IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 2 10.7.2013

A-pitkä

Smart Follow

        Starttid Mål
7,9 km
 
1.   Matias Karlsson SWEDEN    11:33:31   37:53  
2.   Samuel Heinonen VanTe    12:14:24   42:24  
3.   Kristo Heinmann Kangasala Sk    11:58:58   42:28  
4.   Mikko Knuuttila IkNV    12:47:15   42:30  
5.   Kenny Kivikas Kangasalan Sk    12:01:19   42:51  
6.   Staffan Tunis Femman    11:05:41   43:59  
7.   Jouni Heinonen KooVEE    12:15:48   45:20  
8.   Outi Ojanen KangSK    12:45:52   45:57  
9.   Miika Lotvonen KaiPr    12:36:21   46:54  
10.   Tuomo Mäkelä AngA    13:22:24   46:58  
11.   Jari Sipilä PelPo    12:15:03   47:03  
12.   Kjell Arilb Karlsen Fredrikstad SK    12:30:08   47:11  
13.   Giya Tupuriya Kozmolovo 110%    13:10:48   47:23  
14.   Rolf Wermelinger Bussola Ok    12:35:19   49:00  
15.   Sampo Hyppölä SoJy    13:12:08   49:02  
16.   Diogo Miguel     12:33:08   49:03  
17.   Ari-Pekka Joensuu LapVi    12:23:04   49:14  
18.   Antti Autio RasTiimi    11:03:22   49:19  
19.   Sigurd Daehli Loten OL, NOR    12:46:44   49:41  
20.   Juri Emaldynov Russia    11:52:25   49:44  
21.   Jani Tamminen TuS    12:21:31   49:49  
22.   Niklas Björkqvist HlS    12:46:35   50:12  
23.   Arto Lilja Anttolan Urheilijat  FIN  11:42:30   50:16  
24.   Alva Olsson Sweden    11:36:32   50:43  
25.   Marko Kantomaa S-2000    12:24:24   50:57  
26.   Simo Nertanen OK Orient    11:25:06   51:02  
27.   Katsuya Yuki Japan    11:17:29   51:14  
28.   Elin Vedin Australia    11:37:58   51:17  
29.   Tomoaki Nuganawa Japan    11:19:22   51:29  
30.   Lukas Müller OLG Huttwil    12:39:33   51:38  
31.   Henrik Karelo JRV    13:41:38   52:07  
32.   Mika Hakola Viestir    11:14:19   52:25  
33.   Christof Röthlisberger OLG Skandia    13:35:43   52:32  
34.   Mika Pekkonen NilsNu    13:27:42   53:09  
35.   Jussi Hietala LapVi    11:49:12   53:10  
36.   Juha Näpänkangas SK Pohjantähti    13:07:16   53:12  
37.   Panu Hvyönen SK Pohjantähti    12:13:51   53:13  
38.   Josh O´S-Hourihan UCCO    13:04:40   53:22  
39.   Jussi Elo LAJU    12:02:25   53:35  
40.   Antti Korpi TuS    12:45:06   53:36  
41.   Tomi Savolainen Raske    12:55:05   53:37  
42.   Lasse Seppälä HiKi    13:30:39   53:54  
43.   Nikita Vinogradov Nord West Russia    11:01:49   53:56  
44.   Jukka Kantomaa S-2000    12:07:26   54:13  
45.   Juha Koskinen VaajTe    12:14:04   54:46  
46.   Juho Rahko LaiVe    11:55:27   55:06  
47.   Jyrki Lammila Lajy    11:21:19   55:16  
47.   Lauri Itkonen LapVe    11:56:59   55:16  
49.   Joonas Heiskanen VeHe    12:55:35   55:31  
50.   Willi Müller     11:34:09   55:41  
51.   Mikko Tilja LapVe    12:01:46   55:47  
52.   Petri Karjalainen Kempeleen OAY    11:31:39   55:54  
53.   Jarmo Munck Mapline Oy    11:17:05   55:59  
54.   Kaj Roine HiKi    11:27:30   56:04  
55.   Juha Sippola LapVi    11:39:59   56:07  
56.   Simo Jääskeläinen KuoSu    12:04:35   56:38  
57.   Vesa Koskinen Hiisi    11:14:36   56:59  
58.   Kenneth Grankull IK Kronan    11:28:51   57:03  
59.   Pekka Ruusunen     13:46:10   57:21  
60.   Markus Hannula MU    13:38:05   57:26  
61.   Arvo Ahola RasKu    11:56:07   57:42  
62.   Tommi Lahtonen S-JKL    12:41:57   57:56  
63.   Arto Härkönen KajKu    12:27:12   58:03  
64.   Iiro Sundberg MV    12:09:54   58:08  
