IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H45A 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
7,4 km
 
1.   Keijo Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:30:00   1:04:40  
2.   Risto Haikonen Anttolan Urheilijat  FIN  14:51:00   1:05:04  
3.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  15:11:00   1:08:56  
4.   Christoph Hutzli Switzerland  SUI  16:13:00   1:10:22  
5.   Kimmo Pernu Espoon Suunta  FIN  15:45:00   1:10:33  
6.   Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  14:28:00   1:10:35  
7.   Jyrki Jäppinen OK77  FIN  14:42:00   1:11:19  
8.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  15:58:00   1:11:20  
9.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:27:00   1:13:01  
9.   Jouni Nykänen Navi  FIN  15:38:00   1:13:01  
11.   Matti Vainionpää Rasti-Kurikka  FIN  14:43:00   1:13:09  
12.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  15:35:00   1:13:27  
13.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  13:44:00   1:15:15  
14.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  15:17:00   1:15:58  
15.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  14:36:00   1:16:04  
16.   Timo Nurmela Rasti-Kurikka  FIN  14:58:00   1:16:29  
17.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  14:52:00   1:16:54  
18.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  14:35:00   1:17:05  
19.   Jari Kahiala Pihkaniskat  FIN  14:03:00   1:17:26  
20.   Jussi Borgenström Hyvinkään Rasti  FIN  15:56:00   1:17:38  
21.   Asko Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:15:00   1:18:01  
22.   Juha Similä SK Vuoksi  FIN  16:02:00   1:18:39  
23.   Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:42:00   1:18:43  
24.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  14:44:00   1:19:02  
25.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  15:25:00   1:19:24  
26.   Stefan Schlatter Switzerland  SUI  15:31:00   1:19:33  
27.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  14:32:00   1:20:11  
28.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:33:00   1:20:13  
29.   Urs Jordi Switzerland  SUI  15:29:00   1:20:18  
30.   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  15:27:00   1:20:19  
31.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  16:12:00   1:21:09  
32.   Janne Turpiainen Hyvinkään Rasti  FIN  15:48:00   1:21:16  
33.   Urpo Väänänen Kalevan Rasti  FIN  15:08:00   1:21:53  
34.   Lars Karlsson Sweden  FIN  14:31:00   1:22:11  
35.   Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  13:43:00   1:22:13  
36.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  15:51:00   1:22:59  
37.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  15:28:00   1:23:02  
38.   Tore Nymark Norway  NOR  14:46:00   1:23:29  
39.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  14:53:00   1:23:46  
40.   Tom Stenlund IF Brahe  FIN  16:00:00   1:24:45  
41.   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:27:00   1:24:52  
42.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  15:23:00   1:24:58  
43.   Petri Kotro Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:07:00   1:25:04  
44.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  14:12:00   1:25:24  
45.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  15:26:00   1:25:31  
46.   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  15:16:00   1:25:54  
47.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:28:00   1:26:06  
48.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  15:41:00   1:26:17  
49.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  13:45:00   1:26:58  
50.   Pascal Berger Switzerland  SUI  16:06:00   1:27:12  
51.   Pekka Nurminen Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:34:00   1:27:49  
52.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:09:00   1:27:51  
53.   Kari Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  13:34:00   1:27:53  
54.   Rauno Hakala Suomusjärven Sisu  FIN  15:15:00   1:28:19  
54.   Plamen Ivanov Bulgaria  FIN  15:53:00   1:28:19  
56.   Juha Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:39:00   1:28:27  
57.   Jörg Hubmann Switzerland  SUI  14:29:00   1:29:00  
58.   Petteri Lintunen Siilin Rasti  FIN  13:46:00   1:29:35  
59.   Harri Saramäki Olavin Rasti  FIN  13:32:00   1:29:47  
60.   Bernt Brynhildsen Norway  NOR  15:04:00   1:29:59  
61.   Vesa Kemppainen Iisu  FIN  13:56:00   1:30:06  
62.   Esa Järvenpää Suunta Jyväskylä  FIN  15:21:00   1:30:17  
63.   Pekka Juvakka Suunta Jyväskylä  FIN  15:02:00   1:30:19  
64.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  13:36:00   1:30:20  
65.   Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:13:00   1:31:18  
66.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:16:00   1:31:41  
67.   Mikko Yli-Kauppila Hiisirasti  FIN  16:10:00   1:32:55  
68.   Matti Forsberg Säyneisen Salpa  FIN  14:02:00   1:32:59  
69.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  15:55:00   1:33:01  
70.   Nicolo Corradini Italy  ITA  14:48:00   1:33:06  
71.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  15:44:00   1:33:08  
72.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:52:00   1:33:35  
73.   Ville Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:50:00   1:34:07  
74.   Sergey Dankov Ukraine  UKR  14:15:00   1:34:10  
75.   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  14:23:00   1:34:16  
76.   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  15:06:00   1:34:19  
77.   Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  15:01:00   1:34:20  
78.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:30:00   1:35:30  
