IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H40A

Nro Nimi Seura   1. päivä 2. päivä 3. päivä 4. päivä Emit
1421Heikki AarrejokiVaajakosken TeräFIN15:31:0012:27:0015:23:009:40:00   485627
1422Mika AholaNaviFIN15:34:0012:55:0015:54:008:32:00   193907
1423Akseli AhtiainenKalevan RastiFIN15:59:0012:58:00     117677
1424Tom AsklöfLynxFIN16:03:0011:13:0016:19:009:13:00   77154
1425Mikael BoströmLynxFIN15:37:0012:10:0014:57:0010:06:00   155867
1426Mikael DonnerOK77FIN15:33:0012:11:0015:25:009:53:00   102608
1427Marc EbanksGreat BritainGBR16:12:0013:04:0015:34:008:08:00   41205
1428Michel EdiarFranceFRA16:59:0011:50:0015:41:008:18:00   41190
1429Michael EglinSwitzerlandSUI16:37:0011:30:0015:05:009:32:00   41218
1430Vesa-Matti EuraMS ParmaFIN16:34:0011:43:0016:11:008:17:00   182955
1431Carl FeyUSAUSA 12:07:0014:50:008:44:00   41255
1432Stefan FiskarsOK RaseborgFIN16:09:0011:01:0015:50:009:50:00   177346
1433Brynjar FredheimNorwayNOR 12:41:0015:09:009:27:00   91177
1434Harri HaapasaloSK PohjantähtiFIN16:39:0011:52:0014:31:009:44:00   173739
1435Jarmo HaapasaloSK PohjantähtiFIN16:30:0011:22:0015:14:009:46:00   169845
1436Daniel HadornSwitzerlandSUI15:30:0011:38:0016:15:009:22:00   41208
1437Jyrki HaikonenUlvilan UraFIN17:17:00      59444
1438Veli-Matti HanhelaMS ParmaFIN15:41:0012:02:0016:00:009:14:00   88549
1439Tomi HankaniemiVesaisen PojatFIN15:46:0012:19:0015:06:009:51:00   122730
1440Janne HartmanVaajakosken TeräFIN16:36:0011:23:0015:16:009:35:00   488046
1441Jarmo HavulaHelsingin Työväen HiihtäjätFIN15:45:0012:52:0015:00:00    52076
1442Mikael HeermanPeräkylän PonnistusFIN15:55:0011:18:0015:46:009:54:00   99730
1443Marko HeiskanenRajamäen RykmenttiFIN15:38:0012:57:0015:33:008:46:00   483896
1444Hannu HiltulaPudasjärven UrheilijatFIN16:05:0011:21:0015:48:009:33:00   120195
1445Hannu HolappaVesaisen PojatFIN15:57:0012:35:0014:23:0010:02:00   155813
1446Jari HolmViitasaaren SuuntaFIN17:06:0012:20:0014:41:008:43:00   153010
1447Markku HuotariOtaniemen JyllääjätFIN15:22:0012:54:0015:58:008:31:00   49978
1448Tarmo HyttinenRasti E4FIN16:26:0011:45:0014:47:009:58:00   190114
1449Jari IkäheimonenTurun MetsänkävijätFIN16:49:0012:44:0014:30:008:45:00   408206
1450Sami IsoherranenLynxFIN15:20:0012:06:0016:13:008:59:00   138453
1451Ivaylo IvanovBulgariaFIN16:29:0011:06:0015:24:009:57:00   158039
1452Jari JohanssonOK OrientFIN15:50:0012:37:0014:32:009:59:00   154128
1453Jari JokelaRasti-NokiaFIN16:56:0012:30:0014:53:008:36:00   152091
1454Kalle JunnikkalaKalajoen JunkkaritFIN15:58:0012:17:0014:55:009:37:00   402706
1455Simo JuvasteKalevan RastiFIN  15:35:008:27:00   408112
