IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

A-lyhyt

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,6 km
 
1.   Mats Dahlén KOK    15:08:43   35:51  
2.   Vytajtas Beliunas LTU    14:08:40   40:07  
3.   Kjell Arild Karlsew Fredrikstad SK    14:09:54   43:27  
4.   Jussi Hietala LapVi    16:27:46   44:19  
5.   Esa Kurki Ras-Ku    14:13:21   44:43  
6.   Juha Nivukoski LapVi    14:42:37   46:17  
7.   Ross Smith USA    14:07:37   47:16  
8.   Jani Tamminen TuS    14:18:32   47:30  
9.   Teemu Karjalainen VaajTe       47:33  
10.   Lauri Mäkinen MU    14:30:36   48:40  
11.   Petri Kajarinne KeuKi    13:05:28   49:00  
12.   Sigurd Daehli Loten OL, NOR    14:16:46   49:46  
13.   Kari Mäkinen KaiPr    14:30:17   50:56  
13.   Arto Härkönen KajKu    15:05:08   50:56  
15.   Markus Hannula MU    14:39:16   51:00  
16.   Lasse Seppälä HiKi    14:11:38   51:05  
17.   Matias Ahola Navi    13:29:47   52:17  
18.   Raimo Kauppila IKNV    14:28:22   52:22  
19.   Kari Laine HiKi    13:23:44   53:02  
20.   Sami Hyvönen RasPi    14:35:26   53:04  
21.   Tomas Hendriola Belgium    14:34:49   53:15  
22.   Liga Arniece LAT Team    13:21:24   53:24  
23.   Jussi Elo LAJU    14:57:33   53:48  
24.   Simo Jääskeläinen KuoSu    15:58:50   54:01  
25.   Jozef Wallner KOBRALAINEN    16:09:47   54:08  
26.   Anatoly Shelekhin Alko-Stop    14:56:55   54:13  
27.   Joakim Holmback IF Femman    14:13:33   54:24  
28.   Tommy Lemberg TLT    15:00:07   54:25  
29.   Jukka Kemppainen KaSu    15:02:59   54:35  
30.   Outi Ojanen KangSK    13:12:18   54:36  
31.   Markku Laine MU    14:56:29   54:42  
32.   Juha Näpänkangas SK Pohjantähti    14:59:22   54:48  
33.   Tatu Kuusisto MS Parma    15:35:11   55:08  
34.   Anton Sihvonen NaVi    13:28:05   55:33  
35.   Mikko Knuuttila IkNV    13:10:16   56:07  
36.   Raimo Kankkunen SiiRa    15:05:59   56:27  
37.   Mari Tikkanen LamSä    13:33:36   56:36  
38.   Kari Saastamoinen YSR    16:04:40   56:45  
39.   Juha Koskinen Rasti E4    14:28:17   57:06  
40.   Mirkka Kivimäki PR    13:26:52   57:13  
41.   Riina Liuha AR    15:28:03   57:16  
42.   Arto Ranki AngA    14:01:20   57:35  
43.   Ahmet Kagmaz Turkey National Team    14:48:25   57:54  
44.   Esa Romppainen RasHy    13:24:10   58:02  
45.   Mika Lehtonen IF Femman    14:28:22   58:19  
45.   Pekka Hiltunen RasPi    15:00:12   58:19  
47.   Matti Peltola KeuKi    15:25:50   59:10  
48.   Alison Campbell USA    14:21:17   59:26  
49.   Ville Nevalainen KaiPr    15:02:12   1:00:02  
50.   Tommy Nordström     14:42:31   1:00:03  
51.   Risto Kolstela     15:04:29   1:00:50  
51.   Jussi Korhonen KaSu    15:37:35   1:00:50  
53.   Vesa Nuolioja SK-Pohjantähti    15:27:38   1:00:54  
54.   Peter Ivars IF Femman    13:57:41   1:01:14  
55.   Susanna Finskas IF Femman    14:26:07   1:01:23  
55.   Gabriel Lombriser OLG Basel    14:35:51   1:01:23  
57.   Petri Nurmela RaKas    13:13:23   1:01:29  
58.   Virpi Roine HiKi    15:10:23   1:01:32  
59.   Esa Vesterinen HyRa    15:27:47   1:01:35  
