IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

C-pitkä

Smart Follow

        Starting time Finish
4,3 km
 
1.   Gabija Razaityté LTU Team    14:06:58   36:23  
2.   Katja Sällinen     15:05:33   48:56  
3.   Jani Saukko     14:48:29   50:56  
4.   Ernst Trunz OK Amrisnit    14:17:25   53:02  
5.   Anssi Katajamäki KaiPr    14:24:46   54:30  
6.   Satu Koski VetU    15:19:29   55:24  
7.   Mertsi Maaniitty     14:34:09   55:37  
8.   Kaapo Koskinen KeuKi    14:27:13   55:45  
9.   Mauri Finnilä Vetu    15:17:04   57:37  
10.   Susanna Lukkari Rajamäen Rykmentti  FIN  15:26:09   58:58  
11.   Miia Isoniemi   FIN  14:54:08   59:45  
12.   Hanna Näpänkangas KaSu    13:49:04   1:04:01  
13.   Tuulia Härmä   FIN  14:20:02   1:04:52  
14.   Oskari Koskinen KeuKi    13:58:20   1:05:13  
15.   Reijo Oja NivUrh    14:59:43   1:05:33  
16.   Onni Oja YK    14:59:39   1:05:34  
17.   Mika Anttonen     14:46:47   1:05:39  
18.   Fanni Oja YlivKu    14:59:27   1:06:09  
19.   Jukka Hautaniemi KauWi    14:06:03   1:06:10  
20.   Katja Hautaniemi KauWi    14:06:03   1:06:13  
21.   Raija Romppanen RasHy    14:07:28   1:06:36  
22.   Timo Mäki-Laurila PunKu    13:15:42   1:06:39  
23.   Matti Rintala Teuri    13:25:50   1:07:10  
24.   Auli Airila KeU    15:26:20   1:08:16  
25.   Arja Raivo     15:04:19   1:08:48  
26.   Minna Kujala KS    16:02:51   1:09:07  
27.   Pentti Närhi JRV    13:19:23   1:09:09  
28.   Katri Kastikainen-Kivelä Vipa    13:46:02   1:09:54  
29.   Vilma Rytky HaU    13:17:42   1:10:21  
30.   Riitta Lillqvist KSK    15:46:05   1:10:34  
31.   Esa Videman     15:17:22   1:10:54  
32.   Anne-Mari Lehto   FIN  13:27:53   1:11:29  
33.   Sirkka Immanen     13:35:38   1:11:33  
34.   Päivi Jauho SuPer    14:06:13   1:11:43  
35.   Tapani Kallio-Kännö     13:47:54   1:11:57  
36.   Vishersickii Vadim Belye nochi    13:36:05   1:12:02  
37.   Teemu Nurminen     15:03:57   1:12:03  
38.   Che-hao Chang Chinese Taipei    15:07:28   1:12:07  
39.   Terhi Ronkainen   FIN  13:56:17   1:12:38  
40.   Jenni Tulensalo ESAK    13:55:01   1:12:44  
41.   Annika Haapalehto Vetu    14:59:11   1:12:50  
42.   Helena Kauppila VeVe    13:34:21   1:13:08  
43.   Niko Noponen     14:09:41   1:13:19  
44.   Matias Varonen LeSi    13:33:51   1:13:31  
45.   Suvi Nissilä YK    13:45:48   1:13:35  
46.   Laura Matilainen     15:50:56   1:13:37  
47.   Johanna Julkunen LHR    14:30:00   1:13:45  
48.   Veli-Matti Ojanen LaihLu    16:05:10   1:14:45  
49.   Pentti Saavinen KuPe    14:39:30   1:14:49  
50.   Seppo Välinen SuPer    13:50:45   1:16:50  
51.   Esa Kemiläinen     13:03:40   1:17:04  
52.   Irja Mykkänen SIIRA    13:41:31   1:17:05  
53.   Päivi Alakuijala     14:38:28   1:17:22  
54.   Tomas Manderbacka IF Femman    13:44:11   1:17:40  
55.   Anssi Hokkanen     13:04:54   1:17:46  
56.   Jukka Halme TP    14:34:02   1:18:04  
