IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

B-pitkä

Smart Follow

        Starting time Finish
5,9 km
 
1.   Arturs Paulius Kums team    9:44:02   49:01  
2.   Rahel Friederich Switzerland Team    10:14:22   50:34  
3.   Janis Kums Team Latvia    9:44:54   51:22  
4.   Sigurd Daehli Loten OL, NOR    10:42:38   51:24  
5.   Sabine Hauswirth Leksands OK    10:19:58   55:02  
6.   Mari Tikkanen LamSä    10:19:36   59:36  
7.   Olli Puustinen IisVi    8:44:33   1:00:24  
8.   Petri Teerikoski LaLu    8:01:22   1:05:25  
9.   Viktoriia Sukharevska     9:59:14   1:05:59  
10.   Pekka Kannus KangSK    10:37:48   1:07:53  
11.   Juhani Päivärinta KiimU    9:45:39   1:08:21  
12.   Tomi Korhonen HyRa    8:08:19   1:10:14  
13.   Maryna Suzdalova     9:14:13   1:11:19  
14.   Ari Matkaselkä OuHu    9:51:24   1:11:21  
15.   Jorma Kauppila VeVe    8:29:00   1:11:45  
16.   Lari Huusko     9:19:46   1:11:54  
17.   Mikko Minkkinen     10:05:25   1:12:23  
18.   Eetu Vähäsöyrinki SoJy    9:44:15   1:12:50  
19.   Pekka Lampela SARE    10:42:46   1:14:48  
20.   Seppo Lamminmäki EsAk    8:31:29   1:16:11  
21.   Marianne Daehli NTNVI    10:31:12   1:17:09  
22.   Stefano Zeni Italy    10:54:04   1:17:14  
23.   Tiina Aalto KuuAa    10:34:36   1:17:59  
24.   Markku Rissanen TP    9:16:29   1:18:05  
25.   Juha Leinonen Kalevan Rasti  FIN  8:47:57   1:20:29  
26.   Esa Sillman SV    9:58:58   1:22:34  
27.   Antero Taipale HS    8:29:56   1:23:28  
28.   Isabel Aurén OK Botnia    10:15:38   1:24:17  
29.   Markku Nieminen     8:16:26   1:24:32  
30.   Petri Karppinen VAKA    8:15:11   1:25:49  
31.   Kari Loisa HirHe    10:41:40   1:27:05  
32.   Riikka Mansikkaviita     10:49:56   1:27:33  
33.   Jukka Lavi KuoSu    9:57:42   1:27:53  
34.   Ville Kalapudas     9:02:56   1:28:33  
35.   Arto Paloniemi SalRe    8:01:03   1:28:38  
36.   Mona Lindroth AR    9:47:16   1:28:39  
37.   Juhani Simonen KR    9:42:38   1:29:07  
38.   Jari Holmberg UlvUra    8:04:22   1:29:13  
39.   Jari Koivusalo Sotkamon Jymy  FIN  9:45:27   1:30:00  
40.   Kari Mähönen JPR    8:31:03   1:30:27  
41.   Petri Maunula     9:25:52   1:30:43  
42.   Peter Lillqvist KangasalaKSK    8:00:43   1:31:15  
43.   Arto Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  9:33:09   1:32:47  
44.   Sirkku Juntunen     9:23:46   1:33:00  
45.   Antti Rossi     9:41:00   1:33:08  
46.   Thomas Åman OK Botnia    9:34:03   1:34:16  
47.   Pekka Kemppainen     10:05:19   1:34:43  
48.   Kimmo Tokkari     8:01:32   1:35:32  
49.   Paula Turunen SuomRa    9:48:42   1:35:34  
50.   Mikko Turunen SuomRa    9:48:38   1:35:39  
51.   Ari Pyky KiimU    8:07:31   1:36:14  
52.   Niko Oksanen RasTiimi    9:44:26   1:36:29  
53.   Andreas Milz Skisportsverein Erfurt02 GER    10:00:30   1:37:26  
54.   Juha Välimaa Koka    8:01:54   1:38:26  
55.   Mareks Kilups Latvia    9:36:45   1:40:31  
56.   Anni Matikainen Raske    8:17:39   1:41:03  
57.   Inga-Lill Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  8:48:04   1:41:13  
58.   Mikko Leppävuori KuoSu    8:11:42   1:41:33  
59.   Katja Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  8:02:06   1:41:38  
60.   Che-hao Chang Chinese Taipei    9:21:12   1:42:27  
61.   Olli-Pekka Kilpiäinen Kilpparit    8:01:07   1:42:47  
62.   Marko Pirinen KeU    10:06:28   1:42:49  
63.   Vesa Lassila VetU    9:55:06   1:44:26  
64.   Raimo Huhtanen KiimU    8:07:24   1:45:22  
65.   Julia Jakobsson TVV    8:37:12   1:47:08  
66.   Timo Väkeväinen Lynx    9:36:40   1:48:56  
