IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21A 2. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
7,3 km
 
1.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  14:00:00   37:41  
2.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:53:00   39:42  
3.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  12:44:00   40:21  
4.   Markus Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  13:42:00   40:33  
5.   Matej Kamenicky Czech Republic  CZE  12:41:00   40:41  
6.   Antti Honkimaa Espoon Suunta  FIN  13:57:00   40:47  
7.   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi  FIN  13:15:00   41:05  
8.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:16:00   41:09  
9.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:36:00   41:27  
10.   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  12:52:00   41:31  
11.   Samu Heiska Lapuan Virkiä  FIN  13:56:00   41:35  
12.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät    11:53:00   41:44  
13.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  13:44:00   41:45  
14.   Filip Brunell IF Brahe  FIN  12:31:00   41:53  
15.   Antti Kaivosaari Jämsän Retki-Veikot  FIN  13:34:00   42:04  
16.   Timo Ahvenainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  12:42:00   42:23  
17.   Samu Lehtola Kangasala SK  FIN  11:42:00   42:26  
18.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  13:06:00   42:39  
19.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:26:00   42:43  
20.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  12:33:00   42:57  
21.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  12:29:00   42:59  
22.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  11:36:00   43:05  
23.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  12:55:00   43:31  
24.   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  12:57:00   43:38  
25.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:02:00   43:40  
26.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  11:57:00   43:49  
27.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  12:46:00   43:54  
28.   Evgeny Artemov Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:39:00   43:55  
29.   Daniel Forsell OK Raseborg  FIN  13:54:00   44:01  
30.   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  13:05:00   44:08  
31.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  13:21:00   44:09  
31.   Alexey Zemlyakov Turun Suunnistajat  FIN  13:58:00   44:09  
33.   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:53:00   44:11  
34.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  12:15:00   44:19  
35.   Markku Siponen Siilin Rasti  FIN  11:51:00   44:20  
35.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  13:29:00   44:20  
37.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  11:40:00   44:21  
38.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  13:07:00   44:34  
39.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  11:48:00   44:51  
40.   Velimir Nazarychev Helsingin Suunnistajat  FIN  12:20:00   44:52  
41.   Miika Korppi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:31:00   44:54  
42.   Heikki Toivio Angelniemen Ankkuri  FIN  13:04:00   44:57  
43.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  13:14:00   44:59  
44.   Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  13:01:00   45:11  
45.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna  FIN  12:11:00   45:14  
46.   Kari Salo Helsingin Suunnistajat  FIN  13:32:00   45:22  
47.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  11:50:00   45:24  
48.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  11:35:00   45:50  
49.   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  13:24:00   45:52  
49.   Heikki Kettunen Vaajakosken Terä  FIN  13:26:00   45:52  
51.   Jyri Mäkäläinen Siilin Rasti  FIN  12:54:00   45:53  
52.   Juha Tolonen Rajamäen Rykmentti  FIN  12:58:00   46:00  
53.   Mikko Töyrylä Kymin Suunnistajat  FIN  13:33:00   46:05  
54.   Topi Hasu OK Orient  FIN  12:36:00   46:12  
55.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  13:00:00   46:21  
56.   Raine Tolonen Vesaisen Pojat  FIN  11:47:00   46:28  
57.   Petri Annila Koovee  FIN  13:13:00   46:32  
58.   Otso Seppälä Rajamäen Rykmentti  FIN  13:25:00   46:54  
59.   Daniel Klauser Switzerland  SUI  11:56:00   46:56  
60.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  13:23:00   47:03  
61.   Mika Seppänen Vaalan Karhu  FIN  12:09:00   47:08  
62.   Markus Plohn Austria  AUT  13:19:00   47:18  
63.   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  11:58:00   47:25  
64.   Juho Matikainen Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:16:00   47:35  
65.   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  12:43:00   47:39  
66.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  13:11:00   47:44  
