IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 3 11.7.2013

A-pitkä

Smart Follow

        Starting time Finish
7,8 km
 
1.   Kenny Kivikas Kangasalan Sk    16:07:41   59:56  
2.   John Filip Dahlgren Sweden    14:35:31   1:00:09  
3.   Fredrik Johansson Sweden    14:27:39   1:01:12  
4.   Peeter Pihl MsP    16:03:47   1:04:33  
5.   Harri Pajula LapRi    16:33:06   1:04:39  
6.   Andreas Kybuiz Swiss O Team    15:48:13   1:05:21  
7.   Martin Hubmann Switzerland    15:46:35   1:05:50  
8.   Antti Vainio ValVi    14:11:59   1:07:00  
9.   Janis Kunis LAT Team    13:20:54   1:07:42  
10.   Toni Pikkarainne HyRa    14:13:13   1:08:19  
11.   Oskar Carlborg OK Höller    13:22:08   1:10:09  
12.   Kristo Heinmann Kangasala Sk    16:05:29   1:11:24  
13.   Staffan Tunis Femman    13:39:59   1:11:57  
14.   Samuel Heinonen VanTe    13:39:29   1:12:16  
15.   Tapani Mäkinen MU    13:29:13   1:12:42  
16.   Juha Koskinen VaajTe    15:43:22   1:13:30  
17.   Panu Teittinen KSK    16:06:57   1:14:22  
18.   Pyry Niemi PR    15:24:44   1:16:16  
19.   Mika Pekkonen NilsNu    16:22:04   1:16:29  
20.   Ari-Pekka Joensuu LapVi    14:44:14   1:17:45  
21.   Christof Röthlisberger OLG Skandia    13:13:02   1:19:18  
22.   Jari Sipilä PelPo    16:23:06   1:19:36  
23.   Jussi Piirainen KuPe    16:15:39   1:20:46  
24.   Matti Lindstedt IF Brahe    15:23:06   1:20:52  
25.   Vesa Koskinen Hiisi    14:31:34   1:20:57  
26.   Jouni Heinonen KooVEE    13:30:24   1:21:16  
27.   Jarno Salmelin TP    15:23:58   1:21:41  
28.   Nikita Vinogradov Nord West Russia    13:28:18   1:23:15  
29.   Simo Nertanen OK Orient    13:27:58   1:23:42  
30.   Tuomas Säily KuPe    16:01:57   1:25:36  
31.   Kaj Roine HiKi    13:53:50   1:25:41  
32.   Marko Kantomaa S-2000    14:10:21   1:25:58  
33.   Henrik Karelo JRV    15:06:15   1:26:01  
34.   Timo Maukonen Rasti E4    14:11:09   1:26:04  
35.   Arto Lilja Anttolan Urheilijat  FIN  16:09:02   1:26:47  
36.   Mikko Tilja LapVe    13:09:56   1:27:29  
37.   Guntars Mankus OK Saldus    16:36:50   1:27:54  
38.   Tomi Savolainen Raske    13:14:13   1:28:17  
39.   Antero Pulli     14:23:50   1:28:28  
40.   Jarno Kukonlehto RAIKU    14:45:19   1:29:21  
41.   Miika Lotvonen KaiPr    13:15:04   1:29:45  
42.   Katsuya Yuki Japan    15:04:17   1:29:53  
43.   Josh O´S-Hourihan UCCO    14:30:19   1:30:04  
44.   Jyrki Lammila Lajy    13:13:48   1:30:40  
45.   Joonas Heiskanen VeHe    15:21:25   1:30:55  
46.   Timo Nissinen KuoSu    15:29:05   1:31:19  
47.   Juha Skinnari Pihkan    15:12:12   1:31:24  
48.   Jukka Kantomaa S-2000    13:54:00   1:31:43  
49.   Miska Tervala RaVa    14:38:10   1:31:52  
49.   Jarmo Munck Mapline Oy    14:51:27   1:31:52  
51.   Mikko Vitto LapVi    13:36:11   1:32:35  
52.   Hannu Pietilä KaSu    13:35:24   1:33:00  
53.   Giya Tupuriya Kozmolovo 110%    15:07:41   1:33:30  
54.   Antti Autio RasTiimi    14:48:19   1:33:56  
55.   Petri Karjalainen Kempeleen OAY    13:20:47   1:33:57  
56.   Kimmo Kakko IiSu    13:37:32   1:35:02  
57.   Niklas Björkqvist HlS    13:02:34   1:35:19  
