IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

B-lyhyt

Smart Follow

        Starting time Finish
4,1 km
 
1.   Emine Sezgünsay Ages OK    10:32:21   41:58  
2.   Maija Kinni TP    9:22:17   44:25  
3.   Juha Uuskoski     10:42:54   44:53  
4.   Heikki Sivill UurU    9:42:24   45:19  
5.   Klaus Hiirijoki SuSe    10:54:21   45:53  
6.   Vitalii Petrov UKR    10:36:36   49:06  
7.   Kerkko Sorvari SoJy    10:11:31   49:35  
8.   Jarkko Birling TeuRi    8:16:49   49:40  
9.   Eero Simanainen JuJä    8:48:06   50:17  
10.   Sirpa Lusa TP    9:52:36   50:29  
11.   Martti Anttila     9:19:37   50:52  
12.   Jari Kantomaa Suunta 2000    9:10:38   51:04  
13.   Timo Pyhtilä SaIRe    10:43:01   51:34  
14.   Anni Maskuniitty TuS    8:48:53   52:26  
15.   Jarkko Salomäki Keravan Urheilijat  FIN  8:15:39   52:53  
16.   Pasi Lehtimäki ViPa    10:41:58   53:31  
17.   Matti Ikonen Sel-Si    10:48:51   53:35  
18.   Pekka Kirvesmies     8:56:27   54:06  
19.   Heli Peltola KeuKi    8:13:05   54:34  
20.   Petri Iloviita YKV    8:43:59   54:54  
21.   Sergey Yrchuk Foton    10:43:27   54:58  
22.   Riikka Häkkinen IPR    8:17:03   55:19  
23.   Timo Mustonen TP    11:01:52   55:21  
24.   Kristine Bertuka Latvia    10:17:02   55:22  
24.   Kirsi Keskimölö     10:44:08   55:22  
26.   Annukka Varkoi Hankasalmen Hanka  FIN  9:59:11   55:30  
26.   Vesa Keskimölö     10:44:02   55:30  
28.   Antti Kumara Laihlu    10:22:46   55:34  
29.   Tuula Partanen RasHy    10:36:42   55:48  
30.   Markku Kuusiniemi L-LL    9:47:45   56:10  
31.   Vesa Hursti EsSu    8:23:45   56:21  
32.   Ulla Nivukoski LapVi    10:26:51   56:27  
33.   Jaakko Hietala LOP    10:20:41   56:32  
34.   Katariina Tuohimäki RasKu    8:55:19   56:51  
35.   Pekka Hasu OK Orient    9:10:08   57:41  
35.   Hannu Kuikko VeVe    9:34:13   57:41  
37.   Pekka Vähäsöyrinki SoJy    9:44:08   57:42  
38.   Markku Laaksonen VeVe    9:43:42   57:44  
39.   Päivi Pitkänen JRV    8:20:16   57:53  
40.   Sture Johansson OK Kullingshot    8:23:21   57:57  
41.   Riikka Ahoniemi HyRa    9:06:28   58:25  
42.   Maisa Korhonen MU       58:31  
42.   Tuukka Niinimäki SK Pohjantähti    9:40:47   58:31  
44.   Esko Hakala HauSi    8:00:26   58:45  
45.   Mika Ovaskainen HirvHe    10:00:39   59:23  
46.   Harald Slotte OK Botnia    8:04:08   59:28  
47.   Mari Vataa RaPi    10:13:19   59:29  
48.   Ulla-Maria Kankoinen SoJy    9:25:13   59:38  
49.   Erja Saarivaara Suunta Jyväskylä    10:12:48   59:44  
50.   Vesa Nuolioja SK-Pohjantähti    9:51:10   59:46  
51.   Sari Nuolioja OYS Vapari    9:51:07   59:50  
52.   Sanna Savolainen HiKi    8:27:09   1:00:10  
53.   Oiva Rasimus     9:57:18   1:00:35  
54.   Esko Junttila MuuRa    9:10:45   1:00:36  
55.   Göran Larsson SalaOK    8:28:20   1:00:47  
56.   Lena Larsson SalaOK    8:28:13   1:00:51  
57.   Markus Korhonen TVV    8:59:36   1:00:59  
58.   Jari Latva-Käyrä HyRa    9:16:48   1:01:03  
59.   Eero Lång KaSu    8:50:57   1:01:05  
60.   Elina Rusanen KeU    9:46:05   1:01:14  
61.   Maria Ruutiainen SalRe    9:34:18   1:01:17  
62.   Pasi Kontio MaMa    9:51:13   1:01:21  
63.   Seija Aaltonen HS    9:24:21   1:01:31  
64.   Teija Liponkoski TP    8:51:54   1:01:37  
65.   Chieko Miyamoto JPN Team    10:00:50   1:01:40  
66.   Anne Laine HauhonSiSL    8:50:22   1:01:54  
66.   Kaisu Simonen RasHy    9:33:34   1:01:54  
68.   Folke Björkman DalaporteusOL    8:47:17   1:01:59  
