IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

C-lyhyt

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
2,6 km
 
1.   Oiva Rasimus     14:49:40   26:30  
2.   Heli Laine KauKa    14:11:02   26:37  
3.   Johanna Määttälä EsSu    15:19:18   26:38  
4.   Samuli Makilä Raska    13:46:46   28:27  
5.   Hanna Samposalo Kangasala SK  FIN  14:37:09   29:58  
6.   Jarmo Haarala YK    14:55:15   30:22  
7.   Harri Tienhaara HaHe    15:06:39   30:33  
8.   Tanja Salo HS    13:44:33   30:35  
9.   Juuso Kinnunen MU    15:00:34   31:48  
10.   Janita Savolainen KS    16:03:00   31:51  
11.   Jarmo Hämäläinen KoS    14:59:11   31:57  
12.   Anne Ilkko     15:16:44   32:21  
13.   Konsta Kärkkäinen Ohkolan eka    15:09:38   32:28  
14.   Katariina Ruutala IiSvi    13:55:23   32:43  
15.   Noora Lindberg SomEsa    13:42:24   32:46  
16.   Laura Lindberg SomeronEsa    13:42:25   32:49  
17.   Pia Bergström OK Kristina    16:15:58   33:02  
18.   Kirsi Lehtonen HauSi    16:01:28   33:11  
19.   Liisa Ketola     15:22:28   33:26  
20.   Satu Parkkila PudU    13:11:10   33:32  
21.   Suvi Mäkilä KanSu    13:46:49   34:36  
22.   Ilkka Mäkilä Rastikarhut    13:46:44   34:41  
23.   Essi Lautamäki HLS    13:02:44   35:08  
24.   Helena Sallila HS    16:01:26   35:19  
25.   Jaakko Päivike RaPi    14:24:57   36:05  
25.   Heli Lempiäinen     15:10:12   36:05  
27.   Eva Isaksson OK Skogshjortarna    14:58:44   36:11  
28.   Jouni Harju YK    13:03:13   36:12  
29.   Pauli Savolainen     13:44:48   36:18  
30.   Ira Kantelinen     14:47:13   36:28  
31.   Mikko Maukonen     15:28:39   36:33  
32.   Tuija Parkkisenniemi VetU    14:41:14   36:43  
33.   Annika Tikkanen LamSä    13:33:12   37:05  
34.   Jenni Lappi Essu    14:46:21   37:08  
35.   Anastasiia Lesehik Kuzmolovo 110%    14:00:46   37:24  
36.   Ritva Mäki-Mantila-Pasanen Ra-Ju    15:38:08   38:09  
37.   Johanna Mäenpää Keihäs    13:22:21   38:21  
38.   Helena Liuha IPR    15:59:28   38:30  
39.   Minna-Mari Reunanen TP    13:45:57   38:40  
39.   Elina Kuittinen ProSuomi    16:05:07   38:40  
41.   Pertti Välikangas TEKLI    13:09:19   38:43  
42.   Outi Jumisko     14:40:59   38:51  
43.   Anita Somppi LaihLu    14:41:05   38:53  
44.   Ulla Pietilä     13:14:21   38:54  
45.   Ella Hilska Kara    13:30:27   39:08  
46.   Kristiina Lehtosaari HaHe    13:41:42   39:11  
47.   Juhani Vuorimaa TurSa    14:23:58   39:12  
48.   Tuula Volotinen ILU    13:01:59   39:13  
49.   Tiina Mäenpää Keihäs    13:22:17   39:17  
50.   Eeva-Maria Fränti YKV    14:48:36   39:18  
51.   Marjo Haaranen ILU    13:01:52   39:21  
52.   Pentti Jytilä RR    16:16:52   39:26  
53.   Marja Koski KooVee    13:24:36   39:40  
54.   Ellamari Ojala Ullv.Ura    13:42:01   40:01  
55.   Heli Katajamäki     14:24:48   40:02  
56.   Dana Belakova Ziemelkurzeme OK    14:08:11   40:23  
57.   Sari Nuolioja OYS Vapari    14:12:05   40:46  
58.   Iida Lilleberg KHS    13:35:31   41:05  
59.   Helmi Lilleberg KHS    13:35:29   41:07  
59.   Viivi Virtanen     13:48:08   41:07  
