 (56)
7:05 (45)
3:39 (82)
10:06 (33)
3:01 (16)
11:11 (32)
1:05 (27)
12:39 (32)
1:28 (17)
12:39 (32)
-
12:39  Riina Kuusisto
33   Aada Forsman
HiKi
1:39 (70)
2:35 (51)
56 (20)
3:44 (46)
1:09 (37)
6:31 (34)
2:47 (36)
9:54 (31)
3:23 (29)
11:24 (33)
1:30 (75)
12:48 (33)
1:24 (9)
12:48 (33)
-
12:48  Aada Forsman
34   Kaisla Heinonen
HS
1:32 (60)
2:25 (36)
53 (13)
3:35 (34)
1:10 (40)
6:53 (37)
3:18 (63)
9:54 (31)
3:01 (16)
11:24 (33)
1:30 (75)
12:59 (34)
1:35 (36)
12:59 (34)
-
12:59  Kaisla Heinonen
35   Sonja Kuusisto
HV
1:35 (63)
2:56 (68)
1:21 (93)
4:09 (57)
1:13 (49)
6:58 (42)
2:49 (39)
10:26 (35)
3:28 (35)
11:36 (36)
1:10 (33)
13:06 (35)
1:30 (23)
13:06 (35)
-
13:06  Sonja Kuusisto
36   Essi Lindroos
1:24 (39)
2:19 (29)
55 (19)
3:26 (24)
1:07 (33)
7:27 (56)
4:01 (102)
10:38 (37)
3:11 (23)
11:54 (37)
1:16 (43)
13:22 (36)
1:28 (17)
13:22 (36)
-
13:22  Essi Lindroos
37   Selja Haase
OH
1:12 (19)
2:46 (60)
1:34 (130)
3:42 (43)
56 (13)
8:44 (94)
5:02 (133)
11:00 (42)
2:16 (3)
12:00 (39)
1:00 (25)
13:28 (37)
1:28 (17)
13:28 (37)
-
13:28  Selja Haase
38   Pihla Huumarsalo
Kalvolan Keihäs
1:49 (85)
2:33 (50)
44 (3)
3:40 (38)
1:07 (33)
5:48 (20)
2:08 (7)
10:48 (39)
5:00 (88)
12:15 (42)
1:27 (65)
13:32 (38)
1:17 (5)
13:32 (38)
-
13:32  Pihla Huumarsalo
38   Konsta Kinnunen
MU
1:27 (45)
2:28 (43)
1:01 (40)
4:47 (87)
2:19 (160)
7:04 (44)
2:17 (13)
11:03 (44)
3:59 (56)
11:57 (38)
54 (18)
13:32 (38)
1:35 (36)
13:32 (38)
-
13:32  Konsta Kinnunen
40   Outi Teemu Elli Teppo To Numminen
UrjU
1:48 (83)
3:08 (78)
1:20 (88)
4:43 (85)
1:35 (103)
7:30 (59)
2:47 (36)
11:12 (49)
3:42 (45)
12:10 (40)
58 (23)
13:45 (40)
1:35 (36)
13:45 (40)
-
13:45  Outi Teemu Elli Teppo To Numminen
41   Kerttu Alamäki
KeuKi
1:24 (39)
2:18 (26)
54 (15)
3:22 (22)
1:04 (22)
6:25 (32)
3:03 (47)
11:01 (43)
4:36 (77)
12:11 (41)
1:10 (33)
13:56 (41)
1:45 (67)
13:56 (41)
-
13:56  Kerttu Alamäki
42   Anni Kumara
SievSi
1:27 (45)
2:27 (39)
1:00 (36)
3:38 (36)
1:11 (42)
7:12 (49)
3:34 (78)
10:32 (36)
3:20 (28)
11:28 (35)
56 (21)
14:01 (42)
2:33 (131)
14:01 (42)
-
14:01  Anni Kumara
43   Olli Niinimäki
SK Pohjantähti
1:27 (45)
2:40 (56)
1:13 (71)
4:30 (76)
1:50 (129)
7:36 (65)
3:06 (52)
11:10 (48)
3:34 (39)
12:53 (47)
1:43 (99)
14:17 (43)
1:24 (9)
14:17 (43)
-
14:17  Olli Niinimäki
44   Veikka Parkkisenniemi
VetU
1:36 (65)
2:52 (65)
1:16 (77)
4:13 (61)
1:21 (68)
7:17 (51)
3:04 (49)
10:41 (38)
3:24 (30)
12:37 (45)
1:56 (122)
14:18 (44)
1:41 (54)
14:18 (44)
-
14:18  Veikka Parkkisenniemi
45   Elina Lietz
Kissakalijo
1:43 (76)
3:09 (81)
1:26 (108)
4:20 (67)
1:11 (42)
7:40 (67)
3:20 (65)
11:05 (45)
3:25 (32)
12:40 (46)
1:35 (83)
14:23 (45)
1:43 (57)
14:23 (45)
-
14:23  Elina Lietz
46   Jesse Leppäniemi
PelPo
2:14 (115)
3:21 (97)
1:07 (54)
4:50 (92)
1:29 (92)
7:42 (68)
2:52 (42)
11:06 (46)
3:24 (30)
12:28 (43)
1:22 (53)
14:35 (46)
2:07 (100)
14:35 (46)
-
14:35  Jesse Leppäniemi
47   Maija Kumara
LaihLu
1:27 (45)
2:40 (56)
1:13 (71)
4:04 (55)
1:24 (80)
6:45 (35)
2:41 (31)
11:21 (52)
4:36 (77)
12:36 (44)
1:15 (41)
14:37 (47)
2:01 (90)
14:37 (47)
-
14:37  Maija Kumara
48   Iisakki Jussinmäki
Halto
1:26 (43)
2:26 (38)
1:00 (36)
3:42 (43)
1:16 (56)
7:29 (58)
3:47 (88)
11:07 (47)
3:38 (41)
12:54 (48)
1:47 (106)
14:45 (48)
1:51 (80)
14:45 (48)
-
14:45  Iisakki Jussinmäki
48   Aapo Keronen
Kangasala
1:20 (32)
2:22 (32)
1:02 (41)
3:27 (27)
1:05 (28)
7:14 (50)
3:47 (88)
11:20 (50)
4:06 (62)
13:14 (53)
1:54 (118)
14:45 (48)
1:31 (26)
14:45 (48)
-
14:45  Aapo Keronen
50   Valtteri Saarinen
HLT
1:37 (67)
3:05 (75)
1:28 (114)
4:09 (57)
1:04 (22)
6:54 (39)
2:45 (34)
10:58 (40)
4:04 (60)
13:07 (51)
2:09 (137)
14:57 (50)
1:50 (79)
14:57 (50)
-
14:57  Valtteri Saarinen
51   Alvan Laavainen
MS Parma
1:12 (19)
2:28 (43)
1:16 (77)
3:32 (33)
1:04 (22)
7:30 (59)
3:58 (100)
11:20 (50)
3:50 (50)
13:30 (59)
2:10 (139)
14:58 (51)
1:28 (17)
14:58 (51)
-
14:58  Alvan Laavainen
52   Kaisla Häkkinen
KooVee
1:24 (39)
2:39 (55)
1:15 (75)
3:53 (50)
1:14 (53)
6:55 (40)
3:02 (46)
12:02 (63)
5:07 (97)
13:07 (51)
1:05 (27)
14:59 (52)
1:52 (84)
