IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 4 13.7.2013

A-lyhyt

Smart Follow

        Starting time Finish
4,6 km
 
1.   Peeter Pihl MsP    10:14:01   32:41  
2.   Milos Nykodým Kristiansund OK    9:13:25   33:02  
3.   Teemu Karjalainen VaajTe    9:55:39   33:07  
4.   Tuomo Mäkelä AngA    10:40:11   34:16  
5.   Graham Gristwood Forth Valley    10:34:26   34:47  
6.   Kenny Kivikas Kangasalan Sk    10:32:17   35:24  
7.   Samu Lehtola KangSK    10:39:03   37:25  
8.   Robin Fröberg PIF    9:20:35   37:38  
9.   Harri Pajula LapRi    8:55:59   38:00  
10.   Lena Eliasson DGOIF/SWE    10:11:37   38:59  
11.   Jani Heikkinen     9:07:36   39:26  
12.   Michal Krajcik Atu Koskelainen    10:39:47   40:33  
13.   Biel Rafols ESP    10:16:28   41:12  
14.   Jenny Tunis KauVi    12:00:00   41:13  
15.   Petteri Lauronen Lynx    8:45:29   42:18  
16.   Tommy Lemberg TLT    10:18:11   42:54  
17.   Jussi Hietala LapVi    11:09:59   42:56  
18.   Joakim Holmback IF Femman    10:17:06   43:11  
19.   Tapio Perttunen KaiPr    8:29:41   43:52  
20.   Jyrki Saarivaara VaajTe    10:12:29   43:55  
21.   Tapio Karppi TLT    10:44:59   44:48  
22.   Iveta Duchova CZE    9:10:59   44:57  
23.   Kari Laine HiKi    9:56:30   45:00  
24.   Esa Kurki Ras-Ku    8:49:58   45:22  
25.   Alberto Minwez Spain    10:22:59   45:24  
26.   Jozef Wallner KOBRALAINEN    10:42:06   45:32  
27.   Pekka Hiltunen RasPi    9:52:12   46:22  
28.   Kyungsa Ri DPR Korea    9:11:58   46:35  
29.   Josh O´S-Hourihan UCCO    11:01:04   46:38  
30.   Henri Kontoniemi TP    10:58:51   46:57  
31.   Susanne Casanova AUS    8:29:19   47:15  
32.   Elin Vedin AUS    8:39:49   47:25  
33.   Jyrki Tuomala Suunta Jkl    10:21:02   47:38  
34.   Kari Mäkinen KaiPr    8:38:59   47:41  
35.   Inna Tuomala Suunta JKL    10:20:56   47:44  
36.   Juha Ekola AlaHKi    9:17:59   48:30  
37.   Sami Hyvönen RasPi    8:02:13   48:34  
38.   Martin Raus Orimarty    10:33:59   48:52  
39.   Anton Sihvonen NaVi    10:58:54   48:56  
40.   Lauri Itkonen LapVe    8:01:48   49:05  
41.   Johanna Kiiski HS    10:38:19   49:47  
42.   Vesa Haikara NivU    8:16:10   49:48  
43.   Pertti Pasanen SuomRa    10:42:16   50:08  
44.   Andre Nömm SK Tammed    8:00:28   51:01  
45.   Tomi Ruutiainen SaSu    10:45:43   51:23  
46.   Chi Ko Abdon Cheung SOC    9:45:24   52:07  
47.   Tereza Novotna Chech Team    9:13:06   52:08  
48.   Pekka Kaartinen KaSu    9:10:07   52:24  
49.   Mikko Rapakko OH    9:02:32   52:34  
50.   Susanna Finskas IF Femman    10:28:13   52:36  
51.   Satu Haajanen SK Pohjantähti    9:32:23   52:41  
52.   Ingela Alvmyren Halmstad OK    10:11:56   52:46  
53.   Mikko Karppinen SK Pohjant    8:24:46   53:06  
54.   Antti Korpi TuS    8:42:41   53:08  
55.   Tommi Pajari SK Pohjant    10:19:06   53:27  
