IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 1 7.7.2013

A-lyhyt

Smart Follow

        Starttid Mål
4,7 km
 
1.   Toni Pikkarainne HyRa    16:36:29   26:07  
2.   Matti Peltola KeuKi    17:04:33   27:57  
3.   Tapio Perttunen KaiPr    15:57:07   28:35  
4.   Miika Arvola Koovee    14:05:12   28:50  
5.   Tomi Louhisela CAN    14:09:32   30:22  
6.   Kari Mäkinen KaiPr    14:07:03   31:00  
7.   Yakir Goldner Israel    16:05:41   31:37  
8.   Kari Laine HiKi    15:42:41   31:44  
9.   Seppo Koskinen JalJa    14:35:25   32:08  
10.   Teemu Karjalainen VaajTe    17:19:23   32:15  
11.   Börje Vartiainen KR    14:05:24   33:04  
12.   Pekka Hiltunen RasPi    15:30:49   33:12  
13.   Esa Kurki Ras-Ku    14:32:19   33:14  
14.   Joakim Holmback IF Femman    17:09:13   33:56  
15.   Sami Hyvönen RasPi    14:07:41   34:41  
16.   Mikko Karppinen SK Pohjant    17:03:06   34:43  
17.   Raimo Kauppila IKNV    14:05:31   34:45  
18.   Anton Sihvonen NaVi    15:21:37   35:33  
19.   Arto Ranki AngA    15:41:24   35:35  
20.   Tommy Lemberg TLT    15:20:48   35:39  
21.   Juha Koskinen Rasti E4    15:12:05   35:51  
22.   Mari Tikkanen LamSä    15:18:28   36:02  
23.   Aku Korhonen S-JKL    16:09:18   36:16  
24.   Hannu Koponen Säyneisen Salpa  FIN  16:15:25   36:58  
25.   Kari Saastamoinen YSR    14:05:09   37:19  
26.   Marja Penttilä KoS    17:12:23   37:20  
27.   Chi-Kin Man HKIOF    17:06:22   37:37  
28.   Matti Tahvonen PR    16:50:33   37:48  
29.   Jarmo Munck Mapline Oy    15:05:48   37:55  
30.   Marko Österman TuS    16:07:21   38:10  
31.   Ari Korteniemi PelPo    16:02:44   38:13  
32.   Riina Liuha AR    14:58:33   38:23  
33.   Kari Kauniskangas TuS    15:35:45   38:35  
34.   Jarmo Lohela YlikNM    15:42:40   38:40  
35.   Markus Lemberg TP    15:50:43   38:57  
36.   Juha Rantoja RasKu    16:37:49   39:08  
37.   Anu Ekström MS Parma    14:00:54   39:20  
38.   Tommi Penttilä KoS    17:12:26   39:29  
39.   Esa Romppainen Ras-Hy    14:49:36   39:30  
40.   Pasi Himilä KaRa    15:37:46   39:37  
41.   Pertti Kilpeläinen S-JKL    17:01:33   39:42  
42.   Matias Ahola Navi    15:18:10   39:54  
43.   Ari Tanskanen IisVi    15:29:56   40:00  
44.   Ilkka Hoskinen HIKI    14:42:20   40:08  
45.   Teppo Kuusela OH    14:35:43   40:12  
46.   Juuso Järviö HIS    15:52:30   40:13  
47.   Jens Olav Klövrud Lillomarka o-lag    14:05:58   40:24  
48.   Hanka Sraube SVL Germany    14:05:38   40:37  
49.   Sara Helander Domnarvets GoIF    14:32:23   41:00  
50.   Anu Jaaranen     16:35:55   41:04  
51.   Arto Korhonen KesSi    15:39:57   41:13  
52.   Markku Vuopio PelPo    15:59:45   41:15  
53.   Jouko Rautasalo KR    14:33:24   41:16  
54.   Virpi Roine HiKi    14:32:48   41:21  
55.   Tomi Ruutiainen SaSu    14:16:02   41:54  
56.   Tiina Kainulainen HS    15:27:40   42:00  
57.   Lasse Kemppainen HU-46    14:13:12   42:13  
58.   Ross Burnett YoA    14:01:12   42:14  
59.   Markku Mehtälä     14:29:12   42:16  
60.   Maija Kinni TP    14:03:54   42:23  
61.   Pentti Malinen KaSu    16:02:42   42:33  
62.   Veikko Repo KajKu    15:08:15   42:52  
63.   Lasse Myllyaho KeuKi    14:49:20   43:15  
64.   Sekhina Tatiana V.Novgorool    14:33:43   43:18  
