IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21A 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
8,4 km
 
1.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  9:37:00   1:05:00  
2.   Kari Salo Helsingin Suunnistajat  FIN  9:54:00   1:05:05  
3.   Iivo Kriikkula Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:40:00   1:05:19  
4.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät    9:47:00   1:05:28  
5.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  10:56:00   1:06:39  
6.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  9:33:00   1:08:25  
7.   Ismael Röthlisberger Switzerland  SUI  10:29:00   1:08:54  
8.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  8:56:00   1:09:24  
9.   Velimir Nazarychev Helsingin Suunnistajat  FIN  10:03:00   1:09:52  
10.   Markus Plohn Austria  AUT  10:54:00   1:09:53  
11.   Markku Siponen Siilin Rasti  FIN  10:28:00   1:09:59  
12.   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi  FIN  8:38:00   1:10:09  
13.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:03:00   1:10:49  
14.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  10:53:00   1:10:50  
15.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:43:00   1:10:58  
16.   Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  11:02:00   1:11:04  
17.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  10:36:00   1:11:11  
18.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  9:38:00   1:11:27  
19.   Filip Brunell IF Brahe  FIN  10:51:00   1:11:28  
20.   Timo Ahvenainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:47:00   1:11:42  
21.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  9:34:00   1:12:02  
22.   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  10:17:00   1:12:21  
23.   Pekka Väätäinen Siilin Rasti  FIN  9:29:00   1:12:43  
24.   Topi Hasu OK Orient  FIN  9:04:00   1:12:45  
25.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  9:27:00   1:12:47  
26.   Alexey Zemlyakov Turun Suunnistajat  FIN  10:09:00   1:12:49  
27.   Evgeny Artemov Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:49:00   1:13:17  
28.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:01:00   1:13:30  
29.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  10:38:00   1:13:55  
30.   Heikki Toivio Angelniemen Ankkuri  FIN  9:13:00   1:14:17  
31.   Antti Honkimaa Espoon Suunta  FIN  9:22:00   1:15:01  
32.   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat  FIN  9:46:00   1:15:03  
33.   Otso Seppälä Rajamäen Rykmentti  FIN  9:15:00   1:15:30  
34.   Matej Kamenicky Czech Republic  CZE  10:24:00   1:15:34  
35.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:33:00   1:15:43  
36.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  10:41:00   1:16:06  
37.   Petri Annila Koovee  FIN  10:37:00   1:16:15  
38.   Juha Tolonen Rajamäen Rykmentti  FIN  9:17:00   1:16:29  
39.   Daniel Forsell OK Raseborg  FIN  9:11:00   1:17:17  
40.   Aki Kauppinen Espoon Suunta  FIN  9:10:00   1:17:23  
41.   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  8:43:00   1:17:24  
42.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  9:20:00   1:17:28  
43.   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  9:40:00   1:17:37  
44.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  9:48:00   1:17:43  
45.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  10:43:00   1:17:44  
46.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  9:03:00   1:17:56  
47.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  9:32:00   1:18:06  
48.   Heikki Kettunen Vaajakosken Terä  FIN  8:41:00   1:18:09  
49.   Jyri Mäkäläinen Siilin Rasti  FIN  9:12:00   1:18:10  
50.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  10:39:00   1:18:14  
51.   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  9:18:00   1:19:02  
52.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  8:42:00   1:19:03  
53.   Tero Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  9:19:00   1:19:19  
54.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  9:39:00   1:19:21  
55.   Mikko Töyrylä Kymin Suunnistajat  FIN  10:26:00   1:19:22  
56.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  10:34:00   1:19:32  
57.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  10:59:00   1:19:59  
58.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  10:47:00   1:20:18  
59.   Pyry Huhtanen Koovee  FIN  10:42:00   1:20:24  
60.   Samu Heiska Lapuan Virkiä  FIN  8:37:00   1:20:39  
61.   Philippe Schenkel Switzerland  SUI  9:08:00   1:20:49  
62.   Olli Moisander Rasti-Vihti  FIN  8:58:00   1:20:55  
63.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  8:51:00   1:22:04  
64.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:48:00   1:22:05  
65.   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka  FIN  10:57:00   1:22:10  
