IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

A-pitkä

Smart Follow

        Starting time Finish
7,3 km
 
1.   Jonas Leandersson Sweden    10:17:43   50:44  
2.   John Filip Dahlgren Sweden    10:19:31   52:49  
3.   Matias Karlsson SWEDEN    9:55:39   54:20  
4.   Jerker Lysell Sweden    10:21:28   54:21  
5.   Andreas Kyburz Swiss Team    10:06:39   54:32  
6.   Simo Nertanen OK Orient    9:16:09   56:07  
7.   Baptiste Rollier Swiss Team    10:07:01   56:43  
8.   Fredrik Johansson Sweden    10:23:38   56:51  
9.   Vincent Coupat FRA    9:22:07   57:47  
10.   Martin Hubmann Switzerland    10:12:20   58:16  
11.   Osker Carlborg SWE    10:16:16   59:12  
12.   Sampo Hyppölä SoJy    10:42:18   1:01:52  
13.   Conor Short CNOC    9:56:34   1:04:07  
14.   Jouni Heinonen KooVEE    9:52:25   1:04:21  
15.   Jussi-Pekka Kauppi HIS    10:51:57   1:04:26  
16.   Tero Heikkilä PR    10:17:09   1:05:59  
17.   Jari Sipilä PelPo    10:44:42   1:06:23  
18.   Staffan Tunis     11:29:40   1:06:49  
19.   Christof Röthlisberger OLG Skandia    10:00:21   1:07:29  
20.   Lukas Müller OLG Säuliamt    10:13:03   1:09:03  
21.   Tero Mamia KooVee    10:53:49   1:09:07  
22.   Janne Virtanen PR    8:04:10   1:09:45  
23.   Kristo Heinmann Kangasala Sk    9:59:02   1:10:33  
24.   Nikita Vinogradov Nord West Russia    9:12:24   1:10:40  
25.   Ari-Pekka Joensuu LapVi    8:34:31   1:10:53  
26.   Arto Lilja Anttolan Urheilijat  FIN  10:39:54   1:11:42  
27.   Kaj Roine HiKi    10:15:37   1:12:08  
28.   Marc Serrallonga Spain    10:23:04   1:13:31  
29.   Timo Nissinen KuoSu    9:22:37   1:14:01  
30.   Juha Skinnari Pihkan    10:54:37   1:14:25  
31.   Alva Olsson Sweden    10:04:53   1:14:56  
32.   Annika Vaara LapVe    8:48:40   1:15:37  
33.   Miika Lotvonen KaiPr    9:44:44   1:16:10  
34.   Natalia Efimova Russia    10:36:28   1:16:13  
35.   Jukka Kantomaa S-2000    9:55:42   1:16:15  
36.   Shigeyuki Koizumi Japan    9:00:05   1:16:47  
37.   Katsuya Yuki Japan    8:44:34   1:17:09  
38.   Wataru Tergauchi Japan    8:49:50   1:18:30  
39.   Jani Tamminen TuS    10:21:21   1:18:31  
40.   Tapio Mattila S-JKL    10:22:39   1:18:35  
41.   Niklas Björkqvist HlS    10:49:48   1:18:53  
42.   Mikael Kauppi KOOSKA    9:04:54   1:19:13  
43.   Ahmet Kagmaz Turkey National Team    10:14:29   1:19:18  
44.   Jana Knapova Team Czech Rep./Södertälje    9:26:16   1:19:36  
45.   Mikko Tilja LapVe    8:18:36   1:19:51  
46.   Antero Pulli     10:49:05   1:19:55  
47.   Petri Karjalainen Kempeleen OAY    9:58:01   1:20:37  
48.   Jussi Piirainen KuPe    9:47:07   1:20:40  
49.   Pertti Päivänranta JoKu    9:11:10   1:20:44  
50.   Tomoaki Nuganawa Japan    8:40:09   1:22:05  
51.   Jarno Kukonlehto RAIKU    8:07:27   1:22:22  
