IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H65A

Nro Nimi Seura   1. päivä 2. päivä 3. päivä 4. päivä Emit
2724Reino AnsamaaRasti-NokiaFIN16:55:0011:02:0014:57:009:37:00   45947
2725Alan AntoineFranceFRA 11:08:0015:13:0010:01:00   57937
2726Sven-Olof BackmanIK FalkenFIN15:42:0011:09:0015:50:009:36:00   159573
2727Kurt BaumannSwitzerlandSUI15:50:0011:00:0015:26:009:58:00   194254
2728Toni BrauchleSwitzerlandSUI 12:32:0016:08:008:05:00   57939
2729Roy DawsonGreat BritainGBR15:19:0012:27:0015:42:008:47:00   52119
2730Roland EggliSwitzerlandSUI16:59:0011:41:0014:10:009:33:00   48723
2731Brian EllisCanadaCAN16:06:0011:36:0015:43:008:31:00   143378
2732Voitto ErkinheimoKortesjärven Järvi-VeikotFIN15:31:0012:36:0014:29:009:47:00   167844
2733Pertti EurenRastikarhutFIN15:40:0011:04:0016:03:009:23:00   167572
2734Göran ForsbergSwedenSWE15:53:0012:31:0014:22:009:42:00   49668
2735Risto HaapalaKokkolan SuunnistajatFIN16:47:0012:33:0015:02:008:10:00   48274
2736Hannu HaaseOunasvaaran HiihtoseuraFIN15:36:0012:14:0016:00:008:28:00   49281
2737Peter HabeggerSwitzerlandSUI15:14:0011:47:0016:06:009:05:00   52120
2738Torvald HaldinIF FemmanFIN15:07:0011:29:0015:17:0010:08:00   181914
2739Mauno HanhelaHaukiputaan HeittoFIN16:37:0011:06:0014:36:009:41:00   122239
2740Olavi HautalaRasti-JussitFIN16:53:0012:25:0015:03:008:09:00   184971
2741Pekka HeikeläMS ParmaFIN16:56:0012:16:0014:53:008:25:00   171076
2742Jorma HelinRasti-JyryFIN16:05:0012:43:0014:30:008:54:00   45815
2743Vesa HerttuainenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN15:45:0012:46:0014:25:009:15:00   146980
2744Heikki HilloValkeakosken HakaFIN16:49:0011:54:0015:22:008:15:00   152939
2745Pentti HirvonenTurun MetsänkävijätFIN16:00:0012:09:0015:48:008:08:00   169020
2746Heimo HongistoLoimaan JankkoFIN16:32:0012:00:0014:19:009:34:00   183059
2747Antti HonkonenLahden TaimiFIN15:17:0011:46:0016:04:009:07:00   180085
2748Kari HuttunenKeravan UrheilijatFIN16:21:0012:58:0014:01:008:55:00   148888
2749Eero HyvönenPorvoon UrheilijatFIN16:38:0012:40:0014:21:008:35:00   189210
2750Jaakko HörkköMS ParmaFIN16:46:0011:10:0015:09:009:14:00   156094
2751Kalevi IlonenOK OrientFIN16:12:0013:02:0014:23:008:39:00   40237
2752Pertti ImmanenOriveden PonnistusFIN16:23:0011:35:0014:14:0010:04:00   142330
2753Paavo InkinenRasti-JyryFIN16:33:0011:27:0015:14:008:56:00   113028
2754Yury IvanovskiyRussiaRUS15:43:0013:00:0014:08:009:26:00   49666
2755Styrbjörn JanssonSwedenSWE16:20:0011:13:0014:45:009:52:00   49685
2756Risto JarvaOriveden PonnistusFIN16:30:0011:32:0016:02:008:03:00   50707
2757Erkki JokelaLeppävaaran SisuFIN16:25:0011:53:0015:51:008:07:00   45678
