IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 1 7.7.2013

C-lyhyt

Smart Follow

        Starting time Finish
2.2 km
 
1.   Mikko Korpi PoRa    17:14:57   13:43  
2.   Ritva Mäki-Mantila-Pasanen Ra-Ju    16:11:29   17:39  
3.   Konsta Kärkkäinen Ohkolan eka    15:23:36   20:33  
4.   Anne Hirvikallio LuuRa    15:42:51   20:40  
5.   Helena Liuha IPR    16:56:51   20:58  
6.   Riitta Lillqvist KSK    15:26:45   21:13  
7.   Pirkko Yli-Pyky SK Pohjantähti    14:09:59   21:57  
8.   Juuso Valta JRV    14:57:02   23:02  
9.   Sirkka Immanen     14:21:18   23:19  
10.   Sirpa Latvala AA    15:12:05   23:34  
11.   Seija Ojala MettäPöllööt    17:16:11   23:51  
12.   Noora Lindberg SomEsa    14:49:03   23:58  
13.   Viivi Virtanen     14:13:36   24:21  
14.   Aapo Tepsa LAVE    14:15:44   25:02  
15.   Helena Viholainen     15:57:47   25:11  
16.   Saini Kyllönen KuPe    17:12:31   25:15  
17.   Senni Lepistö MS Parma    16:29:01   25:18  
18.   Milla Laurikkala     15:26:15   25:35  
19.   Niko-Petter Pakkinen YKV    15:06:12   25:53  
20.   Jari Teeriaho RasTiimi    14:42:31   26:43  
21.   Ritva Immonen Hanka    14:53:50   26:51  
22.   Kirsti Sivill UurU    15:20:00   27:13  
23.   Päivi Saukkonen Pihkaniskat    15:48:47   27:25  
24.   Jenni Lappi Essu    15:19:19   27:31  
25.   Ellamari Ojala Ullv.Ura    16:03:44   27:36  
26.   Eeva-Maria Fränti YKV    14:58:59   27:42  
27.   Jaakko Päivikki RaPi    15:16:20   28:03  
28.   Tuija Parkkisenniemi VetU    15:12:27   28:25  
29.   Anne Palokoski     17:22:20   28:30  
30.   Anita Rämö KR    14:09:06   28:54  
31.   Tonya Zoytheva Lytkarino K2    16:03:28   29:11  
32.   Sari Lotvonen SalRe    14:15:55   29:26  
33.   Iida Lilleberg KHS    14:10:04   29:27  
33.   Janne Järvinen SV    16:15:51   29:27  
35.   Niklas Enlund IF Femman    14:09:52   29:40  
36.   Helmi Lilleberg KHS    14:09:35   29:54  
37.   Salme Heino KOS    15:01:51   30:03  
38.   Maire Tervo LapVe    14:02:48   30:05  
39.   Ulla Pietilä     14:24:58   30:06  
40.   Raina Valleala Brahe    14:09:11   30:11  
41.   Sirpa Tilja LapVe    14:02:39   30:13  
42.   Christer Öhman Malax    15:14:11   30:17  
43.   Keijo Hautamäki KortjJV    15:18:49   30:36  
44.   Annika Tikkanen LamSä    15:18:34   30:47  
45.   Erika Lindroos     15:22:59   31:01  
46.   Jyrki Isolahteenmäki     16:07:24   31:09  
47.   Anki Holmberg Järla Sweden    15:39:23   31:24  
48.   Päivi Paasi     14:59:56   31:34  
49.   Keijo Rantala KaRa    14:15:25   31:37  
50.   Eliisa Ryynänen Pihkan    17:16:22   31:46  
51.   Eero Vuorinen LHR    14:08:27   31:47  
52.   Simo Säkkinen PaltU    14:02:58   31:54  
53.   Heidi Paananen     14:06:55   31:58  
53.   Sylvi Numminen     16:25:28   31:58  
55.   Kirsi Haanpää     17:13:25   32:17  
56.   Tapani Haapakoski     16:21:31   32:18  
57.   Ina Simader Askö Henndorf    15:14:29   32:19  
58.   Mauno Manninen     14:43:20   32:22  