65.   Jussi-Pekka Anttila SK Pohjantähti    12:57:56   59:12  
66.   Marja Rantala Ang A    11:45:25   59:13  
67.   Olli Välke TuNMKY    12:28:03   59:39  
68.   Tapio Karppi TLT    12:40:42   59:43  
68.   Risto Kuivalainen JuJä    13:06:35   59:43  
70.   Pertti Päivänranta JoKu    12:09:11   59:46  
71.   Juuso Heiskanen VeHe    12:58:52   59:47  
71.   Mikko Pynnönen     13:41:38   59:47  
73.   Kari Koivisto KJV    11:00:42   1:00:05  
74.   Alexander Lukichev KooVee    11:17:28   1:00:16  
75.   Petri Juutinen MuuRa    12:43:54   1:00:50  
76.   Juha Skinnari Pihkan    12:16:36   1:01:04  
77.   Topi Suomalainen Navi    12:10:59   1:01:18  
78.   Mikko Rapakko OuHs    12:55:44   1:01:28  
79.   Mari Tikkanen LamSä    11:47:41   1:01:36  
80.   Jarno Kukonlehto RAIKU    12:03:09   1:01:49  
81.   Marko Kämäräinen SuoVa    14:04:08   1:01:55  
82.   Anssi Tervonen HiKi    13:11:41   1:01:56  
83.   Anu Ekström MS Parma    12:02:35   1:01:58  
84.   Mikko Lamminpää TykPr    11:03:07   1:02:02  
85.   Kai Patjas KS    11:37:35   1:02:14  
85.   Mareks Kilups Latvia    12:07:51   1:02:14  
87.   Juhani Koivisto KJV    11:03:36   1:02:16  
88.   Petri Teerikoski LaLu    11:03:15   1:02:19  
89.   Marianne Daehli NTNVI    12:37:58   1:02:22  
90.   Jari Siitonen     13:46:31   1:02:23  
91.   Markku Laine MU    13:35:08   1:02:26  
92.   Janne Kankainen SoJy    11:39:44   1:02:27  
93.   Juha Ekola AlaHKi    11:03:11   1:03:00  
93.   Pauli Tilvis KaJu    11:37:38   1:03:00  
95.   Tuomas Poikela JPR    12:32:21   1:03:01  
96.   Hannu Hyvärinen Kuosu    13:18:04   1:03:17  
97.   Daniil Pysev     11:19:56   1:03:18  
98.   Aby Lam OK Vilse 87    11:04:00   1:04:00  
99.   Antti Keränen RasHy    12:44:40   1:04:04  
100.   Mikko Tani     11:15:23   1:04:09  
101.   Erkki Holma Ou Re    12:08:31   1:04:44  
102.   Jani Honkanen     13:03:33   1:04:46  
103.   Aku Virjula VaHa    11:34:12   1:05:08  
104.   Gerald Yip HKIOF    11:05:25   1:05:24  
104.   Mikko Kinnunen     12:52:06   1:05:24  
106.   Mikko Koutonen YlivKu    12:14:12   1:05:35  
107.   Joachim Harald Falken    11:45:22   1:05:55  
108.   Ilari Maasilta     12:35:00   1:06:07  
109.   Kati Nynäs OK Botnia    13:17:09   1:06:13  
110.   Wataru Tergauchi Japan    11:15:16   1:06:34  
111.   Ilari Köykkä TykPr    11:04:29   1:06:36  
112.   Mikko Paakkolanvaara     11:04:50   1:06:46  
113.   Karri Lylynperä SuSe    12:32:54   1:06:52  
114.   Petri Mourujärvi HaHe    13:50:51   1:07:00  
115.   Marko Haapakoski S-JKL    11:03:41   1:07:05  
116.   Jenni Uusimaa     13:42:30   1:07:34  
117.   Juha Rantoja RasKu    11:44:15   1:07:57  
118.   Jussi-Pekka Heikkinen SoJy    12:44:21   1:08:15  
119.   Anne Honkanen ESAK    12:59:09   1:08:20  
120.   Jari Holmberg UlvUra    11:04:39   1:08:33  
121.   Elias Peltonen IPR    11:45:06   1:08:37  
122.   Jukka Kurttila Navi  FIN  11:01:54   1:09:27  
123.   Hannu Heiskanen VieKo    13:32:25   1:09:30  
124.   Sini Saarinen     11:38:29   1:10:09  
125.   Gabriel Lambriser OLG Basel    12:39:09   1:10:12  
126.   Olli Nikkari OsVa    11:53:47   1:10:28  
127.   Jarno Seppänen VaKa    12:49:48   1:10:31  
128.   Miika Köykkä TykPr    11:14:05   1:10:32  
129.   Hanna Tuomisto TP    13:07:14   1:10:43  
130.   Jukka Kinnunen     13:04:53   1:11:20  
131.   Tytti Kaijanen     13:15:40   1:11:25  
