IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H45A 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
7,0 km
 
1.   Keijo Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:46:00   53:06  
2.   Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  9:57:00   55:32  
3.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:25:00   57:23  
4.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  10:00:00   59:28  
5.   Jari Kahiala Pihkaniskat  FIN  9:54:00   1:00:49  
6.   Risto Haikonen Anttolan Urheilijat  FIN  8:42:00   1:00:53  
7.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  10:37:00   1:01:30  
8.   Kimmo Pernu Espoon Suunta  FIN  9:43:00   1:02:29  
9.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  10:18:00   1:02:31  
10.   Asko Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:51:00   1:03:47  
11.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  10:42:00   1:04:26  
12.   Timo Nurmela Rasti-Kurikka  FIN  11:13:00   1:04:41  
13.   Matti Vainionpää Rasti-Kurikka  FIN  10:35:00   1:04:54  
14.   Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  11:06:00   1:05:33  
15.   Tore Nymark Norway  NOR  10:33:00   1:05:56  
16.   Harri Veijola Lammin Säkiä  FIN  9:34:00   1:06:31  
17.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:00:00   1:07:13  
18.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  9:45:00   1:07:34  
19.   Pekka Nurminen Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:59:00   1:07:47  
20.   Rauno Ratilainen Vehkalahden Veikot  FIN  9:03:00   1:08:04  
20.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  9:33:00   1:08:04  
22.   Kari Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  10:47:00   1:08:05  
23.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  9:39:00   1:08:09  
24.   Vesa Kemppainen Iisu  FIN  11:02:00   1:08:10  
25.   Christoph Hutzli Switzerland  SUI  9:44:00   1:08:41  
26.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:41:00   1:09:19  
27.   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  11:14:00   1:09:23  
28.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:38:00   1:09:48  
29.   Mika Vuorela Tampereen Pyrintö  FIN  10:56:00   1:10:00  
30.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  9:30:00   1:10:02  
31.   Esa Järvenpää Suunta Jyväskylä  FIN  10:55:00   1:10:08  
32.   Juha Similä SK Vuoksi  FIN  9:24:00   1:10:19  
33.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  10:53:00   1:10:27  
34.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  8:47:00   1:10:42  
35.   Jouni Nykänen Navi  FIN  8:39:00   1:10:54  
36.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  10:32:00   1:11:31  
37.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  9:46:00   1:11:38  
38.   Petri Kotro Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:08:00   1:11:50  
39.   Jussi Borgenström Hyvinkään Rasti  FIN  8:56:00   1:11:55  
40.   Nicolo Corradini Italy  ITA  11:11:00   1:12:14  
41.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  10:17:00   1:12:40  
42.   Tom Stenlund IF Brahe  FIN  9:50:00   1:12:59  
43.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  10:07:00   1:13:17  
44.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  9:27:00   1:13:44  
45.   Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:32:00   1:13:45  
46.   Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:47:00   1:13:47  
47.   Pekka Juvakka Suunta Jyväskylä  FIN  9:21:00   1:13:48  
48.   Urpo Väänänen Kalevan Rasti  FIN  10:38:00   1:14:04  
49.   Jörg Hubmann Switzerland  SUI  10:54:00   1:14:40  
50.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  10:06:00   1:14:56  
51.   Harri Saramäki Olavin Rasti  FIN  9:15:00   1:15:16  
51.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  9:41:00   1:15:16  
53.   Kaj Grön IF Brahe  FIN  9:52:00   1:15:17  
54.   Stefan Schlatter Switzerland  SUI  8:28:00   1:15:26  
55.   Lars Karlsson Sweden  FIN  10:09:00   1:15:42  
56.   Rauno Hakala Suomusjärven Sisu  FIN  8:40:00   1:15:48  
57.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  10:23:00   1:16:01  
58.   Peter Fors Sweden  SWE  10:11:00   1:16:04  
59.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  10:01:00   1:16:26  
60.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  8:45:00   1:16:29  
61.   Petteri Lintunen Siilin Rasti  FIN  11:07:00   1:16:30  
62.   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  9:10:00   1:16:34  
63.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  10:10:00   1:16:49  
64.   Kari Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  11:04:00   1:17:45  
65.   Matti Forsberg Säyneisen Salpa  FIN  10:49:00   1:17:50  
66.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  8:53:00   1:17:55  
67.   Peter Jordi Switzerland  SUI  10:43:00   1:18:26  
68.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:04:00   1:18:35  
69.   Jukka Peltonen Lappeen Riento  FIN  11:15:00   1:19:44  
70.   Janne Turpiainen Hyvinkään Rasti  FIN  9:05:00   1:19:48  
71.   Ville Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:48:00   1:19:59  
72.   Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  9:37:00   1:20:02  
73.   Martin Ward Great Britain  GBR  8:32:00   1:20:15  
74.   Urs Jordi Switzerland  SUI  8:34:00   1:20:18  
75.   Mikko Yli-Kauppila Hiisirasti  FIN  10:13:00   1:20:53  
76.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  11:05:00   1:21:08  
77.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  10:08:00   1:21:32  
78.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  9:13:00   1:21:40  
