IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H60AL 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,0 km
 
1.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  13:29:00   49:52  
2.   Tapio Alanko Perhon Kiri  FIN  14:18:00   50:36  
3.   Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  13:51:00   50:57  
4.   Leonid Belousov Russia  RUS  13:21:00   51:07  
5.   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  13:50:00   51:11  
6.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  13:31:00   52:24  
7.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  13:49:00   52:25  
8.   Kari Lietzén RastiPiikkiö  FIN  13:40:00   52:40  
9.   Markku Törmä Kannuksen Ura  FIN  14:35:00   52:59  
10.   Tatu Hänninen Tampereen Pyrintö  FIN  14:11:00   53:44  
11.   Rauno Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:17:00   54:04  
12.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  13:57:00   54:40  
13.   Martti Savolainen Säyneisen Salpa  FIN  14:06:00   54:50  
14.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  13:20:00   54:53  
15.   Martti Huusko Iisalmen Visa  FIN  14:47:00   55:06  
16.   Jorma Nevala Rasti-Nokia  FIN  14:39:00   55:16  
17.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät  FIN  14:21:00   55:47  
18.   Veikko Savolainen Pihkaniskat  FIN  14:12:00   56:05  
19.   Pekka Raatikainen Rasti E4  FIN  14:42:00   56:21  
20.   Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat  FIN  13:26:00   57:25  
21.   Aimo Peltomäki Siikaisten Sisu  FIN  13:54:00   57:55  
22.   Kullervo Torikka Karihaaran Karu  FIN  14:32:00   58:01  
23.   Olli Kares Hiisirasti  FIN  13:16:00   58:36  
24.   Seppo Lappalainen Liperin Taimi  FIN  13:43:00   59:08  
25.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat  FIN  14:41:00   59:16  
26.   Leo Liukkonen Savon Rasti  FIN  14:01:00   1:00:03  
27.   Kari Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:52:00   1:00:13  
28.   Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:13:00   1:01:08  
29.   Martti Lappalainen Navi  FIN  14:03:00   1:01:17  
30.   Kalervo Pammo Valkeakosken Haka  FIN  13:42:00   1:01:52  
31.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  13:22:00   1:02:22  
32.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  13:17:00   1:02:31  
33.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  14:34:00   1:02:35  
34.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  14:23:00   1:03:08  
35.   Jyri Leinonen Paltamon Urheilijat  FIN  13:30:00   1:03:54  
36.   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  13:34:00   1:04:27  
37.   Ilkka Pajula Lapuan Virkiä  FIN  13:15:00   1:04:39  
38.   Mikko Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  14:31:00   1:05:47  
39.   Lauri Malm Ykspihlajan Reima  FIN  14:04:00   1:05:53  
40.   Heikki Korva Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:28:00   1:06:32  
41.   Matti Hourula Ykspihlajan Reima  FIN  14:33:00   1:06:39  
42.   Juhani Ahola Hiidenkiertäjät  FIN  14:24:00   1:08:51  
43.   Seppo Laaksamo Liperin Taimi  FIN  14:08:00   1:08:54  
44.   Antti Suonpää MS Parma  FIN  13:27:00   1:09:34  
44.   Ilmo Leinonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:27:00   1:09:34  
46.   Heikki Miettinen Hyvinkään Rasti  FIN  14:00:00   1:09:35  
47.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  14:20:00   1:09:50  
48.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  13:59:00   1:09:57  
49.   Antti Välikangas Iisu  FIN  14:37:00   1:10:01  
50.   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  13:36:00   1:10:17  
51.   Veijo Märsy Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:44:00   1:10:29  
52.   Tapio Heinonen Asikkalan Raikas  FIN  13:44:00   1:11:36  
53.   Leo Karhulahti Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:58:00   1:12:10  
54.   Erkki Kohvakka Haukivuoren Kisailijat  FIN  13:32:00   1:12:11  
55.   Juho Haaranen Liperin Taimi  FIN  13:45:00   1:13:05  
56.   Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat  FIN  14:45:00   1:13:51  
57.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti  FIN  14:16:00   1:14:28  
58.   Seppo Pitkänen Kalvolan Keihäs  FIN  13:47:00   1:16:12  
59.   Aarne Mörsky Lahden Työväen Hiihtäjät  FIN  14:05:00   1:16:17  
60.   Arto Honkonen Saarijärven Pullistus  FIN  14:30:00   1:16:23  
61.   Olli Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:26:00   1:16:30  
62.   Tenho Pöllönen Lappeen Riento  FIN  13:33:00   1:17:09  
63.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  14:48:00   1:17:21  
64.   Eero Ruokamo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:35:00   1:17:25  
65.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:10:00   1:19:03  
66.   Niilo Puhakka Kuopion Suunnistajat  FIN  13:19:00   1:19:19  
67.   Martti Närvä Suunta Jurva  FIN  14:10:00   1:22:16  
68.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  14:29:00   1:22:36  
69.   Simo Sorsa Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:38:00   1:23:29  
70.   Jouko Tuunainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:02:00   1:25:49  
71.   Bo-Göran Williamsson Vaasan Suunnistajat  FIN  14:25:00   1:27:56  
72.   Heikki Penttinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:14:00   1:29:36  
73.   Toivo Hietala Taivalkosken Kuohu  FIN  13:56:00   1:30:20  
74.   Matti Gustafsson Hämeenlinnan Tarmo  FIN  13:23:00   1:32:33  
75.   Hannu Nurminen Hiisirasti  FIN  13:55:00   1:33:00  
76.   Markku Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  14:14:00   1:34:00  
77.   Erkki Miettinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:37:00   1:34:43  
78.   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  14:13:00   1:36:38  
79.   Markku T. Vainio Koovee  FIN  14:40:00   1:39:56  
79.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko  FIN  14:43:00   1:39:56  
81.   Aulis Sinkkonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  13:41:00   1:41:02  
82.   Mauno Kuisma Someron Esa  FIN  13:46:00   1:41:22  
83.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  13:39:00   1:42:27  
84.   Kaarlo Koivisto Tampereen Pyrintö  FIN  14:36:00   1:46:52  
85.   Matti Sundell Hiisirasti  FIN  13:12:00   1:47:33  
86.   Jorma Laine Tampereen Pyrintö  FIN  14:49:00   2:11:54  
   Risto Kalapudas Nastolan Terä  FIN  13:18:00   ei läht.  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot  FIN  13:24:00   ei läht.  
   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  13:25:00   hylätty  
   Martti Mykkänen Siilin Rasti  FIN  14:15:00   keskeytti  
   Kari Wigelius Maarian Mahti  FIN  14:19:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English