67.   Olli Moisander Rasti-Vihti  FIN  13:48:00   47:47  
68.   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  12:25:00   48:09  
68.   Samuel Korhonen Kyrös-Rasti  FIN  13:41:00   48:09  
70.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  11:45:00   48:14  
71.   Pavel Kalaidin SK Vuoksi  RUS  13:17:00   48:21  
72.   Philippe Schenkel Switzerland  SUI  13:52:00   48:23  
73.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  12:06:00   48:31  
74.   Tero Kopra Oriveden Ponnistus  FIN  12:05:00   49:29  
75.   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat  FIN  12:01:00   49:35  
76.   Kimmo Siponen SK Pohjantähti  FIN  12:23:00   49:39  
77.   Aki Kauppinen Espoon Suunta  FIN  12:51:00   49:40  
78.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  12:32:00   49:55  
79.   Pyry Huhtanen Koovee  FIN  13:08:00   50:04  
80.   Iivo Kriikkula Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  12:00:00   50:12  
81.   Michael Röthlisberger Switzerland  SUI  12:28:00   50:17  
82.   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  12:40:00   50:37  
83.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  12:22:00   50:39  
84.   Ilkka Kohvakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  12:50:00   50:41  
85.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  11:44:00   50:54  
86.   Tommi Lavonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  11:41:00   50:56  
87.   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka  FIN  12:04:00   50:57  
88.   Antti Ekonoja Pellon Ponsi  FIN  11:38:00   51:02  
88.   Beat Meier Switzerland  SUI  13:20:00   51:02  
90.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  12:47:00   51:07  
91.   Mikko Hyyryläinen Hankasalmen Hanka  FIN  12:48:00   51:13  
92.   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  11:37:00   51:34  
93.   André Bruguière Rasti-Nokia  FRA  11:43:00   52:18  
94.   Antti Nousiainen Lappeen Riento  FIN  13:51:00   52:22  
95.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  13:27:00   52:27  
96.   Martin Kondrat Czech Republic  CZE  13:18:00   52:50  
97.   Michael Koiser Austria  AUT  12:45:00   53:25  
98.   Pekka Väätäinen Siilin Rasti  FIN  13:43:00   53:48  
99.   Matthias Bryner Switzerland  SUI  13:47:00   54:02  
100.   Oliver Lienhard Switzerland  SUI  13:10:00   54:32  
101.   Mikko Ruokolainen OK77  FIN  13:49:00   54:59  
102.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  12:13:00   55:23  
103.   Eero Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  12:07:00   55:34  
103.   Martin Gantenbein Switzerland  SUI  13:55:00   55:34  
105.   Antti Kalapudas Alatornion Pirkat  FIN  12:30:00   55:37  
106.   Claude Lüscher Switzerland  SUI  11:39:00   55:40  
107.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  11:49:00   56:06  
108.   Alexey Istomin Russia  RUS  13:59:00   57:08  
109.   Mikko Ketola Saarijärven Pullistus  FIN  12:38:00   57:22  
110.   Mikko Kotola Pihkaniskat  FIN  13:38:00   57:34  
111.   Toni Shnoro Sonkajärven Pahka  FIN  13:46:00   58:50  
112.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  12:34:00   59:20  
113.   Kristaps Tamuzs Latvia  LAT  13:40:00   59:25  
114.   Joel Mösch Switzerland  SUI  14:03:00   59:45  
115.   Helder Marcolino Portugal  POR  12:03:00   1:00:29  
116.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  12:02:00   1:00:32  
117.   Anssi Parkkinen Vakka-Rasti  FIN  12:56:00   1:00:53  
118.   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  13:28:00   1:01:52  
119.   Alex Azarov Russia  RUS  12:59:00   1:01:55  
120.   Dias Filipe Portugal  POR  13:35:00   1:03:12  
121.   Leo Tolvanen Pihkaniskat  FIN  11:52:00   1:04:12  
122.   Ake Fagereng Norway  NOR  12:10:00   1:08:11  
123.   Samuel Mösch Switzerland  SUI  13:50:00   1:08:15  
124.   Rui Tavares Portugal  POR  12:49:00   1:09:35  
125.   Samuel Hippi Vaasan Suunnistajat  FIN  13:39:00   1:12:18  
126.   Stephan Frei Switzerland  SUI  13:30:00   1:14:53  
127.   Kimmo Hyvärinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  11:59:00   1:25:15  
128.   Patrik Bryner Switzerland  SUI  12:08:00   1:26:12  
129.   Markus Hintermann Switzerland  SUI  12:21:00   1:38:09  
   Alxander Kirillov Russia  RUS  11:54:00   ei läht.  
   Ismael Röthlisberger Switzerland  SUI  12:17:00   ei läht.  
   Kevin OBoyle Irland  IRL  12:18:00   ei läht.  
   Mikko Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  12:24:00   ei läht.  
   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  12:27:00   ei läht.  
   Christian Holm IF Femman  FIN  12:35:00   ei läht.  
   Christoffer Granholm Solf IK  FIN  12:37:00   ei läht.  
   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  13:03:00   ei läht.  
   Mikko Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  13:37:00   ei läht.  
   Lauri Kleemola Lynx  FIN  14:02:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English