IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

H21A 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
10,7 km
 
1.   Juri Kirjanov Hämeenlinnan Suunnistajat  RUS  15:28:00   58:05  
2.   Jouni Kujala SK Pohjantähti  FIN  15:46:00   58:48  
3.   Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät  FIN  14:41:00   1:00:25  
4.   Mikhail Chegarovskiy IF Sibbo-Vargarna  FIN  15:27:00   1:00:42  
5.   Juha Luoma Lapuan Virkiä  FIN  16:47:00   1:00:50  
6.   Pekka Hyvönen Angelniemen Ankkuri  FIN  16:23:00   1:01:04  
7.   Tero Linnainmaa Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:16:00   1:01:09  
8.   Patrick Kronberg IF Femman  FIN  16:13:00   1:01:36  
9.   Samu Heiska Lapuan Virkiä  FIN  15:33:00   1:01:43  
10.   Antti Turpeinen Vaajakosken Terä  FIN  16:45:00   1:02:04  
11.   Juho Kinni Tampereen Pyrintö  FIN  14:32:00   1:02:05  
12.   Markku Siponen Siilin Rasti  FIN  15:25:00   1:02:21  
13.   Timo Ahvenainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:44:00   1:03:33  
14.   Heikki Toivio Angelniemen Ankkuri  FIN  15:04:00   1:03:55  
15.   Ville Uitto Rasti-Kurikka  FIN  16:39:00   1:04:09  
16.   Filip Brunell IF Brahe  FIN  14:35:00   1:04:11  
17.   Juuso Lindeqvist Paimion Rasti  FIN  16:05:00   1:04:15  
18.   Sami-Petteri Juopperi Pellon Ponsi  FIN  16:09:00   1:04:24  
19.   Roope Koskinen Hiisirasti  FIN  15:34:00   1:04:29  
20.   Ismael Röthlisberger Switzerland  SUI  16:26:00   1:04:35  
21.   Velimir Nazarychev Helsingin Suunnistajat  FIN  16:42:00   1:05:03  
22.   Antti Kaivosaari Jämsän Retki-Veikot  FIN  16:12:00   1:05:04  
23.   Kari Salo Helsingin Suunnistajat  FIN  14:57:00   1:05:18  
23.   Oskari Liukkonen Hiidenkiertäjät    15:48:00   1:05:18  
25.   Alexey Zemlyakov Turun Suunnistajat  FIN  14:30:00   1:05:22  
26.   Iivo Kriikkula Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:03:00   1:05:46  
27.   Antti Honkimaa Espoon Suunta  FIN  14:51:00   1:05:56  
27.   Juha Lassila Vetelin Urheilijat  FIN  15:44:00   1:05:56  
29.   Topi Hasu OK Orient  FIN  15:45:00   1:06:03  
30.   Aaro Nurmiainen Lappeen Riento  FIN  14:52:00   1:06:13  
31.   Raine Tolonen Vesaisen Pojat  FIN  16:25:00   1:06:38  
32.   Antto-Iiro Suhonen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:51:00   1:06:43  
33.   Matej Kamenicky Czech Republic  CZE  14:25:00   1:06:51  
34.   Eero Inkeri Vehkalahden Veikot  FIN  15:21:00   1:06:54  
35.   Marko Tölli Suunta Jyväskylä  FIN  15:59:00   1:06:55  
36.   Petri Kiiskinen Rasti-Pielinen  FIN  14:44:00   1:06:59  
37.   Arto Fränti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  14:56:00   1:07:16  
38.   Antti Alppi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  14:50:00   1:07:37  
39.   Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat  FIN  14:42:00   1:08:02  
40.   Joona Viholainen Suunta Jyväskylä  FIN  16:10:00   1:08:11  
