IOF World Orienteering Championships Vuokatti Finland 6.-14.7.2013

47. Kainuun Rastiviikko 2013 Sotkamo

Limit results: 1000 best

Combined times 3. day

H21E (11,1+8,7+10,5+8,7)

(Started 82, DNF 6, DNQ 3)

12David AnderssonSwedenSWE2:57:00
211Mats HaldinNorwayFIN2:57:02+2
332Jonne LakanenVaajakosken TeräFIN3:01:01+4:01
452Fredric PortinPaimion RastiFIN3:03:34+6:34
557Petri SaariVaajakosken TeräFIN3:04:43+7:43
669Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:07:02+10:02
753Hannu-Pekka PukemaRajamäen RykmenttiFIN3:07:12+10:12
815Einari HeinaroHelsingin SuunnistajatFIN3:07:27+10:27
935Aapo LeskinenLynxFIN3:07:48+10:48
1076Ruslan GlebovUkraineUKR3:08:10+11:10
1178Vili NiemiRajamäen RykmenttiFIN3:08:40+11:40
1243Jussi SunaTurun MetsänkävijätFIN3:09:38+12:38
1320Sami HämäläinenMS ParmaFIN3:10:59+13:59
1422Markku IsokoskiPellon PonsiFIN3:12:18+15:18
1547Lauri OikarinenPellon PonsiFIN3:13:38+16:38
1636Aleksi LeskinenLynxFIN3:14:50+17:50
1787Henrik VäisänenHiisirastiFIN3:14:56+17:56
1817Tobias HenrikssonPargas IFFIN3:15:12+18:12
1928Tuomas KariAngelniemen AnkkuriFIN3:15:50+18:50
2064Juha SorvistoVaajakosken TeräFIN3:16:23+19:23
2165Daniel StenlundPaimion RastiFIN3:16:25+19:25
224Simon BrändliTampereen PyrintöSUI3:16:43+19:43
2325Timo JoensuuVaajakosken TeräFIN3:16:56+19:56
2473Tommi TölkköMS ParmaFIN3:17:36+20:36
2588Teemu VärePaimion RastiFIN3:17:39+20:39
2627Jouni KahelinVaajakosken TeräFIN3:17:43+20:43
2751Topi PenttinenOK OrientFIN3:17:44+20:44
2842Asgeir MjösundMS ParmaNOR3:18:32+21:32
2919Petteri HuikkoVaajakosken TeräFIN3:19:03+22:03
3077Jarkko HuovilaKalevan RastiFIN3:19:56+22:56
3163Mikko SirénAngelniemen AnkkuriFIN3:19:58+22:58
3262Otto SimosasOK OrientFIN3:20:07+23:07
3345Timo MähönenKalevan RastiFIN3:20:26+23:26
3450Juha PeltolaMS ParmaFIN3:23:35+26:35
3539Matti LiukkonenRajamäen RykmenttiFIN3:24:35+27:35
3623Tuomo IstolahtiYlistaron Kilpa-VeljetFIN3:25:24+28:24
3731Severi KymäläinenTampereen PyrintöFIN3:25:32+28:32
3838Jarkko LiuhaVehkalahden VeikotFIN3:27:11+30:11
3985Kimmo VilskaRajamäen RykmenttiFIN3:28:05+31:05
4037Antti-Pekka LeskinenLynxFIN3:29:14+32:14
4183Janne WeckmanVehkalahden VeikotFIN3:29:53+32:53
4271Jukka TaniKouvolan SuunnistajatFIN3:33:40+36:40
4368Lasse SuonpääMS ParmaFIN3:35:09+38:09
4413Johan HameliusSwedenSWE3:35:21+38:21
4540Tomi MattilaAngelniemen AnkkuriFIN3:37:25+40:25
4670Janis TamuzsLatviaLAT3:38:00+41:00
4754Kalle RantalaKalevan RastiFIN3:39:35+42:35
4834Jesse LaukkarinenRajamäen RykmenttiFIN3:39:49+42:49
4972Karl TiseliusSwitzerlandSUI3:40:24+43:24
5067Miika SuominenRajamäen RykmenttiFIN3:40:34+43:34
5116Mikko HeinonenKalevan RastiFIN3:40:57+43:57
521Vesa AaltonenIF BraheFIN3:41:14+44:14
5375Juha HyyryläinenAnttolan UrheilijatFIN3:46:09+49:09
5446Janne MänkärläLynxFIN3:48:58+51:58
5526Magnus JohanssonNorwaySWE3:53:36+56:36
5633Ari-Pekka LassilaKooveeFIN3:54:36+57:36
5756de la Herran Javier RuizSpainESP4:05:07+1:08:07
588Franz GlanerAustriaAUT4:05:48+1:08:48
5984Hans WeltiSwitzerlandSUI4:32:25+1:35:25
609Marvin GoerickeGermanyGER5:34:18+2:37:18
6186Dieter WolfSwitzerlandSUI5:41:41+2:44:41
6214Steffen HartmannGermanyGER6:18:49+3:21:49

D21E (7,8+5,9+7,5+6,7)

(Started 76, DNF 6, DNQ 1)

1125Marttiina JoensuuSK PohjantähtiFIN2:38:00
2172Ulrika UotilaKooveeFIN2:39:38+1:38
3179Heini WennmanSK PohjantähtiFIN2:41:23+3:23
4161Outi SareilaMS ParmaFIN2:45:47+7:47
5180Tuulia VibergMS ParmaFIN2:46:15+8:15
6163Maija SianojaMS ParmaFIN2:46:23+8:23
7132Laura LammilaPaimion RastiFIN2:47:23+9:23
8136Marjo LiikanenRajamäen RykmenttiFIN2:47:38+9:38
9104Sari AnttonenKeuruun KisailijatFIN2:48:53+10:53
10181Salla FageruddPaimion RastiFIN2:49:13+11:13
11173Anna NärhiHiidenkiertäjätFIN2:49:22+11:22
12118Anni HeikkonenRastikarhutFIN2:50:25+12:25
13124Karolina HöjsgaardSwedenSWE2:50:38+12:38
14114Yvonne GunellPargas IFFIN2:51:56+13:56
15116Heidi HaapasaloTampereen PyrintöFIN2:55:27+17:27
16149Sari NurmelaVehkalahden VeikotFIN2:56:11+18:11
17152Sanna PaukkunenMS ParmaFIN2:56:43+18:43
18102Sanna AndelinLahden TaimiFIN2:59:34+21:34
19156Saana-Maria RahkoSK PohjantähtiFIN3:00:12+22:12
20159Heini SaarimäkiAngelniemen AnkkuriFIN3:02:28+24:28
21146Marjo NiittynenKooveeFIN3:02:55+24:55
22164Emma SilvennoinenPaimion RastiFIN3:02:59+24:59
23169Mia TainiKooveeFIN3:03:22+25:22
24147Miia NiittynenKooveeFIN3:04:44+26:44
25153Tuuli PaunonenKooveeFIN3:05:41+27:41
26174Alexandra VoytovaRasti-KurikkaRUS3:06:57+28:57
27112Matleena FinckeAngelniemen AnkkuriFIN3:07:37+29:37
28126Emma JugaIF Sibbo-VargarnaFIN3:14:15+36:15
29122Vlad?na HrstkováCzech RepublicCZE3:15:00+37:00
29123Henna HöglundKalevan RastiFIN3:15:00+37:00
31171Monika TopinkovaCzech RepublicCZE3:18:10+40:10
32170Susanna TervoMS ParmaFIN3:19:38+41:38
33121Anni HonkimaaEspoon SuuntaFIN3:19:43+41:43
34128Sanna KauppilaVehkalahden VeikotFIN3:21:46+43:46
35115Katja GygaxSwitzerlandSUI3:21:58+43:58
36108Lisa DavydovaRussiaRUS3:22:13+44:13
37134Laura LeijolaHiidenkiertäjätFIN3:24:46+46:46
38139Milla MattilaHelsingin SuunnistajatFIN3:24:56+46:56
39165Jenni SimolaSwedenFIN3:26:46+48:46
40119Eveliina HirvonenPaimion RastiFIN3:27:30+49:30
41151Laura PajunenAnttolan UrheilijatFIN3:28:29+50:29
42117Eeva-Liisa HakalaKortesjärven Järvi-VeikotFIN3:31:41+53:41
43167Alona SukharevskaUkraineUKR3:39:46+1:01:46
44138Sonja LiukkonenHiidenkiertäjätFIN3:40:17+1:02:17
45160Eva-Lina SandellIK KronanFIN3:40:39+1:02:39
46130Miitu KorhonenKuopion SuunnistajatFIN3:42:23+1:04:23
47110Maria FederovaRussiaRUS3:43:41+1:05:41
48120Laura HokkaSK PohjantähtiFIN3:47:07+1:09:07
49158Tatiana RozovaIF Sibbo-VargarnaFIN3:49:38+1:11:38
50107Dominique BucherSwitzerlandSUI3:54:44+1:16:44
51113Yvonne GantenbeinSwitzerlandSUI3:58:31+1:20:31
52145Alena NeradovaRajamäen RykmenttiFIN3:58:44+1:20:44
53143Regula MüllerSwitzerlandSUI3:59:43+1:21:43
54142Elmira MoldashevKazakhstanKAZ4:06:13+1:28:13
55106Tori BorishAustriaAUT4:23:37+1:45:37
56127Naoko KanoJapanJPN4:48:44+2:10:44
57154Mari PenttiläHämeenlinnan SuunnistajatFIN5:40:47+3:02:47
58150Liliana OliveiraPortugalPOR5:54:02+3:16:02

H20E (9,0+7,0+8,1+7,6)

(Started 71, DNF 4, DNQ 2)

1221Kristian KannusKangasala SKFIN2:27:28
2222Miika KirmulaAngelniemen AnkkuriFIN2:32:00+4:32
3252Jere SipponenPaimion RastiFIN2:36:09+8:41
4271Eeli ViholainenSuunta JyväskyläFIN2:37:40+10:12
5231Tatu LeirimaaRastivarsatFIN2:42:28+15:00
6223Tuomas KotroSK VuoksiFIN2:42:30+15:02
7241Ville ParkkinenSK PohjantähtiFIN2:42:39+15:11
8248Markus RäsänenKuopion SuunnistajatFIN2:42:44+15:16
9255Misa TuomalaSuunta JyväskyläFIN2:44:45+17:17
10202Santeri AikioKuusamon Erä-VeikotFIN2:48:18+20:50
11224Christian KronbergIF FemmanFIN2:48:46+21:18
12225Janne KukkonenKuopion SuunnistajatFIN2:49:23+21:55
13262Tomi NärväHiidenkiertäjätFIN2:49:26+21:58
14213Jussi-Elmeri HalmeTampereen PyrintöFIN2:50:21+22:53
15234Juha MartikainenKeuruun KisailijatFIN2:51:26+23:58
16244Dmitry PolyakovRussiaRUS2:53:00+25:32
17233Otto LoukkalahtiHiidenkiertäjätFIN2:53:13+25:45
18258Jussi UittoRasti-KurikkaFIN2:54:46+27:18
19257Juuso TupitsaHelsingin SuunnistajatFIN2:56:09+28:41
20259Jyri UusitaloPellon PonsiFIN2:56:27+28:59
21205Mikhail AnuchkinHämeenlinnan SuunnistajatRUS2:57:45+30:17
22230Niko LehtinenLahden Suunnistajat-37FIN2:58:10+30:42
23261Mikko SalervoOK 77FIN2:58:38+31:10
24243Mykola PetrovetsUkraineUKR2:59:11+31:43
25250Tuukka SenttulaSuunta JyväskyläFIN2:59:23+31:55
26251Lauri SimiläSK VuoksiFIN3:00:53+33:25
27253Ilari SulkulaSuunta JyväskyläFIN3:02:51+35:23
28269Luukas ValtonenHelsingin SuunnistajatFIN3:07:08+39:40
29228Atte LahtinenHelsingin SuunnistajatFIN3:09:56+42:28
30270Pauli VibergTurun SuunnistajatFIN3:09:59+42:31
31215Simo HasuOK OrientFIN3:10:32+43:04
32274Vili VirkkiHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:11:36+44:08
33211Jonas GründlerSwitzerlandSUI3:13:49+46:21
34212Niko HakulinenVehkalahden VeikotFIN3:14:51+47:23
35240Niko NissinenSK PohjantähtiFIN3:15:01+47:33
36267Vili ValjakkaAnttolan UrheilijatFIN3:16:25+48:57
37216Rico HuebscherSwitzerlandSUI3:17:58+50:30
38210Lukas FreiSwitzerlandSUI3:19:03+51:35
39227Lauri LaasanenLaihian LujaFIN3:19:38+52:10
40275Jonathan ÅmanIF FemmanFIN3:20:14+52:46
41203Henri AnnilaKooveeFIN3:26:44+59:16
42220Tobias KamenickyCzech RepublicCZE3:27:04+59:36
43208Cillin CorbettIrlandIRL3:41:51+1:14:23
44249Andreas SeleniusOK RaseborgFIN3:48:07+1:20:39
45201Dmitriy AdamovichKazakhstanKAZ3:50:39+1:23:11
46242Topias PeltonenItä-Päijänteen RastiFIN3:55:18+1:27:50
47229Pekka LammiHelsingin SuunnistajatFIN4:04:12+1:36:44