14:59 (52)
-
14:59  Kaisla Häkkinen
53   Samuel Kalenius
LS-37
1:22 (36)
2:25 (36)
1:03 (45)
3:42 (43)
1:17 (60)
6:53 (37)
3:11 (61)
11:45 (56)
4:52 (84)
12:58 (49)
1:13 (39)
15:00 (53)
2:02 (92)
15:00 (53)
-
15:00  Samuel Kalenius
54   Topias ja Tony Halla-Aho
HimU
1:57 (96)
3:08 (78)
1:11 (66)
4:13 (61)
1:05 (28)
7:32 (62)
3:19 (64)
11:47 (57)
4:15 (66)
13:14 (53)
1:27 (65)
15:01 (54)
1:47 (73)
15:01 (54)
-
15:01  Topias ja Tony Halla-Aho
55   Siru Lindroth
Kara
1:39 (70)
2:44 (59)
1:05 (50)
4:08 (56)
1:24 (80)
7:35 (64)
3:27 (72)
11:33 (54)
3:58 (54)
13:05 (50)
1:32 (79)
15:04 (55)
1:59 (87)
15:04 (55)
-
15:04  Siru Lindroth
56   Hanni Koski
KooVee
2:17 (118)
3:26 (103)
1:09 (59)
5:11 (108)
1:45 (122)
8:00 (76)
2:49 (39)
11:33 (54)
3:33 (38)
13:26 (57)
1:53 (116)
15:05 (56)
1:39 (50)
15:05 (56)
-
15:05  Hanni Koski
57   Peetu Kärnä
KuPe
1:46 (79)
2:56 (68)
1:10 (61)
4:18 (65)
1:22 (74)
7:21 (53)
3:03 (47)
12:19 (68)
4:58 (87)
13:27 (58)
1:08 (31)
15:15 (57)
1:48 (75)
15:15 (57)
-
15:15  Peetu Kärnä
58   Erkka Petrelius
OH
1:27 (45)
2:50 (63)
1:23 (98)
4:59 (102)
2:09 (149)
8:21 (83)
3:22 (68)
12:37 (72)
4:16 (67)
13:34 (60)
57 (22)
15:17 (58)
1:43 (57)
15:17 (58)
-
15:17  Erkka Petrelius
59   Filip Bergström
OK Kristina
1:46 (79)
2:38 (53)
52 (11)
3:54 (51)
1:16 (56)
7:20 (52)
3:26 (71)
10:59 (41)
3:39 (42)
13:35 (61)
2:36 (158)
15:18 (59)
1:43 (57)
15:18 (59)
-
15:18  Filip Bergström
59   Netta Piispanen
LuuRa
1:37 (67)
3:09 (81)
1:32 (121)
4:17 (64)
1:08 (36)
8:09 (81)
3:52 (95)
11:48 (58)
3:39 (42)
13:45 (64)
1:57 (123)
15:18 (59)
1:33 (31)
15:18 (59)
-
15:18  Netta Piispanen
61   Hanna Rantala
OH
1:27 (45)
2:47 (61)
1:20 (88)
4:23 (73)
1:36 (108)
7:47 (71)
3:24 (70)
12:33 (71)
4:46 (83)
13:47 (65)
1:14 (40)
15:25 (61)
1:38 (48)
15:25 (61)
-
15:25  Hanna Rantala
62   Ellen Immonen
JKU
2:18 (121)
3:47 (122)
1:29 (116)
5:18 (117)
1:31 (95)
8:27 (87)
3:09 (58)
12:53 (76)
4:26 (74)
14:03 (68)
1:10 (33)
15:32 (62)
1:29 (21)
15:32 (62)
-
15:32  Ellen Immonen
63   Kasper Bergström
Ok Kristina
1:28 (51)
2:27 (39)
59 (28)
3:48 (48)
1:21 (68)
7:08 (48)
3:20 (65)
11:32 (53)
4:24 (73)
13:53 (66)
2:21 (146)
15:39 (63)
1:46 (69)
15:39 (63)
-
15:39  Kasper Bergström
64   Eemeli Piironen
MS Parma
2:04 (102)
3:36 (112)
1:32 (121)
5:29 (121)
1:53 (131)
8:22 (84)
2:53 (43)
11:54 (59)
3:32 (37)
14:01 (67)
2:07 (133)
15:41 (64)
1:40 (52)
15:41 (64)
-
15:41  Eemeli Piironen
65   Niila Kuusisto
1:43 (76)
3:15 (91)
1:32 (121)
4:35 (78)
1:20 (65)
8:07 (78)
3:32 (75)
12:04 (65)
3:57 (52)
14:05 (70)
2:01 (129)
15:49 (65)
1:44 (64)
15:49 (65)
-
15:49  Niila Kuusisto
65   Jenna Keränen
RasHy
1:09 (16)
2:20 (30)
1:11 (66)
3:29 (31)
1:09 (37)
7:56 (73)
4:27 (114)
11:55 (61)
3:59 (56)
14:10 (71)
2:15 (142)
15:49 (65)
1:39 (50)
15:49 (65)
-
15:49  Jenna Keränen
65   Mikaela Laaksola
2:14 (115)
3:27 (105)
1:13 (71)
4:48 (89)
1:21 (68)
7:22 (54)
2:34 (24)
12:27 (69)
5:05 (95)
14:15 (73)
1:48 (107)
15:49 (65)
1:34 (33)
15:49 (65)
-
15:49  Mikaela Laaksola
68   Niklas Hirvilahti
VeVe
1:32 (60)
2:42 (58)
1:10 (61)
3:58 (53)
1:16 (56)
7:06 (46)
3:08 (56)
12:07 (66)
5:01 (90)
13:23 (56)
1:16 (43)
15:55 (68)
2:32 (128)
15:55 (68)
-
15:55  Niklas Hirvilahti
68   Antti Isoherranen
Lynx
1:47 (81)
3:11 (84)
1:24 (99)
4:43 (85)
1:32 (100)
8:28 (88)
3:45 (86)
13:05 (82)
4:37 (80)
14:04 (69)
59 (24)
15:55 (68)
1:51 (80)
15:55 (68)
-
15:55  Antti Isoherranen
70   Emilia Immonen
JKU
2:17 (118)
4:01 (129)
1:44 (140)
5:28 (120)
1:27 (88)
8:37 (91)
3:09 (58)
13:17 (84)
4:40 (82)
14:24 (75)
1:07 (30)
15:59 (70)
1:35 (36)
15:59 (70)
-
15:59  Emilia Immonen
71   Antti-Jussi Karjalainen
2:13 (114)
3:19 (94)
1:06 (52)
4:11 (59)
52 (4)
8:42 (93)
4:31 (115)
12:37 (72)
3:55 (51)
14:26 (76)
1:49 (109)
16:09 (71)
1:43 (57)
16:09 (71)
-
16:09  Antti-Jussi Karjalainen
72   Selma Mäkäräinen
Pohjant
1:40 (72)
3:02 (73)
1:22 (95)
5:03 (104)
2:01 (143)
8:23 (85)
3:20 (65)
12:02 (63)
3:39 (42)
13:18 (55)
1:16 (43)
16:11 (72)
2:53 (147)
16:11 (72)
-
16:11  Selma Mäkäräinen
73   Iivar Häggman
IF Femman
2:05 (103)
