IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H60AL 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,2 km
 
1.   Eero Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  15:08:00   33:21  
2.   Jaakko Lahti Suunta Jyväskylä  FIN  15:11:00   36:02  
3.   Rauno Vanhalakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:40:00   36:05  
4.   Lauri Malm Ykspihlajan Reima  FIN  15:35:00   36:41  
5.   Tapio Alanko Perhon Kiri  FIN  14:15:00   36:46  
6.   Aulis Hahtola Rasti-Kurikka  FIN  15:04:00   37:34  
7.   Leonid Belousov Russia  RUS  15:43:00   38:18  
8.   Leo Liukkonen Savon Rasti  FIN  15:03:00   38:25  
9.   Henning Nynäs IF Brahe  FIN  15:18:00   38:31  
10.   Martti Huusko Iisalmen Visa  FIN  14:20:00   38:48  
11.   Aimo Peltomäki Siikaisten Sisu  FIN  14:59:00   38:56  
12.   Osmo Sivén Ähtärin Urheilijat  FIN  14:21:00   39:04  
13.   Veikko Savolainen Pihkaniskat  FIN  15:49:00   39:52  
14.   Olli Knaapi Turun Metsänkävijät  FIN  14:51:00   40:09  
15.   Pauli Toropainen Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  15:13:00   40:13  
16.   Jorma Nevala Rasti-Nokia  FIN  14:48:00   40:15  
17.   Martti Närvä Suunta Jurva  FIN  14:29:00   40:21  
18.   Seppo Väyrynen Juuan Jänne  FIN  15:48:00   40:29  
19.   Olli Kares Hiisirasti  FIN  15:24:00   40:56  
20.   Seppo Laaksamo Liperin Taimi  FIN  14:28:00   41:05  
21.   Seppo Lappalainen Liperin Taimi  FIN  15:31:00   41:06  
22.   Erkki Kohvakka Haukivuoren Kisailijat  FIN  14:37:00   41:14  
23.   Tauno Saari Suunta-Sepot  FIN  14:34:00   41:15  
24.   Raimo Haapalehto Vetelin Urheilijat  FIN  15:26:00   41:26  
25.   Markus Jakobsson Rastikarhut  FIN  14:27:00   42:02  
26.   Pekka Raatikainen Rasti E4  FIN  15:07:00   42:51  
27.   Yngve Alexandersson Närpes OK  FIN  15:41:00   43:14  
28.   Eero Ruokamo Oulun NMKY:n Urheilijat  FIN  14:44:00   43:31  
28.   Heikki Penttinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:54:00   43:31  
30.   Tatu Hänninen Tampereen Pyrintö  FIN  14:10:00   43:52  
31.   Olli Hyyppä Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:21:00   43:53  
32.   Aarno Saviaho Hyvinkään Rasti  FIN  15:14:00   43:56  
33.   Eero Kattilakoski Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  14:31:00   44:16  
34.   Ilmo Leinonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:46:00   44:24  
35.   Toivo Hietala Taivalkosken Kuohu  FIN  14:57:00   44:31  
36.   Veijo Märsy Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:23:00   44:32  
37.   Kalervo Pammo Valkeakosken Haka  FIN  15:01:00   44:45  
38.   Tenho Pöllönen Lappeen Riento  FIN  14:42:00   45:12  
39.   Martti Savolainen Säyneisen Salpa  FIN  14:24:00   45:20  
40.   Matti Hourula Ykspihlajan Reima  FIN  15:15:00   45:30  
41.   Bo-Göran Williamsson Vaasan Suunnistajat  FIN  14:22:00   45:37  
42.   Seppo Kuikko Vehkalahden Veikot  FIN  15:33:00   45:54  
43.   Veli-Matti Uunila Himangan Urheilijat  FIN  15:10:00   46:26  