D20E (6,3+5,2+6,1+5,0)

(Started 83, DNF 4, DNQ 0)

1366Oona ValkonenKangasniemen KalskeFIN2:24:06
2311Sanni KiveläAngelniemen AnkkuriFIN2:27:06+3:00
3299Essi HietaojaHelsingin SuunnistajatFIN2:27:46+3:40
4341Henna SaarinenKooveeFIN2:31:04+6:58
5328Emmi MähönenTampereen PyrintöFIN2:34:10+10:04
6338Veronique RuppenthalTurun SuunnistajatSUI2:36:18+12:12
7368Salome WeberSwitzerlandSUI2:37:05+12:59
8283Marjo BergmanOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:40:12+16:06
9301Emilia HyvärinenRastivarsatFIN2:42:13+18:07
10314Tuija KuuselaRastikarhutFIN2:45:09+21:03
11346Anniina SuhonenKuopion SuunnistajatFIN2:46:39+22:33
11356Maaret TurunenRajamäen RykmenttiFIN2:46:39+22:33
13285Tatiana BevzaRussiaRUS2:48:47+24:41
14326Sirkku MinkkinenRajamäen RykmenttiFIN2:49:00+24:54
15296Marjukka HanhijärviEspoon AkillesFIN2:49:12+25:06
16292Susanna ForsellOK RaseborgFIN2:50:57+26:51
17340Ruska SaarelaKokkolan SuunnistajatFIN2:51:19+27:13
18349Emilia SågforsOK BotniaFIN2:53:01+28:55
19319Elina LammiHelsingin SuunnistajatFIN2:54:00+29:54
20307Sara KarvonenLynxFIN2:55:26+31:20
21344Vilmalotta SilvonenHelsingin SuunnistajatFIN2:56:15+32:09
22324Meri MaijalaLapin VeikotFIN2:57:10+33:04
23295Annukka HanhijärviEspoon AkillesFIN3:03:32+39:26
24372Marili ZimmermannEstoniaFIN3:03:44+39:38
25357Ella NurmiVaasan SuunnistajatFIN3:04:49+40:43
26331Krista NiiranenKalevan RastiFIN3:05:44+41:38
27310Anna KerkkonenJämsän Retki-VeikotFIN3:10:03+45:57
28330Emilia MänttäriKuopion SuunnistajatFIN3:10:43+46:37
29281Anna AlppiRastikarhutFIN3:11:21+47:15
30303Victoria HöstmanIF FemmanFIN3:11:36+47:30
31317Emma LaakkioAngelniemen AnkkuriFIN3:13:06+49:00
32321Mia LindrothAsikkalan RaikasFIN3:13:50+49:44
33323Essi LotvonenLaitasaaren VetoFIN3:14:00+49:54
34370Tiia YlikangasRasti-KurikkaFIN3:16:01+51:55
35353Pinja ToivanenRasti-NokiaFIN3:17:03+52:57
36309Silja KauppinenSK PohjantähtiFIN3:18:52+54:46
37350Leena TaniKouvolan SuunnistajatFIN3:19:36+55:30
38339Mira RäisänenSaloisten ReipasFIN3:20:21+56:15
39371Beata ZalaiskalnaKazakhstanKAZ3:21:12+57:06
40320Siiri LepolaOK OrientFIN3:27:57+1:03:51
41298Sirja HeiskanenKangasniemen KalskeFIN3:28:10+1:04:04
42325Milla MaijalaLapin VeikotFIN3:29:59+1:05:53
43306Noora KarjalainenSK PohjantähtiFIN3:34:21+1:10:15
44352Minttu ToivanenRasti-NokiaFIN3:34:45+1:10:39
45294Emmi HaavistoTurun SuunnistajatFIN3:43:42+1:19:36
46312Irene KosonenAnttolan UrheilijatFIN3:44:49+1:20:43
47322Maiju LonkaSK VuoksiFIN3:47:03+1:22:57
48286Mikaela BorgmanIF Sibbo-VargarnaFIN3:48:07+1:24:01
49359Minna NärhiJämsän Retki-VeikotFIN3:48:10+1:24:04
50358Johanna SaariRasti-LukkoFIN3:48:19+1:24:13
51332Iida NummelaMäntsälän UrheilijatFIN4:01:50+1:37:44
52305Julia JärvinenKangasala SKFIN4:16:18+1:52:12

H18E (8,2+6,7+7,4+7,1)

(Started 108, DNF 8, DNQ 2)

1382Topias AholaNaviFIN2:18:04
2477Arttu SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFIN2:24:46+6:42
3414Aleksi KarppinenSK PohjantähtiFIN2:25:03+6:59
4459Eero SalevaTuusulan Voima-VeikotFIN2:26:41+8:37
5413Veli KangasHelsingin SuunnistajatFIN2:26:49+8:45
6381Joonas AholaNaviFIN2:29:30+11:26
7421Anton KuukkaTampereen PyrintöFIN2:29:44+11:40
8466Konstan SerebryanitskiyRussiaRUS2:35:17+17:13
9478Lari TakanenVehkalahden VeikotFIN2:36:33+18:29
10402Lauri HuotariLahden Suunnistajat-37FIN2:37:00+18:56
11457Antti SaikkoLappeen RientoFIN2:37:47+19:43
12464Samuli SchroderusSK PohjantähtiFIN2:38:10+20:06
13406Jonas JernIF FemmanFIN2:38:38+20:34
14475Eemeli SuominenHiidenkiertäjätFIN2:38:42+20:38
15455Aki SaariRastikarhutFIN2:41:54+23:50
16470Aleksi SopoKuopion SuunnistajatFIN2:42:07+24:03
17401Anssi HuostilaLammin SäkiäFIN2:42:48+24:44
18467Henri SimiläSK VuoksiFIN2:42:53+24:49
19453Aaro RuoholaMS ParmaFIN2:46:07+28:03
20480Miro TuomalaSuunta JyväskyläFIN2:48:01+29:57
21473Anton SulkulaSuunta JyväskyläFIN2:48:46+30:42
22460Antti-Ville SalomaaNaviFIN2:48:51+30:47
23418Anssi KoirikiviRasTiimiFIN2:50:29+32:25
24423Ville LampinenHelsingin SuunnistajatFIN2:51:07+33:03
25427Matti LinnaOulaisten HuimaFIN2:52:14+34:10
26428Casper LinnailaOK OrientFIN2:52:54+34:50
27430Osku LyytikäinenSK VuoksiFIN2:53:57+35:53
28425Mikko LindbergSomeron EsaFIN2:54:25+36:21
29450Lari-Antti RissanenSonkajärven PahkaFIN2:55:48+37:44
30482Hermanni WillmanRastikarhutFIN2:56:47+38:43
31465Santeri SchroderusSK PohjantähtiFIN2:57:18+39:14
32474Ville SundelinRastikarhutFIN2:57:44+39:40
33483Jeremias LipsanenNaviFIN2:58:18+40:14
34394Petrus HanhijärviEspoon AkillesFIN2:58:58+40:54
35429Vilho LoukkalahtiHiidenkiertäjätFIN2:59:26+41:22
36383Severi AikioKuusamon Erä-VeikotFIN2:59:31+41:27
37422Lasse-Pekka LahtiKangasala SKFIN2:59:54+41:50
38451Lauri RoininenHelsingin SuunnistajatFIN3:00:03+41:59
39408Riku JuhalaHiisirastiFIN3:02:10+44:06
40471Vili SormunenRasti E4FIN3:05:29+47:25
41419Jere KommioHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:06:52+48:48
42449Jiri-Pekka RissanenSonkajärven PahkaFIN3:08:01+49:57
43463Niklas SarparantaLynxFIN3:08:14+50:10
44431Aapo LönnrothSuomusjärven SisuFIN3:10:33+52:29
45411Jooseppi KalliokoskiRasTiimiFIN3:11:03+52:59
46412Jeronym KamenickyCzech RepublicCZE3:11:33+53:29
47409Kim JunoSwitzerlandSUI3:12:31+54:27
48391Viljam GrahnNärpes OKFIN3:12:46+54:42
49433Henry McNultyAustraliaAUS3:15:23+57:19
50392Joakim HakalaIF FemmanFIN3:15:46+57:42
51417Joonatan KiveläPerhon KiriFIN3:16:23+58:19
52424Akseli LeinoRajamäen RykmenttiFIN3:18:32+1:00:28
53446Petja PöyhönenRastikarhutFIN3:20:03+1:01:59
54441Arto NiiranenKalevan RastiFIN3:21:57+1:03:53
55386Markku BergmanOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:22:52+1:04:48
56410Atte JurvakainenSuunta JyväskyläFIN3:23:49+1:05:45
57491Heikki VuopioPellon PonsiFIN3:24:15+1:06:11
58458Antti SainioTuusulan Voima-VeikotFIN3:24:38+1:06:34
59452Robert RostovRussiaRUS3:25:52+1:07:48
60420Artur KulaginHelsingin SuunnistajatFIN3:28:48+1:10:44
61426Joona LindrothAsikkalan RaikasFIN3:30:04+1:12:00
62456Andres SaetaluEstoniaEST3:30:41+1:12:37
63400Mikko HulkkonenPihkaniskatFIN3:31:09+1:13:05
64438Gabriel MöschSwitzerlandSUI3:34:41+1:16:37
65399Olli HiitolaOulaisten TaruFIN3:37:34+1:19:30
66435Christoffer MelinIK FalkenFIN3:39:07+1:21:03
67416Jussi KauppinenAsikkalan RaikasFIN3:46:07+1:28:03
68389Samuli ErvastiKuusamon Erä-VeikotFIN3:46:15+1:28:11
69390Sebastian FleissGermanyGER3:48:41+1:30:37
70405Juha-Matti IngetPudasjärven UrheilijatFIN3:48:44+1:30:40
71445Joona LeipijärviHämeenlinnan Suunnistajat3:49:25+1:31:21
72469Joni SolonenLahden Suunnistajat-37FIN3:52:49+1:34:45
73404Aapo HäkkinenSaarijärven PullistusFIN4:01:56+1:43:52
74407Arttu JokikokkoPudasjärven UrheilijatFIN4:05:00+1:46:56
75384Valtteri AlankoIF Sibbo-VargarnaFIN4:06:32+1:48:28
76403Aleksi HuuhaOulaisten HuimaFIN4:07:23+1:49:19
77448Tommi RantalaSuunta JyväskyläFIN4:11:03+1:52:59
78476Rickard SvedbergIF Sibbo-VargarnaFIN4:22:32+2:04:28
79468Caj SnickarsSolf IKFIN4:27:18+2:09:14
80398Severi HeiskanenKangasniemen KalskeFIN4:42:21+2:24:17
81415Tuomas KaunistoTampereen PyrintöFIN4:52:56+2:34:52
82397Pietu HeiskanenKangasniemen KalskeFIN5:24:20+3:06:16