65.   Esa Juura KanSu    14:22:15   43:22  
66.   Arvo Kivikas OK ILVES EESTI    14:12:38   43:26  
67.   Marianne Touru HS    15:37:48   43:31  
68.   Arto Alamäki KeurKi    15:51:48   43:55  
69.   Kimmo Nieminen KajKu    14:52:25   43:58  
70.   Petri Kallunki YlivKu    17:07:20   43:59  
71.   Maijastina Kivinen LamSä    17:01:25   44:06  
72.   Hannu Tilja LapVe    14:01:28   44:11  
73.   Tuomas Pussila VePo    16:01:10   44:18  
74.   Harald Slotte OK Botnia    14:06:34   44:24  
75.   Timo Kaikkonen KaiPr    15:25:56   44:28  
75.   Sanna Laine MS Parma    16:15:35   44:28  
77.   Kari Haanpää Paimion Rasti    15:49:36   44:29  
78.   Juho Näsi SK Pohjantähti    15:50:12   44:32  
79.   Andrea Rinaldi Trento    14:37:42   44:39  
80.   Jarmo Launonen KeU    14:29:02   44:42  
81.   Johanna Hankonen SK Pohjantähti  FIN  14:17:26   44:56  
82.   Outi Reitmaa HiKi    16:41:41   44:57  
83.   Svein Wigemyr Oddersjaa    14:02:23   45:08  
84.   Pasi Aaltonen HS    15:16:49   45:09  
85.   Timo Koponen RasPi    15:18:58   45:13  
86.   Raimo Piirainen KajKu    14:16:11   45:28  
87.   Totte Smedslund OK77    14:06:11   45:34  
88.   Jorma Kampman Hollolan urh. 46    14:21:30   46:01  
89.   Jyri Mustajoki TP    15:44:28   46:02  
90.   Alexander Tanaw Mile-Sport SPb    14:21:20   46:13  
91.   Silva Vaismaa S-JKL    14:19:28   46:26  
92.   Mikko Vaismaa     14:19:22   46:34  
93.   Kirsi Osoherranen Lynx    16:21:47   46:36  
93.   Risto Kolstela     16:35:11   46:36  
95.   Veikko Maijala OH    17:11:49   46:42  
96.   Hannu Kottonen Lynx  FIN  15:56:46   46:43  
97.   Kati Selvenius RR    15:18:30   46:51  
97.   Petri Alatalo TP    16:08:55   46:51  
99.   Anne Mäkäläinen IisVi    15:39:05   47:17  
100.   Paula Malinen KaSu    16:07:16   47:24  
101.   Staffan Portin Minken    17:04:18   47:25  
102.   Eija Sipponen PR    14:10:54   47:27  
103.   Ulf Höglund OK Raseborg    15:16:44   47:48  
104.   Hanna-Mari Siivonen S-JKL    14:13:40   47:49  
105.   Natalia Kunitskaya     15:56:06   47:54  
106.   Kari Kivinen LamSä    17:01:15   47:57  
107.   Julius Hakkarainen     14:02:30   48:04  
108.   Paula Savolainen Siira    16:13:05   48:10  
109.   Yau Chiu Hui Y2Y    17:06:32   48:18  
110.   Taina Vaismaa S-JKL    15:28:31   48:21  
110.   Jukka Maijala     17:01:12   48:21  
112.   Jouni Similä   FIN  15:25:13   48:27  
113.   Arto Takalampi     14:14:20   48:35  
114.   Den Snow     14:17:55   48:38  
115.   Pauli Harju PuolU    15:42:32   48:45  
116.   Aki Koskinen   FIN  14:17:24   49:02  
117.   Tiina Vilska RR    14:05:52   49:05  
118.   Sirpa Aarrejoki S-JKL    16:38:00   49:20  
119.   Kirre Palmi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:57:56   49:30  
120.   Heli Hartvik PR    17:03:17   49:41  
121.   Fredrik Steiwer Lillomarka    14:04:29   49:46  
122.   Juha Nurminen KajKu    16:02:22   49:53  
123.   Pekka Martikainen NaVi    14:22:31   50:15  
124.   Petri Luukkanen Ky-Ra    14:18:33   50:27  
125.   Teija Uitto RasKu    14:32:26   50:36  
126.   Riku Rousku MS Parma    16:21:40   50:39  
127.   Jan Nissinen FC FC    14:54:37   50:46  
128.   Kirsi Arvela LS-37    16:01:55   50:57  
