IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H40A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
8,7 km
 
1.   Janne Märkälä Tampereen Pyrintö  FIN  16:17:00   46:36  
2.   Jouni Mähönen Tampereen Pyrintö  FIN  17:13:00   46:40  
3.   Hannu Niemelä Rasti-Hyry  FIN  16:48:00   47:00  
4.   Petri Noponen Hiidenkiertäjät  FIN  17:10:00   47:28  
5.   Jari Ikäheimonen Turun Metsänkävijät  FIN  16:49:00   48:21  
6.   Esa Orava Rastivarsat  FIN  16:55:00   48:26  
7.   Janne Salmi Turun Suunnistajat  FIN  15:26:00   48:28  
8.   Mika Ahola Navi  FIN  15:34:00   48:50  
9.   Mikko Lepo Suunta Jyväskylä  FIN  16:22:00   49:45  
10.   Vesa Kankaanpää OK77  FIN  16:35:00   50:03  
11.   Mikael Boström Lynx  FIN  15:37:00   50:10  
12.   Janne Hartman Vaajakosken Terä  FIN  16:36:00   52:16  
13.   Joni Kemppi Rajamäen Rykmentti  FIN  15:52:00   52:29  
14.   Marko Pitkänen Jämsän Retki-Veikot  FIN  16:06:00   52:42  
15.   Mikko Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  17:11:00   52:54  
16.   Mikael Donner OK77  FIN  15:33:00   53:01  
17.   Jens Perus Närpes OK  FIN  17:23:00   53:03  
18.   Akseli Ahtiainen Kalevan Rasti  FIN  15:59:00   53:08  
19.   Vesa Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  17:16:00   53:48  
20.   Kimmo Niska Lapuan Virkiä  FIN  16:47:00   54:01  
21.   Antti Turkki Olavin Rasti  FIN  17:22:00   54:06  
22.   Marko Heiskanen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:38:00   54:11  
23.   Harri Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  16:39:00   54:53  
24.   Tuomas Tala Hiidenkiertäjät  FIN  15:48:00   54:54  
25.   Janne Kivilaakso Lynx  FIN  17:21:00   55:01  
26.   Petri Moisio Saarijärven Pullistus  FIN  16:42:00   55:11  
27.   Jussi Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  17:07:00   55:30  
28.   Kari Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:27:00   56:12  
29.   Tom Asklöf Lynx  FIN  16:03:00   56:22  
30.   Ivaylo Ivanov Bulgaria  FIN  16:29:00   56:27  
31.   Tero Leppämäki Viitasaaren Suunta  FIN  16:02:00   56:43  
32.   Mika Tohmola Vesaisen Pojat  FIN  16:43:00   56:56  
33.   Jari Jokela Rasti-Nokia  FIN  16:56:00   56:57  
34.   Michael Eglin Switzerland  SUI  16:37:00   57:31  
35.   Veli-Matti Hanhela MS Parma  FIN  15:41:00   57:53  
36.   Pasi Romppainen Hyvinkään Rasti  FIN  16:46:00   59:42  
37.   Antti Rönnemaa Siilin Rasti  FIN  16:53:00   59:53  
38.   Juha Markkanen Kuopion Suunnistajat  FIN  16:40:00   1:00:14  
39.   Mikko Laavainen MS Parma  FIN  15:32:00   1:00:20  
40.   Jan Torrkulla IF Femman  FIN  15:54:00   1:00:36  
41.   Mikko Kärkkäinen Lammin Säkiä  FIN  15:40:00   1:00:59  
42.   Jari Johansson OK Orient  FIN  15:50:00   1:01:14  
43.   Tomi Hankaniemi Vesaisen Pojat  FIN  15:46:00   1:01:18  
44.   Sami Isoherranen Lynx  FIN  15:20:00   1:01:27  
45.   Kuno Rooba Estonia  EST  15:47:00   1:01:35  
46.   Hannu Holappa Vesaisen Pojat  FIN  15:57:00   1:01:53  
47.   Jussi Karttila MS Parma  FIN  17:02:00   1:02:01  
48.   Heikki Aarrejoki Vaajakosken Terä  FIN  15:31:00   1:02:34  
49.   Mika Malinen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:01:00   1:02:35  
50.   Herkko Plit Lynx  FIN  17:25:00   1:03:00  
51.   Jari Holm Viitasaaren Suunta  FIN  17:06:00   1:03:04  
52.   Oleksiy Perepelytsya Ukraine  UKR  17:04:00   1:03:08  
