IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

D16E 1. päivä

Smart Follow

        Lähtöaika Maali
5,7 km
 
1.   Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä  FIN  15:08:00   38:53  
2.   Ekaterina Babyeva Russia  RUS  17:00:00   38:59  
3.   Noora Koskinen Hiisirasti  FIN  16:55:00   39:05  
4.   Ella-Noora Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  16:42:00   39:09  
5.   Riikka Haltia Rajamäen Rykmentti  FIN  16:17:00   39:44  
6.   Simona Aebersold Switzerland  SUI  16:30:00   39:53  
7.   Ida-Marie Cederberg Pargas IF  FIN  15:04:00   40:10  
8.   Zlata Malysheva Russia  RUS  15:54:00   40:37  
9.   Anni Haanpää Tampereen Pyrintö  FIN  15:58:00   40:38  
10.   Gabriella Gustafsson Sweden  SWE  15:42:00   40:59  
11.   Alexandra Enlund IF Femman  FIN  15:36:00   41:23  
12.   Ellen Myrskog IK Kronan  FIN  15:24:00   42:53  
13.   Anni Valtonen MS Parma  FIN  17:16:00   43:19  
14.   Amy Nymalm Pargas IF  FIN  16:39:00   44:19  
15.   Janika Puikkonen Suunta Jyväskylä  FIN  15:29:00   44:23  
16.   Roosa Metsola Kymin Suunnistajat  FIN  16:41:00   44:32  
17.   Salla Pitkänen Tampereen Pyrintö  FIN  14:50:00   44:56  
18.   Heidi Plit Lynx  FIN  16:10:00   45:14  
19.   Marikki Nygård Kuopion Suunnistajat  FIN  16:53:00   45:16  
20.   Sanna Koskela Rasti-Jussit  FIN  14:53:00   45:24  
21.   Juliaana Näsi SK Pohjantähti  FIN  16:09:00   46:29  
22.   Inna Antikainen Turun Suunnistajat  FIN  16:57:00   46:51  
23.   Elena Pisarenko Russia  RUS  16:45:00   47:02  
24.   Alisa Laitinen Navi  FIN  15:57:00   47:11  
25.   Emilia Ståhlberg Espoon Suunta  FIN  15:12:00   47:28  
26.   Karoliina Martikainen IF Sibbo-Vargarna  FIN  16:23:00   47:36  
27.   Selja Kaartinen Angelniemen Ankkuri  FIN  16:43:00   47:48  
28.   Saana Lahdelma Navi  FIN  14:51:00   47:50  
29.   Maiju Oksanen Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  16:15:00   47:53  
30.   Sanni Norrbacka Hyvinkään Rasti  FIN  15:39:00   47:59  
31.   Johanna Räsänen Kuopion Suunnistajat  FIN  15:35:00   48:08  
32.   Anna Kuronen Helsingin Suunnistajat  FIN  16:50:00   48:29  
32.   Venla Kinnala Turun Suunnistajat  FIN  17:06:00   48:29  
34.   Roosa Ruoti Vehkalahden Veikot  FIN  16:04:00   48:37  
35.   Roosa Hyvärinen Rastivarsat  FIN  16:08:00   48:46  
36.   Enni Jalava Vakka-Rasti  FIN  17:03:00   48:47  
37.   Jutta Nurminen Valkeakosken Haka  FIN  15:14:00   49:20  
38.   Veera Stenius Laitasaaren Veto  FIN  15:37:00   49:26  
39.   Anni Malinen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  16:26:00   49:28  
40.   Roosa Similä SK Vuoksi  FIN  16:21:00   49:35  
41.   Jonna Fors Sweden  SWE  16:29:00   49:50  
42.   Liisa Nenonen SK Vuoksi  FIN  16:03:00   49:58  
42.   Moona Lehtola Kangasala SK  FIN  17:01:00   49:58  
44.   Moona Harju Pudasjärven Urheilijat  FIN  17:19:00   50:08  
45.   Pihla Pasanen Rasti-Jussit  FIN  16:02:00   50:14  
46.   Heini Rintanen Kangasala SK  FIN  15:15:00   50:15  
47.   Tiina Mäntylä Rastiketut  FIN  16:49:00   50:30  
48.   Aurora Näsi SK Pohjantähti  FIN  16:22:00   50:32  