56.   Antti Ypyä NivU    8:15:22   53:34  
57.   Kimmo Nieminen KajKu    10:35:51   53:45  
58.   Tomas Lundström OK Hällen    10:49:26   54:08  
59.   Virva Horneman KaSu    10:14:45   54:14  
60.   Miek Fabré Belgium    10:32:49   54:16  
61.   Anu Ekström MS Parma    8:22:00   54:20  
62.   Juha Rantoja RasKu    8:10:27   54:23  
63.   Elina Virekunnas HiKi    9:07:43   54:27  
64.   Markus Lemberg TP    10:31:57   54:39  
65.   Virpi Roine HiKi    8:24:47   54:41  
66.   Pertti Kilpeläinen S-JKL    9:40:43   54:53  
67.   Kenneth Ahlqqvist OK Orient    8:31:11   55:02  
68.   Jukka Nanonen SK Vuoksi    10:14:09   55:05  
69.   Riina Liuha AR    9:33:04   55:10  
70.   Markku Mehtälä     10:03:50   55:11  
71.   Ilkka Kuuluvainen     10:19:13   55:26  
72.   Tomi Mahlamäki EsSu    8:41:32   55:29  
73.   Petri Kallunki YlivKu    9:26:16   55:40  
74.   Hansjörg Steck OLK Flicktal    10:08:32   55:43  
75.   Risto Kolstela     8:01:44   55:47  
76.   Arto Alamäki KeurKi    10:12:51   55:57  
77.   Mika Lehtonen IF Femman    8:00:30   56:39  
77.   Henna Hertsbacka Närpes OK    10:12:27   56:39  
79.   Leif Mattson Järla Orienteering    10:16:55   56:58  
80.   Antti Peltokangas     10:07:50   57:00  
81.   Marko Kämäräinen SuoVa    9:08:28   57:04  
82.   Kari Saastamoinen YSR    9:55:32   57:07  
83.   Kirsi Osoherranen Lynx    10:29:17   57:09  
84.   Ossi Kangas TLA    10:41:24   57:26  
85.   Kati Nynäs OK Botnia    10:33:09   57:30  
86.   Felicity Brown Australia    8:29:23   57:44  
87.   Alexander Lukichev KooVee    8:01:35   57:51  
88.   Mikko Vaismaa     8:13:11   57:57  
89.   Juha Koskinen Rasti E4    9:10:42   58:01  
90.   Taina Vaismaa S-JKL    8:13:12   58:15  
91.   Tiina Vilska RR    8:55:14   58:17  
92.   Henna Sirén TP    9:11:16   58:22  
93.   Marianne Touru HS    10:15:28   58:32  
94.   Kaisa Friman HyRa    10:18:21   58:37  
95.   Marko Österman TuS    8:15:17   59:04  
96.   Cristina Luis Nydalens SK    8:56:12   59:13  
97.   Tomi Nieminen RaVa    8:56:10   59:15  
98.   Jyri Mikkonen RaVa    8:56:05   59:20  
99.   Chi Kin Man HKIOF    10:08:56   59:36  
100.   Anu Jaaranen     8:23:42   59:47  
100.   Kari Haanpää Paimion Rasti    8:53:19   59:47  
100.   Ari Kangas     9:17:46   59:47  
103.   Juha Riepponen NaVi    8:53:13   59:48  
104.   Staffan Portin Minken    10:41:22   59:50  
105.   Tero Väisänen Ora    9:24:33   59:53  
106.   Jouni Similä   FIN  8:28:23   59:54  
107.   Johanna Hankonen SK Pohjantähti  FIN  9:47:26   1:00:14  
108.   Mikko Juhola RaVa    8:56:04   1:00:17  
109.   Andrea Rinaldi Trento    9:54:52   1:00:25  
110.   Timo Koponen RasPi    9:38:20   1:00:26  
111.   Pasi Aaltonen HS    9:23:29   1:00:35  
112.   Mari Huurre TuS    10:03:35   1:00:53  
112.   Niina Kautto S-JKL    10:33:01   1:00:53  