69.   Seppo Kettunen Rasti-Jyry  FIN  8:05:56   1:02:01  
70.   Ulla Moilanen KaSu    8:05:40   1:02:07  
71.   Lauri Haapasalmi EE    9:15:04   1:02:09  
72.   Jorma Kytölä Suunta-Jkl    8:07:33   1:02:10  
73.   Mika Kivelä KoS    9:42:57   1:02:12  
74.   Arto Ahokas RasKa    9:49:25   1:02:18  
75.   Hans Hol Järla Orientering    10:57:17   1:02:23  
76.   Timo Vienanlinna Turun Suunnistajat  FIN  8:49:49   1:02:25  
77.   Maritta Vienanlinna Turun Suunnistajat  FIN  8:49:46   1:02:27  
78.   Viljo Karjalainen SalRe    9:23:15   1:02:37  
79.   Liisa Vikström Pihkaniskat    10:36:17   1:02:39  
80.   Saana Halstila     8:23:12   1:02:54  
81.   Hannu Rajamäki YKV    10:32:46   1:02:57  
82.   Calina Horoshilova Belie nochi (RUS)    9:30:55   1:03:03  
83.   Maija Pasanen SuomRa    8:05:02   1:03:10  
84.   Mia Laine HiKi    8:24:18   1:03:13  
85.   Ilona Talonpoika RaKas    10:27:49   1:03:18  
86.   Aimo Vainio     9:24:33   1:03:42  
87.   Juuso Sipola S2000    10:00:00   1:03:45  
88.   Kati Lotvonen SalRe    8:42:15   1:03:46  
89.   Johanna Määttälä EsSu    8:23:41   1:04:04  
90.   Petri Somppi LaihLu    10:26:15   1:04:13  
91.   Vesa Repo RaPi    8:40:48   1:04:17  
92.   Pasi Oikkonen OH    9:30:47   1:04:23  
93.   Päivi Peltoniemi HimU    8:58:20   1:04:34  
94.   Jorma Lappalainen KaSu    10:30:29   1:04:38  
95.   Pentti Tervaoja HauSi    9:21:10   1:04:42  
96.   Mikko Pääkkönen OH    9:58:51   1:04:58  
97.   Ilari Hannus OTaru    8:36:22   1:05:01  
98.   Sami Sääksjärvi KoskRi    9:15:16   1:05:07  
99.   Pauli Savolainen Pihkaniskat    9:22:42   1:05:19  
99.   Kirsimarja Alanen RaN    10:35:21   1:05:19  
101.   Arto Koutonen YlivKu    8:02:10   1:05:34  
102.   Veronica Åman OK Botnia    9:34:09   1:05:37  
103.   Ulla Pentikäinen     9:30:34   1:05:38  
104.   Jari Fröblom     10:09:38   1:05:40  
105.   Riku Niemi KaSu    8:06:19   1:05:50  
106.   Lauri Sittanen TuS    9:02:55   1:05:53  
107.   Kalle Mikikyrö     9:24:24   1:05:54  
108.   Pekka Himanka LapVi    8:48:25   1:05:56  
109.   Tatiana Bolotova Orienta Moscow    9:12:08   1:06:25  
110.   Johanna Aho TuS    8:13:40   1:06:30  
111.   Mari Favorin-Häkkilä KaJu    10:10:11   1:06:33  
112.   Juha Viitasalo KP-V    9:11:02   1:06:37  
113.   Anu Puusaari-Rajaniemi Saloisten Reipas  FIN  8:21:04   1:06:48  
114.   Niina Laitamäki TY    8:01:51   1:07:02  
115.   Olga Gureeva Mile-Sport    10:16:34   1:07:06  
116.   Mika Sippo Kalske    9:17:39   1:07:09  
116.   Pauli Hantula KeuKi    9:58:09   1:07:09  
118.   Maarit Kerkkonen JRV    9:58:04   1:07:11  
119.   Mari Väisänen KR    8:00:56   1:07:14  
120.   Anita Lampela SalRe    10:42:40   1:07:32  
121.   Marlene Grönqvist-Lönnström OK Orient    8:44:10   1:07:36  
122.   Johanna Julkunen LHR    9:58:41   1:07:53  
123.   Ilkka Järvermäki Rasti 88    10:19:49   1:08:00  
124.   Maria Hyvönen RasTiimi    8:32:36   1:08:01  
124.   Minna Ahokas     8:44:59   1:08:01  
126.   Tauno Heino KoS    10:07:23   1:08:08  
127.   Mika Veijovaara VaaSu    9:27:22   1:08:15  
128.   Outi Lahtinen HS    8:45:14   1:08:16  
129.   Veijo Paasikivi HausKi    8:28:04   1:08:18  
130.   Salme Heino KOS    10:07:26   1:08:22  
131.   Johanna Halla-Aho HimU    10:00:34   1:08:23  
132.   Kristiina Saari Kalevan Rasti  FIN  8:19:25   1:08:30  
133.   Gustav Grannabba OK Botnia    10:29:49   1:08:31  
134.   Katri Kolstela     8:01:49   1:08:33  