129.   Timo Harju VeVe    14:05:05   50:59  
129.   Terho Mehto RR    14:07:33   50:59  
131.   Timo Piironen MS Parma  FIN  15:14:36   51:00  
132.   Johanna Herttua LapVi    16:27:06   51:09  
133.   Kari Lotvonen LaiVe    15:29:29   51:18  
134.   Hannu Helminen Eräp    16:30:25   51:19  
135.   Mirja Vuopio PeiPo    16:03:16   51:22  
136.   Minna Sopo KuoSu    15:51:42   51:38  
137.   Pentti Kauppinen Espoon Suunta  FIN  16:05:27   51:40  
138.   Kaisa Huttunen Olavin Rasti  FIN  15:50:20   51:43  
139.   Lasse Kohvakka SaRa    15:16:18   51:45  
140.   Matti Mäkirinne SuSi    14:12:38   51:49  
141.   Pirjo Luchsinger KOL Kongsberg Norge    14:06:04   52:30  
142.   Petri Asikainen Eräpirkat    16:19:25   52:33  
143.   Outi Aikio OYS Vapari    14:52:23   52:48  
144.   Pekka Malkki SaSu    14:53:30   53:08  
145.   Jyrki Hellsten Salon Vilpas  FIN  14:07:58   53:43  
145.   Ossi Vuorinen HLT    14:10:32   53:43  
145.   Maarit Kerkkonen JRV    14:47:28   53:43  
148.   Marjo Hannula Rastiimi    14:10:58   53:46  
149.   Päivi Pitkänen JRV    14:47:26   53:50  
150.   Tuula Partanen RasHy    15:17:54   53:53  
151.   Marko Latvala TVV    15:38:44   53:57  
152.   Paavo Huttunen Säyneisen Salpa  FIN  14:51:55   54:03  
152.   Jukka Kivirinta NU    16:32:54   54:03  
154.   Svetlana Ivanova Mile-Sport SPB    14:12:48   54:05  
155.   Ari Pylkkänen Savon Suunta  FIN  16:03:57   54:07  
156.   Pentti Pesonen KEV    15:53:32   54:08  
157.   Lis Dahli Löten O-Lag    14:10:17   54:20  
158.   Matti Tahkola KEV    14:01:09   54:23  
159.   Maria Ruutiainen SalRe    14:15:44   54:25  
160.   Susanna Karppi LaihLU    15:21:38   54:37  
161.   Seppo Lotvonen SalRe    14:10:04   54:42  
162.   Aki Aikio Kev    16:58:43   54:48  
163.   Antti Leiskallio KHS    14:08:28   54:58  
164.   Mari Mäkelä MS-52    16:05:46   55:10  
165.   Marja Piironen MS Parma  FIN  15:14:53   55:21  
166.   Olavi Lehto YSR    14:06:00   55:23  
166.   Sanna Lousio Pihkan    14:41:59   55:23  
168.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  16:33:08   55:25  
169.   Ekaterina Tyuleneva Kosmolovo 110%    16:19:16   55:27  
170.   Sonja Eura MS Parma    16:31:52   55:29  
171.   Corinne Scheidegger OLG Skandia    14:12:26   55:34  
172.   Ilpo Kettunen Kalevan Rasti  FIN  15:04:50   55:41  
173.   Jaana Kukkonen-Niinistö AngA    16:12:22   55:54  
174.   Markus Koskela KeuKi    16:38:28   55:55  
175.   Erja Saarivaara Suunta Jyväskylä    14:01:41   55:56  
176.   Teija Kangas     16:24:40   55:58  
177.   Juhani Laine Ka-Ra    14:54:05   56:00  
178.   Heli Leppikangas Kangasala SK  FIN  14:09:44   56:08  
179.   Jussi Kokkola Essu    16:00:45   56:43  
180.   Sinikka Rantanen KYS    15:35:17   56:54  
181.   Vesa Heikkinen Ärjy    14:35:56   57:01  
182.   Olli Heinonen MS Parma    16:16:01   57:13  
183.   Tuire Amaral KangSK    15:02:21   57:31  
184.   Antti Sirén TP    14:54:32   57:53  
185.   Andre W. Schoepfer SUI - OLV Baselland    14:07:12   59:04  
186.   Viljo Karjalainen SalRe    14:22:09   59:17  
187.   Riku Saksa TeuRi    16:31:18   59:20  
188.   Aino-Eeva Lithovius OsVa    16:39:15   59:39  
189.   Jenny Tunis KauVi    15:35:28   59:47  
