IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 2 10.7.2013

A-lyhyt

Smart Follow

        Starttid Mål
5,0 km
 
1.   Toni Pikkarainne HyRa    14:07:48   25:02  
2.   Teemu Karjalainen VaajTe    12:11:57   25:59  
3.   Miika Arvola Koovee    11:46:01   26:53  
4.   Matias Ahola Navi    12:32:55   27:10  
5.   Jari Anttonen SuomRa    14:06:03   27:32  
6.   Guy Sabo KooVee    11:41:56   29:35  
7.   Petteri Lauronen Lynx    11:23:02   30:08  
8.   Matti Peltola KeuKi    11:49:22   30:20  
9.   Kari Laine HiKi    12:48:09   30:39  
10.   Anton Sihvonen NaVi    12:30:49   30:42  
11.   Petri Kajarinne KeuKi    12:05:38   30:59  
12.   Seppo Koskinen JalJa    11:23:56   31:03  
13.   Jyrki Tuomala Suunta Jkl    11:03:13   31:29  
14.   Pertti Pasanen SuomRa    11:02:27   31:35  
15.   Arto Ranki AngA    12:18:25   33:07  
16.   Sami Hyvönen RasPi    11:23:10   33:57  
16.   Mikko Karppinen SK Pohjant    12:44:55   33:57  
18.   Joakim Holmback IF Femman    11:16:36   33:59  
19.   Yakir Goldner Israel    11:38:08   34:02  
20.   Riina Liuha AR    12:47:25   34:09  
21.   Raimo Kauppila IKNV    14:37:23   34:41  
21.   Pirjo Rahikkala     14:37:23   34:41  
23.   Jesse Ihalainen NaVi    12:34:35   34:52  
24.   Bruno Nazario     12:34:57   35:11  
25.   Jens Olav Klövrud Lillomarka o-lag    11:56:29   35:12  
26.   Hannu Koponen Säyneisen Salpa  FIN  14:00:33   35:15  
27.   Tatu Kuusisto MS Parma    14:12:42   35:16  
28.   Virpi Roine HiKi    12:54:44   35:28  
29.   Ari Korteniemi PelPo    13:15:03   35:35  
30.   Jyri Mikkonen RaVa    11:55:44   35:44  
31.   Pertti Kilpeläinen S-JKL    11:47:09   35:50  
32.   Esa Kurki Ras-Ku    11:26:31   35:54  
33.   Olli Lehtonen KoHo    11:24:52   36:00  
34.   Chi Kin Man HKIOF    14:45:40   36:02  
35.   Antti Syrjänen     14:07:33   36:05  
36.   Esa Vesterinen HyRa    12:47:09   36:17  
37.   Cristina Luis Nydalens SK    12:46:32   36:27  
38.   Jozef Wallner KOBRALAINEN    11:46:45   36:34  
39.   Jouko Tolonen KR    13:05:23   37:05  
40.   Janne Syrjäläinen NOSTARS    11:54:26   37:06  
41.   Jussi Jääoja PR    12:19:48   37:07  
42.   Kari Kauniskangas TuS    12:50:32   37:11  
43.   Tomi Ruutiainen SaSu    14:09:20   37:30  
44.   Timo Hoskari Raske    12:31:09   37:39  
45.   Svein Wigemyr ODDERSJAA    11:38:19   37:57  
46.   Ilkka Kuuluvainen     13:41:29   38:25  
47.   Eero Vapa YllRa    13:23:10   38:33  
48.   Johan Hertsbacka Närpes OK    11:47:34   38:45  
49.   Perttu Sainio KeU    12:12:54   38:46  
50.   Markus Lemberg TP    12:29:35   38:49  
51.   Sekhina Tatiana V.Novgorool    12:00:19   38:54  
52.   Henna-Riikka Haikonen Antt U    13:10:40   39:05  
53.   Alexander Mezrin Russia    11:51:55   39:14  
54.   Tero Virkkala     12:28:16   39:22  
55.   Susanna Finskas IF Femman    12:52:31   39:25  
56.   Juha Koskinen Rasti E4    12:21:27   39:26  
