IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

C-pitkä

Smart Follow

        Starting time Finish
4,4 km
 
1.   Jari Saranpää Ra-Ju    9:06:58   50:43  
2.   Matti Rintala Teuri    8:22:39   55:49  
3.   Ari Varjonen RaLu    8:21:18   1:00:38  
4.   Kimmo Lindholm     10:26:32   1:01:43  
5.   Tuulia Härmä   FIN  8:30:41   1:03:37  
6.   Vishersickii Vadim Belye nochi    10:13:19   1:03:52  
7.   Risto Oja YlivKu    10:34:27   1:05:45  
8.   Riitta Lillqvist KSK    8:00:37   1:05:49  
9.   Onni Oja YK    10:34:22   1:05:50  
10.   Fanni Oja YlivKu    10:34:23   1:06:00  
11.   Nina Tasa VeVe    8:37:04   1:06:08  
12.   Miska Kuusikko SalRe    10:54:53   1:08:09  
13.   Elina Sivonen SalRe    8:08:11   1:11:06  
14.   Eija Rantala OH    10:16:02   1:11:18  
15.   Oskari Koskinen KeuKi    8:13:27   1:11:25  
16.   Susanna Lukkari Rajamäen Rykmentti  FIN  9:06:07   1:12:42  
17.   Mari Toivio AngAn    10:11:13   1:12:55  
18.   Lauri Korhonen     10:55:29   1:13:22  
19.   Päivi Alakuijala     10:19:21   1:13:26  
20.   Minna Heijari VeVe    8:10:49   1:14:06  
21.   Laura Matilainen     10:48:32   1:14:14  
22.   Esa Kemiläinen     8:49:18   1:14:17  
23.   Tuomo Teno     10:40:08   1:14:24  
24.   Minna Heikkilä MU    8:01:41   1:15:11  
25.   Seppo Välinen SuPer    9:55:48   1:15:26  
26.   Tapani Kallio-Kännö     8:02:44   1:15:30  
27.   Esa Rahikkala     9:13:39   1:16:57  
28.   Jussi Mertola     8:51:53   1:17:07  
29.   Nenna Kalsi EsSu    8:41:55   1:17:08  
30.   Kasper Mahlamäki EsSu    8:41:42   1:17:11  
31.   Tuomas Vataa RaPi    8:01:12   1:18:19  
32.   Suvi Nissilä YK    10:08:01   1:18:32  
33.   Veikko Hietaharju Ra-Ju    9:31:02   1:18:44  
34.   Tero Granqvist     9:45:42   1:18:50  
35.   Päivi Kärkkäinen Ohkolan OKA    8:18:05   1:18:59  
36.   Vilma Lintunen NiNu    8:37:19   1:19:15  
37.   Helena Kauppila VeVe    8:27:48   1:19:39  
38.   Jouni Simola     8:23:07   1:20:40  
39.   Eivor Hansén OK Botnia    9:59:32   1:20:49  
40.   Raija Lietzén RaPi    8:41:11   1:21:23  
41.   Katja Arola PR    8:38:08   1:21:29  
42.   Ulla Näpänkangas SK Pohjantähti    9:01:28   1:22:05  
43.   Miia Isoniemi   FIN  10:24:02   1:22:18  
44.   Kalle Heijari VeVe    8:53:43   1:22:20  
45.   Auli Airila KeU    8:01:17   1:22:39  
46.   Ville Jaaranen RASPI    8:02:01   1:22:42  
47.   Seija Honkanen KR    10:09:50   1:22:45  
48.   Tuija Hakulinen VeVe    8:02:23   1:22:57  
49.   Niina Björkgård Kos    10:05:19   1:23:00  
50.   Jukka Halme TP    9:17:52   1:23:28  
51.   Jaakko Koivisto TP    8:37:03   1:24:07  
52.   Inka Väisänen KuoSu    8:52:24   1:24:12  
53.   Virpi Jokikokko-Toikka VeVe    8:01:04   1:24:18  
54.   Oskari Rötsä     9:45:12   1:24:19  
55.   Pirjo Hietaoja HS    9:15:56   1:25:22  
