IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21AL 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
7,3 km
 
1.   Severin Howald Tampereen Pyrintö  SUI  17:05:00   37:31  
2.   Matti Kivelä Hiidenkiertäjät  FIN  15:51:00   38:05  
3.   Sampo Rahko SK Pohjantähti  FIN  15:15:00   38:48  
4.   Jarkko Laine Tampereen Pyrintö  FIN  16:21:00   38:58  
5.   Elmeri Vähänen Hyvinkään Rasti  FIN  16:54:00   39:09  
6.   Mikko Hölsö Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  16:53:00   39:38  
7.   Jarno Kallio-Könnö Rasti-Kurikka  FIN  15:14:00   39:48  
8.   Henri Kalve Paimion Rasti  FIN  15:23:00   40:38  
9.   Matti Kärkkäinen Jämsän Retki-Veikot  FIN  16:58:00   41:21  
10.   Ville Kosola SK Pohjantähti  FIN  16:26:00   41:26  
11.   Teemu Rantala Lapuan Virkiä  FIN  16:34:00   41:29  
12.   Olli-Jussi Korpinen Anttolan Urheilijat  FIN  15:22:00   41:37  
13.   Timo Sivill Vaajakosken Terä  FIN  15:37:00   42:01  
14.   Mika Rautanen Tuupovaaran Sepot  FIN  16:44:00   42:07  
15.   Esko Ylikangas Rasti-Kurikka  FIN  15:00:00   42:15  
16.   Janne Nieminen Paimion Rasti  FIN  15:05:00   42:22  
17.   Hannu Saarijärvi Tampereen Pyrintö  FIN  16:00:00   42:26  
18.   Ville Sabel Hiisirasti  FIN  16:07:00   42:55  
19.   Joona Ojapalo Rajamäen Rykmentti  FIN  15:09:00   43:06  
20.   Ville Saikko Lappeen Riento  FIN  14:48:00   43:10  
20.   Sami Löfbacka Kaustisen Pohjan-Veikot  FIN  15:49:00   43:10  
22.   Heikki Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  14:59:00   43:15  
23.   Jari Hautala IF Femman  FIN  15:08:00   43:31  
24.   Juuso Tuomaala Lapuan Virkiä  FIN  16:51:00   43:44  
25.   Atte Honkonen Rasti-Jyry  FIN  16:35:00   44:01  
26.   Santtu Sainio Kangasala SK  FIN  15:20:00   44:06  
27.   Jouni Mäkäräinen SK Pohjantähti  FIN  16:24:00   44:13  
28.   Matti Maajärvi Lappeen Riento  FIN  15:44:00   44:35  
29.   Miikka Huovila Hiidenkiertäjät  FIN  15:33:00   45:11  
30.   Kalle Manninen Anttolan Urheilijat  FIN  17:04:00   45:15  
31.   Pekka Huusari Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:03:00   45:40  
32.   Ville Glad Kemiön Kiilat  FIN  14:49:00   45:44  
33.   Jussi Koskinen Kalevan Rasti  FIN  17:01:00   45:54  
34.   Jukka Nissilä Kalajoen Junkkarit  FIN  16:08:00   46:00  
35.   Esa Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:26:00   46:01  
36.   Kalle Peltomäki Siikaisten Sisu  FIN  15:27:00   46:17  
37.   Olli Suonpää MS Parma  FIN  15:32:00   46:25  
37.   Janne Harju Koskelankylän Riento  FIN  16:27:00   46:25  
39.   Timo Hongell Kokkolan Suunnistajat  FIN  17:00:00   46:30  
40.   Tuomas Haapalehto Vetelin Urheilijat  FIN  15:34:00   46:38  
41.   Perttu Mäkinen Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  17:09:00   47:10  
42.   Sampsa Lintunen Raja-Karjalan Suunnistajat  FIN  17:02:00   47:24  
43.   Markus Turunen Rajamäen Rykmentti  FIN  16:03:00   47:35  
44.   Teppo Isokoski Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:59:00   47:43  
45.   Jarkko Lauronen Laihian Luja  FIN  16:02:00   47:46  
46.   Pauli Juutilainen Keravan Urheilijat  FIN  15:07:00   47:49  
