IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 2 10.7.2013

B-pitkä

Smart Follow

        Starttid Mål
6,3 km
 
1.   Timo Makkonen KR    12:18:20   44:16  
2.   Jouni Anttila SuSi    13:20:03   44:48  
3.   Toni Illaru PePo    13:32:32   45:20  
4.   Juhani Päivärinta KiimU    11:56:38   46:45  
5.   Pekka Kannus KangSK    12:46:01   47:01  
6.   Kari Isokääntä Kaju    13:16:03   47:33  
7.   Stefan Lillandt OK Kristina    13:04:15   47:48  
8.   Anu Koivisto KJV    12:44:50   48:20  
9.   Kari Mähönen JPR    12:31:36   48:54  
10.   Olavi Lakanen PerhKi    12:59:48   49:28  
11.   Pekka Lukkari SoJy    12:32:47   50:40  
11.   Kristoffer Sloth AOK    14:26:11   50:40  
13.   Teuvo Hautamäki NU    13:37:29   50:43  
14.   Mikko Minkkinen     13:04:20   51:02  
15.   Jaana Jaako LänRa    11:54:01   51:14  
16.   Mark Roth OC Puisto    14:14:10   51:41  
17.   Tomi Korhonen HyRa    12:55:20   52:19  
18.   Jukka Rapo AngA    13:51:01   53:23  
19.   Martti Anttila     13:34:21   53:26  
20.   Juha Leinonen Kalevan Rasti  FIN  11:00:48   53:41  
21.   Antti Parkkinen     14:27:48   54:00  
22.   Otto Juga KeU    12:33:22   54:13  
23.   Tuomas Hooli     11:36:35   54:30  
23.   Matti Ikonen Sel-Si    13:14:59   54:30  
25.   Markku Rissanen TP    12:14:37   54:40  
26.   Anu Valkonen Suunta Jyväskylä    12:38:34   54:44  
27.   Jesse Ruotsalainen     13:17:54   55:03  
28.   Toni Lindvous     11:03:34   55:39  
28.   Kalervo Grekula SalRe    12:53:52   55:39  
30.   Jorma Kauppila VeVe    13:37:39   55:43  
31.   Leif Mattson Järla Orientering    12:24:26   55:58  
32.   Antti Rossi     12:36:42   56:06  
33.   Salla Koskela LHR    11:38:03   56:16  
34.   Tiina Aalto KuuAa    12:55:29   56:24  
35.   Risto Haapakoski Kasu    11:06:03   56:45  
36.   Marko Kela OULRE    12:14:22   56:46  
37.   Katja Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  12:42:12   57:26  
38.   Harri Paakkulainen EsSu    11:11:25   57:41  
39.   Harri Jokela HePo    11:58:21   57:52  
40.   Pekka Kirvesmies     12:26:24   58:00  
41.   Hannu Autio AV    13:02:28   58:49  
42.   Lauri Holmi     13:24:52   58:53  
43.   Timo Mustonen TP    12:33:41   1:00:57  
44.   Matti Nissinen NaVi    11:59:59   1:01:13  
45.   Jyrki Ylipulli VaaSu    14:23:54   1:02:05  
46.   Esa Sillman SV    12:34:49   1:02:06  
47.   Roger Rönnqvist OK Botnia    12:51:53   1:02:32  
48.   Juha Suomalainen OH    12:17:32   1:02:43  
49.   Marko Pirinen KeU    12:33:13   1:03:09  
50.   Alexander Orlov V Novgorod    11:50:34   1:03:22  
50.   Seppo Lamminmäki EsAk    12:46:33   1:03:22  
52.   Markku Nieminen     11:13:00   1:03:37  
53.   Salla Laitinen Esak    12:19:08   1:03:48  
54.   Risto Porkka     12:42:55   1:04:19  
55.   Heimo Lahti KangSK    11:01:58   1:04:22  
56.   Raimo Huhtanen KiimU    11:08:15   1:04:41  
57.   Hannu Heinelo HALVU    12:50:37   1:04:49  
58.   Ari Pyky KiimU    11:08:26   1:04:52  
59.   Lars Runesson OKVivill    12:18:34   1:05:08  
60.   Hannu Vuorinen KyS    11:38:21   1:05:18  
61.   Sauli Vänskä     13:45:45   1:05:49  
62.   Petri Iloviita YKV    11:22:02   1:06:10  
63.   Peter Lillqvist KangasalaKSK    13:22:15   1:06:30  
64.   Teppo Moisio     13:16:16   1:06:32  
65.   Heli Murto     11:43:32   1:06:42  
66.   Tiina Tiainen KR    11:43:52   1:06:51  
67.   Eeva Linnainmaa KyRa    11:10:23   1:07:18  
68.   Juha Välimaa Koka    11:03:16   1:07:20  
