IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 1 7.7.2013

B-lyhyt

Smart Follow

        Starttid Mål
4,3 km
 
1.   Carina Leppävuori NOK    15:27:49   29:54  
2.   Inna Tuomala Suunta JKL    15:30:32   30:45  
3.   Markus Arvola KooVee    15:34:57   31:28  
4.   Jari Kantomaa Suunta 2000    14:05:43   32:06  
5.   Timo Pyhtilä SaIRe    14:18:17   32:27  
6.   Harri Kotila YlikNM    14:18:03   32:58  
7.   Peter Ivars IF Femman    14:03:09   33:15  
8.   Leevi Halén EsSu    16:44:54   33:16  
9.   Kari Sallinen HiKi    14:03:02   33:22  
10.   Juhani Heittola RasKu    14:53:55   33:54  
11.   Sanna Savolainen HiKi    15:25:26   33:58  
12.   Markku Laaksonen VeVe    14:48:10   34:38  
13.   Raimo Arvola KooVee    14:06:18   34:40  
14.   Vitalii Petrov UKR    14:34:57   34:47  
15.   Heikki Sivill UurU    15:20:58   34:53  
16.   Heli Teini Rasti-Lukko  FIN  14:25:06   35:04  
17.   Riikka Häkkinen IPR    15:30:19   35:15  
18.   Mikko Pääkkönen OH    16:41:00   35:46  
19.   Mari Anttonen AngA    16:00:04   35:56  
20.   Erik Johansson Ok Kullingshot    14:20:38   36:22  
21.   Mika Sippo Kalske    14:08:34   36:24  
22.   Heli Peltola KeuKi    16:16:48   36:28  
23.   Pasi Sormunen Rasti E4    15:34:36   36:48  
24.   Eva Haberkorne-Vimba OK Ziemelkurzeme    16:01:34   37:07  
25.   Jarkko Leppimäki Hiisirasti    14:36:59   37:35  
26.   Esko Hakala HauSi    14:02:30   37:39  
27.   Oiva Rasimus     14:38:12   37:55  
28.   Folke Björkman DalaporteusOL    15:46:41   38:00  
29.   Petteri Jokela SuSe    14:59:08   38:01  
30.   Mika Veijovaara VaaSu    14:57:47   38:23  
31.   Pekka Hasu OK Orient    16:13:20   38:30  
32.   Anssi Hietaharju O-Taru    14:10:13   38:44  
33.   Kristine Bertuka Latvia    14:49:22   39:00  
34.   Eeva Juntunen HyRa    14:12:43   39:23  
35.   Toril Hallan Lillomarka O-lag    14:04:19   39:32  
36.   Hannu Kuikko VeVe    14:48:11   39:34  
37.   Juha Viitasalo KP-V    14:16:19   39:49  
38.   Ulla-Maria Kankoinen SoJy    15:41:58   39:59  
39.   Kristiina Saari Kalevan Rasti  FIN  14:09:13   40:01  
40.   Petra Virtala Pargas IF    14:39:24   40:11  
41.   Timo Tanttinen KOS    16:46:59   40:13  
42.   Esko Junttila MuuRa    15:17:37   40:37  
43.   Riikka Ahoniemi HyRa    16:32:49   40:40  
44.   Jokke Sell OK77    15:28:59   40:44  
45.   Pasi Kontio MaMa    16:27:04   40:48  
46.   Seppo Kettunen Rasti-Jyry  FIN  15:50:02   40:59  
47.   Sari Nousiainen EsSu    14:36:43   41:31  
47.   Arto Pöppönen YlläksenRa    15:05:38   41:31  
49.   Veikko Väätäjä RaPi    16:38:32   41:44  
50.   Jarkko Birling TeuRi    16:18:03   41:45  
51.   Jukka Pelkonen     16:04:59   41:53  
52.   Meri Fingerroos PR    14:32:15   42:10  
53.   Cristina Luis Nydalens SK    17:16:45   42:17  
54.   Anssi Hokkanen     14:35:33   42:19  
54.   Juuso Sipola S2000    15:49:57   42:19  
56.   Aapo Puranen KooVee    14:03:30   42:48  
57.   Tauno Heino KoS    15:47:51   43:10  
58.   Mari Favorin-Häkkilä KaJu    15:27:56   43:14  