49.   Camilla Fingerroos Paimion Rasti  FIN  15:40:00   50:34  
50.   Iita Pulkkinen Navi  FIN  16:14:00   50:40  
51.   Veera Korteniemi Pellon Ponsi  FIN  16:25:00   50:41  
52.   Ronja Kontkanen Kangasala SK  FIN  15:59:00   51:04  
53.   Laura Holmberg Rastikarhut  FIN  16:24:00   51:24  
54.   Kiia Isokallio Rasti-Nokia  FIN  17:17:00   51:34  
55.   Liinu Nummela Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:10:00   51:49  
56.   Erika Reijonen Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  16:12:00   52:34  
57.   Laura Kotila Ounasvaaran Hiihtoseura  FIN  14:52:00   52:56  
58.   Jenna Himanka Lapuan Virkiä  FIN  14:46:00   53:00  
59.   Kia-Lotta Hirvonen Rastivarsat  FIN  16:19:00   53:01  
60.   Julia Koivisto Kortesjärven Järvi-Veikot  FIN  16:11:00   53:11  
61.   Vilma Annala Kangasala SK  FIN  14:45:00   53:12  
62.   Sanni Romu Someron Esa  FIN  15:28:00   53:24  
63.   Milla Rajala Lapuan Virkiä  FIN  15:55:00   53:38  
64.   Henna Yliluikki Suomusjärven Sisu  FIN  17:08:00   53:42  
65.   Anni Pakkanen IF Sibbo-Vargarna  FIN  17:02:00   53:47  
66.   Anni Kyrö Rastivarsat  FIN  15:01:00   53:50  
67.   Hanne-Line Ekström MS Parma  FIN  17:05:00   53:53  
68.   Iida Heiskanen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:34:00   53:59  
69.   Milja Jaatinen Haukiputaan Heitto  FIN  15:56:00   54:12  
70.   OIga Hannunen Suunta Jyväskylä  FIN  16:40:00   54:19  
71.   Hanna-Mari Saalo Mäntsälän Urheilijat  FIN  14:48:00   54:38  
72.   Inka Salonen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:19:00   54:46  
73.   Eveliina Ahola Navi  FIN  17:11:00   55:33  
74.   Essi Roininen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:07:00   55:41  
75.   Ella Mahlamäki Espoon Suunta  FIN  15:22:00   55:46  
76.   Anna Korzhavina Russia  RUS  15:00:00   55:56  
77.   Aino Prittinen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  16:27:00   56:05  
78.   Sonia Juutilainen SK Vuoksi  FIN  16:59:00   56:06  
79.   Angelina Goncharenko Russia  RUS  16:16:00   56:09  
80.   Iida Varmavuo Rajamäen Rykmentti  FIN  16:56:00   56:10  
81.   Janni Ollikainen Navi  FIN  14:59:00   56:19  
82.   Emma-Noora Jaakola Pudasjärven Urheilijat  FIN  17:04:00   56:22  
83.   Riikka Haverinen Kajaanin Suunnistajat  FIN  15:32:00   56:44  
84.   Annika Pajula Kangasala SK  FIN  15:38:00   57:02  
85.   Eveliina Nurmi Rastiketut  FIN  16:34:00   57:11  
86.   Ronja Friman Hyvinkään Rasti  FIN  15:18:00   57:21  
87.   Nella Rontu Angelniemen Ankkuri  FIN  14:57:00   57:33  
88.   Emma Muhonen Vaasan Suunnistajat  FIN  16:28:00   57:44  
89.   Saana Backman Haukiputaan Heitto  FIN  16:48:00   58:23  
90.   Saara Siren Rasti-Nokia  FIN  15:51:00   58:43  
91.   Mathilda Åman OK Botnia  FIN  16:44:00   58:47  
92.   Sini-Pauliina Juopperi Lapin Veikot  FIN  17:22:00   58:56  
93.   Emmi Hiltunen Siikaisten Sisu  FIN  15:31:00   58:57  
94.   Varpu Vehomäki Olavin Rasti  FIN  16:54:00   59:08  
95.   Anni Muhonen Vaasan Suunnistajat  FIN  15:11:00   59:16  
96.   Anna Hiltunen Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  15:33:00   59:32  
