IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H12 3. dag

Smart Follow

        Starttid Mål
2,6 km
 
1.   Juuso Viskari Hiidenkiertäjät  FIN  14:58:00   15:08  
2.   Niklas Ekström MS Parma  FIN  13:34:00   16:35  
3.   Jarkko Rantoja Rastiketut  FIN  14:21:00   16:54  
4.   Kylian Wymer France  FRA  15:42:00   17:43  
5.   Paavo Heinonen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:01:00   17:53  
6.   Severi Oikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:14:00   17:58  
7.   Juho Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  13:32:00   18:11  
8.   Sami Raitola Lynx  FIN  13:52:00   18:14  
9.   Ilari Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  14:41:00   18:15  
10.   Matias Maijala Lapin Veikot  FIN  14:04:00   18:25  
11.   Touko Seppä Turun Suunnistajat  FIN  14:01:00   18:31  
12.   Topias Arola Paimion Rasti  FIN  14:19:00   18:47  
13.   Aaro Ojala Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:03:00   19:27  
14.   Antti Rissanen Tampereen Pyrintö  FIN  14:06:00   19:29  
15.   Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö  FIN  15:36:00   19:39  
16.   Kalle Isoaho Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:25:00   19:43  
17.   Niko Hemminki Rasti-Jussit  FIN  14:36:00   20:09  
18.   Wille Laitamäki Hiidenkiertäjät  FIN  15:45:00   20:16  
19.   Seeti Salonen Valkeakosken Haka  FIN  16:00:00   20:17  
20.   Olli Koivumäki Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:06:00   20:19  
21.   Emil Piippo Kangasala SK  FIN  14:23:00   20:25  
22.   Kristian Boström Lynx  FIN  15:04:00   20:26  
23.   Eetu Petrelius Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:05:00   20:29  
24.   Vladislav Vikentyev Russia  RUS  14:46:00   20:34  
25.   Roope Pöyry SK Pohjantähti  FIN  15:28:00   20:53  
26.   Alex Virtala Pargas IF  FIN  13:38:00   20:59  
27.   Eetu Lakanen Perhon Kiri  FIN  15:09:00   21:20  
28.   Vyacheslav Kotov Russian  RUS  15:32:00   21:22  
29.   Janis Hutzli Switzerland  SUI  13:49:00   21:25  
30.   Tatu Heiskanen Sonkajärven Pahka  FIN  15:01:00   21:27  
31.   Matias Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:02:00   21:36  
32.   Eetu Korhonen SK Vuoksi  FIN  14:30:00   21:37  
33.   Joona Lindgren Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  14:35:00   21:46  
34.   Antti-Jussi Oksa Tarpian Suunta  FIN  14:17:00   21:54  
35.   Matias Maronen Lynx  FIN  15:57:00   21:59  
36.   Seeti Kyllönen Kuhmon Peurat  FIN  14:28:00   22:16  
37.   Klaus Haanpää Paimion Rasti  FIN  16:03:00   22:17  
38.   Hannu Malinen Kuhmon Peurat  FIN  14:47:00   22:22  
39.   Ragnar Rooba Estonia  EST  14:31:00   22:23  
40.   Kristian Ketola Koovee  FIN  15:16:00   22:24  
41.   Aleksi Karttila MS Parma  FIN  15:48:00   22:26  
42.   Kasimir Niinimäki Kyrös-Rasti  FIN  14:00:00   22:34  
43.   Jari Suter Switzerland  SUI  14:51:00   22:39  
44.   Atte Ikola Helsingin Suunnistajat  FIN  14:09:00   22:44  
45.   Eemeli Kokkonen Kajaanin Suunnistajat  FIN  15:07:00   22:45  
46.   Antti Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  15:54:00   22:51  