59.   Susanna Parkkinen PyPo    15:10:03   43:15  
60.   Risto Lindberg SomEsa    14:48:56   43:27  
61.   Anni Matikainen Raske    14:22:03   43:33  
62.   Ismo Mehtälä HiKi    14:55:50   43:45  
63.   Jarmo Juga KeU    15:28:03   44:00  
64.   Henna Tervo LapVe    14:09:03   44:13  
65.   Sini Rouhiainen OYS/Vapari    15:09:54   44:19  
66.   Petri Somppi LaihLu    15:08:31   44:24  
67.   Kirsi Keskinen Suunta JKL    14:22:15   44:32  
68.   Vesa Repo RaPi    16:14:35   44:45  
69.   Ilari Hannus OTaru    14:12:54   44:48  
69.   Pekka Himanka LapVi    15:07:37   44:48  
71.   Tarja Pitkänen KEV    14:08:53   44:51  
71.   Veijo Paasikivi HausKi    15:24:42   44:51  
71.   Emilia Pesonen KEV    16:06:42   44:51  
74.   Hannu Rajamäki YKV    14:14:13   45:00  
75.   Mikko Malinen LHR    14:08:21   45:02  
76.   Reino Valkonen Hanka    14:13:26   45:09  
77.   Eija Meriläinen-Ruokolainen RasPi    15:03:25   45:50  
78.   Jari Metsälä HLS    14:47:41   45:52  
79.   Antero Sorri Päy.Ra    14:50:00   46:03  
80.   Niko Oksanen RasTiimi    16:04:20   46:13  
81.   Matti Hakala LapVi    15:14:46   46:23  
82.   Tiina Autio     16:26:42   46:25  
83.   Fruzsina Biro BIMAHEV    16:11:10   46:31  
84.   Katri Kolstela     15:22:41   46:32  
85.   Mirja Pasi     15:56:59   46:44  
86.   Calina Horoshilova Belie nochi (RUS)    15:53:40   46:46  
87.   Vesa Hursti EsSu    15:24:14   46:51  
88.   Marlene Grönqvist-Lönnström OK Orient    15:37:19   46:52  
89.   Ismo Kauranen HIKI    14:08:50   46:53  
90.   Veli Sundqvist HiKi    14:08:45   46:59  
91.   Mika Heikkinen HiKi    15:21:01   47:02  
92.   Johanna Aho TuS    15:56:29   47:11  
93.   Kimmo Nykänen PyVo    14:06:48   47:18  
94.   Annika Haapalehto Vetu    14:06:07   47:19  
95.   Tuulia Härmä   FIN  15:34:57   47:20  
96.   Juhani Kivinen     12:00:00   47:24  
97.   Minna Heikkilä MU    15:35:42   47:26  
98.   Sture Johansson OK Kullingshof    14:18:33   47:33  
98.   Ulla Pentikäinen     15:26:34   47:33  
100.   Mari Vataa RaPi    15:16:10   47:35  
101.   Tommi Tikkanen     14:08:05   47:47  
102.   Kati Lotvonen SalRe    14:15:53   47:48  
103.   Erkki Kähkölä HB    14:56:02   47:54  
103.   Jyrki Louhi HS    15:45:58   47:54  
105.   Timo Vienanlinna Turun Suunnistajat  FIN  15:49:24   47:59  
106.   Markku Kuusiniemi L-LL    16:19:40   48:00  
107.   Juha Pitkänen   FIN  15:38:32   48:04  
108.   Veikko Kähkölä HB    14:55:53   48:06  
109.   Reeta Rönkkö RasPi    14:48:58   48:07  
110.   Jari Laakkonen     14:02:54   48:11  
111.   Matti Aho L-LL    15:26:04   48:12  
112.   Maritta Vienanlinna Turun Suunnistajat  FIN  15:49:19   48:17  
113.   Jyrki Metsola KyS    15:00:21   48:18  
114.   Pauli Nokelainen KeuKi    15:28:50   48:26  
115.   Jari Latva-Käyrä HyRa    14:15:11   48:27  
116.   Yngve Jern IF Femman    14:14:15   48:28  
117.   Aarte Aatsinki VePo    17:18:17   48:34  
118.   Arja Makkonen KR    15:07:09   48:44  
