IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H45A

Nro Nimi Seura   1. päivä 2. päivä 3. päivä 4. päivä Emit
1850Janne AuteroRasti-NokiaFIN16:05:0013:39:0014:12:009:39:00   144375
1851Pascal BergerSwitzerlandSUI16:00:0012:49:0016:06:008:25:00   41186
1852Brendan BollandGreat BritainGBR16:55:0012:58:0014:47:008:49:00   41221
1853Jussi BorgenströmHyvinkään RastiFIN15:33:0013:05:0015:56:008:56:00   161588
1854Bernt BrynhildsenNorwayNOR14:31:0014:09:0015:04:009:40:00   158440
1855Nicolo CorradiniItalyITA14:35:0012:55:0014:48:0011:11:00   41233
1856Sergey DankovUkraineUKR16:38:0011:47:0014:15:0010:44:00   145261
1857Thomas EkströmMS ParmaFIN16:35:0012:39:0015:40:008:29:00   43641
1858Peter ForsSwedenSWE16:50:0012:16:0013:48:0010:11:00   41225
1859Matti ForsbergSäyneisen SalpaFIN15:54:0012:45:0014:02:0010:49:00   52928
1860Kaj FredrikssonSK PohjantähtiFIN15:26:0013:10:0016:08:008:46:00   144538
1861Thomas GloorSwitzerlandSUI16:16:0014:01:0014:37:008:50:00   41214
1862Heikki GrekeläSK PohjantähtiFIN14:57:0013:37:0014:36:0010:17:00   95449
1863Markus GründlerSwitzerlandSUI15:28:0013:54:0013:47:0010:12:00   192193
1864Kaj GrönIF BraheFIN15:30:0014:02:0014:05:009:52:00   155663
1865Tuomo HaanpääTampereen PyrintöFIN15:53:0013:52:0013:43:009:57:00   183395
1866Erkki HaavistoTurun SuunnistajatFIN16:51:0013:11:0013:53:009:28:00   75180
1867Risto HaikonenAnttolan UrheilijatFIN15:59:0013:53:0014:51:008:42:00   149141
1868Rauno HakalaSuomusjärven SisuFIN16:57:0012:19:0015:15:008:40:00   409764
1869Matti HakamäkiSuunta JyväskyläFIN 12:20:0013:54:0011:03:00   190910
1870Kari HakuliKeravan UrheilijatFIN17:07:0011:33:0015:22:009:20:00   410708
1871Pekka HakulinenEspoon SuuntaFIN15:46:0011:49:0015:18:0010:27:00   168919
1872Jari HartikainenSiilin RastiFIN15:44:0013:16:0015:59:008:33:00   53256
1873Matti HeikkiläMäntsälän UrheilijatFIN15:58:0013:38:0013:49:009:56:00   117901
1874Ossi HeikkiläSuunta JyväskyläFIN16:12:0013:47:0013:44:009:45:00   50252
1875Pasi HeiskanenHelsingin SuunnistajatFIN15:10:0013:19:0014:16:0010:41:00   40996
1876Arto HolappaYlikiimingin NuijamiehetFIN16:17:0013:40:0014:09:009:33:00   49860
1877Jörg HubmannSwitzerlandSUI16:06:0012:00:0014:29:0010:54:00   41238
1878Markku HuostilaLammin SäkiäFIN15:09:0012:06:0015:17:0010:53:00   170266
1879Matti HuttunenPihkaniskatFIN14:39:0013:42:0014:35:0010:23:00   177715
1880Christoph HutzliSwitzerlandSUI14:27:0012:51:0016:13:009:44:00   41236
1881Sakari HyvönenKuopion SuunnistajatFIN16:52:0011:43:0014:52:009:46:00   52762
1882Jyrki HyyrynenKouvolan SuunnistajatFIN15:03:0012:48:0015:36:009:48:00   159881
1883Roland HästöIF FemmanFIN15:32:0012:46:0014:11:0010:57:00   185102