52.   Timo Maukonen Rasti E4    10:52:26   1:22:35  
53.   Esa Toivonen TarpS    10:49:46   1:22:41  
54.   Taisto Kemppainen VaKa    10:27:28   1:23:05  
55.   Petri Mourujärvi HaHe    9:55:56   1:23:10  
56.   Geir Myhr Oeien Tynse IF    10:18:52   1:23:17  
57.   Jarmo Munck Mapline Oy    9:31:17   1:23:30  
58.   Juha Nivukoski LapVi    10:26:41   1:23:35  
59.   Ekaterina Nikitina Russian Team    10:37:37   1:23:47  
60.   Joachim Harald Falken    9:06:16   1:23:48  
61.   Jyrki Lammila Lajy    9:18:50   1:23:56  
61.   Willi Müller     10:44:11   1:23:56  
63.   Joonas Heiskanen VeHe    10:34:37   1:24:14  
64.   Juha Näpänkangas SK Pohjantähti    8:41:30   1:24:24  
65.   Vesa Koskinen Hiisi    9:26:12   1:24:38  
66.   Tuomas Poikela JPR    8:32:07   1:25:30  
67.   Jukka Kaunetsalo LS-37    9:39:38   1:27:19  
68.   Mika Pekkonen NilsNu    8:02:29   1:27:27  
69.   Rolf Wermelinger Bussola Ok    10:51:55   1:28:05  
70.   Marja Penttilä KoS    8:53:11   1:28:22  
71.   Tero Ahtonen     8:27:16   1:28:46  
71.   Antti Autio RasTiimi    10:42:23   1:28:46  
73.   Hannu Pietilä KaSu    9:47:16   1:28:50  
74.   Arto Ranki AngA    10:17:02   1:28:59  
75.   Liang Xiaoming     8:55:03   1:30:25  
76.   Jari Kokkonen     8:26:32   1:30:26  
77.   Panu Hvyönen SK Pohjantähti    8:55:28   1:30:45  
78.   Topi Suomalainen Navi    8:00:15   1:30:54  
79.   Teemu Korhonen ESAK    8:04:30   1:30:56  
80.   Olli Nikkari OsVa    8:43:22   1:31:03  
81.   Vesa-Matti Suorsa PudU    10:38:20   1:31:19  
82.   Hanka Sraube SVL Germany    9:11:22   1:31:24  
83.   Jukka Ruusunen     9:38:08   1:31:42  
84.   Samuli Hallikainen LaiVe    8:44:16   1:32:23  
85.   Marja Rantala Ang A    10:14:31   1:32:55  
86.   Ville Inkeri KR    10:37:38   1:33:09  
87.   Pekka Koponen LOHIRA    10:25:24   1:33:42  
88.   Ilkka Kasila KaiPr    8:11:53   1:33:44  
89.   Gabriel Lambrises OLG Basel    10:44:32   1:33:49  
90.   Tuomas Mäkinen TykPR    8:28:15   1:33:58  
91.   Elias Peltonen IPR    10:44:09   1:34:00  
92.   Fabio Daves Trent-O    10:40:38   1:34:34  
93.   Jukka Lukkari     9:46:17   1:35:03  
94.   Jani Jauhiainen     9:07:08   1:35:29  
95.   Ilari Köykkä TykPr    8:42:32   1:35:34  
96.   Jouni Vartiainen     9:18:28   1:35:39  
97.   Jussi Eskelinen RaKaS    10:23:22   1:35:42  
98.   Mikko Lamminpää TykPr    8:26:22   1:36:16  
99.   Jarno Seppänen VaKa    8:27:15   1:36:43  
100.   Minna Koivisto     9:29:19   1:37:50  
101.   Aku Virjula VaHa    10:37:48   1:38:13  
102.   Mikko Pynnönen     10:08:50   1:38:32  
103.   Mikko Kinnunen     10:14:43   1:39:12  
104.   Juhani Koivisto KJV    8:07:40   1:39:22  
105.   Pekka Ruusunen     9:42:59   1:39:28  
106.   Mikko Tani     9:34:43   1:40:14  
