IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H55AL 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
4,2 km
 
1.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  16:30:00   40:58  
2.   Kyösti Kukonlehto Valkeakosken Haka  FIN  15:54:00   45:52  
3.   Heikki Kupila Pietarsaaren Hiihtäjät  FIN  16:24:00   47:29  
4.   Ari Torniainen Lappeen Riento  FIN  15:18:00   48:48  
5.   Martti Herttua Lapuan Virkiä  FIN  16:26:00   49:18  
6.   Kari Kantanen Viitasaaren Suunta  FIN  15:22:00   50:19  
7.   Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:48:00   51:25  
8.   Heikki Liimatainen Riihimäen Suunnistajat  FIN  16:03:00   52:02  
9.   Henry Nyberg OK Orient  FIN  16:34:00   53:19  
10.   Hannu Arki Turun Metsänkävijät  FIN  15:28:00   53:24  
11.   Matti Suorsa Pudasjärven Urheilijat  FIN  15:52:00   53:32  
12.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  16:13:00   53:42  
13.   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  15:17:00   55:05  
14.   Jouko Paaso Perämeren Rasti  FIN  15:47:00   57:09  
15.   Tapani Ojala Kauhajoen Karhu  FIN  16:15:00   57:52  
16.   Raimo Jussila Haapaveden Urheilijat  FIN  15:11:00   58:24  
17.   Kari Koistinen Navi  FIN  16:06:00   58:41  
18.   Jukka Salonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  16:27:00   59:17  
19.   Jarmo Kallio Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  15:42:00   59:20  
20.   Esa Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  16:01:00   59:39  
21.   Uldis Bertuks Latvia  LAT  15:39:00   1:00:53  
22.   Esa Huhtanen Rasti-Jussit  FIN  15:16:00   1:00:56  
23.   Kai Antell Keravan Urheilijat  FIN  16:11:00   1:01:03  
24.   Ari Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  15:24:00   1:01:41  
25.   Heikki Nevalainen Rasti-Pielinen  FIN  15:49:00   1:02:07  
26.   Timo Liukko Enonkosken Urheilijat  FIN  15:45:00   1:03:19  
27.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  16:04:00   1:03:46  
28.   Eero Nurminen Suomusjärven Sisu  FIN  15:56:00   1:03:51  
29.   Hannu Nurminen Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  16:22:00   1:04:21  
30.   Pertti Koljonen Luumäen Rasti  FIN  15:19:00   1:04:24  
31.   Jarmo Ollila Akilles OK  FIN  16:18:00   1:04:53  
32.   Seppo Raatikainen Saarijärven Pullistus  FIN  15:40:00   1:05:15  
33.   Risto Iivonen Asikkalan Raikas  FIN  15:34:00   1:05:24  
34.   Jari Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  15:25:00   1:05:46  
35.   Hannu Matikainen Rastiketut  FIN  15:58:00   1:06:08  
36.   Hannu Salomäki Hyvinkään Rasti  FIN  16:33:00   1:06:15  
37.   Ismo Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:46:00   1:06:25  
38.   Hemmo Ahokoivu SK Pohjantähti  FIN  15:53:00   1:06:32  
39.   Kari Papinsaari Kangasala SK  FIN  15:10:00   1:06:48  
40.   Timo Ahonen Keuruun Kisailijat  FIN  16:19:00   1:06:57  
41.   Hannu Mäntykenttä Oulun Yliopiston Urheiluseura  FIN  16:14:00   1:07:21  
42.   Armin Bryner Switzerland  SUI  16:32:00   1:07:25  
43.   Esko Töykkälä Lammin Säkiä  FIN  15:55:00   1:08:49  
44.   Ari Kartaslammi Kyrös-Rasti  FIN  16:12:00   1:08:53  
45.   Felix Khramishev Russia  RUS  15:09:00   1:10:28  
46.   Mikko Numminen Epilän Esa  FIN  16:02:00   1:10:29  
47.   Sergey Murskij Russia  RUS  16:21:00   1:11:20  
48.   Mikko Eskola Tampereen Pyrintö  FIN  16:16:00   1:11:28  
49.   Hannu Laitinen Lynx  FIN  15:14:00   1:12:35  
50.   Harri Viitasalo Riihimäen Suunnistajat  FIN  15:59:00   1:13:08  
51.   Ari Lahtinen Päijät-Rasti  FIN  15:08:00   1:14:23  
52.   Ilpo Liimatainen Saarijärven Pullistus  FIN  16:35:00   1:15:36  
53.   Hannu Lähteenmäki Hämeenlinnan Tarmo  FIN  16:31:00   1:16:31  
54.   Ulrich Schefer Switzerland  SUI  15:31:00   1:17:54  
55.   Pentti Viitanen RastiPiikkiö  FIN  15:12:00   1:18:05  
56.   Göran Skogvik IK Kronan  FIN  15:37:00   1:19:45  
57.   Olavi Heikkilä Itä-Hämeen Rasti  FIN  16:25:00   1:20:36  
58.   Ari Tertsunen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:41:00   1:20:41  
59.   Veijo Kokkinen Saarijärven Pullistus  FIN  16:07:00   1:20:43  
60.   Sergey Stulov Russia  RUS  16:10:00   1:21:15  
61.   Kari Pajunen Navi  FIN  15:51:00   1:21:53  
62.   Nikolay Kovalenko Russia  RUS  16:29:00   1:22:51  
63.   Seppo Hurri Navi  FIN  15:30:00   1:23:30  
64.   Juha Aho-Pynttäri Kuortaneen Kunto  FIN  15:21:00   1:23:34  
65.   Timo Korpio Valkeakosken Haka  FIN  15:13:00   1:23:54  
66.   Kalevi Lahti Itä-Hämeen Rasti  FIN  15:33:00   1:27:29  
67.   Martti Alanen Rasti-Kurikka  FIN  15:26:00   1:30:44  
68.   Roger Gustafsson Sweden  SWE  15:23:00   1:34:27  
69.   Seppo Nissinen Kuopion Suunnistajat  FIN  15:44:00   1:36:38  
70.   Tapani Vuorinen Kauhavan Wisa  FIN  15:27:00   1:46:28  
71.   Håkan Kronberg IF Femman  FIN  16:20:00   1:56:55  
72.   Thomas Brodmann Switzerland  SUI  15:50:00   2:19:52  
   Pekka Leskinen Lynx  FIN  15:20:00   bröt  
   Pentti Nurminen Rasti-Pielinen  FIN  15:29:00   ej startad  
   Reima Liikkanen Rastivarsat  FIN  15:32:00   ej startad  
   Jukka Taimisto MS Parma  FIN  15:35:00   disk  
   Sauli Joki Vetelin Urheilijat  FIN  15:36:00   ej startad  
   Matti Tikkanen Lammin Säkiä  FIN  15:38:00   disk  
   Hannu Kuusela Tampereen Pyrintö  FIN  15:43:00   ej startad  
   Hannu Leppänen Rasti E4  FIN  16:08:00   ej startad  
   Paul Poopuu Estonia  EST  16:09:00   ej startad  
   Viktor Rylov Russia  RUS  16:23:00   ej startad  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English