114.   Kristian Liljeström Mapline Oy    9:39:03   1:01:10  
115.   Timo Kaikkonen KaiPr    8:03:21   1:01:12  
116.   Yakir Goldner Israel    8:04:37   1:01:24  
117.   Arto Korhonen KesSi    8:54:24   1:01:26  
118.   Kari Elovaara HLS    9:46:04   1:01:28  
119.   Daniele Guardini OM    9:24:13   1:01:41  
120.   Tatu Kuusisto MS Parma    8:55:10   1:01:45  
121.   Juha Nurminen KajKu    10:24:51   1:01:50  
122.   Sanna Pitkänen KEV    9:45:58   1:01:59  
123.   Kirsi Arvela LS-37    9:29:39   1:02:01  
124.   Kari Laitinen     10:29:54   1:02:15  
125.   Niina Taimisto     10:38:47   1:02:19  
126.   Juha Haajanen SK Pohjantähti    10:33:53   1:02:26  
127.   Matias Ahola Navi    10:56:58   1:02:34  
128.   Satu Heikkinen     10:11:39   1:02:36  
129.   Anne Mäkäläinen IisVi    10:11:51   1:02:42  
129.   Markus Stolze TP    10:58:48   1:02:42  
131.   Hannu Seppänen Navi    10:03:09   1:02:45  
132.   Lars Runesson OK/Vivill    9:32:49   1:02:47  
133.   Outi Reitmaa HiKi    9:04:15   1:03:01  
134.   Jarmo Lohela YlikNM    8:54:52   1:03:08  
134.   Veikko Maijala OH    10:14:53   1:03:08  
136.   Aleksis Hahn SOLF IK    10:27:17   1:03:46  
137.   Hanna Lankinen HS    8:02:19   1:03:49  
138.   Anna Seppänen KaSu    8:27:01   1:03:51  
139.   Kari Partanen     10:52:27   1:03:52  
140.   Ari Tanskanen IisVi    8:18:42   1:04:34  
141.   Minna Nalli ViPa    8:01:12   1:04:50  
142.   Hannu Helminen Eräp    10:10:37   1:04:54  
143.   Peki Luoma HiKi    8:40:32   1:05:00  
144.   Seidi Roine     9:56:04   1:05:26  
145.   Jukka Kurttila Navi  FIN  9:22:42   1:05:38  
146.   Jouko Rautasalo KR    8:01:43   1:05:40  
147.   Timo Ålgars SaPu    10:25:36   1:05:52  
148.   Daniil Pysev     8:29:28   1:06:42  
149.   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN  9:29:48   1:06:47  
150.   Mari Häsä LappRi    8:52:48   1:07:00  
151.   Aki Koskinen   FIN  8:19:51   1:07:03  
152.   Pauli Harju PuolU    8:55:38   1:07:04  
153.   Dan Chissick Israel Team    8:02:40   1:07:20  
153.   Susanne Söderholm SMOL    8:20:57   1:07:20  
155.   Antti Rönkkö     9:01:33   1:07:34  
156.   Taneli Kauppila VePo    9:16:20   1:07:36  
157.   Rauno Lepistö HauSi    9:48:13   1:07:44  
158.   Olli Pentikäinen S-JKL    10:23:33   1:07:47  
159.   Juhani Laine Ka-Ra    8:20:35   1:08:08  
160.   Teppo Moisio     10:25:37   1:08:26  
161.   Matias Kauppila OYUS    9:15:47   1:08:27  
162.   Ilkka Hoskinen HIKI    9:59:45   1:08:31  
163.   Timo Tuominen VaRa    9:34:40   1:08:53  
164.   Tero Koskinen TuS    9:42:43   1:09:13  
165.   Jarmo Launonen KeU    8:28:00   1:09:34  
166.   Reijo Ovaskainen SaSu    9:58:52   1:09:42  
167.   Kirre Palmi Ikaalisten Nouseva-Voima  FIN  10:38:52   1:09:46  
168.   Eija Rantala HS    9:20:34   1:09:57  