60.   Timo Hoskari Raske    15:23:41   1:01:56  
61.   Ville Inkeri KR    14:37:29   1:02:06  
62.   Ari Korteniemi PelPo    15:39:05   1:02:12  
63.   Mikko Karppinen SK Pohjant    15:21:39   1:02:13  
64.   Pertti Kilpeläinen S-JKL    13:37:15   1:02:30  
65.   Hansjörg Steck OLK Flicktal    16:08:15   1:02:32  
66.   Alexandra Jospe CSU    14:29:56   1:02:38  
67.   Johan Hertsbacka Närpes OK    13:53:00   1:02:44  
68.   Sekhina Tatiana V.Novgorool    13:59:48   1:02:46  
69.   Rune Bergström OK Kristina    13:23:05   1:02:53  
70.   Arto Alamäki KeurKi    14:53:35   1:02:57  
71.   Yakir Goldner Israel    13:53:11   1:03:17  
72.   Jukka-Pekka Uusitalo KangSK    14:46:58   1:03:41  
73.   Staffan Portin Minken    15:07:04   1:03:59  
74.   Jussi Jääoja PR    13:54:55   1:04:06  
75.   Harri Koski HS    15:43:45   1:04:17  
76.   Pasi Aaltonen HS    13:53:29   1:04:31  
77.   Roosa Hämäläinen KoS    14:36:33   1:04:38  
78.   Ilari Maasilta     13:30:50   1:05:11  
79.   Mens Anton 110%    14:19:12   1:05:30  
80.   Anssi Tervonen HiKi    14:23:09   1:05:35  
81.   Hanna-Mari Siivonen S-JKL    15:31:40   1:05:48  
82.   Heikki Kivikko Viestir    16:28:12   1:05:50  
83.   Aku Virjula VaHa    14:38:56   1:05:52  
84.   Marko Kämäräinen SuoVa    15:54:32   1:05:53  
85.   Jarmo Lohela YlikNM    16:03:11   1:05:55  
86.   Mika Hakola Viestir    16:27:08   1:06:53  
87.   Sini Saarinen     13:03:19   1:06:57  
88.   Mikko Juhola RaVa    15:00:23   1:07:04  
89.   Petri Teerikoski LaLu    13:45:28   1:07:38  
90.   Tiina Kainulainen HS    15:43:42   1:07:59  
91.   Cristina Luis Nydalens SK    15:53:04   1:08:08  
92.   Markus Lemberg TP    15:01:46   1:08:21  
93.   Harri Posti KoskRi    15:12:44   1:08:30  
94.   Jan-Eric Nyström AOk    13:10:46   1:08:33  
95.   Veli-Matti Kumara SievSi    13:12:31   1:08:37  
96.   Kimmo Lindholm     14:35:31   1:08:54  
97.   Sanna Valkonen TuS    13:18:30   1:08:56  
98.   Satu Heikkinen     14:58:31   1:09:00  
99.   Markku Savolainen Kasu    16:00:59   1:09:10  
100.   Jarmo Launonen KeU    14:04:43   1:09:12  
101.   Ossi Kangas TLA    13:10:16   1:09:16  
102.   Nina Asikainen     14:01:13   1:09:19  
103.   Lars Runesson OK Vivill / SWE    14:02:12   1:09:21  
104.   Henna Sirén TP    13:15:27   1:09:23  
105.   Janne Syrjäläinen NOSTARS    13:36:39   1:09:27  
106.   Outi Reitmaa HiKi    16:19:52   1:09:36  
107.   Tomi Ruutiainen SaSu    14:22:23   1:09:48  
108.   Taina Vaismaa S-JKL    13:33:00   1:10:09  
109.   Tero Virkkala     15:26:37   1:10:10  
110.   Antti Syrjänen     14:05:10   1:10:11  
111.   Mikko Vaismaa     13:32:57   1:10:15  
112.   Olli Pentikäinen S-JKL    13:04:35   1:10:56  
113.   Aki Saranen HS    14:20:36   1:10:58  
114.   Juho Rahko LaiVe    15:02:27   1:11:09  
115.   Terhi Mykkänen KSK    16:01:37   1:11:13  
115.   Anne Mäkäläinen IisVi    16:28:02   1:11:13  
117.   Timo Kaikkonen KaiPr    14:37:23   1:11:14  
118.   Hannu Tilja LapVe    13:03:09   1:11:32  
119.   Kristian Liljeström Mapline Oy    14:38:06   1:11:49  
