IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 1 7.7.2013

C-pitkä

Smart Follow

        Starttid Mål
4,2 km
 
1.   Tom Strat QOC USA    14:22:06   35:01  
2.   Vishersickii Vadim Belye nochi    16:25:02   35:44  
3.   Ernst Trunz OK Amrisnit    14:32:46   37:25  
4.   Oskari Koskinen KeuKi    16:15:33   38:29  
5.   Ari Varjonen RaLu    16:24:16   38:50  
6.   Marko Luukkonen Kuusankosken urheiluseura    14:21:46   38:53  
7.   Hanna-Mari Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:21:25   39:47  
8.   Verne Stenius LaiVe    14:09:10   39:51  
9.   Lil Virtanen     14:57:22   39:55  
10.   Heli Laine KauKa    16:10:42   40:34  
11.   Saku Juola KaJu    14:13:44   41:04  
12.   Satu Turkka SK Pohjantähti    16:31:52   41:55  
13.   Eija Rantala OH    16:21:42   42:09  
14.   Helena Kauppila VeVe    17:16:02   42:19  
15.   Anssi Katajamäki KaiPr    15:32:08   42:32  
16.   Miia Isoniemi   FIN  14:41:42   43:07  
17.   Anne-Mari Lehto   FIN  14:17:23   43:45  
18.   Jukka Rajanen Suunta 2000    14:09:55   44:08  
19.   Eivor Hansén OK Botnia    14:05:15   44:15  
20.   Heli Katajamäki     16:18:26   44:17  
21.   Mari Toivio AngAn    16:28:36   44:50  
22.   Juha Romppainen SuPer    14:13:02   45:07  
23.   Reijo Lindroos KR    15:23:11   46:43  
23.   Eija Ala-Savikota HML Tarmo    16:19:30   46:43  
25.   Tiitus Mustajoki TP    15:35:07   46:49  
26.   Arja Raivo     16:02:11   46:51  
27.   Päivi Alakuijala     16:16:24   47:32  
28.   Marianne Ukskoski PerhKi    14:55:05   47:49  
29.   Esa Kemiläinen     16:32:28   48:48  
30.   Erkki Lepola LapVe    14:13:54   48:56  
31.   Päivi Jauho SuPer    14:33:38   49:10  
31.   Aimo Salomaa NaVi    16:30:31   49:10  
33.   Kalle Heijari VeVe    16:22:33   49:16  
34.   Pasi Peltoniemi     15:47:28   49:22  
35.   Hannu Haapamäki KKV    14:21:09   49:26  
36.   Liisa Ketola     16:27:55   49:49  
37.   Kyllikki Sivonen SalRe    16:29:20   49:52  
38.   Veera Kauppila     15:23:19   50:20  
39.   Jukka Heinonen HS    14:32:21   50:35  
40.   Vesa Valkila TuS    14:52:15   51:07  
41.   Timo Mustonen TP    16:15:42   51:13  
42.   Matti Tuomisto     15:29:15   51:15  
43.   Salla Mustonen TP    16:15:30   51:21  
44.   Hanna Immonen OSVA    14:12:49   51:46  
45.   Suvi Nissilä YK    16:22:09   52:07  
46.   Seppo Välinen SuPer    14:53:44   52:29  
47.   Tarja Aaltonen HyRa    12:00:00   52:39  
48.   Susanna Lukkari Rajamäen Rykmentti  FIN  16:34:53   52:55  
49.   Minna Heijari VeVe    16:22:28   52:56  
50.   Paavo Hanhela KiiMu    15:15:05   53:01  
51.   Irma Laakkio AngA    16:12:16   53:16  
52.   Riikka Punnonen ILU    15:56:23   53:20  
53.   Kiia Koivusalo ILU    15:56:24   53:25  
54.   Mauno Rapo KyS    14:10:18   53:36  
55.   Jaakko Lilleberg KHS    14:09:46   53:37  