47.   Lauri Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:37:00   23:03  
48.   Samuli Rousku MS Parma  FIN  15:17:00   23:12  
49.   Aaro Takanen Vehkalahden Veikot  FIN  15:03:00   23:13  
50.   Rasmus Toivanen Hiidenkiertäjät  FIN  15:19:00   23:18  
51.   Aaro Kiero Lappeen Riento  FIN  15:10:00   23:20  
52.   Otso Pajuoja Espoon Suunta  FIN  15:35:00   23:25  
53.   Jonny Donner OK77  FIN  15:52:00   23:45  
54.   Juho Nieminen Tampereen Pyrintö  FIN  15:05:00   23:49  
55.   Eelis Johansson OK Orient  FIN  15:29:00   24:09  
56.   Elias Lyytinen Olavin Rasti  FIN  15:26:00   24:10  
56.   Ilari Laakso Rajamäen Rykmentti  FIN  15:49:00   24:10  
58.   Timofey Zhitenev Russia  RUS  14:22:00   24:13  
59.   Topias Uusitalo Espoon Akilles  FIN  14:42:00   24:14  
60.   Paulus Hanhijärvi Espoon Akilles  FIN  14:56:00   24:36  
61.   Matti Laasanen Laihian Luja  FIN  13:41:00   24:52  
61.   Touko Saranpää Rasti-Jussit  FIN  15:55:00   24:52  
63.   Kristian Rosenblad Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:13:00   24:57  
64.   Aatu Hirvikallio Luumäen Rasti  FIN  15:33:00   25:10  
65.   Daniil Danchishev Russia  RUS  15:41:00   25:49  
66.   Juho Kangas Lapuan Virkiä  FIN  13:59:00   25:57  
67.   Veeti Miikki SK Vuoksi  FIN  15:53:00   26:02  
68.   Alexey Bolotov Russia  RUS  13:40:00   26:03  
69.   Ivan Kuptsov Russia  RUS  14:14:00   26:04  
70.   Eetu Järvitalo Haukiputaan Heitto  FIN  14:40:00   26:12  
71.   Oskari Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  15:00:00   26:17  
72.   Joni Loikkanen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:36:00   26:26  
73.   Eeli Kontola Lapuan Virkiä  FIN  14:13:00   26:38  
74.   Thomas Westerholm Vesaisen Pojat  FIN  14:59:00   26:42  
75.   Valtteri Kankainen Sotkamon Jymy  FIN  13:48:00   26:47  
75.   Antti Sorsa Pihkaniskat  FIN  15:27:00   26:47  
77.   Dmitry Nesterruk Russia  RUS  15:08:00   27:05  
78.   Wertti Autio Hyvinkään Rasti  FIN  14:55:00   27:22  
79.   Samuli Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  15:58:00   27:28  
80.   Anton Hamppu Helsingin Suunnistajat  FIN  15:30:00   27:35  
81.   Anton Egorov Russia  RUS  14:16:00   27:57  
82.   Lauri Aaltonen Hyvinkään Rasti  FIN  13:55:00   28:15  
83.   Akseli Konttila Koovee  FIN  15:12:00   28:16  
84.   Andri Jordi Switzerland  SUI  15:39:00   28:46  
85.   Sergey Vasiliev Russia  RUS  15:23:00   29:19  
86.   Eeka Husu SK Vuoksi  FIN  13:54:00   29:32  
87.   Kalle Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  14:37:00   30:07  
88.   Sakari Jokikokko Pudasjärven Urheilijat  FIN  15:22:00   30:11  
89.   Eetu Koskela Halsuan Toivo  FIN  13:35:00   30:20  
90.   Mikko Määttälä Espoon Suunta  FIN  14:24:00   31:01  
91.   Matti Kallio Keravan Urheilijat  FIN  13:56:00   31:02  
92.   Mikael Koivisto Kymin Suunnistajat  FIN  13:39:00   31:06  
92.   Topias Ahola Kangasala SK  FIN  13:43:00   31:06  
94.   Dmitry Stepanov Russia  RUS  13:51:00   31:46  
95.   Sampo-Tapio Raivio Suunta Jyväskylä  FIN  15:56:00   31:52  
96.   Ivan Lashkov Russia  RUS  14:34:00   32:03  
97.   Josef Höglund IK Falken  FIN  13:42:00   33:08  
