IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D16E 4. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
4,7 km
 
1.   Simona Aebersold Switzerland  SUI  8:46:33   36:36  
2.   Alexandra Enlund IF Femman  FIN  8:41:02   37:46  
3.   Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  8:30:00   38:40  
4.   Riikka Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  8:35:07   39:25  
5.   Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä  FIN  8:39:25   39:32  
6.   Noora Koskinen Hiisirasti  FIN  8:33:01   39:46  
7.   Ekaterina Babyeva Russia  RUS  8:36:41   39:55  
8.   Anni Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  8:42:19   40:50  
9.   Ella-Noora Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  8:36:09   41:23  
10.   Ida-Marie Cederberg Pargas IF  FIN  8:37:12   41:58  
11.   Salla Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  8:45:03   42:03  
12.   Saana Lahdelma Navi  FIN  8:59:11   42:16  
13.   Juliaana Näsi SK Pohjantähti  FIN  8:50:40   42:24  
14.   Iita Pulkkinen Navi  FIN  8:58:56   42:31  
15.   Zlata Malysheva Russia  RUS  8:40:56   42:41  
16.   Anni Valtonen MS Parma  FIN  8:44:23   42:47  
17.   Heidi Plit Lynx  FIN  8:54:26   43:15  
18.   Roosa Metsola Kymin Suunnistajat  FIN  8:49:32   43:18  
19.   Vilma Annala Kangasala SK  FIN  8:56:25   43:20  
20.   Johanna Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  8:56:27   43:38  
21.   Elena Pisarenko Russia  RUS  8:53:29   43:47  
22.   Heini Rintanen Kangasala SK  FIN  9:02:00   44:01  
23.   Essi Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:08:00   44:02  
24.   Inna Antikainen Turun Suunnistajat  FIN  8:50:14   44:06  
25.   Jutta Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  9:01:00   45:07  
26.   Amy Nymalm Pargas IF  FIN  8:46:06   45:41  
26.   Ellen Myrskog IK Kronan  FIN  8:46:59   45:41  
28.   Moona Lehtola Kangasala SK  FIN  9:13:00   46:12  
29.   Anna Kuronen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:27:00   46:17  
30.   Laura Kotila Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:35:00   46:36  
31.   Karoliina Martikainen IF Sibbo-Vargarna  FIN  8:56:10   46:44  
32.   Liinu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  8:52:56   46:57  
33.   Milla Rajala Lapuan Virkiä  FIN  9:06:00   47:07  
34.   Ella Mahlamäki Espoon Suunta  FIN  9:28:00   47:11  
35.   Gabriella Gustafsson Sweden  SWE  8:44:09   47:17  
36.   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  8:57:58   47:26  
37.   Alisa Laitinen Navi  FIN  9:05:00   48:02  
38.   Sanni Romu Someron Esa  FIN  9:34:00   48:03  
39.   Sanni Norrbacka Hyvinkään Rasti  FIN  8:51:40   48:04  
40.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  8:51:50   48:12  
41.   Roosa Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  9:11:00   48:14  
42.   Maiju Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  9:04:00   48:40  
43.   Roosa Hyvärinen Rastivarsat  FIN  9:12:00   48:50  
44.   Henna Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  9:10:00   49:32  
45.   Roosa Similä SK Vuoksi  FIN  9:20:00   49:42  
46.   Aurora Näsi SK Pohjantähti  FIN  10:42:00   49:51  
47.   Sara Niva Laitasaaren Veto  FIN  10:40:00   49:56  
48.   Marikki Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  9:03:00   49:58  
49.   Jonna Fors Sweden  SWE  9:00:00   50:07  
50.   Liisa Nenonen SK Vuoksi  FIN  9:09:00   50:10  
51.   Inka Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:25:00   50:12  
52.   Veera Korteniemi Pellon Ponsi  FIN  9:18:00   50:30  
53.   Iiris Taubert Koovee  FIN  10:46:00   50:57  
54.   Aino Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  9:14:00   51:20  
55.   Ekaterina Koltunova Russia  RUS  10:04:00   51:38  
56.   Miina Rautakorpi Kangasala SK  FIN  9:31:00   51:59  
57.   Veera Stenius Laitasaaren Veto  FIN  9:27:00   52:20  
58.   Kia-Lotta Hirvonen Rastivarsat  FIN  9:22:00   53:17  
59.   Anna Korzhavina Russia  RUS  9:30:00   53:28  
60.   Eveliina Nurmi Rastiketut  FIN  9:33:00   53:36  
61.   Julia Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  10:38:00   53:41  
62.   Enni Jalava Vakka-Rasti  FIN  8:55:58   53:49  
63.   Emma-Noora Jaakola Pudasjärven Urheilijat  FIN  10:03:00   54:19  
64.   Emmi Hiltunen Siikaisten Sisu  FIN  9:47:00   54:34  
65.   Tiina Mäntylä Rastiketut  FIN  9:32:00   54:38  
66.   Henriikka Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  9:52:00   54:47  
67.   Annika Pajula Kangasala SK  FIN  9:24:00   55:20  
68.   Sanna Koskela Rasti-Jussit  FIN  8:57:25   55:35  
69.   Varpu Vehomäki Olavin Rasti  FIN  9:50:00   56:15  
70.   Venla-Lyydia Raivio Suunta Jyväskylä  FIN  10:20:00   56:23  
71.   Ronja Friman Hyvinkään Rasti  FIN  9:45:00   56:40  