D18E (6,1+5,1+5,7+4,9)

(Started 107, DNF 3, DNQ 0)

1535Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-37FIN2:09:14
2593Karoliina UkskoskiPerhon KiriFIN2:12:23+3:09
3515Venla HeikkiläMäntsälän UrheilijatFIN2:18:48+9:34
4524Noora HyyrynenKouvolan SuunnistajatFIN2:19:53+10:39
5548Helena MatilainenHelsingin SuunnistajatFIN2:20:59+11:45
6591Annabella TolonenRajamäen RykmenttiFIN2:21:16+12:02
7521Niina HulkkonenPihkaniskatFIN2:21:54+12:40
8564Maria PetrushkoRussiaRUS2:23:18+14:04
9512Essi HakalaMS ParmaFIN2:23:45+14:31
10583von Katja SchoultzOK77FIN2:24:52+15:38
11569Essi RautasaloKalevan RastiFIN2:25:23+16:09
12608Essi VäisänenSK VuoksiFIN2:26:50+17:36
13519Pinja HietanenKouvolan SuunnistajatFIN2:26:51+17:37
14567Netta RajamäkiKangasala SKFIN2:28:24+19:10
15551Tanja MoserTampereen PyrintöFIN2:29:05+19:51
16609Aino VäyrynenKymin SuunnistajatFIN2:29:09+19:55
17613Lilja ÖstermanTurun SuunnistajatFIN2:30:24+21:10
18554Laura NeuvonenTurun SuunnistajatFIN2:30:33+21:19
19612Margret ZimmermannEstoniaFIN2:30:50+21:36
20568Emilia RantanenMS ParmaFIN2:31:17+22:03
21584Sarianna Sievi-KorteHiisirastiFIN2:31:32+22:18
22606Viivi ValkonenKangasniemen KalskeFIN2:31:45+22:31
23607Johanna ViiloTampereen PyrintöFIN2:31:57+22:43
24565Maja ProchazkovaCzech RepublicCZE2:33:41+24:27
25579Sarah RöthlisbergerSwitzerlandSUI2:33:51+24:37
26509Maria EspoKouvolan SuunnistajatFIN2:34:03+24:49
27501Eliisa AlataloTampereen PyrintöFIN2:35:46+26:32
28596Liisa Sassi-PäkkiläSK PohjantähtiFIN2:35:51+26:37
29510Tiina HaapakoskiRastikarhutFIN2:36:05+26:51
30520Kristyna HlubuckovaCzech RepublicCZE2:36:29+27:15
31557Suvi OikarinenOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:36:44+27:30
32518Suvi HeittolaRasti-KurikkaFIN2:37:18+28:04
33529Evgenia IvanovaRussiaRUS2:37:52+28:38
34586Laura SinisaloMäntsälän UrheilijatFIN2:38:26+29:12
35580Salla SaarijärviTampereen PyrintöFIN2:38:46+29:32
36597Petra AhoNaviFIN2:39:57+30:43
37574Anni ReimanAngelniemen AnkkuriFIN2:40:01+30:47
38578Noora RäisänenSaloisten ReipasFIN2:42:09+32:55
39513Helena HakalaKortesjärven Järvi-VeikotFIN2:42:18+33:04
40542Hanna LehtoLapuan VirkiäFIN2:42:34+33:20
41517Terhi HeiskanenSonkajärven PahkaFIN2:42:35+33:21
42575Niina ReponenPaimion RastiFIN2:43:50+34:36
43594Amanda UusitaloKooveeFIN2:43:56+34:42
44514Outi HasuOK OrientFIN2:46:09+36:55
45543Milla LohikainenRastivarsatFIN2:46:36+37:22
46560Salla PajulaLapuan VirkiäFIN2:46:52+37:38
47585Anniina SimonenKalevan RastiFIN2:47:12+37:58
48611Annija Anna ZalaiskalnaKazakhstanKAZ2:50:00+40:46
49504Tiina AnttilaSuomusjärven SisuFIN2:50:04+40:50
50527Pia IsolähteenmäkiRastikarhutFIN2:50:06+40:52
51545Elin LövdalIF FemmanFIN2:50:49+41:35
52516Teija HeiskanenSonkajärven PahkaFIN2:51:21+42:07
53544Roisin LongIrlandIRL2:52:14+43:00
54550Heidi MikkolaKankaanpään SuunnistajatFIN2:53:18+44:04
55553Tanja MäntyläRastiketutFIN2:54:50+45:36
56547Sanni MarttinenNaviFIN2:55:37+46:23
57536Tuulia KivistöIF Sibbo-VargarnaFIN2:55:38+46:24
58576Anna-Reetta ReunanenTampereen PyrintöFIN2:55:49+46:35
59592Mirabella TolonenRajamäen RykmenttiFIN2:56:40+47:26
60605Martina ValisovaCzech RepublicCZE2:57:41+48:27
61523Inkeri HyttinenRasti E4FIN2:57:47+48:33
62595Josefina BäckOK RaseborgFIN2:59:14+50:00
63563Anastasia PesegovaRussiaRUS2:59:22+50:08
64556Aasheim Toril NymarkNorwayNOR3:01:13+51:59
65566Saina PöyhönenHiisirastiFIN3:01:43+52:29
66562Mariya PerepelytsyaUkraineUKR3:03:31+54:17
67531Jutta JussilaTampereen PyrintöFIN3:04:03+54:49
68538Julia KorhonenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN3:04:28+55:14
69555Jenna-Maria NivalaYlivieskan KuulaFIN3:06:05+56:51
70506Agneta BoxströmIF Sibbo-VargarnaFIN3:08:37+59:23
71587Pinja SipiläinenSuunta JyväskyläFIN3:09:05+59:51
72610Taru YlikoskiKortesjärven Järvi-VeikotFIN3:09:17+1:00:03
73588Irina StroganovaRussiaRUS3:14:54+1:05:40
74549Aoife McCavanaIrlandIRL3:16:08+1:06:54
75572Nelli RehnLynxFIN3:16:38+1:07:24
76541Noora KurriSavon RastiFIN3:18:15+1:09:01
77503Pinja AntikainenMäntsälän UrheilijatFIN3:18:53+1:09:39
78526Anna-Kaisa IsolahtiSK PohjantähtiFIN3:20:57+1:11:43
79502Hilla AntikainenMäntsälän UrheilijatFIN3:32:07+1:22:53
80561Minttu PaunuTampereen PyrintöFIN3:32:54+1:23:40
81552Julia MunckOlavin RastiFIN3:34:28+1:25:14
82570Tiia-Maria RauttolaHiidenkiertäjätFIN4:14:13+2:04:59
83525Virpi HyytiäinenOlavin RastiFIN4:53:16+2:44:02

H16E (6,2+5,6+6,1+5,8)

(Started 146, DNF 0, DNQ 1)

