IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

B-lyhyt

Smart Follow

        Starting time Finish
4,2 km
 
1.   Mikko Ojanaho KemU    15:57:16   43:03  
2.   Teemu Varonen LeSi    15:03:37   43:42  
3.   Mari Anttonen AngA    14:46:44   45:20  
4.   Inna Tuomala Suunta JKL    14:50:25   45:58  
4.   Maarit Kerkkonen JRV    14:50:26   45:58  
6.   Petri Karppinen VAKA    15:23:19   46:07  
7.   Jari Kantomaa Suunta 2000    13:13:09   47:08  
8.   Pauli Kärnä Raspi    14:52:49   47:39  
9.   Olavi Lakanen PerhKi    16:04:55   47:45  
10.   Pekka Kannus KangSK    14:09:23   47:49  
11.   Jarkko Salomäki Keravan Urheilijat  FIN  14:43:32   48:09  
12.   Juuso Järviö HIS    14:10:16   48:17  
13.   Seppo Kartaslammi VeVe    13:26:57   48:55  
14.   Mikko Pääkkönen OH    15:28:15   49:10  
15.   Hannu Kiviniemi     13:59:51   49:40  
16.   Kaisa Karjalainen SaRa    14:23:24   49:49  
17.   Sanna Savolainen HiKi    15:28:06   50:03  
18.   Annukka Varkoi Hankasalmen Hanka  FIN  13:58:31   50:12  
19.   Pekka Kirvesmies     14:49:06   51:20  
20.   Sirpa Lusa TP    14:42:11   51:26  
21.   Folke Björkman DalaporteusOL    14:56:37   52:25  
22.   Aleksis Hahn SOLF IK    13:57:02   53:05  
23.   Jaakko Kaukua HaHe    15:09:31   53:19  
24.   Riikka Häkkinen IPR    13:39:07   53:41  
25.   Jussi-Pekka Anttila SK Pohjantähti    14:48:07   53:44  
26.   Timo Ikola LeSi    14:22:50   53:57  
27.   Mika Veijovaara VaaSu    13:43:40   54:45  
28.   Reino Seilonen KaSu    15:24:59   54:47  
29.   Matti Tiiva KangSK    14:19:04   54:49  
30.   Riku Saksa TeuRi    14:57:49   55:02  
31.   Jari Fröblom     14:01:46   55:28  
32.   Jussi Myllys ORa    14:19:11   55:30  
33.   Katri Kolstela     14:19:18   55:53  
34.   Pekka Schroderus     15:09:46   55:56  
35.   Matti Hakala LapVi    14:31:18   56:07  
36.   Markku Kuusiniemi L-LL    14:23:13   56:10  
37.   Maiju Väli-Klemelä KaRa    15:20:22   56:24  
38.   Pekka Jaakola KaSu    14:46:05   56:27  
39.   Harri Jokela HePo    13:05:28   56:39  
40.   Kristine Bertuka Latvia    13:34:05   56:55  
41.   Timo Sirviö SuomRa    13:12:58   56:56  
42.   Markku Laaksonen VeVe    14:58:56   56:58  
43.   Mika Reijonen OH    14:11:52   57:13  
44.   Kaisa Friman HyRa    15:12:24   57:40  
45.   Heikki Sivill UurU    13:10:45   57:44  
46.   Esko Junttila MuuRa    14:47:13   57:56  
47.   Esko Hakala HauSi    13:10:38   58:20  
48.   Emine Sezgünsay Ages OK    14:55:25   58:22  
49.   Erkki Taanila     14:15:21   58:40  
50.   Timo Mustonen TP    14:12:42   58:57  
50.   Pekka Vähäsöyrinki SoJy    16:06:26   58:57  
52.   Mika Leipijärvi     13:57:21   59:03  
52.   Timo Tanttinen KOS    15:02:30   59:03  
52.   Eija Blomquist Femman    16:24:23   59:03  
55.   Gelena Shelekhina     15:47:06   59:16  
56.   Juha Uuskoski     13:10:04   59:18  
57.   Juha Viitasalo KP-V    14:53:17   59:20  
58.   Katri Koskinen RastiE4    14:28:09   59:23  
59.   Petteri Lahdelma NaVi    13:30:34   59:38  
60.   Hannu Palo     14:10:27   59:46  
61.   Jaana Marjoniemi EsSu    14:51:09   1:00:06  
62.   Heli Teini Rasti-Lukko  FIN  13:17:00   1:00:17  
63.   Anu Soini KYS    13:56:17   1:00:48  
64.   Arto Käpynen     15:06:16   1:00:49  
65.   Ulla-Maria Kankoinen SoJy    14:51:35   1:01:08  
66.   Kari Kivikko     14:13:27   1:01:17  
66.   Arto Ahokas RasKa    14:25:13   1:01:17  
68.   Ari Varjonen RaLu    15:07:49   1:01:43  
69.   Sanni Virjula VaHa    14:50:09   1:01:57  