72.   Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  9:42:00   56:43  
73.   Annika Kirvesmies Kuopion Suunnistajat  FIN  9:38:00   56:47  
74.   Iida Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:21:00   56:48  
75.   Nella Rontu Angelniemen Ankkuri  FIN  9:44:00   57:14  
76.   Janni Ollikainen Navi  FIN  10:00:00   57:45  
77.   Saara Siren Rasti-Nokia  FIN  9:29:00   57:46  
78.   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  9:07:00   58:03  
79.   Iida Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  10:06:00   58:05  
80.   Iina Ridanpää Espoon Suunta  FIN  10:01:00   58:06  
81.   Anni Malinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:19:00   58:15  
82.   Iina Hasu OK Orient  FIN  10:34:00   58:18  
83.   Erika Reijonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  9:57:00   58:48  
84.   Pirjo Ala-Mäyry Koovee  FIN  10:24:00   59:21  
85.   Petra Väliheikki Laitasaaren Veto  FIN  9:43:00   59:32  
86.   Jenna Himanka Lapuan Virkiä  FIN  9:39:00   59:36  
87.   Sonja Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  10:08:00   1:00:13  
88.   Emmi Oksanen Siilin Rasti  FIN  9:41:00   1:00:22  
89.   Kiia Isokallio Rasti-Nokia  FIN  9:23:00   1:00:40  
90.   Anni Pakkanen IF Sibbo-Vargarna  FIN  9:40:00   1:01:16  
91.   Katariina Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  10:13:00   1:01:30  
92.   Riikka Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  9:37:00   1:01:50  
93.   Pihla Pasanen Rasti-Jussit  FIN  9:17:00   1:02:17  
94.   Sini-Pauliina Juopperi Lapin Veikot  FIN  9:49:00   1:02:58  
95.   Sonia Juutilainen SK Vuoksi  FIN  9:54:00   1:03:30  
96.   Sofia Kallio Kalvolan Keihäs  FIN  10:14:00   1:03:35  
97.   Moona Harju Pudasjärven Urheilijat  FIN  9:16:00   1:03:36  
98.   Katariina Aaltonen Helsingin Suunnistajat  FIN  10:11:00   1:03:42  
99.   Aasheim Tonje Nymark Norway  NOR  10:09:00   1:04:09  
100.   Nella Laurikkala Koovee  FIN  10:17:00   1:04:53  
101.   Isabel Donner OK77  FIN  10:16:00   1:05:33  
102.   Mathilda Åman OK Botnia  FIN  9:59:00   1:05:34  
103.   Fanny Rönnqvist OK Botnia  FIN  10:45:00   1:05:47  
104.   Julia Torrkulla IF Femman  FIN  9:56:00   1:06:46  
105.   Sofia Niinimäki Kyrös-Rasti  FIN  10:18:00   1:06:53  
106.   Angelina Goncharenko Russia  RUS  9:26:00   1:07:02  
107.   Hilla Toivanen Rasti-Nokia  FIN  10:07:00   1:07:56  
108.   Kaisa Hankala Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:12:00   1:08:26  
109.   OIga Hannunen Suunta Jyväskylä  FIN  9:36:00   1:08:42  
110.   Annika Uusitalo Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:26:00   1:15:20  
111.   Evelina Furubacka OK Botnia  FIN  10:22:00   1:16:01  
112.   Iina Rautasalo Kalevan Rasti  FIN  10:44:00   1:23:10  
113.   Elina Nissinen Navi  FIN  10:29:00   1:33:58  
114.   Veera Paasikivi Kangasala SK  FIN  10:25:00   1:39:37  
   Salla Voutilainen Siilin Rasti  FIN  8:30:00   ei läht.  
   Ronja Kontkanen Kangasala SK  FIN  8:58:03   hylätty  
   Camilla Fingerroos Paimion Rasti  FIN  9:15:00   ei läht.  
   Elsi Pöllänen Helsingin Suunnistajat  FIN  9:46:00   ei läht.  
   Hanna-Mari Saalo Mäntsälän Urheilijat  FIN  9:48:00   keskeytti  
   Milja Jaatinen Haukiputaan Heitto  FIN  9:51:00   keskeytti  
   Emma Muhonen Vaasan Suunnistajat  FIN  9:53:00   ei läht.  
   Hanne-Line Ekström MS Parma  FIN  9:55:00   ei läht.  
   Saana Backman Haukiputaan Heitto  FIN  9:58:00   ei läht.  
   Anna Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  10:02:00   hylätty  
   Sannimaari Paavola Valkeakosken Haka  FIN  10:05:00   keskeytti  
   Anni Muhonen Vaasan Suunnistajat  FIN  10:10:00   ei läht.  
   Aino Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  10:15:00   keskeytti  
   Saara Korhonen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  10:19:00   ei läht.  
   Anna Hiltunen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  10:21:00   ei läht.  
   Johanna Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  10:23:00   ei läht.  
   Petra Heinjoki Jämsän Retki-Veikot  FIN  10:28:00   ei läht.  
   Meabh Perkins Irland  IRL  10:30:00   ei läht.  
   Joela Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  10:31:00   ei läht.  
   Eveliina Ahola Navi  FIN  10:32:00   keskeytti  
   Sanni Alatalo Tampereen Pyrintö  FIN  10:33:00   ei läht.  
   Laura Holmberg Rastikarhut  FIN  10:35:00   ei läht.  
   Laura Jerkku Turun Suunnistajat  FIN  10:36:00   ei läht.  
   Anni Kivilaakso Lynx  FIN  10:37:00   ei läht.  
   Anni Kyrö Rastivarsat  FIN  10:39:00   ei läht.  
   Sanna-Mari Purola Alajärven Ankkurit  FIN  10:43:00   ei läht.  
   Noora Hakala Lapuan Virkiä  FIN  10:47:00   ei läht.  
   Hilla Vahvelainen Tampereen Pyrintö  FIN  10:49:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English