1456Kimmo KaarioVaajakosken TeräFIN15:28:0012:03:0015:52:009:30:00   190340
1457Miikka KairaKymin SuunnistajatFIN16:45:0011:15:0016:10:008:38:00   49979
1458Vesa KankaanpääOK77FIN16:35:0012:48:0015:17:008:16:00   189339
1459Jussi KarttilaMS ParmaFIN17:02:0011:57:0014:28:009:20:00   40437
1460Joni KemppiRajamäen RykmenttiFIN15:52:0012:33:0016:07:008:26:00   58797
1461Janne KivilaaksoLynxFIN17:21:0012:15:0014:25:008:50:00   47971
1462Vesa KlemettinenSuunta JyväskyläFIN17:16:0011:04:0015:11:009:21:00   152565
1463Kari KontolaLapuan VirkiäFIN16:21:0011:56:0014:48:0010:00:00   181288
1464Juho KoskinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN15:44:0012:53:0015:43:008:35:00   49737
1465Tero KuosmanenRasti-HyryFIN15:29:0012:50:0014:58:009:28:00   40781
1466Marko KuusikkoSaloisten ReipasFIN17:18:0011:19:0015:08:009:10:00   181641
1467Seppo KuusistoKooveeFIN17:26:0011:20:0015:28:008:33:00   182680
1468Mikko KärkkäinenLammin SäkiäFIN15:40:0012:51:0015:36:008:47:00   54116
1469Mikko LaavainenMS ParmaFIN15:32:0012:21:0015:20:009:52:00   40425
1470Aleksi LahtiRastikarhutFIN16:38:0011:24:0016:08:008:37:00   138417
1471Timo SirolaKeravan UrheilijatFIN17:01:0011:39:0015:40:008:23:00   412792
1472Mika LaitamäkiHämeenlinnan TarmoFIN17:03:0011:51:0014:40:009:11:00   41511
1473Harri LammiSaloisten ReipasFIN16:00:0013:06:0014:42:009:01:00   192011
1474Kari LappalainenOriveden PonnistusFIN16:11:0012:32:0016:20:008:00:00   412666
1475Harri LehtimäkiReilut Miehet HavumetsienFIN 12:47:0014:51:00    176990
1476Esa LehtinenKauhavan WisaFIN  14:37:00    158799
1477Mikko LepoSuunta JyväskyläFIN16:22:0011:34:0016:26:008:21:00   52157
1478Tero LeppämäkiViitasaaren SuuntaFIN16:02:0011:09:0015:56:009:38:00   88026
1479Esa LeppäniemiVetelin UrheilijatFIN15:24:0012:16:0015:27:009:56:00   71007
1480Kimmo LiljeströmHelsingin SuunnistajatFIN15:49:0012:59:0015:29:008:34:00   47861
1481Mikko LuomaUlvilan UraFIN16:24:0012:00:0016:16:008:15:00   53507
1482Didi LüscherSwitzerlandSUI17:05:0011:58:0014:49:009:05:00   152426
1483Mika MalinenHelsingin SuunnistajatFIN16:01:0011:08:0015:38:0010:05:00   44926
1484Juha MarkkanenKuopion SuunnistajatFIN16:40:0011:03:0015:21:009:49:00   180999
1485Mikke MaronenLynxFIN15:56:0012:56:0014:35:009:18:00   111100
1486Jarmo MaurialaKooveeFIN16:25:0013:05:0014:20:008:53:00   148831
1487Petri MoisioSaarijärven PullistusFIN16:42:0012:45:0015:10:008:24:00   110405
1488Ari MustonenHelsingin SuunnistajatFIN16:58:0011:29:0015:04:009:12:00   413128
1489Jouni MähönenTampereen PyrintöFIN17:13:0011:31:0015:44:008:25:00   83804
1490Janne MärkäläTampereen PyrintöFIN16:17:0012:39:0016:05:008:04:00   82501