135.   Satu Määttä HS    8:47:36   1:08:54  
135.   Minna Lemberg RA-JU    9:51:30   1:08:54  
137.   Niko Noponen     8:01:29   1:09:09  
138.   Sanni Virjula VaHa    10:37:49   1:09:25  
139.   Katja Lindeman SoJy    10:13:56   1:09:47  
140.   Sini Rouhiainen OYS/Vapari    9:15:15   1:10:05  
141.   Päivi Sippola Lynx    9:54:38   1:10:06  
142.   Juha Pitkänen   FIN  9:16:21   1:10:14  
143.   Henna Tervo LapVe    8:07:42   1:10:29  
144.   Anssi Hokkanen     8:01:55   1:10:39  
145.   Pentti Pernu Iisu  FIN  8:55:58   1:10:57  
146.   Ulf Kristensson Halmstad OK    10:11:58   1:11:01  
147.   Lea Alakorva-Pernu IiSu    8:55:52   1:11:17  
147.   Olli Heinonen MS Parma    10:07:17   1:11:17  
149.   Risto Lindberg SomEsa    8:08:46   1:11:22  
150.   Toivo Hautamäki NU    8:45:18   1:11:43  
150.   Jari-Pekka Jumisko     9:57:20   1:11:43  
152.   Juhani Ryynänen Juuan Jänne    8:00:40   1:11:46  
153.   Juhani Kivinen     8:50:30   1:11:53  
154.   Victoria Åkermarck HS    9:52:47   1:11:59  
155.   Eva Haberkorne-Vimba OK Ziemelkurzeme    10:39:25   1:12:21  
156.   Jyrki Juntunen     9:23:35   1:12:48  
157.   Annika Haapalehto Vetu    10:44:14   1:12:53  
158.   Mirva Kurvinen KEV    9:46:23   1:13:01  
159.   Teija Uitto RasKu    10:31:59   1:13:06  
160.   Raija Juntunen     9:23:24   1:13:07  
161.   Juha Väätäinen IisVi    8:15:06   1:13:09  
162.   Voitto Repo RaKas    10:30:59   1:13:24  
163.   Markku Asikainen EU-VE    9:59:47   1:13:33  
164.   Ismo Mehtälä HiKi    9:11:19   1:14:02  
165.   Bill Anderson Ottawa OC    10:38:20   1:14:06  
166.   Mika Heikkinen HiKi    9:28:48   1:14:09  
167.   Hanni Kiero LappRi    9:24:27   1:14:49  
167.   Kati Kuusisto KooVee    9:26:44   1:14:49  
169.   Sonja ja Arto Uusihonko Honkajoen Urheilijat    8:57:43   1:14:54  
170.   Jussi Kajala TeamLa    8:58:21   1:14:59  
171.   Hannu Vuorinen KH-MAAKK    8:47:00   1:15:14  
172.   Petri Siviranta SomEsa    9:05:33   1:15:16  
173.   Jyrki Louhi HS    9:25:42   1:15:17  
174.   Susanna Mäki-Karvia LaihLu    9:01:26   1:15:27  
175.   Eliisa Ryynänen Pihkan    10:04:38   1:15:51  
176.   Tarja Haahti     9:09:30   1:15:57  
177.   Aletta Biró Bimahev    8:00:52   1:16:10  
178.   Kristina Kaustinen HimU    8:15:57   1:16:15  
179.   Riku Saksa TeuRi    8:10:31   1:16:32  
180.   Matti Tiiva KangSK    9:34:27   1:16:57  
181.   Turo Murtovaara KEV    8:00:46   1:17:09  
182.   Antero Sorri Päy.Ra    9:46:52   1:17:35  
183.   Matti Nurminen HauSi    8:00:16   1:17:40  
184.   Sulo Kantojärvi     8:07:00   1:18:04  
185.   Maarit Nummikoski RasKa    8:55:33   1:18:07  
186.   Erica Åkermarck     9:52:44   1:18:21  
187.   Kari Kivikko     8:37:52   1:18:26  
188.   Eeva Sirkkinen IiSu    10:41:10   1:18:36  
189.   Jari Metsälä HLS    9:51:22   1:18:40  
190.   Hannu Mikkonen KaSu    9:50:58   1:18:43  
191.   Veli Sundqvist HiKi    8:34:59   1:19:01  
192.   Ismo Kauranen HIKI    8:34:51   1:19:11  
193.   Maarit Kaitola RasKe    8:00:57   1:19:17  
194.   Timo Nyrhinen YKV    9:11:53   1:19:18  
195.   Heikki Julmala Häjyt    9:31:09   1:19:21  
196.   Heidi Kilpiäinen Kilpparit    8:01:02   1:19:22  
197.   Anne Korhonen IF Sibbo-Vargarna    9:22:01   1:19:26  
198.   Outi Jokela SuSe    10:06:28   1:19:28  
199.   Liinu Lassila     9:51:29   1:19:32  
200.   Oiva Grundström Rasti-Jyry  FIN  9:28:53   1:19:34  