47.   Jukka Vertainen Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:39:00   48:18  
48.   Toni Närvä Paimion Rasti  FIN  16:14:00   48:19  
49.   Juha Villa Päijät-Rasti  FIN  15:19:00   48:26  
50.   Kohei Onishi Japan  JPN  16:05:00   48:33  
51.   Teemu Kemppainen Keravan Urheilijat  FIN  15:42:00   49:01  
52.   Juha Hirvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:29:00   49:10  
53.   Jaakko Tervo Pellon Ponsi  FIN  15:02:00   49:40  
54.   Teemu Harju Koskelankylän Riento  FIN  16:59:00   50:03  
55.   Mikko Simola SK Pohjantähti  FIN  17:03:00   50:19  
56.   Jaakko Urpalainen Miehikkälän Vilkas  FIN  16:17:00   50:28  
57.   Marko Kivelä Vetelin Urheilijat  FIN  14:58:00   50:42  
58.   Eetu Summanen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:53:00   50:45  
59.   Antonio Serini Italy  ITA  17:07:00   50:50  
60.   Teemu Lojamo Kouvolan Suunnistajat  FIN  16:32:00   50:59  
61.   Arttu-Pekka Alaperä SK Pohjantähti  FIN  15:12:00   51:08  
62.   Christoffer Smeds Närpes OK  FIN  16:39:00   51:11  
63.   Esa Viitanen Turun Suunnistajat  FIN  15:06:00   51:25  
64.   Heikki Nenonen SK Vuoksi  FIN  15:31:00   51:37  
65.   Perttu Ilmarinen Keravan Urheilijat  FIN  16:19:00   51:42  
66.   Petri Vainio Kalevan Rasti  FIN  14:53:00   51:45  
67.   Jyrki Mikkola Kankaanpään Suunnistajat  FIN  16:56:00   51:49  
68.   Mikko Lassila Helsingin Suunnistajat  FIN  14:56:00   51:57  
69.   Simon Ott Switzerland  SUI  14:36:00   52:01  
70.   Tuomo Sevon Saloisten Reipas  FIN  15:13:00   52:13  
71.   Tapani Partanen Hyvinkään Rasti  FIN  16:28:00   52:22  
72.   Mikko Kallatsa Lapin Veikot  FIN  14:42:00   52:27  
73.   Jere Siivonen Suunta Jyväskylä  FIN  16:06:00   52:28  
74.   Kalle Laine Kauhajoen Karhu  FIN  14:46:00   52:29  
74.   Lukas Reichmuth Switzerland  SUI  15:10:00   52:29  
76.   Egor Miterev Russia  RUS  16:18:00   52:32  
77.   Jarno Käyhkö Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:16:00   52:34  
78.   Kai Paavola Pellon Ponsi  FIN  16:41:00   52:36  
79.   Jouni Koljonen Vaalan Karhu  FIN  15:30:00   52:56  
80.   Pekka Huhtanen Rasti-Kurikka  FIN  15:16:00   53:23  
81.   Jussi Parkkinen SK Pohjantähti  FIN  14:37:00   53:27  
82.   Lauri Heikka SK Pohjantähti  FIN  15:17:00   53:33  
83.   Eetu Liukko Enonkosken Urheilijat  FIN  16:30:00   53:47  
84.   Jouni Karetjoki Hyvinkään Rasti  FIN  14:52:00   53:48  
85.   Sami Lyytinen Suonenjoen Vasama  FIN  16:36:00   53:50  
86.   Olli Väätäinen Hiisirasti  FIN  16:57:00   53:52  
87.   Timo Karppinen SK Pohjantähti  FIN  14:57:00   54:21  
88.   Alexander Shein Russia  RUS  17:08:00   54:33  
89.   Toni Kalliokoski Halsuan Toivo  FIN  15:21:00   54:42  
90.   Gian-Reto Schaad Switzerland  SUI  16:48:00   55:36  
91.   Niko Latva Suunta Jurva  FIN  15:46:00   55:43  
92.   Juha Kotaniemi Koskelankylän Riento  FIN  16:33:00   55:46  
93.   Illia Oliinyk Ukraine  UKR  15:25:00   55:47  
94.   Kenneth Smeds Närpes OK  FIN  15:45:00   56:09  
95.   Andreas Gabriel Switzerland  SUI  14:41:00   56:55  
95.   Oskari Heiskanen Kangasala SK  FIN  15:18:00   56:55  