70.   Martti Anttila     14:46:34   1:01:59  
71.   Jari-Pekka Jumisko     14:40:56   1:02:03  
72.   Timo Pyhtilä SaIRe    13:10:30   1:02:08  
73.   Hannu Rajamäki YKV    13:11:51   1:02:32  
74.   Lis Dahli Löten O-Lag    14:17:39   1:02:59  
75.   Juuso Sipola S2000    13:29:17   1:03:00  
76.   Niina Taimisto     15:51:01   1:03:01  
77.   Mirja Pasi     14:49:37   1:03:04  
78.   Pasi Himilä KaRa    15:28:22   1:03:05  
79.   Jorma Kytölä Suunta-Jkl    13:37:36   1:03:13  
79.   Vesa Repo RaPi    14:23:31   1:03:13  
81.   Anu Puusaari-Rajaniemi Saloisten Reipas  FIN  14:26:24   1:03:50  
82.   Johanna Halla-Aho HimU    15:04:12   1:04:11  
83.   Heli Uusi-Uitto AR    14:47:56   1:04:12  
84.   Elena Trotskaya Nord West    14:41:56   1:04:20  
85.   Timo Tikkanen     14:07:07   1:04:21  
86.   Antti Vaskivuori Kouka    14:15:04   1:04:41  
87.   Petri Somppi LaihLu    16:05:53   1:04:43  
88.   Pertti Sainio KeU    14:47:47   1:04:45  
89.   Mia Laine HiKi    14:36:58   1:04:48  
90.   Liisa Lahti KangSK    13:44:57   1:04:52  
91.   Hannu Kuikko VeVe    14:59:24   1:05:15  
92.   Tero Lindstedt KanSu    14:50:01   1:05:21  
93.   Pekka Varho Rasti-Lukko    13:43:02   1:05:33  
94.   Pentti Kauranen KaSu    13:03:29   1:05:39  
95.   Jaakko Niemi TP    14:49:10   1:05:50  
96.   Veronica Åman OK Botnia    14:59:37   1:05:51  
97.   Veijo Paasikivi HausKi    13:03:52   1:05:52  
98.   Heikki Julmala Häjyt    13:46:32   1:05:54  
99.   Päivi Peltoniemi HimU    14:59:54   1:05:57  
100.   Petra Virtala Pargas IF    13:06:26   1:06:06  
101.   Maiju Huttunen KooVee    15:11:35   1:06:15  
102.   Katariina Tuohimäki RasKu    13:03:16   1:06:19  
103.   Pekka Himanka LapVi    14:04:37   1:06:24  
103.   Kari Kivimäki PaimRa    15:02:59   1:06:24  
105.   Jari Latva-Käyrä HyRa    13:25:10   1:06:28  
106.   Arto Koutonen YlivKu    14:00:41   1:06:31  
107.   Reeta Ikola LeSi    15:26:17   1:06:33  
108.   Mari Vataa RaPi    13:22:26   1:06:42  
109.   Kati Lotvonen SalRe    13:19:19   1:06:57  
110.   Håkan Jäntti Malax    13:34:42   1:07:04  
111.   Tuula Elovaara HLS    13:32:21   1:07:07  
112.   Petteri Haikola KaSu    14:47:47   1:07:09  
113.   Kristiina Saari Kalevan Rasti  FIN  14:24:20   1:07:13  
114.   Ulla Nivukoski LapVi    16:07:22   1:07:14  
115.   Hanna Heikkinen     14:14:31   1:07:25  
116.   Jokke Sell OK77    14:16:08   1:07:31  
117.   Harri Viinamäki IF Hagen    13:10:59   1:07:42  
118.   Hannu Vuorinen KH-MAAKK    13:49:10   1:07:50  
119.   Eero Lång KaSu    14:06:35   1:08:00  
120.   Antero Sorri Päy.Ra    13:27:11   1:08:02  
121.   Sari Nousiainen EsSu    16:01:57   1:08:12  
122.   Päivi Rintala Teuvan Rivakka    14:04:49   1:08:16  
123.   Jari Tienhaara HaHe    15:06:44   1:08:27  
124.   Kirsti Koukkari VaKa    13:21:08   1:08:28  
125.   Ismo Mehtälä HiKi    14:27:50   1:08:37  
126.   Markku Asikainen EU-VE    14:58:56   1:08:41  
127.   Eetu Lappalainen     13:57:50   1:08:45  
128.   Niko Nurmi SiiRa    13:15:56   1:08:49  
129.   Maria Ruutiainen SalRe    14:18:19   1:09:08  
130.   Timo Talala S-JKL    13:45:43   1:09:16  
131.   Päivi Sippola Lynx    15:34:40   1:09:21  
132.   Bec Butler AUS    15:11:51   1:09:30  
133.   Sture Johansson OK Kullingshot    13:31:52   1:09:36  
134.   Ari Ruotsalainen YSR    16:04:56   1:09:46  
135.   Mari Favorin-Häkkilä KaJu    13:09:04   1:09:49  
136.   Tuukka Niinimäki SK Pohjantähti    13:07:32   1:09:54  