107.   Antti Parkkinen     8:58:30   1:41:09  
108.   Tero Hyppolä SoJy    10:38:09   1:41:48  
109.   Giulio Zucal Tren-O    10:44:43   1:42:35  
110.   Perttu Sainio KeU    9:42:08   1:42:36  
111.   Hanna Tuomisto TP    9:26:20   1:43:01  
112.   Anne Honkanen ESAK    9:29:01   1:43:05  
113.   Anne Straube OD    10:53:09   1:44:14  
114.   Mikko Paakkolanvaara     9:49:37   1:44:31  
115.   Jani Nuutinen KS    9:51:56   1:45:08  
116.   Esa Nikula     8:26:30   1:45:15  
117.   Poika Isokoski Kangasala SK  FIN  8:06:25   1:45:29  
118.   Mark Roth OC Puisto    10:00:15   1:45:34  
119.   Juho Ruusunen     9:35:34   1:45:40  
120.   Marko Haapakoski S-JKL    8:00:24   1:46:23  
121.   Janne Kankainen SoJy    8:08:43   1:47:21  
122.   Tuomas Säily KuPe    10:30:14   1:47:22  
123.   Andrei Bezdiga Moldova    10:20:32   1:48:53  
124.   Jaakko Kokkonen     8:30:35   1:49:18  
125.   Sladjana Javanovic Serbia    9:38:29   1:50:30  
126.   Salla Laitinen Esak    8:46:54   1:51:25  
127.   Zhang Yu Liang LEARNJOY    8:54:57   1:51:26  
128.   Pauli Tilvis KaJu    9:15:10   1:51:50  
129.   Siu Tung Hui HKG    9:08:23   1:52:45  
130.   Juha Jalonen     8:54:47   1:52:56  
131.   Jani Honkanen     9:32:42   1:53:11  
132.   Raphaël Stefanini KemKi    9:32:40   1:54:03  
133.   Raimo Väisänen SK Vuoksi    8:17:33   1:54:31  
134.   Alexandra Jospe CSU    9:02:03   1:54:45  
135.   Jarno Rutanen     8:01:34   1:55:01  
136.   Lauri Kontkanen Selsi    10:09:26   1:55:11  
137.   Janek Viman     9:23:00   1:56:41  
138.   Emmi Hasu OK Orient    9:09:40   1:58:03  
139.   Alpo Mikkonen OYS/VAPARI    8:04:42   1:58:27  
140.   Urho Lempinen     10:48:39   1:58:46  
141.   Timo Ylikangas     10:56:43   1:58:58  
142.   Vesa Kauppinen SonPa    9:07:50   1:59:13  
143.   Reijo Olli VaHa    9:36:01   1:59:24  
144.   Miika Köykkä TykPr    8:47:06   1:59:50  
145.   Lam Leung AKIN    8:01:18   2:01:11  
146.   Jorma Tervo TekU    8:05:45   2:01:22  
147.   Yrjö Portti     8:00:35   2:01:49  
148.   Jenni Uusimaa     10:08:52   2:04:40  
149.   Heikki Uusivirta NIVU    10:40:32   2:06:29  
150.   Tom Strat QOC USA    10:07:12   2:07:35  
151.   Jyrki Ylipulli VaaSu    8:40:01   2:08:23  
152.   Seppo Riippi TeuRi    8:03:19   2:09:00  
153.   Mikko Nieminen     8:16:28   2:12:18  
154.   Juha Paanila Navi    8:09:27   2:13:21  
155.   Juha Leskinen HS    8:33:11   2:14:18  
156.   Antti-Jussi Hirvonen Liperin Taimi    9:03:06   2:16:35  
157.   Sakari Niskanen NAVI    8:52:38   2:17:04  
158.   Jyrki Widenius     9:30:58   2:22:46  
159.   Ilpo Heiskanen VeHe    8:03:16   2:23:46  
160.   Antti Junttola LaiVe    8:54:14   2:30:29  
161.   Kai Pulkkinen Freeport Cobalt Oy    9:54:15   2:30:44  