169.   Yau Chiu Hui Y2Y    10:19:42   1:10:12  
170.   Hannu Tilja LapVe    8:02:17   1:10:20  
171.   Mari Mäkelä MS-52    8:09:22   1:10:29  
172.   Ekaterina Tyuleneva Kosmolovo 110%    9:20:02   1:10:37  
173.   Heli Leppikangas Kangasala SK  FIN  9:04:01   1:11:44  
174.   Antti Leiskallio KHS    8:58:08   1:12:12  
175.   Jaakko Kaukua HaHe    8:11:03   1:12:16  
176.   Riikka Lindberg Rajamäen Rykmentti  FIN  10:08:33   1:12:23  
177.   Mirja Vuopio PeiPo    9:41:51   1:12:29  
178.   Beatrice Baldi C.C.R.    9:38:49   1:13:11  
179.   Hannu Kottonen Lynx  FIN  8:35:04   1:13:16  
180.   Corinne Scheidegger OLG Skandia    10:00:25   1:13:22  
181.   Arvo Kivikas OK ILVES EESTI    8:06:03   1:13:29  
182.   Wing Chung Tam HKIOF    9:43:48   1:13:45  
183.   Jukka Maijala     9:50:43   1:14:00  
184.   Joel Finskas IF Minken    9:55:45   1:14:16  
184.   Erkki Sabel HLS    10:18:15   1:14:16  
186.   Timo Pietikänen Pihkaniskat  FIN  9:24:18   1:14:18  
187.   Sekhina Tatiana V.Novgorool    8:00:45   1:14:28  
188.   Terho Mehto RR    8:04:38   1:14:31  
189.   Veli Hauswirth OlNorska    10:34:15   1:14:33  
190.   Marjo Hannula Rastiimi    9:01:00   1:14:49  
191.   Erkki Kivistö Pihkan    9:03:57   1:15:07  
192.   Petri Luukkanen Ky-Ra    10:39:36   1:15:30  
193.   Lasse Kemppainen HU-46    9:08:37   1:16:35  
194.   Svetlana Ivanova Mile-Sport SPB    9:43:17   1:16:38  
194.   Esa Juura KanSu    10:13:45   1:16:38  
196.   Sinikka Rantanen KYS    10:26:25   1:16:40  
197.   Pavel Makarov RVS    10:02:33   1:16:58  
198.   Jaana Kukkonen-Niinistö AngA    8:57:53   1:17:03  
199.   Baiba Smila Mona Latvia    9:16:40   1:17:04  
200.   Pekka Kinnala TUS    10:01:27   1:17:06  
201.   Sonja Eura MS Parma    8:13:48   1:17:13  
202.   Marja Piironen MS Parma  FIN  9:36:04   1:17:34  
203.   Pertti Salonen HauSi    8:00:20   1:17:39  
204.   Sirpa Aarrejoki S-JKL    10:45:02   1:17:52  
205.   Markku Kokkonen KajKu    9:58:55   1:18:01  
206.   Matti Tikkanen Lohira    8:08:19   1:18:08  
207.   Minna Sopo KuoSu    9:35:00   1:18:24  
208.   Petri Alatalo TP    8:31:37   1:18:29  
209.   Arja-Riitta Pauna   FIN  8:18:35   1:18:54  
210.   Sonja Julkunen TP    8:30:43   1:19:07  
211.   Paavo Istolahti YKV    10:19:43   1:19:30  
212.   Ilpo Kettunen Kalevan Rasti  FIN  9:20:06   1:19:57  
213.   Tiina Isolahteemäki IKNU    9:06:03   1:20:02  
214.   Andre W. Schoepfer SUI - OLV Baselland    8:19:15   1:20:07  
215.   Pentti Kauppinen Espoon Suunta  FIN  8:49:07   1:20:21  
216.   Lena Runesson OK Vivill (SWE)    9:30:49   1:20:28  
217.   Petri Asikainen Eräpirkat    9:30:08   1:20:31  
218.   Kaisa Huttunen Olavin Rasti  FIN  8:11:28   1:20:44  
219.   Ana Daldon Trento    9:47:59   1:20:48  
220.   Teea Keränen KaSu    9:17:05   1:21:21  