56.   Johanna Mäenpää Keihäs    16:35:29   53:38  
57.   Elina Kivelä Pohjantähti    15:29:39   53:40  
58.   Raili Hanhela KiiMu    15:15:00   54:01  
59.   Tuija Hakulinen VeVe    14:15:37   54:15  
60.   Tanja Salo HS    14:29:13   54:24  
61.   Ritva Nurminen SuSu    15:58:10   54:31  
62.   Irja Mykkänen SIIRA    14:05:35   54:43  
63.   Aku Ali-Rekola     14:56:17   54:47  
64.   Elli Alasaari NU    14:39:04   54:50  
65.   Hanna Laavainen MS Parma    14:09:42   55:07  
66.   Kaisa Mustonen HS    16:05:20   55:28  
67.   Hanna Huila EKU    15:12:13   55:33  
68.   Raija Lietzén RaPi    14:05:46   55:59  
69.   Laura Matilainen     15:58:57   56:01  
70.   Pyry Savilahti Helsingin Suunnistajat  FIN  14:08:26   56:14  
71.   Jussi Mertola     14:53:58   56:36  
72.   Jaakko Koivisto TP    14:04:01   56:43  
73.   Matti Leiniö Pihkaniskat    16:28:09   56:46  
74.   Arto Summanen RaRy    16:16:33   56:53  
75.   Kati Huotari     16:10:13   57:03  
76.   Katariina Kalenius LS-37    17:10:54   57:12  
77.   Riitta Lautamäki Suuntavaisto    15:02:48   57:15  
78.   Elina Sivonen SalRe    16:29:08   57:22  
79.   Tapani Kallio-Kännö     15:40:57   57:34  
80.   Lea Holappa VePo    15:47:13   58:04  
81.   Saule Ibrayev   KAZ  14:03:47   58:34  
82.   Pirjo Rahikkala     14:06:30   58:44  
83.   Katja Koskinen Tampere    14:18:56   58:48  
84.   Kaija Hulkkonen PR    16:24:33   58:53  
85.   Hilding Harald Jk Falken    14:40:06   59:31  
86.   Mika Anttonen     15:59:58   59:34  
87.   Ann Koistinen NaTe    16:58:51   1:00:12  
88.   Kristiina Lehtosaari HaHe    14:24:29   1:00:13  
89.   Ulla Näpänkangas SK Pohjantähti    15:04:12   1:00:17  
90.   Päivi Kärkkäinen Ohkolan OKA    15:23:44   1:00:29  
91.   Virpi Välimää VaaSu    14:05:21   1:00:46  
92.   Boris Pullinen SK Vuoksi    16:35:35   1:00:49  
93.   Sirkka Leino KuPe    15:11:59   1:00:55  
94.   Sanna Siponen     17:28:20   1:01:23  
95.   Pekka Laine HPV    14:04:41   1:01:49  
96.   Maija Mehto RR    14:02:11   1:02:06  
97.   Anne-Mari Birling TeuRi    16:17:59   1:02:57  
98.   Jani Vuoti RasTiimi    15:16:37   1:03:18  
99.   Aulis Heiskanen VE-HE    16:26:06   1:03:38  
100.   Heikki Mattila IiSu    14:08:18   1:03:55  
101.   Jukka Halme TP    15:00:31   1:04:25  
102.   Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry    15:16:46   1:04:29  
103.   Auli Airila KeU    15:37:53   1:05:06  
104.   Laura Lindberg SomeronEsa    14:49:08   1:05:09  
105.   Nella-Mari Lindberg SomEsa    14:49:04   1:05:16  
106.   Julia Lindholm     16:02:49   1:05:26  
107.   Virva/Hanna Juhola/Mikkonen RAVA    17:13:58   1:05:59  
108.   Joni Hyvärinen     16:34:15   1:06:45  
109.   Tiia Salonen HS    14:19:32   1:07:12  
110.   Eija Tani     14:11:00   1:07:44  
111.   Tiina Sjöblom     15:54:27   1:08:23  
