IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

B-pitkä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
6,0 km
 
1.   Miika Nurmi VaaSu    13:39:27   57:30  
2.   Jyrki Tuomala Suunta Jkl    13:05:42   1:01:58  
3.   Jouni Anttila SuSi    15:53:40   1:04:09  
4.   Julia Bauer Austria    14:07:09   1:05:06  
5.   Pertti Päivänranta JoKu    13:28:49   1:06:22  
6.   Timo Makkonen KR    14:58:41   1:06:29  
7.   Hanna Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  14:50:47   1:07:51  
8.   Anu Ekström MS Parma    13:06:09   1:09:46  
9.   Risto Haapakoski KaSu    15:36:37   1:09:54  
10.   Jorma Kauppila VeVe    13:34:25   1:12:21  
11.   Teuvo Hautamäki NU    14:13:35   1:13:01  
12.   Juhani Päivärinta KiimU    13:18:57   1:13:38  
13.   Tomi Korhonen HyRa    14:10:32   1:14:17  
14.   Juha Leinonen Kalevan Rasti  FIN  13:27:44   1:16:23  
15.   Risto Porkka     13:27:04   1:16:38  
16.   Marko Korhonen YlämPy    13:23:18   1:17:31  
17.   Markku Rissanen TP    14:02:06   1:17:52  
18.   Peter Lillqvist KangasalaKSK    15:46:22   1:19:20  
19.   Pekka Lukkari SoJy    16:00:06   1:19:25  
20.   Marianne Daehli NTNVI    14:24:12   1:19:33  
21.   Hilding Harald Jk Falken    14:25:23   1:19:59  
22.   Mikko Minkkinen     14:47:07   1:20:30  
23.   Kalervo Grekula SalRe    13:31:22   1:21:25  
24.   Milla Lotvonen LaiVe    13:16:05   1:21:31  
25.   Antti Rossi     13:27:41   1:21:48  
26.   Jukka Rapo AngA    14:40:38   1:22:10  
27.   Kerttu Nironen Anttolan Urheilijat  FIN  15:41:03   1:23:10  
28.   Heimo Lahti KangSK    13:44:55   1:24:03  
29.   Seppo Lamminmäki EsAk    13:04:42   1:24:17  
30.   Ari Matkaselkä OuHu    13:39:11   1:24:24  
30.   Salla Laitinen Esak    13:47:27   1:24:24  
32.   Katja Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  14:42:35   1:24:37  
33.   Arto Paloniemi SalRe    13:13:06   1:24:49  
34.   Juuso Hulkko     14:54:11   1:25:19  
35.   Markku Leppälä     13:42:35   1:25:21  
36.   Matti Järvinen Tampere    13:54:01   1:26:19  
37.   Kari Isokääntä Kaju    13:32:31   1:26:46  
38.   Toni Lindvous     13:51:45   1:26:55  
39.   Jesse Ruotsalainen     13:48:42   1:27:09  
40.   Joonas Järvelä     14:17:05   1:27:17  
41.   Juha Suomalainen OH    13:57:12   1:27:56  
42.   Janne Rytky HaU    13:18:01   1:28:32  
43.   Alex Zhukovsiy V. Novgozod    13:40:05   1:28:39  
44.   Tiina Aalto KuuAa    15:25:59   1:28:50  
45.   Vesa Nikkilä     13:13:13   1:28:55  
46.   Matti Nissinen NaVi    14:06:35   1:28:58  
47.   Benjamin Sandell     14:13:04   1:29:14  
48.   Anu Koivisto KJV    15:28:20   1:29:37  
49.   Petri Iloviita YKV    14:08:11   1:30:40  
50.   Alexander Orlov V Novgorod    14:11:11   1:30:44  
51.   Markku Nieminen     13:09:07   1:30:45  
52.   Anni Matikainen Raske    14:15:19   1:32:04  
53.   Esa Sillman SV    13:50:23   1:32:11  
54.   Lauri Holmi     14:14:49   1:32:36  
55.   Heikki Ravaska HaU    13:03:06   1:33:21  
56.   Sauli Vänskä     14:47:26   1:33:32  
57.   Pekka Ravaska HaU    13:02:35   1:33:57  
58.   Heli Tielinen YP    14:00:19   1:34:12  
59.   Thomas Åman OK Botnia    14:59:35   1:34:45  
60.   Dan Aurèn OK Botnia    13:14:29   1:35:02  
61.   Kimmo Tokkari     15:12:28   1:35:47  
62.   Jukka Pelkonen     13:34:38   1:38:07  
63.   Elina Mäkitalo KoS    14:58:26   1:38:14  
64.   Ari Sainio     13:53:04   1:38:18  
64.   Matti Mäkitalo KoS    14:58:26   1:38:18  
66.   Jukka Tarkkala KiSu    13:03:30   1:39:38  