137.   Ulf Kristensson Halmstad OK    13:41:20   1:09:55  
137.   Ingela Alvmyren Halmstad OK    13:41:21   1:09:55  
139.   Mikko Malinen LHR    13:52:44   1:10:14  
140.   Jorma Lappalainen KaSu    15:36:58   1:10:21  
141.   Teija Liponkoski TP    15:08:17   1:10:25  
142.   Hilkka Kylämäki MAMA    14:03:47   1:10:36  
143.   Ulla Pentikäinen     14:41:47   1:10:41  
144.   Pia Jokinen ViPa    13:10:49   1:10:42  
145.   Lena Runesson OK Vivill (SWE)    14:02:07   1:10:48  
146.   Petri Pousi VeVe    13:29:23   1:10:51  
147.   Reeta Rönkkö RasPi    14:27:58   1:10:54  
148.   Ilari Hannus OTaru    14:53:57   1:11:02  
149.   Sven Alexandersson StoraTuna OK    14:56:58   1:11:03  
150.   Niina Laitamäki TY    14:22:43   1:11:07  
150.   Leevi Halén EsSu    14:36:28   1:11:07  
152.   Petri Siviranta SomEsa    13:06:42   1:11:15  
153.   Jarkko Leppimäki Hiisirasti    14:46:16   1:11:21  
154.   Maarit Nummikoski RasKa    14:00:11   1:11:24  
155.   Aimo Vainio     13:13:17   1:11:27  
155.   Jyrki Metsola KyS    14:22:16   1:11:27  
157.   Johanna Herttua LapVi    13:34:00   1:11:30  
157.   Johanna Tervakangas KaiPr    14:29:01   1:11:30  
159.   Riikka Ahoniemi HyRa    14:18:57   1:11:46  
160.   Tuukka Seppä     16:39:13   1:11:53  
161.   Saana Halstila     14:51:20   1:11:58  
162.   Jussi Kajala TeamLa    14:46:20   1:11:59  
163.   Paula Inkilä KeuKi    14:19:22   1:12:06  
164.   Erica Åkermarck     13:44:07   1:12:19  
165.   Lauri Haapasalmi EE    13:10:51   1:12:25  
166.   Marie Rautio-Sipilä     14:46:40   1:12:31  
167.   Tauno Heino KoS    13:16:19   1:12:37  
167.   Juhani Heittola RasKu    16:22:57   1:12:37  
169.   Lennart Larson Bullarens GoIF    14:15:10   1:12:39  
170.   Veli Sundqvist HiKi    13:08:37   1:12:46  
171.   Susanna Mäki-Karvia LaihLu    14:30:35   1:12:51  
172.   Salme Heino KOS    13:16:16   1:12:54  
172.   Mikko Turtiainen ORA    14:41:04   1:12:54  
174.   Ismo Kauranen HIKI    13:08:27   1:12:55  
175.   Maria Hyvönen RasTiimi    13:04:25   1:13:00  
176.   Victoria Åkermarck HS    13:44:08   1:13:06  
177.   Sergey Yrchuk Foton    15:01:41   1:13:08  
178.   Niina Lehtonen     14:53:03   1:13:11  
179.   Ilkka Järvermäki Rasti 88    14:11:55   1:13:15  
180.   Juhani Korpinen     13:58:07   1:13:28  
181.   Jorma Kivelä Paimion Rasti  FIN  14:25:26   1:13:35  
182.   Magnus Danielson Killebyns SK    14:15:12   1:13:41  
183.   Seppo Kettunen Rasti-Jyry  FIN  15:13:17   1:13:50  
184.   Jari Metsälä HLS    13:28:25   1:13:53  
184.   Teemu Kontkanen Pirhi    15:52:37   1:13:53  
186.   Senni Lepistö MS Parma    15:57:35   1:14:03  
187.   Arto Pöppönen YlläksenRa    13:28:09   1:14:07  
188.   Venla Liljeström Mapline Oy    14:04:00   1:14:18  
189.   Seppo Kulmala KodisjKa    14:53:55   1:14:34  
190.   Petteri Jokela SuSe    13:15:47   1:14:40  
191.   Pasi Kontio MaMa    13:03:58   1:14:44  
192.   Calina Horoshilova Belie nochi (RUS)    13:30:09   1:14:47  
193.   Pigga Pakkala S-JKL    13:57:37   1:14:59  
194.   Tapani Mourujärvi Kälviän Tarmo    15:50:18   1:15:19  
195.   Mika Tiljander HyRa    14:00:49   1:15:40  
196.   Timo Vienanlinna Turun Suunnistajat  FIN  13:52:18   1:15:45  
197.   Riitta Lehmusjärvi     14:28:34   1:15:46  
198.   Maritta Vienanlinna Turun Suunnistajat  FIN  13:52:11   1:15:48  
199.   Sini Rouhiainen OYS/Vapari    15:04:23   1:15:54  
200.   Raimo Lindberg Rajamäen Rykmentti  FIN  14:00:01   1:15:57  