120.   Lasse Myllyaho KeuKi    13:12:13   1:12:01  
121.   Valerii Barkalov 110%    14:24:35   1:12:06  
122.   Maija Kinni TP    13:07:26   1:12:14  
123.   Arvo Kivikas OK ILVES EESTI    13:13:28   1:12:22  
124.   Hannu Seppänen Navi    16:07:34   1:12:26  
124.   Tuomas Pussila VePo    16:15:12   1:12:26  
126.   Kari Kauniskangas TuS    14:58:35   1:12:28  
127.   Minna Nalli ViPa    15:27:14   1:12:31  
128.   Elina Virekunnas HiKi    13:13:31   1:12:46  
129.   Seppo Lotvonen SalRe    13:19:24   1:12:49  
130.   Juha Haajanen SK Pohjant    14:39:21   1:12:55  
131.   Juha Kuusisto HU    14:36:59   1:12:56  
132.   Jukka Kurttila Navi  FIN  15:16:25   1:13:23  
133.   Petri Alatalo TP    14:49:55   1:13:31  
134.   Alexander Lukichev KooVee    13:15:56   1:13:35  
135.   Pasi Niva LaiVe    14:42:19   1:13:43  
136.   Päivi Pitkänen JRV    14:56:41   1:13:51  
137.   Juhani Laine Ka-Ra    13:12:31   1:14:03  
138.   Veikko Möykkynen IisVi    13:44:20   1:14:10  
139.   Arto Korhonen KesSi    13:50:38   1:14:13  
140.   Erin Schivus USA    15:44:39   1:14:28  
141.   Petri Kallunki YlivKu    16:23:37   1:15:06  
142.   Eija Rantala HS    15:28:18   1:15:08  
143.   Jouni Similä   FIN  15:01:19   1:15:11  
144.   Satu Haajanen SK Pohjantähti    13:11:17   1:15:23  
145.   Petri Asikainen Eräpirkat    14:18:38   1:15:37  
146.   Henna Hertsbacka Närpes OK    13:08:23   1:15:43  
147.   Peki Luoma HiKi    13:44:45   1:15:46  
148.   Juho Ruusunen     14:16:04   1:15:47  
149.   Veli-Matti Paananen RapkU    14:06:54   1:15:53  
150.   Jukka Maijala     15:32:52   1:15:55  
151.   Ari Kangas     13:06:38   1:16:02  
152.   Junnu Lukkari     15:25:02   1:16:13  
153.   Marianne Touru HS    14:02:17   1:16:21  
154.   Esa Juura KanSu    13:28:09   1:16:24  
155.   Chieko Miyamoto JPN Team    14:56:16   1:16:28  
156.   Erkki Sabel HLS    14:45:25   1:16:30  
157.   Tero Koskinen TuS    14:37:21   1:16:41  
158.   Tarja Lammila LaJy    13:39:37   1:16:45  
159.   Lasse Kemppainen HU-46    13:23:59   1:16:48  
160.   Veikko Maijala OH    13:22:06   1:16:55  
161.   Ari Tanskanen IisVi    15:34:41   1:17:00  
162.   Arja-Riitta Pauna   FIN  14:44:40   1:17:06  
162.   Jarno Nurmela     16:03:13   1:17:06  
164.   Terho Mehto RR    13:12:38   1:17:09  
165.   Kaisa Huttunen Olavin Rasti  FIN  14:18:51   1:17:31  
166.   Sinikka Rantanen KYS    14:05:38   1:17:44  
167.   Totte Smedslund OK77    13:13:53   1:17:48  
168.   Anna Seppänen KaSu    15:54:06   1:17:56  
169.   Pavel Makarov Northern Wind (RUS)    15:06:50   1:17:58  
170.   Jukka Ruusunen     14:18:57   1:18:08  
171.   Juha Nurminen KajKu    13:34:15   1:18:16  
172.   Teuvo Pitkäkangas AA    13:11:21   1:18:25  
173.   Raimo Piirainen KajKu    13:48:39   1:18:46  
174.   Johanna Hankonen SK Pohjantähti  FIN  13:12:50   1:18:50  
175.   Ilkka Hoskinen HIKI    13:45:17   1:18:52  
176.   Jenny Tunis KauVi    15:27:21   1:19:07  
177.   Erkki Kivistö Pihkan    15:48:24   1:19:11  
