IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H60AL 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,0 km
 
1.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  13:23:00   30:36  
2.   Leo Liukkonen Savon Rasti  FIN  14:01:00   31:49  
3.   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  14:08:00   32:22  
4.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  13:39:00   32:39  
5.   Tapio Alanko Perhon Kiri  FIN  13:04:00   32:40  
6.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  13:55:00   32:47  
7.   Leonid Belousov Russia  RUS  13:46:00   32:56  
7.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät  FIN  14:07:00   32:56  
9.   Seppo Laaksamo Liperin Taimi  FIN  14:27:00   32:57  
10.   Tenho Pöllönen Lappeen Riento  FIN  14:24:00   33:18  
11.   Rauno Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:11:00   33:35  
12.   Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  14:06:00   33:49  
13.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  13:37:00   34:19  
14.   Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  13:29:00   34:30  
15.   Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat  FIN  13:59:00   34:44  
16.   Seppo Lappalainen Liperin Taimi  FIN  13:00:00   35:30  
17.   Martti Lappalainen Navi  FIN  13:01:00   35:33  
18.   Simo Sorsa Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:12:00   36:06  
19.   Ilmo Leinonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:58:00   36:39  
20.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  13:20:00   36:46  
21.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  13:48:00   36:59  
22.   Lauri Malm Ykspihlajan Reima  FIN  13:27:00   37:07  
23.   Tatu Hänninen Tampereen Pyrintö  FIN  14:03:00   37:17  
24.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  13:34:00   37:18  
25.   Olli Kares Hiisirasti  FIN  13:24:00   38:02  
26.   Toivo Hietala Taivalkosken Kuohu  FIN  14:18:00   38:03  
27.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  14:10:00   38:05  
28.   Jorma Nevala Rasti-Nokia  FIN  13:47:00   38:19  
29.   Antti Suonpää MS Parma  FIN  14:00:00   38:26  
30.   Bo-Göran Williamsson Vaasan Suunnistajat  FIN  13:57:00   38:27  
31.   Olli Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:03:00   38:49  
32.   Kari Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:14:00   39:02  
33.   Martti Savolainen Säyneisen Salpa  FIN  14:23:00   39:04  
34.   Leo Karhulahti Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:51:00   39:37  
35.   Veikko Savolainen Pihkaniskat  FIN  13:07:00   39:38  
36.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:16:00   39:44  
37.   Juhani Ahola Hiidenkiertäjät  FIN  13:18:00   39:45  
38.   Erkki Kohvakka Haukivuoren Kisailijat  FIN  13:54:00   40:17  
39.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  13:21:00   40:47  
40.   Heikki Miettinen Hyvinkään Rasti  FIN  13:41:00   40:55  
41.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat  FIN  13:11:00   40:59  
42.   Heikki Penttinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:45:00   41:03  
43.   Heikki Korva Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:55:00   41:09  
44.   Jyri Leinonen Paltamon Urheilijat  FIN  13:22:00   41:13  
45.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  13:17:00   41:14  
45.   Martti Närvä Suunta Jurva  FIN  14:15:00   41:14  
47.   Mikko Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  13:49:00   41:43  
48.   Kari Lietzén RastiPiikkiö  FIN  13:05:00   41:47  
49.   Kalervo Pammo Valkeakosken Haka  FIN  14:05:00   41:57  
50.   Niilo Puhakka Kuopion Suunnistajat  FIN  13:52:00   42:03  
51.   Markku Törmä Kannuksen Ura  FIN  13:06:00   42:11  
52.   Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat  FIN  13:26:00   42:46  
53.   Matti Hourula Ykspihlajan Reima  FIN  12:53:00   43:01  
54.   Veijo Märsy Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:48:00   43:24  
55.   Arto Honkonen Saarijärven Pullistus  FIN  12:51:00   44:08  
56.   Eero Ruokamo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  14:13:00   44:16  
57.   Martti Mykkänen Siilin Rasti  FIN  12:52:00   45:07  
58.   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  13:10:00   45:45  
59.   Martti Huusko Iisalmen Visa  FIN  13:35:00   45:54  
60.   Ilkka Pajula Lapuan Virkiä  FIN  13:53:00   46:14  
61.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti  FIN  13:15:00   47:08  
62.   Juho Haaranen Liperin Taimi  FIN  14:17:00   47:50  
63.   Matti Gustafsson Hämeenlinnan Tarmo  FIN  14:25:00   48:17  
64.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  13:30:00   48:38  
65.   Antti Välikangas Iisu  FIN  13:02:00   48:46  
66.   Tapio Heinonen Asikkalan Raikas  FIN  13:44:00   48:59  
67.   Jouko Tuunainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  12:58:00   49:36  
68.   Seppo Pitkänen Kalvolan Keihäs  FIN  14:22:00   51:14  
69.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko  FIN  13:31:00   52:57  
70.   Pekka Raatikainen Rasti E4  FIN  12:54:00   53:01  
71.   Jorma Laine Tampereen Pyrintö  FIN  13:42:00   53:08  
72.   Aulis Sinkkonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  13:50:00   55:36  
73.   Markku Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  14:16:00   56:54  
74.   Erkki Miettinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:14:00   57:09  
75.   Hannu Nurminen Hiisirasti  FIN  13:43:00   57:57  
76.   Aarne Mörsky Lahden Työväen Hiihtäjät  FIN  14:12:00   59:11  
77.   Kaarlo Koivisto Tampereen Pyrintö  FIN  13:33:00   59:37  
78.   Markku T. Vainio Koovee  FIN  13:13:00   1:03:05  
79.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  14:20:00   1:03:26  
80.   Mauno Kuisma Someron Esa  FIN  13:38:00   1:04:18  
81.   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:09:00   1:19:25  
82.   Matti Sundell Hiisirasti  FIN  14:26:00   2:14:53  
   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  12:49:00   hylätty  
   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  12:56:00   hylätty  
   Kari Wigelius Maarian Mahti  FIN  12:59:00   ei läht.  
   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot  FIN  13:19:00   ei läht.  
   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  13:32:00   hylätty  
   Kullervo Torikka Karihaaran Karu  FIN  13:36:00   hylätty  
   Risto Kalapudas Nastolan Terä  FIN  13:56:00   ei läht.  
   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  14:04:00   hylätty  
   Aimo Peltomäki Siikaisten Sisu  FIN  14:19:00   hylätty  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English