69.   Andreas Milz Skisportsverein Erfurt02 GER    11:23:02   1:07:53  
70.   Inga-Lill Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:07:38   1:07:54  
70.   Aleksi Nyström KuSu    13:36:33   1:07:54  
72.   Leevi Halén EsSu    11:57:06   1:07:56  
73.   Sanna Siponen     12:29:33   1:07:58  
74.   Jukka Tarkkala KiSu    11:03:08   1:08:08  
75.   Stefano Zeni Italy    13:23:29   1:08:20  
76.   Anni Matikainen Raske    12:00:30   1:08:22  
77.   Esa Rahikkala     11:51:08   1:09:04  
78.   Arto Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  11:35:46   1:09:10  
79.   Kaisu Holma OulRe    12:10:39   1:09:11  
80.   Olli-Pekka Kilpiäinen Kilpparit    11:50:57   1:09:24  
81.   Dan Aurèn OK Botnia    12:42:27   1:09:45  
82.   Tomi Valkonen     13:09:13   1:09:54  
83.   Ivanov Vladimiz Novgorod    12:00:14   1:10:34  
84.   Ville Kalapudas     12:20:24   1:10:38  
85.   Katja Laaksoviita SuomRa    11:02:50   1:10:43  
86.   Anja-Leena Lamberg SalRe    12:53:44   1:10:46  
87.   Timo Talala S-JKL    11:36:52   1:10:47  
88.   Jari Koivusalo Sotkamon Jymy  FIN  12:38:44   1:11:14  
89.   Teemu Härkönen TekU    11:25:40   1:11:26  
90.   Hannu Tervo LapVe    11:39:04   1:11:34  
91.   Benjamin Sandell     11:31:55   1:12:08  
92.   Heli Laine KauKa    12:58:38   1:12:26  
93.   Matti Rintala Teuri    11:21:01   1:12:29  
94.   Kimmo Tokkari     11:28:12   1:12:41  
95.   Mika Alm CIKA    12:53:19   1:13:10  
96.   Olli Tiitto RasTiimi    12:10:53   1:13:25  
97.   Mikko Syrjälahti RaVi    12:29:53   1:13:41  
98.   Eetu Lappalainen     12:23:54   1:13:58  
99.   Vesa Repo RaPi    11:13:37   1:14:46  
100.   Tuuli Lajunen JRV    11:47:44   1:14:53  
101.   Heli Tirkkonen VaaSu    11:44:42   1:14:55  
102.   Johanna Piesala Paha Rasti    11:42:45   1:15:33  
103.   Marika Korhonen KyRa    13:27:49   1:15:53  
104.   Salla Heikkinen OsVa    11:53:26   1:15:58  
105.   Maarit Nummikoski RasKa    12:20:16   1:16:01  
106.   Markku Leppälä     13:11:45   1:16:22  
107.   Teija Liponkoski TP    11:38:35   1:16:36  
108.   Kati Heino RiSu    13:41:47   1:16:37  
109.   Mikko Juntunen RasPi    11:02:50   1:16:57  
110.   Petri Airaksinen KuoSu    12:16:43   1:17:32  
111.   Eija Aarnio SuomRa    11:16:03   1:19:25  
112.   Merja Kela OulRe    12:13:42   1:19:43  
113.   Juhani Leirma Suomusjärven Sisu    12:32:38   1:19:52  
114.   Ari Sainio     11:30:48   1:20:42  
115.   Anni Pitkänen Rastivarsat    11:30:55   1:20:49  
116.   Ari Hellman MS Parma    12:09:05   1:21:00  
117.   Tuija Schmidt     12:18:18   1:21:07  
118.   Niina Lehtonen     11:59:55   1:21:15  
119.   Susanna Mäki-Karvia LaihLu    11:49:06   1:22:47  
120.   Heli Helminen Raju    11:25:14   1:22:49  
121.   Jukka Pelkonen     11:19:46   1:22:59  
122.   Tiina Linnainmaa KyRa    11:12:15   1:23:11  
123.   Martti Savolainen TP    11:34:39   1:23:40  
123.   Jorma Tervo     11:37:02   1:23:40  
125.   Susanna Länsiluoto     12:40:14   1:24:03  
126.   Unto Väisänen SoJy    13:56:19   1:24:17  
127.   Tapio Montonen KeuKi    11:41:41   1:24:41  
128.   Päivi Piminäinen KaSu    12:37:39   1:25:29  
129.   Ulla Junttola LaiVe    13:03:38   1:25:36  
130.   Jukka Lehtola Ou-Hu    11:21:39   1:25:54  
131.   Alexander Benders     13:31:38   1:26:00  
132.   Vesa Laulumaa     12:33:50   1:26:25  
133.   Aku Ali-Rekola     13:17:38   1:26:46  
134.   Kwan Ni Wiwin Leung HKIOF    11:03:31   1:27:04  