1712Olli OjanahoOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:39:37
2659Aaro JulkunenLounais-Hämeen RastiFIN1:52:31+12:54
3745Topi SyrjäläinenHelsingin SuunnistajatFIN1:55:38+16:01
4634Ollipekka HeikkiläLynxFIN1:55:44+16:07
5729Mikko RahkolaOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:57:57+18:20
6635Tuomas HeikkiläMäntsälän UrheilijatFIN1:59:48+20:11
7733Akseli RuoholaMS ParmaFIN2:01:19+21:42
8631Joey HadornSwitzerlandSUI2:02:32+22:55
9630Andrin GründlerSwitzerlandSUI2:02:46+23:09
10753Joona TynysKouvolan SuunnistajatFIN2:03:49+24:12
11738Emil SeveliusOK OrientFIN2:04:11+24:34
12743Timo SuterSwitzerlandSUI2:06:45+27:08
13677Sergey KrasilnikovRussiaRUS2:07:16+27:39
14637Eero HeinonenMS ParmaFIN2:08:05+28:28
15646Joona HuilaHiisirastiFIN2:09:21+29:44
16656Eero JalliMS ParmaFIN2:10:08+30:31
17687Lauri LavikainenKymin SuunnistajatFIN2:10:53+31:16
18734Dmitri RydenkoRussiaRUS2:11:36+31:59
19769Eero YlipulliVaasan SuunnistajatFIN2:12:05+32:28
20675Juho KorpiLänsi-Rajan RastiFIN2:12:55+33:18
21766Severi ValkamoKooveeFIN2:13:10+33:33
22740Aleksi SorsaPihkaniskatFIN2:13:37+34:00
23684Eero LapilaMS ParmaFIN2:13:56+34:19
24653Tommi HärkönenKajaanin SuunnistajatFIN2:14:10+34:33
25666Tomi KanniainenPuolangan RyhtiFIN2:14:23+34:46
26652Taneli HärkönenPudasjärven UrheilijatFIN2:14:33+34:56
27636Valtteri HeikkinenVehkalahden VeikotFIN2:14:45+35:08
28651Aleksi HärkönenPudasjärven UrheilijatFIN2:15:55+36:18
29632Tommi HakuliKeravan UrheilijatFIN2:16:20+36:43
30737Samuli SaukkonenPihkaniskatFIN2:16:31+36:54
31716Alvar PalmenEspoon SuuntaFIN2:17:19+37:42
32730Juha RauhalaEspoon SuuntaFIN2:17:53+38:16
33750Elmeri ToivanenKouvolan SuunnistajatFIN2:18:21+38:44
34744Matti SuutariVehkalahden VeikotFIN2:18:28+38:51
35702Vili MustonenTampereen PyrintöFIN2:18:44+39:07
36727Konsta PuranenKooveeFIN2:19:06+39:29
37639Matti HerttuaLapuan VirkiäFIN2:19:37+40:00
38693Emil LönnströmOK OrientFIN2:20:27+40:50
39742Paulus SulkulaSuunta JyväskyläFIN2:20:34+40:57
40691Johannes LouhiHelsingin SuunnistajatFIN2:20:39+41:02
41624Matias ArolaPaimion RastiFIN2:21:15+41:38
42732Niku RintalaTeuvan RivakkaFIN2:21:38+42:01
43739Roope SormunenRasti E4FIN2:22:22+42:45
44671Lauri KoivumäkiKokkolan SuunnistajatFIN2:22:50+43:13
45700Pyry MustonenTampereen PyrintöFIN2:23:18+43:41
46711Tuomas OikarinenOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:23:26+43:49
47679Arttu LaaksonenAngelniemen AnkkuriFIN2:23:46+44:09
48724Konsta PitkänenTampereen PyrintöFIN2:23:50+44:13
49654Aleksi IlmonenJämsän Retki-VeikotFIN2:24:32+44:55
50690Jesper LindahlAkilles OKFIN2:24:40+45:03
51697Lasse MoilanenPudasjärven UrheilijatFIN2:25:13+45:36
52715Mikko PajukangasKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:25:36+45:59
53749Ville TiljanderHyvinkään RastiFIN2:25:40+46:03
54676Konstantin KralinovRussiaRUS2:25:43+46:06
55663Otto KaarioSuunta JyväskyläFIN2:27:18+47:41
56621Erik AholaKangasala SKFIN2:27:24+47:47
57650af Fabian HällströmOK77FIN2:27:34+47:57
58705Kasperi NiemiHelsingin SuunnistajatFIN2:27:47+48:10
59641Atte HietaojaHelsingin SuunnistajatFIN2:27:54+48:17
60714Janne OvaskaLuumäen RastiFIN2:28:05+48:28
61718Henri PasanenIF Sibbo-VargarnaFIN2:28:06+48:29
62722Aleksi PietikäinenPihkaniskatFIN2:28:17+48:40
63720Jere PernuSK PohjantähtiFIN2:28:37+49:00
63723Jonne PitkänenTampereen PyrintöFIN2:28:37+49:00
65672Kirill KomarovRussiaRUS2:29:12+49:35
66623Nils AlexanderssonSwedenSWE2:29:13+49:36
67669Eemeli KiljunenRastivarsatFIN2:29:33+49:56
68667Akseli KetolaKooveeFIN2:29:41+50:04
69633Otto HannunenSuunta JyväskyläFIN2:30:25+50:48
70686Anton LaukkanenKuopion SuunnistajatFIN2:30:58+51:21
71626Rolf CamathiasSwitzerlandSUI2:31:04+51:27
72660Oskari JumppanenHyvinkään RastiFIN2:31:23+51:46
73731Jonathan RayOK77FIN2:31:52+52:15
74682Aleksi LammiLapuan VirkiäFIN2:32:15+52:38
75725Sakari PuolakanahoHyvinkään RastiFIN2:34:38+55:01
76717Joona ParjanenMS ParmaFIN2:36:12+56:35
77662Ossi JärvinenTampereen PyrintöFIN2:36:58+57:21
78746Samu TakanenVehkalahden VeikotFIN2:37:30+57:53
79752Evgeny TsapinRussiaRUS2:39:40+1:00:03
80704Saku ValkilaTurun SuunnistajatFIN2:39:48+1:00:11
81706Janne NiskanenVehkalahden VeikotFIN2:41:35+1:01:58
82709Jani NurminenValkeakosken HakaFIN2:42:12+1:02:35
83741Hannes StubbIK FalkenFIN2:45:58+1:06:21
84755Viktor AaltioValkeakosken HakaFIN2:47:31+1:07:54
85668Teo KettunenIF Sibbo-VargarnaFIN2:48:47+1:09:10
86688Lauri LeirimaaRastivarsatFIN2:48:52+1:09:15
87754Antti UrsinLynxFIN2:49:00+1:09:23
88698Dániel MolnárMäntsälän UrheilijatFIN2:49:55+1:10:18
89681Juho LakanenPerhon KiriFIN2:50:03+1:10:26
90683Aaro LampinenMäntsälän UrheilijatFIN2:50:11+1:10:34
91703Joonas MäkeläAlajärven AnkkuritFIN2:51:02+1:11:25
92649Johannes HyvönenSolf IKFIN2:55:13+1:15:36
93673Niko KommioHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:56:26+1:16:49
94658Oskari JokikokkoPudasjärven UrheilijatFIN2:57:18+1:17:41
95751Juuso ToivonenLammin SäkiäFIN2:57:48+1:18:11
96640Aku HietaharjuRasti-JussitFIN2:58:09+1:18:32
97757Oskari AlamäkiKeuruun KisailijatFIN2:58:43+1:19:06
98694Arttu MalmlundKooveeFIN2:59:18+1:19:41
99735André RönnqvistOK BotniaFIN2:59:50+1:20:13
100657Viljo JohanssonKalvolan KeihäsFIN3:00:08+1:20:31
101719Eero PenttiläHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:00:45+1:21:08
102655Nikita IvanovRussiaRUS3:03:35+1:23:58
103680Valtteri LaineKokkolan SuunnistajatFIN3:04:27+1:24:50
104645Kiri HuhtanenTampereen PyrintöFIN3:04:47+1:25:10
105695Markus MattilaKaustisen Pohjan-VeikotFIN3:08:04+1:28:27
106644Mauri HolopainenSuunta 2000FIN3:10:58+1:31:21
107638Joni HemminkiRasti-JussitFIN3:11:23+1:31:46
108728Samu PylvänäinenKouvolan SuunnistajatFIN3:14:20+1:34:43
109701Teemu MustonenHelsingin SuunnistajatFIN3:15:48+1:36:11
110768Miika VehmasEspoon SuuntaFIN3:16:51+1:37:14
111661Maximilian JärvinenIF Sibbo-VargarnaFIN3:19:25+1:39:48
112696Jaakko MesiäinenNaviFIN3:20:01+1:40:24
113670Antti KivikkoHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:20:06+1:40:29
114736Eemil SakkiKouvolan SuunnistajatFIN3:26:02+1:46:25
115648Jaakko HyttinenRasti E4FIN3:28:15+1:48:38
116664Iiro KaitolaRastiketutFIN3:35:46+1:56:09
117758Robert PimIrlandIRL3:36:29+1:56:52
118767Roope VarjusUlvilan UraFIN3:38:20+1:58:43
119627Francesco CorradiniItalyITA3:38:25+1:58:48
120678Iiro KuuselaRastivarsatFIN3:39:42+2:00:05
121674Miikka KorhonenTampereen PyrintöFIN3:44:32+2:04:55
122708Atte NokkaRasti 88FIN3:47:09+2:07:32
123710Isaac OSullivan-HourihanIrlandIRL4:49:56+3:10:19

D16E (5,7+4,8+5,2+4,7)

(Started 149, DNF 5, DNQ 1)

1849Veera KlemettinenSuunta JyväskyläFIN1:56:09
2857Noora KoskinenHiisirastiFIN1:59:10+3:01
3823Riikka HaltiaRajamäen RykmenttiFIN2:01:17+5:08
4910Ella-Noora RahkolaOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:02:18+6:09
5809Ekaterina BabyevaRussiaRUS2:02:51+6:42
6811Ida-Marie CederbergPargas IFFIN2:03:22+7:13
7906Janika PuikkonenSuunta JyväskyläFIN2:05:34+9:25
8869Zlata MalyshevaRussiaRUS2:07:05+10:56
9814Alexandra EnlundIF FemmanFIN2:07:12+11:03
10821Anni HaanpääTampereen PyrintöFIN2:08:29+12:20
11820Gabriella GustafssonSwedenSWE2:10:19+14:10
12949Anni ValtonenMS ParmaFIN2:10:32+14:23
13903Salla PitkänenTampereen PyrintöFIN2:11:12+15:03
14887Amy NymalmPargas IFFIN2:12:15+16:06
15802Simona AebersoldSwitzerlandSUI2:12:43+16:34
16874Ellen MyrskogIK KronanFIN2:13:08+16:59
17871Roosa MetsolaKymin SuunnistajatFIN2:15:41+19:32
18807Inna AntikainenTurun SuunnistajatFIN2:16:24+20:15
19890Juliaana NäsiSK PohjantähtiFIN2:16:49+20:40
20881Sanni NorrbackaHyvinkään RastiFIN2:17:49+21:40
21930Emilia StåhlbergEspoon SuuntaFIN2:17:59+21:50
22882Liinu NummelaMäntsälän UrheilijatFIN2:19:05+22:56
23902Elena PisarenkoRussiaRUS2:19:38+23:29
24904Heidi PlitLynxFIN2:20:35+24:26
25840Enni JalavaVakka-RastiFIN2:22:08+25:59
26870Karoliina MartikainenIF Sibbo-VargarnaFIN2:22:19+26:10
27806Vilma AnnalaKangasala SKFIN2:22:35+26:26
28923Johanna RäsänenKuopion SuunnistajatFIN2:22:36+26:27
29856Sanna KoskelaRasti-JussitFIN2:23:34+27:25
30846Venla KinnalaTurun SuunnistajatFIN2:24:07+27:58
31852Ronja KontkanenKangasala SKFIN2:24:12+28:03
32907Iita PulkkinenNaviFIN2:25:05+28:56
33862Saana LahdelmaNaviFIN2:25:20+29:11
34816Jonna ForsSwedenSWE2:26:21+30:12
35885Jutta NurminenValkeakosken HakaFIN2:28:26+32:17
36918Heini RintanenKangasala SKFIN2:28:50+32:41
37886Marikki NygårdKuopion SuunnistajatFIN2:28:58+32:49
38893Maiju OksanenIkaalisten Nouseva-VoimaFIN2:29:17+33:08
39863Alisa LaitinenNaviFIN2:29:35+33:26
40912Milla RajalaLapuan VirkiäFIN2:30:36+34:27
41844Selja KaartinenAngelniemen AnkkuriFIN2:31:08+34:59
42919Essi RoininenHelsingin SuunnistajatFIN2:31:29+35:20
43877Liisa NenonenSK VuoksiFIN2:31:31+35:22
44957Henna YliluikkiSuomusjärven SisuFIN2:31:41+35:32
45922Roosa RuotiVehkalahden VeikotFIN2:31:44+35:35
46836Roosa HyvärinenRastivarsatFIN2:31:52+35:43
47865Moona LehtolaKangasala SKFIN2:33:15+37:06
48905Aino PrittinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:34:45+38:36
49815Camilla FingerroosPaimion RastiFIN2:35:45+39:36
50826Moona HarjuPudasjärven UrheilijatFIN2:36:18+40:09
51900Pihla PasanenRasti-JussitFIN2:36:36+40:27
52854Veera KorteniemiPellon PonsiFIN2:36:47+40:38
53868Anni MalinenTuusulan Voima-VeikotFIN2:37:09+41:00
54927Roosa SimiläSK VuoksiFIN2:37:14+41:05
55830Iida HeiskanenHelsingin SuunnistajatFIN2:39:57+43:48
56834Kia-Lotta HirvonenRastivarsatFIN2:40:50+44:41
57837Kiia IsokallioRasti-NokiaFIN2:40:52+44:43
58898Annika PajulaKangasala SKFIN2:40:56+44:47
59926Inka SalonenHelsingin SuunnistajatFIN2:41:25+45:16
60819Angelina GoncharenkoRussiaRUS2:42:09+46:00
61929Veera SteniusLaitasaaren VetoFIN2:42:49+46:40
62867Ella MahlamäkiEspoon SuuntaFIN2:44:56+48:47
63928Saara SirenRasti-NokiaFIN2:45:23+49:14
64855Anna KorzhavinaRussiaRUS2:46:13+50:04
65913Miina RautakorpiKangasala SKFIN2:46:15+50:06
66876Tiina MäntyläRastiketutFIN2:46:33+50:24
67883Eveliina NurmiRastiketutFIN2:46:54+50:45
68920Sanni RomuSomeron EsaFIN2:47:05+50:56
69858Laura KotilaOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:47:44+51:35
70825OIga HannunenSuunta JyväskyläFIN2:48:42+52:33
71875Riikka MäkinenMäntsälän UrheilijatFIN2:49:11+53:02
72847Annika KirvesmiesKuopion SuunnistajatFIN2:49:31+53:22
73833Jenna HimankaLapuan VirkiäFIN2:49:37+53:28
74899Anni PakkanenIF Sibbo-VargarnaFIN2:49:55+53:46
75892Emmi OksanenSiilin RastiFIN2:49:58+53:49
76828Riikka HaverinenKajaanin SuunnistajatFIN2:50:52+54:43
77956Petra VäliheikkiLaitasaaren VetoFIN2:50:54+54:45
78921Nella RontuAngelniemen AnkkuriFIN2:50:55+54:46
79817Ronja FrimanHyvinkään RastiFIN2:51:11+55:02
80909Elsi PöllänenHelsingin SuunnistajatFIN2:51:15+55:06
81832Emmi HiltunenSiikaisten SisuFIN2:52:11+56:02
82925Hanna-Mari SaaloMäntsälän UrheilijatFIN2:52:14+56:05
83842Sini-Pauliina JuopperiLapin VeikotFIN2:53:11+57:02
84952Varpu VehomäkiOlavin RastiFIN2:55:10+59:01
85839Milja JaatinenHaukiputaan HeittoFIN2:56:45+1:00:36
86822Henriikka HaapasaloSK PohjantähtiFIN2:59:08+1:02:59
87873Emma MuhonenVaasan SuunnistajatFIN2:59:14+1:03:05
88843Sonia JuutilainenSK VuoksiFIN3:00:00+1:03:51
89813Hanne-Line EkströmMS ParmaFIN3:01:00+1:04:51
90933Julia TorrkullaIF FemmanFIN3:01:10+1:05:01
91915Erika ReijonenOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:02:33+1:06:24
92810Saana BackmanHaukiputaan HeittoFIN3:03:11+1:07:02
93958Mathilda ÅmanOK BotniaFIN3:04:53+1:08:44
94894Janni OllikainenNaviFIN3:06:37+1:10:28
95917Iina RidanpääEspoon SuuntaFIN3:06:52+1:10:43
96953Anna VirtanenHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:09:45+1:13:36
97838Emma-Noora JaakolaPudasjärven UrheilijatFIN3:10:29+1:14:20
98851Ekaterina KoltunovaRussiaRUS3:10:37+1:14:28
99897Sannimaari PaavolaValkeakosken HakaFIN3:12:59+1:16:50
100950Iida VarmavuoRajamäen RykmenttiFIN3:14:21+1:18:12
101932Hilla ToivanenRasti-NokiaFIN3:14:43+1:18:34
102861Sonja LaasonenTampereen PyrintöFIN3:15:35+1:19:26
103888Aasheim Tonje NymarkNorwayNOR3:15:38+1:19:29
104872Anni MuhonenVaasan SuunnistajatFIN3:17:39+1:21:30
105801Katariina AaltonenHelsingin SuunnistajatFIN3:17:41+1:21:32
106824Kaisa HankalaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:21:34+1:25:25
107808Katariina AumoKalvolan KeihäsFIN3:23:33+1:27:24
108845Sofia KallioKalvolan KeihäsFIN3:25:28+1:29:19
109916Aino ReimanAngelniemen AnkkuriFIN3:26:37+1:30:28
110812Isabel DonnerOK77FIN3:31:51+1:35:42
111864Nella LaurikkalaKooveeFIN3:34:10+1:38:01
112878Sofia NiinimäkiKyrös-RastiFIN3:35:02+1:38:53
113853Saara KorhonenTuusulan Voima-VeikotFIN3:36:03+1:39:54
114911Venla-Lyydia RaivioSuunta JyväskyläFIN3:40:36+1:44:27
115831Anna HiltunenYlikiimingin NuijamiehetFIN3:44:21+1:48:12
116818Evelina FurubackaOK BotniaFIN3:46:57+1:50:48
117895Johanna PaasiTampereen PyrintöFIN3:49:29+1:53:20
118804Pirjo Ala-MäyryKooveeFIN3:50:38+1:54:29
119896Veera PaasikiviKangasala SKFIN3:51:45+1:55:36
120935Annika UusitaloYlikiimingin NuijamiehetFIN4:21:08+2:24:59