201.   Pauli Nokelainen KeuKi    8:47:23   1:19:50  
201.   Jorma Kivelä Paimion Rasti  FIN  8:59:29   1:19:50  
203.   Riitta Karttila MS Parma    10:48:30   1:19:57  
204.   Sari Kontio MaMa    8:50:23   1:20:10  
205.   Lea Maalismaa     9:34:36   1:20:31  
206.   Christine Steck OLK Fricktal    10:08:02   1:20:33  
207.   Raimo Lindberg Rajamäen Rykmentti  FIN  10:06:13   1:20:48  
208.   Marika Aronen-Ketola   FIN  8:44:26   1:21:08  
208.   Marja Kilpeläinen OYS Vapari    9:43:02   1:21:08  
210.   Martti Kannisto TP    9:52:58   1:21:20  
211.   Stef Dyyterko BelG    8:05:50   1:21:25  
212.   Marjo Haaranen ILU    9:14:25   1:21:40  
213.   Tuula Volotinen ILU    9:14:19   1:21:44  
214.   Terhi Ronkainen   FIN  9:52:57   1:21:56  
215.   Riitta Innilä EsSu    9:51:24   1:22:22  
216.   Lil Virtanen     9:31:06   1:22:42  
217.   Tellervo Uusitalo PelPo    8:21:25   1:22:43  
218.   Leena Rahko SK Pohjantähti    9:28:01   1:22:45  
219.   Ilkka Mannonen     8:16:36   1:22:50  
220.   Tiina Autio     9:36:07   1:22:51  
221.   Riikka Sorri-Vepsä PäijRa    9:06:31   1:23:03  
222.   Valpuri Pohja Koovee    8:01:28   1:23:04  
223.   Minna Kemppainen HU-46    9:06:25   1:23:09  
224.   Essi Kokkinen     9:34:27   1:23:43  
225.   Irja Lehikoinen KR    8:47:59   1:23:55  
226.   Tim Steck OLK Fricktal    10:08:08   1:24:18  
227.   Janne Järvinen SV    9:44:48   1:24:22  
228.   Matti Aho L-LL    8:02:30   1:24:26  
229.   Arja Makkonen KR    9:19:49   1:24:46  
230.   Venla Liljeström Mapline Oy    9:39:08   1:24:53  
231.   Timo Tikkanen     8:18:58   1:25:02  
232.   Riitta Hirsimäki JäPa    8:43:11   1:25:05  
233.   Olavi Leppä Fin    9:45:57   1:25:21  
234.   Kati Mutikainen RAJU    10:26:10   1:25:30  
235.   Maija Etu-Huitti     8:36:38   1:25:34  
236.   Sinikka Leppälä     9:34:32   1:26:00  
237.   Tiina Sirén TP    9:13:26   1:26:01  
238.   Katri Kastikainen-Kivelä Vipa    11:01:42   1:26:03  
239.   Anne Viitasaari KoS    10:34:47   1:26:42  
240.   Antti Heikkinen KajKu    8:40:40   1:26:56  
241.   Seija Matikainen RasKe    8:12:55   1:27:11  
242.   Marika Kemppainen     8:39:25   1:27:24  
243.   Arto Heinjoki JRV    8:19:48   1:27:35  
244.   Seppo Kulmala KodisjKa    8:51:10   1:27:46  
245.   Sauli Savela RR    8:59:18   1:27:53  
246.   Tuula Piekka HiKi    9:19:04   1:27:59  
247.   Tarja Tuovinen Lapin Sudet  FIN  8:00:47   1:28:25  
248.   Noora Oksanen AngA    10:01:54   1:28:36  
249.   Daniil KeEstov Foton    8:13:54   1:29:03  
250.   Anu Lipasti YllRa    10:11:08   1:29:17  
251.   Minna-Mari Reunanen TP    9:46:13   1:29:37  
252.   Veli-Matti Ojanen LaihLu    10:26:20   1:29:43  
253.   Per-Åke Furubacka OK Botnia    8:41:50   1:29:59  
254.   Taisto Tervonen KauWi    8:01:40   1:30:24  
255.   Petteri Jokela SuSe    10:03:32   1:31:09  
256.   Johanna Sillantie HiKi    9:06:11   1:31:10  
257.   Tommi Tikkanen     10:07:33   1:31:27  
258.   Jatta Roos Mikkeli    9:42:30   1:31:54  
259.   Hannu Koivisto UlvUra    9:14:41   1:31:57  
260.   Heli Helminen Eräp.    8:46:30   1:31:58  
261.   Tiina Gustafsson Kara    8:07:04   1:32:14  
262.   Päivi Alitalo OSVA    8:10:39   1:32:15  
263.   Sirkka Leino KuPe    10:25:50   1:32:28  
264.   Anu Niva LaiVe    8:02:04   1:32:35  
265.   Juha Rehula KHS    8:47:08   1:32:49  
266.   Tarja Fröblom HyRa    10:09:32   1:33:07  
267.   Simo Luoma Pihkan    10:06:43   1:33:29  
268.   Kenneth Penttinen SoJy    8:53:55   1:33:40  