79.   Tony Koichev Bulgaria  FIN  10:45:00   1:22:31  
80.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  9:04:00   1:22:35  
81.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  9:23:00   1:22:58  
81.   Sergey Dankov Ukraine  UKR  10:44:00   1:22:58  
83.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  8:29:00   1:22:59  
84.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:50:00   1:23:09  
85.   Plamen Ivanov Bulgaria  FIN  10:14:00   1:23:42  
86.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  9:36:00   1:23:58  
87.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  10:48:00   1:24:19  
88.   Pekka Torvinen Siilin Rasti  FIN  10:28:00   1:24:43  
89.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  8:54:00   1:25:03  
90.   Risto Posio Kannuksen Ura  FIN  8:44:00   1:25:07  
91.   Juha Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:01:00   1:25:10  
92.   Timo Ronkainen Kokkolan Suunnistajat  FIN  8:52:00   1:25:19  
93.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  9:55:00   1:25:26  
94.   Jarmo Joutsensaari Kangasala SK  FIN  10:51:00   1:25:34  
95.   Timo Pirtilä Kymin Suunnistajat  FIN  8:57:00   1:25:42  
96.   Roland Hästö IF Femman  FIN  10:57:00   1:25:44  
97.   Jukka Iitti Rasti E4  FIN  8:51:00   1:25:46  
98.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  9:02:00   1:25:49  
99.   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:16:00   1:25:59  
100.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  8:59:00   1:26:44  
101.   Pascal Berger Switzerland  SUI  8:25:00   1:26:51  
102.   Harri Virkkala Kokkolan Suunnistajat  FIN  10:52:00   1:26:57  
103.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  10:27:00   1:26:58  
104.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:18:00   1:27:51  
105.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  10:21:00   1:28:15  
106.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  9:20:00   1:28:33  
107.   Viktor Mogurenko Ukraine  UKR  9:26:00   1:29:09  
108.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  8:36:00   1:29:34  
109.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  8:46:00   1:30:50  
110.   Markku Paija Lounais-Hämeen Rasti  FIN  9:31:00   1:31:16  
111.   Taisto Maijala Lapin Veikot  FIN  10:24:00   1:31:27  
112.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  10:29:00   1:31:45  
113.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  8:55:00   1:31:47  
114.   Aimo Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  10:03:00   1:31:58  
114.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  10:40:00   1:31:58  
116.   Christoph Schlatter Switzerland  SUI  10:39:00   1:32:18  
117.   Jarmo Kattilakoski Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:19:00   1:33:36  
118.   Seppo Konttajärvi Vesaisen Pojat  FIN  8:58:00   1:33:59  
119.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:09:00   1:34:07  
120.   Jari Hartikainen Siilin Rasti  FIN  8:33:00   1:35:59  
121.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  11:03:00   1:36:16  
122.   Seppo Vehkala Siikaisten Sisu  FIN  9:35:00   1:37:12  
123.   Tero Taubert Koovee  FIN  9:11:00   1:37:13  
124.   Jyrki Hyyrynen Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:48:00   1:39:56  
125.   Peter Rutz Switzerland  SUI  10:22:00   1:40:55  
126.   Bernt Brynhildsen Norway  NOR  9:40:00   1:41:07  
127.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  9:14:00   1:41:38  
128.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  8:37:00   1:41:44  
129.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  10:59:00   1:42:40  
130.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  8:27:00   1:45:12  
131.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  9:17:00   1:47:17  
132.   Hannu Kröger Hiidenkiertäjät  FIN  9:53:00   1:47:22  
133.   Urs Köhle Switzerland  SUI  10:26:00   1:47:42  
134.   Erkki Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  9:28:00   1:50:40  
135.   Markus Gründler Switzerland  SUI  10:12:00   1:51:57  
136.   Oleksandr Mogurenko Ukraine  UKR  9:16:00   1:53:12  
137.   Dmitriy Slezov Kazakhstan  KAZ  10:36:00   1:58:46  
138.   Urs Trösch Germany  SUI  9:22:00   2:03:23  
139.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  10:19:00   2:05:34  
140.   Pasi Viberg Turun Suunnistajat  FIN  8:30:00   2:07:09  
141.   Juha Ruokonen Lappeen Riento  FIN  9:07:00   2:10:19  
142.   John Robertson New Zealand  NZL  9:00:00   2:13:07  
143.   Igor Lazarev Russia  RUS  10:34:00   2:34:12  
   Riku Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  8:38:00   ei läht.  
   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  8:41:00   ei läht.  
   Brendan Bolland Great Britain  GBR  8:49:00   ei läht.  
   Thomas Gloor Switzerland  SUI  8:50:00   hylätty  
   Tuomo Vuorenpää Jämsän Retki-Veikot  FIN  9:12:00   keskeytti  
   Pekka Lyytinen Sulkavan Urheilijat -41  FIN  9:42:00   ei läht.  
   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat  FIN  9:56:00   keskeytti  
   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  9:58:00   ei läht.  
   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:02:00   ei läht.  
   Kimmo Keinänen SK Pohjantähti  FIN  10:15:00   ei läht.  
   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  10:30:00   keskeytti  
   Eddie Wymer France  FRA  10:58:00   ei läht.  
   Jaakko Leppänen Anttolan Urheilijat  FIN  11:10:00   ei läht.  
   Paul OSullivan-Hourihan Irland  IRL  11:16:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English