H21A (10,7+7,3+9,8+8,4)

(Started 136, DNF 14, DNQ 6)

11070Jouni KujalaSK PohjantähtiFIN3:04:57
21060Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjätFIN3:05:59+1:02
31049Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät3:13:03+8:06
41081Juha LuomaLapuan VirkiäFIN3:13:17+8:20
51026Samu HeiskaLapuan VirkiäFIN3:14:41+9:44
61012Mikhail ChegarovskiyIF Sibbo-VargarnaFIN3:18:16+13:19
71149Alexey ZemlyakovTurun SuunnistajatFIN3:19:25+14:28
81130Tommi UusimäkiPellon PonsiFIN3:21:19+16:22
91009Filip BrunellIF BraheFIN3:21:29+16:32
101034Pekka HyvönenAngelniemen AnkkuriFIN3:21:35+16:38
111031Antti HonkimaaEspoon SuuntaFIN3:22:26+17:29
121054Juho KinniTampereen PyrintöFIN3:22:28+17:31
131092Velimir NazarychevHelsingin SuunnistajatFIN3:23:38+18:41
141122Heikki ToivioAngelniemen AnkkuriFIN3:23:42+18:45
151116Markku SiponenSiilin RastiFIN3:23:44+18:47
161078Juuso LindeqvistPaimion RastiFIN3:25:42+20:45
171094Aaro NurmiainenLappeen RientoFIN3:25:50+20:53
181001Timo AhvenainenLahden Suunnistajat-37FIN3:26:26+21:29
191024Topi HasuOK OrientFIN3:27:18+22:21
201053Petri KiiskinenRasti-PielinenFIN3:28:21+23:24
211106Kari SaloHelsingin SuunnistajatFIN3:28:36+23:39
221066Roope KoskinenHiisirastiFIN3:29:13+24:16
231126Antti TurpeinenVaajakosken TeräFIN3:29:40+24:43
241082Ville LuomaHiidenkiertäjätFIN3:30:35+25:38
251002Antti AlppiIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:30:37+25:40
261145Marko VapaOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:32:21+27:24
271105Ville-Petteri SaarelaKeminmaan UrheilijatFIN3:33:28+28:31
281100Lauri PohjolaSuunta JyväskyläFIN3:36:08+31:11
291005Saku AsikainenHiisirastiFIN3:36:16+31:19
301068Iivo KriikkulaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:36:29+31:32
311118Sören SundblomIF Sibbo-VargarnaFIN3:37:43+32:46
321080Tero LinnainmaaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:38:08+33:11
331104Ville SaarelaKokkolan SuunnistajatFIN3:40:01+35:04
341146Joona ViholainenSuunta JyväskyläFIN3:42:33+37:36
351023Toni HartvikPaimion RastiFIN3:42:46+37:49
361004Evgeny ArtemovIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:43:48+38:51
371042Seppo JärvinenLahden Suunnistajat-37FIN3:43:54+38:57
381017Daniel ForsellOK RaseborgFIN3:44:05+39:08
391128Mikko TöyryläKymin SuunnistajatFIN3:45:14+40:17
401123Juha TolonenRajamäen RykmenttiFIN3:46:00+41:03
411074Juha LassilaVetelin UrheilijatFIN3:46:22+41:25
421056Daniel KlauserSwitzerlandSUI3:46:58+42:01
431131Kimmo MieskoskiRasti-LukkoFIN3:48:22+43:25
441007Daniel BlomsterIF Sibbo-VargarnaFIN3:48:34+43:37
451110Otso SeppäläRajamäen RykmenttiFIN3:48:48+43:51
461088Olli MoisanderRasti-VihtiFIN3:49:36+44:39
471065Miika KorppiOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:49:37+44:40
481003Petri AnnilaKooveeFIN3:51:20+46:23
491046Pavel KalaidinSK VuoksiRUS3:52:40+47:43
501097Antti PaasikoskiRajamäen RykmenttiFIN3:52:47+47:50
511071Juuso KujanpääLynxFIN3:55:19+50:22
521108Philippe SchenkelSwitzerlandSUI3:56:48+51:51
531127Marko TölliSuunta JyväskyläFIN3:58:52+53:55
541103Michael RöthlisbergerSwitzerlandSUI3:59:50+54:53
551117Antto-Iiro SuhonenHelsingin SuunnistajatFIN3:59:54+54:57
561089Jyri MäkäläinenSiilin RastiFIN4:04:18+59:21
571124Raine TolonenVesaisen PojatFIN4:05:58+1:01:01
581111Mika SeppänenVaalan KarhuFIN4:06:54+1:01:57
591008André BruguièreRasti-NokiaFRA4:07:03+1:02:06
601032Pyry HuhtanenKooveeFIN4:08:56+1:03:59
611075Tommi LavonenKouvolan SuunnistajatFIN4:09:29+1:04:32
621093Antti NousiainenLappeen RientoFIN4:09:46+1:04:49
631119Henri TaanilaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN4:13:21+1:08:24
641143Markus VainiomäkiSuunta-SepotFIN4:13:36+1:08:39
651010Matthias BrynerSwitzerlandSUI4:14:41+1:09:44
661142Eero-Matti VainioMS ParmaFIN4:14:43+1:09:46
671058Ilkka KohvakkaKouvolan SuunnistajatFIN4:32:03+1:27:06
681036Mikko HyyryläinenHankasalmen HankaFIN4:32:47+1:27:50
691072Veli-Pekka KuuttiPerttelin PeikotFIN4:34:16+1:29:19
701144Samuel VainiomäkiPellon PonsiFIN4:35:08+1:30:11
711050Aki KauppinenEspoon SuuntaFIN4:37:17+1:32:20
721063Martin KondratCzech RepublicCZE4:39:52+1:34:55
731147Jari VälikorpiRasti-KurikkaFIN4:42:47+1:37:50
741051Mikko KetolaSaarijärven PullistusFIN4:48:08+1:43:11
751115Kimmo SiponenSK PohjantähtiFIN4:52:54+1:47:57
761029Olli-Petteri HirvonenRastivarsatFIN4:56:28+1:51:31
771087Beat MeierSwitzerlandSUI5:03:56+1:58:59
781062Kari KokkinenPerttelin PeikotFIN5:11:37+2:06:40
791077Oliver LienhardSwitzerlandSUI5:12:14+2:07:17
801021Martin GantenbeinSwitzerlandSUI5:16:54+2:11:57
801102Mikko RuokolainenOK77FIN5:16:54+2:11:57
821047Antti KalapudasAlatornion PirkatFIN5:17:02+2:12:05
831028Samuel HippiVaasan SuunnistajatFIN5:19:38+2:14:41
841112Toni ShnoroSonkajärven PahkaFIN5:19:43+2:14:46
851011Patrik BrynerSwitzerlandSUI5:25:06+2:20:09
861120Kristaps TamuzsLatviaLAT5:25:30+2:20:33
871040Alexey IstominRussiaRUS5:31:10+2:26:13
881016Dias FilipePortugalPOR5:39:22+2:34:25
891098Anssi ParkkinenVakka-RastiFIN5:44:18+2:39:21
901121Rui TavaresPortugalPOR5:46:13+2:41:16
911033Kimmo HyvärinenVihtavuoren PamausFIN6:06:06+3:01:09
921027Markus HintermannSwitzerlandSUI6:37:39+3:32:42

H21AL (7,3+6,0+6,9+6,6)

(Started 144, DNF 4, DNQ 3)