57.   Kirre Palmi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:06:58   39:46  
58.   Aaro Lukkarinen     13:06:02   39:49  
59.   Aku Korhonen S-JKL    11:27:03   39:58  
59.   Jarmo Lohela YlikNM    12:16:01   39:58  
61.   Eija Blomquist Femman    12:40:05   40:12  
62.   Virva Horneman KaSu    13:23:49   40:13  
63.   Antti Rönkkö     12:05:06   40:30  
64.   Philipp Huber OLV ZUG    13:19:26   40:32  
65.   Ilkka Hoskinen HIKI    12:49:54   40:38  
66.   Maija Kinni TP    12:16:05   40:42  
67.   Marko Österman TuS    11:14:38   40:48  
68.   Henna Hertsbacka Närpes OK    13:15:52   40:56  
69.   Inna Tuomala Suunta JKL    11:58:08   40:58  
70.   Sonja Kellokumpu     14:23:30   41:09  
71.   Ari Salonen MS Parma    12:22:14   41:13  
72.   Jouko Rautasalo KR    11:06:48   41:15  
73.   Arvo Kivikas OK ILVES EESTI    11:05:02   41:17  
74.   Petri Kallunki YlivKu    14:08:42   41:21  
75.   Arto Korhonen KesSi    11:19:39   41:24  
76.   Mikko Juhola RaVa    11:49:50   41:39  
77.   Pasi Himilä KaRa    11:25:11   41:45  
78.   Juha Ojanen HyRa    14:22:16   41:56  
79.   Christoph Joohs S-JKL    12:53:36   41:58  
80.   Veikko Maijala OH    13:30:19   41:59  
81.   Kari Elovaara HLS    11:27:41   42:04  
82.   Timo Kaikkonen KaiPr    11:20:04   42:11  
83.   Markku Mehtälä     11:58:37   42:15  
84.   Rune Bergström OK Kristina    11:14:50   42:27  
85.   Aki Saranen HS    14:29:58   42:30  
86.   Taina Vaismaa S-JKL    13:52:14   42:45  
87.   Tomi Mahlamäki EsSu    12:13:14   42:46  
88.   Elina Virekunnas HiKi    12:10:45   43:09  
89.   Arto Takalampi     11:31:55   43:14  
90.   Natalia Kunitskaya     12:10:27   43:18  
91.   Pasi Aaltonen HS    12:45:20   43:20  
92.   Wemes Bosshard OLV Hindelbank    13:57:50   43:30  
93.   Harald Slotte OK Botnia    11:48:02   43:55  
93.   Juha Haajanen SK Pohjantähti    12:13:07   43:55  
95.   Raimo Piirainen KajKu    13:08:59   43:57  
96.   Veli Hauswirth OlNorska    12:35:48   44:17  
97.   Taneli Kauppila VePo    12:57:17   44:21  
98.   Kimmo Lindholm     13:16:24   44:23  
99.   Pentti Malinen KaSu    13:08:44   44:26  
100.   Sinikka Rantanen KYS    11:02:43   44:29  
101.   Yau Chiu Hui Y2Y    14:46:53   44:33  
102.   Tiina Kainulainen HS    12:52:17   44:35  
103.   Pekka Kinnala TUS    12:53:54   44:36  
104.   Outi Reitmaa HiKi    11:18:47   44:39  
105.   Henna Sirén TP    12:07:52   44:46  
106.   Anna Strub OLG Huttwil    12:39:20   44:47  
107.   Ernst Trunz OK Amrisnit    11:02:18   44:48  
107.   Hannu Helminen Eräp    13:46:39   44:48  
109.   Anu Jaaranen     11:24:15   44:49  
110.   Samuli Kallio SiikSi    11:56:44   44:50  
111.   Vesa Nuolioja SK-Pohjantähti    11:58:43   44:51  
112.   Antti Vainio ValVi    13:13:22   44:55  
113.   Veli-Matti Kumara SievSi    12:55:28   45:00  
114.   Arto Alamäki KeurKi    11:23:26   45:11  
115.   Mari Mäkelä MS-52    12:06:22   45:14  
116.   Paula Savolainen Siira    11:01:20   45:19  
