IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H45A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
6,4 km
 
1.   Risto Haikonen Anttolan Urheilijat  FIN  13:53:00   32:58  
2.   Keijo Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  13:36:00   33:20  
3.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:40:00   33:46  
4.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  11:51:00   35:40  
5.   Matti Vainionpää Rasti-Kurikka  FIN  11:35:00   35:51  
6.   Petri Kotro Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:57:00   35:54  
7.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  11:57:00   36:30  
8.   Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  13:52:00   36:55  
9.   Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  12:59:00   37:05  
10.   Christoph Hutzli Switzerland  SUI  12:51:00   37:06  
11.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  12:21:00   37:15  
12.   Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:46:00   37:35  
13.   Jyrki Jäppinen OK77  FIN  12:56:00   37:49  
14.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  11:42:00   38:10  
15.   Kimmo Pernu Espoon Suunta  FIN  13:14:00   38:15  
16.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  13:37:00   38:31  
17.   Jouni Nykänen Navi  FIN  13:31:00   38:35  
18.   Rauno Ratilainen Vehkalahden Veikot  FIN  13:03:00   38:41  
19.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  13:45:00   38:42  
20.   Rauno Hakala Suomusjärven Sisu  FIN  12:19:00   38:45  
21.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:29:00   39:12  
22.   Martin Ward Great Britain  GBR  12:18:00   39:17  
23.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  12:06:00   39:20  
24.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  13:02:00   39:42  
25.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  13:47:00   39:44  
26.   Timo Nurmela Rasti-Kurikka  FIN  11:48:00   39:48  
27.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  11:26:00   40:05  
28.   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:03:00   40:11  
29.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  14:12:00   40:13  
30.   Kari Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  12:29:00   40:14  
31.   Vesa Kemppainen Iisu  FIN  12:22:00   40:29  
32.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:19:00   40:31  
33.   Asko Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:27:00   40:43  
34.   Juha Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:27:00   40:47  
35.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  13:43:00   40:50  
36.   Lars Karlsson Sweden  FIN  11:28:00   40:52  
37.   Tore Nymark Norway  NOR  11:36:00   40:59  
38.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  11:43:00   41:10  
39.   Juha Similä SK Vuoksi  FIN  13:13:00   41:19  
40.   Urs Jordi Switzerland  SUI  14:11:00   41:20  
41.   Pekka Juvakka Suunta Jyväskylä  FIN  14:04:00   41:41  
42.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:50:00   41:52  
42.   Kari Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  13:07:00   41:52  
42.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  13:42:00   41:52  
45.   Jussi Borgenström Hyvinkään Rasti  FIN  13:05:00   41:55  
46.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  13:39:00   41:56  
47.   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  12:12:00   42:20  
48.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  11:54:00   42:21  
49.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  14:06:00   42:25  
50.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  13:40:00   42:27  
51.   Sergey Dankov Ukraine  UKR  11:47:00   42:28  
52.   Seppo Konttajärvi Vesaisen Pojat  FIN  12:25:00   42:55  
53.   Esa Järvenpää Suunta Jyväskylä  FIN  11:34:00   43:00  
54.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  13:58:00   43:19  
55.   Pekka Lyytinen Sulkavan Urheilijat -41  FIN  13:00:00   43:22  
56.   Bernt Brynhildsen Norway  NOR  14:09:00   43:23  
57.   Jarmo Joutsensaari Kangasala SK  FIN  12:11:00   43:36  
58.   Tom Stenlund IF Brahe  FIN  11:44:00   43:37  
58.   Jari Kahiala Pihkaniskat  FIN  12:31:00   43:37  
60.   Nicolo Corradini Italy  ITA  12:55:00   43:42  
61.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  11:46:00   43:44  
62.   Petteri Lintunen Siilin Rasti  FIN  13:22:00   44:00  
63.   Urpo Väänänen Kalevan Rasti  FIN  12:36:00   44:02  
64.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  12:10:00   44:05  
65.   Pekka Nurminen Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:14:00   44:15  
66.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  12:44:00   44:23  
67.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:23:00   44:41  
68.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  13:48:00   44:52  
69.   Harri Veijola Lammin Säkiä  FIN  13:04:00   45:01  
70.   Stefan Schlatter Switzerland  SUI  12:30:00   45:15  
71.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  13:26:00   45:30  
72.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  12:38:00   45:36  
73.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  13:25:00   45:39  
74.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  11:52:00   45:59  
75.   Seppo Vehkala Siikaisten Sisu  FIN  13:55:00   46:20  
76.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:34:00   46:22  
77.   Plamen Ivanov Bulgaria  FIN  12:28:00   46:36  
78.   Jukka Iitti Rasti E4  FIN  12:57:00   46:38  
79.   Timo Pirtilä Kymin Suunnistajat  FIN  13:44:00   46:49  