59.   Tonya Zoytheva Lytkarino K2    15:11:32   41:07  
62.   Hanna-Mari Koivukoski     13:04:04   41:36  
63.   Marja Suutarinen ViRus    13:03:51   42:06  
64.   Päivi Turkki ORa    13:08:51   42:07  
65.   Fikret Gubukcu Turkey Gelisin GSK    14:48:49   42:25  
66.   Maria Isolahti     15:54:53   42:34  
67.   Patrik Pietiläinen PeRa    15:40:29   42:35  
68.   Seppo Säkkinen PaltU    13:03:11   42:51  
69.   Arja Kallio KeU    16:26:01   42:55  
70.   Marika Lappi     15:55:08   43:03  
71.   Tero Heikkilä     14:47:59   43:06  
72.   Eero Vuorinen LHR    13:52:52   43:17  
73.   Laura Isokääntä KaJu    13:32:27   43:30  
74.   Annika Orre Ylivieskan Kuula    14:33:12   43:34  
75.   Eemeli Tusa     13:55:56   43:35  
76.   Sari Lotvonen SalRe    13:19:19   43:39  
76.   Esko Turunen KauKa    14:57:05   43:39  
78.   Sanna-Mari Peittinen KaJu    14:33:06   43:42  
79.   Karri Svetloff     15:05:24   43:44  
80.   Heikki Kariniemi PeRa    13:04:09   43:51  
81.   Leena Korhonen RasTiimi    14:13:02   43:57  
82.   Kaija Salonpää OuHu    14:33:54   44:14  
83.   Kristiina Karelo     13:11:29   44:15  
84.   Johanna Välimaa OrPo    14:31:41   44:27  
85.   Heikki Hyvönen     13:09:29   44:28  
86.   Eija Tani     13:14:47   44:29  
87.   Päivi Rötsä     13:18:36   44:31  
88.   Pekka Laine HPV    13:09:24   44:36  
89.   Merja Loikkanen SaSu    13:11:49   44:37  
90.   Riitta Lukkarinen SK Pohjantähti    13:55:11   44:39  
91.   Petri Saari LLL    13:08:09   45:00  
92.   Juha Venesmäki LLL    13:08:00   45:07  
92.   Pirjo Partanen HyRa    14:04:36   45:07  
94.   Alena Klimentyev     13:07:36   45:10  
95.   Kauri Litja RaVi    13:01:46   45:18  
95.   Leevi Rönkkö     13:05:46   45:18  
97.   Sari Similä     14:03:09   45:23  
98.   Matti Koski KooVee    13:23:20   45:27  
99.   Jani Manderbacka     14:10:05   45:31  
100.   Mette Soininen     13:55:44   45:32  
101.   Kristiina Kairamo HIKI    14:38:02   45:33  
102.   Ella Toivonen     14:58:49   45:35  
103.   Emmi Välke     13:13:58   45:39  
103.   Riitia Ylihärsilä TeuRi    13:35:54   45:39  
105.   Ari Soininen     13:55:40   45:52  
106.   Vappu Kääriä KYS    16:00:21   46:11  
107.   Reeta-Mari Eura MS Parma    15:48:26   46:16  
107.   Rami Eura MS Parma    15:48:29   46:16  
109.   Hanna Rousku MS Parma    16:22:13   46:17  
110.   Eeva Lehtola-Hirvonen        46:21  
111.   Saule Ibrayev   KAZ  13:05:40   46:23  
112.   Jaana Klinga LS-37    15:04:27   46:38  
113.   Tiina Hukkanen     13:07:51   46:43  
114.   Kati Haarala SalRe    13:07:48   46:44  
115.   Miika Teini RA-LU    14:42:57   46:52  
115.   Salla Maijala     15:32:30   46:52  
117.   Kaija Heittola Rasku    14:11:35   47:22  
118.   Liisa Lehikoinen Essu    15:16:28   47:30  
119.   Alexander Wyss OLK Fricktal    16:08:43   47:33  
120.   Hannele Kuusisto     13:55:21   47:41  
120.   Tanja Hirvonen Ylöjärvi    14:03:56   47:41  
122.   Anu Kaltiainen YV-Kuula    14:46:10   47:42  
123.   Oili Juutila     14:17:45   47:45  
124.   Rauno Pyykkönen SoumRa    13:39:15   47:47  