58.   Jari Kokkonen     13:08:28   1:35:49  
59.   Joachim Harald Falken    14:25:22   1:36:05  
60.   Topi Suomalainen Navi    15:35:35   1:37:58  
61.   Lauri Itkonen LapVe    15:34:15   1:38:42  
62.   Ilari Köykkä TykPr    15:04:59   1:38:46  
63.   Pertti Pasanen SuomRa    13:09:15   1:38:58  
64.   Juha Sippola LapVi    13:48:33   1:39:16  
65.   Marja Rantala Ang A    14:35:10   1:39:46  
66.   Mikko Pynnönen     15:03:14   1:40:59  
67.   Mikko Paakkolanvaara     13:07:06   1:41:11  
68.   Willi Müller     13:15:27   1:41:36  
69.   Juha Rantoja RasKu    15:35:28   1:42:13  
70.   Juhani Koivisto KJV    13:17:45   1:43:05  
71.   Tuomas Mäkinen TykPR    14:59:52   1:43:10  
72.   Antti Korpi TuS    14:17:37   1:43:14  
73.   Jari Holmberg UlvUra    13:42:48   1:43:49  
74.   Mikko Koutonen YlivKu    14:00:34   1:44:20  
75.   Tomoaki Nuganawa Japan    15:05:16   1:44:48  
76.   Ossi Peltokangas SK Mortis    13:11:56   1:45:22  
77.   Antti Parkkinen     14:59:30   1:45:27  
78.   Jaakko Kokkonen     13:10:11   1:45:47  
79.   Juuso Heiskanen VeHe    16:26:31   1:45:51  
80.   Jouni Vartiainen     14:01:48   1:46:26  
81.   Rolf Wermelinger Bussola Ok    14:49:02   1:46:40  
82.   Lauri Kunnas RaKas    13:32:47   1:46:48  
83.   Wataru Tergauchi Japan    15:00:58   1:47:21  
84.   Petri Mourujärvi HaHe    14:35:21   1:48:15  
85.   Olli Välke TuNMKY    13:14:00   1:48:45  
86.   Janne Kankainen SoJy    14:54:31   1:49:08  
87.   Mikko Lamminpää TykPr    14:55:50   1:49:16  
88.   Stefano Raus Orimarty    15:57:19   1:49:56  
89.   Jussi Eskelinen RaKaS    14:50:31   1:51:02  
90.   Kari Koivisto KJV    13:36:21   1:51:48  
91.   Gerald Yip HKIOF    15:16:58   1:51:56  
92.   Hannu Hyvärinen Kuosu    14:04:54   1:52:05  
93.   Marko Haapakoski S-JKL    13:02:54   1:52:51  
94.   Tatu Solin   FIN  13:08:20   1:53:36  
95.   Mikko Rapakko OuHs    13:32:12   1:54:13  
96.   Olli Nikkari OsVa    13:52:02   1:54:48  
97.   Mikko Tani     13:07:18   1:55:18  
97.   Pekka Ruusunen     14:24:43   1:55:18  
99.   Ian Ditchfield MV    16:18:09   1:55:38  
100.   Kai Patjas KS    15:12:36   1:56:26  
101.   Minna Koivisto     14:36:16   1:56:27  
102.   Kai Pulkkinen Freeport Cobalt Oy    15:26:31   1:56:39  
103.   Esa Nikula     15:38:02   1:56:45  
104.   Anne Honkanen ESAK    13:31:42   1:57:31  
105.   Pekka Nissinen SuoVa    15:47:24   1:58:10  
106.   Timo Pohjolainen SuoVa    14:11:06   1:58:36  
107.   Poika Isokoski Kangasala SK  FIN  13:22:15   1:58:46  
108.   Siu Tung Hui HKG    15:09:53   1:59:24  
109.   Joonas Pahkala JRV    15:00:57   2:00:59  
110.   Mikko Kinnunen     14:29:24   2:02:14  
111.   Kati Nynäs OK Botnia    16:11:45   2:02:38  
112.   Juha Juutila     15:47:45   2:02:57  
113.   Raimo Väisänen SK Vuoksi    15:01:53   2:05:31  
114.   Janek Viman     14:21:46   2:05:37  
115.   Vesa Lamberg     15:08:12   2:05:41  
116.   Jarno Seppänen VaKa    15:07:08   2:06:09  
117.   Chi Kin Man HKIOF    15:36:34   2:07:42  
118.   Mareks Kilups Latvia    14:36:02   2:07:43  