3:22 (99)
1:17 (84)
5:09 (107)
1:47 (125)
8:06 (77)
2:57 (44)
12:28 (70)
4:22 (71)
14:12 (72)
1:44 (101)
16:12 (73)
2:00 (88)
16:12 (73)
-
16:12  Iivar Häggman
74   Nia Kytäjä
HiKi
1:21 (33)
2:37 (52)
1:16 (77)
3:49 (49)
1:12 (47)
6:56 (41)
3:07 (54)
12:00 (62)
5:04 (94)
13:41 (63)
1:41 (98)
16:13 (74)
2:32 (128)
16:13 (74)
-
16:13  Nia Kytäjä
75   Sanni Korpi
PoRa
1:36 (65)
2:56 (68)
1:20 (88)
4:22 (71)
1:26 (86)
7:31 (61)
3:09 (58)
11:54 (59)
4:23 (72)
13:39 (62)
1:45 (105)
16:15 (75)
2:36 (134)
16:15 (75)
-
16:15  Sanni Korpi
76   Henrik Juntunen
KR
2:29 (133)
3:26 (103)
57 (23)
4:38 (81)
1:12 (47)
7:37 (66)
2:59 (45)
12:42 (74)
5:05 (95)
14:19 (74)
1:37 (91)
16:23 (76)
2:04 (95)
16:23 (76)
-
16:23  Henrik Juntunen
76   Lumi Heiskanen
VieKo
1:11 (18)
2:10 (20)
59 (28)
3:20 (21)
1:10 (40)
7:34 (63)
4:14 (107)
12:59 (78)
5:25 (104)
14:26 (76)
1:27 (65)
16:23 (76)
1:57 (85)
16:23 (76)
-
16:23  Lumi Heiskanen
78   Anni-Marikki/Silja Haarala/Ruutiainen
Salve
2:22 (126)
3:25 (102)
1:03 (45)
4:36 (79)
1:11 (42)
7:07 (47)
2:31 (22)
13:33 (92)
6:26 (139)
14:53 (85)
1:20 (50)
16:42 (78)
1:49 (78)
16:42 (78)
-
16:42  Anni-Marikki/Silja Haarala/Ruutiainen
78   Vili Lindroos
KR
2:08 (107)
3:18 (93)
1:10 (61)
4:41 (83)
1:23 (77)
10:08 (116)
5:27 (146)
13:25 (86)
3:17 (26)
15:00 (88)
1:35 (83)
16:42 (78)
1:42 (55)
16:42 (78)
-
16:42  Vili Lindroos
80   Sinja Nojonen
JRV
1:28 (51)
3:23 (100)
1:55 (152)
4:27 (75)
1:04 (22)
7:42 (68)
3:15 (62)
13:29 (90)
5:47 (116)
14:58 (86)
1:29 (70)
16:49 (80)
1:51 (80)
16:49 (80)
-
16:49  Sinja Nojonen
81   Helmiina Similä
SK Pohjantähti
1:15 (24)
2:23 (34)
1:08 (56)
3:28 (30)
1:05 (28)
6:59 (43)
3:31 (74)
12:59 (78)
6:00 (122)
14:42 (80)
1:43 (99)
16:55 (81)
2:13 (110)
16:55 (81)
-
16:55  Helmiina Similä
81   Juuna Seppänen
EuVe
1:31 (58)
2:47 (61)
1:16 (77)
4:22 (71)
1:35 (103)
7:28 (57)
3:06 (52)
13:31 (91)
6:03 (124)
14:51 (84)
1:20 (50)
16:55 (81)
2:04 (95)
16:55 (81)
-
16:55  Juuna Seppänen
83   Saara Vanninen
1:10 (17)
2:27 (39)
1:17 (84)
3:23 (23)
56 (13)
9:58 (112)
6:35 (168)
14:02 (96)
4:04 (60)
15:24 (92)
1:22 (53)
16:58 (83)
1:34 (33)
16:58 (83)
-
16:58  Saara Vanninen
84   Aada Paaso-Rantala
Iin Yritys
1:48 (83)
2:54 (66)
1:06 (52)
4:19 (66)
1:25 (84)
7:23 (55)
3:04 (49)
13:27 (88)
6:04 (126)
14:49 (82)
1:22 (53)
17:05 (84)
2:16 (117)
17:05 (84)
-
17:05  Aada Paaso-Rantala
85   Milla Säteri
RaN
1:15 (24)
2:14 (24)
59 (28)
4:15 (63)
2:01 (143)
7:58 (74)
3:43 (84)
12:18 (67)
4:20 (70)
14:43 (81)
2:25 (148)
17:07 (85)
2:24 (123)
17:07 (85)
-
17:07  Milla Säteri
86   Rasmus Töyrylä
KyS
2:06 (106)
3:39 (113)
1:33 (128)
5:52 (132)
2:13 (157)
9:41 (107)
3:49 (92)
13:38 (94)
3:57 (52)
15:39 (96)
2:01 (129)
17:14 (86)
1:35 (36)
17:14 (86)
-
17:14  Rasmus Töyrylä
87   Taru Kokko
HS
1:37 (67)
2:51 (64)
1:14 (74)
4:12 (60)
1:21 (68)
7:47 (71)
3:35 (79)
13:07 (83)
5:20 (102)
15:05 (89)
1:58 (125)
17:17 (87)
2:12 (107)
17:17 (87)
-
17:17  Taru Kokko
88   Maija Näpänkangas
SK Pohjantähti
3:31 (167)
4:42 (147)
1:11 (66)
6:03 (137)
1:21 (68)
10:52 (130)
4:49 (125)
14:51 (109)
3:59 (56)
15:42 (97)
51 (14)
17:20 (88)
1:38 (48)
17:20 (88)
-
17:20  Maija Näpänkangas
89   Inka Heinonen
1:44 (78)
3:11 (84)
1:27 (111)
4:47 (87)
1:36 (108)
8:35 (90)
3:48 (91)
12:49 (75)
4:14 (65)
15:16 (91)
2:27 (153)
17:22 (89)
2:06 (98)
17:22 (89)
-
17:22  Inka Heinonen
90   Juho Heinonen
2:12 (111)
3:44 (121)
1:32 (121)
5:13 (113)
1:29 (92)
9:00 (101)
3:47 (88)
13:00 (81)
4:00 (59)
14:38 (79)
1:38 (92)
17:26 (90)
2:48 (141)
17:26 (90)
-
17:26  Juho Heinonen
91   Aleksi Pirkonen
1:30 (55)
2:58 (71)
1:28 (114)
4:26 (74)
1:28 (90)
8:39 (92)
4:13 (106)
12:58 (77)
4:19 (68)
15:26 (93)
2:28 (155)
17:28 (91)
2:02 (92)
17:28 (91)
-
17:28  Aleksi Pirkonen
92   Saara-Sofia Sallila
HS
1:47 (81)
3:16 (92)
1:29 (116)
4:38 (81)
1:22 (74)
8:08 (79)
3:30 (73)
13:34 (93)
5:26 (106)
14:59 (87)
1:25 (61)
17:31 (92)
2:32 (128)
17:31 (92)
-
17:31  Saara-Sofia Sallila
93   Valtteri Kotaniemi
KoskRi
1:41 (74)
3:14 (89)
1:33 (128)
4:53 (97)
1:39 (114)
8:34 (89)
3:41 (83)