56.   Johanna Mäenpää Keihäs    8:05:36   1:25:29  
57.   Ilkka Tuomela     10:23:43   1:26:27  
58.   Riikka Toivonen     10:17:38   1:27:05  
59.   Tuukka Toivonen     10:17:34   1:27:09  
60.   Hanna Berger OLG Basel    10:11:08   1:27:15  
61.   Anna Rayman OLG Basel    10:11:02   1:27:22  
62.   Kirsi Hukka KeKaRa    9:03:06   1:28:03  
63.   Nina Lampinen MU    9:23:57   1:28:26  
64.   Susanna Länsiluoto     8:13:35   1:29:12  
65.   Marja Martikainen KeuKi    8:13:24   1:29:36  
66.   Pasi Peltoniemi     8:56:20   1:29:37  
67.   Susanna Brynhildsen Wing (NOR)    10:01:14   1:30:08  
68.   Tiina Mäenpää Keihäs    8:05:34   1:30:39  
69.   Mauri Finnilä Vetu    10:32:41   1:30:47  
70.   Pirjo Partanen HyRa    10:07:12   1:30:52  
71.   Jarmo Haarala YK    10:27:05   1:31:06  
72.   Raili Hanhela KiiMu    8:40:36   1:31:14  
73.   Irma Laakkio AngA    8:37:33   1:32:19  
74.   Kaisa Nissinen SuoVa    10:31:47   1:32:21  
75.   Matias Varonen LeSi    9:36:10   1:32:32  
76.   Kirsimarja Metsävainio KuoSu    8:23:03   1:32:37  
77.   Matti Leiniö Pihkaniskat    10:15:06   1:33:04  
78.   Päivi Rötsä     10:06:15   1:33:23  
79.   Irja Mykkänen SIIRA    8:43:13   1:33:34  
80.   Elina Kivelä Pohjantähti    8:15:49   1:35:15  
81.   Anne-Mari Birling TeuRi    8:16:42   1:35:26  
82.   Sini Karhunen     8:07:59   1:36:11  
83.   Maarit Lahti   FIN  10:39:49   1:37:09  
84.   Pirkko Latvasto HS    11:04:37   1:38:15  
85.   Esko Peura     10:34:15   1:38:32  
86.   Kaisa Mustonen HS    9:23:04   1:40:24  
87.   Merja Loikkanen SaSu    9:08:16   1:40:45  
88.   Martti Virtanen     9:10:06   1:40:52  
89.   Virpi Välimaa VaaSu    9:00:07   1:40:54  
90.   Larissa Andreeva V Novgorod    8:15:04   1:41:23  
91.   Ulla Savola-Mannonen     8:41:42   1:41:45  
92.   Leena Heikkinen SoJy    9:57:07   1:42:30  
93.   Reijo Lindroos KR    9:10:38   1:42:41  
94.   Anna-Reetta Rusanen KeU    10:09:35   1:43:38  
95.   Minttu-Maija Repo ORA    8:43:35   1:44:25  
96.   Suvianna Seppälä     10:41:31   1:45:23  
97.   Erkki Lepola LapVe    8:04:32   1:46:11  
98.   Kaija Hulkkonen PR    8:00:21   1:47:35  
99.   Jaana Kurttila Iin Yritys    9:48:22   1:49:16  
100.   Jaakko Lilleberg KHS    8:59:03   1:51:10  
101.   Mira Rinta-Piirto     8:56:29   1:52:48  
102.   Tarja Aaltonen HyRa    8:54:26   1:56:14  
103.   Tuulia Miettinen     10:30:09   1:56:22  
104.   Aulis Heiskanen VE-HE    10:38:56   1:57:46  
105.   Timo Isokääntä YK    9:11:25   1:58:13  
106.   Leevi Rönkkö     9:01:24   1:59:50  
107.   Maija Liisa Inget PudU    9:23:40   2:00:19  
108.   Sirpa Mäkäläinen RaKas    8:48:34   2:01:46  
109.   Sybille Milz Skisport Erfurt,GER    9:59:49   2:03:35  
110.   Hanneli Salo PR    10:36:47   2:03:38  