1884Jukka IittiRasti E4FIN17:12:0012:57:0014:24:008:51:00   137555
1885Matti IlmonenItä-Päijänteen RastiFIN15:14:0013:28:0015:41:009:02:00   153355
1886Pasi IsokallioRasti-NokiaFIN14:42:0012:54:0014:49:0010:29:00   180295
1887Plamen IvanovBulgariaFIN14:30:0012:28:0015:53:0010:14:00   405033
1888Eero JalonenHämeenlinnan SuunnistajatFIN17:13:0013:25:0013:30:009:18:00   190715
1889Peter JordiSwitzerlandSUI15:24:0013:32:0013:58:0010:43:00   165811
1890Urs JordiSwitzerlandSUI15:15:0014:11:0015:29:008:34:00   165812
1891Jarmo JoutsensaariKangasala SKFIN16:21:0012:11:0014:04:0010:51:00   166348
1892Kari JussilaTampereen PyrintöFIN16:33:0012:29:0013:29:0010:47:00   410787
1893Pekka JuvakkaSuunta JyväskyläFIN15:05:0014:04:0015:02:009:21:00   150770
1894Jyrki JäppinenOK77FIN 12:56:0014:42:00    47543
1895Esa JärvenpääSuunta JyväskyläFIN15:40:0011:34:0015:21:0010:55:00   54779
1896Jari JärvinenVaajakosken TeräFIN15:38:00      183517
1897Jari KahialaPihkaniskatFIN16:42:0012:31:0014:03:009:54:00   409091
1898Lars KarlssonSwedenFIN17:14:0011:28:0014:31:0010:09:00   144333
1899Sami KarvonenSaloisten ReipasFIN15:25:0014:06:0015:12:008:54:00   194048
1900Matti KattelusLapuan VirkiäFIN14:47:0014:16:0014:59:009:17:00   93073
1901Jarmo KattilakoskiKokkolan SuunnistajatFIN   9:19:00   183455
1902Kimmo KeinänenSK PohjantähtiFIN14:46:0013:50:0014:40:0010:15:00   52757
1903Vesa KemppainenIisuFIN16:07:0012:22:0013:56:0011:02:00   49363
1904Ville KlingaLahden Suunnistajat-37FIN15:56:0012:52:0015:50:008:48:00   75497
1905Tony KoichevBulgariaFIN16:34:0012:05:0013:51:0010:45:00   406080
1906Pasi KoistinenNastolan TeräFIN16:32:0012:17:0015:46:008:37:00   401230
1907Seppo KonttajärviVesaisen PojatFIN16:04:0012:25:0015:54:008:58:00   132272
1908Petri KotroKouvolan SuunnistajatFIN16:19:0013:57:0014:07:009:08:00   145774
1909Hannu KrögerHiidenkiertäjätFIN16:54:0012:35:0013:52:009:53:00   158754
1910Mika KulmalaRajamäen RykmenttiFIN16:58:0011:56:0014:23:009:58:00   65827
1911Tomi KurhinenRastivarsatFIN16:10:0011:54:0014:44:0010:42:00   145650
1912Petri KuusinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN16:01:0012:44:0015:47:008:45:00   183850
1913Sami KälviäinenHelsingin SuunnistajatFIN16:15:0013:46:0013:42:009:47:00   157806
1914Urs KöhleSwitzerlandSUI15:36:0011:58:0015:09:0010:26:00   49633
1915Juha LaasanenLaihian LujaFIN15:37:0011:52:0015:55:0010:01:00   411060
1916Juha-Pekka LarmalaEspoon SuuntaFIN17:06:0013:02:0014:32:008:47:00   402662
1917Antti LassilaKuortaneen KuntoFIN15:01:0013:24:0015:49:009:14:00   184962
1918Juha LatvalaAlajärven AnkkuritFIN14:40:0013:59:0014:17:0010:21:00   131869