57.   Ulla Näpänkangas SK Pohjantähti    15:19:12   1:18:45  
58.   Minna Heijari VeVe    14:05:16   1:18:58  
59.   Riitta Kaivorinne     14:36:32   1:19:02  
60.   Matti Tuomisto     13:39:02   1:19:20  
61.   Elina Kivelä Pohjantähti    13:07:58   1:19:37  
62.   Eija Ala-Savikota HML Tarmo    14:36:13   1:19:53  
63.   Anna-Mari Heiskanen SonPa    14:49:44   1:19:58  
64.   Nina Tasa VeVe    13:06:25   1:20:36  
65.   Kaisu Moilanen KaSu    13:04:57   1:20:40  
66.   Mika Nieminen     13:14:57   1:21:01  
67.   Raija Lietzén RaPi    13:06:50   1:21:31  
68.   Jouni Simola     14:07:53   1:21:40  
69.   Jussi Mertola     13:15:15   1:22:03  
70.   Pirjo Hietaoja HS    13:43:19   1:22:07  
71.   Satu Turkka SK Pohjantähti    14:19:06   1:22:23  
72.   Heikki Heiskanen Kalske    14:47:24   1:22:34  
73.   Reijo Lindroos KR    13:45:49   1:22:35  
74.   Esa Hukkanen     13:07:16   1:23:01  
75.   Kaisa Mustonen HS    16:06:22   1:23:17  
76.   Tuija Hakulinen VeVe    14:11:58   1:23:37  
77.   Tero Granqvist     13:34:00   1:24:02  
78.   Lea Holappa VePo    13:10:29   1:24:38  
79.   Kalle Heijari VeVe    14:46:28   1:25:09  
80.   Jussi Sormunen KeU    13:04:06   1:26:08  
81.   Mika Sippo Kalske    13:05:08   1:26:10  
82.   Tuomas Vataa RaPi    15:22:15   1:26:40  
83.   Juha Romppainen SuPer    13:12:25   1:26:52  
84.   Pirjo Nurminen     13:34:49   1:27:13  
85.   Essi Kokkinen     14:49:16   1:27:58  
86.   Oiva Niva Lapin Safarit    14:37:49   1:28:11  
87.   Sini Karhunen     13:02:07   1:28:45  
88.   Hanna Huila EKU    14:47:22   1:28:51  
89.   Aku Ali-Rekola     14:06:58   1:29:10  
90.   Katja Arola PR    15:08:55   1:30:10  
90.   Elina Jalli     15:08:57   1:30:10  
92.   Maija Liisa Sirviö SuomRa    13:12:54   1:30:19  
93.   Sari Ervasti KEV    14:24:52   1:30:53  
94.   Juho Renko     14:09:37   1:31:03  
95.   Päivi Varmavuo RR    15:38:03   1:31:05  
96.   Pyry Savilahti Helsingin Suunnistajat  FIN  13:12:20   1:31:16  
97.   Marja Hytönen S-JKL    13:13:38   1:31:45  
98.   Tiina With     13:09:00   1:31:53  
99.   Hanna Berger OLG Basel    14:51:01   1:32:34  
100.   Anna Rayman OLG Basel    14:51:02   1:32:35  
101.   Mette Hartonen SoJy    13:40:19   1:32:41  
102.   Jaakko Koivisto TP    13:08:13   1:33:26  
103.   Hanna Sipiläinen S-JKI    13:04:48   1:33:28  
104.   Ulla Klemettinen S-JKL    13:04:48   1:33:32  
104.   Katariina Kalenius LS-37    14:23:34   1:33:32  
106.   Jarmo Nurminen     13:19:13   1:33:44  
107.   Maija Mehto RR    13:12:00   1:33:47  
108.   Matti Leiniö Pihkaniskat    16:23:32   1:33:51  
109.   Jarkko Birling TeuRi    14:19:01   1:34:04  
110.   Anne-Mari Birling TeuRi    14:18:54   1:34:09  
111.   Katja Nurminen VAHA    13:19:13   1:34:14  
112.   Pia Sirola     14:30:10   1:34:50  
113.   Ilmari Tupitsa Rasti-Jyry    13:15:58   1:34:58  
114.   Kaija Hulkkonen PR    14:57:45   1:35:40  