132.   Lassi Kirjavainen JuJä    13:09:59   1:11:28  
133.   Riikka Lehtonen     11:48:27   1:11:51  
134.   Poika Isokoski Kangasala SK  FIN  11:03:39   1:11:58  
135.   Jaakko Kokkonen     12:53:42   1:11:59  
136.   Wing Chung Tam HKIOF    11:04:08   1:12:03  
137.   Jari Kokkonen     12:56:29   1:12:10  
138.   Hannu Pietilä KaSu    13:34:41   1:12:28  
139.   Ilkka Riippa OulRe    12:11:36   1:12:40  
140.   Dan Chissick Israel Team    11:33:18   1:12:55  
141.   Tuomas Mäkinen TykPR    11:03:01   1:13:05  
142.   Hanna Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  11:20:20   1:13:11  
143.   Jukka Huttunen SäynSa    12:30:37   1:13:18  
144.   Mika Rantala HS    11:54:07   1:13:41  
145.   Satu Haajanen SK Pohjantähti    11:12:54   1:13:52  
146.   Markus Ilmonen     13:15:36   1:14:06  
147.   Alpo Mikkonen OYS/VAPARI    12:16:56   1:14:30  
148.   Emmi Hasu OK Orient    11:13:12   1:15:05  
149.   Jorma Tervo TekU    11:36:39   1:15:34  
150.   Lauri Kunnas RaKas    13:08:51   1:15:44  
151.   Minna Koivisto KortJV    12:28:22   1:16:09  
152.   Jukka Ruusunen     13:52:07   1:16:29  
153.   Jukka Nanonen SK Vuoksi    12:12:38   1:16:30  
154.   Yrjö Portti     11:05:37   1:16:40  
155.   Vesa Lamberg     14:04:51   1:16:56  
156.   Raimo Väisänen SK Vuoksi    11:05:35   1:17:01  
157.   Aki Hukka KeKara    12:09:24   1:17:04  
158.   Eija Rantala HS    12:40:35   1:17:22  
159.   Mikko Leinonen VePo    11:59:54   1:17:49  
160.   Matti Tikkanen Lohira    13:09:30   1:18:12  
161.   Ari Yli-Kaatiala LapVi    11:02:23   1:18:33  
162.   Jyri Määttä     12:22:28   1:18:54  
163.   Mika Parjanen MS Parma    11:56:52   1:18:56  
164.   Tapio Tiensuu RasPi    11:54:42   1:19:28  
165.   Juhani Simonen KR    11:03:21   1:20:01  
166.   Juha Riepponen NaVi    12:24:11   1:20:07  
167.   Kerttu Nironen Anttolan Urheilijat  FIN  11:39:10   1:20:38  
168.   Juha Leskinen HS    12:29:50   1:21:09  
169.   Jussi Korhonen KaSu    12:55:17   1:21:19  
170.   Jari Heiskanen KaLSKE    12:29:21   1:21:45  
171.   Tatu Solin   FIN  11:23:24   1:22:01  
172.   Juha Paanila NaVi    11:54:50   1:22:06  
173.   Tommy Nordström     13:17:04   1:22:12  
174.   Jaakko Junttola LaiVe    13:03:50   1:22:14  
175.   Tuukka Tuomela     11:05:03   1:22:17  
175.   Jarno Rutanen     11:55:40   1:22:17  
177.   Outi Aikio OYS Vapari    13:13:06   1:22:27  
178.   Jarkko Pöllänen KR    11:44:01   1:22:45  
179.   Maijastina Kivinen LamSä    14:01:42   1:22:56  
180.   Pirjo Pajarinen HS    12:21:49   1:23:15  
181.   Tuomas Pussila VePo    11:27:57   1:23:20  
182.   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN  12:13:38   1:23:54  
183.   Kari Kivinen LamSä    13:56:59   1:24:28  
184.   Vilma Juvakka SKVuoksi    12:01:52   1:24:34  
185.   Siu Tung Hui HKG    11:05:16   1:24:40  
186.   Mikko Nieminen     11:13:03   1:24:55  
187.   Jukka Lavi KuoSu    11:50:29   1:24:58  
188.   Markku Heikkinen     12:16:53   1:25:09  
189.   Seppo Riippi TeuRi    12:43:37   1:25:30  
190.   Minttu-Maija Repo ORA    12:55:01   1:25:31  
191.   Sakari Niskanen NAVI    12:15:26   1:26:33  
192.   Joonas Pahkala JRV    12:32:08   1:26:34  
193.   Heli Tielinen YP    11:36:47   1:28:04  
193.   Taina Koistinen NaTe    12:31:54   1:28:04  
195.   Zhang Yu Liang LEARNJOY    12:27:22   1:29:08  