125.   Niko-Petter Pakkinen YKV    13:11:47   47:52  
126.   Kaija Hirvikorpi     13:34:35   47:56  
127.   Kirsti Laitinen     13:34:34   48:04  
128.   Essi Ruuskanen MU    15:24:26   48:18  
129.   Riitta Aumo Kalvolan keihäs    13:01:38   48:29  
130.   Eva Kallio Kalvolan keihäs    13:01:45   48:34  
131.   Mirva Ståhl HyRa    16:07:21   48:35  
132.   Maarit Qvist KoskRi    14:07:18   48:38  
133.   Päivi Saukkonen Pihkaniskat    14:00:30   48:44  
134.   Ina Simader Askö Henndorf    13:54:29   48:52  
135.   Jyri Mikkonen RaVa    15:17:39   48:53  
136.   Anu Salokangas Esak    14:17:19   49:01  
137.   Janne Paloniemi SalRe    16:02:58   49:24  
138.   Aino Borgenström HyRa    15:47:14   49:26  
138.   Miska Kuusikko SalRe    16:02:47   49:26  
140.   Aino Paloniemi SalRe    16:02:52   49:34  
141.   Leena Kunnas KaukaanLyly    13:37:25   49:40  
142.   Kiira Karvonen Lynx    13:29:29   49:41  
143.   Evliina Kulmala RR    14:21:30   49:43  
144.   Paula Lammi SalRe    14:33:44   49:48  
145.   Pinja Tolonen SaRa    14:44:39   49:59  
146.   Sirpa Tilja LapVe    13:06:57   50:03  
147.   Maire Tervo LapVe    13:06:54   50:06  
148.   Sylvi Numminen     14:22:17   50:13  
149.   Visherskya Nastya Belye nochi    13:36:04   50:39  
150.   Helena Raatikainen Rasti E4    14:07:06   51:03  
151.   Helmi Koistinen NATE    16:22:46   51:05  
152.   Marja Virkkula SK Pohjantähti    14:45:55   51:31  
153.   Ritva Immonen Hanka    15:36:16   51:41  
154.   Maija Heiskanen     15:00:39   51:44  
155.   Katariina Varis KoskRi    15:11:27   52:03  
156.   Jarkko Huru LapSu    13:35:59   52:19  
157.   Aapo Tepsa LAVE    14:10:57   52:25  
158.   Ritva Nurminen SuSu    15:08:04   52:26  
159.   Tarja Tuovinen Lapin Sudet  FIN  13:35:59   52:28  
160.   Tuomas Ahola Kangasala SK    14:17:00   52:29  
160.   Maisa Korhonen MU    15:35:45   52:29  
162.   Henri Savolainen KS    16:03:05   52:34  
163.   Maria Öörni-Miettunen Iisu    16:16:40   52:35  
164.   Juhani Perämäki Liippakvartetti/YKV    13:05:00   52:39  
165.   Erkki Santapakka KäTa    14:02:49   52:53  
166.   Heli Jurvakainen S-JKL    13:10:04   53:35  
166.   Ari Lehikoinen Essu    13:44:51   53:35  
168.   Irma Lario Ra-Va    14:08:35   53:48  
169.   Netta ja Kaisa Varonen LeSi    14:46:04   54:01  
170.   Hilkka Laine   FIN  14:02:24   54:03  
171.   Simo-Atte Somppi     14:40:51   54:08  
172.   Julia Lindholm     15:15:23   54:13  
173.   Raisa Mäkäräinen KajKu    14:28:55   54:19  
174.   Katariina Roininen HS    14:31:01   54:23  
175.   Aada Pajula Kangasala SK    15:59:39   54:25  
176.   Kate Rantala KaRa    13:45:20   54:27  
177.   Tarja Huhtela PudU    13:49:24   54:42  
177.   Helena Viholainen     14:08:45   54:42  
179.   Riitta Jaakola PudU    13:49:22   54:50  
180.   Vilho Koski YKV    13:34:52   55:13  
181.   Laila Savolainen     13:56:04   55:17  
182.   Marja Kämä OH    14:30:54   55:20  
183.   Minna Aaltio VAHA    14:08:06   55:25  
183.   Arja Lindroth KaRa    14:41:44   55:25  
185.   Tuula Paavola TY    14:08:00   55:31  
185.   Eija Wallenius KaRa    14:41:41   55:31  
