IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H55AL 2. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
4,1 km
 
1.   Kyösti Kukonlehto Valkeakosken Haka  FIN  11:40:00   27:06  
2.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  11:56:00   27:49  
3.   Ari Torniainen Lappeen Riento  FIN  12:24:00   28:09  
4.   Raimo Jussila Haapaveden Urheilijat  FIN  12:08:00   28:14  
5.   Heikki Liimatainen Riihimäen Suunnistajat  FIN  11:35:00   31:06  
6.   Matti Tikkanen Lammin Säkiä  FIN  12:10:00   31:12  
7.   Henry Nyberg OK Orient  FIN  11:54:00   31:17  
8.   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  12:22:00   31:41  
9.   Jukka Salonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  11:51:00   31:51  
10.   Ari Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  11:42:00   31:53  
10.   Seppo Hurri Navi  FIN  12:12:00   31:53  
12.   Kari Kantanen Viitasaaren Suunta  FIN  11:28:00   31:55  
13.   Eero Nurminen Suomusjärven Sisu  FIN  11:13:00   33:00  
14.   Paul Poopuu Estonia  EST  11:30:00   33:37  
15.   Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna  FIN  11:55:00   33:42  
16.   Matti Suorsa Pudasjärven Urheilijat  FIN  12:16:00   34:15  
17.   Nikolay Kovalenko Russia  RUS  11:06:00   34:23  
18.   Timo Ahonen Keuruun Kisailijat  FIN  11:25:00   34:54  
19.   Hemmo Ahokoivu SK Pohjantähti  FIN  11:00:00   35:01  
19.   Timo Liukko Enonkosken Urheilijat  FIN  12:11:00   35:01  
21.   Esa Huhtanen Rasti-Jussit  FIN  11:44:00   35:20  
22.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  11:03:00   35:27  
23.   Hannu Arki Turun Metsänkävijät  FIN  11:27:00   35:39  
24.   Seppo Raatikainen Saarijärven Pullistus  FIN  11:22:00   35:51  
25.   Kari Papinsaari Kangasala SK  FIN  11:34:00   37:00  
25.   Kari Koistinen Navi  FIN  12:20:00   37:00  
27.   Esa Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  12:15:00   37:01  
28.   Jouko Paaso Perämeren Rasti  FIN  11:04:00   37:02  
29.   Uldis Bertuks Latvia  LAT  11:50:00   37:16  
30.   Hannu Nurminen Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  11:53:00   37:22  
31.   Heikki Nevalainen Rasti-Pielinen  FIN  11:15:00   37:28  
32.   Ari Kartaslammi Kyrös-Rasti  FIN  11:10:00   37:30  
33.   Kai Antell Keravan Urheilijat  FIN  12:06:00   37:56  
34.   Martti Herttua Lapuan Virkiä  FIN  11:36:00   38:40  
35.   Jarmo Ollila Akilles OK  FIN  11:16:00   38:55  
36.   Armin Bryner Switzerland  SUI  11:57:00   39:01  
37.   Sauli Joki Vetelin Urheilijat  FIN  12:14:00   39:29  
38.   Martti Alanen Rasti-Kurikka  FIN  11:47:00   39:36  
39.   Mikko Numminen Epilän Esa  FIN  11:07:00   39:42  
40.   Harri Viitasalo Riihimäen Suunnistajat  FIN  12:21:00   40:11  
41.   Jari Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  11:32:00   40:29  
42.   Ismo Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:09:00   40:41  
43.   Felix Khramishev Russia  RUS  12:02:00   40:45  
44.   Hannu Laitinen Lynx  FIN  11:49:00   41:00  
45.   Pertti Koljonen Luumäen Rasti  FIN  12:03:00   41:07  
46.   Hannu Mäntykenttä Oulun Yliopiston Urheiluseura  FIN  11:38:00   41:31  
47.   Pentti Viitanen RastiPiikkiö  FIN  11:37:00   41:40  
48.   Risto Iivonen Asikkalan Raikas  FIN  12:01:00   41:44  
49.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  11:26:00   42:49  
50.   Hannu Matikainen Rastiketut  FIN  12:23:00   43:06  
51.   Jukka Taimisto MS Parma  FIN  11:18:00   43:35  
52.   Olavi Heikkilä Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:00:00   43:59  
53.   Kari Pajunen Navi  FIN  12:18:00   44:05  
54.   Hannu Lähteenmäki Hämeenlinnan Tarmo  FIN  11:52:00   44:50  
55.   Ilpo Liimatainen Saarijärven Pullistus  FIN  11:11:00   44:52  
56.   Hannu Salomäki Hyvinkään Rasti  FIN  11:48:00   44:54  
57.   Ari Tertsunen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  12:05:00   45:17  
58.   Sergey Murskij Russia  RUS  11:12:00   45:43  
59.   Pekka Leskinen Lynx  FIN  11:45:00   46:09  
60.   Tapani Vuorinen Kauhavan Wisa  FIN  11:29:00   46:25  
61.   Ari Lahtinen Päijät-Rasti  FIN  11:58:00   46:37  
62.   Tapani Ojala Kauhajoen Karhu  FIN  11:02:00   47:09  
63.   Göran Skogvik IK Kronan  FIN  11:09:00   48:38  
64.   Håkan Kronberg IF Femman  FIN  11:43:00   49:36  
65.   Sergey Stulov Russia  RUS  12:25:00   50:16  
66.   Jarmo Kallio Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  11:08:00   50:41  
67.   Timo Korpio Valkeakosken Haka  FIN  11:59:00   50:44  
68.   Heikki Kupila Pietarsaaren Hiihtäjät  FIN  11:31:00   53:34  
69.   Veijo Kokkinen Saarijärven Pullistus  FIN  12:17:00   55:38  
70.   Kalevi Lahti Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:27:00   57:06  
71.   Seppo Nissinen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:01:00   57:43  
72.   Ulrich Schefer Switzerland  SUI  11:05:00   1:02:01  
73.   Thomas Brodmann Switzerland  SUI  11:23:00   1:15:02  
   Reima Liikkanen Rastivarsat  FIN  11:17:00   ej startad  
   Esko Töykkälä Lammin Säkiä  FIN  11:19:00   disk  
   Pentti Nurminen Rasti-Pielinen  FIN  11:21:00   ej startad  
   Mikko Eskola Tampereen Pyrintö  FIN  11:33:00   ej startad  
   Viktor Rylov Russia  RUS  11:46:00   ej startad  
   Roger Gustafsson Sweden  SWE  12:07:00   ej startad  
   Hannu Kuusela Tampereen Pyrintö  FIN  12:19:00   ej startad  
   Hannu Leppänen Rasti E4  FIN  12:26:00   ej startad  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English