11188Mikko HölsöYlistaron Kilpa-VeljetFIN2:09:01
21297Jarkko LaineTampereen PyrintöFIN2:10:58+1:57
31197Jarno Kallio-KönnöRasti-KurikkaFIN2:12:10+3:09
41258Sampo RahkoSK PohjantähtiFIN2:12:51+3:50
51266Hannu SaarijärviTampereen PyrintöFIN2:13:26+4:25
61261Teemu RantalaLapuan VirkiäFIN2:15:25+6:24
71185Severin HowaldTampereen PyrintöSUI2:16:42+7:41
81198Henri KalvePaimion RastiFIN2:16:48+7:47
91267Ville SabelHiisirastiFIN2:17:45+8:44
101212Ville KosolaSK PohjantähtiFIN2:19:23+10:22
111240Janne NieminenPaimion RastiFIN2:19:44+10:43
121276Timo SivillVaajakosken TeräFIN2:20:05+11:04
131184Atte HonkonenRasti-JyryFIN2:20:58+11:57
141200Pekka HuusariLahden Suunnistajat-37FIN2:21:06+12:05
151262Mika RautanenTuupovaaran SepotFIN2:22:16+13:15
161173Jari HautalaIF FemmanFIN2:24:01+15:00
171181Esa HongellKokkolan SuunnistajatFIN2:24:31+15:30
181245Joona OjapaloRajamäen RykmenttiFIN2:25:19+16:18
191167Ville GladKemiön KiilatFIN2:26:48+17:47
201268Ville SaikkoLappeen RientoFIN2:27:42+18:41
211182Timo HongellKokkolan SuunnistajatFIN2:27:59+18:58
211289Juuso TuomaalaLapuan VirkiäFIN2:27:59+18:58
231269Santtu SainioKangasala SKFIN2:28:09+19:08
241237Jouni MäkäräinenSK PohjantähtiFIN2:28:15+19:14
251314Esko YlikangasRasti-KurikkaFIN2:29:09+20:08
261168Tuomas HaapalehtoVetelin UrheilijatFIN2:29:24+20:23
271309Juha VillaPäijät-RastiFIN2:29:32+20:31
281187Miikka HuovilaHiidenkiertäjätFIN2:30:18+21:17
291285Olli SuonpääMS ParmaFIN2:30:35+21:34
301171Janne HarjuKoskelankylän RientoFIN2:30:48+21:47
311230Matti MaajärviLappeen RientoFIN2:31:02+22:01
321216Matti KärkkäinenJämsän Retki-VeikotFIN2:32:55+23:54
331296Sami LöfbackaKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:34:25+25:24
341307Jukka VertainenJämsän Retki-VeikotFIN2:35:57+26:56
351232Kalle ManninenAnttolan UrheilijatFIN2:36:21+27:20
361223Mikko LassilaHelsingin SuunnistajatFIN2:37:45+28:44
371204Marko KiveläVetelin UrheilijatFIN2:38:14+29:13
381201Teemu KemppainenKeravan UrheilijatFIN2:38:59+29:58
391190Teppo IsokoskiKokkolan SuunnistajatFIN2:39:07+30:06
401179Juha HirvonenLahden Suunnistajat-37FIN2:40:18+31:17
411194Pauli JuutilainenKeravan UrheilijatFIN2:40:28+31:27
421290Markus TurunenRajamäen RykmenttiFIN2:40:29+31:28
431253Tapani PartanenHyvinkään RastiFIN2:40:57+31:56
441238Tapani NaakkaPitäjänmäen TarmoFIN2:42:26+33:25
451255Kalle PeltomäkiSiikaisten SisuFIN2:42:39+33:38
461225Jarkko LauronenLaihian LujaFIN2:44:08+35:07
471177Oskari HeiskanenKangasala SKFIN2:44:42+35:41
481235Egor MiterevRussiaRUS2:45:41+36:40
491295Jukka NissiläKalajoen JunkkaritFIN2:46:02+37:01
501249Simon OttSwitzerlandSUI2:46:10+37:09
511301Timo KarppinenSK PohjantähtiFIN2:46:31+37:30
521284Ville SundbergLynxFIN2:48:07+39:06
531220Kalle LaineKauhajoen KarhuFIN2:49:37+40:36
541166Andreas GabrielSwitzerlandSUI2:50:04+41:03
551308Esa ViitanenTurun SuunnistajatFIN2:50:49+41:48
561210Jussi KoskinenKalevan RastiFIN2:51:13+42:12
571305Petri VainioKalevan RastiFIN2:51:54+42:53
581313Olli VäätäinenHiisirastiFIN2:53:41+44:40
591162Arttu-Pekka AlaperäSK PohjantähtiFIN2:54:05+45:04
601273Tuomo SevonSaloisten ReipasFIN2:54:23+45:22
611186Pekka HuhtanenRasti-KurikkaFIN2:56:16+47:15
621264Tapio RistimäkiKalvolan KeihäsFIN2:56:20+47:19
631282Artem SukhovRussiaRUS2:58:27+49:26
641252Jussi ParkkinenSK PohjantähtiFIN2:58:33+49:32
651250Kai PaavolaPellon PonsiFIN2:59:15+50:14
661274Alexander SheinRussiaRUS2:59:18+50:17
671199Jouni KaretjokiHyvinkään RastiFIN3:00:59+51:58
681224Niko LatvaSuunta JurvaFIN3:03:00+53:59
691234Jyrki MikkolaKankaanpään SuunnistajatFIN3:03:42+54:41
701286Tuomas TakaluomaTampereen PyrintöFIN3:08:21+59:20
711283Eetu SummanenRajamäen RykmenttiFIN3:10:21+1:01:20
721217Jarno KäyhköLahden Suunnistajat-37FIN3:10:58+1:01:57
731229Sami LyytinenSuonenjoen VasamaFIN3:11:00+1:01:59
741215Samuli KunttuHiidenkiertäjätFIN3:12:15+1:03:14
751164Thomas BallikAustriaAUT3:13:37+1:04:36
761228Teemu LojamoKouvolan SuunnistajatFIN3:13:50+1:04:49
771292Santeri VaaraKankaanpään SuunnistajatFIN3:14:08+1:05:07
781263Lukas ReichmuthSwitzerlandSUI3:14:15+1:05:14
791299Perttu IlmarinenKeravan UrheilijatFIN3:15:46+1:06:45
801196Toni KalliokoskiHalsuan ToivoFIN3:16:15+1:07:14
811271Gian-Reto SchaadSwitzerlandSUI3:17:12+1:08:11
821312Vesa-Ville VäänänenSK PohjantähtiFIN3:17:52+1:08:51
831257Matti PusaVirtain-Ruoveden SuunnistajatFIN3:18:33+1:09:32
841219Matti LahdenperäLappeen RientoFIN3:18:43+1:09:42
851175Vesa HeikkiläMS ParmaFIN3:18:47+1:09:46
861161Brändli AdrianSwitzerlandSUI3:19:38+1:10:37
871291Jaakko UrpalainenMiehikkälän VilkasFIN3:20:51+1:11:50
881298Antti KaunistoTampereen PyrintöFIN3:21:26+1:12:25
891221Hannu LassilaTuupovaaran SepotFIN3:24:21+1:15:20
901195Mikko KallatsaLapin VeikotFIN3:25:33+1:16:32
911203Sami KervinenJärvenpään PaloFIN3:26:49+1:17:48
921275Jere SiivonenSuunta JyväskyläFIN3:27:40+1:18:39
931180Kimmo HirvonenLahden Suunnistajat-37FIN3:30:20+1:21:19
941176Markku HeinonenKeravan UrheilijatFIN3:31:56+1:22:55
951280Roland SpörriSwitzerlandSUI3:32:03+1:23:02
961206Kai KoistinenVakka-RastiFIN3:32:28+1:23:27
971281Alexander SrbAustriaAUT3:34:53+1:25:52
981169Joel HakalaRaision KuulaFIN3:36:51+1:27:50
991222Jussi LassilaPitäjänmäen TarmoFIN3:39:25+1:30:24
1001247Illia OliinykUkraineUKR3:43:33+1:34:32
1011244Markku OikarinenSuunta JyväskyläFIN3:46:18+1:37:17
1021259Matti RaitoharjuRasti-LukkoFIN3:47:43+1:38:42
1031251Tommi PajariSK PohjantähtiFIN3:49:21+1:40:20
1041193Masa JuutilainenSK VuoksiFIN3:50:19+1:41:18
1051208Jouni KoljonenVaalan KarhuFIN3:50:44+1:41:43
1061163Tuomas AsikainenSuunta-SepotFIN3:57:03+1:48:02
1071178Esa HietalaTaivalkosken KuohuFIN3:58:32+1:49:31
1081170Jaakko HannukainenKankaanpään SuunnistajatFIN3:58:58+1:49:57
1091242Antti NorkioKankaanpään SuunnistajatFIN4:05:57+1:56:56
1101165Daniel ForrerSwitzerlandSUI4:08:12+1:59:11
1111270Shota SaitoJapanJPN4:16:33+2:07:32
1121207Antti KoivuniemiMS ParmaFIN4:22:49+2:13:48
1131213Jukka KuivalainenJärvenpään PaloFIN4:30:18+2:21:17
1141315Goto YoichiJapanJPN4:34:52+2:25:51

H21B (7,9+6,2+6,6+6,6)

(Started 39, DNF 1, DNQ 0)

11624Tommy RantalaKarkki-RastiFIN2:27:37
21620Erno PajuKarkki-RastiFIN2:40:21+12:44
31622Olli PuurunenOulun TarmoFIN2:40:54+13:17
41606Juho HyyppäKokkolan SuunnistajatFIN2:43:32+15:55
51625Timo RiissanenKalevan RastiFIN2:51:15+23:38
61602Erkka Harju-SänttiAustriaFIN2:53:25+25:48
71629Petri TuominenSaloisten ReipasFIN2:56:07+28:30
81601Rauno AutioKarkki-RastiFIN2:57:41+30:04
91626Mikko RintaPohjankyrön RastiFIN2:58:37+31:00
101608Janne HänninenTampereen PyrintöFIN3:03:11+35:34
111633Harri VaaralaSaloisten ReipasFIN3:06:09+38:32
121618Tapani LintulaKärsämäen KatajaFIN3:06:55+39:18
131631Ville TörmäläSuunta JyväskyläFIN3:10:22+42:45
141641Samuli VanneRajamäen RykmenttiFIN3:13:48+46:11
151613Jaakko KiveläHimangan UrheilijatFIN3:14:48+47:11
161619Jani NummiVaalan KarhuFIN3:21:17+53:40
171612Antti KiveläHimangan UrheilijatFIN3:23:34+55:57
181603Riku Harju-SänttiRasti-KurikkaFIN3:23:38+56:01
191640Risto ValkonenHankasalmen HankaFIN3:23:45+56:08
201617Mikko LindrothKarkki-RastiFIN3:27:10+59:33
211605Jari HimankaKalajoen JunkkaritFIN3:33:38+1:06:01
221611Kalle KalapudasNastolan TeräFIN3:41:07+1:13:30
231623Simo PöyhönenRaisu LumousFIN3:57:55+1:30:18
241642Petri VanninenEnon Kisa-PojatFIN3:59:31+1:31:54
251610Marko JylhänlehtoKarkki-RastiFIN4:08:10+1:40:33
261632Matias TörmänenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN4:09:24+1:41:47
271615Vesa KorpijärviKannuksen UraFIN4:15:07+1:47:30

H21C (5,2+4,6+4,9+4,4)

(Started 12, DNF 1, DNQ 1)

11654Sauli PietikäinenKouvolan SuunnistajatFIN2:07:25
21652Urmas TiitsTampereen PyrintöFIN2:25:22+17:57
31655Teemu KeronenKangasala SKFIN2:38:02+30:37
41651Pasi MutikainenRasti-JussitFIN2:38:28+31:03
51648Lari IkonenLahden Suunnistajat-37FIN2:51:10+43:45
61649Antti KorpelaRasti 88FIN3:18:51+1:11:26
71650Matias LaaksoKalvolan KeihäsFIN3:33:12+1:25:47
81646Jason EdwardsUSAUSA4:27:54+2:20:29

H35A (9,7+7,3+9,0+8,3)

(Started 75, DNF 2, DNQ 0)