13:28 (89)
4:54 (85)
15:12 (90)
1:44 (101)
17:37 (93)
2:25 (124)
17:37 (93)
-
17:37  Valtteri Kotaniemi
94   Eemil Kiintola
KS
1:49 (85)
3:14 (89)
1:25 (104)
4:50 (92)
1:36 (108)
8:13 (82)
3:23 (69)
14:12 (99)
5:59 (121)
15:35 (95)
1:23 (58)
17:42 (94)
2:07 (100)
17:42 (94)
-
17:42  Eemil Kiintola
95   Elli Taini
Koovee
1:57 (96)
3:08 (78)
1:11 (66)
4:21 (68)
1:13 (49)
7:59 (75)
3:38 (81)
13:24 (85)
5:25 (104)
15:49 (98)
2:25 (148)
17:51 (95)
2:02 (92)
17:51 (95)
-
17:51  Elli Taini
96   Siru Koskela
HalTo
2:18 (121)
3:42 (117)
1:24 (99)
5:13 (113)
1:31 (95)
8:46 (96)
3:33 (77)
12:59 (78)
4:13 (64)
14:37 (78)
1:38 (92)
17:53 (96)
3:16 (156)
17:53 (96)
-
17:53  Siru Koskela
97   Konsta Sulantaus
HiKi
1:52 (88)
3:13 (87)
1:21 (93)
4:58 (101)
1:45 (122)
8:57 (98)
3:59 (101)
14:35 (104)
5:38 (111)
16:10 (103)
1:35 (83)
17:54 (97)
1:44 (64)
17:54 (97)
-
17:54  Konsta Sulantaus
98   8739 vac
1:50 (87)
3:10 (83)
1:20 (88)
4:32 (77)
1:22 (74)
8:08 (79)
3:36 (80)
14:25 (100)
6:17 (132)
16:20 (105)
1:55 (121)
17:57 (98)
1:37 (44)
17:57 (98)
-
17:57  8739 vac
99   Selma Kuoppala
Tarpsu
1:21 (33)
2:30 (46)
1:09 (59)
3:57 (52)
1:27 (88)
6:48 (36)
2:51 (41)
14:28 (101)
7:40 (159)
15:57 (100)
1:29 (70)
18:03 (99)
2:06 (98)
18:03 (99)
-
18:03  Selma Kuoppala
100   Matias Reitti
OK Orient
1:55 (91)
3:06 (77)
1:11 (66)
4:49 (90)
1:43 (117)
9:45 (108)
4:56 (130)
14:40 (107)
4:55 (86)
15:57 (100)
1:17 (48)
18:08 (100)
2:11 (105)
18:08 (100)
-
18:08  Matias Reitti
101   Kia Sormunen
OHS
2:30 (134)
3:40 (114)
1:10 (61)
5:50 (131)
2:10 (153)
10:09 (117)
4:19 (110)
15:28 (112)
5:19 (101)
16:44 (110)
1:16 (43)
18:09 (101)
1:25 (12)
18:09 (101)
-
18:09  Kia Sormunen
102   Iisa Pekkinen
Pihkaniskat
2:12 (111)
3:57 (128)
1:45 (143)
5:04 (105)
1:07 (33)
7:42 (68)
2:38 (27)
14:03 (97)
6:21 (135)
15:56 (99)
1:53 (116)
18:14 (102)
2:18 (119)
18:14 (102)
-
18:14  Iisa Pekkinen
103   Veeti Viippola
OuTa
1:59 (100)
3:23 (100)
1:24 (99)
4:42 (84)
1:19 (64)
8:25 (86)
3:43 (84)
13:26 (87)
5:01 (90)
14:50 (83)
1:24 (59)
18:18 (103)
3:28 (160)
18:18 (103)
-
18:18  Veeti Viippola
104   Jenny Hilo
Lynx
1:22 (36)
2:21 (31)
59 (28)
4:21 (68)
2:00 (140)
10:20 (119)
5:59 (160)
14:39 (106)
4:19 (68)
17:05 (112)
2:26 (151)
18:35 (104)
1:30 (23)
18:35 (104)
-
18:35  Jenny Hilo
105   Topi Turunen
RR
1:54 (90)
3:42 (117)
1:48 (146)
5:25 (119)
1:43 (117)
8:57 (98)
3:32 (75)
14:40 (107)
5:43 (114)
16:24 (106)
1:44 (101)
18:38 (105)
2:14 (113)
18:38 (105)
-
18:38  Topi Turunen
106   Liine Rönkkö
1:29 (53)
2:55 (67)
1:26 (108)
4:56 (100)
2:01 (143)
9:27 (105)
4:31 (115)
14:29 (102)
5:02 (92)
16:43 (109)
2:14 (141)
18:41 (106)
1:58 (86)
18:41 (106)
-
18:41  Liine Rönkkö
107   Venla Portimojärvi
OH
2:27 (131)
3:32 (109)
1:05 (50)
5:13 (113)
1:41 (116)
9:21 (104)
4:08 (104)
15:40 (114)
6:19 (133)
17:07 (113)
1:27 (65)
18:53 (107)
1:46 (69)
18:53 (107)
-
18:53  Venla Portimojärvi
108   Onni Mannermaa
Tipasoja
2:36 (140)
4:08 (132)
1:32 (121)
6:02 (136)
1:54 (133)
9:57 (111)
3:55 (96)
14:32 (103)
4:35 (76)
15:57 (100)
1:25 (61)
19:04 (108)
3:07 (154)
19:04 (108)
-
19:04  Onni Mannermaa
109   Rasmus Ruusuvuori
VaRa
1:55 (91)
3:05 (75)
1:10 (61)
4:52 (95)
1:47 (125)
9:01 (102)
4:09 (105)
14:08 (98)
5:07 (97)
15:33 (94)
1:25 (61)
19:09 (109)
3:36 (164)
19:09 (109)
-
19:09  Rasmus Ruusuvuori
110   Eerika Karvonen
SalRe
2:11 (109)
3:35 (111)
1:24 (99)
5:12 (111)
1:37 (111)
9:49 (110)
4:37 (121)
15:25 (111)
5:36 (109)
17:03 (111)
1:38 (92)
19:18 (110)
2:15 (116)
19:18 (110)
-
19:18  Eerika Karvonen
111   Elina Syväluoma
TuS
1:56 (94)
3:13 (87)
1:17 (84)
5:00 (103)
1:47 (125)
10:36 (124)
5:36 (149)
16:14 (117)
5:38 (111)
17:43 (117)
1:29 (70)
19:20 (111)
1:37 (44)
19:20 (111)
-
19:20  Elina Syväluoma
112   Jarna Savolainen
Lynx
2:26 (129)
4:10 (134)
1:44 (140)
5:35 (124)
1:25 (84)
11:50 (141)
6:15 (165)
16:24 (121)
4:34 (75)
17:42 (116)
1:18 (49)
19:27 (112)
1:45 (67)
19:27 (112)
-
19:27  Jarna Savolainen
113   Miro Prittinen
Kalajoen Junkkarit
2:11 (109)
4:06 (131)
1:55 (152)
5:32 (123)
1:26 (86)
9:28 (106)
3:56 (97)