53.   Mika Laitamäki Hämeenlinnan Tarmo  FIN  17:03:00   1:03:48  
54.   Jouni Ruokolainen Rasti-Pielinen  FIN  17:19:00   1:03:51  
55.   Kimmo Kaario Vaajakosken Terä  FIN  15:28:00   1:03:52  
56.   Marko Ojala Ulvilan Ura  FIN  15:36:00   1:04:44  
57.   Janne Määttä Rasti-Hyry  FIN  17:15:00   1:04:46  
58.   Juho Koskinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  15:44:00   1:04:48  
59.   Jyrki Haikonen Ulvilan Ura  FIN  17:17:00   1:05:07  
60.   Kimmo Liljeström Helsingin Suunnistajat  FIN  15:49:00   1:05:18  
61.   Didi Lüscher Switzerland  SUI  17:05:00   1:06:17  
62.   Marko Kuusikko Saloisten Reipas  FIN  17:18:00   1:06:18  
63.   Kalle Junnikkala Kalajoen Junkkarit  FIN  15:58:00   1:06:34  
64.   Mikael Heerman Peräkylän Ponnistus  FIN  15:55:00   1:07:19  
65.   Vesa Tähtinen Päijät-Rasti  FIN  17:09:00   1:07:25  
66.   Pasi Nurmi Rastiketut  FIN  15:27:00   1:07:57  
67.   Johan Päivike RastiPiikkiö  FIN  16:15:00   1:08:00  
68.   Veli-Matti Pulli Rastivarsat  FIN  15:43:00   1:08:16  
69.   Mika Näpänkangas Suunta Jyväskylä  FIN  15:25:00   1:08:39  
70.   Tero Salonen Hauhon Sisu  FIN  16:08:00   1:08:40  
71.   Kari Kontola Lapuan Virkiä  FIN  16:21:00   1:08:45  
72.   Pekka Määttänen Espoon Suunta  FIN  16:18:00   1:09:47  
73.   Hannu Hiltula Pudasjärven Urheilijat  FIN  16:05:00   1:10:36  
74.   Vesa-Matti Eura MS Parma  FIN  16:34:00   1:10:44  
75.   Jarmo Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  16:30:00   1:10:58  
76.   Ari Mustonen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:58:00   1:11:11  
77.   Daniel Hadorn Switzerland  SUI  15:30:00   1:11:39  
78.   Pekka Nyman MS Parma  FIN  16:41:00   1:12:40  
79.   Tommi Sillanpää SK Pohjantähti  FIN  16:04:00   1:12:45  
80.   Janne Pihlajaniemi Vesaisen Pojat  FIN  17:08:00   1:12:53  
81.   Esa Leppäniemi Vetelin Urheilijat  FIN  15:24:00   1:14:03  
82.   Reko Rantamäki Helsingin Suunnistajat  FIN  16:51:00   1:14:37  
83.   Aleksi Lahti Rastikarhut  FIN  16:38:00   1:15:27  
84.   Kari Lappalainen Oriveden Ponnistus  FIN  16:11:00   1:15:57  
85.   Harri Lammi Saloisten Reipas  FIN  16:00:00   1:16:10  
86.   Mikke Maronen Lynx  FIN  15:56:00   1:16:36  
87.   Stefan Fiskars OK Raseborg  FIN  16:09:00   1:19:01  
88.   Janne Vatanen Kalevan Rasti  FIN  15:35:00   1:19:45  
89.   Tarmo Hyttinen Rasti E4  FIN  16:26:00   1:20:20  
90.   Vadim Petrov Russia  RUS  16:44:00   1:20:58  
91.   Seppo Kuusisto Koovee  FIN  17:26:00   1:21:23  
92.   Mikko Luoma Ulvilan Ura  FIN  16:24:00   1:23:13  
93.   Miikka Kaira Kymin Suunnistajat  FIN  16:45:00   1:24:30  
94.   Michel Ediar France  FRA  16:59:00   1:33:50  
95.   Marc Ebanks Great Britain  GBR  16:12:00   1:42:04  
96.   Markku Huotari Otaniemen Jyllääjät  FIN  15:22:00   1:45:39  
97.   Mika Tonder Sk Vuoksi  FIN  15:21:00   2:53:53  
   Tero Kuosmanen Rasti-Hyry  FIN  15:29:00   ei läht.  
   Jarmo Havula Helsingin Työväen Hiihtäjät  FIN  15:45:00   ei läht.  
   Veysel Güller Turkki  TUR  15:53:00   ei läht.  
   Jarmo Mauriala Koovee  FIN  16:25:00   ei läht.  
   Hannu Oja Kalajoen Junkkarit  FIN  16:28:00   ei läht.  
   Ilkka Ruokola Rasti-Jussit  FIN  16:32:00   hylätty  
   Ricardo de Souza Brazil  BRA  16:50:00   ei läht.  
   Nigel Pim Irland  IRL  16:57:00   keskeytti  
   Timo Sirola Keravan Urheilijat  FIN  17:01:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English