IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H55AL 1. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
4,7 km
 
1.   Kyösti Kukonlehto Valkeakosken Haka  FIN  16:12:00   29:46  
2.   Markku Piironen Kalevan Rasti  FIN  16:11:00   33:58  
3.   Raimo Jussila Haapaveden Urheilijat  FIN  17:14:00   34:51  
4.   Ulf Meriheinä IF Sibbo-Vargarna  FIN  17:27:00   35:00  
5.   Eero Nurminen Suomusjärven Sisu  FIN  17:26:00   35:52  
6.   Hannu Matikainen Rastiketut  FIN  16:51:00   37:00  
7.   Matti Tikkanen Lammin Säkiä  FIN  17:04:00   37:02  
8.   Matti Suorsa Pudasjärven Urheilijat  FIN  16:54:00   37:25  
9.   Hannu Arki Turun Metsänkävijät  FIN  16:36:00   37:37  
10.   Henry Nyberg OK Orient  FIN  16:25:00   37:43  
11.   Pekka Valkonen Kangasniemen Kalske  FIN  16:59:00   37:45  
12.   Ismo Nopanen Vehkalahden Veikot  FIN  16:43:00   38:58  
13.   Kai Antell Keravan Urheilijat  FIN  16:48:00   39:20  
14.   Heikki Liimatainen Riihimäen Suunnistajat  FIN  16:18:00   39:49  
15.   Seppo Hurri Navi  FIN  16:23:00   40:10  
16.   Ari Virekunnas Tampereen Pyrintö  FIN  17:06:00   40:41  
17.   Nikolay Kovalenko Russia  RUS  16:37:00   40:43  
18.   Ari Torniainen Lappeen Riento  FIN  16:34:00   40:50  
19.   Seppo Raatikainen Saarijärven Pullistus  FIN  17:15:00   40:59  
20.   Jukka Salonen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  16:42:00   41:03  
21.   Uldis Bertuks Latvia  LAT  16:21:00   41:16  
22.   Tapani Ojala Kauhajoen Karhu  FIN  17:17:00   41:48  
23.   Esa Kuukka Tampereen Pyrintö  FIN  16:53:00   41:52  
24.   Martti Herttua Lapuan Virkiä  FIN  16:19:00   41:53  
25.   Jarmo Ollila Akilles OK  FIN  17:08:00   42:12  
26.   Hannu Nurminen Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  16:20:00   42:16  
27.   Heikki Kupila Pietarsaaren Hiihtäjät  FIN  17:07:00   42:50  
28.   Paul Poopuu Estonia  EST  17:32:00   42:58  
29.   Seppo Nissinen Kuopion Suunnistajat  FIN  17:00:00   43:03  
30.   Hannu Salomäki Hyvinkään Rasti  FIN  16:24:00   43:37  
31.   Esa Huhtanen Rasti-Jussit  FIN  17:20:00   44:03  
32.   Kari Koistinen Navi  FIN  16:33:00   44:40  
33.   Jarmo Kallio Pälkäneen Luja-Lukko  FIN  17:21:00   44:56  
34.   Jouko Paaso Perämeren Rasti  FIN  17:19:00   45:00  
35.   Viktor Rylov Russia  RUS  16:15:00   45:23  
36.   Olavi Heikkilä Itä-Hämeen Rasti  FIN  16:35:00   45:56  
37.   Heikki Nevalainen Rasti-Pielinen  FIN  17:18:00   46:21  
37.   Jari Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  17:28:00   46:21  
39.   Timo Ahonen Keuruun Kisailijat  FIN  16:28:00   46:22  
40.   Sauli Joki Vetelin Urheilijat  FIN  16:16:00   46:46  
41.   Hemmo Ahokoivu SK Pohjantähti  FIN  17:34:00   47:25  
42.   Ari Kartaslammi Kyrös-Rasti  FIN  17:16:00   47:42  
43.   Esa Laine Tampereen Pyrintö  FIN  16:14:00   48:27  
44.   Hannu Mäntykenttä Oulun Yliopiston Urheiluseura  FIN  16:08:00   49:09  
44.   Pertti Koljonen Luumäen Rasti  FIN  17:25:00   49:09  
46.   Roger Gustafsson Sweden  SWE  16:39:00   49:10  
46.   Risto Iivonen Asikkalan Raikas  FIN  17:29:00   49:10  
48.   Mikko Numminen Epilän Esa  FIN  17:31:00   49:29  
49.   Ismo Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  17:12:00   49:49  
50.   Esko Töykkälä Lammin Säkiä  FIN  16:32:00   50:06  
51.   Felix Khramishev Russia  RUS  16:50:00   50:08  
52.   Jukka Taimisto MS Parma  FIN  17:10:00   50:38  
53.   Martti Alanen Rasti-Kurikka  FIN  16:31:00   51:46  
54.   Göran Skogvik IK Kronan  FIN  17:22:00   52:08  
55.   Sergey Murskij Russia  RUS  17:03:00   52:10  
56.   Armin Bryner Switzerland  SUI  16:10:00   53:38  
57.   Timo Liukko Enonkosken Urheilijat  FIN  17:05:00   53:46  
58.   Pentti Viitanen RastiPiikkiö  FIN  17:23:00   54:19  
59.   Mikko Eskola Tampereen Pyrintö  FIN  16:17:00   54:30  
60.   Tapani Vuorinen Kauhavan Wisa  FIN  17:13:00   56:22  
61.   Kari Papinsaari Kangasala SK  FIN  17:02:00   56:39  
62.   Kari Pajunen Navi  FIN  16:52:00   56:52  
63.   Hannu Lähteenmäki Hämeenlinnan Tarmo  FIN  16:47:00   57:01  
64.   Ilpo Liimatainen Saarijärven Pullistus  FIN  16:30:00   57:55  
65.   Ari Tertsunen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  16:09:00   59:16  
66.   Sergey Stulov Russia  RUS  16:26:00   1:00:28  
67.   Timo Korpio Valkeakosken Haka  FIN  16:40:00   1:01:30  
68.   Håkan Kronberg IF Femman  FIN  16:13:00   1:07:01  
68.   Kalevi Lahti Itä-Hämeen Rasti  FIN  16:22:00   1:07:01  
70.   Hannu Laitinen Lynx  FIN  16:46:00   1:11:08  
71.   Ari Lahtinen Päijät-Rasti  FIN  17:33:00   1:11:19  
72.   Ulrich Schefer Switzerland  SUI  17:30:00   1:14:17  
73.   Veijo Kokkinen Saarijärven Pullistus  FIN  16:49:00   1:15:27  
74.   Thomas Brodmann Switzerland  SUI  16:45:00   1:23:33  
75.   Pekka Leskinen Lynx  FIN  16:56:00   1:25:50  
   Hannu Leppänen Rasti E4  FIN  16:29:00   ej startad  
   Pentti Nurminen Rasti-Pielinen  FIN  17:09:00   ej startad  
   Reima Liikkanen Rastivarsat  FIN  17:35:00   ej startad  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English