15:32 (113)
6:04 (126)
17:11 (114)
1:39 (97)
19:45 (113)
2:34 (132)
19:45 (113)
-
19:45  Miro Prittinen
114   Mirja ja Tim Huber
OLV ZUG
5:03 (185)
6:28 (174)
1:25 (104)
8:11 (166)
1:43 (117)
11:18 (136)
3:07 (54)
16:21 (120)
5:03 (93)
17:37 (115)
1:16 (43)
19:57 (114)
2:20 (121)
19:57 (114)
-
19:57  Mirja ja Tim Huber
115   Sara Hokka
JRV
1:52 (88)
3:48 (123)
1:56 (155)
5:11 (108)
1:23 (77)
8:57 (98)
3:46 (87)
14:52 (110)
5:55 (119)
16:28 (107)
1:36 (88)
20:28 (115)
4:00 (172)
20:28 (115)
-
20:28  Sara Hokka
116   Lotta Oja
KaJu
1:35 (63)
3:00 (72)
1:25 (104)
4:37 (80)
1:37 (111)
10:35 (123)
5:58 (157)
16:24 (121)
5:49 (117)
18:31 (121)
2:07 (133)
20:42 (116)
2:11 (105)
20:42 (116)
-
20:42  Lotta Oja
116   Eemeli Friman
HyRa
1:55 (91)
3:03 (74)
1:08 (56)
4:21 (68)
1:18 (62)
10:41 (125)
6:20 (166)
17:06 (129)
6:25 (138)
18:41 (124)
1:35 (83)
20:42 (116)
2:01 (90)
20:42 (116)
-
20:42  Eemeli Friman
118   Helmi Mattila
RasTiimi
2:42 (147)
4:25 (142)
1:43 (139)
6:18 (143)
1:53 (131)
10:42 (127)
4:24 (112)
15:53 (115)
5:11 (99)
18:58 (128)
3:05 (170)
20:46 (118)
1:48 (75)
20:46 (118)
-
20:46  Helmi Mattila
119   Salla Kuusisto
4:06 (179)
6:27 (173)
2:21 (167)
8:26 (173)
1:59 (139)
12:23 (146)
3:57 (98)
16:59 (127)
4:36 (77)
18:34 (123)
1:35 (83)
20:48 (119)
2:14 (113)
20:48 (119)
-
20:48  Salla Kuusisto
120   Kai Köchy
Kissakalijo
2:32 (136)
4:09 (133)
1:37 (134)
6:04 (138)
1:55 (134)
11:13 (135)
5:09 (135)
16:24 (121)
5:11 (99)
19:08 (130)
2:44 (160)
20:55 (120)
1:47 (73)
20:55 (120)
-
20:55  Kai Köchy
121   Elli ja Ella Santapakka
HimU
2:24 (127)
3:40 (114)
1:16 (77)
5:24 (118)
1:44 (121)
10:41 (125)
5:17 (140)
16:17 (118)
5:36 (109)
18:26 (120)
2:09 (137)
21:02 (121)
2:36 (134)
21:02 (121)
-
21:02  Elli ja Ella Santapakka
122   Ella Ryynänen
Pihkan
1:24 (39)
2:27 (39)
1:03 (45)
3:41 (40)
1:14 (53)
8:48 (97)
5:07 (134)
16:35 (124)
7:47 (163)
19:03 (129)
2:28 (155)
21:13 (122)
2:10 (104)
21:13 (122)
-
21:13  Ella Ryynänen
123   Anton Lemberg
TP
2:21 (125)
3:50 (124)
1:29 (116)
5:14 (116)
1:24 (80)
9:18 (103)
4:04 (103)
16:19 (119)
7:01 (146)
18:09 (119)
1:50 (111)
21:14 (123)
3:05 (151)
21:14 (123)
-
21:14  Anton Lemberg
124   Vilma Liuha
KSK
1:31 (58)
3:41 (116)
2:10 (160)
5:12 (111)
1:31 (95)
9:48 (109)
4:36 (120)
16:59 (127)
7:11 (151)
18:57 (127)
1:58 (125)
21:18 (124)
2:21 (122)
21:18 (124)
-
21:18  Vilma Liuha
125   Katriina Valta
JRV
3:05 (155)
5:12 (157)
2:07 (156)
6:46 (145)
1:34 (102)
12:04 (142)
5:18 (141)
17:27 (131)
5:23 (103)
18:47 (125)
1:20 (50)
21:27 (125)
2:40 (138)
21:27 (125)
-
21:27  Katriina Valta
126   Roope Kontkanen
PIRHI
1:41 (74)
3:30 (107)
1:49 (148)
4:51 (94)
1:21 (68)
10:13 (118)
5:22 (144)
17:16 (130)
7:03 (147)
18:48 (126)
1:32 (79)
21:30 (126)
2:42 (139)
21:30 (126)
-
21:30  Roope Kontkanen
127   Kiira Ronkainen
KoskRi
2:28 (132)
3:55 (126)
1:27 (111)
5:30 (122)
1:35 (103)
10:02 (114)
4:32 (118)
17:44 (134)
7:42 (161)
19:22 (132)
1:38 (92)
21:35 (127)
2:13 (110)
21:35 (127)
-
21:35  Kiira Ronkainen
128   Juuli Piitulainen
JoKu
3:23 (163)
5:49 (167)
2:26 (168)
8:19 (171)
2:30 (164)
12:50 (153)
4:31 (115)
18:23 (139)
5:33 (107)
20:14 (138)
1:51 (113)
21:38 (128)
1:24 (9)
21:38 (128)
-
21:38  Juuli Piitulainen
129   Max Nyman
MS Parma
2:31 (135)
4:15 (140)
1:44 (140)
6:17 (142)
2:02 (146)
13:00 (156)
6:43 (170)
18:40 (143)
5:40 (113)
20:02 (136)
1:22 (53)
21:53 (129)
1:51 (80)
21:53 (129)
-
21:53  Max Nyman
130   Ella Vaara
LapVe
2:01 (101)
3:21 (97)
1:20 (88)
4:54 (98)
1:33 (101)
8:44 (94)
3:50 (94)
14:37 (105)
5:53 (118)
16:31 (108)
1:54 (118)
21:55 (130)
5:24 (179)
21:55 (130)
-
21:55  Ella Vaara
131   Matti Korteniemi
PelPo
2:48 (151)
5:08 (156)
2:20 (166)
7:15 (152)
2:07 (148)
11:47 (140)
4:32 (118)
18:08 (137)
6:21 (135)
19:46 (133)
1:38 (92)
21:58 (131)
2:12 (107)
21:58 (131)
-
21:58  Matti Korteniemi
132   Leevi Kantelinen
TVV
2:12 (111)
3:28 (106)
1:16 (77)
5:11 (108)
1:43 (117)
9:59 (113)
4:48 (124)
15:59 (116)
6:00 (122)
17:43 (117)
1:44 (101)
22:02 (132)
4:19 (174)
22:02 (132)
-
22:02  Leevi Kantelinen
