IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H45A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
8,0 km
 
1.   Keijo Parkkinen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:29:00   45:15  
2.   Risto Haikonen Anttolan Urheilijat  FIN  15:59:00   45:36  
3.   Antti Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:30:00   47:26  
4.   Petri Kotro Kouvolan Suunnistajat  FIN  16:19:00   47:49  
5.   Tuomo Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  15:53:00   47:54  
6.   Matti Vainionpää Rasti-Kurikka  FIN  16:25:00   48:04  
7.   Juha Partanen Rasti-Hyry  FIN  15:07:00   48:10  
8.   Kari Tyynelä Vetelin Urheilijat  FIN  15:50:00   48:27  
9.   Petteri Niskanen Rasti-Hyry  FIN  15:34:00   48:34  
10.   Kari Jussila Tampereen Pyrintö  FIN  16:33:00   50:07  
11.   Christoph Hutzli Switzerland  SUI  14:27:00   50:39  
12.   Asmo Vuorenpää Laitilan Jyske  FIN  15:18:00   50:41  
13.   Ossi Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  16:12:00   50:52  
14.   Sami Kälviäinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:15:00   51:06  
15.   Rauno Ratilainen Vehkalahden Veikot  FIN  17:02:00   51:23  
16.   Teijo Oksanen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:59:00   51:33  
17.   Jarmo Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  15:02:00   52:07  
18.   Timo Nurmela Rasti-Kurikka  FIN  15:13:00   52:25  
19.   Markku Huostila Lammin Säkiä  FIN  15:09:00   52:28  
20.   Rauno Hakala Suomusjärven Sisu  FIN  16:57:00   53:10  
21.   Vesa Kemppainen Iisu  FIN  16:07:00   53:32  
22.   Mika Numminen Urjalan Urheilijat  FIN  16:43:00   53:35  
23.   Jouni Vidqvist Turun Metsänkävijät  FIN  14:54:00   53:48  
24.   Henrik Palmen Espoon Suunta  FIN  16:31:00   54:26  
25.   Kari Rauhamaa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  15:39:00   54:32  
26.   Tommi Viitasaari Kokkolan Suunnistajat  FIN  14:58:00   54:35  
27.   Juha-Pekka Larmala Espoon Suunta  FIN  17:06:00   54:42  
28.   Juha Similä SK Vuoksi  FIN  14:44:00   55:22  
29.   Mika Vuorela Tampereen Pyrintö  FIN  16:39:00   55:33  
30.   Jouni Nykänen Navi  FIN  15:42:00   55:55  
31.   Vesa Ruuska Kangasala SK  FIN  16:29:00   56:18  
32.   Petri Kuusinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:01:00   56:21  
33.   Juha Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:48:00   56:32  
34.   Sergey Dankov Ukraine  UKR  16:38:00   56:40  
35.   Martin Ward Great Britain  GBR  16:18:00   57:06  
36.   Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  16:11:00   57:16  
37.   Esa Järvenpää Suunta Jyväskylä  FIN  15:40:00   58:08  
38.   Timo Reinikka Vaasan Suunnistajat  FIN  15:22:00   58:14  
39.   Pekka Lyytinen Sulkavan Urheilijat -41  FIN  16:44:00   58:19  
40.   Tomi Kurhinen Rastivarsat  FIN  16:10:00   58:20  
41.   Lars Karlsson Sweden  FIN  17:14:00   58:23  
42.   Tommi Nietosjärvi Pihkaniskat  FIN  15:11:00   58:25  
43.   Kaj Grön IF Brahe  FIN  15:30:00   58:47  
44.   Matti Huttunen Pihkaniskat  FIN  14:39:00   58:59  
45.   Juha Laasanen Laihian Luja  FIN  15:37:00   59:01  
46.   Pasi Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:10:00   59:08  
47.   Heikki Grekelä SK Pohjantähti  FIN  14:57:00   59:23  
48.   Urpo Väänänen Kalevan Rasti  FIN  14:50:00   59:31  
49.   Mikko Yli-Kauppila Hiisirasti  FIN  14:53:00   59:52  
50.   Pasi Nevala Teuvan Rivakka  FIN  14:28:00   59:56  
51.   Jari Järvinen Vaajakosken Terä  FIN  15:38:00   1:00:06  