111.   Pirjo Nurminen     8:30:49   2:04:30  
112.   Kyllikki Sivonen SalRe    8:18:45   2:04:35  
113.   Juuso Heiskanen VeHe    10:34:03   2:05:33  
114.   Julia Lindholm     10:33:57   2:05:38  
115.   Tomi Kottonen     10:36:48   2:05:53  
116.   Juha Leinonen     9:20:22   2:06:20  
117.   Jani Vuoti RasTiimi    8:11:16   2:07:48  
118.   Päivi Ruusuvuori VaRa    9:34:45   2:10:21  
119.   Pirkko Varho     9:13:08   2:16:53  
120.   Anna Ishina Vesta Pietary    8:52:18   2:17:02  
121.   Maija Päivärinta     8:09:43   2:27:27  
122.   Joni Hyvärinen     8:47:44   2:29:52  
123.   Monika Logar     8:59:16   2:30:29  
124.   Mirja Oksanen     8:59:25   2:33:44  
125.   Kristiina Posio KannUra    8:27:09   2:56:28  
   Jukka Hautaniemi KauWi       DNS  
   Katja Sällinen        DNS  
   Katja Hautaniemi KauWi       DNS  
   Teemu Jaaranen        DNS  
   Tuuli Ahtonen        DNS  
   Mette Hartonen SoJy       DNS  
   Carolina Portin IF Minken       DNS  
   Teemu Nurminen        DNS  
   Oiva Niva Lapin Safarit       DNS  
   Esa Videman        DNS  
   Pentti Saavinen KuPe       DNS  
   Gabija Razaityté LTU Team       DNS  
   Mertsi Maaniitty        DNS  
   Jani Saukko        DNS  
   Maritta Nurmi Raske       DNS  
   Maija Liisa Sirviö SuomRa       DNS  
   Inka Väisänen KuoSu       DNS  
   Mika Nieminen        DNS  
   Jussi Sormunen KeU       DNS  
   Ari Rajamo Kasu       DNS  
   Liisa Ketola        DNS  
   Elina Jalli        DNS  
   Tarja Anttila SuSi       DNS  
   Timo Mäki-Laurila PunKu       DNS  
   Kaisu Moilanen KaSu       DNS  
   Satu Koski VetU       DNS  
   Riitta Kaivorinne        DNS  
   Päivi Vehomäki SiiRa       DNS  
   Vilma Rytky HaU       DNS  
   Katja Nurminen VAHA       DNS  
   Jarmo Nurminen        DNS  
   Outi Teirikangas-Lerssi KPV       DNS  
   Pauliina Pääkkönen KiimU       DNS  
   Pentti Närhi JRV       DNS  
   Eija Pulkki        DNS  
   Panu Huuhtanen RaVi       DNS  
   Tiina With        DNS  
   Heikki Haapamäki KKV       DNS  
   Sara Hertsbacka Närpes Ok       DNS  
   Jonna Järvinen SK Kangasala       DNS  
   Eija Kymäläinen SuomRa       DNS  
   Juha Pöllänen        DNS  
   Pekka Yli-Juuti AA       DNS  
   Esa Hukkanen        DNS  
   Tiitus Mustajoki TP       DNS  
   Jaana Kivikko HIS       DNS  
   Juho Renko        DNS  
   Marita Sundström OK Renen Luleå       DNS  
   Hanna Näpänkangas KaSu       DNS  
   Reijo Oja NivUrh       DNS  
   Tomas Manderbacka IF Femman       DNS  
   Kaapo Koskinen KeuKi       DNS  
   Heikki Heiskanen Kalske       DNS  
   Minna Kujala KS       DNS  
   Marko Rautiainen        DNS  
   Jenni Tulensalo ESAK       DNS  
   Paula Lammi SalRe       DNS  
   Anita Remes KaSu       DNS  
   Pirjo Kling        DNS  