44.   Markku Törmä Kannuksen Ura  FIN  15:19:00   46:55  
45.   Heikki Miettinen Hyvinkään Rasti  FIN  15:32:00   47:24  
46.   Mikko Lukkarinen SK Pohjantähti  FIN  14:16:00   47:26  
47.   Niilo Puhakka Kuopion Suunnistajat  FIN  15:36:00   47:40  
48.   Juho Haaranen Liperin Taimi  FIN  15:16:00   47:42  
49.   Samuli Törmälä Ylivieskan Kuula  FIN  15:05:00   48:04  
49.   Antti Välikangas Iisu  FIN  15:09:00   48:04  
51.   Kullervo Torikka Karihaaran Karu  FIN  14:25:00   48:07  
52.   Keijo Pajula Lapuan Virkiä  FIN  15:29:00   48:10  
53.   Juhani Ahola Hiidenkiertäjät  FIN  14:13:00   48:25  
54.   Jouko Roivainen Vaalan Karhu  FIN  14:23:00   48:27  
55.   Martti Alilonttinen MS Parma  FIN  14:32:00   48:59  
56.   Martti Lappalainen Navi  FIN  15:25:00   49:34  
57.   Heikki Korva Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:47:00   50:01  
58.   Martti Mykkänen Siilin Rasti  FIN  15:40:00   50:32  
59.   Jyri Leinonen Paltamon Urheilijat  FIN  15:28:00   50:41  
60.   Antti Suonpää MS Parma  FIN  14:41:00   51:00  
61.   Leo Karhulahti Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:30:00   51:30  
62.   Matti Gustafsson Hämeenlinnan Tarmo  FIN  14:39:00   51:31  
63.   Ensio Saari Pohjankyrön Rasti  FIN  15:46:00   51:42  
64.   Timo Koutaniemi Länsi-Rajan Rasti  FIN  15:47:00   52:04  
65.   Raimo Antikainen Vetelin Urheilijat  FIN  15:02:00   53:17  
66.   Aarne Mörsky Lahden Työväen Hiihtäjät  FIN  14:18:00   54:33  
67.   Jouko Tuunainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:53:00   55:07  
68.   Heino Sarkkinen Lahden Taimi  FIN  15:27:00   55:08  
69.   Arto Honkonen Saarijärven Pullistus  FIN  14:45:00   56:38  
70.   Seppo Pitkänen Kalvolan Keihäs  FIN  15:06:00   57:57  
71.   Jouko Tauriainen Kuusamon Erä-Veikot  FIN  14:11:00   58:10  
72.   Ilkka Pajula Lapuan Virkiä  FIN  15:38:00   58:59  
73.   Markku Kainu Vetelin Urheilijat  FIN  14:30:00   59:09  
74.   Jorma Laine Tampereen Pyrintö  FIN  14:36:00   59:37  
75.   Jouko Koskialho Rasti-Lukko  FIN  14:26:00   59:49  
76.   Pekka Peltonen Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:22:00   1:00:49  
77.   Markku T. Vainio Koovee  FIN  15:00:00   1:00:58  
78.   Erkki Miettinen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:12:00   1:02:04  
79.   Kaarlo Koivisto Tampereen Pyrintö  FIN  14:17:00   1:05:25  
80.   Jukka Aaltonen IF Brahe  FIN  14:43:00   1:05:37  
81.   Mauno Kuisma Someron Esa  FIN  15:45:00   1:07:23  
82.   Risto Kalapudas Nastolan Terä  FIN  15:34:00   1:08:19  
83.   Aulis Sinkkonen Keski-Karjalan Rasti  FIN  14:38:00   1:21:22  
84.   Jouni Marttinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:44:00   1:37:48  
85.   Matti Sundell Hiisirasti  FIN  15:20:00   1:44:00  
   Kari Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:12:00   hylätty  
   Kari Wigelius Maarian Mahti  FIN  14:49:00   ei läht.  
   Kari Lietzén RastiPiikkiö  FIN  14:58:00   hylätty  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English