1919Hannu LauriOunasvaaran HiihtoseuraFIN16:53:0011:39:0015:13:009:32:00   412816
1920Asko LautamäkiHämeenlinnan SuunnistajatFIN14:37:0012:27:0016:15:009:51:00   175655
1921Igor LazarevRussiaRUS15:55:0013:12:0013:39:0010:34:00   156715
1922Jari LehtosaariHaukiputaan HeittoFIN15:51:0011:37:0015:05:0010:48:00   169354
1923Petteri LintunenSiilin RastiFIN15:12:0013:22:0013:46:0011:07:00   166839
1924Pasi LyyluomaTeuvan RivakkaFIN16:20:0011:41:0016:01:009:23:00   40176
1925Pekka LyytinenSulkavan Urheilijat -41FIN16:44:0013:00:0013:59:009:42:00   78141
1926Taisto MaijalaLapin VeikotFIN15:16:0013:34:0014:06:0010:24:00   179664
1927Heikki MalmlundKooveeFIN14:26:0012:42:0015:23:0010:32:00   183445
1928Oleksandr MogurenkoUkraineUKR17:10:0011:25:0015:32:009:16:00   145262
1929Viktor MogurenkoUkraineUKR16:47:0013:09:0014:00:009:26:00   145345
1930Jouni MutkaSuunta JyväskyläFIN15:31:0013:17:0013:35:0011:05:00   82676
1931Aimo MyllymäkiKortesjärven Järvi-VeikotFIN16:56:0011:59:0014:18:0010:03:00   50089
1932Jussi MyllysOlavin RastiFIN16:23:0011:32:00     49021
1933Ari MännikköYlikiimingin NuijamiehetFIN17:04:0012:03:0015:27:008:41:00   113047
1934Pasi NevalaTeuvan RivakkaFIN14:28:0012:38:0016:05:009:55:00   40178
1935Jyrki NieminenLounais-Hämeen RastiFIN14:32:0014:13:0015:01:009:37:00   41843
1936Tommi NietosjärviPihkaniskatFIN15:11:0012:08:0014:56:0010:40:00   411028
1937Petteri NiskanenRasti-HyryFIN15:34:0011:51:0015:35:0010:18:00   117019
1938Ilkka NokkaRasti 88FIN16:26:0013:58:0013:45:009:13:00   138067
1939Hannu NumminenEspoon AkillesFIN14:51:0013:21:0014:45:0010:30:00   186620
1940Mika NumminenUrjalan UrheilijatFIN16:43:0011:42:0015:25:009:30:00   151003
1941Timo NurmelaRasti-KurikkaFIN15:13:0011:48:0014:58:0011:13:00   109454
1942Pekka NurminenKouvolan SuunnistajatFIN14:41:0014:14:0014:34:009:59:00   412820
1943Jouni NykänenNaviFIN15:42:0013:31:0015:38:008:39:00   161560
1944Tore NymarkNorwayNOR16:27:0011:36:0014:46:0010:33:00   192524
1945Paul OSullivan-HourihanIrlandIRL16:02:0012:04:0013:41:0011:16:00   48858
1946Tarmo OikarinenOunasvaaran HiihtoseuraFIN14:33:0014:03:0014:27:0010:16:00   49259
1947Jorma OjalainenSK VuoksiFIN14:52:0012:10:0016:07:0010:07:00   413256
1948Teijo OksanenHelsingin SuunnistajatFIN16:59:0013:29:0013:28:009:38:00   166150
1949Markku PaijaLounais-Hämeen RastiFIN15:08:0013:08:0015:37:009:31:00   153416
1950Henrik PalmenEspoon SuuntaFIN16:31:0013:43:0013:36:009:36:00   43522
1951Keijo ParkkinenYlikiimingin NuijamiehetFIN14:29:0013:36:0014:30:0010:46:00   110533
1952Juha PartanenRasti-HyryFIN15:07:0012:21:0015:11:00    51438
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English