IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuu Orienteering Week, Kuntosuunnistus / Open courses Day 1 7.7.2013

B-pitkä

Smart Follow

        Starting time Finish
6,5 km
 
1.   Pyry Niemi PR    17:23:44   36:08  
2.   Diru Goosseris BelG    16:31:34   39:20  
3.   Antti Vainio ValVi    16:12:31   42:27  
4.   Jyrki Tuomala Suunta Jkl    16:31:00   42:46  
5.   Jani Tamminen TuS    15:41:27   43:27  
6.   Timo Makkonen KR    15:55:39   45:05  
7.   Tero Ahtonen     16:22:50   48:49  
8.   Jorma Kauppila VeVe    17:16:47   49:10  
9.   Jouni Anttila SuSi    15:17:55   49:20  
10.   Seppo Lamminmäki EsAk    14:05:19   49:37  
11.   Hans Tuominen     14:08:16   49:59  
12.   Jaana Jaako LänRa    16:06:53   51:25  
13.   Raisa Virkkala KoS    15:31:47   51:53  
14.   Daniil Pysev     14:08:56   52:07  
15.   Perttu Sainio KeU    15:17:01   52:28  
16.   Juhani Päivärinta KiimU    15:28:03   53:23  
17.   Pekka Lukkari SoJy    14:20:08   53:34  
18.   Heikki Yijälä     16:19:07   54:00  
19.   Toni Lindvous     15:23:04   54:02  
20.   Juha Leinonen Kalevan Rasti  FIN  14:00:34   54:57  
21.   Pasi Timonen     15:46:22   55:19  
22.   Tomi Korhonen HyRa    15:50:07   56:05  
23.   Terhi Ronkainen   FIN  14:42:36   57:07  
24.   Raimo Huhtanen KiimU    14:08:38   58:14  
25.   Ari Pyky KiimU    14:08:32   58:18  
26.   Pentti Hiirijoki NEON SPORT    16:09:44   58:19  
27.   Tommi Lahtonen S-JKL    17:08:41   58:23  
28.   Tero Hannuksela vMu    17:08:57   58:45  
29.   Pertti Huotari     16:09:04   59:29  
30.   Jukka Rapo AngA    14:39:45   59:45  
31.   Esa Rahikkala     14:06:43   1:00:04  
32.   Markku Nieminen     14:12:11   1:00:10  
33.   Antti Rossi     14:07:32   1:00:19  
34.   Esa Korplea LappRi    14:39:49   1:00:30  
35.   Jukka Tarkkala KiSu    14:03:03   1:00:32  
36.   Jesse Ruotsalainen     14:22:25   1:00:38  
37.   Alex Zhukovsiy V. Novgozod    14:24:54   1:00:48  
38.   Harri Paakkulainen EsSu    14:48:20   1:00:53  
39.   Pekka Kannus KangSK    14:23:09   1:01:38  
40.   Timo Pitkänen KEV    14:08:59   1:01:43  
41.   Matti Nissinen NaVi    16:15:14   1:02:51  
42.   Pekka Kirvesmies     14:48:29   1:03:04  
43.   Katja Sorri Suunta Jyväskylä  FIN  16:12:38   1:03:25  
44.   Mikko Turunen SuomRa    14:25:59   1:03:39  
45.   Andreas Milz Skisportsverein Erfurt02 GER    14:03:36   1:03:40  
46.   Eija Aarnio SuomRa    16:53:47   1:03:57  
47.   Matti Järvinen Tampere    15:58:45   1:04:06  
48.   Milla Lotvonen LaiVe    14:51:06   1:04:11  
49.   Anu Koivisto KJV    14:13:29   1:04:45  
50.   Sakari Valtiala EkSu    14:46:31   1:04:52  
51.   Timo Sirviö SuomRa    14:43:07   1:05:03  
52.   Dan Aurèn OK Botnia    14:10:22   1:05:07  
53.   Arttu Niskanen SäySa    15:38:08   1:05:29  
54.   Tiina Aalto KuuAa    16:04:23   1:05:52  
55.   Anja Koski KeU    16:03:01   1:05:56  
56.   Ivanov Vladimiz Novgorod    14:20:24   1:06:05  
57.   Mari Torri-Tuominen     14:08:23   1:06:31  
58.   Anu Valkonen Suunta Jyväskylä    17:00:34   1:06:32  
59.   Otto Juga KeU    14:01:18   1:06:35  
60.   Christoph Joohs S-JKL    17:08:45   1:07:06  
61.   Aki Hukka KeKara    15:05:15   1:07:33  
62.   Juha Suomalainen OH    16:08:15   1:07:52  
63.   Lauri Holmi     15:06:38   1:08:25  
64.   Veli Hauswirth OlNorska    15:46:39   1:09:06  
65.   Perttu Ronkanen SK Samperi    14:10:23   1:09:10  
66.   Antero Taipale HS    14:15:20   1:09:31  
67.   Elina Mäkitalo KoS    15:11:38   1:09:43  
68.   Inga-Lill Svedberg IF Sibbo-Vargarna  FIN  14:09:48   1:09:45  
