IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 1 7.7.2013

A-pitkä

Smart Follow

        Starttid Mål
8,8 km
 
1.   Jere Pylvänäinen Kouvolan Suunnistajat KS    15:14:48   29:29  
2.   Graham Gristwood Forth Valley    16:32:01   43:32  
3.   Matias Karlsson SWEDEN    17:20:29   45:08  
4.   Topias Tiainen KooVee    16:00:15   48:12  
5.   Simo Nertanen OK Orient    14:44:15   48:29  
6.   Samuel Heinonen VanTe    15:31:54   48:48  
7.   Jouni Heinonen KooVEE    14:19:36   49:42  
8.   Niklas Portiv IF Brahe    16:35:41   52:12  
9.   Staffan Tunis Femman    14:03:59   53:54  
10.   Outi Ojanen KangSK    14:07:19   56:25  
11.   Matti Sipponen PR    14:07:38   56:31  
12.   Jarmo Tonder KR    14:05:18   58:50  
13.   Mika Pekkonen NilsNu    16:20:05   59:00  
14.   Marko Kantomaa S-2000    14:33:34   59:36  
15.   Arvo Ahola RASKU    16:04:34   1:00:16  
16.   Antti Autio RasTiimi    14:08:47   1:00:23  
17.   Kaj Roine HiKi    14:31:01   1:00:36  
18.   Antero Pulli     16:32:18   1:00:39  
19.   Petri Kajarinne KeuKi    14:32:36   1:00:59  
20.   Ari-Pekka Joensuu LapVi    16:10:48   1:01:01  
21.   Juha Skinnari Pihkan    14:22:44   1:01:04  
22.   Willi Müller     14:06:12   1:02:14  
23.   Jukka Kantomaa S-2000    14:54:12   1:02:49  
24.   Päivi Autio Hiisi    14:00:31   1:02:52  
25.   Niklas Björkqvist HlS    16:01:46   1:03:02  
26.   Markus Hannula MU    16:06:35   1:03:19  
27.   Giya Tupuriya Kozmolovo 110%    15:16:31   1:03:35  
28.   Miika Lotvonen KaiPr    14:47:06   1:03:36  
29.   Jyrki Saarivaara VaajTe    14:01:35   1:03:46  
30.   Sigurd Daehli Loten OL, NOR    14:10:08   1:03:58  
31.   Mikko Tilja LapVe    14:02:43   1:05:07  
32.   Juha Koskinen VaajTe    14:14:15   1:05:35  
33.   Annika Vaara LapVe    14:06:06   1:05:47  
34.   Joonas Heiskanen VeHe    15:57:31   1:06:34  
35.   Esa Huotari SoJy    14:48:19   1:07:31  
36.   Jyrki Lammila Lajy    14:06:17   1:08:06  
37.   Petri Karjalainen Kempeleen OAY    14:19:03   1:08:20  
38.   Lauri Pyykönen KEBUG    15:29:10   1:08:30  
39.   Guntars Mankus OK Saldus    14:03:54   1:08:34  
40.   Marja Rantala Ang A    15:21:13   1:08:40  
41.   Mika Rantala HS    16:07:46   1:08:58  
42.   Juha Näpänkangas SK Pohjantähti    15:03:58   1:09:04  
43.   Panu Hvyönen SK Pohjantähti    14:03:48   1:09:45  
44.   Jussi Elo LaJy    14:15:30   1:09:47  
45.   Eero Korpi alahKi    16:50:43   1:09:57  
46.   Jarno Kukonlehto RAIKU    17:24:04   1:10:15  
47.   Janne Lousio Pihkan    14:46:36   1:10:41  
48.   Mats Holm OK Botnia    14:05:05   1:10:55  
49.   Mikko Kinnunen     15:41:06   1:11:08  
50.   Mikko Tani     14:10:49   1:11:10  
51.   Tuomas Hiltunen RasPi    14:01:25   1:11:17  
52.   Topi Suomalainen Navi    16:28:14   1:11:24  
53.   Arto Lilja Anttolan Urheilijat  FIN  15:54:29   1:11:47  
54.   Pekka Ruusunen     16:26:03   1:12:01  
55.   Ossi Peltokangas SK Mortis    14:04:07   1:12:37  
55.   Rolf Wermelinger Bussola Ok    15:45:30   1:12:37  
57.   Christof Röthlisberger OLG Skandia    14:12:43   1:14:24  
58.   Mikko Lamminpää TykPr    16:31:13   1:14:48  
59.   Tuomas Mäkinen TykPR    16:31:21   1:14:51  
60.   Jukka Kurttila Navi  FIN  14:01:48   1:15:00  
61.   Juha Riepponen NaVi    15:38:49   1:15:01  
62.   Hannu Pietilä KaSu    15:19:27   1:15:09  
63.   Petri Juutinen MuuRa    14:37:26   1:15:14  
64.   Keijo Vaara LapVe    14:07:25   1:15:15  
65.   Ilari Köykkä TykPr    16:42:22   1:15:27  
66.   Toni Illaru PePo    14:39:00   1:15:48  
67.   Mikko Paakkolanvaara     14:35:09   1:16:11  
68.   Ian Ditchfield MV    15:09:39   1:16:25  
69.   Jussi-Pekka Anttila SK Pohjantähti    16:12:03   1:16:39  
70.   Pertti Pasanen SuomRa    16:29:49   1:16:54  
71.   Joachim Harald Falken    14:40:17   1:18:39  
72.   Hanna Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  15:08:57   1:19:06  