269.   Janos Danarin OR Diane 87    9:54:52   1:33:58  
270.   Sari Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  10:06:55   1:34:26  
271.   Stefan Weckström Kauhajoen Karhu    9:50:44   1:34:28  
272.   Sanna Pirkkalainen Päj-Ra    8:29:27   1:34:36  
273.   Tiia Kiiski     9:37:06   1:34:57  
274.   Hannele Juvaste     8:12:17   1:35:58  
275.   Arja Mäkinen SalRe    8:11:59   1:36:11  
276.   Ismo Hoskari RasKe    8:50:14   1:36:59  
277.   Pasi Hankala LKNV    9:22:37   1:37:26  
278.   Eeva Nissinen KuoSu    8:59:58   1:37:29  
279.   Jukka Heinonen HS    9:11:08   1:37:46  
280.   Gloria Baokin Ottawa Orienteering    10:39:25   1:37:48  
281.   Martti Rajala KuUS    8:30:44   1:37:49  
281.   Laura Vertainen KeuKi    10:10:29   1:37:49  
283.   Anita Juote SOM ESA    8:59:45   1:37:51  
284.   Eero Kauppila     9:04:03   1:37:52  
285.   Jorma Juote SomEsa    8:59:40   1:37:56  
286.   Tuija Olli Tarpian Suunta    9:35:18   1:38:40  
287.   Reijo Tolonen Sura    9:08:01   1:38:43  
288.   Kari Hannunen S-JKL    8:40:26   1:39:15  
289.   Eila Tiitto RasTiimi    9:02:18   1:39:45  
290.   Juhani Kirma Suomusjärven Sisu    8:05:01   1:40:21  
291.   Maria Kivilahti-Louhi HS    9:34:29   1:40:32  
292.   Anna-Maija Laakso RaKas    8:37:26   1:40:34  
293.   Kirsti Mikkola KanSu    8:30:14   1:41:25  
294.   Jouni Tanskanen     9:24:43   1:41:30  
295.   Tuulikki Olkkonen     9:07:24   1:42:18  
296.   Anu Liljeström Mapline Oy    10:39:32   1:42:35  
297.   Raimo Kiili TEURI    8:13:15   1:43:48  
298.   Kaija Seppälä TVV    9:17:26   1:44:00  
299.   Jonna Salminen KS    10:25:22   1:44:03  
300.   Pigga Pakkala S-JKL    8:40:20   1:44:39  
301.   Georg Kapperüd OIF    9:29:12   1:44:44  
302.   Kristiina Mäkinen MU    8:17:12   1:44:45  
303.   Clas-Göran Smeds Solf IF    9:48:22   1:45:39  
304.   Jeanette Smeds Solf IF    9:48:07   1:46:00  
305.   Helene Östling Mattsson Järla Orientering    10:16:43   1:46:17  
306.   Siiri Koskinen TuS    9:35:56   1:46:39  
307.   Marja-Leena Nokelainen KeuKi    8:12:53   1:46:40  
308.   Jaana Malin TuS    9:35:46   1:46:50  
309.   Carina Aurèn OK Botnia    10:09:05   1:48:38  
310.   Sointu Hankonen SalRe    9:07:46   1:49:14  
311.   Aarte Aatsinki VePo    10:40:37   1:49:32  
312.   Marja Välkki KooVee    8:59:40   1:53:02  
313.   Irina Kalaidina NW    9:48:06   1:54:02  
314.   Seppo Nisula Kristina    8:07:07   1:54:33  
315.   Tuija Antikainen MU    9:47:59   1:54:47  
316.   Pia Nummela MU    9:47:48   1:54:56  
317.   Matleena Piesala Paha Rasti    9:02:48   1:56:59  
318.   Katja Lintunen Iisalmen Visa  FIN  8:44:42   1:57:01  
319.   Minna Paulin IisVi    8:44:48   1:57:15  
320.   Mirja Pasi     10:16:53   1:58:31  
321.   Marjo Pantti SoJy    9:13:46   1:58:35  
322.   Marja Währn KyS    10:16:38   1:58:44  
323.   Ritva Kulmala KodisjKa    8:45:42   1:58:49  
324.   Katri Koskinen RastiE4    9:10:48   1:59:05  
325.   Vladimir Schetchillov V Novgorod    8:11:46   2:09:19  
326.   Tuula Suonpää Ms Parma    10:05:31   2:10:11  
327.   Milla Kaijanmäki     10:25:30   2:11:04  
328.   Mia Tiljander HyRa    8:03:37   2:13:10  
329.   Tuire Ollila MS Parma    8:15:28   2:16:29  
330.   Ulla Kemppainen     10:05:24   2:22:54  
331.   Jokke Sell OK77       23:02:30  
   Pekka Jauri        DNS  
   Anne Lehikoinen Relax       DNS  
   Pauli Kärnä Raspi       DNS  