119.   Sami Sivunen KangSK    13:18:12   2:07:55  
120.   Jaakko Junttola LaiVe    13:15:13   2:08:58  
121.   Antti Rönkkö     13:06:02   2:10:21  
122.   Antti Junttola LaiVe    13:15:10   2:11:11  
123.   Hannu Heiskanen VieKo    14:07:14   2:11:14  
124.   Urho Lempinen     13:35:48   2:11:25  
125.   Vilma Juvakka SKVuoksi    15:04:03   2:12:25  
126.   Matti Yliniemi VePo    15:39:03   2:12:32  
127.   Hanna Tuomisto TP    13:36:15   2:14:09  
128.   Tuomas Poikela JPR    14:14:20   2:15:10  
129.   Tomi Valkonen     13:32:06   2:15:20  
129.   Mark Roth OC Puisto    14:42:28   2:15:20  
131.   Yrjö Portti     15:40:02   2:15:24  
132.   Juha Hokka Kuhalahden kisa / KuhmKis    13:33:18   2:16:00  
133.   Emmi Hasu OK Orient    14:06:27   2:16:08  
134.   Pauli Tilvis KaJu    13:59:36   2:16:52  
135.   Alpo Mikkonen OYS/VAPARI    13:09:26   2:18:37  
136.   Juha Paanila Navi    13:20:05   2:20:34  
137.   Tuomas Hiltunen RasPi    14:37:03   2:20:51  
138.   Maijastina Kivinen LamSä    14:29:40   2:21:23  
139.   Miika Köykkä TykPr    15:09:11   2:22:26  
140.   Aby Lam OK Vilse 87    15:20:05   2:23:58  
141.   Jorma Tervo TekU    13:45:35   2:28:39  
142.   Ilpo Heiskanen VeHe    13:35:12   2:33:45  
143.   Jari Heiskanen KaLSKE    14:57:28   2:33:53  
144.   Timo Mouhu NaVi    13:39:44   2:34:55  
145.   Seppo Riippi TeuRi    13:30:01   2:35:48  
146.   Antti Rauhala     15:10:32   2:36:42  
147.   Mikko Nieminen     13:09:15   2:39:15  
148.   Taina Koistinen NaTe    13:08:20   2:40:16  
149.   Zhang Yu Liang LEARNJOY    14:51:52   2:40:27  
150.   Anu Gretschel KaSu    16:29:09   2:41:47  
151.   Ana Daldon Trento    14:12:10   2:44:29  
152.   Riitta Nissi Rajamäen Rykmentti  FIN  14:48:02   2:44:50  
153.   Mikko Saleva Tuusulan Voima-Veikot  FIN  15:16:04   2:45:44  
154.   Wing Chung Tam HKIOF    15:10:08   2:46:50  
155.   Aki Hukka KeKara    13:39:02   2:47:41  
156.   Paula Hakulinen EsSu    14:10:04   2:50:57  
157.   Jyrki Ylipulli VaaSu    14:41:13   2:51:38  
158.   Pirjo Pajarinen HS    14:05:04   2:52:27  
159.   Riikka Lehtonen     15:01:02   2:54:26  
160.   9972     15:58:24   3:06:29  
160.   Aurelio-Antoni Olivar Roldan Tierra Tagágame    15:58:41   3:06:29  
162.   Outi Aikio OYS Vapari    14:37:57   3:10:44  
163.   Pekka Tjäderhane LänRa    14:00:17   3:11:45  
164.   Juha Leskinen HS    14:28:06   3:16:07  
165.   Juhani Simonen KR    14:36:36   3:19:23  
166.   Tarja Lammi-Tertsunen Järvenpää    13:31:57   3:24:01  
167.   Marita Virtanen     14:24:43   4:12:38  
   Anni Huuha OuHu       DNS  
   Keijo Vaara LapVe       DNS  
   Antti Härkönen TP       DNS  
   Annika Vaara LapVe       DNS  
   Päivi Autio Hiisi       DNS  
   Mats Holm OK Botnia       DNS  
   Matias Karlsson SWEDEN       DNS  
   Janne Kinnunen SuRa       DNS  
   Matti Sipponen PR       DNS  
   Markus-Mikko Kylmälä MU       DNS  
   Jyrki Saarivaara VaajTe       DNS  
   Mark Roth OC Pusto       DNS  
   Mika Rantala HS       DNS  
   Mika Parjanen MS Parma       DNS  
   Raisa Rosenblad MU       DNS  
   Arvo Ahola RASKU       DNS  