196.   Tom Strat QOC USA    13:09:18   1:29:22  
197.   Pekka Tjäderhane LänRa    11:10:03   1:29:43  
198.   Juho Kotakorva IKNV    12:06:24   1:30:00  
199.   Aurelio-Antoni Olivar Roldan Tierra Tagágame    11:35:02   1:30:27  
200.   Juha Juutila     14:05:49   1:30:52  
201.   Vesa Kauppinen SonPa    11:04:00   1:32:40  
202.   Antti Junttola LaiVe    13:03:53   1:33:49  
203.   Jaana Kukkonen-Niinistö AngA    11:08:03   1:34:10  
204.   Juho Ruusunen     13:49:12   1:35:22  
205.   Katja Lampinen Kell    12:56:52   1:35:54  
206.   Teuvo Pitkäkangas AA    12:05:53   1:36:19  
207.   Tapio Rauhala     11:39:51   1:39:04  
208.   Ana Daldon Trento    12:56:01   1:39:50  
209.   Raisa Rosenblad MU    11:31:51   1:41:27  
210.   Antti Sirén TP    12:26:18   1:42:17  
211.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  11:48:13   1:43:35  
212.   Riitta Nissi Rajamäen Rykmentti  FIN  12:52:36   1:44:22  
213.   Ilkka Tiensuu RasPi    11:58:14   1:47:24  
214.   Michail Voronov SBOR VIMA    11:50:42   1:49:57  
215.   Garry Morrison A.R. Club    11:21:13   1:51:12  
216.   Anni Huuha OuHu    11:21:45   1:51:38  
217.   Paula Hakulinen EsSu    11:12:39   1:52:42  
218.   Dong Zhao Learnjoy    12:26:46   2:02:17  
219.   Xiaoping Tan Learnjoy    12:45:14   2:05:17  
220.   Tarja Lammi-Tertsunen Järvenpää    11:16:53   2:08:34  
221.   Martti Virtanen     11:52:15   2:12:55  
222.   Marita Virtanen     11:52:20   2:15:16  
223.   Risto Sinisalo MV    11:24:03   2:30:17  
   Eero Korpi alahKi       ej startad  
   Graham Gristwood Forth Valley       ej startad  
   Janne Kinnunen SuRa       ej startad  
   Matti Sipponen PR       ej startad  
   Markus-Mikko Kylmälä MU       ej startad  
   Guntars Mankus OK Saldus       ej startad  
   Jarmo Tonder KR       ej startad  
   Juha Skinnari Pihkan       ej startad  
   Hannu Pietilä KaSu       ej startad  
   Mikko Leppävuori KuoSu       ej startad  
   Ilpo Heiskanen VeHe       ej startad  
   Tuomas Hiltunen RasPi       ej startad  
   Juha Haajanen SK Pohjantähti       ej startad  
   Niklas Portiv IF Brahe       ej startad  
   Hannu Savolainen        ej startad  
   Antti Härkönen TP       ej startad  
   Päivi Autio Hiisi       ej startad  
   Mats Holm OK Botnia       ej startad  
   Keijo Vaara LapVe       ej startad  
   Annika Vaara LapVe       ej startad  
   Lauri Pyykönen KEBUG       ej startad  
   Ian Ditchfield MV       ej startad  
   Jussi Elo LaJy       ej startad  
   Janne Lousio Pihkan       ej startad  
   Mark Roth OC Pusto       ej startad  
   Elin Dahlin Domnarvets GolF       ej startad  
   Teemu Hakulinen EsSU       ej startad  
   Antero Pulli        ej startad  
   Juha Ruusu        ej startad  
   Harri Koski HS       ej startad  
   Topias Tiainen KooVee       ej startad  
   Arvo Ahola RASKU       ej startad  
   Petri Juutinen MuuRa       ej startad  
   Matti Lukkari        ej startad  
   Esa Huotari SoJy       ej startad  
   Andrei Kulagin HS       ej startad  
   Jukka Kämäräinen        ej startad  
   Juha Riepponen NaVi       ej startad  
   Janne Kivinen     12:34:37   bröt  
   Ossi Peltokangas SK Mortis    12:38:54   disk  
   Andrea Rinaldi Trento    13:07:09   bröt  
   Jyrki Saarivaara VaajTe    13:28:34   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English