178.   Kirre Palmi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:17:12   1:19:12  
179.   Riikka Lindberg Rajamäen Rykmentti  FIN  13:55:17   1:19:15  
180.   Kirsi Arvela LS-37    14:48:23   1:19:16  
181.   Jukka-Pekka Sorvisto LapVi    14:42:04   1:19:29  
182.   Katri Salo HS    14:13:37   1:19:35  
183.   Anu Jaaranen     13:34:13   1:19:41  
184.   Jenni Uusimaa     15:09:15   1:19:45  
185.   Teppo Moisio     14:43:43   1:19:48  
186.   Pauli Harju PuolU    13:28:29   1:20:09  
187.   Markku Mehtälä     13:26:01   1:20:12  
188.   Marko Österman TuS    13:55:33   1:20:13  
189.   Baiba Smila Mona Latvia    13:58:17   1:20:28  
190.   Mia Jodal SWE    15:01:49   1:20:32  
191.   Pekka Sonninen KuoSu    13:11:20   1:21:02  
192.   Lasse Kohvakka SaRa    13:39:19   1:21:30  
193.   Antti Leiskallio KHS    13:35:34   1:21:42  
194.   Pentti Nykänen Jyry    14:12:17   1:22:02  
195.   Mari Häsä LappRi    13:24:00   1:22:05  
196.   Petri Luukkanen Ky-Ra    14:17:13   1:22:12  
197.   Elina Löytynoja NU    13:21:30   1:22:17  
198.   Marjo Hannula Rastiimi    13:09:00   1:22:28  
199.   Kari Haanpää Paimion Rasti    15:08:32   1:22:30  
200.   Hannu Helminen Eräp    13:20:33   1:22:44  
201.   Sonja Eura MS Parma    15:48:33   1:22:48  
202.   Veijo Kujanen     13:02:14   1:23:00  
203.   Timo Piironen MS Parma  FIN  14:16:51   1:23:52  
204.   Riku Rousku MS Parma    15:13:58   1:24:19  
205.   Seidi Roine     14:20:56   1:24:29  
205.   Ari Pylkkänen Savon Suunta  FIN  15:22:23   1:24:29  
207.   Kari Elovaara HLS    13:34:51   1:24:51  
208.   Pekka Kinnala TUS    14:34:20   1:24:52  
209.   Pirjo Luchsinger KOL Kongsberg Norge    13:01:41   1:25:15  
210.   Kimmo Nieminen KajKu    15:11:22   1:25:17  
211.   Teija Uitto RasKu    13:19:08   1:26:37  
212.   Topi-Pekka Kääriä     14:46:25   1:26:59  
213.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  14:49:48   1:27:01  
214.   Sirpa Aarrejoki S-JKL    13:56:38   1:27:26  
215.   Tom Strat QOC USA    13:03:39   1:27:52  
216.   Matti Tikkanen Lohira    13:05:01   1:29:25  
217.   Andrei Kulajin HS    15:13:28   1:29:26  
218.   Ilpo Kettunen Kalevan Rasti  FIN  13:38:48   1:29:45  
219.   Taneli Kauppila VePo    14:10:21   1:29:57  
220.   Aino-Eeva Lithovius OsVa    15:28:27   1:30:11  
221.   Jussi Kokkola Essu    14:07:51   1:30:26  
222.   Timo Koponen RasPi    13:04:13   1:30:31  
223.   Daniil Pysev     13:09:29   1:31:02  
224.   Ulf Höglund OK Raseborg    13:37:41   1:31:10  
225.   Pekka Martikainen NaVi    13:39:52   1:31:45  
226.   Petra Wickholm SV    13:07:26   1:32:17  
227.   Eveliina Piippo KSK    14:35:04   1:32:50  
228.   Sonja Julkunen TP    14:35:06   1:32:58  
229.   Markku Heikkinen     13:08:14   1:33:00  
230.   Edu Snowden     13:49:01   1:33:20  
231.   Heli Leppikangas Kangasala SK  FIN  13:48:57   1:33:56  
232.   Mari Mäkelä MS-52    16:00:23   1:34:00  
233.   Siiri Itkonen LapVe    14:18:06   1:34:13  
234.   Joel Finskas IF Minken    13:46:22   1:34:15  
235.   Antti Peltokangas     14:54:29   1:34:19  