119.   Johanna Piesala Paha Rasti    15:23:48   48:48  
120.   Siiri Koskinen TuS    15:47:29   48:51  
121.   Teija Liponkoski TP    15:18:37   48:52  
122.   Sakari Mattila KyS    14:55:47   48:54  
123.   Anni Maskuniitty TuS    17:03:53   48:55  
124.   Maija Pasanen SuomRa    16:11:23   49:07  
125.   Pekka Varho Rasti-Lukko    14:38:19   49:12  
126.   Päivi Sippola Lynx    16:17:31   49:17  
127.   Antti Heikkinen KajKu    15:27:39   49:25  
128.   Olli Tanskanen IisVi    14:43:25   49:26  
129.   Martti Rajala KuUS    14:17:43   49:28  
130.   Janna Siponen     15:49:07   49:31  
131.   Kaija Jokela RAN    16:10:58   49:34  
132.   Jaana Puranen KooVee    14:14:03   49:37  
133.   Ismo Hoskari RasKe    14:02:45   49:38  
133.   Katri Koskinen RastiE4    15:11:48   49:38  
135.   Aimo Vainio     14:15:10   49:44  
136.   Laura Vierimaa Kärska    15:52:19   49:48  
137.   Niina Laitamäki TY    16:10:53   49:51  
138.   Teuvo Riissanen KR    15:24:54   50:04  
139.   Carita Aminoff     14:10:36   50:05  
140.   Maija Etu-Huitti     14:04:43   50:22  
141.   Eila Valonen Karkki-Rasti    15:38:59   50:23  
142.   Marketta Savelainen HS    15:08:54   50:24  
143.   Päivi Peltoniemi HimU    15:47:34   50:31  
144.   Bill Anderson Ottawa OC    14:29:58   50:40  
145.   Soile Rinne Vetelin Urheilijat  FIN  16:23:03   50:42  
146.   Sanni Virjula Vatta    15:34:26   50:44  
147.   Seija Honkanen KR    16:37:19   50:50  
148.   Elena Dobritskaya Vesta Spb    14:22:13   50:53  
149.   Peter Myrskog IK Kronan    14:45:29   51:00  
149.   Johanna Halla-Aho HimU    15:47:23   51:00  
151.   Jussi Peltokangas LapVi    14:04:14   51:01  
152.   Riitta Winberg IisVi    14:43:30   51:03  
153.   Anne Korhonen IF Sibbo-Vargarna    15:51:05   51:21  
154.   Tiina Sirén TP    14:55:23   51:25  
155.   Mika Leipijärvi     16:16:08   51:31  
156.   Sulo Kantojärvi     14:05:41   51:47  
157.   Raimo Lindberg Rajamäen Rykmentti  FIN  14:43:14   51:55  
158.   Johanna Määttälä EsSu    16:44:49   51:58  
159.   Eetu Lappalainen     16:41:25   52:07  
160.   Rauno Huhmarniemi PyPo    15:12:35   52:09  
161.   Hanna Mutka     16:48:24   52:19  
162.   Daniil KeEstov Foton    14:10:23   52:24  
163.   Helena Sallila HS    17:14:19   52:25  
164.   Nyyti Ahola NaVi    15:45:32   52:28  
165.   Olga Gureeva Mile-Sport    15:11:06   52:31  
166.   Kari Streng KyS    14:43:24   52:41  
167.   Aletta Biró Bimahev    14:09:17   52:45  
168.   Marja Streng KyS    14:43:17   52:48  
169.   Petri Pousi VeVe    14:40:14   52:49  
170.   Pentti Pernu Iisu  FIN  14:52:11   52:51  
171.   Minna Vantaala Lamsä    15:14:42   52:53  
172.   Lea Alakorva-Pernu IiSu    14:52:18   52:54  
173.   Tellervo Uusitalo PelPo    14:50:26   53:00  
174.   Kirsimarja Alanen RaN    16:15:41   53:07  
175.   Eeva-Liisa Teivaanmäki     14:06:12   53:09  
175.   Sergey Yrchuk Foton    14:25:15   53:09  
175.   Liinu Lassila     15:05:55   53:09  
178.   Sinikka Leppälä     15:56:30   53:11  