133   Kasper Ekonoja
2:18 (121)
3:42 (117)
1:24 (99)
6:07 (139)
2:25 (162)
10:57 (132)
4:50 (127)
16:40 (125)
5:43 (114)
18:31 (121)
1:51 (113)
22:04 (133)
3:33 (161)
22:04 (133)
-
22:04  Kasper Ekonoja
134   Katariina Friman
HyRa
1:57 (96)
3:19 (94)
1:22 (95)
5:49 (130)
2:30 (164)
10:46 (129)
4:57 (131)
16:58 (126)
6:12 (130)
20:01 (135)
3:03 (169)
22:15 (134)
2:14 (113)
22:15 (134)
-
22:15  Katariina Friman
135   Jere Pylvänäinen
Kouvolan Suunnistajat KS
2:37 (142)
4:25 (142)
1:48 (146)
5:45 (128)
1:20 (65)
13:05 (158)
7:20 (174)
19:26 (147)
6:21 (135)
20:38 (142)
1:12 (38)
22:18 (135)
1:40 (52)
22:18 (135)
-
22:18  Jere Pylvänäinen
136   Ada Westerberg
ViPa
3:39 (169)
5:19 (160)
1:40 (136)
8:05 (164)
2:46 (175)
12:31 (149)
4:26 (113)
18:34 (142)
6:03 (124)
20:24 (140)
1:50 (111)
22:24 (136)
2:00 (88)
22:24 (136)
-
22:24  Ada Westerberg
137   Vieno Kantola
2:45 (149)
4:04 (130)
1:19 (87)
7:50 (161)
3:46 (185)
13:13 (160)
5:23 (145)
18:13 (138)
5:00 (88)
20:23 (139)
2:10 (139)
22:32 (137)
2:09 (103)
22:32 (137)
-
22:32  Vieno Kantola
137   Liza Bolotova
Oriento Moscow
2:41 (146)
4:11 (138)
1:30 (119)
5:40 (126)
1:29 (92)
10:29 (122)
4:49 (125)
17:34 (132)
7:05 (149)
20:25 (141)
2:51 (167)
22:32 (137)
2:07 (100)
22:32 (137)
-
22:32  Liza Bolotova
139   Matteus Hanhijärvi
ESAK
2:26 (129)
4:12 (139)
1:46 (144)
6:10 (141)
1:58 (138)
11:26 (137)
5:16 (137)
17:55 (135)
6:29 (140)
19:19 (131)
1:24 (59)
22:53 (139)
3:34 (163)
22:53 (139)
-
22:53  Matteus Hanhijärvi
140   Lassi Hiltunen
Kasu
3:30 (165)
7:02 (181)
3:32 (183)
8:07 (165)
1:05 (28)
12:04 (142)
3:57 (98)
17:38 (133)
5:34 (108)
19:46 (133)
2:08 (135)
23:08 (140)
3:22 (157)
23:08 (140)
-
23:08  Lassi Hiltunen
141   Elias Mäkitalo
OH
2:38 (143)
3:31 (108)
53 (13)
5:08 (106)
1:37 (111)
10:24 (121)
5:16 (137)
13:50 (95)
3:26 (33)
16:15 (104)
2:25 (148)
23:18 (141)
7:03 (186)
23:18 (141)
-
23:18  Elias Mäkitalo
142   Jussi Hiltunen
Kasu
3:53 (177)
7:19 (182)
3:26 (180)
8:47 (175)
1:28 (90)
12:36 (152)
3:49 (92)
18:31 (141)
5:55 (119)
20:07 (137)
1:36 (88)
23:30 (142)
3:23 (158)
23:30 (142)
-
23:30  Jussi Hiltunen
143    Lillqvist
KSK
4:10 (181)
5:57 (169)
1:47 (145)
8:15 (168)
2:18 (159)
12:29 (148)
4:14 (107)
19:58 (153)
7:29 (156)
21:56 (148)
1:58 (125)
24:12 (143)
2:16 (117)
24:12 (143)
-
24:12   Lillqvist
144   Tiia Yli-Pelkola
1:56 (94)
3:12 (86)
1:16 (77)
4:52 (95)
1:40 (115)
10:54 (131)
6:02 (161)
17:58 (136)
7:04 (148)
21:13 (144)
3:15 (172)
24:13 (144)
3:00 (150)
24:13 (144)
-
24:13  Tiia Yli-Pelkola
145   Rosmariini Ojala
OH
3:05 (155)
4:42 (147)
1:37 (134)
6:53 (149)
2:11 (154)
11:46 (139)
4:53 (129)
19:00 (145)
7:14 (152)
21:04 (143)
2:04 (131)
24:17 (145)
3:13 (155)
24:17 (145)
-
24:17  Rosmariini Ojala
146   Leena Vaismaa
2:38 (143)
4:31 (145)
1:53 (150)
6:51 (147)
2:20 (161)
11:42 (138)
4:51 (128)
19:56 (151)
8:14 (166)
21:44 (146)
1:48 (107)
24:18 (146)
2:34 (132)
24:18 (146)
-
24:18  Leena Vaismaa
147   Siiri Lahti
RasKa
2:24 (127)
3:56 (127)
1:32 (121)
5:44 (127)
1:48 (128)
10:04 (115)
4:20 (111)
18:30 (140)
8:26 (170)
22:05 (151)
3:35 (178)
24:24 (147)
2:19 (120)
24:24 (147)
-
24:24  Siiri Lahti
148   Elias Lahtinen
KeuKi
2:33 (137)
4:25 (142)
1:52 (149)
6:34 (144)
2:09 (149)
12:27 (147)
5:53 (151)
19:46 (149)
7:19 (154)
22:03 (149)
2:17 (144)
24:30 (148)
2:27 (126)
24:30 (148)
-
24:30  Elias Lahtinen
149   Ossi Reinikka
4:07 (180)
7:38 (183)
3:31 (181)
10:48 (182)
3:10 (182)
16:09 (177)
5:21 (143)
20:21 (160)
4:12 (63)
22:58 (157)
2:37 (159)
24:46 (149)
1:48 (75)
24:46 (149)
-
24:46  Ossi Reinikka
150   Elmeri Jurvakainen
KiimU
2:20 (124)
5:18 (159)
2:58 (177)
8:18 (170)
3:00 (178)
14:14 (166)
5:56 (154)
20:26 (161)
6:12 (130)
21:55 (147)
1:29 (70)
24:50 (150)
2:55 (148)
24:50 (150)
-
24:50  Elmeri Jurvakainen
151   Otso Ylä-Ojala
KeU
1:58 (99)
3:32 (109)
1:34 (130)
4:49 (90)
1:17 (60)
12:12 (145)
7:23 (175)
19:56 (151)
7:44 (162)
22:22 (154)
2:26 (151)
25:27 (151)
3:05 (151)
25:27 (151)
-
25:27  Otso Ylä-Ojala
152   Sara Kukkola
Kalvolan keihäs
2:08 (107)
3:43 (120)
1:35 (132)
5:38 (125)