221.   Mikko Pitkänen KEV    9:50:22   1:21:24  
222.   Paavo Huttunen Säyneisen Salpa  FIN  9:27:45   1:21:33  
223.   Petra Wickholm SV    9:33:01   1:21:39  
224.   Pekka Martikainen NaVi    8:58:20   1:21:44  
225.   Lasse Seppälä HiKi    10:40:07   1:22:02  
226.   Jussi Seppänen Mesikämmenet  FIN  10:30:27   1:22:23  
227.   Siiri Itkonen LapVe    8:28:55   1:22:31  
228.   Ulf Höglund OK Raseborg    8:22:24   1:22:53  
229.   Anna Strub OLG Huttwil    10:13:02   1:23:31  
230.   Jussi Kokkola Essu    10:42:32   1:23:50  
231.   Jyrki Hellsten Salon Vilpas  FIN  9:12:05   1:23:58  
232.   Samuli Saarikko TP    9:54:04   1:23:59  
233.   Kalevi Aalto RaVa    9:40:56   1:24:02  
234.   Jari Heiskanen KaLSKE    9:15:02   1:24:17  
234.   Altti Varheensalo RasKa    9:49:33   1:24:17  
236.   Seppo Lotvonen SalRe    9:13:58   1:24:32  
237.   Markku Heikkinen     8:58:14   1:25:17  
238.   Petter Fure OPPSAL    10:02:09   1:25:38  
239.   Kari Virtanen KeU    10:05:50   1:26:16  
240.   Vesa Heikkinen Ärjy    9:14:02   1:26:28  
241.   Outi Aikio OYS Vapari    9:43:06   1:26:32  
242.   Stefania Palumbo Orimarty    10:34:36   1:27:03  
243.   Tiina Lotvonen Laive    9:23:31   1:27:18  
244.   Bozis Eltimov Malahit Moscow    9:12:03   1:27:30  
245.   Kari Lotvonen LaiVe    9:23:35   1:27:34  
246.   Tuomo Lintula     10:35:11   1:28:32  
247.   Katja Lampinen Kell    10:38:46   1:28:57  
248.   Risto Sinisalo MV    8:18:18   1:29:29  
249.   Alexander Tanaw Mile-Sport SPb    9:40:26   1:29:38  
250.   Timo Piironen MS Parma  FIN  9:30:56   1:29:49  
251.   Markus Koskela KeuKi    9:33:12   1:29:54  
252.   Ilkka Rönnemaa NilsNu    9:35:08   1:30:15  
253.   Veera Kauppila     9:20:05   1:31:45  
254.   Maria Taanila Kankaanpään Suunnistajat  FIN  10:31:50   1:32:33  
255.   Ari Pylkkänen Savon Suunta  FIN  8:23:39   1:33:11  
256.   Jussi Hannukainen KanSu    8:47:49   1:36:52  
257.   Eveliina Piippo KSK    8:30:38   1:38:58  
258.   Ilkka Vuorinen Ra-Pi    8:36:21   1:39:22  
259.   Ossi Vuorinen HLT    8:11:17   1:39:26  
260.   Lasse Myllyaho KeuKi    8:12:01   1:39:30  
260.   Helena Räty-Simonen     9:43:25   1:39:30  
262.   Janne Kivinen     8:50:36   1:40:09  
263.   Tarja Lammi-Tertsunen Järvenpää    8:31:40   1:41:12  
264.   Juhani Latva     9:37:48   1:41:46  
265.   Tarja Alaniva PelPo    8:54:18   1:41:53  
266.   Martti Norkkiviivilä     9:57:36   1:42:42  
267.   Kirsti Merilä OYUS    9:58:32   1:44:48  
268.   Seppo Merilä OYUS    9:58:28   1:44:54  
269.   Tuula Koistinen VaRa    8:40:35   1:47:49  
270.   Teemu Kontkanen Pirhi    8:01:38   1:48:10  
271.   Aino-Eeva Lithovius OsVa    10:03:49   1:48:58  
272.   Kristiina Manninen EsSu    8:37:29   1:49:37  
273.   Daniel Roth OD    10:13:12   1:51:22  
274.   Marianne Summanen RR    9:06:02   1:55:02  