179.   Marja Kilpeläinen OYS Vapari    14:52:25   53:12  
180.   Katariina Tuohimäki RasKu    14:00:38   53:14  
181.   Minna-Mari Reunanen TP    15:25:01   53:18  
182.   Hannele Eronen     17:08:50   53:19  
183.   Outi Jokela SuSe    14:56:10   53:23  
184.   Minna Lemberg RA-JU    14:14:35   53:25  
185.   Arto Heinjoki JRV    14:56:51   53:27  
186.   Hanni Kiero LappRi    15:39:33   53:44  
187.   Raimo Himanka Kalajoen Junkkarit    14:36:10   53:48  
188.   Jouni Kinni TP    14:02:38   53:54  
189.   Matti Nurminen HauSi    14:03:37   54:07  
190.   Hanna Vuolteenaho SalRe    16:01:52   54:13  
191.   Päivi Alitalo OSVA    14:59:01   54:16  
192.   Tarja Tittonen Eräpirkat    16:19:15   54:19  
193.   Hilkka Kylämäki MAMA    15:23:51   54:20  
194.   Aapo Kerkkonen JRV    15:28:39   54:21  
195.   Mia Laine HiKi    15:34:08   54:23  
196.   Antti Kumara Laihlu    15:26:39   54:31  
197.   Auli Teppinen MU    14:07:46   54:45  
198.   Johan Mustola     14:02:22   54:46  
199.   Risto Säynäväjärvi IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:06:23   54:47  
200.   Sari Kontio MaMa    17:09:06   54:58  
201.   Jari Nieminen     15:46:39   55:08  
202.   Pauli Hantula KeuKi    15:28:34   55:09  
203.   Tauno Asukas KanSu    16:07:10   55:13  
204.   Eero Kauppila     14:09:18   55:14  
205.   Marja Välkki KooVee    15:35:54   55:22  
206.   Harri Liikanen     15:05:57   55:29  
207.   Maria Kivilahti-Louhi HS    15:44:54   55:36  
208.   Aarne Vähäsöyrinki NivU    14:06:35   55:38  
209.   Katri Kastikainen-Kivelä Vipa    16:43:40   55:41  
210.   Erica Åkermarck     15:16:39   55:43  
210.   Tiina Gustavsson Kara    15:57:15   55:43  
210.   Siiri Itkonen LapVe    16:03:40   55:43  
213.   Oiva Grundström Rasti-Jyry  FIN  14:05:52   56:03  
214.   Tuula Piekka HiKi    14:54:45   56:08  
215.   Jouni Simola     16:18:54   56:09  
216.   Kati Mutikainen RAJU    14:39:42   56:10  
217.   Marja-Leena Nokelainen KeuKi    15:28:43   56:14  
218.   Jaana Isoaho YNM    14:38:48   56:16  
218.   Victoria Åkermarck HS    15:16:44   56:16  
220.   Jonna Salminen KS    14:08:12   56:34  
221.   Päivi Rintala Teuvan Rivakka    15:29:18   56:44  
222.   Sami Halla-Aho SomEsa    14:27:37   56:46  
223.   Kari Kivikko     15:43:07   56:48  
224.   Jorma Juote SomEsa    14:27:45   56:58  
225.   Anita Juote SOM ESA    14:27:39   57:05  
225.   Gloria Baokin Ottawa Orienteering    14:29:58   57:05  
227.   Taisto Tervonen KauWi    15:50:57   57:06  
228.   Valpuri Pohja Koovee    15:21:22   57:11  
229.   Niina Björkgård Kos    16:16:01   57:15  
230.   Stef Dyyterko BelG    16:31:43   57:16  
231.   Seija Aaltonen HS    15:16:52   57:17  
232.   Markku Asikainen EU-VE    14:33:56   57:25  
233.   Jorma Kivelä Paimion Rasti  FIN  15:46:33   57:42  
234.   Kristina Kaustinen HimU    14:34:50   57:53  
235.   Pekka Ruuskanen MU    15:39:33   57:59  
236.   Leena Rahko SK Pohjantähti    15:58:39   58:08  
237.   Sauli Savela RR    15:17:50   58:14  