2758Pentti JokinenKankaanpään SuunnistajatFIN16:54:0011:48:0014:09:009:27:00   42367
2759Jarmo JunnilaSiilin RastiFIN15:11:0012:28:0016:05:008:37:00   483272
2760Rauno KaipalaSK PohjantähtiFIN15:27:0012:13:0014:58:009:50:00   150756
2761Jarmo KalliomäkiSuunta JurvaFIN15:39:0012:20:0014:11:0010:03:00   50227
2762Jussi KankaanpääRasti-JussitFIN17:02:0011:07:0015:24:008:44:00   41695
2763Pekka KansteOK RaseborgFIN14:59:0012:48:0015:32:008:57:00   411904
2764Reijo KarjalainenSuunta JyväskyläFIN16:27:0012:44:0015:00:008:13:00   191821
2765Fred LaederachSwitzerlandSUI16:18:0011:22:0015:37:008:48:00   55682
2766Raimo KarvonenSuomusjärven SisuFIN15:24:0011:49:0015:52:009:10:00   175091
2767Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-VeikotFIN15:41:0011:18:0015:23:009:45:00   40912
2768Jorma KemppiNaviFIN 11:05:0015:28:008:45:00   185155
2769Kimmo KettunenSäyneisen SalpaFIN16:57:0012:21:0014:55:008:16:00   155665
2770Ahti KinnulaKuusamon Erä-VeikotFIN17:07:0011:59:0015:11:008:01:00   159563
2771Leo KoistinenVakka-RastiFIN15:44:0012:37:0014:16:009:43:00   44680
2772Erkki KoivukangasKälviän TarmoFIN17:08:0011:30:0015:12:008:24:00   65204
2773Alf KrogellIF Sibbo-VargarnaFIN17:03:0011:34:0015:21:008:17:00   185150
2774Veijo KurvinenHiidenkiertäjätFIN16:10:0012:45:0015:05:008:21:00   485578
2775Veli-Matti KycklingHelsingin SuunnistajatFIN15:25:0013:01:0014:40:009:13:00   157458
2776Heikki KyyrönenKouvolan SuunnistajatFIN17:05:0012:23:0014:26:008:33:00   169534
2777Antero KärkkäinenRasti-LukkoFIN15:09:0011:39:0016:01:009:25:00   47207
2778Vesa KätkäYkspihlajan ReimaFIN15:06:0011:33:0016:07:009:38:00   410524
2779Heikki LahdenniemiSahalahden KuntoFIN15:02:0013:04:00     47806
2780Erkki LaineAngelniemen AnkkuriFIN15:32:0012:50:0014:33:009:19:00   43817
2781Jaakko LaineHelsingin SuunnistajatFIN16:09:0012:55:0014:18:008:52:00   46574
2782Ensio LakanenVaajakosken TeräFIN15:26:0012:10:0014:38:0010:07:00   411573
2783Eero LassilaTuupovaaran SepotFIN16:04:0012:56:0015:06:008:18:00   46958
2784Sakari LiedesIisuFIN15:58:0012:51:0014:32:008:49:00   189258
2785Åge LiljeströmHelsingin SuunnistajatFIN16:45:0011:44:0014:34:009:02:00   411749
2786Pekka LindqvistRaja-Karjalan SuunnistajatFIN15:03:0013:05:0015:18:008:46:00   124095
2787Pentti LukkariPaltamon UrheilijatFIN16:28:0012:07:0015:34:008:00:00   181527
2788Olavi LukkarinenSK PohjantähtiFIN16:15:0011:51:0015:39:008:20:00   181497
2789Henry LåglandVaasan SuunnistajatFIN16:50:0012:24:0014:07:008:58:00   81873
2790Mauri LähdekorpiIF FemmanFIN15:12:0013:08:0014:43:009:09:00   50064
2791Eero LänsiluotoEspoon SuuntaFIN16:13:0012:41:0014:31:008:50:00   43539