67.   Tuuli Lajunen JRV    13:57:27   1:39:57  
68.   Jari Koivusalo Sotkamon Jymy  FIN  14:48:11   1:40:12  
69.   Mikko Haverinen     13:02:19   1:40:37  
70.   Helinä Turtinen KaiPr    14:13:00   1:41:34  
71.   Titta Kaartinen     14:19:08   1:42:07  
72.   Andreas Milz Skisportsverein Erfurt02 GER    13:47:06   1:43:05  
73.   Marjo Lehtonen     14:52:59   1:43:47  
74.   Olli-Pekka Kilpiäinen Kilpparit    13:36:47   1:43:50  
75.   Juha Jalonen     13:28:34   1:44:27  
76.   Ivanov Vladimiz Novgorod    13:35:44   1:44:41  
77.   Hannu Mikkonen KaSu    14:45:57   1:44:45  
78.   Stefano Zeni Italy    15:38:16   1:45:33  
79.   Inga-Lill Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:05:48   1:45:45  
80.   Ari Pyky KiimU    13:43:32   1:46:09  
81.   Raimo Huhtanen KiimU    13:43:29   1:46:13  
82.   Juhani Leirma Suomusjärven Sisu    13:48:29   1:46:26  
83.   Herkko Kumpulainen IisVi    13:02:21   1:47:16  
84.   Roger Rönnqvist OK Botnia    14:08:15   1:49:17  
85.   Sanna Valkonen KaLy    13:38:23   1:49:33  
86.   Teemu Härkönen TekU    13:48:17   1:50:19  
87.   Anni-Elina Säävälä VePo    14:30:29   1:50:43  
88.   Kenneth Penttinen SoJy    14:03:37   1:50:45  
89.   Olli Tiitto RasTiimi    13:09:54   1:50:46  
90.   Marko Pirinen KeU    13:55:25   1:50:48  
91.   Juha Välimaa Koka    14:00:53   1:50:52  
92.   Eeva-Liisa Niemi KaSu    13:33:52   1:52:28  
93.   Riku Niemi KaSu    13:33:43   1:52:35  
94.   Vesa Valkila TuS    15:30:50   1:52:45  
95.   Arto Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  13:48:36   1:53:54  
96.   Heli Helminen Raju    13:06:07   1:54:15  
97.   Juha Siltanen TuS    14:52:03   1:55:17  
98.   Ulla Junttola LaiVe    13:15:07   1:56:01  
99.   Anja-Leena Lamberg SalRe    13:11:43   1:56:27  
100.   Riitta Haverinen Tarps    13:04:29   1:57:03  
101.   Leena Niskanen TarpS    13:04:27   1:57:05  
102.   Tapio Penttilä KaJu    14:32:36   1:58:28  
103.   Salla Heikkinen OsVa    13:53:17   1:58:39  
104.   Hannu Koivisto UlvUra    13:16:53   1:58:55  
105.   Antero Taipale HS    14:15:50   1:59:32  
106.   Mikko Leppävuori KuoSu    13:16:06   1:59:47  
107.   Petri Airaksinen KuoSu    13:16:39   2:00:20  
108.   Leila Keränen OuTa    14:25:37   2:01:05  
109.   Kwan Ni Wiwin Leung HKIOF    15:07:33   2:03:06  
110.   Anni Pitkänen Rastivarsat    13:23:56   2:03:10  
111.   Elli Lassila KuKu    13:41:57   2:03:55  
112.   Ari Hellman MS Parma    13:11:08   2:05:06  
113.   Jorma Tervo     13:45:41   2:07:36  
114.   Mikko Syrjälahti RaVi    14:22:27   2:08:10  
115.   Aino Juslén SuSi    13:48:12   2:08:17  
116.   Keijo Ilmavirta S-JKL    13:02:00   2:09:25  
117.   Pirjo Ilmavirta     13:01:54   2:09:29  
118.   Anne-Maria Mäntylä     13:29:47   2:14:01  
119.   Olavi Meriläinen     13:13:43   2:16:22  
120.   Mikko Juntunen RasPi    13:41:51   2:16:47  
121.   Hannu Heinelo HALVU    13:25:12   2:17:02  
122.   Mia Kuisma YllRa    14:00:15   2:17:25  
123.   Eija Pynnänen Kalske    15:32:48   2:20:41  
124.   Satu Alavalkama     13:22:55   2:24:03  
125.   Tiina Hirvonen RaVa    13:11:33   2:28:21  
126.   Tarja Haahti     14:24:05   2:33:16  
127.   Elina Sivonen SalRe    14:41:58   2:34:00  
128.   Peter Björkgård     15:23:14   2:37:34  
129.   Mika Räsänen     15:46:34   2:37:59  
130.   Pia Nummela MU    13:07:21   2:55:08  
131.   Tuija Antikainen MU    13:07:22   2:55:15  
132.   Nesterova Tvina V.Novgorod    14:03:44   2:57:25  
   Stefan Lillandt OK Kristina       ei läht.  