238.   Raimo Järvitalo HaHe    16:20:49   58:29  
239.   Maiju Huttunen KooVee    15:57:42   58:37  
240.   Ulla Klemettinen S-JKL    14:11:09   58:39  
241.   Hanna Sipiläinen S-JKI    14:11:15   58:41  
242.   Minna Hartikainen-Portti LapSu    14:32:35   58:51  
243.   Maija Seppänen VaKa    14:32:41   58:56  
244.   Georg Kapperüd OIF    14:11:09   59:00  
245.   Jouni Tanskanen     14:15:18   59:03  
246.   Tuukka Niinimäki SK Pohjantähti    14:18:52   59:04  
247.   Outi Lahtinen HS    15:10:20   59:31  
248.   Eeva Nissinen KuoSu    16:10:56   59:40  
249.   Hannu Vuorinen KH-MAAKK    14:07:39   1:00:09  
250.   Juha Rehula KHS    14:21:29   1:00:13  
251.   Christine Roberts Ebor    15:09:48   1:00:15  
252.   Heidi Kilpiäinen Kilpparit    14:13:00   1:00:43  
253.   Mika Tiljander HyRa    15:10:57   1:00:46  
254.   Maarit Lahti   FIN  15:30:50   1:00:48  
255.   Tiina Lotvonen Laive    14:51:07   1:00:50  
256.   Seppo Nisula Kristina    14:36:38   1:00:54  
257.   Riitta Innilä EsSu    16:09:56   1:00:57  
258.   Stefan Weckström Kauhajoen Karhu    17:01:20   1:01:04  
259.   Anu Puusaari-Rajaniemi Saloisten Reipas  FIN  15:38:09   1:01:09  
260.   Taru Pajonen Anttu    14:22:23   1:01:40  
261.   Matti Tiiva KangSK    15:19:49   1:01:57  
262.   Anna-Maija Laakso RaKas    14:03:26   1:02:01  
262.   Arja Mäkinen SalRe    14:09:24   1:02:01  
264.   Sirpa Mäkäläinen RaKas    14:03:17   1:02:12  
264.   Marja Hytönen S-JKL    14:08:12   1:02:12  
266.   Päivi Varmavuo RR    14:03:27   1:02:21  
267.   Marjut Virkkala KoS    15:31:43   1:02:24  
268.   Matleena Piesala Paha Rasti    15:21:19   1:02:42  
269.   Veikko Ovaskainen Jujä    14:04:58   1:02:44  
270.   Heikki Julmala Häjyt    15:08:57   1:02:53  
270.   Sari Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  15:18:45   1:02:53  
272.   Ilkka Vuorinen Ra-Pi    15:30:26   1:03:04  
273.   Carina Aurèn OK Botnia    14:09:48   1:03:39  
274.   Sinikka Littow YLSIS    17:21:29   1:03:56  
275.   Nina Tasa VeVe    16:37:32   1:04:10  
276.   Kari Hannunen S-JKL    16:27:49   1:04:39  
277.   Jaana Soininen RaVi    15:51:39   1:04:53  
278.   Edd Grahn Nok    14:35:36   1:05:03  
279.   Kaija Kössi     14:44:19   1:05:12  
280.   Juhani Ryynänen Juuan Jänne    14:02:54   1:05:17  
281.   Kate Rantala KaRa    14:27:46   1:05:29  
282.   Leena Sinisammal JRV    14:11:22   1:05:43  
283.   Kalervo Grekula SalRe    15:17:35   1:06:04  
284.   Tapani Salo PR    16:08:12   1:06:15  
285.   Kirsti Mikkola KanSu    14:29:04   1:06:23  
286.   Erkki Hanhela   FIN  15:30:22   1:06:43  
287.   Enni Lehtonen     17:20:50   1:06:45  
288.   Susanna Aalto KuuAa    16:01:48   1:07:01  
289.   Marjo Lehtonen     17:20:55   1:07:06  
290.   Heli Helminen Eräp.    15:18:37   1:07:29  
291.   Lauri Haapasalmi EE    16:28:22   1:07:46  
292.   Vladimir Schetchillov V Novgorod    14:20:32   1:07:54  
293.   Pertti Juopperi LapVe    16:40:07   1:07:55  