117.   Tiina Vilska RR    11:44:19   45:21  
118.   Hannu Kottonen Lynx  FIN  13:09:37   45:27  
119.   Elin Sund IF Femman    12:12:09   45:28  
120.   Olli Pentikäinen S-JKL    12:47:02   45:31  
121.   Riikka Lindberg Rajamäen Rykmentti  FIN  12:24:29   45:35  
122.   Ilkka Partanen SU-41    11:34:05   45:37  
123.   Pasi Niva LaiVe    13:35:54   45:43  
124.   Juho Näsi SK Pohjantähti    11:47:53   45:44  
125.   Tero Koskinen TuS    12:37:49   45:53  
126.   Igor Bolotov Orienta Moscow    12:40:39   45:54  
127.   Päivi Pitkänen JRV    11:25:48   45:56  
128.   Kimmo Virtanen Hönöt SK    14:32:56   45:59  
129.   Lis Dahli Löten O-Lag    12:35:21   46:01  
130.   Jan-Eric Nyström AOk    11:07:06   46:03  
131.   Marianne Touru HS    12:46:21   46:04  
132.   Tapani Huhta Kangasala SK    11:01:44   46:13  
133.   Juha Vuolteenaho SalRe    12:26:24   46:17  
134.   Veijo Kujanen     11:00:44   46:18  
134.   Hannu Tilja LapVe    11:32:28   46:18  
134.   Maarit Kerkkonen JRV    12:40:35   46:18  
137.   Frida Fagerlund OK Raseborg    13:38:23   46:36  
138.   Lasse Myllyaho KeuKi    11:25:22   46:40  
139.   Urpo Kallunki VaajTe    11:30:02   46:42  
140.   Seidi Roine     12:25:58   46:48  
141.   Hanna Peltomäki SiikSi    12:05:04   46:51  
142.   Kari Haanpää Paimion Rasti    11:29:08   46:54  
143.   Eveliina Piippo KSK    12:59:16   47:01  
144.   Marko Latvala TVV    12:54:01   47:07  
145.   Staffan Portin Minken    12:01:39   47:13  
146.   Petri Keskitalo OH    13:59:13   47:15  
147.   Sirpa Aarrejoki S-JKL    13:19:47   47:17  
148.   Sonja Julkunen TP    12:59:13   47:22  
149.   Anne Mäkäläinen IisVi    11:00:51   47:27  
150.   Johanna Hankonen SK Pohjantähti  FIN  11:08:50   47:55  
150.   Ekaterina Tyuleneva Kosmolovo 110%    11:48:24   47:55  
152.   Jarmo Launonen KeU    11:31:31   47:59  
153.   Jukka Maijala     11:44:30   48:00  
153.   Matti Rahku SK Pohjantähti    12:11:27   48:00  
155.   Anni Hokkanen OYS/Vapari    11:44:56   48:14  
156.   Siiri Itkonen LapVe    12:29:26   48:18  
157.   Totte Smedslund OK77    11:18:51   48:23  
158.   Timo Koponen RasPi    11:31:10   48:28  
159.   Alexander Tanaw Mile-Sport SPb    12:41:16   48:51  
160.   Petri Alatalo TP    11:04:28   49:04  
161.   Aki Koskinen   FIN  12:00:46   49:07  
162.   Baiba Smila Mona Latvia    14:18:24   49:19  
163.   Auli Teppinen MU    11:22:13   49:24  
164.   Aki Aikio Kev    12:18:27   49:27  
165.   Jussi Kokkola Essu    12:24:57   49:31  
166.   Arja-Riitta Pauna   FIN  11:14:00   49:33  
166.   Markku Kokkonen KajKu    12:45:26   49:33  
168.   Kirsi Arvela LS-37    13:00:46   49:37  
169.   Corinne Scheidegger OLG Skandia    13:35:29   49:42  
170.   Jyrki Hellsten Salon Vilpas  FIN  12:48:11   49:43  
171.   Minna Nalli ViPa    11:09:00   49:45  
172.   Ulf Höglund OK Raseborg    11:37:10   50:11  
173.   Kimmo Nieminen KajKu    11:02:19   50:14  