201.   Kari Hannunen S-JKL    13:58:50   1:16:04  
202.   Minna Lemberg RA-JU    14:08:27   1:16:12  
203.   Ilkka Mannonen     14:10:10   1:16:13  
204.   Jussi Peltokangas LapVi    13:11:55   1:16:22  
205.   Ilkka Seppä TuS    15:13:00   1:16:29  
206.   Kaija Kössi     13:58:25   1:16:36  
207.   Jouni Tanskanen     13:13:52   1:16:40  
208.   Ilkka Vuorinen Ra-Pi    14:32:53   1:16:43  
209.   Minna Ahokas     13:07:05   1:16:45  
210.   Jyrki Louhi HS    14:33:27   1:17:00  
211.   Daniil KeEstov Foton    14:20:15   1:17:03  
212.   Pekka Hasu OK Orient    14:31:51   1:17:12  
213.   Anni Havas Hanka    13:06:16   1:17:17  
214.   Jatta Roos Mikkeli    13:43:55   1:17:27  
215.   Johanna Piesala Paha Rasti    15:37:18   1:17:28  
216.   Sanna Siponen     13:24:20   1:17:30  
216.   Antti Kumara Laihlu    13:31:43   1:17:30  
218.   Marika Korhonen KyRa    13:56:53   1:17:43  
219.   Erkki Hanhela   FIN  13:43:26   1:17:44  
220.   Tuula Piekka HiKi    13:29:40   1:17:45  
221.   Jyrki Juntunen     13:06:20   1:17:46  
222.   Tellervo Uusitalo PelPo    14:08:56   1:17:47  
223.   Raija Juntunen     13:06:11   1:17:54  
224.   Pentti Tervaoja HauSi    13:10:58   1:18:02  
224.   Heli Murto     14:23:40   1:18:02  
226.   Seija Matikainen RasKe    14:13:27   1:18:04  
227.   Harri Liikanen     13:45:00   1:18:12  
228.   Sinikka Leppälä     13:42:31   1:18:41  
228.   Kaisu Simonen RasHy    14:19:15   1:18:41  
230.   Sulo Kantojärvi     13:09:08   1:18:47  
231.   Kati Heino RiSu    13:34:26   1:18:48  
232.   Juha Pitkänen   FIN  14:01:00   1:18:55  
233.   Riitta Erkkilä LapVi    13:56:11   1:19:07  
234.   Kati Kuusisto KooVee    14:04:58   1:19:10  
235.   Tiina Isolahteemäki IKNU    14:31:48   1:19:13  
236.   Timo Nyrhinen YKV    13:57:15   1:19:17  
237.   Pentti Pernu Iisu  FIN  13:14:15   1:19:20  
238.   Tiina Hirvonen KoS    14:37:14   1:19:21  
239.   Anne Viitasaari KoS    13:15:31   1:19:24  
240.   Sanna Kuusisto HU    13:42:18   1:19:27  
240.   Seija Aaltonen HS    13:53:32   1:19:27  
240.   Tarja Tittonen Eräpirkat    14:18:30   1:19:27  
243.   Kristina Kaustinen HimU    13:42:17   1:19:31  
244.   Pasi Hankala LKNV    13:43:59   1:19:36  
245.   Lea Alakorva-Pernu IiSu    13:14:10   1:19:40  
246.   Tarja Fröblom HyRa    14:01:38   1:19:48  
246.   Juhani Kivinen     14:15:39   1:19:48  
248.   Lea Maalismaa     13:41:33   1:20:10  
249.   Valpuri Pohja Koovee    13:25:42   1:20:16  
250.   Eeva-Liisa Teivaanmäki     13:12:25   1:20:35  
251.   Outi Jokela SuSe    13:06:45   1:20:37  
252.   Veli Vainionpää Pieksämäki    14:24:04   1:20:42  
253.   Matias Hukari     13:04:07   1:20:45  
254.   Marja Streng KyS    14:33:37   1:20:53  
255.   Satu Määttä HS    13:21:19   1:20:55  
256.   Kari Streng KyS    14:33:37   1:20:58  
257.   Leena Rahko SK Pohjantähti    13:41:00   1:21:02  
258.   Jaana Soininen RaVi    13:55:40   1:21:21  
259.   Riitta Innilä EsSu    14:55:13   1:21:41  
260.   Ilpo Pennanen VaKa    13:21:10   1:21:44  
261.   Vesa Hursti EsSu    15:16:08   1:21:54  
262.   Olli Heinonen MS Parma    15:40:32   1:21:59  
263.   Jarmo Paikkala Jyry    14:14:12   1:22:00  
264.   Olli Tanskanen IisVi    14:15:33   1:22:09  
265.   Heikki Väyrynen EsSu    14:55:12   1:22:19  
266.   Helena Räty-Simonen     13:26:39   1:22:32  
267.   Kati Mutikainen RAJU    15:12:50   1:23:00  
268.   Eero Kauppila     13:05:23   1:23:01  
268.   Matti Aho L-LL    14:07:59   1:23:01  