68.   Esa Sillman SV    14:29:43   1:09:45  
70.   Marko Pirinen KeU    15:50:27   1:09:46  
71.   Matti Mäkitalo KoS    15:11:32   1:09:50  
72.   Panu Mölsä RasHy    14:18:09   1:10:02  
73.   Heimo Lahti KangSK    15:59:15   1:10:11  
74.   Mari Tuomaala TVV    16:05:55   1:10:30  
75.   Petri Teerikoski LaLu    16:22:42   1:11:35  
76.   Unto Väisänen SoJy    16:04:34   1:11:46  
77.   Petri Iloviita YKV    14:06:28   1:11:57  
78.   Arto Kahila Tampereen Pyrintö  FIN  14:43:36   1:12:19  
79.   Mari Häsä LappRi    14:44:14   1:12:40  
80.   Hannu Tervo LapVe    14:01:57   1:13:19  
81.   Mikko Juntunen RasPi    16:15:53   1:13:35  
82.   Eija Tervo SoJy    14:33:25   1:13:39  
83.   Tuuli Lajunen JRV    14:10:28   1:13:48  
84.   Juha Korkeakangas UK    14:16:36   1:13:54  
85.   Aleksi Nyström KuSu    14:37:55   1:14:04  
86.   Matti Rintala Teuri    15:10:28   1:14:25  
87.   Jaakko Kaukua HaHe    15:31:16   1:14:26  
88.   Harri Parkkinen PyPo    15:10:01   1:15:53  
88.   Janne Rytky HaU    15:44:55   1:15:53  
90.   Heino Keränen SalRe    14:46:07   1:16:33  
91.   Vesa Laulumaa     14:57:45   1:16:41  
92.   Olli-Pekka Kilpiäinen Kilpparit    14:12:30   1:16:43  
93.   Hannu Vuorinen KyS    14:45:31   1:16:52  
94.   Teemu Härkönen TekU    17:23:26   1:17:30  
95.   Ville Kalapudas     15:25:28   1:18:53  
96.   Timo Väkeväinen Lynx    15:52:11   1:19:05  
97.   Heli Helminen Raju    16:26:21   1:19:48  
98.   Ari Hellman MS Parma    15:37:01   1:20:43  
99.   Nesterova Tvina V.Novgorod    14:33:37   1:22:46  
100.   Alexander Orlov V Novgorod    14:33:33   1:23:00  
101.   Martti Savolainen TP    14:03:01   1:23:20  
102.   Tarja Haahti     14:12:27   1:23:33  
103.   Ari Sainio     15:37:16   1:24:47  
104.   Stefano Zeni Italy    15:08:30   1:25:03  
105.   Hannu Heinelo HALVU    14:29:48   1:25:24  
106.   Olli Tiitto RasTiimi    14:09:02   1:27:52  
107.   Minna Kantsila TP    14:05:26   1:28:10  
108.   Jukka Hakala SuRa    14:26:05   1:28:32  
109.   Marja Hakala SuRa    14:25:59   1:28:43  
110.   Helinä Turtinen KaiPr    14:57:22   1:28:58  
111.   Tuula Volotinen ILU    15:50:21   1:30:12  
112.   Marjo Haaranen ILU    15:50:15   1:30:18  
113.   Risto Lassila RasTiimi    15:42:25   1:30:40  
114.   Maija Liisa Sirviö SuomRa    14:42:58   1:30:51  
115.   Kimmo Tokkari     16:42:54   1:31:32  
116.   Leila Keränen OuTa    14:46:12   1:31:37  
117.   Anja-Leena Lamberg SalRe    14:09:58   1:32:43  
118.   Kari Puustinen IisVi    15:39:10   1:34:25  
119.   Jukka Ruusunen     16:20:57   1:34:50  
120.   Marianne Nissinen SK Pohjantähti    15:12:12   1:35:04  
121.   Maarit Nummikoski RasKa    14:07:10   1:35:36  
122.   Mia Kuisma YllRa    14:04:47   1:37:34  
123.   Alexander Benders     15:40:32   1:38:08  
124.   Mikko Syrjälahti RaVi    14:40:21   1:41:20  
125.   Kenneth Penttinen SoJy    14:28:51   1:48:48  
126.   Tiina Hirvonen RaVa    15:12:55   1:54:17  
127.   Benjamin Sandell     14:22:19   1:58:08  
128.   Pia Nummela MU    16:28:45   2:05:34  
129.   Tuija Antikainen MU    16:28:51   2:06:21  
130.   Milla Kaijanmäki     14:13:43   3:44:51  
   Petri Airaksinen KuoSu    14:13:08   DQ  
   Roger Rönnqvist OK Botnia    14:17:20   DQ  
   Susanna Länsiluoto     14:36:39   DQ  
   Martti Anttila     14:53:37   DQ  
   John Kewley MDOC    15:09:43   DQ  
   Eija Pynnänen Kalske    15:18:40   DQ  
   Anni Pitkänen Rastivarsat    16:10:41   DNF  
Form of the results:
Suomi  Svenska  English