173.   Juha Nurminen KajKu    13:39:18   50:14  
175.   Jouni Similä   FIN  13:13:32   50:25  
176.   Juhani Laine Ka-Ra    11:51:58   50:29  
177.   Kati Selvenius RR    12:03:15   50:34  
178.   Tarja Lammila LaJy    11:29:21   50:37  
179.   Riku Rousku MS Parma    11:39:18   50:45  
180.   Jukka Vainionpää RaJu    12:56:13   50:48  
181.   Kirsi Osoherranen Lynx    13:23:45   50:58  
182.   Lasse Kohvakka SaRa    11:07:39   51:00  
183.   Risto Kolstela     12:16:01   51:07  
184.   Pauli Harju PuolU    12:17:33   51:18  
185.   Tuire Amaral KangSK    13:17:53   51:25  
186.   Marjo Hannula Rastiimi    12:47:19   51:27  
187.   Maria Ruutiainen SalRe    14:07:47   51:40  
188.   Timo Tuominen VaRa    13:17:17   51:47  
189.   Esa Juura KanSu    13:17:02   51:55  
190.   Pekka Martikainen NaVi    11:40:21   51:59  
191.   Elina Löytynoja NU    12:44:33   52:07  
192.   Erkki Sabel HLS    11:22:26   52:18  
193.   Heli Leppikangas Kangasala SK  FIN  11:24:23   53:02  
194.   Lasse Kemppainen HU-46    11:10:12   53:22  
195.   Marja Piironen MS Parma  FIN  12:26:09   53:33  
196.   Terho Mehto RR    11:56:14   53:40  
197.   Markku Savolainen Kasu    13:50:22   53:45  
198.   Timo Piironen MS Parma  FIN  13:25:41   53:46  
199.   Ilpo Kettunen Kalevan Rasti  FIN  12:26:04   53:54  
200.   Teija Uitto RasKu    12:56:44   54:01  
201.   Jaana Eronen Pihkaniskat    12:31:52   54:10  
202.   Bozis Eltimov Malahit Moscow    12:28:33   54:14  
203.   Sonja Eura MS Parma    11:53:04   54:15  
204.   Markus Koskela KeuKi    11:02:22   54:21  
205.   Mari Häsä LappRi    11:09:37   54:51  
206.   Sanna Kuusisto HU    13:59:07   54:58  
207.   Juha Kuusisto HU    13:59:04   55:00  
208.   Antti Peltokangas     13:31:59   55:05  
209.   Petri Luukkanen Ky-Ra    12:06:42   55:08  
210.   Asta Flöjt KEV    12:44:01   55:14  
211.   Svetlana Ivanova Mile-Sport SPB    12:34:27   55:27  
212.   Kalevi Aalto RaVa    13:31:53   55:30  
213.   Pasi Kotaniemi SK Pohjant    11:18:56   55:33  
214.   Erkku Väänänen SiiRa    12:16:11   55:36  
215.   Lena Runesson OK Vivill    12:17:09   55:38  
216.   Anni Lavi KuoSu    11:50:35   55:43  
217.   Pertti Salonen HauSi    11:01:47   55:54  
218.   Pirjo Luchsinger KOL Kongsberg Norge    11:16:46   55:57  
218.   Niina Taimisto     12:46:46   55:57  
220.   Pentti Kauppinen Espoon Suunta  FIN  12:14:14   56:12  
221.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  12:03:26   56:18  
222.   Pekka Malkki SaSu    11:02:36   56:39  
223.   Helena Räty-Simonen     11:29:27   56:44  
223.   Minna Sopo KuoSu    13:27:57   56:44  
225.   Juhani Latva     12:24:10   56:55  
226.   Pentti Nykänen Jyry    11:45:40   56:57  
227.   Antti Leiskallio KHS    11:20:16   56:59  
228.   Matias Kauppila OYUS    12:57:15   57:00  
229.   Kirsi Lehtonen HauSi    11:00:36   57:01  
230.   Paula Malinen KaSu    13:25:33   57:45  