2792Kari LöyttyjärviRasti-JyryFIN16:35:0011:19:0015:16:009:00:00   55874
2793Paavo MalmivirtaTurun SuunnistajatFIN15:22:0012:49:0014:54:009:18:00   182977
2794Lauri MikkonenKontiolahden UrheilijatFIN16:22:0011:57:0014:00:009:55:00   51839
2795Ole Jørgen MjøsundNorwayNOR16:17:0011:23:0015:46:008:40:00   94454
2796Kalevi MoisioTurun SuunnistajatFIN16:26:0012:53:0014:52:008:14:00   179835
2797Max MoosbergerSwitzerlandSUI16:36:0012:05:0014:06:009:31:00   151493
2798Lauri MustonenAlatornion PirkatFIN15:05:0011:50:0015:25:009:57:00   126582
2799Harri MäkeläSuunta-SepotFIN15:01:0011:55:0015:58:009:28:00   45495
2800Jaakko MäkinenAngelniemen AnkkuriFIN15:23:0012:39:0015:44:008:34:00   182758
2801Seppo MäättäKemijärven UrheilijatFIN16:16:0011:24:0015:45:008:41:00   95462
2802Erkki MönttinenVihtavuoren PamausFIN  15:35:00    59000
2803Pentti NiemeläLaihian LujaFIN16:52:0012:01:0015:20:008:04:00   177597
2804Håkan NilssonSwedenSWE15:57:0012:57:0014:48:008:30:00   48715
2805David NixonGreat BritainGBR16:42:0011:58:0014:28:009:06:00   483203
2806Mauno NäsiRasti-JussitFIN15:33:0012:18:0015:54:008:29:00   151297
2807Dick OgilvieAustriaAUS16:07:0012:03:0013:59:0010:05:00   194156
2808Jorma OjaNivalan UrheilijatFIN15:38:0011:16:0015:19:009:51:00   48314
2809Hanspeter OswaldSwitzerlandSUI16:01:0011:26:0015:07:009:46:00   55648
2810Jorma PaldaniusTurun SuunnistajatFIN16:19:0013:09:0014:13:008:36:00   55217
2811Aimo PartanenNilsiän NujakkaFIN15:21:0012:22:0015:41:008:51:00   186709
2812Alpo PelkonenOulunsalon VasamaFIN15:28:0011:45:0015:36:009:17:00   57632
2813Jorma PellikkaHelsingin SuunnistajatFIN15:59:0011:52:0015:59:008:22:00   75292
2814Veikko PellinenJoutsenon KullervoFIN15:46:0011:12:0015:56:009:12:00   159564
2815Timo PeltolaMS ParmaFIN15:04:0012:11:0014:49:0010:09:00   408732
2816Tuomo PeltolaMS ParmaFIN17:01:0011:37:0015:31:008:11:00   174761
2817Erkki RantakangasAlajärven AnkkuritFIN16:02:0011:25:0015:08:009:44:00   130812
2818Paavo RastasPerttelin PeikotFIN15:52:0012:29:0014:15:009:48:00   43715
2819Kyösti RautanenTuupovaaran SepotFIN15:08:0012:38:0014:41:009:54:00   125283
2820Veikko RautaraeHirvensalon HeittoFIN15:10:0012:12:0015:10:009:53:00   175502
2821Rauno RiikonenPerttelin PeikotFIN16:40:0011:15:0014:56:009:32:00   114383
2822Matti RoivasUrjalan UrheilijatFIN16:03:0012:08:0015:53:008:06:00   169497
2823Reino RuotsalainenKeravan UrheilijatFIN15:20:0012:19:0015:57:008:43:00   44482
2824Jorma RyynänenPihkaniskatFIN15:00:0012:52:0015:30:008:53:00   412828
2825Paavo RönkköEspoon SuuntaFIN15:37:0013:07:0014:12:009:16:00   170577
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English