1:55 (134)
10:21 (120)
4:43 (122)
19:25 (146)
9:04 (179)
21:33 (145)
2:08 (135)
25:34 (152)
4:01 (173)
25:34 (152)
-
25:34  Sara Kukkola
153   Amanda Nynäs
OK Botnia
2:45 (149)
4:10 (134)
1:25 (104)
5:45 (128)
1:35 (103)
11:01 (133)
5:16 (137)
20:06 (155)
9:05 (180)
23:26 (160)
3:20 (175)
25:39 (153)
2:13 (110)
25:39 (153)
-
25:39  Amanda Nynäs
153   Iivari Heino
Hanka
2:17 (118)
3:52 (125)
1:35 (132)
6:01 (134)
2:09 (149)
10:45 (128)
4:44 (123)
20:17 (159)
9:32 (182)
22:34 (156)
2:17 (144)
25:39 (153)
3:05 (151)
25:39 (153)
-
25:39  Iivari Heino
155   Iiro Koskinen
HiKi
2:16 (117)
4:23 (141)
2:07 (156)
6:08 (140)
1:45 (122)
12:06 (144)
5:58 (157)
18:47 (144)
6:41 (142)
22:04 (150)
3:17 (173)
25:41 (155)
3:37 (165)
25:41 (155)
-
25:41  Iiro Koskinen
156   Olli Näpänkangas
Suunta Jkl
3:43 (171)
5:54 (168)
2:11 (162)
7:49 (160)
1:55 (134)
13:46 (164)
5:57 (155)
22:02 (167)
8:16 (168)
23:38 (161)
1:36 (88)
25:42 (156)
2:04 (95)
25:42 (156)
-
25:42  Olli Näpänkangas
157   Matilda Nynäs
OK Botnia
2:43 (148)
4:10 (134)
1:27 (111)
6:01 (134)
1:51 (130)
11:01 (133)
5:00 (132)
20:03 (154)
9:02 (177)
23:20 (159)
3:17 (173)
25:48 (157)
2:28 (127)
25:48 (157)
-
25:48  Matilda Nynäs
158   Atte Löfbacka
KP-V
2:36 (140)
4:43 (149)
2:07 (156)
7:20 (153)
2:37 (169)
13:24 (162)
6:04 (162)
19:30 (148)
6:06 (128)
22:14 (153)
2:44 (160)
25:58 (158)
3:44 (167)
25:58 (158)
-
25:58  Atte Löfbacka
159   Terhi Koponen
RASPI
2:05 (103)
3:20 (96)
1:15 (75)
4:55 (99)
1:35 (103)
13:03 (157)
8:08 (178)
19:48 (150)
6:45 (143)
23:53 (164)
4:05 (184)
26:05 (159)
2:12 (107)
26:05 (159)
-
26:05  Terhi Koponen
160   Iiro Jääskeläinen
VeVe
3:09 (157)
4:50 (153)
1:41 (137)
7:22 (156)
2:32 (166)
13:19 (161)
5:57 (155)
20:15 (158)
6:56 (144)
22:09 (152)
1:54 (118)
26:06 (160)
3:57 (170)
26:06 (160)
-
26:06  Iiro Jääskeläinen
161   Jukka Haverinen
KuPe
2:33 (137)
4:45 (150)
2:12 (163)
7:13 (151)
2:28 (163)
12:31 (149)
5:18 (141)
20:11 (157)
7:40 (159)
22:32 (155)
2:21 (146)
26:14 (161)
3:42 (166)
26:14 (161)
-
26:14  Jukka Haverinen
162   Eerika Latva-Käyrä
HyRa
2:56 (152)
5:30 (163)
2:34 (171)
8:11 (166)
2:41 (171)
15:37 (174)
7:26 (176)
22:17 (169)
6:40 (141)
23:50 (163)
1:33 (81)
26:16 (162)
2:26 (125)
26:16 (162)
-
26:16  Eerika Latva-Käyrä
163   Ella Kestilä
S-JKL
2:05 (103)
4:56 (154)
2:51 (175)
5:57 (133)
1:01 (18)
12:34 (151)
6:37 (169)
20:07 (156)
7:33 (157)
23:47 (162)
3:40 (181)
26:24 (163)
2:37 (136)
26:24 (163)
-
26:24  Ella Kestilä
164   Ville ja Anni Hannula
Rastiimi
4:43 (183)
6:53 (178)
2:10 (160)
9:02 (177)
2:09 (149)
14:57 (170)
5:55 (153)
21:16 (163)
6:19 (133)
23:13 (158)
1:57 (123)
27:38 (164)
4:25 (175)
27:38 (164)
-
27:38  Ville ja Anni Hannula
165   Eveliina Mutikainen
RAJU
3:49 (175)
5:31 (164)
1:42 (138)
7:27 (158)
1:56 (137)
15:42 (175)
8:15 (180)
22:50 (173)
7:08 (150)
25:06 (169)
2:16 (143)
27:57 (165)
2:51 (144)
27:57 (165)
-
27:57  Eveliina Mutikainen
166   Miisa Rauhala
SU-JU
2:35 (139)
4:47 (152)
2:12 (163)
7:20 (153)
2:33 (167)
14:58 (171)
7:38 (177)
23:26 (174)
8:28 (171)
25:15 (170)
1:49 (109)
28:03 (166)
2:48 (141)
28:03 (166)
-
28:03  Miisa Rauhala
167   Jari Inkilä
KeuKi
3:30 (165)
4:56 (154)
1:26 (108)
7:08 (150)
2:12 (155)
14:19 (167)
7:11 (173)
22:37 (172)
8:18 (169)
25:26 (173)
2:49 (165)
28:04 (167)
2:38 (137)
28:04 (167)
-
28:04  Jari Inkilä
168   Amanda Toivonen
RaTU
2:40 (145)
4:10 (134)
1:30 (119)
6:52 (148)
2:42 (172)
13:46 (164)
6:54 (171)
21:03 (162)
7:17 (153)
25:17 (172)
4:14 (185)
28:08 (168)
2:51 (144)
28:08 (168)
-
28:08  Amanda Toivonen
169   Vili ja Mona Kantelinen
TVV
3:09 (157)
4:41 (146)
1:32 (121)
7:23 (157)
2:42 (172)
13:36 (163)
6:13 (164)
22:29 (170)
8:53 (175)
25:15 (170)
2:46 (162)
28:10 (169)
2:55 (148)
28:10 (169)
-
28:10  Vili ja Mona Kantelinen
170   Aleksi ja Severi Juote
Somesa
3:19 (161)
5:28 (161)
2:09 (159)
7:28 (159)
2:00 (140)
12:58 (155)
5:30 (147)
22:08 (168)
9:10 (181)
24:40 (165)
2:32 (157)
29:06 (170)
4:26 (177)
29:06 (170)
-
29:06  Aleksi ja Severi Juote
171   Silja ja Oskari Hakala
3:22 (162)
5:16 (158)