59.   Mirja Oksanen     17:10:07   32:26  
60.   Moona Huttunen KooVee    15:57:38   32:27  
61.   Laila Savolainen     16:06:44   32:30  
62.   Tiina Valonen Ka-Ra    15:39:02   32:42  
63.   Elena Shakirova     15:54:21   33:04  
64.   Sofia Toivonen RaTU    16:00:39   33:14  
64.   Petteri Aikio KEV    16:37:25   33:14  
66.   Elina Kuittinen ProSuomi    16:19:41   33:20  
67.   Hannele Tolppa Kärkölän Kisa-Veikot  FIN  14:18:39   33:31  
68.   Kristiina Kairamo HIKI    14:06:17   33:41  
69.   Juhani Vuorimaa TurSa    15:31:32   33:50  
70.   Anu Kaltiainen YV-Kuula    16:00:12   33:54  
70.   Katri Toivonen RaTU    16:00:33   33:54  
72.   Seppo Säkkinen PaltU    14:02:05   33:56  
73.   Merja Högnäsbacka PoRa    16:59:37   33:58  
74.   Tuula Vilminko SiSe    15:15:21   34:19  
75.   Anu Salokangas Esak    16:35:47   34:28  
76.   Maija Heiskanen     14:08:51   34:29  
77.   Veikko Vähäsöyrinki RasTiimi    14:06:27   34:38  
78.   Jonne Isrikki Sapu    14:20:06   34:40  
79.   Pirjo Sipola S2000    15:49:35   34:43  
80.   Ira Kantelinen     16:25:59   35:06  
81.   Anna Salmi KuortKu    16:19:56   35:15  
82.   Sirkku Vuorenpää JRV    15:45:23   35:21  
83.   Katariina Varis KoskRi    15:40:46   35:27  
84.   Maria Öörni-Miettunen Iisu    15:39:57   35:28  
85.   Patrik Pietiläinen PeRa    16:28:50   35:49  
86.   Visherskya Nastya Belye nochi    16:25:28   35:51  
87.   Johanna Sillantie HiKi    15:44:26   36:26  
88.   Hanna Rousku MS Parma    15:24:54   37:05  
89.   Helmi Koistinen NATE    15:58:25   37:06  
90.   Aino Nurmiainen     15:11:45   37:25  
91.   Hannele Törmänen     15:39:04   37:30  
92.   Kauri Litja RaVi    14:04:08   37:32  
93.   Tiina Pääkkönen KiimU    15:31:42   37:34  
94.   Emma Näpänkangas SK Pohjantähti    15:03:58   37:43  
95.   Heli Jurvakainen S-JKL    15:23:27   37:53  
96.   Alena Klimentyev     16:01:44   38:15  
97.   Toivo Kilponen KoSu    14:01:32   38:49  
98.   Marianne Nyman Pihkan    14:32:29   39:02  
99.   Heikki Hyvönen     15:21:12   39:14  
100.   Kirsti Vuorinen HLT    14:10:38   39:16  
101.   Ulla Tuohimäki RasKu    14:01:06   39:54  
102.   Iia Vuorenpää Raha    14:08:36   40:04  
103.   Pirkko Antikainen VetU    14:48:51   40:14  
104.   Niko Noponen     15:12:56   40:15  
105.   Helena Raatikainen Rasti E4    14:34:35   40:17  
106.   Julian Autio     15:12:48   40:25  
107.   Antero Autio     15:12:43   40:31  
108.   Minna Aaltio VAHA    14:21:59   40:33  
109.   Tuula Paavola TY    14:21:54   40:53  
110.   Virve Lepistö HauSi    14:04:14   41:09  
111.   Rami Eura MS Parma    16:31:46   41:11  
112.   Irma Lamppu RAVA    15:00:14   41:12  
113.   Reeta-Mari Eura MS Parma    16:31:33   41:22  
114.   Tuulia Väkeväinen     14:22:51   41:27  
115.   Evgeni Kouznetsov Customs Sankt-Peterburg    14:03:11   41:47  
116.   Reijo Seppänen     14:02:22   41:59  
117.   Lea Seppänen   FIN  14:02:11   42:11  
118.   Marja Suutarinen ViRus    14:38:16   42:40  