236.   Markku Ilmavirta PelPo    13:55:31   1:34:36  
237.   Ekaterina Tyuleneva Kosmolovo 110%    14:24:53   1:34:52  
238.   Pekka Malkki SaSu    14:03:40   1:35:10  
239.   Jukka Lavi KuoSu    13:13:34   1:35:15  
240.   Bozis Eltimov Malahit Moscow    14:03:14   1:35:21  
240.   Irma Hyvärinen TuS    14:17:32   1:35:21  
242.   Reijo Ovaskainen SaSu    14:38:36   1:35:28  
243.   Jussi Seppänen Mesikämmenet  FIN  15:26:44   1:35:45  
244.   Aki Aikio Kev    14:15:54   1:36:07  
245.   Rauno Lepistö HauSi    13:10:34   1:36:11  
246.   Veli Hauswirth OlNorska    14:54:34   1:36:26  
247.   Samuli Saarikko TP    14:02:58   1:36:27  
248.   Pentti Kauppinen Espoon Suunta  FIN  14:53:10   1:36:34  
249.   Corinne Scheidegger OLG Skandia    13:13:17   1:36:55  
250.   Timo Tuominen VaRa    15:27:30   1:37:09  
251.   Igor Bolotov Orienta Moscow    14:14:21   1:37:31  
252.   Matti Rahku SK Pohjantähti    13:40:51   1:38:30  
253.   Katja Lampinen Kell    16:15:28   1:38:50  
254.   Pertti Salonen HauSi    15:08:36   1:39:07  
255.   Marja Piironen MS Parma  FIN  13:06:16   1:39:17  
256.   Jyrki Hellsten Salon Vilpas  FIN  14:07:37   1:39:20  
257.   Anni Lavi KuoSu    13:26:06   1:39:33  
258.   Risto Sinisalo MV    15:01:02   1:39:34  
259.   Matti Hartman HiKi    13:22:21   1:39:43  
260.   Chi Hin Luk SOC    15:36:07   1:40:09  
261.   Lam Leung AKIN    15:21:49   1:40:14  
262.   Mikko Kukkola     13:22:12   1:40:21  
263.   Jussi Hannukainen KanSu    13:46:37   1:40:33  
264.   Ossi Vuorinen HLT    13:09:35   1:41:11  
265.   Aki Koskinen   FIN  13:28:01   1:42:15  
266.   Minna Sopo KuoSu    14:54:12   1:42:48  
267.   Kalevi Aalto RaVa    13:52:34   1:43:16  
268.   Alexander Tanaw Mile-Sport SPb    14:07:27   1:43:43  
269.   Arto Heinjoki JRV    15:44:27   1:44:14  
270.   Veli-Matti Rantio HauSi    13:22:29   1:45:29  
270.   Tarja Rantio HauSi    13:22:32   1:45:29  
272.   Pirkko Yli-Pyky SK Pohjantähti    14:33:00   1:46:38  
273.   Juhani Latva     13:14:53   1:46:41  
274.   Liisa Vikström Pihkaniskat    15:38:40   1:46:51  
275.   Lui Wai Lan Ivis     15:16:35   1:46:55  
276.   Kar Bik Tam     15:16:44   1:47:09  
277.   Antti Sirén TP    13:49:20   1:47:48  
278.   Hanna Lankinen HS    13:52:48   1:48:51  
279.   Paavo Huttunen Säyneisen Salpa  FIN  13:48:04   1:48:58  
280.   Marja-Liisa Pirttinen KORTJV    13:38:58   1:49:44  
281.   Olavi Lehto YSR    16:03:39   1:50:03  
282.   Maria Taanila Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:15:35   1:50:12  
283.   Soili Ilmavirta PelPo    14:03:18   1:50:36  
284.   Tarja Alaniva PelPo    13:29:27   1:50:51  
285.   Laura Hakulinen ESSU    14:16:55   1:51:10  
286.   Hilla Läärä TUV    15:19:19   1:51:16  
287.   Susanna Aalto KuuAa    15:25:59   1:51:23  
288.   Kari Virtanen KeU    14:23:17   1:52:19  
289.   Raimo Kiili TEURI    13:56:25   1:55:28  
290.   Matias Kauppila OYUS    14:10:26   1:56:27  
291.   Rauno Maunula PelPo    13:22:43   1:57:54  
292.   Maarit Maunula PelPo    13:22:37   1:57:58  