11406Sami VähänenRajamäen RykmenttiFIN2:48:34
21373Marko NärväLynxFIN2:54:58+6:24
31363Jari LiuhaVaajakosken TeräFIN3:04:27+15:53
41387Sampo SillanpääHyvinkään RastiFIN3:07:56+19:22
51333Markus AirilaKeravan UrheilijatFIN3:10:33+21:59
61336Juha FräntiRasti-KurikkaFIN3:12:55+24:21
71374Tero OjalaKouvolan SuunnistajatFIN3:13:23+24:49
81381Jani RiissanenEspoon AkillesFIN3:13:33+24:59
91390Jukka OksaPaimion RastiFIN3:13:40+25:06
101347Tero JunttilaSwedenFIN3:15:20+26:46
111378Tapio PeräRasti-KurikkaFIN3:15:30+26:56
121377Tommi PeltonenJämsän Retki-VeikotFIN3:15:46+27:12
131356Markku LaaksonenRasti 88FIN3:19:15+30:41
141371Joonas NurminenJämsän Retki-VeikotFIN3:21:06+32:32
141402Miika VenneläKooveeFIN3:21:06+32:32
161388Pietari SorriVaajakosken TeräFIN3:23:48+35:14
171341Kari HilloValkeakosken HakaFIN3:24:44+36:10
181375Pasi OravainenSiilin RastiFIN3:25:10+36:36
191357Tomi LehmusvuoriLahden Suunnistajat-37FIN3:27:46+39:12
201383Jaakko RöytiöPaimion RastiFIN3:29:24+40:50
211368Pekka NiemeläHelsingin SuunnistajatFIN3:29:37+41:03
221370Marko NisulaTeuvan RivakkaFIN3:31:14+42:40
231340Samuli HeinoHankasalmen HankaFIN3:31:49+43:15
241367Jari MäättäKemijärven UrheilijatFIN3:33:09+44:35
251408Petri VäänänenSiilin RastiFIN3:35:19+46:45
261352Ossi KarvonenKouvolan SuunnistajatFIN3:36:00+47:26
271349Riku KankkunenSavon RastiFIN3:36:01+47:27
281361Mikko LepistöHauhon SisuFIN3:37:30+48:56
291360Kimmo LeivoSiilin RastiFIN3:39:40+51:06
301389Henrik TalaHelsingin SuunnistajatFIN3:39:43+51:09
311353Jarno KiintolaKouvolan SuunnistajatFIN3:41:34+53:00
321391Alexander TrempoltsevRussiaRUS3:42:36+54:02
331399Mikko VainioKooveeFIN3:42:57+54:23
341358Eero LehtonenUlvilan UraFIN3:46:24+57:50
351386Simon Seger-BertschiSwitzerlandSUI3:46:52+58:18
361369Hannu NikkolaReilut Miehet HavumetsienFIN3:47:11+58:37
371407Tuomas VäinäKyrös-RastiFIN3:48:01+59:27
381350Jussi KareloEspoon SuuntaFIN3:48:02+59:28
391342Heikki HusuSK VuoksiFIN3:50:11+1:01:37
401401Mikko VapaOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:53:36+1:05:02
411372Ville NykänenLappeen RientoFIN3:56:34+1:08:00
421338Teemu HalttunenTurun VisatFIN3:58:43+1:10:09
431334Nikolay BabievRussiaRUS3:59:38+1:11:04
441385Kai SamposaloKangasala SKFIN4:03:08+1:14:34
451345Jukka JarvaOriveden PonnistusFIN4:04:59+1:16:25
461335Claus BobachTanskaDEN4:05:43+1:17:09
471404Martins VimbaLatviaLAT4:06:06+1:17:32
481343Dan HörnelSwedenSWE4:06:14+1:17:40
491348Osmo JuolaKalajoen JunkkaritFIN4:23:22+1:34:48
501354Jani KiuruRaja-Karjalan SuunnistajatFIN4:25:29+1:36:55
511346Jukka JunnilaTampereen PyrintöFIN4:58:14+2:09:40
521382Markus RonkainenKoskelankylän RientoFIN5:00:25+2:11:51
531355Tero KokkoniemiRasTiimiFIN5:12:23+2:23:49
541332Sami AaltoMS ParmaFIN5:39:11+2:50:37
551344Kanat IbrayevKazakhstanKAZ6:44:56+3:56:22

H35AL (5,9+5,5+5,7+5,4)

(Started 55, DNF 1, DNQ 8)

11695Miko SaarilaaksoLappeen RientoFIN2:02:12
21665Mika HäkkinenHiiltomiehetFIN2:07:25+5:13
31715Janne ÅbergHyvinkään RastiFIN2:18:03+15:51
41669Janne JärnstedtLahden Suunnistajat-37FIN2:20:24+18:12
51664Tuomas HyyppäKokkolan SuunnistajatFIN2:20:27+18:15
61691Mikko PohjolaLynxFIN2:24:24+22:12
71714Petteri VäänänenSiilin RastiFIN2:24:46+22:34
81684Veijo MarjalaSK PohjantähtiFIN2:24:50+22:38
91673Janne KonttilaKooveeFIN2:24:58+22:46
101663Jyri HuurreTurun SuunnistajatFIN2:26:32+24:20
101692Toni RintaKoskelankylän RientoFIN2:26:32+24:20
121666Arto IkäkoivuRasti-PielinenFIN2:27:51+25:39
131677Simo LaineHollolan Urheilijat -46FIN2:30:28+28:16
141696Sami SillmanIF Sibbo-VargarnaFIN2:35:35+33:23
151680Juhani LehtinenKauhajoen KarhuFIN2:38:11+35:59
161713Arto VoutilainenMuuramen RastiFIN2:40:30+38:18
171700Jukka TanhuaTampereen PyrintöFIN2:41:35+39:23
181697Tomi SuominenEspoon SuuntaFIN2:42:19+40:07
191660Tero HalonenKoskelankylän RientoFIN2:42:37+40:25
201693Teemu RonkainenJämsän Retki-VeikotFIN2:42:57+40:45
211716Andreas ÖhmanMalax IFFIN2:46:07+43:55
221702Juha UittoRasti-KurikkaFIN2:47:42+45:30
231676Arttu LaineKokkolan SuunnistajatFIN2:53:53+51:41
241686Mikael MattilaVirtain-Ruoveden SuunnistajatFIN2:55:11+52:59
251671Eero KnuutilaKauvatsan PontevaFIN3:05:19+1:03:07
261701Hannu TurpeinenTampereen PyrintöFIN3:08:55+1:06:43
271668Vesa IsoniemiAkilles OKFIN3:11:48+1:09:36
281679Mika Latva-KokkoUSAFIN3:13:35+1:11:23
291675Tommi KoskinenTampereen PyrintöFIN3:15:32+1:13:20
301662Tony HellstedtRastihaukatFIN3:30:12+1:28:00
311689Tomi-Pekka OlkkonenKangasala SKFIN4:05:37+2:03:25
321699Juuso SyväluomaTurun SuunnistajatFIN4:34:38+2:32:26

H35B (7,9+6,2+6,6+6,6)

(Started 14, DNF 0, DNQ 0)

11728Teemu TakaloOulunsalon VasamaFIN2:41:00
21722Oskar BreilinAsikkalan RaikasFIN3:11:41+30:41
31729Heikki HautalaNivalan UrheilijatFIN3:27:40+46:40
41727Pasi KortelainenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN3:47:22+1:06:22
51725Jarno KarjalainenHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:52:24+1:11:24
61724Tapio HaikamaHämeenlinnan TarmoFIN3:53:21+1:12:21
71718Antti AarnioHimangan UrheilijatFIN3:53:51+1:12:51
81720Mikko-Jussi BackmanMäntän Seudun EräpirkatFIN4:14:27+1:33:27
91719Sami AlitaloOulunsalon VasamaFIN4:16:22+1:35:22
101723Vitalii DeminRussiaRUS5:46:45+3:05:45

H40A (8,7+6,7+8,1+7,5)

(Started 120, DNF 3, DNQ 6)

11489Jouni MähönenTampereen PyrintöFIN2:35:04
21496Petri NoponenHiidenkiertäjätFIN2:35:10+6
31490Janne MärkäläTampereen PyrintöFIN2:36:40+1:36
41477Mikko LepoSuunta JyväskyläFIN2:39:03+3:59
51422Mika AholaNaviFIN2:40:22+5:18
61425Mikael BoströmLynxFIN2:41:14+6:10
71458Vesa KankaanpääOK77FIN2:43:21+8:17
81449Jari IkäheimonenTurun MetsänkävijätFIN2:46:20+11:16
91523Mikko SalonenHelsingin SuunnistajatFIN2:50:18+15:14
101451Ivaylo IvanovBulgariaFIN2:51:24+16:20
111502Esa OravaRastivarsatFIN2:55:07+20:03
121509Marko PitkänenJämsän Retki-VeikotFIN2:56:34+21:30
131495Kimmo NiskaLapuan VirkiäFIN2:58:30+23:26
141520Antti RönnemaaSiilin RastiFIN2:59:59+24:55
151426Mikael DonnerOK77FIN3:00:01+24:57
161460Joni KemppiRajamäen RykmenttiFIN3:00:30+25:26
171434Harri HaapasaloSK PohjantähtiFIN3:00:31+25:27
181487Petri MoisioSaarijärven PullistusFIN3:00:36+25:32
191440Janne HartmanVaajakosken TeräFIN3:00:45+25:41
201494Hannu NiemeläRasti-HyryFIN3:01:55+26:51
211461Janne KivilaaksoLynxFIN3:02:09+27:05
221462Vesa KlemettinenSuunta JyväskyläFIN3:02:51+27:47
231531Antti TurkkiOlavin RastiFIN3:04:15+29:11
241453Jari JokelaRasti-NokiaFIN3:07:15+32:11
251530Jan TorrkullaIF FemmanFIN3:07:26+32:22
261424Tom AsklöfLynxFIN3:08:59+33:55
271446Jari HolmViitasaaren SuuntaFIN3:10:56+35:52
281527Tuomas TalaHiidenkiertäjätFIN3:11:02+35:58
291469Mikko LaavainenMS ParmaFIN3:11:07+36:03
301478Tero LeppämäkiViitasaaren SuuntaFIN3:12:25+37:21
311529Mika TohmolaVesaisen PojatFIN3:14:27+39:23
321468Mikko KärkkäinenLammin SäkiäFIN3:15:02+39:58
331503Jussi PartanenHyvinkään RastiFIN3:18:19+43:15
341445Hannu HolappaVesaisen PojatFIN3:19:05+44:01
351480Kimmo LiljeströmHelsingin SuunnistajatFIN3:19:09+44:05
361454Kalle JunnikkalaKalajoen JunkkaritFIN3:19:49+44:45
371510Herkko PlitLynxFIN3:20:20+45:16
381472Mika LaitamäkiHämeenlinnan TarmoFIN3:20:49+45:45
391429Michael EglinSwitzerlandSUI3:20:59+45:55
401516Pasi RomppainenHyvinkään RastiFIN3:21:38+46:34
411491Janne MäättäRasti-HyryFIN3:22:51+47:47
421442Mikael HeermanPeräkylän PonnistusFIN3:23:10+48:06
431452Jari JohanssonOK OrientFIN3:23:22+48:18
441483Mika MalinenHelsingin SuunnistajatFIN3:24:20+49:16
451484Juha MarkkanenKuopion SuunnistajatFIN3:25:20+50:16
461421Heikki AarrejokiVaajakosken TeräFIN3:25:43+50:39
471501Marko OjalaUlvilan UraFIN3:27:06+52:02
481532Vesa TähtinenPäijät-RastiFIN3:27:35+52:31
491438Veli-Matti HanhelaMS ParmaFIN3:28:37+53:33
501512Veli-Matti PulliRastivarsatFIN3:29:09+54:05
511456Kimmo KaarioVaajakosken TeräFIN3:30:10+55:06
521524Tero SalonenHauhon SisuFIN3:35:11+1:00:07
531482Didi LüscherSwitzerlandSUI3:36:39+1:01:35
541505Jens PerusNärpes OKFIN3:36:50+1:01:46
551450Sami IsoherranenLynxFIN3:37:07+1:02:03
561517Kuno RoobaEstoniaEST3:37:09+1:02:05
571464Juho KoskinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:39:08+1:04:04
581444Hannu HiltulaPudasjärven UrheilijatFIN3:39:19+1:04:15
591439Tomi HankaniemiVesaisen PojatFIN3:42:55+1:07:51
601504Oleksiy PerepelytsyaUkraineUKR3:45:41+1:10:37
611436Daniel HadornSwitzerlandSUI3:47:12+1:12:08
621466Marko KuusikkoSaloisten ReipasFIN3:48:25+1:13:21
631513Johan PäivikeRastiPiikkiöFIN3:49:09+1:14:05
641498Pekka NymanMS ParmaFIN3:49:55+1:14:51
651492Pekka MäättänenEspoon SuuntaFIN3:49:56+1:14:52
661473Harri LammiSaloisten ReipasFIN3:50:40+1:15:36
671474Kari LappalainenOriveden PonnistusFIN3:51:53+1:16:49
681519Jouni RuokolainenRasti-PielinenFIN3:58:15+1:23:11
691499Mika NäpänkangasSuunta JyväskyläFIN3:58:39+1:23:35
701497Pasi NurmiRastiketutFIN3:59:19+1:24:15
711430Vesa-Matti EuraMS ParmaFIN4:00:35+1:25:31
721485Mikke MaronenLynxFIN4:02:52+1:27:48
731463Kari KontolaLapuan VirkiäFIN4:03:43+1:28:39
741481Mikko LuomaUlvilan UraFIN4:07:24+1:32:20
751515Reko RantamäkiHelsingin SuunnistajatFIN4:13:04+1:38:00
761544Janne VatanenKalevan RastiFIN4:17:22+1:42:18
771488Ari MustonenHelsingin SuunnistajatFIN4:18:01+1:42:57
781448Tarmo HyttinenRasti E4FIN4:26:05+1:51:01
791467Seppo KuusistoKooveeFIN4:28:18+1:53:14
801432Stefan FiskarsOK RaseborgFIN4:30:12+1:55:08
811525Tommi SillanpääSK PohjantähtiFIN4:32:25+1:57:21
821470Aleksi LahtiRastikarhutFIN4:45:18+2:10:14
831506Vadim PetrovRussiaRUS4:46:43+2:11:39
841447Markku HuotariOtaniemen JyllääjätFIN5:00:50+2:25:46
851535Mika TonderSk VuoksiFIN5:13:20+2:38:16