52.   Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  16:17:00   1:00:10  
53.   Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  17:04:00   1:00:19  
54.   Jari Kahiala Pihkaniskat  FIN  16:42:00   1:00:20  
55.   Pekka Juvakka Suunta Jyväskylä  FIN  15:05:00   1:00:22  
56.   Mika Tasa Kaakon Rasti  FIN  14:34:00   1:00:24  
57.   Tarmo Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:33:00   1:00:26  
58.   Timo Parttimaa Angelniemen Ankkuri  FIN  15:57:00   1:00:34  
59.   Sakari Hyvönen Kuopion Suunnistajat  FIN  16:52:00   1:00:36  
60.   Jarmo Joutsensaari Kangasala SK  FIN  16:21:00   1:00:38  
61.   Matti Ilmonen Itä-Päijänteen Rasti  FIN  15:14:00   1:00:42  
62.   Juha Latvala Alajärven Ankkurit  FIN  14:40:00   1:00:50  
63.   Hannu Lauri Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  16:53:00   1:00:52  
64.   Peter Fors Sweden  SWE  16:50:00   1:01:10  
65.   Tom Stenlund IF Brahe  FIN  15:49:00   1:01:27  
66.   Risto Ruohola MS Parma  FIN  15:20:00   1:01:31  
67.   Mika Kulmala Rajamäen Rykmentti  FIN  16:58:00   1:01:37  
68.   Jussi Borgenström Hyvinkään Rasti  FIN  15:33:00   1:01:41  
69.   Matti Forsberg Säyneisen Salpa  FIN  15:54:00   1:01:54  
70.   Urs Jordi Switzerland  SUI  15:15:00   1:01:55  
71.   Ilpo Pietiläinen SK Pohjantähti  FIN  17:16:00   1:02:13  
72.   Jorma Ojalainen SK Vuoksi  FIN  14:52:00   1:02:46  
73.   Vesa Tielinen Luumäen Rasti  FIN  15:27:00   1:02:51  
74.   Thomas Ekström MS Parma  FIN  16:35:00   1:02:52  
75.   Jari Sundqvist Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:38:00   1:03:05  
76.   Jörg Hubmann Switzerland  SUI  16:06:00   1:03:24  
77.   Harri Veijola Lammin Säkiä  FIN  17:01:00   1:03:37  
78.   Pekka Nurminen Kouvolan Suunnistajat  FIN  14:41:00   1:03:47  
79.   Plamen Ivanov Bulgaria  FIN  14:30:00   1:04:00  
80.   Pekka Torvinen Siilin Rasti  FIN  15:47:00   1:04:22  
81.   Nicolo Corradini Italy  ITA  14:35:00   1:04:32  
81.   Stefan Schlatter Switzerland  SUI  16:45:00   1:04:32  
83.   Eero Jalonen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  17:13:00   1:04:52  
84.   Oleksandr Mogurenko Ukraine  UKR  17:10:00   1:05:17  
85.   Tuomo Vuorenpää Jämsän Retki-Veikot  FIN  17:09:00   1:05:36  
86.   Hannu Numminen Espoon Akilles  FIN  14:51:00   1:05:50  
87.   Taisto Maijala Lapin Veikot  FIN  15:16:00   1:06:08  
88.   Timo Ronkainen Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:19:00   1:06:31  
89.   Jari Valtonen Helsingin Suunnistajat  FIN  17:05:00   1:06:40  
90.   Heikki Malmlund Koovee  FIN  14:26:00   1:06:51  
91.   Bernt Brynhildsen Norway  NOR  14:31:00   1:07:36  
92.   Jyrki Nieminen Lounais-Hämeen Rasti  FIN  14:32:00   1:07:38  
93.   Seppo Vehkala Siikaisten Sisu  FIN  14:49:00   1:07:39  
93.   Roland Hästö IF Femman  FIN  15:32:00   1:07:39  
95.   Pertti Salo Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:00:00   1:07:41  
96.   Pasi Ylä-Oijala Keravan Urheilijat  FIN  16:41:00   1:07:56  
97.   Urs Trösch Germany  SUI  14:48:00   1:08:02  
97.   Viktor Mogurenko Ukraine  UKR  16:47:00   1:08:02  
99.   Jukka Peltonen Lappeen Riento  FIN  15:43:00   1:08:09  
100.   Harri Virkkala Kokkolan Suunnistajat  FIN  16:13:00   1:08:57  
101.   Janne Turpiainen Hyvinkään Rasti  FIN  16:09:00   1:09:23  
102.   Jukka Iitti Rasti E4  FIN  17:12:00   1:09:25  
103.   Matti Kattelus Lapuan Virkiä  FIN  14:47:00   1:09:45  
104.   Timo Tähtinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:40:00   1:10:01  