293.   Winghay Yvi HKIOF    15:21:15   1:58:41  
294.   Tauno Asukas KanSu    14:30:47   1:59:16  
295.   Tero Viiru KaSu    14:58:51   1:59:35  
296.   Kirsti Merilä OYUS    13:10:40   2:00:30  
297.   Seppo Merilä OYUS    13:10:34   2:00:36  
298.   Janne Kivinen     14:15:45   2:00:40  
299.   Kristiina Manninen EsSu       2:01:51  
300.   Seppo Kohvakka SaRa    13:41:28   2:06:31  
301.   Jorma Pellikka HS    13:18:49   2:10:02  
302.   Seija_Sinikka Lähteilä HiKi    14:39:57   2:10:14  
303.   Jaana Kukkonen-Niinistö AngA    14:57:02   2:10:35  
304.   Markus Koskela KeuKi    14:17:09   2:10:41  
305.   Anniina Saarela KoS    14:10:35   2:15:16  
306.   Svetlana Ivanova Mile-Sport SPB    14:10:52   2:19:19  
307.   Tuula Koistinen VaRa    13:10:01   2:24:58  
308.   Marianne Summanen RR    14:58:38   2:28:53  
309.   Tuija Lindroth AR    13:14:59   2:30:48  
310.   Pertti Enlund     13:44:35   2:47:02  
   Heidi Siponen YSR       ei läht.  
   Mirja Vuopio PeiPo       ei läht.  
   Paula Savolainen Siira       ei läht.  
   Pentti Pesonen KEV       ei läht.  
   Seppo Järvinen OuTa       ei läht.  
   Sanna Laine MS Parma       ei läht.  
   Sonja Kellokumpu        ei läht.  
   Timo Rainio Hönöt SK       ei läht.  
   Tomi Louhisela CAN       ei läht.  
   Susanna Karppi LaihLU       ei läht.  
   Veikko Repo KajKu       ei läht.  
   Reijo Hokka JRV       ei läht.  
   Kirsi Osoherranen Lynx       ei läht.  
   Erkku Väänänen SiiRa       ei läht.  
   Markku Vuopio PelPo       ei läht.  
   Markku Kokkonen KajKu       ei läht.  
   Petteri Lauronen Lynx       ei läht.  
   Heidi Siponen YSR       ei läht.  
   Hanna Peltomäki SiikSi       ei läht.  
   Samuli Kallio SiikSi       ei läht.  
   Timo Harju VeVe       ei läht.  
   Juha Haajanen SK Pohjantähti       ei läht.  
   Pentti Malinen KaSu       ei läht.  
   Paula Malinen KaSu       ei läht.  
   Jukka Kivirinta NU       ei läht.  
   Irina Voronova SBORVIMA       ei läht.  
   Kati Aalto MS Parma       ei läht.  
   Sara Helander Domnarvets GoIF       ei läht.  
   Vesa Heikkinen Ärjy       ei läht.  
   Hannu Koponen Säyneisen Salpa  FIN     ei läht.  
   Hannu Kottonen Lynx  FIN     ei läht.  
   Tatiana Bolotova Orienta Moscow       ei läht.  
   Tuula Partanen RasHy       ei läht.  
   Juho Näsi SK Pohjantähti       ei läht.  
   Hanka Sraube SVL Germany       ei läht.  
   Miika Arvola Koovee       ei läht.  
   Jorma Kampman Hollolan urh. 46       ei läht.  
   Fredrik Steiwer Lillomarka       ei läht.  
   Aku Korhonen S-JKL       ei läht.  
   Matti Tahkola KEV       ei läht.  
   Andre W. Schoepfer SUI - OLV Baselland       ei läht.  
   Kari Lotvonen LaiVe       ei läht.  
   Veera Kauppila        ei läht.  
   Kati Selvenius RR       ei läht.  
   Jukka Vähänen HyRa       ei läht.  
   Jyri Mustajoki TP       ei läht.  
   Silva Vaismaa S-JKL       ei läht.  
   Seppo Koskinen JalJa       ei läht.  
   Jouko Rautasalo KR       ei läht.  
   Marko Latvala TVV       ei läht.  
   Teija Kangas        ei läht.  