275.   Igor Bolotov Orienta Moscow    9:11:27   1:56:33  
276.   Anniina Saarela KoS    9:30:06   1:57:29  
277.   Seija_Sinikka Lähteilä HiKi    8:30:48   1:57:57  
278.   Natalya Aliyeva Azerbayjan    9:39:18   2:00:24  
279.   Tuija Lindroth AR    9:16:09   2:19:22  
280.   Gino Vivian Peraine OR       23:30:15  
   Jukka Kemppainen KaSu       DNS  
   Mia Jodal SWE       DNS  
   Anatoly Shelekhin Alko-Stop       DNS  
   Chi Hin Luk SOC       DNS  
   Ville Nevalainen KaiPr       DNS  
   Mats Dahlén KOK       DNS  
   Kar Bik Tam        DNS  
   Aki Saranen HS       DNS  
   Tero Viiru KaSu       DNS  
   Olavi Lehto YSR       DNS  
   Jarno Nurmela        DNS  
   Lui Wai Lan Ivis        DNS  
   Raimo Kankkunen SiiRa       DNS  
   Petri Nurmela RaKas       DNS  
   Harri Posti KoskRi       DNS  
   Andrei Kulajin HS       DNS  
   Topi-Pekka Kääriä        DNS  
   Tomas Hendriola Belgium       DNS  
   Alexandra Jospe CSU       DNS  
   Erin Schivus USA       DNS  
   Juha Haajanen SK Pohjant       DNS  
   Pavel Makarov Northern Wind (RUS)       DNS  
   Junnu Lukkari        DNS  
   Gabriel Lombriser OLG Basel       DNS  
   Lauri Mäkinen MU       DNS  
   Jukka-Pekka Sorvisto LapVi       DNS  
   Alison Campbell USA       DNS  
   Kjell Arild Karlsew Fredrikstad SK       DNS  
   Peter Ivars IF Femman       DNS  
   Kari Kuusisto SuSe       DNS  
   Nina Asikainen        DNS  
   Valerii Barkalov 110%       DNS  
   Mens Anton 110%       DNS  
   Katri Salo HS       DNS  
   Veli-Matti Paananen RapkU       DNS  
   Outi Ojanen KangSK       DNS  
   Martti Kääriä Kys       DNS  
   Raimo Piirainen KajKu       DNS  
   Svein Wigemyr Oddersjaa       DNS  
   Vilius Aleliunas Lithuania       DNS  
   Lars Runesson OK Vivill / SWE       DNS  
   Liga Arniece LAT Team       DNS  
   Anna Seppänen KaSu       DNS  
   Mikko Kukkola        DNS  
   Arttu Pulli TP       DNS  
   Jorma Pellikka HS       DNS  
   Jukka-Pekka Uusitalo KangSK       DNS  
   Pirkko Väänänen NilsSu       DNS  
   Mirkka Kivimäki PR       DNS  
   Esa Romppainen RasHy       DNS  
   Pertti Enlund        DNS  
   Veli-Matti Rantio HauSi       DNS  
   Tarja Rantio HauSi       DNS  
   Edu Snowden        DNS  
   Sanna Valkonen TuS       DNS  
   Johan Hertsbacka Närpes OK       DNS  
   Markku Savolainen Kasu       DNS  
   Jari Anttonen SuomRa       DNS  
   Kari Jylhä JoKu       DNS  
   Tommy Nordström        DNS  
   Eero Vapa YllRa       DNS  
   Wemes Bosshard OLV Hindelbank       DNS  
   Juha Kuusisto HU       DNS  
   Kimmo Virtanen Hönöt SK       DNS  
   Timo Rainio Hönöt SK       DNS  
   Roosa Hämäläinen KoS       DNS  
   Petri Keskitalo OH       DNS  
   Juha Ojanen HyRa       DNS  
   Markku Laine MU       DNS  
   Pekka Sonninen KuoSu       DNS  