135.   Kirsimarja Alanen RaN    12:39:56   1:27:25  
136.   Aino Juslén SuSi    12:32:39   1:28:27  
137.   Tiina Hirvonen RaVa    11:06:11   1:30:46  
138.   Jorma Katainen Kyläsuutari    12:13:59   1:32:17  
139.   Marlene Grönqvist-Lönnström OK Orient    11:14:44   1:35:53  
140.   Timo Heino RiSu    13:41:46   1:36:36  
141.   Matleena Piesala Paha Rasti    11:43:33   1:39:08  
142.   Mika Räsänen     13:58:39   1:39:10  
143.   Eija Pynnänen Kalske    12:42:59   1:40:33  
144.   Tarja Haahti     12:26:19   1:41:26  
145.   Jukka Heinonen HS    12:38:28   1:42:06  
146.   Irma Laakkio AngA    12:28:01   1:44:38  
147.   Maarit Lahti   FIN  13:27:30   1:48:05  
148.   Vesa Valkila TuS    11:23:16   1:48:07  
149.   Liisa Tiitola KSK    13:22:41   1:50:29  
150.   Anna-Maija Laakso RaKas    11:33:48   1:52:24  
151.   Susanna Brynhildsen Wing (NOR)    11:35:18   1:53:01  
152.   Paula Aalto RaVa    13:31:56   2:03:05  
   Perttu Ronkanen SK Samperi       ej startad  
   Minna Kantsila TP       ej startad  
   Tero Hannuksela vMu       ej startad  
   Eija Tervo SoJy       ej startad  
   Pyry Niemi PR       ej startad  
   Mia Kuisma YllRa       ej startad  
   Milla Lotvonen LaiVe       ej startad  
   Mari Torri-Tuominen        ej startad  
   Hans Tuominen        ej startad  
   Christoph Joohs S-JKL       ej startad  
   Timo Pitkänen KEV       ej startad  
   Diru Goosseris BelG       ej startad  
   Pentti Hiirijoki NEON SPORT       ej startad  
   Arttu Niskanen SäySa       ej startad  
   Jaakko Kaukua HaHe       ej startad  
   Pasi Timonen        ej startad  
   Anja Koski KeU       ej startad  
   Mari Tuomaala TVV       ej startad  
   Tero Ahtonen        ej startad  
   Heikki Yijälä        ej startad  
   Pertti Huotari        ej startad  
   Matti Järvinen Tampere       ej startad  
   Esa Korplea LappRi       ej startad  
   Leila Keränen OuTa       ej startad  
   Matti Mäkitalo KoS       ej startad  
   Helinä Turtinen KaiPr       ej startad  
   Heino Keränen SalRe       ej startad  
   Harri Parkkinen PyPo       ej startad  
   Kari Puustinen IisVi       ej startad  
   Marianne Nissinen SK Pohjantähti       ej startad  
   Panu Mölsä RasHy       ej startad  
   John Kewley MDOC       ej startad  
   Elina Mäkitalo KoS       ej startad  
   Kenneth Penttinen SoJy       ej startad  
   Maija Liisa Sirviö SuomRa       ej startad  
   Juha Korkeakangas UK       ej startad  
   Timo Sirviö SuomRa       ej startad  
   Antero Taipale HS       ej startad  
   Marja Hakala SuRa       ej startad  
   Mikko Turunen SuomRa       ej startad  
   Jukka Hakala SuRa       ej startad  
   Risto Lassila RasTiimi       ej startad  
   Vellu Sorvari SoJy    11:04:03   disk  
   Sakari Valtiala EkSu    11:05:42   disk  
   Janne Järvinen SV    11:16:36   disk  
   Minna Heikkilä MU    11:35:57   disk  
   Hilding Harald Jk Falken    11:45:22   bröt  
   Sauli Savela RR    12:20:01   disk  
   Alex Zhukovsiy V. Novgozod    12:29:06   bröt  
   Nesterova Tvina V.Novgorod    12:29:14   bröt  
   Niko Oksanen RasTiimi    12:43:07   disk  
   Rasmus Lillandt OK Kristina    13:04:09   disk  
   Hannu Kymäläinen SuomRa    13:17:00   bröt  
   Gloria Baokin Ottawa Orienteering    13:52:44   bröt  
   Timo Väkeväinen Lynx    13:58:53   disk  
   Jani-Pekka Pantti SoJy    14:24:05   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English