   Sauli Vänskä        ei läht.  
   Marko Kela OULRE       ei läht.  
   Kaisu Holma OulRe       ei läht.  
   Matti Ikonen Sel-Si       ei läht.  
   Liisa Tiitola KSK       ei läht.  
   Hannu Kymäläinen SuomRa       ei läht.  
   Leif Mattson Järla Orientering       ei läht.  
   Päivi Piminäinen KaSu       ei läht.  
   Lars Runesson OKVivill       ei läht.  
   Minna Kantsila TP       ei läht.  
   Perttu Ronkanen SK Samperi       ei läht.  
   Eija Tervo SoJy       ei läht.  
   Tapio Montonen KeuKi       ei läht.  
   Tiina Tiainen KR       ei läht.  
   Jorma Katainen Kyläsuutari       ei läht.  
   Tuija Schmidt        ei läht.  
   Merja Kela OulRe       ei läht.  
   Jukka Lehtola Ou-Hu       ei läht.  
   Alexander Benders        ei läht.  
   Tuomas Hooli        ei läht.  
   Risto Haapakoski Kasu       ei läht.  
   Vellu Sorvari SoJy       ei läht.  
   Eeva Linnainmaa KyRa       ei läht.  
   Salla Koskela LHR       ei läht.  
   Heli Tirkkonen VaaSu       ei läht.  
   Tiina Linnainmaa KyRa       ei läht.  
   Katja Laaksoviita SuomRa       ei läht.  
   Tero Hannuksela vMu       ei läht.  
   Pertti Huotari        ei läht.  
   Jaana Jaako LänRa       ei läht.  
   Antti Parkkinen        ei läht.  
   Unto Väisänen SoJy       ei läht.  
   Heikki Yijälä        ei läht.  
   Anu Valkonen Suunta Jyväskylä       ei läht.  
   Christoph Joohs S-JKL       ei läht.  
   Diru Goosseris BelG       ei läht.  
   Kristoffer Sloth AOK       ei läht.  
   Harri Paakkulainen EsSu       ei läht.  
   Toni Illaru PePo       ei läht.  
   Pentti Hiirijoki NEON SPORT       ei läht.  
   Marianne Nissinen SK Pohjantähti       ei läht.  
   Mari Tuomaala TVV       ei läht.  
   Ville Kalapudas        ei läht.  
   Timo Pitkänen KEV       ei läht.  
   Harri Parkkinen PyPo       ei läht.  
   Pasi Timonen        ei läht.  
   Arttu Niskanen SäySa       ei läht.  
   Risto Lassila RasTiimi       ei läht.  
   Kari Puustinen IisVi       ei läht.  
   John Kewley MDOC       ei läht.  
   Janne Järvinen SV       ei läht.  
   Esa Korplea LappRi       ei läht.  
   Otto Juga KeU       ei läht.  
   Hans Tuominen        ei läht.  
   Aleksi Nyström KuSu       ei läht.  
   Juha Korkeakangas UK       ei läht.  
   Mari Torri-Tuominen        ei läht.  
   Marja Hakala SuRa       ei läht.  
   Sakari Valtiala EkSu       ei läht.  
   Panu Mölsä RasHy       ei läht.  
   Jukka Hakala SuRa       ei läht.  
   Mikko Turunen SuomRa       ei läht.  
   Hannu Tervo LapVe    13:05:20   keskeytti  
   Esa Rahikkala     13:09:59   hylätty  
   Timo Väkeväinen Lynx    13:16:28   hylätty  
   Aukusti Kokko IiSu    13:37:25   keskeytti  
   Eija Aarnio SuomRa    13:39:12   keskeytti  
   Vesa Laulumaa     13:43:24   hylätty  
   Hannu Vuorinen KyS    13:44:40   hylätty  
   Hannu Autio AV    14:02:48   hylätty  
   Kari Mähönen JPR    14:14:24   hylätty  
   Riku Korhonen     14:24:33   hylätty  
   Mika Alm CIKA    14:28:09   hylätty  
   Tomi Mahlamäki EsSu    14:38:49   hylätty  
   Jani-Pekka Pantti SoJy    14:45:29   hylätty  
   Kyösti Haataja OH    14:52:30   keskeytti  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English