67.   Olli Tiitto RasTiimi    9:02:13   1:49:02  
68.   Ari Hellman MS Parma    8:15:40   1:49:05  
69.   Aki Hukka KeKara    8:51:26   1:49:14  
70.   Heli Helminen Raju    8:12:50   1:49:59  
71.   Benjamin Sandell     9:50:05   1:50:03  
72.   Kari Merikoski RaKas    10:56:24   1:50:59  
73.   Juha Suomalainen OH    9:17:34   1:51:04  
74.   Dan Aurèn OK Botnia    10:16:50   1:51:28  
75.   Teemu Härkönen TekU    9:13:01   1:51:33  
76.   Roger Rönnqvist OK Botnia    8:47:45   1:51:41  
77.   Mikko Kekäläinen Pussihukat    8:39:22   1:51:43  
78.   Heli Laine KauKa    8:01:53   1:52:26  
79.   Wei-Lun Lai CTOA    9:23:12   1:52:27  
80.   Hannu Tervo LapVe    8:08:29   1:52:30  
81.   Szu-Ying Wu Chinese Taipei    9:20:13   1:54:12  
82.   Jorma Tervo     8:02:38   1:56:23  
83.   Aku Ali-Rekola     9:18:18   1:56:44  
84.   Hilding Harald Jk Falken    9:06:15   1:58:02  
85.   Paula Hakulinen EsSu    8:02:23   1:58:35  
86.   Ulla Junttola LaiVe    8:54:30   1:58:38  
87.   Heli Tielinen YP    9:10:17   1:59:08  
88.   Salla Heikkinen OsVa    8:47:05   2:00:07  
89.   Heli Murto     10:39:18   2:00:51  
90.   Tuuli Lajunen JRV    8:17:08   2:01:22  
91.   Vesa Valkila TuS    9:08:43   2:03:03  
92.   Anni Pitkänen Rastivarsat    9:45:36   2:03:12  
93.   Mikko Syrjälahti RaVi    9:46:24   2:03:23  
94.   Chun-Ming Chen CTOA    9:22:08   2:03:32  
95.   Hannu Vuorinen KyS    9:34:03   2:03:40  
96.   Sirpa Lintunen SiiRa    9:43:52   2:03:49  
97.   Nesterova Tvina V.Novgorod    8:11:38   2:04:13  
98.   Alexander Orlov V Novgorod    8:11:33   2:04:26  
99.   Petri Airaksinen KuoSu    9:41:28   2:04:35  
100.   Anne-Maria Mäntylä     8:44:54   2:04:56  
101.   Ari Sainio     9:14:12   2:08:56  
102.   Tuomas Ranto HaU    9:51:17   2:09:20  
103.   Olavi Meriläinen     10:28:48   2:11:13  
104.   Esa Rajala LS-37    9:39:48   2:11:21  
105.   Eija Pynnänen Kalske    10:19:59   2:12:13  
106.   Anja-Leena Lamberg SalRe    9:27:22   2:12:26  
107.   Päivi Piminäinen KaSu    10:21:52   2:14:54  
108.   Pekka Tjäderhane LänRa    8:25:01   2:14:58  
109.   Veijo Kosola     8:33:25   2:15:03  
110.   Tiina Hirvonen RaVa    8:15:00   2:15:28  
111.   Hannu Heinelo HALVU    9:41:25   2:19:41  
112.   Päivi Varmavuo RR    8:01:46   2:22:59  
113.   Kwan Ni Wiwin Leung HKIOF    9:11:49   2:23:19  
114.   Juha Siltanen TuS    9:12:52   2:27:19  
115.   Satu Alavalkama     8:44:20   2:30:51  
116.   Mikko Juntunen RasPi    8:12:00   2:35:05  
117.   Mika Räsänen     10:46:55   2:36:28  
118.   Hannu Halonen     9:37:01   2:36:58  
119.   Paula Aalto RaVa    9:40:34   3:01:31  
120.   Pirjo Ruusunen     9:38:14   3:24:28  
   Jukka Hakala SuRa       DNS  
   Mikko Turunen SuomRa       DNS  
   Lauri Holmi        DNS  
   Sakari Valtiala EkSu       DNS  
   Marja Hakala SuRa       DNS  
   Juha Korkeakangas UK       DNS  
   Esa Korplea LappRi       DNS  
   Otto Juga KeU       DNS  
   Milla Lotvonen LaiVe       DNS  
   Pekka Lukkari SoJy       DNS  
   Leila Keränen OuTa       DNS  
   Jukka Rapo AngA       DNS  
   Kari Isokääntä Kaju       DNS  
   Panu Mölsä RasHy       DNS  
   Marianne Nissinen SK Pohjantähti       DNS  
   Keijo Ilmavirta S-JKL       DNS  
   Antti Parkkinen        DNS  
   Pirjo Ilmavirta        DNS  
   Heikki Ravaska HaU       DNS  
   Mikko Haverinen        DNS  
   Pekka Ravaska HaU       DNS  
   Kristoffer Sloth AOK       DNS  
   Sauli Vänskä        DNS  
   Mari Torri-Tuominen        DNS  
   Harri Paakkulainen EsSu       DNS  
   Liisa Tiitola KSK       DNS  
   Jani-Pekka Pantti SoJy       DNS  