   Mikko Ojanaho KemU       DNS  
   Gelena Shelekhina        DNS  
   Tapani Mourujärvi Kälviän Tarmo       DNS  
   Jaana Marjoniemi EsSu       DNS  
   Reino Seilonen KaSu       DNS  
   Matias Hirsimäki JäPa       DNS  
   Heli Uusi-Uitto AR       DNS  
   Jaakko Niemi TP       DNS  
   Niko Nurmi SiiRa       DNS  
   Marie Rautio-Sipilä        DNS  
   Riitta Hirsimäki JäPa       DNS  
   Pekka Schroderus        DNS  
   Matilda ja Riitta Hirsimäki JäPa       DNS  
   Bec Butler AUS       DNS  
   Saija Kortetjärvi VePo       DNS  
   Pekka Jaakola KaSu       DNS  
   Pia Jokinen ViPa       DNS  
   Erkki Taanila        DNS  
   Kaisa Karjalainen SaRa       DNS  
   Maritta Penttilä KaJu       DNS  
   Johanna Tervakangas KaiPr       DNS  
   Mikko Turtiainen ORA       DNS  
   Kari ja Ulla Patana Halto       DNS  
   Marjo Järvelä        DNS  
   Hannu Palo        DNS  
   9232 vac        DNS  
   Jussi Myllys ORa       DNS  
   Antti Heikkinen        DNS  
   Tero Lindstedt KanSu       DNS  
   Heikki Kääriäinen        DNS  
   Szu-Ying Wu Chinese Taipei       DNS  
   Tuukka Seppä        DNS  
   Kati Heino RiSu       DNS  
   Petteri Haikola KaSu       DNS  
   Kari Kivimäki PaimRa       DNS  
   Ilpo Pennanen VaKa       DNS  
   Mika Reijonen OH       DNS  
   Liisa Lahti KangSK       DNS  
   Maiju Väli-Klemelä KaRa       DNS  
   Veli Vainionpää Pieksämäki       DNS  
   Kirsti Koukkari VaKa       DNS  
   Micki Kulju        DNS  
   Håkan Gädda Femman       DNS  
   Reino Valkonen Hanka       DNS  
   Meri Fingerroos PR       DNS  
   Roosa Pohjanoja TuTu       DNS  
   Seppo Kartaslammi VeVe       DNS  
   Petteri Lahdelma NaVi       DNS  
   Harri Viinamäki IF Hagen       DNS  
   Pasi Saarela RaPi       DNS  
   Magnus Danielson Killebyns SK       DNS  
   Reeta Ikola LeSi       DNS  
   Timo Ikola LeSi       DNS  
   Kalbermatten Susi OLV Hindelbank       DNS  
   Sanna Kuusisto HU       DNS  
   Joonas Ojanen HyRa       DNS  
   Pentti Hiirijoki NeonSport       DNS  
   Taija Heinonen        DNS  
   Teemu Varonen LeSi       DNS  
   Jari Tienhaara HaHe       DNS  
   Arto Käpynen        DNS  
   Lennart Larson Bullarens GoIF       DNS  
   Riikka Hautamäki NU       DNS  
   Timo Heino RiSu       DNS  
   Pentti Koponen EsSu       DNS  
   Aarne Virtanen KärkV       DNS  
   Heikki Kääriäinen        DNS  
   Hanna Heikkinen        DNS  
   Olavi Lakanen PerhKi       DNS  
   Olga Eltsova BB-Russia       DNS  
   Mauri Tolonen Sara       DNS  
   Jarmo Paikkala Jyry       DNS  
   Leena Koulu RaPi       DNS  
   Mikko With        DNS  
   Juhani Korpinen        DNS  
   Ilkka Seppä TuS       DNS  
   Marika Korhonen KyRa       DNS  
   Eeva Sirviö OYS Vapari       DNS  
   Jaana Sippola KuorKu       DNS  
   Venla Sirviö SK Pohjantähti       DNS  
   Anna Mykrä-Siljander VeVe       DNS  
   Håkan Jäntti Malax       DNS  
   Sven Alexandersson StoraTuna OK       DNS  
   Kirsti Korhonen SuuntaJyväskylä       DNS  
   Soini Kallatso LapVe       DNS  
   Marja Lehtimäki RMH       DNS  
   Riitta Lehmusjärvi        DNS  
   Satu Lassila KuKu       DNS  
   Luukas Siitonen S-JKL       DNS  
   Anne Pantsu YllRa       DNS  
   Jouni Kinni TP       DNS  
   Hannele Eronen        DNS  
   Pasi Sormunen Rasti E4       DNS  
   Piia Siitonen MuuRa       DNS  
   Mauri Reinikka        DNS  
   Elena Trotskaya Nord West       DNS  
   Anu Soini KYS       DNS  