270.   Viljo Karjalainen SalRe    13:08:55   1:23:03  
271.   Maritta Penttilä KaJu    14:32:38   1:23:17  
272.   Riitta Winberg IisVi    14:15:41   1:23:21  
273.   Ismo Hoskari RasKe    13:06:04   1:23:25  
274.   Tiina Gustavsson Kara    13:49:28   1:23:42  
275.   Anne Korhonen IF Sibbo-Vargarna    15:38:57   1:23:47  
276.   Pauli Nokelainen KeuKi    15:31:40   1:23:56  
277.   Maarit Kaitola RasKe    13:09:35   1:24:11  
278.   Noora Oksanen AngA    13:35:05   1:24:14  
279.   Stef Dyyterko BelG    15:15:17   1:24:22  
280.   Martti Savolainen TP    13:11:16   1:24:29  
280.   Lil Virtanen     15:07:20   1:24:29  
282.   Outi Lahtinen HS    14:50:53   1:24:34  
283.   Anne Laine HauhonSiSL    13:37:31   1:25:24  
284.   Marjo Järvelä     14:17:07   1:26:00  
285.   Juha Rehula KHS    13:35:47   1:26:01  
286.   Sauli Savela RR    14:07:43   1:26:05  
287.   Heidi Kilpiäinen Kilpparit    13:37:04   1:26:16  
288.   Micki Kulju     13:14:09   1:26:17  
289.   Tommi Tikkanen     13:50:13   1:26:20  
290.   Aarte Aatsinki VePo    14:57:28   1:26:33  
291.   Pyry Sirviö SK Pohjantähti    14:19:54   1:26:43  
292.   Venla Sirviö SK Pohjantähti    14:19:48   1:26:50  
293.   Liinu Lassila     14:46:11   1:26:51  
294.   Håkan Gädda Femman    13:15:41   1:26:58  
295.   Mirva Kurvinen KEV    14:33:07   1:27:02  
296.   Taisto Tervonen KauWi    14:04:14   1:27:12  
297.   Heino Keränen SalRe    14:25:37   1:27:17  
298.   Soile Rinne Vetelin Urheilijat  FIN  14:33:43   1:27:20  
299.   Johanna Aho TuS    15:36:24   1:27:27  
300.   Aarne Virtanen KärkV    14:34:34   1:27:51  
301.   Aletta Biró Bimahev    13:14:24   1:27:55  
302.   Ritva Kulmala KodisjKa    14:57:41   1:28:04  
303.   Sanna Pirkkalainen Päj-Ra    15:07:17   1:28:13  
304.   Marika Aronen-Ketola   FIN  15:26:43   1:28:14  
305.   Heikki Kääriäinen     14:14:55   1:28:32  
306.   Eeva Sirviö OYS Vapari    14:19:44   1:28:35  
307.   Juha Väätäinen IisVi    14:57:47   1:28:57  
308.   Sari Kontio MaMa    14:08:43   1:29:00  
309.   Edd Grahn Nok    14:37:45   1:29:01  
310.   Per-Åke Furubacka OK Botnia    13:14:28   1:29:16  
311.   Toivo Hautamäki NU    14:14:08   1:29:23  
312.   Riikka Hautamäki NU    14:13:39   1:29:25  
313.   Hanna Littow YLSIS    14:06:13   1:29:32  
314.   Risto Lindberg SomEsa    13:43:10   1:29:40  
315.   Satu Malmlund KooVee    13:31:25   1:29:48  
316.   Martti Rajala KuUS    14:47:19   1:29:50  
317.   Nella-Mari Lindberg SomEsa    13:43:15   1:29:52  
318.   Marja-Leena Nokelainen KeuKi    13:13:43   1:30:25  
319.   Peter Myrskog IK Kronan    13:12:08   1:30:26  
320.   Arja Makkonen KR    14:13:10   1:30:49  
321.   Marja Kilpeläinen OYS Vapari    14:37:27   1:30:59  
322.   Maija Etu-Huitti     13:40:56   1:31:14  
323.   Eila Suutari Ylsis    13:54:11   1:31:39  
324.   Riitta Lautamäki Suuntavaisto    13:02:44   1:31:41  
325.   Hanna Vuolteenaho SalRe    14:37:29   1:31:49  
326.   Antti Heikkinen KajKu    14:39:07   1:32:03  
327.   Georg Kapperüd OIF    13:05:07   1:32:12  
328.   Anna-Maija Laakso RaKas    13:02:24   1:32:17  
329.   Veikko Väätäjä RaPi    14:37:34   1:32:27  
330.   Sirpa Mäkäläinen RaKas    13:02:30   1:32:30  
331.   Marlene Grönqvist-Lönnström OK Orient    14:49:26   1:32:47  
332.   Niklas Enlund IF Femman    13:42:55   1:32:49  
333.   Tiina Sirén TP    14:02:54   1:32:53  
334.   Eeva Nissinen KuoSu    15:31:12   1:33:14  
335.   Kirsimarja Alanen RaN    13:11:25   1:33:53  