119.   Irmeli Valtiala Eksu    14:43:38   42:54  
120.   Siiri Yijälä     16:19:12   43:36  
121.   Sari Similä     15:37:27   43:38  
122.   Eeva-Riitta Niemi Essu    14:13:06   43:54  
123.   Tuula Jarva     15:40:38   44:02  
124.   Christiane Deubel     14:05:31   44:16  
125.   Mohsin Ali     15:23:58   44:19  
126.   Charlotta Sillman SV    16:47:45   44:20  
127.   Emilia Kärkkäinen     15:23:50   44:27  
128.   Seppo Ojanen SKS    14:03:17   44:38  
129.   Anja Mielikäinen KanSu    16:15:23   44:40  
130.   Jesse Ojanen SKS    14:03:10   44:44  
131.   Elli Kivelä Paimion Rasti  FIN  15:46:23   45:11  
132.   Tanja Aalto   FIN  14:11:35   45:28  
133.   Juuko & Minna Lyyluoma     16:31:01   45:36  
134.   Karin Wassmer OLG Suhr    14:12:19   45:40  
135.   Alisa Soldatova BB-Russia    15:30:34   45:43  
136.   Maija-Liisa Saksa TeuRi    16:31:24   45:46  
137.   Konsta Keski-Ojala YlivKuula    14:41:31   46:08  
138.   Jukka Anttila     16:10:07   46:09  
139.   Pinja Keski-Ojala YlivKuula    14:41:25   46:16  
140.   Liisa Lehikoinen Essu    15:09:16   46:46  
141.   Marja-Liisa Tuomisto TP    15:29:22   47:03  
142.   Tuomas Vataa RaPi    16:49:16   47:35  
143.   Raisa Mäkäräinen KajKu    15:03:07   48:10  
144.   Tarja Korpela Rasti 88    14:04:24   48:49  
145.   Sari Ylipulli VaaSu    15:16:54   48:53  
146.   Ritva Laukkanen     16:57:57   49:03  
147.   Salla Maijala     17:00:56   50:45  
148.   Trish Strat QOC    14:21:57   50:57  
149.   Anastasiia Lesehik Kuzmolovo 110%    14:52:30   50:58  
150.   Anni Tertsunen Järvenpää    14:52:41   51:12  
151.   Marjo Nuuttila KauKa    14:57:14   51:14  
152.   Kirsi Heinonen Vantaa    15:22:03   52:28  
153.   Sinikka Keski-Kasari Jalja    15:12:20   53:17  
154.   Ari Lehikoinen Essu    15:13:26   53:56  
155.   Natalia Perevedentseva Foton    14:10:10   54:10  
156.   Eeva-Liisa Eskola     14:32:02   54:34  
157.   Reino Elomaa     15:41:01   54:35  
158.   Irina Eltsova BB-Russia    15:41:55   56:20  
159.   Pirjo Lehtinen SAPU    17:17:17   56:43  
160.   Kai Österman     14:40:35   59:33  
161.   Tuula Österman     14:40:02   1:00:50  
162.   Juuso Lindgren KauWi    16:40:55   1:03:06  
163.   Kaapo Lindgren KauWi    16:40:46   1:03:11  
164.   Jari Japola JoKu    16:40:33   1:03:27  
165.   Irina Fedorova     16:01:03   1:10:39  
166.   Liisa Kuisma SomEsa    14:33:15   1:13:42  
167.   Sinikka Viberg TuS    15:44:39   1:17:03  
168.   Anita Näsi Ra-Ju    14:45:19   1:27:03  
169.   Liisa Lilja Ra-Ju    14:45:13   1:27:12  
170.   Riitta Vainio     15:10:11   1:31:54  
171.   Juhani Sippola     16:17:24   1:46:48  
172.   Sari Ruutala IisVi    14:59:07   1:49:22  
   Jürg Schneiter Olg Bern    14:07:26   DQ  
   Marko Mäkinen MuKi    14:11:08      
   Eija Askeli     15:06:30   DQ  
   Irma Lario Ra-Va    15:57:31      
   Pentti Niemelä OH    17:00:26   DQ  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English