   Riitta Erkkilä LapVi       DNS  
   Helene Östling Mattsson Järla Orientering       DNS  
   Ville Jumppanen HyRa       DNS  
   Jaakko Niemi TP       DNS  
   Kristiina Lindeqvist        DNS  
   Pyry Sirviö SK Pohjantähti       DNS  
   Pekka Kiljunen RaKas       DNS  
   Timo Tikkanen KaSu       DNS  
   Eero Kauppila        DNS  
   Pentti Kauranen KaSu       DNS  
   Heimo Fiskaali KOS       DNS  
   Jaakko Sivonen SalRe       DNS  
   Susanna Björkstrand Femman       DNS  
   Elina Rauhala        DNS  
   Samu Kilpiäinen Kilpparit       DNS  
   Timo Talala S-JKL       DNS  
   Päivi Eronen KARA       DNS  
   Eero Siponen YSR       DNS  
   Alpo Anttonen KajaaniKuohu       DNS  
   Klaus Hiirijoki SuSe       DNS  
   Heidi Hannus VaaSu       DNS  
   Jaana Grankull Kronan       DNS  
   Harri Jokela HePo       DNS  
   Esko Niinimäki LaihLu       DNS  
   Kaija Jokela RAN       DNS  
   Eija Blomquist Femman       DNS  
   Hannu Kiviniemi        DNS  
   Heikki Väyrynen EsSu       DNS  
   Anne Hirvikallio LuuRa       DNS  
   Paula Inkilä KeuKi       DNS  
   Tuula Elovaara HLS       DNS  
   Pasi Saarela Rapi       DNS  
   Miika Kumara SievSi       DNS  
   Anu Kuosmanen KaSu       DNS  
   Johanna Herttua LapVi       DNS  
   Mika Leipijärvi        DNS  
   Veikko Väätäjä RaPi       DNS  
   Eetu Lappalainen        DNS  
   Hannele Eronen        DNS  
   Antti Vaskivuori Kouka       DNS  
   Pia Leppäniemi PelPo       DNS  
   Kari Jantunen KooVee       DNS  
   Samuli Hakkarainen MS Parma       DNS  
   Hanna Toivonen LamSä       DNS  
   Hanna Littow YLSIS       DNS  
   Anja Koski KeU       DNS  
   Juhani Heittola RasKu       DNS  
   Hilkka Kylämäki MAMA       DNS  
   Minna Vantaala Lamsä       DNS  
   Sinikka Littow YLSIS       DNS  
   Päivi Littow Ylsis       DNS  
   Emilia Pesonen KEV       DNS  
   Timo Tanttinen KOS       DNS  
   Jaana Soininen RaVi       DNS  
   Eila Suutari Ylsis       DNS  
   Sanna Siponen        DNS  
   Nyyti Ahola NaVi       DNS  
   Anne Mäntynen Kalevan Rasti       DNS  
   Mari Anttonen AngA       DNS  
   Jokke Sell OK77       DNS  
   Jari Nieminen        DNS  
   Jaakko Kaukua HaHe       DNS  
   Petri Pousi VeVe       DNS  
   Markus Arvola KooVee       DNS  
   Maiju Huttunen KooVee       DNS  
   Eila Valonen Karkki-Rasti       DNS  
   Mika Tiljander HyRa       DNS  
   Carina Leppävuori NOK       DNS  
   Sture Johansson OK Kullingshof       DNS  
   Susanna Parkkinen PyPo       DNS  
   Rauno Huhmarniemi PyPo       DNS  
   Laura Vierimaa Kärska       DNS  
   Pertti Juopperi LapVe       DNS  
   Tapani Salo PR       DNS  
   Pirjo Ihalainen NaVi       DNS  
   Christine Roberts Ebor       DNS  
   Eija Meriläinen-Ruokolainen RasPi       DNS  
   Pasi Himilä KaRa       DNS  
   Jyrki Metsola KyS       DNS  
   Kati Lehtomäki        DNS  
   Hannu Lehtimäki Hiisi       DNS  
   Sari Huotari OuTa       DNS  
   Senni Lepistö MS Parma       DNS  
   Timo Sirviö SuomRa       DNS  
   Marketta Savelainen HS       DNS  
   Keijo Hautamäki KortjJV       DNS  
   Martti Anttila        DNS  
   Jarkko Leppimäki Hiisirasti       DNS  
   Reeta Rönkkö RasPi       DNS  
   Olli Tanskanen IisVi       DNS  
   Tiina Hirvonen KoS       DNS  
   Leevi Halén EsSu       DNS  
   Armi Juopperi LapVe       DNS  
   Hanna Vuolteenaho SalRe       DNS  
   Peter Myrskog IK Kronan       DNS  
   Sakari Mattila KyS       DNS  