187.   Marja-Liisa Tuomisto TP    13:38:53   55:37  
188.   Ella Haavisto TuS    14:09:29   55:47  
189.   Maria Kujanpää Lynx    13:06:33   55:55  
190.   Simo Säkkinen PaltU    13:03:21   56:12  
191.   Jürg Schneiter Olg Bern    13:14:49   56:37  
192.   Raina Valleala Brahe    13:50:07   56:49  
193.   Timo Isokääntä YK    13:02:59   57:08  
194.   Kirsti Sivill UurU    13:11:03   57:33  
195.   Unna Ulmanen     13:06:47   57:51  
196.   Iia Vuorenpää Raha    13:06:42   57:54  
197.   Aino Kauppila     13:48:48   58:03  
198.   Päivi Sundholm KauKa    16:00:13   58:10  
199.   Pirjo Sipola S2000    13:29:35   58:11  
200.   Pentti Niemelä OH    13:54:54   58:52  
201.   Tiina Valonen Ka-Ra    14:48:46   58:55  
202.   Siiri Koskinen TuS    14:36:53   58:57  
203.   Tapani Haapakoski     14:03:07   58:59  
204.   Seija Kokkonen     13:12:06   59:02  
205.   Jani Leppänen Keukis    14:06:19   59:07  
206.   Tiina Syrjä     14:06:20   59:21  
207.   Sofia Toivonen RaTU    15:02:14   59:22  
208.   Ulla Ragnarsson OK Skogshjort    14:53:49   59:27  
209.   Katri Toivonen RaTU    15:02:10   59:28  
210.   Sanna Kuukkanen     14:39:21   59:38  
211.   Juhani Sippola     15:34:31   59:42  
212.   Marjo Nuuttila KauKa    14:04:30   59:44  
213.   Jaakko Peltonen LapVi    15:10:55   59:46  
214.   Erika Lindroos     13:51:41   1:00:24  
215.   Eeva-Liisa Hanhela HAHE    13:05:54   1:01:23  
216.   Jonne Isrikki Sapu    15:00:44   1:01:32  
217.   Kaija Kallio-Könnö Kau-ka    13:08:02   1:02:28  
218.   Leena Sinisammal JRV    14:03:42   1:02:52  
219.   Tommi Pohtola YKV    14:01:26   1:03:04  
220.   Juuko & Minna Lyyluoma     14:18:05   1:03:18  
221.   Eeva-Liisa Eskola     14:26:17   1:03:40  
222.   Minna Turtiainen ORA    14:44:56   1:03:44  
223.   Maija-Liisa Saksa TeuRi    14:18:11   1:03:45  
224.   Kristian Repo RaPi    14:23:29   1:03:52  
224.   Tuula Vilminko SiSe    14:43:39   1:03:52  
226.   Heikki Mattila IiSu    13:20:46   1:03:54  
227.   Vuokko Kunnela JRV    13:19:03   1:04:00  
227.   Riitta Vainio     14:22:10   1:04:00  
229.   Heimo Sillanpää HyRa    14:11:20   1:04:10  
230.   Minna Kurhinen RAVA    14:50:58   1:04:29  
231.   Maija Päivärinta     14:30:05   1:04:37  
232.   Jyrki Isolahteenmäki     13:37:51   1:04:39  
233.   Soile Honkanen KaJu    13:46:43   1:04:57  
234.   Reijo Seppänen     13:02:04   1:06:23  
235.   Lea Seppänen   FIN  13:02:08   1:06:30  
236.   Sinikka Viberg TuS    13:15:24   1:06:34  
237.   Evgeni Kouznetsov Customs Sankt-Peterburg    13:15:37   1:06:42  
238.   Heli Häkli     13:17:10   1:06:54  
239.   Elena Shakirova     14:20:53   1:07:33  
240.   Tuula Jarva     13:42:46   1:08:05  
241.   Erja Maukonen     15:29:48   1:08:26  
242.   Anja Mielikäinen KanSu    16:06:17   1:08:29  
243.   Jaana Malin TuS    14:36:12   1:09:38  
244.   Sirje Pihl     16:06:33   1:09:50  
245.   Natalia Perevedentseva Foton    13:03:47   1:10:31  
246.   Charlotta Sillman SV    13:48:00   1:10:33  
247.   Päivi Paasi     14:22:32   1:11:08  