336.   Hannele Juvaste     13:15:19   1:34:08  
337.   Kalle Mikikyrö     13:41:12   1:34:37  
338.   Päivi Littow Ylsis    14:02:14   1:34:38  
339.   Pasi Saarela RaPi    15:27:58   1:34:41  
340.   Niko Oksanen RasTiimi    13:32:05   1:34:42  
341.   Maria Kivilahti-Louhi HS    14:32:23   1:34:46  
342.   Pasi Oikkonen OH    15:27:54   1:34:58  
343.   Leena Koulu RaPi    16:17:10   1:35:06  
344.   Veeti Seppälä Tampereen Pyrintö  FIN  13:04:31   1:35:21  
344.   Carina Aurèn OK Botnia    13:33:56   1:35:21  
346.   Laura Vertainen KeuKi    14:29:13   1:35:33  
347.   Tim Steck OLK Fricktal    16:09:59   1:35:58  
348.   Eliisa Ryynänen Pihkan    13:08:47   1:36:11  
349.   Veikko Ovaskainen Jujä    14:34:58   1:36:59  
350.   Tuula Harju-Säntti RasKu    14:46:37   1:37:27  
350.   Christine Steck OLK Fricktal    16:08:49   1:37:27  
352.   Keijo Hautamäki KortjJV    13:19:04   1:37:30  
353.   Hanna Mutka     13:23:49   1:38:15  
354.   Sirkka Leino KuPe    14:24:15   1:38:35  
355.   Jaana Isoaho YNM    14:09:04   1:39:00  
356.   Tiina Ukonmaanaho YNM    14:33:53   1:39:03  
357.   Virpi Jokikokko-Toikka VeVe    13:04:19   1:39:13  
358.   Hanni Kiero LappRi    13:48:48   1:39:36  
359.   Sinikka Littow YLSIS    14:08:19   1:39:57  
360.   Hannu Lehtimäki Hiisi    14:48:58   1:40:35  
361.   Matleena Piesala Paha Rasti    15:39:46   1:40:56  
362.   Irja Lehikoinen KR    13:27:36   1:41:30  
363.   Kirsti Korhonen SuuntaJyväskylä    13:35:53   1:41:48  
364.   Sari Heikkinen Hiidenkiertäjät  FIN  13:08:33   1:42:06  
365.   Miika Kumara SievSi    13:09:50   1:43:18  
366.   Sointu Hankonen SalRe    13:12:50   1:43:33  
367.   Heli Helminen Eräp.    15:46:49   1:43:39  
368.   Seppo Nisula Kristina    13:57:00   1:43:40  
369.   Kyllikki Sivonen SalRe    14:40:22   1:43:44  
370.   Szu-Ying Wu Chinese Taipei    15:07:21   1:44:52  
371.   Seija Honkanen KR    14:44:50   1:45:03  
372.   Martti Kannisto TP    14:31:37   1:45:05  
373.   Vladimir Schetchillov V Novgorod    14:11:49   1:45:06  
374.   Risto Säynäväjärvi IF Sibbo-Vargarna  FIN  13:16:11   1:45:14  
375.   Arja Mäkinen SalRe    13:16:15   1:45:15  
376.   Mikko With     13:08:55   1:45:29  
377.   Jukka Heinonen HS    15:10:04   1:45:40  
378.   Pekka Jauri     15:52:24   1:45:47  
379.   Saija Kortetjärvi VePo    14:30:33   1:46:20  
380.   Hanneli Salo PR    15:09:45   1:46:42  
381.   Paula Aalto RaVa    13:52:28   1:46:58  
382.   Sirkku Vuorenpää JRV    13:14:40   1:47:48  
383.   Anu Niva LaiVe    13:16:47   1:48:16  
384.   Anu Liljeström Mapline Oy    14:10:57   1:48:44  
385.   Maija Seppänen VaKa    13:06:29   1:50:11  
386.   Voitto Repo RaKas    13:16:20   1:50:24  
387.   Oiva Grundström Rasti-Jyry  FIN  13:15:33   1:51:05  
388.   Kirsti Mikkola KanSu    13:55:07   1:51:14  
389.   Kaija Seppälä TVV    13:10:24   1:51:28  
390.   Ville Jumppanen HyRa    13:45:24   1:51:56  
391.   Matilda ja Riitta Hirsimäki JäPa    15:15:37   1:53:08  
392.   Tuulikki Olkkonen     15:17:13   1:53:13  
393.   Riitta Hirsimäki JäPa    15:15:46   1:53:53  
394.   Niina Björkgård Kos    15:21:11   1:54:54  
395.   Anne Lehikoinen Relax    15:21:10   1:54:57  
396.   Marjo Seppänen VaKa    13:06:33   1:55:21  
397.   Raimo Järvitalo HaHe    14:33:21   1:56:37  
398.   Pauli Savolainen Pihkaniskat    13:02:09   1:56:50  
399.   Minna Heikkilä MU    13:27:14   1:57:44  
400.   Mika Heikkinen HiKi    14:24:48   1:57:54  