112.   Katarina Portin IF Minken    14:03:36   1:08:55  
113.   Tiina Mäenpää Keihäs    16:38:39   1:08:58  
114.   Maarit Seitsonne Espoon Tapiot    16:02:22   1:09:01  
115.   Anna Ishina Vesta Pietary    14:21:14   1:09:08  
116.   Ulla Savola-Mannonen     14:57:36   1:09:12  
117.   Kiira Karvonen Lynx    14:07:35   1:09:49  
117.   Noora Oksanen AngA    15:48:40   1:09:49  
119.   Ari Rajamo KaSu    14:23:02   1:10:07  
120.   Sari Ervasti KEV    15:13:05   1:10:17  
121.   Sisko Nevala Rasti-Nokia  FIN  15:51:50   1:10:39  
122.   Juha Pälvimaa     16:50:28   1:10:46  
123.   Veli-Matti Ojanen LaihLu    16:50:17   1:10:55  
124.   Pirkko Varho     14:39:12   1:11:10  
125.   Tarja Anttila SuSi    15:17:59   1:11:44  
126.   Virpi Moisio SAPU    14:11:03   1:12:32  
127.   Monika Logar     15:10:19   1:12:33  
128.   Päivi Turkki ORa    14:17:34   1:13:50  
129.   Heli Lempiäinen     15:06:02   1:14:15  
130.   Heimo Sillanpää HyRa    14:56:45   1:14:39  
131.   Kauri Huuhtanen RaVi    14:21:25   1:14:53  
132.   Kirsi Hukka KeKaRa    15:05:16   1:15:14  
133.   Raija Kuula     15:45:51   1:15:47  
134.   Essi Lautamäki HLS    15:02:53   1:15:48  
135.   Tarja Karamo     15:45:42   1:15:54  
136.   Leena Korhonen RasTiimi    15:24:09   1:15:55  
137.   Eevi Nisula Kristina    14:36:24   1:16:27  
138.   Mira Rinta-Piirto     16:01:37   1:17:00  
139.   Jaana Rummukainen KR    14:09:59   1:17:43  
140.   Tarja Tukiainen     14:09:53   1:17:50  
141.   Ida Hilska KaRa    14:52:35   1:18:11  
142.   Kaija Seppälä TVV    14:11:16   1:22:35  
143.   Katja Arola PR    15:42:25   1:23:59  
144.   Maisa Pöllänen     16:20:17   1:25:32  
145.   Pia Sirola     16:20:09   1:25:41  
146.   Pirjo Ruusunen     16:20:35   1:26:29  
146.   Päivi Ruusuvuori VaRa    16:29:43   1:26:29  
148.   Mervi Kemppainen     16:00:43   1:26:57  
149.   Eeva Lehtola-Hirvonen     15:10:09   1:27:34  
150.   Ville Jaaranen RASPI    15:47:03   1:30:36  
151.   Jaana Malin TuS    16:01:54   1:31:35  
152.   Sybille Milz Skisport Erfurt,GER    14:02:18   1:32:08  
153.   Riitia Ylihärsilä TeuRi    15:04:30   1:34:21  
154.   Tero Granqvist     14:24:35   1:34:23  
155.   Aino Grekula Salre    15:17:44   1:36:02  
156.   Kukka Helkiö     15:05:50   1:37:18  
157.   Satu Rajamäki YKV    15:35:30   1:39:02  
158.   Juha Leinonen     16:15:00   1:41:40  
159.   Mervi Sundström HS    15:23:57   1:42:17  
160.   Denis Krivov Lytkarino K 2    15:27:11   1:47:55  
161.   Matias Penttinen SoJy    14:28:57   2:00:08  
   Vesa Koskinen Hiisi    12:00:00      
   Barbro Skogvik IK Kronan    14:22:25   bröt  
   Larissa Andreeva V Novgorod    14:34:07   disk  
   Tomi Kottonen     14:57:14   disk  
   Johanna Kuosmanen     16:44:13   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English