80.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  12:39:00   46:54  
81.   Roland Hästö IF Femman  FIN  12:46:00   47:11  
82.   Timo Ronkainen Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:05:00   47:21  
83.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  11:38:00   47:28  
84.   Matti Forsberg Säyneisen Salpa  FIN  12:45:00   47:32  
84.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  13:21:00   47:32  
86.   Pekka Torvinen Siilin Rasti  FIN  11:45:00   47:43  
87.   Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  11:39:00   47:44  
88.   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  11:56:00   47:52  
89.   Jörg Hubmann Switzerland  SUI  12:00:00   47:53  
90.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  11:49:00   47:55  
91.   Janne Turpiainen Hyvinkään Rasti  FIN  12:02:00   47:56  
92.   Taisto Maijala Lapin Veikot  FIN  13:34:00   47:59  
93.   John Robertson New Zealand  NZL  12:50:00   48:04  
94.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:15:00   48:18  
95.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:32:00   48:21  
96.   Pascal Berger Switzerland  SUI  12:49:00   48:30  
97.   Kaj Grön IF Brahe  FIN  14:02:00   48:33  
98.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  12:42:00   48:36  
99.   Ville Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:52:00   48:46  
100.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  12:26:00   48:54  
101.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  12:54:00   49:03  
102.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  13:10:00   49:27  
103.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  13:17:00   49:29  
104.   Viktor Mogurenko Ukraine  UKR  13:09:00   49:43  
105.   Tuomo Vuorenpää Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:20:00   49:50  
106.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  11:29:00   50:05  
107.   Peter Fors Sweden  SWE  12:16:00   50:11  
108.   Tony Koichev Bulgaria  FIN  12:05:00   50:15  
109.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  13:06:00   50:24  
109.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:18:00   50:24  
111.   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  12:03:00   51:17  
112.   Christoph Schlatter Switzerland  SUI  13:30:00   51:26  
113.   Markku Paija Lounais-Hämeen Rasti  FIN  13:08:00   51:37  
114.   Urs Trösch Germany  SUI  14:15:00   51:40  
115.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  13:59:00   51:46  
116.   Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  14:13:00   51:56  
117.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  12:17:00   52:17  
118.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  11:37:00   52:24  
119.   Hannu Kröger Hiidenkiertäjät  FIN  12:35:00   52:43  
120.   Harri Virkkala Kokkolan Suunnistajat  FIN  11:55:00   53:14  
121.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  12:08:00   53:17  
122.   Oleksandr Mogurenko Ukraine  UKR  11:25:00   54:17  
123.   Peter Rutz Switzerland  SUI  12:13:00   55:00  
124.   Peter Jordi Switzerland  SUI  13:32:00   55:09  
125.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  13:24:00   55:12  
126.   Jukka Peltonen Lappeen Riento  FIN  11:27:00   55:18  
127.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  13:28:00   55:37  
128.   Erkki Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  13:11:00   55:46  
129.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  11:33:00   55:47  
130.   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat  FIN  13:38:00   55:59  
131.   Urs Köhle Switzerland  SUI  11:58:00   56:17  
132.   Dmitriy Slezov Kazakhstan  KAZ  12:33:00   57:05  
133.   Jari Hartikainen Siilin Rasti  FIN  13:16:00   57:11  
134.   Markus Gründler Switzerland  SUI  13:54:00   57:27  
135.   Risto Posio Kannuksen Ura  FIN  13:49:00   57:33  
136.   Aimo Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  11:59:00   58:20  
137.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  12:14:00   58:48  
138.   Pasi Viberg Turun Suunnistajat  FIN  12:41:00   59:09  
139.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  11:41:00   59:38  
140.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  14:16:00   1:00:36  
141.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  13:33:00   1:01:14  
142.   Jyrki Hyyrynen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:48:00   1:03:00  
143.   Jussi Myllys Olavin Rasti  FIN  11:32:00   1:06:08  
144.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  12:37:00   1:06:33  
145.   Igor Lazarev Russia  RUS  13:12:00   1:06:38  
146.   Juha Ruokonen Lappeen Riento  FIN  13:51:00   1:08:39  
147.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  11:40:00   1:12:06  
148.   Paul OSullivan-Hourihan Irland  IRL  12:04:00   1:14:25  
   Mikko Yli-Kauppila Hiisirasti  FIN  12:01:00   hylätty  
   Mika Tervala Rastivarsat  FIN  12:07:00   ei läht.  
   Eddie Wymer France  FRA  12:09:00   keskeytti  
   Mika Vuorela Tampereen Pyrintö  FIN  12:15:00   ei läht.  
   Matti Hakamäki Suunta Jyväskylä  FIN  12:20:00   hylätty  
   Brendan Bolland Great Britain  GBR  12:58:00   ei läht.  
   Jaakko Leppänen Anttolan Urheilijat  FIN  13:01:00   ei läht.  
   Kimmo Keinänen SK Pohjantähti  FIN  13:50:00   ei läht.  
   Thomas Gloor Switzerland  SUI  14:01:00   ei läht.  
   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  14:08:00   hylätty  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English