   Topias Tiainen KooVee       DNS  
   Eero Korpi alahKi       DNS  
   Juha Ruusu        DNS  
   Tuukka Tuomela        DNS  
   Graham Gristwood Forth Valley       DNS  
   Jarmo Tonder KR       DNS  
   Michail Voronov SBOR VIMA       DNS  
   Juri Emaldynov Russia       DNS  
   Jarkko Pöllänen KR       DNS  
   Juho Kotakorva IKNV       DNS  
   Kenneth Grankull IK Kronan       DNS  
   Garry Morrison A.R. Club       DNS  
   Alva Olsson Sweden       DNS  
   Arvo Ahola RasKu       DNS  
   Elin Vedin Australia       DNS  
   Jukka Huttunen SäynSa       DNS  
   Ilkka Tiensuu RasPi       DNS  
   Janne Lousio Pihkan       DNS  
   Juha Skinnari Pihkan       DNS  
   Hannu Pietilä KaSu       DNS  
   Jussi Elo LaJy       DNS  
   Elin Dahlin Domnarvets GolF       DNS  
   Tapio Tiensuu RasPi       DNS  
   Lauri Pyykönen KEBUG       DNS  
   Teemu Hakulinen EsSU       DNS  
   Juha Riepponen NaVi       DNS  
   Minna Koivisto KortJV       DNS  
   Karri Lylynperä SuSe       DNS  
   Risto Kuivalainen JuJä       DNS  
   Sampo Hyppölä SoJy       DNS  
   Lassi Kirjavainen JuJä       DNS  
   Hannu Savolainen        DNS  
   Niklas Portiv IF Brahe       DNS  
   Juha Paanila NaVi       DNS  
   Matti Lukkari        DNS  
   Jukka Kämäräinen        DNS  
   Jukka Kinnunen        DNS  
   Tytti Kaijanen        DNS  
   Juha Ekola AlaHKi       DNS  
   Vesa Kauppinen SonPa       DNS  
   Gerald Yip HKIOF       DNS  
   Tommi Lahtonen S-JKL       DNS  
   Juha Haajanen SK Pohjantähti       DNS  
   Markus Ilmonen        DNS  
   Ari Yli-Kaatiala LapVi       DNS  
   Tapio Karppi TLT       DNS  
   Mikko Leinonen VePo       DNS  
   Tuomo Mäkelä AngA       DNS  
   Minttu-Maija Repo ORA       DNS  
   Petri Juutinen MuuRa       DNS  
   Dan Chissick Israel Team       DNS  
   Esa Huotari SoJy       DNS  
   Antti Keränen RasHy       DNS  
   Kjell Arilb Karlsen Fredrikstad SK       DNS  
   Diogo Miguel        DNS  
   Jussi-Pekka Heikkinen SoJy       DNS  
   Petri Juutinen MuuRa       DNS  
   Gabriel Lambriser OLG Basel       DNS  
   Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat  FIN     DNS  
   Erkki Holma Ou Re       DNS  
   Jyri Määttä        DNS  
   Iiro Sundberg MV       DNS  
   Ilkka Riippa OulRe       DNS  
   Juha Riepponen NaVi       DNS  
   Andrei Kulagin HS       DNS  
   Lukas Müller OLG Huttwil       DNS  
   Jari Siitonen        DNS  
   Antun Paulins Latvia    13:21:12   DNF  
   Jani Honkanen     13:24:38   DNF  
   Tapio Mattila S-JKL    13:34:07   DQ  
   Tero Ahtonen     13:34:58   DQ  
   Sakari Niskanen NAVI    13:39:39   DQ  
   Panu Hvyönen SK Pohjantähti    14:04:03   DQ  
   Kari Kivinen LamSä    14:23:23   DNF  
   Martti Virtanen     14:23:28   DNF  
   Dong Zhao Learnjoy    14:53:20   DNF  
   Xiaoping Tan Learnjoy    14:55:08   DQ  
   Tapio Rauhala     14:56:49   DNF  
   Elias Peltonen IPR    14:57:35   DNF  
   Jarno Rutanen     14:59:45   DQ  
   Baptiste Rollier Swiss Team    15:44:37   DNF  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English