162.   Riikka Lehtonen     9:29:36   2:30:59  
163.   Riitta Nissi Rajamäen Rykmentti  FIN  8:36:40   2:32:04  
164.   Aurelio-Antoni Olivar Roldan Tierra Tagágame    9:37:21   2:37:02  
165.   Vilma Juvakka SKVuoksi    8:32:27   2:37:53  
166.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  9:02:34   2:43:43  
167.   Tapio Rauhala     8:55:36   2:55:07  
168.   Xiaoping Tan Learnjoy    9:03:58   3:12:03  
169.   Dong Zhao Learnjoy    8:45:50   3:17:04  
170.   Marita Virtanen     9:00:56   3:27:58  
   Oskar Carlborg OK Höller       DNS  
   Antun Paulins Latvia       DNS  
   Janis Kunis LAT Team       DNS  
   Mikko Vitto LapVi       DNS  
   Juha Hokka Kuhalahden kisa / KuhmKis       DNS  
   Timo Mouhu NaVi       DNS  
   Sami Sivunen KangSK       DNS  
   Kimmo Kakko IiSu       DNS  
   Jouni Vartiainen        DNS  
   Matti Yliniemi VePo       DNS  
   Janek Viman        DNS  
   Jarno Salmelin TP       DNS  
   John Filip Dahlgren Sweden       DNS  
   Tapani Mäkinen MU       DNS  
   Timo Pohjolainen SuoVa       DNS  
   Miska Tervala RaVa       DNS  
   Jaakko Junttola LaiVe       DNS  
   Henrik Karelo JRV       DNS  
   Markus Ilmonen        DNS  
   Tytti Kaijanen        DNS  
   Antti Keränen RasHy       DNS  
   Andrei Kulagin HS       DNS  
   Andreas Kybuiz Swiss O Team       DNS  
   Baptiste Rollier Swiss Team       DNS  
   Fredrik Johansson Sweden       DNS  
   Hannu Pietilä KaSu       DNS  
   Lauri Kunnas RaKas       DNS  
   Juha Juutila        DNS  
   Tomi Valkonen        DNS  
   Risto Kuivalainen JuJä       DNS  
   Jukka Kinnunen        DNS  
   Lassi Kirjavainen JuJä       DNS  
   Vesa Lamberg        DNS  
   Kenneth Grankull IK Kronan       DNS  
   Erkki Holma Ou Re       DNS  
   Ilkka Riippa OulRe       DNS  
   Juha Riepponen NaVi       DNS  
   Jyri Määttä        DNS  
   Iiro Sundberg MV       DNS  
   Mikko Leinonen VePo       DNS  
   Kjell Arilb Karlsen Fredrikstad SK       DNS  
   Lukas Müller OLG Huttwil       DNS  
   Gabriel Lambriser OLG Basel       DNS  
   Jussi-Pekka Heikkinen SoJy       DNS  
   Tomi Savolainen Raske       DNS  
   Petri Juutinen MuuRa       DNS  
   Diogo Miguel        DNS  
   Jari Siitonen        DNS  
   Joonas Pahkala JRV       DNS  
   Taina Koistinen NaTe       DNS  
   Mikko Koutonen YlivKu       DNS  
   Juha Paanila NaVi       DNS  
   Garry Morrison A.R. Club       DNS  
   Kai Patjas KS       DNS  
   Olli Välke TuNMKY       DNS  
   Elin Vedin Australia       DNS  
   Arvo Ahola RasKu       DNS  
   Matti Lindstedt IF Brahe       DNS  
   Alva Olsson Sweden       DNS  
   Petri Juutinen MuuRa       DNS  
   Michail Voronov SBOR VIMA       DNS  
   Ilkka Tiensuu RasPi       DNS  
   Tapio Tiensuu RasPi       DNS  