1491Janne MäättäRasti-HyryFIN17:15:0012:36:0015:02:008:12:00   51441
1492Pekka MäättänenEspoon SuuntaFIN16:18:0012:05:0016:21:008:14:00   161870
1493Sami MönttinenRasti E4FIN  15:59:00    155661
1494Hannu NiemeläRasti-HyryFIN16:48:0011:10:0016:01:008:51:00   177858
1495Kimmo NiskaLapuan VirkiäFIN16:47:0011:36:0014:43:009:36:00   50238
1496Petri NoponenHiidenkiertäjätFIN17:10:0012:09:0015:26:008:10:00   128230
1497Pasi NurmiRastiketutFIN15:27:0013:00:0014:59:009:26:00   90897
1498Pekka NymanMS ParmaFIN16:41:0012:04:0016:04:008:02:00   47755
1499Mika NäpänkangasSuunta JyväskyläFIN15:25:0013:02:0015:30:008:54:00   172059
1500Hannu OjaKalajoen JunkkaritFIN16:28:0013:03:0015:03:008:19:00   48419
1501Marko OjalaUlvilan UraFIN15:36:0012:25:0015:18:009:43:00   188650
1502Esa OravaRastivarsatFIN16:55:0011:05:0015:22:00    183061
1503Jussi PartanenHyvinkään RastiFIN17:07:0011:17:0015:39:008:41:00   128157
1504Oleksiy PerepelytsyaUkraineUKR17:04:0012:23:0014:56:008:28:00   145349
1505Jens PerusNärpes OKFIN17:23:0011:07:0015:32:008:40:00   50148
1506Vadim PetrovRussiaRUS16:44:0011:37:0016:25:008:05:00   41243
1507Veysel GüllerTurkkiTUR15:53:0011:12:0015:47:0010:03:00   127919
1508Nigel PimIrlandIRL16:57:0011:54:0015:57:008:03:00   41223
1509Marko PitkänenJämsän Retki-VeikotFIN16:06:0012:28:0014:21:0010:04:00   47707
1510Herkko PlitLynxFIN17:25:0012:08:0015:15:008:07:00   51248
1511Antero PulliRajamäen RykmenttiFIN 12:31:00     413412
1512Veli-Matti PulliRastivarsatFIN15:43:0011:44:0016:03:009:23:00   191552
1513Johan PäivikeRastiPiikkiöFIN16:15:0012:46:0014:38:009:17:00   154816
1514Saku PäivärintaTurun NMKYFIN  14:22:009:24:00   55584
1515Reko RantamäkiHelsingin SuunnistajatFIN16:51:0012:12:0014:46:008:57:00   57724
1516Pasi RomppainenHyvinkään RastiFIN16:46:0011:49:0014:29:009:39:00   184738
1517Kuno RoobaEstoniaEST15:47:0012:49:0015:37:008:39:00   183424
1518Ilkka RuokolaRasti-JussitFIN16:32:0011:48:0014:45:009:42:00   180166
1519Jouni RuokolainenRasti-PielinenFIN17:19:0011:25:0015:19:009:02:00   46899
1520Antti RönnemaaSiilin RastiFIN16:53:0011:11:0015:13:009:29:00   143919
1521Janne SalmiTurun SuunnistajatFIN15:26:0012:01:0016:22:009:07:00   413233
1522Kari SalonenHelsingin SuunnistajatFIN16:27:0011:47:0014:33:0010:01:00   43510
1523Mikko SalonenHelsingin SuunnistajatFIN17:11:0011:02:0015:31:008:55:00   65849
1524Tero SalonenHauhon SisuFIN16:08:0011:00:0015:55:009:45:00   410695
1525Tommi SillanpääSK PohjantähtiFIN16:04:0011:14:0015:45:009:48:00   411004
1526Ricardo de SouzaBrazilBRA16:50:0011:40:0014:24:009:47:00   1392131
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English