   Bruno Nazario        DNS  
   Sonja Kellokumpu KaSu       DNS  
   Tero Virkkala        DNS  
   Henna-Riikka Haikonen Antt U       DNS  
   Ari Salonen MS Parma       DNS  
   Jussi Korhonen KaSu       DNS  
   Mikko Knuuttila IkNV       DNS  
   Jouko Tolonen KR       DNS  
   Marja Kainulainen JuJä       DNS  
   Aaro Lukkarinen        DNS  
   Christoph Joohs S-JKL       DNS  
   Terhi Mykkänen KSK       DNS  
   Sonja Kellokumpu        DNS  
   Heikki Kivikko Viestir       DNS  
   Jussi Elo LAJU       DNS  
   Simo Jääskeläinen KuoSu       DNS  
   Rune Björkstrand Femman       DNS  
   Janne Syrjäläinen NOSTARS       DNS  
   Elin Sund IF Femman       DNS  
   Ilari Maasilta        DNS  
   Lena Runesson OK Vivill       DNS  
   Jussi Jääoja PR       DNS  
   Vytajtas Beliunas LTU       DNS  
   Anna Strub OLG Huttwil       DNS  
   Elina Löytynoja NU       DNS  
   Juha Vuolteenaho SalRe       DNS  
   Petri Kajarinne KeuKi       DNS  
   Pentti Nykänen Jyry       DNS  
   Kati Aalto MS Parma       DNS  
   Irina Voronova SBORVIMA       DNS  
   Jesse Ihalainen NaVi       DNS  
   Anni Lavi KuoSu       DNS  
   Anni Hokkanen OYS/Vapari       DNS  
   Jukka Vainionpää RaJu       DNS  
   Hilla Läärä TUV       DNS  
   Svein Wigemyr ODDERSJAA       DNS  
   Juho Rahko LaiVe       DNS  
   Guy Sabo KooVee       DNS  
   Jaana Eronen Pihkaniskat       DNS  
   Alexander Mezrin Russia       DNS  
   Ross Smith USA       DNS  
   Ilkka Partanen SU-41       DNS  
   Jan-Eric Nyström AOk       DNS  
   Veli-Matti Kumara SievSi       DNS  
   Mika Hakola Viestir       DNS  
   Olli Lehtonen KoHo       DNS  
   Soili Ilmavirta PelPo       DNS  
   Markku Ilmavirta PelPo       DNS  
   Urpo Kallunki VaajTe       DNS  
   Tarja Lammila LaJy       DNS  
   Maarit Maunula PelPo       DNS  
   Rauno Maunula PelPo       DNS  
   Samuli Kallio SiikSi       DNS  
   Teuvo Pitkäkangas AA       DNS  
   Aki Aikio Kev       DNS  
   Tommi Penttilä KoS       DNS  
   Chi-Kin Man HKIOF       DNS  
   Jukka Kivirinta NU       DNS  
   Matti Tahvonen PR       DNS  
   Heli Hartvik PR       DNS  
   Tapani Huhta Kangasala SK       DNS  
   Timo Hoskari Raske       DNS  
   Den Snow        DNS  
   Joakim Holmback IF Femman       DNS  
   Pasi Kotaniemi SK Pohjant       DNS  
   Kari Kauniskangas TuS       DNS  
   Markus Hannula MU       DNS  
   Sanna Laine MS Parma       DNS  
   Seppo Järvinen OuTa       DNS  
   Pentti Pesonen KEV       DNS  
   Erkku Väänänen SiiRa       DNS  
   Harri Koski HS       DNS  
   Anne Kataja RR       DQ  
   Paula Malinen KaSu       DNS  
   Hanna Peltomäki SiikSi       DNS  
   Markku Vuopio PelPo       DNS  
   Susanna Aalto KuuAa       DNS  
   Heidi Siponen YSR       DNS  
   Natalia Kunitskaya        DNS  
   Sini Saarinen        DNS  