   Petra Virtala Pargas IF       DNS  
   Aapo Kerkkonen JRV       DNS  
   Pasi Sormunen Rasti E4       DNS  
   Nella-Mari Lindberg SomEsa       DNS  
   Riitta Lautamäki Suuntavaisto       DNS  
   Ida Hilska KaRa       DNS  
   Mirjami Tupitsa JYRY       DNS  
   Teuvo Riissanen KR       DNS  
   Anna-Liisa Seppänen PvU       DNS  
   Niklas Enlund IF Femman       DNS  
   Toril Hallan Lillomarka O-lag       DNS  
   Taru Pajonen Anttu       DNS  
   Raimo Himanka Kalajoen Junkkarit       DNS  
   Pekka Ruuskanen MU       DNS  
   Kirsi Korkeakangas UK       DNS  
   Eeva Juntunen HyRa       DNS  
   Hanna Mutka        DNS  
   Sari Nousiainen EsSu       DNS  
   Yngve Jern IF Femman       DNS  
   Jaana Isoaho YNM       DNS  
   Harri Liikanen        DNS  
   Maija Seppänen VaKa       DNS  
   Anni Havas Hanka       DNS  
   Anssi Hietaharju O-Taru       DNS  
   Jaana Puranen KooVee       DNS  
   Aapo Puranen KooVee       DNS  
   Heino Keränen SalRe       DNS  
   Erik Johansson Ok Kullingshot       DNS  
   Fruzsina Biro BIMAHEV       DNS  
   Arttu Lukkari SoJy       DNS  
   Jukka Rajanen Suunta 2000       DNS  
   Marjo Seppänen VaKa       DNS  
   Laila Hakkarainen MsParma       DNS  
   Lis Dahli Löten O-Lag       DNS  
   Ari Ruotsalainen YSR       DNS  
   Erkki Hanhela   FIN     DNS  
   Harri Kotila YlikNM       DNS  
   Auli Siponen YSR       DNS  
   Juuso Järviö HIS       DNS  
   Eero Siponen YSR       DNS  
   Jarmo Juga KeU       DNS  
   Kimmo Nykänen PyVo       DNS  
   Elena Dobritskaya Vesta Spb       DNS  
   Jouni Kinni TP       DNS  
   Verne Stenius LaiVe       DNS  
   Erkki Kähkölä HB       DNS  
   Veikko Kähkölä HB       DNS  
   Soile Rinne Vetelin Urheilijat  FIN     DNS  
   Kaija Kössi        DNS  
   Aarne Vähäsöyrinki NivU       DNS  
   Kirsi Keskinen Suunta JKL       DNS  
   Jari Laakkonen        DNS  
   Johan Mustola Kärsämäen Kataja       DNS  
   Ivanov Vladimiz Novgorod       DNS  
   Risto Säynäväjärvi IF Sibbo-Vargarna  FIN     DNS  
   Veeti Seppälä Tampereen Pyrintö  FIN     DNS  
   Martti Savolainen TP       DNS  
   Peter Ivars IF Femman       DNS  
   Carita Aminoff        DNS  
   Kari Streng KyS       DNS  
   Kari Sallinen HiKi       DNS  
   Jörg Luchsinger Kongsberg (KOL)       DNS  
   Marja Streng KyS       DNS  
   Tarja Pitkänen KEV       DNS  
   Jussi Peltokangas LapVi       DNS  
   Satu Malmlund KooVee    8:07:35   DQ  
   Matti Hakala LapVi    8:13:51   DQ  
   Tuula Harju-Säntti RasKu    8:18:29   DQ  
   Sirkku Vuorenpää JRV    8:26:27   DNF  
   Veikko Ovaskainen Jujä    8:31:31   DQ  
   Eeva-Liisa Teivaanmäki     8:42:17   DNF  
   Marjut Virkkala KoS    8:54:02   DNF  
   Arto Summanen RaRy    8:57:27   DNF  
   Matias Hukari     9:00:13   DNF  
   Johanna Piesala Paha Rasti    9:02:57   DQ  
   Pekka Varho Rasti-Lukko    9:14:05   DQ  
   Raisa Virkkala KoS    9:25:26   DNF  
   Sari Kahila     9:33:58   DNF  
   Petra Huttunen KooVee    9:55:22   DNF  
   Helena Luoma Pihkan    10:00:18   DQ  
   Heli Teini Rasti-Lukko  FIN  10:10:22   DQ  
   Jarkko Ahokas JRV    10:16:29   DNF  
   Jyrki Tala HS    10:19:32   DQ  
   Raimo Järvitalo HaHe    10:38:08   DNF  
   Niina Lehtonen     10:44:49   DNF  
   Enni Lehtonen     10:44:52   DQ  
   Raimo Arvola KooVee    10:45:10   DNF  
   Veronica Kontkanen Pirhi    10:53:31   DNF  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English