73.   Elin Dahlin Domnarvets GolF    14:31:24   1:19:35  
74.   Jani Honkanen     15:11:11   1:19:49  
75.   Marianne Daehli NTNVI    14:10:08   1:20:04  
76.   Aku Virjula Vatta    15:34:32   1:20:07  
77.   Poika Isokoski Kangasala SK  FIN  14:09:38   1:20:12  
78.   Anne Honkanen ESAK    15:09:27   1:21:50  
79.   Jari Holmberg UlvUra    16:04:14   1:21:55  
80.   Jyri Mikkonen RaVa    17:13:39   1:22:54  
81.   Satu Haajanen SK Pohjantähti    14:29:42   1:22:57  
82.   Jarno Rutanen     15:21:22   1:23:18  
83.   Sini Saarinen     15:25:06   1:23:30  
84.   Dan Chissick Israel Team    16:09:09   1:23:33  
85.   Janne Kankainen SoJy    14:21:45   1:24:30  
86.   Jorma Tervo TekU    15:29:06   1:24:50  
87.   Mark Roth OC Pusto    16:23:17   1:25:05  
88.   Jukka Nanonen SK Vuoksi    15:20:15   1:25:36  
89.   Jukka Kämäräinen     14:31:47   1:25:44  
90.   Hannu Savolainen     16:58:51   1:26:10  
91.   Raimo Väisänen SK Vuoksi    15:26:44   1:27:13  
92.   Emmi Hasu OK Orient    15:00:34   1:27:47  
93.   Juha Haajanen SK Pohjantähti    17:23:21   1:28:28  
94.   Hannu Hyvärinen Kuosu    15:50:24   1:28:35  
95.   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN  15:11:00   1:30:02  
96.   Juha Ruusu     16:22:56   1:31:10  
97.   Matti Lukkari     14:32:29   1:31:11  
98.   Sakari Niskanen NAVI    14:06:48   1:32:14  
99.   Minna Koivisto KortJV    16:22:19   1:33:05  
100.   Eija Rantala HS    16:41:58   1:33:09  
101.   Jyrki Ylipulli VaaSu    15:16:30   1:34:37  
102.   Janne Kinnunen SuRa    14:08:45   1:34:39  
103.   Karri Lylynperä SuSe    15:20:00   1:35:01  
104.   Miika Köykkä TykPr    16:43:19   1:35:22  
105.   Seppo Riippi TeuRi    14:01:50   1:35:24  
106.   Pekka Tjäderhane LänRa    14:04:53   1:35:53  
107.   Marko Haapakoski S-JKL    14:50:21   1:36:53  
108.   Hannu Heiskanen VieKo    15:39:28   1:37:18  
109.   Juho Ruusunen     16:20:38   1:37:20  
110.   Jukka Lavi KuoSu    14:37:10   1:40:30  
111.   Pauli Tilvis KaJu    15:17:47   1:41:54  
112.   Yrjö Portti     16:29:58   1:42:01  
113.   Juhani Koivisto KJV    16:17:37   1:42:16  
114.   Teemu Hakulinen EsSU    14:22:59   1:42:39  
115.   Alpo Mikkonen OYS/VAPARI    15:45:49   1:45:09  
116.   Antti Härkönen TP    14:05:44   1:45:37  
117.   Hanna Tuomisto TP    15:14:26   1:46:03  
118.   Andrei Kulagin HS    14:56:03   1:46:38  
119.   Tapio Rauhala     17:10:00   1:48:34  
120.   Mika Parjanen MS Parma    15:40:46   1:48:55  
121.   Aurelio-Antoni Olivar Roldan Tierra Tagágame    16:03:23   1:49:10  
122.   Ilpo Heiskanen VeHe    14:06:41   1:50:40  
123.   Heli Tielinen YP    14:11:32   1:51:24  
124.   Kari Koivisto KJV    15:57:39   1:52:08  
125.   Riikka Lehtonen     16:30:32   1:52:27  
126.   Teemu Kontkanen Pirhi    15:26:50   1:55:02  
127.   Pirjo Pajarinen HS    15:26:29   1:56:38  
128.   Riitta Nissi Rajamäen Rykmentti  FIN  15:58:39   1:58:29  
129.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  16:11:22   1:58:39  
130.   Juha Leskinen HS    15:34:51   1:58:51  
131.   Janne Kivinen     14:38:32   2:02:28  
132.   Mikko Leppävuori KuoSu    14:16:41   2:03:35  
133.   Paula Hakulinen EsSu    14:15:35   2:13:42  
134.   Martti Virtanen     14:40:51   2:21:34  
135.   Dong Zhao Learnjoy    14:13:14   2:21:49  
136.   Tarja Lammi-Tertsunen Järvenpää    14:52:37   2:29:07  
137.   Marita Virtanen     14:40:56   2:32:48  
138.   Risto Sinisalo MV    17:00:27   2:43:53  
139.   Xiaoping Tan Learnjoy    14:16:04   2:44:12  
140.   Raisa Rosenblad MU    15:31:23   2:48:47  
141.   Maisa Korhonen MU    15:31:17   2:48:54  
   Anssi Tervonen HiKi    14:10:43   disk  
   Kari Isokääntä Kaju    14:13:37   disk  
   Markus-Mikko Kylmälä MU    14:36:09   bröt  
   Harri Koski HS    16:11:45   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English