98.   Oskar Haapala Rajamäen Rykmentti  FIN  13:47:00   33:13  
99.   Otso Hursti Espoon Suunta  FIN  15:37:00   33:16  
100.   Mitri Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  14:10:00   33:38  
101.   Santeri Seppälä Tuusulan Voima-Veikot  FIN  14:11:00   33:48  
102.   Anton Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  13:58:00   33:50  
103.   Roni Nevala Teuvan Rivakka  FIN  14:44:00   34:13  
104.   Otto Kuusela Rastivarsat  FIN  14:33:00   34:16  
105.   Pauli Häkli Lynx  FIN  13:30:00   34:24  
106.   Leonid Koltunov Russia  RUS  14:32:00   34:40  
107.   Mikhail Shlikhter Russia  RUS  15:43:00   34:45  
108.   Juho Leiniö Pihkaniskat  FIN  14:20:00   35:27  
109.   Ilari Koskenmäki Porvoon Urheilijat  FIN  15:18:00   35:40  
110.   Samuli Peltola Keuruun Kisailijat  FIN  14:54:00   36:34  
111.   Mikhail Ushakov Russia  RUS  13:33:00   36:59  
112.   Illia Beliavtsev Russia  RUS  14:43:00   38:01  
113.   Eero Korhonen Suunta Jyväskylä  FIN  14:15:00   38:05  
114.   Matti Rintanen Kangasala SK  FIN  14:39:00   38:14  
115.   Tommi Viilo Tampereen Pyrintö  FIN  15:11:00   38:59  
116.   Rasmus Mäkinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:53:00   39:10  
117.   Oskari Reijonen Porvoon Urheilijat  FIN  13:44:00   39:29  
118.   Miska Riissanen Espoon Akilles  FIN  15:02:00   39:47  
119.   Eino Mänttäri Joutsenon Kullervo  FIN  14:12:00   39:57  
120.   Alexey Shilkin Russia  RUS  13:46:00   40:19  
121.   Juho Varkoi Kangasniemen Kalske  FIN  13:57:00   40:48  
122.   Livio Koster Switzerland  SUI  14:49:00   41:20  
123.   Georgii Iasenev Russia  RUS  14:29:00   41:33  
124.   Oskari Lahtinen Keuruun Kisailijat  FIN  14:38:00   41:36  
125.   Henrik Peltonen Lappeen Riento  FIN  15:51:00   42:21  
126.   Eero Karjanlahti Rasti-Jussit  FIN  15:25:00   42:48  
127.   Harri Niemi Asikkalan Raikas  FIN  14:50:00   43:30  
128.   Aapo Pasanen Rasti-Jussit  FIN  15:44:00   44:29  
129.   Daniil Shelkovskiy Russia  RUS  13:53:00   44:37  
130.   Riku Kaataja Vaasan Suunnistajat  FIN  14:26:00   44:53  
131.   Eerik Aaltio Valkeakosken Haka  FIN  14:07:00   46:42  
132.   Vili Olkkonen Kangasala SK  FIN  15:20:00   47:44  
133.   Niilo Niska Lapuan Virkiä  FIN  15:59:00   49:59  
134.   Artemii Egorov Russia  RUS  15:50:00   50:48  
135.   Lasse Friman Solf IK  FIN  15:38:00   58:39  
136.   Pavel Ivanov Russia  RUS  14:48:00   1:03:48  
137.   Ruslan Shakirov Russia  RUS  14:18:00   1:30:21  
   Tommi Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  13:31:00   ej startad  
   Saku Salovaara SK Pohjantähti  FIN  13:45:00   ej startad  
   Topi Laakso Suunta Jyväskylä  FIN  13:50:00   disk  
   Ville Nisula Teuvan Rivakka  FIN  14:02:00   ej startad  
   Elias Nurmi Rastiketut  FIN  14:45:00   bröt  
   Adrey Borevich Russia  RUS  14:52:00   ej startad  
   Vitaly Ivanov Russia  RUS  14:57:00   ej startad  
   Eemeli Karjanlahti Rasti-Jussit  FIN  15:31:00   disk  
   Elias Sopo Kuopion Suunnistajat  FIN  15:46:00   ej startad  
   Andrey Berevich Russia  RUS  15:47:00   ej startad  
   Lauri Puupponen Espoon Suunta  FIN  16:04:00   disk  
Form av resultaten:
Suomi  Svenska  English