231.   Jyrki Louhi HS    11:16:12   57:51  
232.   Satu Heikkinen     13:31:17   57:52  
233.   Jussi Hannukainen KanSu    13:08:22   58:04  
234.   Heidi Siponen YSR    11:06:08   58:27  
235.   Viljo Karjalainen SalRe    13:12:29   58:39  
236.   Rauno Lepistö HauSi    11:06:50   59:02  
237.   Kati Aalto MS Parma    11:43:22   59:13  
238.   Jussi Seppänen Mesikämmenet  FIN  12:14:08   59:51  
239.   Venla Liljeström Mapline Oy    13:09:22   1:00:10  
240.   Kristian Liljeström Mapline Oy    13:09:12   1:00:21  
241.   Irma Hyvärinen TuS    12:45:11   1:00:42  
242.   Ossi Vuorinen HLT    11:13:53   1:00:46  
243.   Ilkka Vuorinen Ra-Pi    12:20:45   1:00:50  
244.   Laura Hakulinen ESSU    11:24:30   1:01:29  
245.   Rune Björkstrand Femman    12:16:23   1:01:54  
246.   Soili Ilmavirta PelPo    12:13:49   1:02:14  
247.   Jenny Tunis KauVi    11:16:20   1:02:19  
248.   Marja Kainulainen JuJä    13:06:50   1:02:42  
249.   Ari Pylkkänen Savon Suunta  FIN  11:38:54   1:03:33  
250.   Hanni Kiero LappRi    12:45:18   1:04:01  
251.   Markku Ilmavirta PelPo    11:24:37   1:04:12  
252.   Tarja Alaniva PelPo    11:20:37   1:04:16  
253.   Kirsti Merilä OYUS    12:28:16   1:04:41  
254.   Katri Kastikainen-Kivelä Vipa    14:21:21   1:04:49  
255.   Seppo Merilä OYUS    12:28:10   1:04:54  
256.   Seija_Sinikka Lähteilä HiKi    11:01:14   1:05:34  
257.   Timo Rainio Hönöt SK    14:27:32   1:05:50  
258.   Kari Jylhä JoKu    13:38:16   1:06:00  
259.   Leena Koulu RaPi    13:08:02   1:07:35  
260.   Paavo Huttunen Säyneisen Salpa  FIN  12:30:39   1:08:02  
261.   Rauno Maunula PelPo    11:24:46   1:08:55  
262.   Maarit Maunula PelPo    11:24:45   1:08:58  
263.   Venla Sirviö SK Pohjantähti    12:50:22   1:09:26  
264.   Pyry Sirviö SK Pohjantähti    12:50:18   1:09:28  
265.   Tiina Isolahteemäki IKNU    11:45:11   1:09:57  
266.   Seppo Kohvakka SaRa    11:13:47   1:10:07  
267.   Pekka Sonninen KuoSu    13:15:22   1:10:53  
268.   Veera Kauppila     12:50:23   1:11:23  
269.   Irina Voronova SBORVIMA    13:23:44   1:11:33  
270.   Maria Taanila Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:56:26   1:11:34  
271.   Riku Saksa TeuRi    12:05:12   1:12:17  
272.   Marianne Summanen RR    12:11:50   1:12:43  
273.   Aino-Eeva Lithovius OsVa    11:04:45   1:14:31  
274.   Petra Wickholm SV    11:20:23   1:14:55  
275.   Kristiina Mäkinen MU    11:21:43   1:27:10  
276.   Mirva Kurvinen KEV    11:38:46   1:27:41  
277.   Anniina Saarela KoS    11:08:35   1:28:41  
278.   Sirpa Mäkäläinen RaKas    11:33:56   1:33:15  
279.   Tuula Koistinen VaRa    11:50:11   1:36:34  
280.   Marja Lehtimäki RMH    13:36:43   1:47:43  
281.   Tuija Lindroth AR    11:52:31   1:49:42  
   Chi-Kin Man HKIOF       ej startad  
   Jukka Kivirinta NU       ej startad  
   Marja Penttilä KoS       ej startad  
   Johanna Herttua LapVi       ej startad  
   Heli Hartvik PR       ej startad  