293.   Hanna Littow YLSIS    17:13:02   1:07:55  
295.   Eila Tiitto RasTiimi    14:08:56   1:08:05  
296.   Minna Paulin IisVi    17:07:37   1:09:06  
296.   Katja Lintunen Iisalmen Visa  FIN  17:07:44   1:09:06  
298.   Eero Siponen YSR    14:03:56   1:09:22  
299.   Auli Siponen YSR    14:03:45   1:09:35  
300.   Satu Malmlund KooVee    15:58:30   1:10:00  
301.   Päivi Littow Ylsis    16:05:49   1:10:05  
302.   Pirjo Partanen HyRa    14:23:50   1:10:41  
302.   Susanna Brynhildsen Wing (NOR)    15:38:15   1:10:41  
304.   Per-Åke Furubacka OK Botnia    14:10:17   1:10:55  
305.   Seija Matikainen RasKe    14:19:39   1:12:46  
306.   Pigga Pakkala S-JKL    16:27:48   1:13:34  
307.   Hanna Toivonen LamSä    15:48:58   1:13:39  
308.   Matias Hukari     14:37:05   1:13:42  
309.   Tiina Ukonmaanaho YNM    15:29:24   1:13:56  
310.   Tomi Saari LLL    14:29:32   1:14:40  
311.   Juha Venesmäki LLL    14:29:27   1:14:41  
312.   Marja Virkkula SK Pohjantähti    15:25:36   1:15:17  
313.   Armi Juopperi LapVe    16:40:15   1:15:53  
314.   Kirsi Korkeakangas UK    14:16:11   1:16:29  
315.   Marjo Seppänen VaKa    14:32:47   1:17:29  
316.   Marika Aronen-Ketola   FIN  15:46:31   1:18:02  
317.   Pasi Oikkonen OH    15:02:42   1:18:21  
318.   Anni Havas Hanka    15:21:08   1:18:51  
319.   Samuli Hakkarainen MS Parma    14:04:51   1:19:42  
320.   Irina Kalaidina NW    14:12:53   1:20:55  
321.   Tuire Ollila MS Parma    15:37:06   1:23:59  
322.   Laura Vertainen KeuKi    15:15:26   1:24:30  
323.   Ilkka Mannonen     14:53:50   1:24:58  
324.   Tuula Harju-Säntti RasKu    15:14:16   1:25:15  
325.   Timo Isokääntä YK    14:49:33   1:26:49  
326.   Katariina Ruutala IiSvi    14:59:12   1:27:35  
327.   Hilkka Laine   FIN  15:11:23   1:27:48  
328.   Jörg Luchsinger Kongsberg (KOL)    14:04:59   1:30:48  
329.   Sanna Pirkkalainen Päj-Ra    15:39:12   1:31:15  
330.   Anna-Liisa Seppänen PvU    14:29:40   1:34:04  
331.   Tuula sUONPÄÄ Ms Parma    15:10:09   1:34:24  
332.   Eila Suutari Ylsis    15:56:51   1:39:18  
333.   Tuulikki Olkkonen     16:11:17   1:46:10  
334.   Leena Penttinen SoJy    14:28:43   2:36:58  
335.   Annukka Varkoi Hankasalmen Hanka  FIN  12:00:00   2:38:34  
   Laila Hakkarainen MsParma    14:05:52   bröt  
   Peter Lillqvist KangasalaKSK    14:11:44   bröt  
   Arttu Lukkari SoJy    14:21:53   bröt  
   Voitto Repo RaKas    14:40:52   disk  
   Sari Kahila     14:43:43   disk  
   Sari Huotari OuTa    14:56:28   disk  
   Pirjo Ihalainen NaVi    14:57:06   disk  
   Noora Salo PR    15:00:49   bröt  
   Susanna Mäki-Karvia LaihLu    15:08:40   disk  
   Anne Mäntynen Kalevan Rasti    15:11:30   disk  
   Mirjami Tupitsa JYRY    15:16:36   bröt  
   Mirva Kurvinen KEV    15:33:04      
   Ulf Kristensson Halmstad OK    15:36:36   disk  
   Kati Lehtomäki     15:58:19   bröt  
   Heli Murto     16:32:24   disk  
   Johanna Julkunen LHR    17:21:31   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English