41.   Henri Taanila Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:57:00   1:08:18  
42.   Sören Sundblom IF Sibbo-Vargarna  FIN  16:22:00   1:08:54  
43.   Marko Vapa Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:55:00   1:09:15  
44.   Ville Luoma Hiidenkiertäjät  FIN  15:55:00   1:09:43  
45.   Saku Asikainen Hiisirasti  FIN  15:24:00   1:10:06  
46.   Olli Moisander Rasti-Vihti  FIN  15:14:00   1:10:10  
47.   Ville Saarela Kokkolan Suunnistajat  FIN  15:47:00   1:10:41  
48.   Lauri Pohjola Suunta Jyväskylä  FIN  16:21:00   1:10:56  
49.   Miika Korppi Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  15:05:00   1:11:00  
50.   Mika Seppänen Vaalan Karhu  FIN  15:20:00   1:11:10  
51.   Pavel Kalaidin SK Vuoksi  RUS  15:02:00   1:11:27  
52.   Markku Elo Angelniemen Ankkuri  FIN  16:01:00   1:11:30  
53.   Evgeny Artemov Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  16:04:00   1:11:37  
54.   Mikko Laakso Helsingin Suunnistajat  FIN  16:07:00   1:11:42  
55.   Petri Ikävalko Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:29:00   1:11:45  
56.   Seppo Järvinen Lahden Suunnistajat-37  FIN  15:41:00   1:12:06  
57.   Daniel Klauser Switzerland  SUI  16:36:00   1:12:10  
58.   Toni Hartvik Paimion Rasti  FIN  14:38:00   1:12:20  
59.   Markus Plohn Austria  AUT  15:13:00   1:12:27  
60.   Kimmo Mieskoski Rasti-Lukko  FIN  16:37:00   1:12:37  
61.   Mikko Töyrylä Kymin Suunnistajat  FIN  15:06:00   1:13:06  
62.   Matias Sankari Itä-Hämeen Rasti  FIN  16:40:00   1:13:13  
63.   Veli-Pekka Kuutti Perttelin Peikot  FIN  15:53:00   1:13:34  
64.   Philippe Schenkel Switzerland  SUI  16:00:00   1:13:50  
65.   Juha Tolonen Rajamäen Rykmentti  FIN  16:20:00   1:14:14  
66.   Otso Seppälä Rajamäen Rykmentti  FIN  15:01:00   1:14:37  
67.   Petri Annila Koovee  FIN  14:37:00   1:14:42  
68.   Tommi Uusimäki Pellon Ponsi  FIN  15:18:00   1:14:53  
69.   Antti Ekonoja Pellon Ponsi  FIN  16:03:00   1:15:18  
70.   Daniel Forsell OK Raseborg  FIN  15:54:00   1:15:51  
71.   Juuso Kujanpää Lynx  FIN  16:31:00   1:15:59  
72.   Kimmo Siponen SK Pohjantähti  FIN  16:48:00   1:16:07  
73.   Samuel Vainiomäki Pellon Ponsi  FIN  15:58:00   1:16:13  
74.   Markus Vainiomäki Suunta-Sepot  FIN  16:41:00   1:16:26  
75.   Antti Paasikoski Rajamäen Rykmentti  FIN  15:23:00   1:16:30  
76.   Tommi Lavonen Kouvolan Suunnistajat  FIN  16:14:00   1:16:52  
77.   Daniel Blomster IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:54:00   1:16:53  
78.   Juha Matilainen Lahden Suunnistajat-37  FIN  16:18:00   1:17:11  
79.   Eero-Matti Vainio MS Parma  FIN  16:43:00   1:17:35  
80.   Ville Kokkila Espoon Suunta  FIN  16:19:00   1:17:40  
81.   Antti Nousiainen Lappeen Riento  FIN  15:08:00   1:18:47  
82.   Michael Röthlisberger Switzerland  SUI  16:52:00   1:19:02  
83.   André Bruguière Rasti-Nokia  FRA  16:33:00   1:19:23  
84.   Matthias Bryner Switzerland  SUI  16:16:00   1:20:44  