190.   Pekka Kinnala TUS    14:37:27   1:00:00  
191.   Pertti Salonen HauSi    15:13:58   1:00:10  
192.   Ari Ruotsalainen YSR    14:09:18   1:00:14  
193.   Tero Koskinen TuS    15:47:37   1:00:16  
194.   Heidi Siponen YSR    14:03:43   1:00:45  
195.   Juhani Latva     14:05:34   1:01:01  
196.   Venla Liljeström Mapline Oy    15:46:16   1:01:45  
197.   Reijo Hokka JRV    15:50:03   1:01:49  
198.   Veikko Möykkynen IisVi    14:31:18   1:01:57  
199.   Kristian Liljeström Mapline Oy    15:46:27   1:02:17  
200.   Seppo Järvinen OuTa    15:58:49   1:02:45  
201.   Jussi Hannukainen KanSu    15:13:30   1:02:58  
202.   Kalevi Aalto RaVa    15:27:57   1:03:11  
203.   Jarmo Salonen JRV    14:13:24   1:03:22  
204.   Saila Ahtola-Salonen JRV    14:13:18   1:03:27  
205.   Bozis Eltimov Malahit Moscow    15:39:25   1:03:44  
206.   Matti Hartman HiKi    15:08:51   1:04:06  
207.   Markku Heikkinen     15:31:59   1:05:36  
207.   Hanna Samposalo Kangasala SK  FIN  16:00:14   1:05:36  
209.   Sara Palmi KoskRi    17:15:52   1:05:45  
210.   Kirsi Lehtonen HauSi    16:20:48   1:06:23  
211.   Seppo Kohvakka SaRa    15:16:24   1:07:21  
212.   Ana Daldon Trento    14:37:58   1:07:23  
213.   Pauli Savolainen Pihkaniskat    14:59:44   1:07:36  
214.   Tiina Hirvonen KoS    16:20:08   1:08:12  
215.   Raimo Kiili TEURI    14:23:26   1:08:15  
216.   Seija_Sinikka Lähteilä HiKi    15:53:11   1:08:22  
217.   Petter Fure OPPSAL    15:23:14   1:08:30  
218.   Matti Rahku SK Pohjantähti    15:58:39   1:09:21  
219.   Timo Tuominen VaRa    16:29:36   1:09:32  
220.   Martti Kääriä Kys    15:35:08   1:09:38  
221.   Chi Hin Luk     15:45:49   1:10:30  
222.   Tatiana Bolotova Orienta Moscow    16:07:00   1:11:09  
223.   Maria Taanila Kankaanpään Suunnistajat  FIN  15:55:46   1:11:17  
224.   Antero Remes Oul-Re    14:04:05   1:11:38  
225.   Erkku Väänänen SiiRa    16:22:13   1:12:43  
226.   Petra Wickholm SV    16:53:55   1:14:48  
227.   Anniina Saarela KoS    14:34:48   1:16:22  
228.   Tiina Isolahteemäki IKNU    16:26:06   1:18:16  
229.   Tarja Alaniva PelPo    14:45:04   1:18:26  
230.   Kristiina Mäkinen MU    14:07:51   1:19:27  
231.   Tarja Tuovinen Lapin Sudet  FIN  14:32:40   1:19:45  
232.   Helena Räty-Simonen     14:37:05   1:25:52  
233.   Tuija Lindroth AR    15:15:43   1:25:56  
234.   Kristiina Manninen EsSu    16:51:24   1:26:03  
235.   Marianne Summanen RR    16:09:21   1:27:26  
236.   Kirsti Merilä OYUS    15:30:30   1:28:50  
237.   Seppo Merilä OYUS    15:30:24   1:29:11  
238.   Tuula Koistinen VaRa    14:58:02   1:32:23  
239.   Igor Bolotov Orienta Moscow    15:28:15   1:32:47  
240.   Ruth Rhodes SO    15:09:37   1:33:51  
241.   Anu Liljeström Mapline Oy    15:43:17   1:40:47  
242.   Paula Aalto RaVa    15:27:52   1:55:55  
243.   Veijo Kujanen     12:00:00   2:47:18  
244.   Olli Pentikäinen S-JKL    12:00:00   3:04:28  
   Rauno Lepistö HauSi    14:04:21   disk  
   Jukka Vähänen HyRa    14:38:46   disk  
   Ilkka Partanen SU-41    14:40:07   disk  
   Hannu Lehtimäki Hiisi    15:31:53   disk  
   Arja-Riitta Pauna   FIN  16:12:29   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English