248.   Anna Salmi KuortKu    14:41:18   1:11:27  
249.   Leena Vanhatalo Yllra    13:15:35   1:11:36  
250.   Erika Nieminen HyRa    16:18:25   1:12:16  
251.   Alisa Nieminen     16:18:35   1:12:18  
252.   Luukas Nieminen HyRa    16:18:24   1:12:26  
253.   Nina Tanskanen     13:12:59   1:12:28  
254.   Tiina Pengerkoski HyRa    16:18:27   1:12:29  
255.   Oskari Rötsä     13:32:56   1:12:33  
256.   Elli Kumara SievSi    13:04:14   1:12:38  
257.   Kukka-Maaria Aranko     16:18:13   1:12:41  
258.   Tuulia Väkeväinen     14:51:44   1:12:59  
259.   Kirsti Vuorinen HLT    13:09:33   1:13:37  
260.   Jari Teeriaho RasTiimi    13:13:36   1:13:38  
261.   Hannele Tolppa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  13:08:06   1:13:44  
262.   Ulla Tuohimäki RasKu    13:33:05   1:15:05  
263.   Liisa Koivisto UlvUra    13:17:02   1:15:06  
264.   Liisa Kuisma SomEsa    13:12:12   1:15:50  
265.   Kirsi Heinonen Vantaa    13:26:37   1:15:52  
266.   Meri-Maija Lahdelma KärKKU    15:01:33   1:16:30  
267.   Seppo Ojanen SKS    13:11:40   1:17:03  
268.   Jesse Ojanen SKS    13:11:36   1:17:04  
269.   Kirsti Lievonen SalRe    13:05:12   1:17:21  
270.   Elli Kivelä Paimion Rasti  FIN  14:25:28   1:17:30  
271.   Sari Ylipulli VaaSu    14:41:08   1:17:32  
272.   Karin Wassmer OLG Suhr    14:45:13   1:18:16  
273.   Laura Korhonen     14:22:54   1:18:31  
274.   Kirsi Haanpää     15:18:37   1:19:03  
275.   Maisa Pöllänen     14:47:54   1:19:14  
276.   Marko Mäkinen MuKi    13:14:21   1:19:17  
277.   Eija Ylikoski TP    13:14:05   1:20:47  
278.   Emma Näpänkangas SK Pohjantähti    15:16:15   1:21:45  
279.   Kaapo Lindgren KauWi    14:14:44   1:22:44  
280.   Jari Japola JoKu    14:14:36   1:23:51  
281.   Tarja Korpela Rasti 88    13:07:36   1:24:19  
282.   Eija Tervaoja Hausi    13:10:53   1:26:40  
283.   Ella Santapakka HimU    15:54:15   1:27:27  
284.   Tanja Aalto   FIN  13:20:29   1:27:52  
285.   Tomi Kottonen     15:09:31   1:28:36  
286.   Trish Strat QOC    13:03:42   1:28:43  
287.   Elena Karpenkova Customs Sankt-Peterburg    13:43:52   1:33:56  
288.   Ann Koistinen NaTe    15:00:17   1:34:10  
289.   Raili Juvonen LaihLu    13:13:27   1:36:42  
290.   Maija-Liisa Kamila LaihLu    13:13:12   1:36:53  
291.   Pihla Huumarsalo Kalvolan Keihäs    13:06:58   1:38:11  
292.   Markku Huumarsalo Kalvolan Keihäs    13:07:01   1:39:05  
292.   Alisa Soldatova BB-Russia    14:32:07   1:39:05  
   Jaakko Päivikki RaPi       ei läht.  
   Minna Oikarinen VaRa       ei läht.  
   Kai Österman        ei läht.  
   Heidi Paananen        ei läht.  
   Tiina Pääkkönen KiimU       ei läht.  
   Anita Rämö KR       ei läht.  
   Virve Lepistö HauSi       ei läht.  
   Tuula Österman        ei läht.  
   Saini Kyllönen KuPe       ei läht.  
   Taina Lonka SK-Vuoksi       ei läht.  
   Taniya Yurchenko Lytkarino K-2       ei läht.  
   Seija Ojala MettäPöllööt       ei läht.  
   Anneli Manninen SuomRa       ei läht.  
   Christiane Deubel        ei läht.  
   Pekka Vapa YllRa       ei läht.  
   Toivo Kilponen KoSu       ei läht.  
