IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H55AL 4. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
4,3 km
 
1.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  8:29:00   39:02  
2.   Kyösti Kukonlehto Valkeakosken Haka  FIN  9:22:00   42:48  
3.   Henry Nyberg OK Orient  FIN  8:20:00   44:36  
4.   Ari Torniainen Lappeen Riento  FIN  8:48:00   45:04  
5.   Matti Tikkanen Lammin Säkiä  FIN  8:23:00   45:42  
6.   Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna  FIN  8:09:00   46:59  
7.   Seppo Hurri Navi  FIN  9:00:00   48:24  
8.   Hannu Arki Turun Metsänkävijät  FIN  8:53:00   48:30  
9.   Seppo Raatikainen Saarijärven Pullistus  FIN  8:51:00   49:00  
10.   Nikolay Kovalenko Russia  RUS  8:52:00   50:11  
11.   Esa Huhtanen Rasti-Jussit  FIN  8:49:00   50:56  
12.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  9:06:00   51:30  
13.   Seppo Nissinen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:24:00   51:39  
14.   Martti Herttua Lapuan Virkiä  FIN  8:47:00   52:37  
15.   Jouko Paaso Perämeren Rasti  FIN  8:58:00   53:15  
16.   Kari Kantanen Viitasaaren Suunta  FIN  9:18:00   53:18  
17.   Jari Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  8:42:00   53:20  
18.   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  8:37:00   55:34  
19.   Hemmo Ahokoivu SK Pohjantähti  FIN  8:39:00   55:38  
20.   Eero Nurminen Suomusjärven Sisu  FIN  8:33:00   55:58  
21.   Jarmo Ollila Akilles OK  FIN  8:27:00   56:33  
22.   Ari Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  9:05:00   56:43  
23.   Armin Bryner Switzerland  SUI  8:32:00   56:50  
24.   Timo Ahonen Keuruun Kisailijat  FIN  8:43:00   56:56  
25.   Kari Koistinen Navi  FIN  8:18:00   59:44  
26.   Matti Suorsa Pudasjärven Urheilijat  FIN  8:08:00   1:00:19  
27.   Jarmo Kallio Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  8:55:00   1:00:49  
28.   Ismo Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  8:10:00   1:02:07  
29.   Heikki Nevalainen Rasti-Pielinen  FIN  8:46:00   1:02:31  
30.   Harri Viitasalo Riihimäen Suunnistajat  FIN  8:12:00   1:02:40  
31.   Olavi Heikkilä Itä-Hämeen Rasti  FIN  8:11:00   1:03:07  
32.   Kai Antell Keravan Urheilijat  FIN  8:17:00   1:03:35  
33.   Esko Töykkälä Lammin Säkiä  FIN  9:19:00   1:03:37  
34.   Roger Gustafsson Sweden  SWE  8:59:00   1:04:03  
35.   Heikki Kupila Pietarsaaren Hiihtäjät  FIN  8:14:00   1:04:39  
36.   Hannu Salomäki Hyvinkään Rasti  FIN  8:24:00   1:04:52  
37.   Juha Aho-Pynttäri Kuortaneen Kunto  FIN  9:23:00   1:05:06  
38.   Pentti Viitanen RastiPiikkiö  FIN  8:57:00   1:05:15  
39.   Uldis Bertuks Latvia  LAT  9:20:00   1:05:19  
40.   Tapani Ojala Kauhajoen Karhu  FIN  8:30:00   1:05:31  
41.   Sergey Murskij Russia  RUS  8:34:00   1:05:32  
42.   Veijo Kokkinen Saarijärven Pullistus  FIN  8:07:00   1:05:34  
43.   Mikko Numminen Epilän Esa  FIN  8:28:00   1:06:22  
44.   Ilpo Liimatainen Saarijärven Pullistus  FIN  8:45:00   1:06:25  
45.   Risto Iivonen Asikkalan Raikas  FIN  8:04:00   1:07:06  
46.   Martti Alanen Rasti-Kurikka  FIN  9:25:00   1:07:44  
47.   Pertti Koljonen Luumäen Rasti  FIN  8:25:00   1:09:22  
48.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  9:27:00   1:10:36  
49.   Kari Papinsaari Kangasala SK  FIN  9:26:00   1:10:40  
50.   Hannu Mäntykenttä Oulun Yliopiston Urheiluseura  FIN  9:07:00   1:11:34  
51.   Jukka Taimisto MS Parma  FIN  9:08:00   1:12:43  
52.   Heikki Liimatainen Riihimäen Suunnistajat  FIN  9:15:00   1:12:46  
53.   Håkan Kronberg IF Femman  FIN  8:50:00   1:13:59  
54.   Hannu Laitinen Lynx  FIN  9:21:00   1:14:17  
55.   Sergey Stulov Russia  RUS  8:05:00   1:15:01  
56.   Paul Poopuu Estonia  EST  8:03:00   1:15:27  
57.   Ari Lahtinen Päijät-Rasti  FIN  8:36:00   1:15:57  
58.   Ulrich Schefer Switzerland  SUI  9:02:00   1:16:35  
59.   Ari Kartaslammi Kyrös-Rasti  FIN  8:35:00   1:18:08  
60.   Göran Skogvik IK Kronan  FIN  9:01:00   1:19:44  
61.   Kari Pajunen Navi  FIN  8:16:00   1:20:53  
62.   Hannu Nurminen Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  8:31:00   1:21:00  
63.   Pekka Leskinen Lynx  FIN  9:16:00   1:22:12  
64.   Timo Liukko Enonkosken Urheilijat  FIN  8:15:00   1:27:12  
65.   Jukka Salonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  8:13:00   1:33:05  
66.   Hannu Lähteenmäki Hämeenlinnan Tarmo  FIN  8:06:00   1:39:39  
67.   Kalevi Lahti Itä-Hämeen Rasti  FIN  8:41:00   1:39:48  
68.   Tapani Vuorinen Kauhavan Wisa  FIN  9:09:00   1:57:06  
69.   Thomas Brodmann Switzerland  SUI  9:10:00   2:27:26  
70.   Viktor Rylov Russia  RUS  8:40:00   2:42:40  
   Esa Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  8:00:00   ej startad  
   Hannu Leppänen Rasti E4  FIN  8:01:00   ej startad  
   Hannu Matikainen Rastiketut  FIN  8:02:00   bröt  
   Raimo Jussila Haapaveden Urheilijat  FIN  8:38:00   ej startad  
   Reima Liikkanen Rastivarsat  FIN  8:44:00   ej startad  
   Sauli Joki Vetelin Urheilijat  FIN  8:56:00   ej startad  
   Felix Khramishev Russia  RUS  9:03:00   ej startad  
   Ari Tertsunen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:12:00   ej startad  
   Pentti Nurminen Rasti-Pielinen  FIN  9:14:00   ej startad  
   Timo Korpio Valkeakosken Haka  FIN  9:17:00   bröt  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English