   Susanna Karppi LaihLU       DNS  
   Marko Latvala TVV       DNS  
   Reijo Hokka JRV       DNS  
   Matti Peltola KeuKi       DNS  
   Paula Savolainen Siira       DNS  
   Tuomas Pussila VePo       DNS  
   Rune Bergström OK Kristina       DNS  
   Ari Korteniemi PelPo       DNS  
   Tauno Asukas KanSu       DNS  
   Sara Palmi KoskRi       DNS  
   Jan Nissinen FC FC       DNS  
   Pentti Malinen KaSu       DNS  
   Esa Romppainen Ras-Hy       DNS  
   Pekka Malkki SaSu       DNS  
   Juho Näsi SK Pohjantähti       DNS  
   Matti Hartman HiKi       DNS  
   Miika Arvola Koovee       DNS  
   Totte Smedslund OK77       DNS  
   Veijo Kujanen        DNS  
   Tuula Partanen RasHy       DNS  
   Ruth Rhodes SO       DNS  
   Veikko Möykkynen IisVi       DNS  
   Tomi Louhisela CAN       DNS  
   Hanna-Mari Siivonen S-JKL       DNS  
   Veikko Repo KajKu       DNS  
   Sanna Lousio Pihkan       DNS  
   Sara Helander Domnarvets GoIF       DNS  
   Seppo Koskinen JalJa       DNS  
   Jukka Vähänen HyRa       DNS  
   Kati Selvenius RR       DNS  
   Jyri Mustajoki TP       DNS  
   Silva Vaismaa S-JKL       DNS  
   Matti Tahkola KEV       DNS  
   Teija Kangas        DNS  
   Börje Vartiainen KR       DNS  
   Pirkko Yli-Pyky SK Pohjantähti       DNS  
   Teppo Kuusela OH       DNS  
   Ross Burnett YoA       DNS  
   Antero Remes Oul-Re       DNS  
   Anssi Tervonen HiKi       DNS  
   Olavi Lehto YSR       DNS  
   Kari Saastamoinen YSR       DNS  
   Pirjo Luchsinger KOL Kongsberg Norge       DNS  
   Matti Mäkirinne SuSi       DNS  
   Jens Olav Klövrud Lillomarka o-lag       DNS  
   Julius Hakkarainen        DNS  
   Timo Harju VeVe       DNS  
   Fredrik Steiwer Lillomarka       DNS  
   Jorma Kampman Hollolan urh. 46       DNS  
   Saila Ahtola-Salonen JRV       DNS  
   Raimo Kauppila IKNV       DNS  
   Aku Korhonen S-JKL       DNS  
   Heidi Siponen YSR       DNS  
   Eija Sipponen PR       DNS  
   Arto Takalampi        DNS  
   Jarmo Salonen JRV       DNS  
   Riku Rousku MS Parma    8:01:24   DNF  
   Milla Vehkaoja Paimion Rasti    8:03:26   DQ  
   Laura Hakulinen ESSU    8:24:20   DNF  
   Tiina Kainulainen HS    8:35:39   DQ  
   Antti Sirén TP    8:52:59   DQ  
   Antti Syrjänen     9:11:37   DNF  
   Miehaela Omova Chech Team    9:13:33   DQ  
   Winghay Yvi HKIOF    9:18:58   DQ  
   Pasi Niva LaiVe    9:19:19   DQ  
   Asta Flöjt KEV    9:26:53   DNF  
   Matti Rahku SK Pohjantähti    9:28:04   DQ  
   Hannu Koponen Säyneisen Salpa  FIN  9:37:47   DNF  
   Yana Mashkova Azerbayjan    9:39:15   DQ  
   Arto Härkönen KajKu    9:55:24   DNF  
   Philipp Huber OLV ZUG    9:58:46   DQ  
   Esa Vesterinen HyRa    10:09:27   DQ  
   Peteris Apiinij Käpa Latvia    10:13:57   DNF  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English