   Veikko Vähäsöyrinki RasTiimi       ei läht.  
   Ritva Laukkanen        ei läht.  
   Reino Elomaa        ei läht.  
   Moona Huttunen KooVee       ei läht.  
   Petteri Aikio KEV       ei läht.  
   Aino Nurmiainen        ei läht.  
   Anne Palokoski        ei läht.  
   Anne Hirvikallio LuuRa       ei läht.  
   Eveliina Kulmala RR       ei läht.  
   Pirjo Lehtinen SAPU       ei läht.  
   Jukka Anttila        ei läht.  
   Merja Högnäsbacka PoRa       ei läht.  
   Mikko Korpi PoRa       ei läht.  
   Siiri Yijälä        ei läht.  
   Juuso Lindgren KauWi       ei läht.  
   Maxim Kudrin Lytkarino K2       ei läht.  
   Christer Öhman Malax       ei läht.  
   Katariina Niinimäki LaihLu       ei läht.  
   Sari Ruutala IisVi       ei läht.  
   Ismo Kokko        ei läht.  
   Anki Holmberg Järla Sweden       ei läht.  
   Milla Laurikkala        ei läht.  
   Anni Tertsunen Järvenpää       ei läht.  
   Konsta Keski-Ojala YlivKuula       ei läht.  
   Pinja Keski-Ojala YlivKuula       ei läht.  
   Tiina Reinikka-Järvinen AR       ei läht.  
   Annukka Pääkkönen KIIMU       ei läht.  
   Terhi Siren MuSu       ei läht.  
   Alpo Kinnunen RasTiimi       ei läht.  
   Johanna Nelimarkka AA       ei läht.  
   Christer Öhman Malax       ei läht.  
   Marko Oikarinen VaRa       ei läht.  
   Marianne Nyman Pihkan       ei läht.  
   Sinikka Keski-Kasari Jalja       ei läht.  
   Natalya Lashkova Belie Nochi       ei läht.  
   Aleksandra Krivova Lytkariko K-2       ei läht.  
   Kirsi Haanpää        ei läht.  
   Juho Kumara SievSi       ei läht.  
   Markku Huumarsalo Keihäs       ei läht.  
   Hannele Törmänen        ei läht.  
   Juuso Valta JRV       ei läht.  
   Mohsin Ali        ei läht.  
   Emilia Kärkkäinen        ei läht.  
   Irmeli Valtiala Eksu       ei läht.  
   Noora Salo PR       ei läht.  
   Sirpa Komulainen        ei läht.  
   Eija Askeli        ei läht.  
   Keijo Rantala KaRa       ei läht.  
   Joona Harju YK    13:03:10   hylätty  
   Irina Fedorova     13:08:06   hylätty  
   Simo Vainio PudU    13:10:38   hylätty  
   Liisa Lilja Ra-Ju    13:12:20   hylätty  
   Anita Näsi Ra-Ju    13:14:35   hylätty  
   Lotta Junttola LaiVe    13:15:08   hylätty  
   Hanna-Mari Luukkonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:16:48   hylätty  
   Antti-Olavi Rytky HaU    13:17:40   keskeytti  
   Jyrki Tala HS    13:25:55   hylätty  
   Jacqueline Antoine     13:27:16   keskeytti  
   Sirpa Latvala AA    13:41:39   keskeytti  
   Riitta Lehtola     13:47:49   keskeytti  
   Esko Kallio     13:53:56   hylätty  
   Ulla Rautiainen Vihtavuoren Pamaus    14:11:38   keskeytti  
   Eeva-Riitta Niemi Essu    14:21:56   keskeytti  
   Miina Jääskeläinen     14:36:24   keskeytti  
   Elmeri Alavillamo     14:38:52   hylätty  
   Antti Kuhmonen RautU    14:39:35   hylätty  
   Mauno Manninen     14:40:28   hylätty  
   Leena Turtinen ORA    14:43:08   hylätty  
   Karlis Kilups Ziemelkurzeme OK    14:57:00   hylätty  
   Maurit Biskop KoS    15:25:24   keskeytti  
   Jukka Anttila     15:40:00   hylätty  
   Lauri-Emil Pajula SK Kangasala    15:51:28   keskeytti  
   Minna Tiainen Antt U    16:18:41   hylätty  
   Jouka Mäkelä KaSu    16:23:47   keskeytti  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English