401.   Milla Kaijanmäki     13:02:48   1:57:58  
402.   Matias Hirsimäki JäPa    15:15:31   1:58:31  
403.   Minna Hartikainen-Portti LapSu    13:25:18   1:59:42  
404.   Paula Espo KS    14:08:49   2:00:58  
405.   Vesa Lassila VetU    16:28:57   2:01:09  
406.   Johanna Sillantie HiKi    14:53:51   2:01:10  
407.   Irina Kalaidina NW    14:06:52   2:01:19  
408.   Kati Lehtomäki     14:09:36   2:01:26  
409.   Tuire Ollila MS Parma    13:11:06   2:01:33  
410.   9232 vac     14:13:42   2:03:34  
411.   Roosa Pohjanoja TuTu    13:01:52   2:03:41  
412.   Jorma Juote SomEsa    14:19:41   2:05:21  
413.   Anita Juote SOM ESA    14:19:35   2:05:26  
414.   Jörg Luchsinger Kongsberg (KOL)    13:04:02   2:05:31  
415.   Jonna Salminen KS    13:19:39   2:06:08  
416.   Minna Paulin IisVi    13:51:20   2:06:28  
417.   Sari Kahila     14:05:16   2:06:30  
418.   Katja Lintunen Iisalmen Visa  FIN  13:51:15   2:06:39  
419.   Ida Hilska KaRa    13:30:25   2:07:24  
420.   Kari ja Ulla Patana Halto    14:22:39   2:07:35  
421.   Satu Lassila KuKu    13:40:02   2:07:58  
422.   Jaana Sippola KuorKu    13:40:03   2:08:09  
423.   Eva Haberkorne-Vimba OK Ziemelkurzeme    14:08:08   2:10:00  
424.   Marjut Virkkala KoS    14:56:06   2:12:08  
425.   Stefan Weckström Kauhajoen Karhu    15:32:46   2:13:40  
426.   Ulla Savola-Mannonen     14:14:06   2:15:44  
427.   Eila Tiitto RasTiimi    13:09:44   2:19:32  
428.   Marja Lehtimäki RMH    14:23:18   2:27:44  
429.   Tuula Suonpää Ms Parma    13:49:13   2:27:49  
430.   Marja Välkki KooVee    15:09:24   2:28:28  
431.   Leena Penttinen SoJy    14:03:23   2:32:30  
432.   Tapani Salo PR    14:59:19   2:56:16  
   Heidi Hannus VaaSu       DNS  
   Klaus Hiirijoki SuSe       DNS  
   Jaana Grankull Kronan       DNS  
   Samu Kilpiäinen Kilpparit       DNS  
   Eero Siponen YSR       DNS  
   Alpo Anttonen KajaaniKuohu       DNS  
   Timo Tikkanen KaSu       DNS  
   Päivi Eronen KARA       DNS  
   Elina Rauhala        DNS  
   Esko Niinimäki LaihLu       DNS  
   Soini Kallatso LapVe       DNS  
   Helene Östling Mattsson Järla Orientering       DNS  
   Susanna Björkstrand Femman       DNS  
   Anne Pantsu YllRa       DNS  
   Jaakko Sivonen SalRe       DNS  
   Pekka Kiljunen RaKas       DNS  
   Heimo Fiskaali KOS       DNS  
   Anne Hirvikallio LuuRa       DNS  
   Taija Heinonen        DNS  
   Joonas Ojanen HyRa       DNS  
   Jukka Rajanen Suunta 2000       DNS  
   Toril Hallan Lillomarka O-lag       DNS  
   Veikko Kähkölä HB       DNS  
   Jari Laakkonen        DNS  
   Erkki Kähkölä HB       DNS  
   Laila Hakkarainen MsParma       DNS  
   Samuli Hakkarainen MS Parma       DNS  
   Kristiina Lindeqvist        DNS  
   Pasi Saarela Rapi       DNS  
   Anu Kuosmanen KaSu       DNS  
   Pia Leppäniemi PelPo       DNS  
   Anni Maskuniitty TuS       DNS  
   Enni Lehtonen        DNS  
   Veronica Kontkanen Pirhi       DNS  
   Mauri Reinikka        DNS  
   Hannele Eronen        DNS  
   Markus Arvola KooVee       DNS  
   Pasi Sormunen Rasti E4       DNS  
   Jari Nieminen        DNS  
   Anna Mykrä-Siljander VeVe       DNS  
   Rauno Huhmarniemi PyPo       DNS  
   Eila Valonen Karkki-Rasti       DNS  
   Hanna Toivonen LamSä       DNS  
   Emilia Pesonen KEV       DNS  
   Kaija Jokela RAN       DNS  
   Jouni Kinni TP       DNS  
   Hannele Eronen        DNS  
   Armi Juopperi LapVe       DNS  
   Pertti Juopperi LapVe       DNS  