66.   Michael Röthlisberger Switzerland  SUI  9:01:00   1:22:23  
67.   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  10:20:00   1:22:26  
68.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  9:26:00   1:23:28  
69.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  9:07:00   1:23:49  
70.   Daniel Klauser Switzerland  SUI  10:23:00   1:24:19  
71.   Antti Kaivosaari Jämsän Retki-Veikot  FIN  8:52:00   1:24:44  
72.   Miika Korppi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  10:14:00   1:25:38  
73.   Matthias Bryner Switzerland  SUI  9:23:00   1:26:24  
74.   Juho Matikainen Kouvolan Suunnistajat  FIN  10:27:00   1:26:44  
75.   André Bruguière Rasti-Nokia  FRA  10:30:00   1:26:46  
76.   Pavel Kalaidin SK Vuoksi  RUS  8:59:00   1:27:38  
77.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  10:22:00   1:28:10  
78.   Tommi Lavonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  9:36:00   1:29:15  
79.   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  9:00:00   1:30:11  
80.   Michael Koiser Austria  AUT  9:53:00   1:30:39  
81.   Samuel Hippi Vaasan Suunnistajat  FIN  9:50:00   1:31:13  
82.   Beat Meier Switzerland  SUI  9:42:00   1:31:55  
83.   Antti Nousiainen Lappeen Riento  FIN  9:05:00   1:31:59  
84.   Patrik Bryner Switzerland  SUI  9:52:00   1:32:14  
85.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  10:12:00   1:32:33  
86.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  9:58:00   1:32:54  
87.   Antti Kalapudas Alatornion Pirkat  FIN  8:57:00   1:33:19  
88.   Mikko Hyyryläinen Hankasalmen Hanka  FIN  9:49:00   1:35:51  
89.   Ilkka Kohvakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  8:40:00   1:36:23  
90.   Mika Seppänen Vaalan Karhu  FIN  10:00:00   1:36:36  
91.   Joel Mösch Switzerland  SUI  8:46:00   1:37:31  
92.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  8:48:00   1:37:57  
93.   Stephan Frei Switzerland  SUI  10:25:00   1:38:00  
94.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  9:24:00   1:38:02  
95.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  10:55:00   1:38:07  
96.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  9:51:00   1:38:46  
97.   Kimmo Siponen SK Pohjantähti  FIN  10:07:00   1:40:07  
98.   Alexey Istomin Russia  RUS  9:25:00   1:40:09  
99.   Oliver Lienhard Switzerland  SUI  9:06:00   1:40:21  
100.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  10:06:00   1:40:25  
101.   Mikko Ketola Saarijärven Pullistus  FIN  10:50:00   1:43:23  
102.   Eero Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  9:55:00   1:44:35  
103.   Alex Azarov Russia  RUS  11:00:00   1:45:59  
104.   Helder Marcolino Portugal  POR  10:46:00   1:49:28  
105.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  9:09:00   1:50:12  
106.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  10:05:00   1:51:32  
107.   Claude Lüscher Switzerland  SUI  10:10:00   1:52:30  
108.   Martin Gantenbein Switzerland  SUI  8:36:00   1:55:37  
109.   Kristaps Tamuzs Latvia  LAT  9:44:00   1:56:03  
110.   Toni Shnoro Sonkajärven Pahka  FIN  8:49:00   1:57:13  
111.   Anssi Parkkinen Vakka-Rasti  FIN  8:53:00   2:00:07  
112.   Mikko Ruokolainen OK77  FIN  8:39:00   2:06:11  
113.   Rui Tavares Portugal  POR  10:35:00   2:11:03  
114.   Markus Hintermann Switzerland  SUI  10:08:00   2:14:26  
115.   Ake Fagereng Norway  NOR  10:32:00   2:15:59  
116.   Kimmo Hyvärinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  9:16:00   2:19:11  
117.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  10:45:00   2:28:58  
118.   Dias Filipe Portugal  POR  9:28:00   2:34:46  
   Samuel Mösch Switzerland  SUI  8:44:00   hylätty  
   Martin Kondrat Czech Republic  CZE  8:45:00   ei läht.  
   Christoffer Granholm Solf IK  FIN  8:50:00   ei läht.  
   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  8:54:00   ei läht.  
   Christian Holm IF Femman  FIN  9:02:00   ei läht.  
   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  9:14:00   ei läht.  
   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  9:21:00   ei läht.  
   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  9:31:00   ei läht.  
   Mikko Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  9:41:00   ei läht.  
   Kevin OBoyle Irland  IRL  9:57:00   ei läht.  
   Lauri Kleemola Lynx  FIN  10:02:00   ei läht.  
   Alxander Kirillov Russia  RUS  10:11:00   ei läht.  
   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  10:18:00   keskeytti  
   Raine Tolonen Vesaisen Pojat  FIN  10:19:00   keskeytti  
   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  10:21:00   ei läht.  
   Mikko Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  10:31:00   ei läht.  
   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:52:00   keskeytti  
   Antti Ekonoja Pellon Ponsi  FIN  11:01:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English