   Teuvo Hautamäki NU       DNS  
   John Kewley MDOC       DNS  
   Timo Pitkänen KEV       DNS  
   Matti Järvinen Tampere       DNS  
   Vesa Laulumaa        DNS  
   Jaana Jaako LänRa       DNS  
   Harri Parkkinen PyPo       DNS  
   Mari Tuomaala TVV       DNS  
   Kari Puustinen IisVi       DNS  
   Pertti Huotari        DNS  
   Diru Goosseris BelG       DNS  
   Unto Väisänen SoJy       DNS  
   Matti Mäkitalo KoS       DNS  
   Elina Mäkitalo KoS       DNS  
   Christoph Joohs S-JKL       DNS  
   Toni Illaru PePo       DNS  
   Eija Aarnio SuomRa       DNS  
   Risto Lassila RasTiimi       DNS  
   Eija Tervo SoJy       DNS  
   Perttu Ronkanen SK Samperi       DNS  
   Alexander Benders        DNS  
   Anu Koivisto KJV       DNS  
   Mia Kuisma YllRa       DNS  
   Herkko Kumpulainen IisVi       DNS  
   Minna Kantsila TP       DNS  
   Kerttu Nironen Anttolan Urheilijat  FIN     DNS  
   Heimo Lahti KangSK       DNS  
   Pasi Timonen        DNS  
   Arttu Niskanen SäySa       DNS  
   Janne Rytky HaU       DNS  
   Pentti Hiirijoki NEON SPORT       DNS  
   Hans Tuominen        DNS  
   Eeva-Liisa Niemi KaSu       DNS  
   Lars Runesson OKVivill       DNS  
   Tuija Schmidt        DNS  
   Jorma Katainen Kyläsuutari       DNS  
   Merja Kela OulRe       DNS  
   Leif Mattson Järla Orientering       DNS  
   Tiina Tiainen KR       DNS  
   Tapio Montonen KeuKi       DNS  
   Eeva Linnainmaa KyRa       DNS  
   Tiina Linnainmaa KyRa       DNS  
   Riku Niemi KaSu       DNS  
   Salla Koskela LHR       DNS  
   Kaisu Holma OulRe       DNS  
   Marko Kela OULRE       DNS  
   Mika Alm CIKA       DNS  
   Hannu Kymäläinen SuomRa       DNS  
   Sanna Valkonen KaLy       DNS  
   Heikki Yijälä        DNS  
   Risto Porkka        DNS  
   Elli Lassila KuKu       DNS  
   Aino Juslén SuSi       DNS  
   Stefan Lillandt OK Kristina       DNS  
   Päivi Piminäinen KaSu       DNS  
   Markku Leppälä        DNS  
   Vellu Sorvari SoJy       DNS  
   Heli Tirkkonen VaaSu       DNS  
   Jukka Lehtola Ou-Hu       DNS  
   Titta Kaartinen        DNS  
   Joonas Järvelä        DNS  
   Anni-Elina Säävälä VePo       DNS  
   Julia Bauer Austria       DNS  
   Aukusti Kokko IiSu       DNS  
   Riitta Haverinen Tarps       DNS  
   Leena Niskanen TarpS       DNS  
   Marko Korhonen YlämPy       DNS  
   Miika Nurmi VaaSu       DNS  
   Tapio Penttilä KaJu       DNS  
   Riku Korhonen        DNS  
   Marjo Lehtonen        DNS  
   Katja Laaksoviita SuomRa       DNS  
   Risto Haapakoski Kasu       DNS  
   Sauli Vänskä        DNS  
   Tero Hannuksela vMu       DNS  
   Tuomas Hooli        DNS  
   Anu Valkonen Suunta Jyväskylä       DNS  
   Juuso Hulkko        DNS  
   Kyösti Haataja OH       DNS  
   Risto Haapakoski KaSu       DNS  
   Peter Björkgård        DNS  
   Alex Zhukovsiy V. Novgozod    8:01:07   DNF  
   Jesse Ruotsalainen     8:02:00   DNF  
   Vesa Nikkilä     8:27:53   DQ  
   Helinä Turtinen KaiPr    8:34:13   DQ  
   Aleksi Nyström Kamk    8:34:57   DNF  
   Jukka Tarkkala KiSu    8:36:22   DQ  
   Toni Lindvous     8:38:11   DQ  
   Jukka Pelkonen     8:46:05   DQ  
   Hannu Autio AV    9:09:23   DNF  
   Timo Makkonen KR    9:19:26   DQ  
   Matti Nissinen NaVi    9:31:07   DNF  
   Tellervo Ranto HaU    9:46:09   DNF  
   Jouni Anttila SuSi    9:51:36   DQ  
   Jussi-Pekka Anttila SK Pohjantähti    10:42:57   DNF  
   Kalervo Grekula SalRe    10:52:28   DQ  
   Matti Siippainen Motora    10:55:53   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English