97.   Miina Rautakorpi Kangasala SK  FIN  15:43:00   1:00:03  
98.   Elina Nissinen Navi  FIN  17:09:00   1:00:04  
99.   Riikka Mäkinen Mäntsälän Urheilijat  FIN  15:16:00   1:00:40  
100.   Iina Ridanpää Espoon Suunta  FIN  16:31:00   1:01:12  
101.   Annika Kirvesmies Kuopion Suunnistajat  FIN  15:21:00   1:02:43  
102.   Iina Hasu OK Orient  FIN  16:36:00   1:02:54  
103.   Petra Väliheikki Laitasaaren Veto  FIN  15:09:00   1:02:59  
104.   Julia Torrkulla IF Femman  FIN  16:58:00   1:03:11  
105.   Henriikka Haapasalo SK Pohjantähti  FIN  15:45:00   1:03:14  
106.   Sonja Laasonen Tampereen Pyrintö  FIN  17:10:00   1:04:05  
107.   Emmi Oksanen Siilin Rasti  FIN  15:13:00   1:05:09  
108.   Katariina Aumo Kalvolan Keihäs  FIN  16:51:00   1:05:29  
109.   Anna Virtanen Hämeenlinnan Suunnistajat  FIN  17:20:00   1:05:42  
110.   Elsi Pöllänen Helsingin Suunnistajat  FIN  14:54:00   1:06:30  
111.   Kaisa Hankala Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  15:20:00   1:08:34  
112.   Sannimaari Paavola Valkeakosken Haka  FIN  15:41:00   1:08:56  
113.   Sara Tuomaala Tuusulan Voima-Veikot  FIN  16:46:00   1:08:58  
114.   Petra Heinjoki Jämsän Retki-Veikot  FIN  15:47:00   1:09:48  
115.   Isabel Donner OK77  FIN  15:53:00   1:09:58  
116.   Sofia Kallio Kalvolan Keihäs  FIN  16:05:00   1:10:11  
117.   Hilla Toivanen Rasti-Nokia  FIN  15:27:00   1:11:27  
118.   Katariina Aaltonen Helsingin Suunnistajat  FIN  15:49:00   1:13:14  
119.   Joela Väisänen Rajamäen Rykmentti  FIN  15:25:00   1:13:33  
120.   Johanna Paasi Tampereen Pyrintö  FIN  15:17:00   1:15:04  
121.   Sofia Niinimäki Kyrös-Rasti  FIN  16:00:00   1:16:45  
122.   Nella Laurikkala Koovee  FIN  15:02:00   1:17:10  
123.   Saara Korhonen Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:05:00   1:18:42  
124.   Aino Reiman Angelniemen Ankkuri  FIN  15:03:00   1:20:09  
125.   Ekaterina Koltunova Russia  RUS  15:26:00   1:20:57  
126.   Veera Paasikivi Kangasala SK  FIN  17:12:00   1:22:10  
127.   Aasheim Tonje Nymark Norway  NOR  14:47:00   1:22:56  
128.   Evelina Furubacka OK Botnia  FIN  16:52:00   1:26:18  
129.   Venla-Lyydia Raivio Suunta Jyväskylä  FIN  15:23:00   1:32:45  
130.   Pirjo Ala-Mäyry Koovee  FIN  16:07:00   1:34:23  
131.   Annika Uusitalo Ylikiimingin Nuijamiehet  FIN  14:55:00   1:36:05  
   Noora Hakala Lapuan Virkiä  FIN  14:58:00   ei läht.  
   Fanny Rönnqvist OK Botnia  FIN  15:06:00   ei läht.  
   Sanni Alatalo Tampereen Pyrintö  FIN  15:30:00   ei läht.  
   Caoimhe OBoyle Irland  IRL  15:44:00   hylätty  
   Hilla Vahvelainen Tampereen Pyrintö  FIN  15:52:00   ei läht.  
   Sanna-Mari Purola Alajärven Ankkurit  FIN  16:13:00   ei läht.  
   Sara Niva Laitasaaren Veto  FIN  16:18:00   ei läht.  
   Iina Rautasalo Kalevan Rasti  FIN  16:20:00   ei läht.  
   Anni Kivilaakso Lynx  FIN  16:33:00   keskeytti  
   Meabh Perkins Irland  IRL  16:35:00   keskeytti  
   Laura Jerkku Turun Suunnistajat  FIN  16:37:00   ei läht.  
   Salla Voutilainen Siilin Rasti  FIN  16:38:00   ei läht.  
Tulosten muoto:
Suomi  Svenska  English