IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21A 3. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
9,8 km
 
1.   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi  FIN  15:48:00   1:25:21  
2.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  13:48:00   1:25:48  
3.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  14:49:00   1:25:52  
4.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät    15:34:00   1:26:01  
5.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  14:40:00   1:29:30  
6.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  15:05:00   1:29:32  
7.   Alexey Zemlyakov Turun Suunnistajat  FIN  14:17:00   1:29:54  
8.   Samu Heiska Lapuan Virkiä  FIN  14:55:00   1:31:23  
9.   Velimir Nazarychev Helsingin Suunnistajat  FIN  13:53:00   1:33:43  
10.   Heikki Toivio Angelniemen Ankkuri  FIN  15:27:00   1:34:50  
11.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  15:47:00   1:35:02  
12.   Topi Hasu OK Orient  FIN  15:46:00   1:35:03  
13.   Filip Brunell IF Brahe  FIN  15:01:00   1:35:25  
14.   Antti Honkimaa Espoon Suunta  FIN  14:54:00   1:35:43  
15.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  15:41:00   1:36:06  
16.   Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  14:11:00   1:36:11  
17.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  14:06:00   1:36:14  
18.   Samu Lehtola Kangasala SK  FIN  14:43:00   1:36:15  
19.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:27:00   1:36:25  
20.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:19:00   1:36:45  
21.   Markku Siponen Siilin Rasti  FIN  15:17:00   1:37:03  
22.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:42:00   1:37:52  
23.   Kari Salo Helsingin Suunnistajat  FIN  14:26:00   1:37:56  
24.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  15:18:00   1:38:26  
25.   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:25:00   1:38:49  
26.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  13:40:00   1:39:42  
27.   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:22:00   1:39:45  
28.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  13:50:00   1:40:13  
29.   Timo Ahvenainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  14:50:00   1:40:30  
30.   Iivo Kriikkula Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:04:00   1:40:31  
31.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  14:23:00   1:40:52  
32.   Ismael Röthlisberger Switzerland  SUI  13:52:00   1:40:53  
33.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  15:09:00   1:41:39  
34.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:15:00   1:43:35  
35.   Daniel Forsell OK Raseborg  FIN  14:10:00   1:44:13  
36.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  15:00:00   1:44:37  
37.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  15:02:00   1:45:23  
38.   Juha Tolonen Rajamäen Rykmentti  FIN  14:08:00   1:45:46  
39.   Mikko Töyrylä Kymin Suunnistajat  FIN  13:49:00   1:46:03  
40.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  14:32:00   1:46:06  
41.   Tero Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  15:07:00   1:46:21  
42.   Otso Seppälä Rajamäen Rykmentti  FIN  15:10:00   1:47:17  
43.   Daniel Klauser Switzerland  SUI  14:07:00   1:47:52  
44.   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  15:28:00   1:48:08  
44.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:32:00   1:48:08  
46.   Evgeny Artemov Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:34:00   1:48:16  
47.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  13:59:00   1:48:22  
48.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:26:00   1:48:58  
49.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  13:46:00   1:50:03  
50.   Petri Annila Koovee  FIN  14:28:00   1:50:06  
51.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  14:57:00   1:50:21  
52.   Michael Röthlisberger Switzerland  SUI  14:35:00   1:50:31  
53.   Olli Moisander Rasti-Vihti  FIN  14:59:00   1:51:39  
54.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  13:28:00   1:52:17  
55.   Heikki Kettunen Vaajakosken Terä  FIN  14:21:00   1:52:34  
56.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:51:00   1:52:38  
57.   Pavel Kalaidin SK Vuoksi  RUS  15:36:00   1:52:52  
58.   Pyry Huhtanen Koovee  FIN  14:12:00   1:52:59  
59.   Miika Korppi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:56:00   1:53:43  
60.   Jyri Mäkäläinen Siilin Rasti  FIN  14:04:00   1:53:53  
61.   Philippe Schenkel Switzerland  SUI  14:09:00   1:54:35  
62.   André Bruguière Rasti-Nokia  FRA  14:18:00   1:55:22  
63.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  15:42:00   1:56:37  
64.   Antti Nousiainen Lappeen Riento  FIN  14:52:00   1:58:37  
65.   Pekka Väätäinen Siilin Rasti  FIN  13:47:00   1:59:34  
66.   Matthias Bryner Switzerland  SUI  13:30:00   1:59:55  
67.   Tommi Lavonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:31:00   2:01:41  