   Jukka Huttunen SäynSa       DNS  
   Juho Kotakorva IKNV       DNS  
   Juri Emaldynov Russia       DNS  
   Jarkko Pöllänen KR       DNS  
   Antti Rauhala        DNS  
   Janne Lousio Pihkan       DNS  
   Hannu Savolainen        DNS  
   Niklas Portiv IF Brahe       DNS  
   Maijastina Kivinen LamSä       DNS  
   Kari Kivinen LamSä       DNS  
   Karri Lylynperä SuSe       DNS  
   Mark Roth OC Pusto       DNS  
   Tommi Lahtonen S-JKL       DNS  
   Pyry Niemi PR       DNS  
   Gerald Yip HKIOF       DNS  
   Aby Lam OK Vilse 87       DNS  
   Vesa Kauppinen SonPa       DNS  
   Ari Yli-Kaatiala LapVi       DNS  
   Matti Lukkari        DNS  
   Stefano Raus Orimarty       DNS  
   Gerald Yip HKIOF       DNS  
   Toni Pikkarainne HyRa       DNS  
   Anu Gretschel KaSu       DNS  
   Minna Koivisto KortJV       DNS  
   Juha Ruusu        DNS  
   Eero Korpi alahKi       DNS  
   Topias Tiainen KooVee       DNS  
   Hannu Hyvärinen Kuosu       DNS  
   Raisa Rosenblad MU       DNS  
   Juha Riepponen NaVi       DNS  
   Mika Parjanen MS Parma       DNS  
   Mika Rantala HS       DNS  
   Arvo Ahola RASKU       DNS  
   Anni Huuha OuHu       DNS  
   Juha Haajanen SK Pohjantähti       DNS  
   Martin Hubmann Switzerland       DNS  
   Tuukka Tuomela        DNS  
   Juha Skinnari Pihkan       DNS  
   Staffan Tunis Femman       DNS  
   Jarmo Tonder KR       DNS  
   Jussi Elo LaJy       DNS  
   Juha Koskinen VaajTe       DNS  
   Ian Ditchfield MV       DNS  
   Jukka Kämäräinen        DNS  
   Lauri Pyykönen KEBUG       DNS  
   Teemu Hakulinen EsSU       DNS  
   Elin Dahlin Domnarvets GolF       DNS  
   Panu Teittinen KSK       DNS  
   Pirjo Pajarinen HS       DNS  
   Päivi Autio Hiisi       DNS  
   Kari Koivisto KJV       DNS  
   Antti Härkönen TP       DNS  
   Tatu Solin   FIN     DNS  
   Guntars Mankus OK Saldus       DNS  
   Ossi Peltokangas SK Mortis       DNS  
   Juha Sippola LapVi       DNS  
   Matti Sipponen PR       DNS  
   Keijo Vaara LapVe       DNS  
   Markus-Mikko Kylmälä MU       DNS  
   Janne Kinnunen SuRa       DNS  
   Mats Holm OK Botnia       DNS  
   Tuomas Hiltunen RasPi       DNS  
   Hanna Kirmula Angelniemen Ankkuri  FIN  8:30:18   DQ  
   Antti Vainio ValVi    9:05:00   DQ  
   Esa Huotari SoJy    9:05:09   DQ  
   Samuel Heinonen VanTe    9:45:46   DNF  
   Heikki Pulkkinen KaSu    9:53:31   DQ  
   Tuomo Tomperi     9:54:33   DNF  
   Marko Kantomaa S-2000    10:06:46   DNF  
   Hannu Heiskanen VieKo    10:21:52   DQ  
   Chi Hin Luk     10:23:14   DNF  
   Giya Tupuriya Kozmolovo 110%    10:24:05   DNF  
   Alexey Bortnik RUS    10:42:10   DQ  
   Kaisa Pirkonen KuoSu    10:54:56   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English