115.   Jaakko Lilleberg KHS    13:35:39   1:35:55  
116.   Irma Laakkio AngA    13:39:23   1:36:01  
117.   Raili Hanhela KiiMu    13:18:44   1:36:31  
118.   Paavo Hanhela KiiMu    13:18:42   1:36:33  
118.   Tiia Salonen HS    14:29:44   1:36:33  
120.   Sara Hertsbacka Närpes Ok    15:20:58   1:37:09  
121.   Mervi Sundström HS    13:27:22   1:37:39  
122.   Kirsi Hukka KeKaRa    13:39:08   1:37:58  
123.   Ari Rajamo Kasu    13:02:39   1:38:00  
124.   Susanna Länsiluoto     15:26:25   1:38:02  
125.   Tuire Amaral KangSK    13:09:40   1:38:23  
126.   Tedw Amaral     13:09:39   1:38:25  
127.   Hanna Immonen OSVA    13:05:36   1:39:00  
128.   Maarit Lahti   FIN  13:21:42   1:39:40  
129.   Marko Rautiainen     14:59:04   1:39:42  
130.   Kiia Koivusalo ILU    14:01:17   1:40:55  
131.   Päivi Vehomäki SiiRa    13:27:21   1:40:59  
132.   Riikka Punnonen ILU    14:01:21   1:41:23  
133.   Joni Hyvärinen     15:26:52   1:41:51  
134.   Nina Siltanen TuS       1:42:18  
135.   Aulis Heiskanen VE-HE    15:13:04   1:42:55  
136.   Pirkko Varho     13:43:03   1:43:10  
137.   Jani Vuoti RasTiimi    14:06:43   1:44:07  
138.   Juha Leinonen     14:48:18   1:46:01  
139.   Virpi Välimaa VaaSu    13:05:31   1:48:16  
140.   Sisko Nevala Rasti-Nokia  FIN  13:05:50   1:49:13  
141.   Pasi Peltoniemi     15:07:25   1:49:36  
142.   Satu Rajamäki YKV    14:27:45   1:50:47  
143.   Outi Teirikangas-Lerssi KPV    14:08:35   1:51:39  
144.   Susanna Brynhildsen Wing (NOR)    15:09:28   1:51:47  
145.   Vilma Lintunen NiNu    15:32:55   1:51:49  
146.   Carolina Portin IF Minken    13:46:25   1:52:12  
147.   Katarina Portin IF Minken    13:46:18   1:52:18  
148.   Jaana Kurttila Iin Yritys    14:00:20   1:52:30  
149.   Mira Rinta-Piirto     13:50:09   1:52:59  
150.   Juha Pöllänen     14:47:51   1:53:29  
151.   Julian Autio     14:02:28   1:53:42  
152.   Anita Remes KaSu    13:14:34   1:53:53  
153.   Pirjo Kling     13:14:32   1:53:54  
154.   Päivi Ruusuvuori VaRa    15:27:54   1:54:56  
155.   Aino Grekula Salre    13:31:26   1:55:03  
156.   Kristiina Posio KannUra    14:02:51   1:55:20  
157.   Eevi Nisula Kristina    13:56:50   1:59:34  
158.   Eija Pulkki     13:36:30   2:02:13  
159.   Sybille Milz Skisport Erfurt,GER    13:47:01   2:03:18  
160.   Pirjo Ruusunen     14:18:39   2:03:33  
161.   Antero Autio     13:52:03   2:04:09  
162.   Ritva Mikkilä NiVu    13:21:41   2:04:40  
163.   Auli Teppinen MU    14:47:37   2:05:49  
164.   Tarja Aaltonen HyRa    13:28:53   2:07:35  
165.   Rauni Ikonen Si-Se    15:56:51   2:09:22  
166.   Teemu Jaaranen     15:28:50   2:10:19  
167.   Larissa Andreeva V Novgorod    14:31:12   2:13:18  
168.   Tuuli Ahtonen     13:34:58   2:15:24  
169.   Tiina Koski PyA    14:57:57   2:17:35  
170.   Tiina Sjöblom     14:54:06   2:22:53  
171.   Monika Logar     13:45:32   2:22:55  