1:54 (151)
7:21 (155)
2:05 (147)
12:57 (154)
5:36 (149)
21:53 (165)
8:56 (176)
24:44 (166)
2:51 (167)
29:09 (171)
4:25 (175)
29:09 (171)
-
29:09  Silja ja Oskari Hakala
172   Moriyo Ckidanova
Lytkarino K-2
3:32 (168)
6:12 (170)
2:40 (174)
8:56 (176)
2:44 (174)
14:54 (169)
5:58 (157)
23:56 (175)
9:02 (177)
26:01 (175)
2:05 (132)
29:46 (172)
3:45 (168)
29:46 (172)
-
29:46  Moriyo Ckidanova
173   Aino Loukusa
Iisu
3:48 (173)
6:26 (172)
2:38 (173)
9:15 (178)
2:49 (176)
15:20 (172)
6:05 (163)
21:29 (164)
6:09 (129)
24:55 (168)
3:26 (177)
29:50 (173)
4:55 (178)
29:50 (173)
-
29:50  Aino Loukusa
174   Tuukka Koponen
RasPi
2:57 (154)
5:28 (161)
2:31 (170)
8:01 (163)
2:33 (167)
13:12 (159)
5:11 (136)
22:01 (166)
8:49 (174)
24:47 (167)
2:46 (162)
30:33 (174)
5:46 (184)
30:33 (174)
-
30:33  Tuukka Koponen
175   Leena Koulu
RaPi
2:56 (152)
7:01 (180)
4:05 (188)
8:25 (172)
1:24 (80)
16:58 (180)
8:33 (182)
24:50 (177)
7:52 (164)
27:40 (176)
2:50 (166)
31:04 (175)
3:24 (159)
31:04 (175)
-
31:04  Leena Koulu
176   Hilla Helin
Hanka
3:24 (164)
4:46 (151)
1:22 (95)
6:46 (145)
2:00 (140)
16:05 (176)
9:19 (184)
24:41 (176)
8:36 (172)
27:48 (177)
3:07 (171)
31:38 (176)
3:50 (169)
31:38 (176)
-
31:38  Hilla Helin
177   Aaro Kämäräinen
3:43 (171)
6:38 (175)
2:55 (176)
9:39 (179)
3:01 (179)
15:33 (173)
5:54 (152)
22:31 (171)
6:58 (145)
25:52 (174)
3:21 (176)
31:50 (177)
5:58 (185)
31:50 (177)
-
31:50  Aaro Kämäräinen
178   Senni Määttälä
EsSu
4:29 (182)
6:58 (179)
2:29 (169)
9:47 (180)
2:49 (176)
16:43 (179)
6:56 (172)
25:28 (178)
8:45 (173)
29:04 (179)
3:36 (179)
31:55 (178)
2:51 (144)
31:55 (178)
-
31:55  Senni Määttälä
179   Helene Karppi
LaihLU
4:55 (184)
8:00 (185)
3:05 (179)
11:05 (183)
3:05 (181)
16:39 (178)
5:34 (148)
26:44 (181)
10:05 (184)
28:35 (178)
1:51 (113)
34:04 (179)
5:29 (182)
34:04 (179)
-
34:04  Helene Karppi
180   Fiia ja Susanna Iloviita
YKV
3:42 (170)
6:19 (171)
2:37 (172)
8:31 (174)
2:12 (155)
17:23 (181)
8:52 (183)
25:38 (179)
8:15 (167)
30:42 (181)
5:04 (188)
34:15 (180)
3:33 (161)
34:15 (180)
-
34:15  Fiia ja Susanna Iloviita
181   Iida Leinamo
Kalvolan Keihäs
4:04 (178)
7:41 (184)
3:37 (185)
11:38 (185)
3:57 (186)
20:08 (184)
8:30 (181)
27:36 (182)
7:28 (155)
31:54 (183)
4:18 (187)
34:36 (181)
2:42 (139)
34:36 (181)
-
34:36  Iida Leinamo
182   Aapo ja Visa Korjamo
Essu
3:16 (159)
6:47 (176)
3:31 (181)
11:19 (184)
4:32 (188)
19:30 (183)
8:11 (179)
27:36 (182)
8:06 (165)
30:03 (180)
2:27 (153)
35:30 (182)
5:27 (180)
35:30 (182)
-
35:30  Aapo ja Visa Korjamo
183   8560 vac
3:49 (175)
5:44 (166)
1:55 (152)
7:57 (162)
2:13 (157)
19:07 (182)
11:10 (186)
28:40 (185)
9:33 (183)
32:55 (184)
4:15 (186)
35:43 (183)
2:48 (141)
35:43 (183)
-
35:43  8560 vac
184   Niklas Urpalainen
SonPa
3:48 (173)
6:51 (177)
3:03 (178)
10:17 (181)
3:26 (184)
20:24 (185)
10:07 (185)
28:03 (184)
7:39 (158)
31:51 (182)
3:48 (183)
35:48 (184)
3:57 (170)
35:48 (184)
-
35:48  Niklas Urpalainen
185   Leena Laasanen
3:17 (160)
5:36 (165)
2:19 (165)
8:16 (169)
2:40 (170)
14:44 (168)
6:28 (167)
25:46 (180)
11:02 (186)
33:48 (185)
8:02 (189)
39:33 (185)
5:45 (183)
39:33 (185)
-
39:33  Leena Laasanen
186   Venla Pentikäinen
5:43 (186)
11:28 (187)
5:45 (189)
16:23 (188)
4:55 (189)
20:41 (186)
4:18 (109)
32:36 (186)
11:55 (187)
34:35 (186)
1:59 (128)
42:41 (186)
8:06 (187)
42:41 (186)
-
42:41  Venla Pentikäinen
187   Linnea Pohjola
Lynx
6:29 (187)
10:03 (186)
3:34 (184)
13:05 (186)
3:02 (180)
26:39 (187)
13:34 (189)
38:51 (187)
12:12 (188)
41:39 (187)
2:48 (164)
47:07 (187)
5:28 (181)
47:07 (187)
-
47:07  Linnea Pohjola
188   Arttu Juutila
7:54 (188)
11:52 (188)
3:58 (187)
15:51 (187)
3:59 (187)
29:11 (189)
13:20 (188)
39:57 (188)
10:46 (185)
43:34 (188)
3:37 (180)
52:45 (188)
9:11 (189)
52:45 (188)
-
52:45  Arttu Juutila
189   Saila Hiltunen
9:43 (189)
13:23 (189)
3:40 (186)
16:47 (189)
3:24 (183)
28:43 (188)
11:56 (187)
45:32 (189)
16:49 (189)
49:18 (189)
3:46 (182)
57:58 (189)
8:40 (188)
57:58 (189)
-
57:58  Saila Hiltunen
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English