79.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  14:54:00   1:35:38  
80.   Pekka Lyytinen Sulkavan Urheilijat -41  FIN  13:59:00   1:36:01  
81.   Seppo Vehkala Siikaisten Sisu  FIN  15:03:00   1:36:02  
82.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:50:00   1:36:09  
83.   Kari Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  13:29:00   1:36:17  
84.   Timo Ronkainen Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:19:00   1:36:19  
85.   Kaj Grön IF Brahe  FIN  14:05:00   1:37:15  
86.   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:49:00   1:37:23  
86.   Jukka Peltonen Lappeen Riento  FIN  14:55:00   1:37:23  
88.   Tony Koichev Bulgaria  FIN  13:51:00   1:37:34  
89.   Peter Jordi Switzerland  SUI  13:58:00   1:37:41  
90.   Roland Hästö IF Femman  FIN  14:11:00   1:37:49  
91.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  14:22:00   1:37:50  
92.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:19:00   1:37:58  
93.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  15:24:00   1:38:09  
94.   Peter Fors Sweden  SWE  13:48:00   1:38:14  
95.   Timo Pirtilä Kymin Suunnistajat  FIN  15:07:00   1:38:26  
96.   Jarmo Joutsensaari Kangasala SK  FIN  14:04:00   1:38:41  
97.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:43:00   1:39:57  
98.   Christoph Schlatter Switzerland  SUI  14:26:00   1:40:03  
99.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  16:08:00   1:41:04  
100.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  16:05:00   1:41:52  
101.   Seppo Konttajärvi Vesaisen Pojat  FIN  15:54:00   1:41:54  
102.   Markus Gründler Switzerland  SUI  13:47:00   1:43:33  
103.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  16:03:00   1:43:53  
104.   Harri Veijola Lammin Säkiä  FIN  13:40:00   1:43:54  
105.   Jari Hartikainen Siilin Rasti  FIN  15:59:00   1:43:55  
106.   Aimo Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  14:18:00   1:44:11  
107.   Jukka Iitti Rasti E4  FIN  14:24:00   1:45:13  
108.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  15:40:00   1:45:58  
109.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  16:01:00   1:46:05  
110.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  14:45:00   1:46:20  
111.   Urs Trösch Germany  SUI  14:57:00   1:47:00  
112.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  15:49:00   1:47:08  
113.   Viktor Mogurenko Ukraine  UKR  14:00:00   1:47:17  
114.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  15:57:00   1:47:25  
115.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  15:12:00   1:47:45  
116.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  15:05:00   1:47:55  
117.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:21:00   1:48:29  
118.   Pekka Torvinen Siilin Rasti  FIN  15:20:00   1:48:34  
119.   Urs Köhle Switzerland  SUI  15:09:00   1:48:39  
120.   Taisto Maijala Lapin Veikot  FIN  14:06:00   1:49:08  
121.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  13:35:00   1:49:31  
122.   Risto Posio Kannuksen Ura  FIN  14:20:00   1:50:59  
123.   Harri Virkkala Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:39:00   1:51:40  
124.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  14:17:00   1:52:31  
125.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  14:56:00   1:53:15  
126.   Jyrki Hyyrynen Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:36:00   1:53:43  
127.   Oleksandr Mogurenko Ukraine  UKR  15:32:00   1:56:15  
128.   Mika Vuorela Tampereen Pyrintö  FIN  13:25:00   1:56:46  
129.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  15:18:00   1:56:47  
130.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  15:46:00   1:58:12  
131.   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  13:54:00   1:59:15  
132.   Tero Taubert Koovee  FIN  15:33:00   2:00:30  
133.   John Robertson New Zealand  NZL  14:14:00   2:02:25  
134.   Hannu Kröger Hiidenkiertäjät  FIN  13:52:00   2:02:35  
135.   Erkki Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  13:53:00   2:03:02  
136.   Peter Rutz Switzerland  SUI  15:42:00   2:03:18  
137.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  15:00:00   2:04:18  
138.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  14:59:00   2:05:55  
139.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  16:07:00   2:13:46  
140.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  15:22:00   2:17:32  
141.   Juha Ruokonen Lappeen Riento  FIN  15:30:00   2:22:35  
142.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  13:26:00   2:25:13  
143.   Tuomo Vuorenpää Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:38:00   2:31:35  
144.   Igor Lazarev Russia  RUS  13:39:00   2:44:32  
145.   Dmitriy Slezov Kazakhstan  KAZ  13:37:00   3:16:13  
146.   Pasi Viberg Turun Suunnistajat  FIN  15:10:00   3:26:01  
   Eddie Wymer France  FRA  13:33:00   ei läht.  
   Paul OSullivan-Hourihan Irland  IRL  13:41:00   keskeytti  
   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:01:00   ei läht.  
   Rauno Ratilainen Vehkalahden Veikot  FIN  14:13:00   keskeytti  
   Thomas Gloor Switzerland  SUI  14:37:00   ei läht.  
   Kimmo Keinänen SK Pohjantähti  FIN  14:40:00   ei läht.  
   Jaakko Leppänen Anttolan Urheilijat  FIN  14:41:00   ei läht.  
   Brendan Bolland Great Britain  GBR  14:47:00   ei läht.  
   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  14:49:00   hylätty  
   Markku Paija Lounais-Hämeen Rasti  FIN  15:37:00   keskeytti  
   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:47:00   keskeytti  
   Riku Mattila Kouvolan Suunnistajat  FIN  16:11:00   keskeytti  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English