172.   Inka Väisänen KuoSu    13:55:49   2:23:11  
173.   Reijo Mylläri     13:23:13   2:25:39  
174.   Pirjo Rahikkala     13:10:26   2:28:52  
175.   Anna Ishina Vesta Pietary    13:16:44   2:52:57  
   Mauno Rapo KyS       DNS  
   Jonna Järvinen SK Kangasala       DNS  
   Irma Lamppu RAVA       DNS  
   Hannu Haapamäki KKV       DNS  
   Katja Koskinen Tampere       DNS  
   Boris Pullinen SK Vuoksi       DNS  
   Panu Huuhtanen RaVi       DNS  
   Eivor Hansén OK Botnia       DNS  
   Jaana Lahdenniemi SahKu       DNS  
   Tiitus Mustajoki TP       DNS  
   Barbro Skogvik IK Kronan       DNS  
   Kirsimarja Metsävainio KuoSu       DQ  
   Ari Rajamo KaSu       DNS  
   Juha Pälvimaa        DNS  
   Marko Luukkonen Kuusankosken urheiluseura       DNS  
   Mervi Kemppainen        DNS  
   Liisa Ketola        DNS  
   Eija Kymäläinen SuomRa       DNS  
   Tarja Anttila SuSi       DNS  
   Kati Huotari        DNS  
   Risto Oja YlivKu       DNS  
   Ville Jaaranen RASPI       DNS  
   Jaana Kivikko HIS       DNS  
   Maarit Seitsonne Espoon Tapiot       DNS  
   Pekka Yli-Juuti AA       DNS  
   Kasper Mahlamäki EsSu       DNS  
   Marianne Ukskoski PerhKi       DNS  
   Seija Ojala MettäPöllööt       DNS  
   Eero-Kaappo Koivisto        DNS  
   Eliisa Santapakka HimU       DNS  
   Salla Mustonen TP       DNS  
   Johanna Kuosmanen        DNS  
   Aimo Salomaa NaVi       DNS  
   Heikki Haapamäki KKV       DNS  
   Marita Sundström OK Renen Luleå       DNS  
   Tarja Tukiainen        DNS  
   Denis Krivov Lytkarino K 2       DNS  
   Jaana Rummukainen KR       DNS  
   Elli Alasaari NU       DNS  
   Ritva Mattila Rastivarsat       DNS  
   Seppo Maikkola OuTa       DNS  
   Nenna Kalsi EsSu       DNS  
   Sari Yli-Juuti AA       DNS  
   Maritta Nurmi RasKe       DNS  
   Eivor Hansén OK Botnia       DNS  
   Sanna Siponen        DNS  
   Virva/Hanna Juhola/Mikkonen RAVA       DNS  
   Minna Kemppainen HU-46       DNS  
   Tytti Lintunen NiNu       DNS  
   Paula Lammi SalRe       DNS  
   Petri Sormunen OHS       DNS  
   Hanna Laavainen MS Parma    13:04:32   DNF  
   Raija Kuula     13:05:53   DNF  
   Tarja Karamo     13:05:57   DNF  
   Erkki Lepola LapVe    13:08:41   DQ  
   Saku Juola KaJu    13:32:34   DNF  
   Mari Toivio AngAn    13:36:51   DNF  
   Kaisa Nissinen SuoVa    13:40:51   DNF  
   Virpi Moisio SAPU    13:42:52   DNF  
   Kauri Huuhtanen RaVi    14:26:20   DQ  
   Pauliina Pääkkönen KiimU    14:28:54   DQ  
   Eija Rantala OH    14:36:54   DNF  
   Kukka Helkiö     14:45:58   DQ  
   Mirja Oksanen     14:56:23   DNF  
   Maritta Nurmi Raske    15:07:37   DQ  
   Boris Pullinen SK-Vuoksi    15:08:34   DQ  
   Päivi Kärkkäinen Ohkolan OKA    15:09:41   DQ  
   Tuulia Miettinen     15:57:02   DNF  
   Matias Penttinen SoJy    17:51:33   DNF  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English