85.   Jari Välikorpi Rasti-Kurikka  FIN  14:48:00   1:20:48  
86.   Olli-Petteri Hirvonen Rastivarsat  FIN  14:36:00   1:21:03  
87.   Ake Fagereng Norway  NOR  15:26:00   1:21:10  
88.   Mikko Hyyryläinen Hankasalmen Hanka  FIN  14:27:00   1:21:32  
89.   Helder Marcolino Portugal  POR  15:32:00   1:21:43  
90.   Beat Meier Switzerland  SUI  14:40:00   1:21:47  
91.   Ilkka Kohvakka Kouvolan Suunnistajat  FIN  15:17:00   1:22:53  
92.   Jyri Mäkäläinen Siilin Rasti  FIN  16:50:00   1:24:32  
93.   Samuel Hippi Vaasan Suunnistajat  FIN  15:52:00   1:25:22  
94.   Pyry Huhtanen Koovee  FIN  14:53:00   1:25:53  
95.   Mikko Ketola Saarijärven Pullistus  FIN  14:45:00   1:26:10  
96.   Dias Filipe Portugal  POR  16:08:00   1:27:55  
97.   Alexey Istomin Russia  RUS  14:26:00   1:27:56  
98.   Mikko Ruokolainen OK77  FIN  16:11:00   1:28:33  
99.   Aki Kauppinen Espoon Suunta  FIN  15:35:00   1:28:59  
100.   Antti Kalapudas Alatornion Pirkat  FIN  16:46:00   1:29:15  
101.   Lauri Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  14:34:00   1:30:35  
102.   Eero Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  16:27:00   1:30:37  
103.   Claude Lüscher Switzerland  SUI  15:42:00   1:31:01  
104.   Martin Kondrat Czech Republic  CZE  15:38:00   1:31:11  
105.   Mikko Sipilä Kangasala SK  FIN  14:49:00   1:32:09  
106.   Joel Mösch Switzerland  SUI  15:09:00   1:33:02  
107.   Toni Shnoro Sonkajärven Pahka  FIN  15:49:00   1:34:03  
108.   Patrik Bryner Switzerland  SUI  15:15:00   1:35:52  
109.   Stephan Frei Switzerland  SUI  15:07:00   1:36:29  
110.   Martin Gantenbein Switzerland  SUI  15:40:00   1:36:30  
111.   Michael Koiser Austria  AUT  14:39:00   1:36:56  
112.   Rui Tavares Portugal  POR  15:39:00   1:39:11  
113.   Oliver Lienhard Switzerland  SUI  16:34:00   1:40:33  
114.   Kari Kokkinen Perttelin Peikot  FIN  14:59:00   1:41:17  
115.   Kristaps Tamuzs Latvia  LAT  14:46:00   1:41:32  
116.   Anssi Parkkinen Vakka-Rasti  FIN  15:31:00   1:42:22  
117.   Kimmo Hyvärinen Vihtavuoren Pamaus  FIN  16:49:00   1:50:54  
118.   Markus Hintermann Switzerland  SUI  16:38:00   2:20:14  
   Lauri Kleemola Lynx  FIN  14:28:00   ei läht.  
   Jussi Seppä Suunta-Sepot  FIN  14:43:00   ei läht.  
   Kevin OBoyle Irland  IRL  14:47:00   ei läht.  
   Lauri Nuuttila Rasti-Kurikka  FIN  15:00:00   hylätty  
   Alex Azarov Russia  RUS  15:10:00   ei läht.  
   Samuel Mösch Switzerland  SUI  15:11:00   keskeytti  
   Jaakko Istolahti Ylistaron Kilpa-Veljet  FIN  15:36:00   keskeytti  
   Heikki Silvasti Muuramen Rasti  FIN  15:50:00   ei läht.  
   Pekka Väätäinen Siilin Rasti  FIN  16:02:00   ei läht.  
   Mikko Heikkilä Suunta Jyväskylä  FIN  16:06:00   ei läht.  
   Heikki Kettunen Vaajakosken Terä  FIN  16:17:00   hylätty  
   Christian Holm IF Femman  FIN  16:30:00   ei läht.  
   Juho Matikainen Kouvolan Suunnistajat  FIN  16:35:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English