105.   Ilkka Nokka Rasti 88  FIN  16:26:00   1:10:18  
106.   Seppo Konttajärvi Vesaisen Pojat  FIN  16:04:00   1:10:20  
107.   Matti Heikkilä Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:58:00   1:10:28  
108.   Kaj Fredriksson SK Pohjantähti  FIN  15:26:00   1:10:35  
109.   Kimmo Valtonen MS Parma  FIN  17:11:00   1:10:49  
110.   Jari Lehtosaari Haukiputaan Heitto  FIN  15:51:00   1:11:01  
111.   Markku Paija Lounais-Hämeen Rasti  FIN  15:08:00   1:11:03  
112.   Veli-Matti Rytkönen Espoon Suunta  FIN  15:17:00   1:11:15  
113.   Tony Koichev Bulgaria  FIN  16:34:00   1:11:17  
114.   Petteri Lintunen Siilin Rasti  FIN  15:12:00   1:11:32  
115.   Ville Klinga Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:56:00   1:11:38  
116.   Janne Autero Rasti-Nokia  FIN  16:05:00   1:12:14  
117.   Kari Hakuli Keravan Urheilijat  FIN  17:07:00   1:12:31  
118.   Pekka Hakulinen Espoon Suunta  FIN  15:46:00   1:12:56  
119.   Jari Hartikainen Siilin Rasti  FIN  15:44:00   1:12:58  
120.   Risto Posio Kannuksen Ura  FIN  16:37:00   1:12:59  
121.   Jouni Mutka Suunta Jyväskylä  FIN  15:31:00   1:13:10  
122.   Thomas Gloor Switzerland  SUI  16:16:00   1:13:18  
123.   Urs Köhle Switzerland  SUI  15:36:00   1:13:22  
124.   Veli Pyhtilä Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  16:46:00   1:13:32  
125.   Sami Karvonen Saloisten Reipas  FIN  15:25:00   1:13:33  
126.   Aimo Myllymäki Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  16:56:00   1:15:45  
127.   Pasi Lyyluoma Teuvan Rivakka  FIN  16:20:00   1:16:30  
128.   Timo Pirtilä Kymin Suunnistajat  FIN  15:45:00   1:16:53  
129.   Paavo Ritvanen Pihkaniskat  FIN  15:41:00   1:16:55  
130.   Hannu Kröger Hiidenkiertäjät  FIN  16:54:00   1:18:05  
131.   Eddie Wymer France  FRA  16:36:00   1:18:32  
132.   Markus Gründler Switzerland  SUI  15:28:00   1:19:23  
133.   Igor Lazarev Russia  RUS  15:55:00   1:20:13  
134.   Peter Jordi Switzerland  SUI  15:24:00   1:20:44  
135.   Antti Lassila Kuortaneen Kunto  FIN  15:01:00   1:20:55  
136.   Dmitriy Slezov Kazakhstan  KAZ  16:24:00   1:21:57  
137.   Christoph Schlatter Switzerland  SUI  14:59:00   1:22:56  
138.   Jouni Pyykönen Espoon Akilles  FIN  15:35:00   1:23:13  
139.   Markku Saksa Teuvan Rivakka  FIN  16:22:00   1:23:18  
140.   Pasi Koistinen Nastolan Terä  FIN  16:32:00   1:23:42  
141.   Jyrki Hyyrynen Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:03:00   1:24:28  
142.   Erkki Haavisto Turun Suunnistajat  FIN  16:51:00   1:26:01  
143.   Jussi Myllys Olavin Rasti  FIN  16:23:00   1:26:19  
144.   Pasi Viberg Turun Suunnistajat  FIN  16:49:00   1:29:36  
145.   Jukka Toivonen Lammin Säkiä  FIN  17:03:00   1:31:05  
146.   Paul OSullivan-Hourihan Irland  IRL  16:02:00   1:35:26  
147.   Peter Rutz Switzerland  SUI  14:43:00   1:37:30  
148.   Juha Ruokonen Lappeen Riento  FIN  15:04:00   1:37:56  
149.   Pasi Isokallio Rasti-Nokia  FIN  14:42:00   1:38:33  
   Kimmo Pernu Espoon Suunta  FIN  14:36:00   ei läht.  
   Asko Lautamäki Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  14:37:00   ei läht.  
   Jaakko Leppänen Anttolan Urheilijat  FIN  14:45:00   ei läht.  
   Kimmo Keinänen SK Pohjantähti  FIN  14:46:00   ei läht.  
   Pascal Berger Switzerland  SUI  16:00:00   ei läht.  
   Tore Nymark Norway  NOR  16:27:00   ei läht.  
   Brendan Bolland Great Britain  GBR  16:55:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English