97.   Ville Sundberg Lynx  FIN  16:11:00   57:10  
98.   Samuli Kunttu Hiidenkiertäjät  FIN  16:46:00   57:12  
99.   Kai Koistinen Vakka-Rasti  FIN  14:50:00   58:09  
100.   Vesa Heikkilä MS Parma  FIN  14:51:00   58:29  
101.   Tapani Naakka Pitäjänmäen Tarmo  FIN  15:58:00   58:38  
102.   Jussi Lassila Pitäjänmäen Tarmo  FIN  16:04:00   58:50  
103.   Santeri Vaara Kankaanpään Suunnistajat  FIN  15:50:00   58:56  
103.   Artem Sukhov Russia  RUS  16:10:00   58:56  
105.   Tapio Ristimäki Kalvolan Keihäs  FIN  16:25:00   59:00  
106.   Matti Lahdenperä Lappeen Riento  FIN  15:36:00   59:04  
107.   Brändli Adrian Switzerland  SUI  15:40:00   59:13  
108.   Hannu Lassila Tuupovaaran Sepot  FIN  15:54:00   59:27  
109.   Matti Pusa Virtain-Ruoveden Suunnistajat  FIN  14:54:00   59:39  
110.   Juho Juote Someron Esa  FIN  15:24:00   1:00:08  
111.   Tuomas Takaluoma Tampereen Pyrintö  FIN  15:04:00   1:00:23  
112.   Tommi Pajari SK Pohjantähti  FIN  16:42:00   1:00:41  
113.   Joel Hakala Raision Kuula  FIN  16:40:00   1:01:18  
114.   Thomas Ballik Austria  AUT  16:45:00   1:01:20  
115.   Roland Spörri Switzerland  SUI  14:38:00   1:01:26  
116.   Kimmo Hirvonen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:01:00   1:01:29  
117.   Masa Juutilainen SK Vuoksi  FIN  16:55:00   1:04:48  
118.   Matti Raitoharju Rasti-Lukko  FIN  16:13:00   1:05:30  
119.   Sami Kervinen Järvenpään Palo  FIN  15:55:00   1:05:34  
120.   Antti Koivuniemi MS Parma  FIN  16:52:00   1:06:20  
121.   Heikki Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  14:47:00   1:06:38  
122.   Vesa-Ville Väänänen SK Pohjantähti  FIN  15:41:00   1:07:13  
123.   Esa Hietala Taivalkosken Kuohu  FIN  15:35:00   1:08:09  
124.   Markku Heinonen Keravan Urheilijat  FIN  14:44:00   1:09:35  
125.   Goto Yoichi Japan  JPN  15:48:00   1:10:10  
126.   Simo Villanen SK Vuoksi  FIN  15:01:00   1:10:19  
127.   Alexander Srb Austria  AUT  15:52:00   1:10:36  
128.   Ilkka Torniainen Lappeen Riento  FIN  16:38:00   1:10:49  
129.   Antti Kaunisto Tampereen Pyrintö  FIN  16:23:00   1:10:51  
130.   Antti Norkio Kankaanpään Suunnistajat  FIN  14:55:00   1:11:40  
131.   Shota Saito Japan  JPN  16:09:00   1:12:08  
132.   Harri Vehkaoja Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  15:47:00   1:14:08  
133.   Markku Oikarinen Suunta Jyväskylä  FIN  14:40:00   1:16:21  
134.   Tuomas Asikainen Suunta-Sepot  FIN  14:45:00   1:17:33  
135.   Jaakko Hannukainen Kankaanpään Suunnistajat  FIN  16:20:00   1:17:41  
136.   Jukka Kuivalainen Järvenpään Palo  FIN  16:37:00   1:18:38  
137.   Daniel Forrer Switzerland  SUI  14:43:00   1:22:02  
138.   Jussi Koskivirta Rasti-Jussit  FIN  15:38:00   1:36:53  
139.   Arttu Pulli Tampereen Pyrintö  FIN  15:56:00   1:50:46  
   Juho Rajaniemi Turun Suunnistajat  FIN  15:28:00   ei läht.  
   Jani Nissinen Hiisirasti  FIN  15:29:00   ei läht.  
   Janne Peltola MS Parma  FIN  15:43:00   ei läht.  
   Tommi Kemppainen Keravan Urheilijat  FIN  16:15:00   ei läht.  
   Santeri Kössi Lapuan Virkiä  FIN  16:31:00   hylätty  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English