   Ritva Mattila Rastivarsat       DNS  
   Seppo Maikkola OuTa       DNS  
   Tytti Lintunen NiNu       DNS  
   Maritta Nurmi RasKe       DNS  
   Che-hao Chang Chinese Taipei       DNS  
   Eliisa Santapakka HimU       DNS  
   Maarit Seitsonne Espoon Tapiot       DNS  
   Eija Ala-Savikota HML Tarmo       DNS  
   Marko Luukkonen Kuusankosken urheiluseura       DNS  
   Mervi Sundström HS       DNS  
   Tuire Amaral KangSK       DNS  
   Tedw Amaral        DNS  
   Tiina Sjöblom        DNS  
   Kati Huotari        DNS  
   Aimo Salomaa NaVi       DNS  
   Ari Rajamo KaSu       DNS  
   Salla Mustonen TP       DNS  
   Satu Turkka SK Pohjantähti       DNS  
   Mervi Kemppainen        DNS  
   Arja Raivo        DNS  
   Kukka Helkiö        DNS  
   Juha Pälvimaa        DNS  
   Raija Romppanen RasHy       DNS  
   Riikka Punnonen ILU       DNS  
   Seija Ojala MettäPöllööt       DNS  
   Eero-Kaappo Koivisto        DNS  
   9970        DNF  
   Sari Yli-Juuti AA       DNS  
   Mika Anttonen        DNS  
   Matti Tuomisto        DNS  
   Hanna Huila EKU       DNS  
   Anssi Katajamäki KaiPr       DNS  
   Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry       DNS  
   Antero Autio        DNS  
   Tuulia Miettinen        DNS  
   Katariina Kalenius LS-37       DNS  
   Johanna Kuosmanen        DNS  
   Marianne Ukskoski PerhKi       DNS  
   Barbro Skogvik IK Kronan       DNS  
   Päivi Jauho SuPer       DNS  
   Marja Hytönen S-JKL       DNS  
   Mauno Rapo KyS       DNS  
   Irma Lamppu RAVA       DNS  
   Juha Romppainen SuPer       DNS  
   Tiia Salonen HS       DNS  
   Katja Koskinen Tampere       DNS  
   Boris Pullinen SK Vuoksi       DNS  
   Pia Sirola        DNS  
   Auli Teppinen MU       DNS  
   Saku Juola KaJu       DNS  
   Virva/Hanna Juhola/Mikkonen RAVA       DNS  
   Denis Krivov Lytkarino K 2       DNS  
   Pyry Savilahti Helsingin Suunnistajat  FIN     DNS  
   Lea Holappa VePo       DNS  
   Timo Aalto   FIN     DNS  
   Boris Pullinen SK-Vuoksi       DNS  
   Sanna Siponen        DNS  
   Petri Sormunen OHS       DNS  
   Jaana Lahdenniemi SahKu       DNS  
   Hannu Haapamäki KKV       DNS  
   Elli Alasaari NU       DNS  
   Eivor Hansén OK Botnia       DNS  
   Ernst Trunz OK Amrisnit       DNS  
   Jaana Rummukainen KR       DNS  
   Sirkka Immanen        DNS  
   Tarja Tukiainen        DNS  
   Virpi Moisio SAPU    8:11:54   DQ  
   Anne-Mari Lehto   FIN  8:17:18   DQ  
   Reijo Mylläri     8:44:23   DNF  
   Paavo Hanhela KiiMu    8:47:54   DNF  
   Boris Pullinen SK-Vuoksi    8:56:36   DNF  
   Katarina Portin IF Minken    9:55:35   DQ  
   Ville-Veikko Haajanen Sol Kungen    10:43:10   DQ  
   Timo Korhonen     10:55:36   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English