   Maija Pasanen SuomRa       DNS  
   Laura Vierimaa Kärska       DNS  
   Susanna Parkkinen PyPo       DNS  
   Mirjami Tupitsa JYRY       DNS  
   Sakari Mattila KyS       DNS  
   Pasi Sormunen Rasti E4       DNS  
   Olga Eltsova BB-Russia       DNS  
   Tomi Saari LLL       DNS  
   Luukas Siitonen S-JKL       DNS  
   Aarne Vähäsöyrinki NivU       DNS  
   Piia Siitonen MuuRa       DNS  
   Eija Meriläinen-Ruokolainen RasPi       DNS  
   Pirjo Ihalainen NaVi       DNS  
   Carina Leppävuori NOK       DNS  
   Tiina Autio        DNS  
   Anne Mäntynen Kalevan Rasti       DNS  
   Nyyti Ahola NaVi       DNS  
   Mauri Tolonen Sara       DNS  
   Minna Vantaala Lamsä       DNS  
   Jaakko Niemi TP       DNS  
   Auli Siponen YSR       DNS  
   Reino Valkonen Hanka       DNS  
   Meri Fingerroos PR       DNS  
   Verne Stenius LaiVe       DNS  
   Sture Johansson OK Kullingshof       DNS  
   Riitta Karttila MS Parma       DNS  
   Pentti Koponen EsSu       DNS  
   Pekka Ruuskanen MU       DNS  
   Anna-Liisa Seppänen PvU       DNS  
   Teuvo Riissanen KR       DNS  
   Harri Kotila YlikNM       DNS  
   Kalbermatten Susi OLV Hindelbank       DNS  
   Erik Johansson Ok Kullingshot       DNS  
   Arttu Lukkari SoJy       DNS  
   Gloria Baokin Ottawa Orienteering       DNS  
   Bill Anderson Ottawa OC       DNS  
   Kari Jantunen KooVee       DNF  
   Fruzsina Biro BIMAHEV       DNS  
   Vitalii Petrov UKR       DNS  
   Aapo Puranen KooVee       DNS  
   Jaana Puranen KooVee       DNS  
   Sami Halla-Aho SomEsa       DNS  
   Anssi Hietaharju O-Taru       DNS  
   Kirsi Korkeakangas UK       DNS  
   Eero Kauppila        DNS  
   Elena Dobritskaya Vesta Spb       DNS  
   Kimmo Nykänen PyVo       DNS  
   Kirsi Keskinen Suunta JKL       DNS  
   Tarja Pitkänen KEV       DNS  
   Tiina Lotvonen Laive       DNS  
   Matti Nurminen HauSi       DNS  
   Jouni Kinni TP       DNS  
   Yngve Jern IF Femman       DNS  
   Jarmo Juga KeU       DNS  
   Pentti Hiirijoki NeonSport       DNS  
   Kari Sallinen HiKi       DNS  
   Eero Siponen YSR       DNS  
   Christine Roberts Ebor       DNS  
   Eeva Juntunen HyRa       DNS  
   Sari Huotari OuTa       DNS  
   Peter Ivars IF Femman       DNS  
   Carita Aminoff        DNS  
   Olga Gureeva Mile-Sport       DNS  
   Erja Saarivaara Suunta Jyväskylä       DNS  
   Heikki Kääriäinen        DNS  
   Raimo Arvola KooVee       DNS  
   Juhani Ryynänen Juuan Jänne       DNS  
   Johan Mustola Kärsämäen Kataja       DNS  
   Arto Summanen RaRy    12:00:00   DNF  
   Marketta Savelainen HS    13:02:15   DNF  
   Päivi Alitalo OSVA    13:05:18   DQ  
   Henna Tervo LapVe    13:06:20   DQ  
   Olavi Leppä Fin    13:20:35   DQ  
   Harald Slotte OK Botnia    13:31:36   DQ  
   Timo Heino RiSu    13:31:47   DQ  
   Petter Fure OPPSAL    13:37:53   DNF  
   Taru Pajonen Anttu    13:39:47   DQ  
   Raimo Himanka Kalajoen Junkkarit    13:53:55   DQ  
   Antti Heikkinen     14:22:50   DQ  
   Tapio Perttunen KaiPr    14:29:01   DQ  
   Aapo Kerkkonen JRV    14:43:25   DNF  
   Pauli Hantula KeuKi    14:43:27   DNF  
   Heli Peltola KeuKi    14:56:08   DNF  
   Anna Elovaara-Salmi HS    15:06:27   DQ  
   Raisa Virkkala KoS    15:42:53   DQ  
   Anja Koski KeU    15:49:38   DQ  
   Jarkko Ahokas JRV    16:06:33   DNF  
   Eeva Sirkkinen IiSu    16:06:45   DQ  
   Jaakko Hietala LOP    16:14:56   DNF  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English