   Joakim Holmback IF Femman       ej startad  
   Matti Tahvonen PR       ej startad  
   Tommi Penttilä KoS       ej startad  
   Petri Asikainen Eräpirkat       ej startad  
   Mirja Vuopio PeiPo       ej startad  
   Reijo Hokka JRV       ej startad  
   Sara Palmi KoskRi       ej startad  
   Pentti Pesonen KEV       ej startad  
   Seppo Järvinen OuTa       ej startad  
   Markku Vuopio PelPo       ej startad  
   Sanna Laine MS Parma       ej startad  
   Tiina Hirvonen KoS       ej startad  
   Chi Hin Luk        ej startad  
   Kari Lotvonen LaiVe       ej startad  
   Jan Nissinen FC FC       ej startad  
   Teija Kangas        ej startad  
   Pekka Hiltunen RasPi       ej startad  
   Matti Hartman HiKi       ej startad  
   Susanna Karppi LaihLU       ej startad  
   Tatiana Bolotova Orienta Moscow       ej startad  
   Tuula Partanen RasHy       ej startad  
   Esa Romppainen Ras-Hy       ej startad  
   Ross Burnett YoA       ej startad  
   Silva Vaismaa S-JKL       ej startad  
   Mikko Vaismaa        ej startad  
   Vesa Heikkinen Ärjy       ej startad  
   Jyri Mustajoki TP       ej startad  
   Jukka Vähänen HyRa       ej startad  
   Ruth Rhodes SO       ej startad  
   Veikko Möykkynen IisVi       ej startad  
   Sara Helander Domnarvets GoIF       ej startad  
   Jorma Kampman Hollolan urh. 46       ej startad  
   Martti Kääriä Kys       ej startad  
   Svein Wigemyr Oddersjaa       ej startad  
   Ari Ruotsalainen YSR       ej startad  
   Tommy Lemberg TLT       ej startad  
   Den Snow        ej startad  
   Saila Ahtola-Salonen JRV       ej startad  
   Sanna Lousio Pihkan       ej startad  
   Olavi Lehto YSR       ej startad  
   Kari Saastamoinen YSR       ej startad  
   Teppo Kuusela OH       ej startad  
   Kristiina Manninen EsSu       disk  
   Börje Vartiainen KR       ej startad  
   Antero Remes Oul-Re       ej startad  
   Julius Hakkarainen        ej startad  
   Matti Mäkirinne SuSi       ej startad  
   Hanna-Mari Siivonen S-JKL       ej startad  
   Veikko Repo KajKu       ej startad  
   Tapio Perttunen KaiPr       ej startad  
   Timo Harju VeVe       ej startad  
   Heidi Siponen YSR       ej startad  
   Juuso Järviö HIS       ej startad  
   Jarmo Salonen JRV       ej startad  
   Eija Sipponen PR       ej startad  
   Tomi Louhisela CAN       ej startad  
   Fredrik Steiwer Lillomarka       ej startad  
   Tarja Tuovinen Lapin Sudet  FIN     ej startad  
   Kaisa Huttunen Olavin Rasti  FIN     ej startad  
   Kari Mäkinen KaiPr       ej startad  
   Hanka Sraube SVL Germany       ej startad  
   Andre W. Schoepfer SUI - OLV Baselland       ej startad  
   Matti Tahkola KEV       ej startad  
   Seppo Lotvonen SalRe       ej startad  
   Marja-Liisa Pirttinen KORTJV    12:00:00   bröt  
   Raimo Kiili TEURI    12:44:02   bröt  
   Jyrki Widenius     13:27:15   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English