   Jan Nissinen FC FC       ei läht.  
   Esa Romppainen Ras-Hy       ei läht.  
   Chi Hin Luk        ei läht.  
   Ilkka Partanen SU-41       ei läht.  
   Pasi Kotaniemi SK Pohjant       ei läht.  
   Anni Hokkanen OYS/Vapari       ei läht.  
   Julius Hakkarainen        ei läht.  
   Kimmo Virtanen Hönöt SK       ei läht.  
   Petri Keskitalo OH       ei läht.  
   Kari Saastamoinen YSR       ei läht.  
   Olavi Lehto YSR       ei läht.  
   Andrea Rinaldi Trento       ei läht.  
   Svein Wigemyr Oddersjaa       ei läht.  
   Juha Ojanen HyRa       ei läht.  
   Wemes Bosshard OLV Hindelbank       ei läht.  
   Marja Kainulainen JuJä       ei läht.  
   Jouko Tolonen KR       ei läht.  
   Philipp Huber OLV ZUG       ei läht.  
   Eero Vapa YllRa       ei läht.  
   Kari Jylhä JoKu       ei läht.  
   Jari Anttonen SuomRa       ei läht.  
   Ilkka Kuuluvainen        ei läht.  
   Martti Kääriä Kys       ei läht.  
   Den Snow        ei läht.  
   Matti Mäkirinne SuSi       ei läht.  
   Antero Remes Oul-Re       ei läht.  
   Börje Vartiainen KR       ei läht.  
   Eija Sipponen PR       ei läht.  
   Jarmo Salonen JRV       ei läht.  
   Arto Takalampi        ei läht.  
   Saila Ahtola-Salonen JRV       ei läht.  
   Teppo Kuusela OH       ei läht.  
   Ross Burnett YoA       ei läht.  
   Alexander Mezrin Russia       ei läht.  
   Sanna Lousio Pihkan       ei läht.  
   Jaana Eronen Pihkaniskat       ei läht.  
   Guy Sabo KooVee       ei läht.  
   Jens Olav Klövrud Lillomarka o-lag       ei läht.  
   Svein Wigemyr ODDERSJAA       ei läht.  
   Virva Horneman KaSu       ei läht.  
   Aaro Lukkarinen        ei läht.  
   Urpo Kallunki VaajTe       ei läht.  
   Sara Palmi KoskRi       ei läht.  
   Tapani Huhta Kangasala SK       ei läht.  
   Olli Lehtonen KoHo       ei läht.  
   Joakim Holmback IF Femman       ei läht.  
   Heli Hartvik PR       ei läht.  
   Marja Penttilä KoS       ei läht.  
   Tommi Penttilä KoS       ei läht.  
   Matti Tahvonen PR       ei läht.  
   Chi-Kin Man HKIOF       ei läht.  
   Elin Sund IF Femman       ei läht.  
   Henna-Riikka Haikonen Antt U       ei läht.  
   Bruno Nazario        ei läht.  
   Asta Flöjt KEV       ei läht.  
   Christoph Joohs S-JKL       ei läht.  
   Ari Salonen MS Parma       ei läht.  
   Anna Strub OLG Huttwil       ei läht.  
   Rune Björkstrand Femman       ei läht.  
   Lena Runesson OK Vivill       ei läht.  
   Juha Vuolteenaho SalRe       ei läht.  
   Arttu Pulli TP    13:01:45   keskeytti  
   Pirkko Väänänen NilsSu    13:18:40   keskeytti  
   Jesse Ihalainen NaVi    13:25:36   keskeytti  
   Natalia Kunitskaya     13:50:29   hylätty  
   Jukka Vainionpää RaJu    13:55:55   keskeytti  
   Tiina Vilska RR    13:57:26   hylätty  
   Vilius Aleliunas Lithuania    14:06:13   hylätty  
   Kari Kuusisto SuSe    14:14:52   hylätty  
   Kristiina Mäkinen MU    14:45:24   hylätty  
   Perttu Sainio KeU    14:48:23   hylätty  
   Jukka Nanonen SK Vuoksi    14:52:51   hylätty  
   Yau Chiu Hui Y2Y    15:38:52   keskeytti  
   Sonja Kellokumpu KaSu    16:11:46   hylätty  
   Ruth Rhodes SO    16:17:59   keskeytti  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English