68.   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  15:06:00   2:05:36  
69.   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka  FIN  14:56:00   2:06:00  
70.   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  14:38:00   2:06:31  
71.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  15:52:00   2:07:06  
72.   Mika Seppänen Vaalan Karhu  FIN  15:23:00   2:08:36  
73.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  13:35:00   2:09:17  
74.   Raine Tolonen Vesaisen Pojat  FIN  14:30:00   2:12:52  
75.   Martin Kondrat Czech Republic  CZE  15:16:00   2:15:51  
76.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  13:29:00   2:17:49  
77.   Ilkka Kohvakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:53:00   2:18:29  
78.   Aki Kauppinen Espoon Suunta  FIN  15:24:00   2:18:38  
79.   Mikko Hyyryläinen Hankasalmen Hanka  FIN  15:49:00   2:20:02  
80.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  15:33:00   2:21:22  
81.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  14:31:00   2:22:49  
82.   Patrik Bryner Switzerland  SUI  15:43:00   2:23:02  
83.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:22:00   2:23:36  
84.   Mikko Ketola Saarijärven Pullistus  FIN  14:47:00   2:24:36  
85.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  15:08:00   2:29:48  
86.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  15:45:00   2:31:20  
87.   Oliver Lienhard Switzerland  SUI  14:05:00   2:37:09  
88.   Markus Hintermann Switzerland  SUI  13:51:00   2:39:16  
89.   Samuel Hippi Vaasan Suunnistajat  FIN  13:25:00   2:41:58  
90.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  14:34:00   2:42:58  
91.   Kristaps Tamuzs Latvia  LAT  14:44:00   2:44:33  
92.   Martin Gantenbein Switzerland  SUI  14:48:00   2:44:50  
93.   Toni Shnoro Sonkajärven Pahka  FIN  14:33:00   2:46:50  
94.   Kimmo Siponen SK Pohjantähti  FIN  13:39:00   2:47:08  
95.   Kimmo Hyvärinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  14:58:00   2:49:57  
96.   Beat Meier Switzerland  SUI  15:15:00   2:51:07  
97.   Antti Kalapudas Alatornion Pirkat  FIN  14:46:00   2:52:10  
98.   Mikko Kotola Pihkaniskat  FIN  13:41:00   2:52:24  
99.   Mikko Ruokolainen OK77  FIN  14:20:00   2:53:22  
100.   Samuel Mösch Switzerland  SUI  15:11:00   2:55:07  
101.   Rui Tavares Portugal  POR  13:54:00   2:57:27  
102.   Anssi Parkkinen Vakka-Rasti  FIN  15:37:00   3:01:03  
103.   Alexey Istomin Russia  RUS  15:03:00   3:06:06  
104.   Dias Filipe Portugal  POR  13:43:00   3:08:15  
105.   Alex Azarov Russia  RUS  13:45:00   3:13:15  
106.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  14:29:00   3:14:10  
   Markus Plohn Austria  AUT  13:26:00   ei läht.  
   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  13:32:00   ei läht.  
   Mikko Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  13:33:00   ei läht.  
   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  13:37:00   keskeytti  
   Samuel Korhonen Kyrös-Rasti  FIN  13:38:00   keskeytti  
   Juho Matikainen Kouvolan Suunnistajat  FIN  13:44:00   keskeytti  
   Stephan Frei Switzerland  SUI  13:55:00   hylätty  
   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:57:00   keskeytti  
   Mikko Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  13:58:00   ei läht.  
   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  14:00:00   keskeytti  
   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  14:02:00   keskeytti  
   Antti Kaivosaari Jämsän Retki-Veikot  FIN  14:13:00   keskeytti  
   Lauri Kleemola Lynx  FIN  14:14:00   ei läht.  
   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  14:16:00   hylätty  
   Antti Ekonoja Pellon Ponsi  FIN  14:19:00   keskeytti  
   Eero Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  14:27:00   keskeytti  
   Helder Marcolino Portugal  POR  14:36:00   keskeytti  
   Joel Mösch Switzerland  SUI  14:37:00   hylätty  
   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  14:39:00   hylätty  
   Ake Fagereng Norway  NOR  14:42:00   hylätty  
   Christian Holm IF Femman  FIN  14:53:00   ei läht.  
   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:12:00   ei läht.  
   Alxander Kirillov Russia  RUS  15:14:00   ei läht.  
   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:21:00   keskeytti  
   Claude Lüscher Switzerland  SUI  15:25:00   hylätty  
   Michael Koiser Austria  AUT  15:29:00   ei läht.  
   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  15:30:00   ei läht.  
   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  15:35:00   keskeytti  
   Matej Kamenicky Czech Republic  CZE  15:38:00   keskeytti  
   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  15:40:00   ei läht.  
   Christoffer Granholm Solf IK  FIN  15:44:00   ei läht.  
   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  15:50:00   keskeytti  
   Kevin OBoyle Irland  IRL  15:51:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English