H40AL (5,6+5,1+5,6+5,2)

(Started 83, DNF 1, DNQ 2)

11738Ilya GusevRussiaRUS1:57:42
21750Iiro JääskeläinenVehkalahden VeikotFIN2:01:06+3:24
31768Mika LoukkalahtiEspoon SuuntaFIN2:01:08+3:26
41811Tuomas VaherlehtoEspoon AkillesFIN2:01:11+3:29
51767Marko LoukkalahtiHiidenkiertäjätFIN2:01:20+3:38
61746Tommy JauhojärviNorwayFIN2:02:07+4:25
71748Jari JormanainenKalevan RastiFIN2:03:02+5:20
81770Jaakko LänsiluotoEspoon SuuntaFIN2:04:18+6:36
91807Jari LaitamäkiHiidenkiertäjätFIN2:04:22+6:40
101753Risto KarjalainenLiperin TaimiFIN2:06:20+8:38
111799Tuukka TuomalaRastivarsatFIN2:07:50+10:08
121737Taras FedorovRussiaRUS2:09:03+11:21
131761Timo KoskiKooveeFIN2:09:06+11:24
141844Lasse WesterholmVesaisten PojatFIN2:09:52+12:10
151757Mika KorhonenKorven HonkaFIN2:12:07+14:25
161773Juha-Mikael MalinenKalevan RastiFIN2:12:24+14:42
171751Kai KamilaSuunta JurvaFIN2:14:25+16:43
181763Ilkka LaaksoSuunta JyväskyläFIN2:14:30+16:48
191754Timo KauppilaKooveeFIN2:16:24+18:42
201733Tero AaltonenLynxFIN2:16:46+19:04
211791Juha SiljanderVehkalahden VeikotFIN2:18:04+20:22
221801Jarkko TynysKouvolan SuunnistajatFIN2:20:19+22:37
231734Pertti ArolaRasti 88FIN2:20:47+23:05
241783Jarkko PuranenKooveeFIN2:22:01+24:19
251765Mikko LaurikkalaKooveeFIN2:22:23+24:41
261798Samuli ToivanenHiidenkiertäjätFIN2:23:31+25:49
271784Lasse QvistKoskelankylän RientoFIN2:24:19+26:37
281789Tommi SalminenKouvolan SuunnistajatFIN2:24:35+26:53
291739Tommi HaakanaTarpian SuuntaFIN2:25:16+27:34
301809Sergey SkopinskiyRussiaRUS2:26:22+28:40
311749Mika JurvakainenKiimingin UrheilijatFIN2:31:23+33:41
321785Tuomo ReinivuoPaimion RastiFIN2:34:08+36:26
331818Mikael VäliheikkiLaitasaaren VetoFIN2:35:04+37:22
341790Samuli SeppäläTuusulan Voima-VeikotFIN2:35:26+37:44
351740Toni HaapalaRajamäen RykmenttiFIN2:35:43+38:01
361744Kimmo IsokoskiYlivieskan KuulaFIN2:37:09+39:27
371803Oula KorjaHiidenkiertäjätFIN2:37:30+39:48
381786Pasi ReunanenTampereen PyrintöFIN2:38:14+40:32
391796Simo SuutariVehkalahden VeikotFIN2:38:55+41:13
401787Roope RönkköTuupovaaran SepotFIN2:39:35+41:53
411758Sami KorhonenIF Sibbo-VargarnaFIN2:40:36+42:54
421741Jari HeiskanenSonkajärven PahkaFIN2:42:24+44:42
421764Petri LaaksonenAngelniemen AnkkuriFIN2:42:24+44:42
441778Aki PerämäkiYlistaron Kilpa-VeljetFIN2:42:54+45:12
451794Toni SoiniKymin SuunnistajatFIN2:46:02+48:20
461795Sami SundströmHelsingin SuunnistajatFIN2:47:04+49:22
471777Jussi PasanenRasti-JussitFIN2:48:19+50:37
481769Pekka LångKuopion SuunnistajatFIN2:50:35+52:53
491815Kim VestergårdIF FemmanFIN2:53:23+55:41
501817Jari VäisänenRajamäen RykmenttiFIN2:54:47+57:05
511808Marko VirtanenEspoon Suunta2:58:02+1:00:20
521779Mike PerämäkiYlistaron Kilpa-VeljetFIN2:59:19+1:01:37
531816Tony VuorinenKokkolan SuunnistajatFIN3:02:31+1:04:49
541802Vitaliy UdovytskyyUkraineUKR3:03:46+1:06:04
551820Kai Yli-SipiläLauttakylän LujaFIN3:05:35+1:07:53
561793Jouni SipiläinenSuunta JyväskyläFIN3:05:36+1:07:54
571774Seppo NiemiAsikkalan RaikasFIN3:05:41+1:07:59
581792Tommi SinisammalJämsän Retki-VeikotFIN3:06:05+1:08:23
591775Juha NiinimäkiKyrös-RastiFIN3:06:10+1:08:28
601813Anders VestergårdIF FemmanFIN3:08:01+1:10:19
611745Juha-Pekka JalliLounais-Hämeen RastiFIN3:08:05+1:10:23
621735Kim BiskopKokkolan SuunnistajatFIN3:12:09+1:14:27
631812Harri VehkalahtiIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:12:10+1:14:28
641819Antti VälkkiKooveeFIN3:14:49+1:17:07
651781Denys PoltoratskyiUkraineUKR3:17:14+1:19:32
661759Tomasz KosickiPolandPOL3:20:24+1:22:42
671782Vasilii PontaplevRussiaRUS3:27:02+1:29:20
681760Leo KoskenvuoEspoon SuuntaFIN3:33:17+1:35:35
691797Sami SääksjärviKoskelankylän RientoFIN3:39:04+1:41:22
701800Olli TurakainenHelsingin SuunnistajatFIN3:41:03+1:43:21
711806Joakim HansenOK BotniaFIN3:46:08+1:48:26
721814Henry VestergårdSwedenSWE3:49:44+1:52:02
731766Ringo LindgrenKauhavan WisaFIN4:26:22+2:28:40

H40B (6,9+5,5+6,1+5,4)

(Started 25, DNF 0, DNQ 3)

11839Pasi SantapakkaHimangan UrheilijatFIN2:50:31
21826Esa HaaranenIlomantsin UrheilijatFIN2:51:01+30
31843Marko SaariLänsi-Lavian LoiskeFIN2:53:36+3:05
41830Simo KelosuoKorven HonkaFIN2:53:48+3:17
51834Markku LoukusaIisuFIN2:53:50+3:19
61835Jussi MiikkiSK VuoksiFIN2:57:06+6:35
71823Sakke AhoniemiHyvinkään RastiFIN2:58:59+8:28
81822Arto AhonenInarin YritysFIN3:06:01+15:30
91832Olli-Pekka KurikkalaKalajoen JunkkaritFIN3:12:40+22:09
101837Jari PylvänäinenKouvolan SuunnistajatFIN3:13:36+23:05
111833Juha LiljaSuunta JyväskyläFIN3:15:46+25:15
121848Pertti VälimaaVaasan SuunnistajatFIN3:17:48+27:17
131847Janne ValkonenSaarijärven PullistusFIN3:20:26+29:55
141836Marko NalliVihtavuoren PamausFIN3:25:20+34:49
151829Joni HäkkiläKalajoen JunkkaritFIN3:38:55+48:24
161831Iiro KukkonenOulun TarmoFIN3:41:26+50:55
171841Tuukka TusaRaisu LumousFIN3:46:35+56:04
181838Mika RaitolaLynxFIN3:57:18+1:06:47
191825Alexander GalaktionovRussiaRUS5:49:27+2:58:56

H45A (8,0+6,4+7,4+7,0)

(Started 166, DNF 5, DNQ 1)

11951Keijo ParkkinenYlikiimingin NuijamiehetFIN2:23:15
21867Risto HaikonenAnttolan UrheilijatFIN2:23:38+23
32014Antti VirtanenHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:34:13+10:58
41952Juha PartanenRasti-HyryFIN2:34:21+11:06
52004Matti VainionpääRasti-KurikkaFIN2:37:04+13:49
61937Petteri NiskanenRasti-HyryFIN2:37:41+14:26
71880Christoph HutzliSwitzerlandSUI2:38:07+14:52
82016Asmo VuorenpääLaitilan JyskeFIN2:38:31+15:16
91965Jarmo ReimanAngelniemen AnkkuriFIN2:39:47+16:32
101874Ossi HeikkiläSuunta JyväskyläFIN2:45:51+22:36
111865Tuomo HaanpääTampereen PyrintöFIN2:47:02+23:47
121913Sami KälviäinenHelsingin SuunnistajatFIN2:47:24+24:09
131943Jouni NykänenNaviFIN2:47:31+24:16
141878Markku HuostilaLammin SäkiäFIN2:47:46+24:31
151941Timo NurmelaRasti-KurikkaFIN2:48:42+25:27
161908Petri KotroKouvolan SuunnistajatFIN2:48:47+25:32
171940Mika NumminenUrjalan UrheilijatFIN2:51:09+27:54
181862Heikki GrekeläSK PohjantähtiFIN2:53:58+30:43
191916Juha-Pekka LarmalaEspoon SuuntaFIN2:54:35+31:20
201980Juha SimiläSK VuoksiFIN2:55:20+32:05
211948Teijo OksanenHelsingin SuunnistajatFIN2:56:51+33:36
221879Matti HuttunenPihkaniskatFIN2:57:56+34:41
231881Sakari HyvönenKuopion SuunnistajatFIN2:58:40+35:25
241962Mika RahkolaOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:59:21+36:06
251973Vesa RuuskaKangasala SKFIN2:59:22+36:07
261911Tomi KurhinenRastivarsatFIN2:59:43+36:28
271868Rauno HakalaSuomusjärven SisuFIN3:00:14+36:59
281853Jussi BorgenströmHyvinkään RastiFIN3:01:14+37:59
291897Jari KahialaPihkaniskatFIN3:01:23+38:08
301898Lars KarlssonSwedenFIN3:01:26+38:11
311953Timo ParttimaaAngelniemen AnkkuriFIN3:03:02+39:47
321890Urs JordiSwitzerlandSUI3:03:33+40:18
331903Vesa KemppainenIisuFIN3:04:07+40:52
341963Kari RauhamaaKärkölän Kisa-VeikotFIN3:04:17+41:02
352019Urpo VäänänenKalevan RastiFIN3:05:26+42:11
361946Tarmo OikarinenOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:05:29+42:14
371950Henrik PalmenEspoon SuuntaFIN3:05:36+42:21
381959Juha PrittinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:05:46+42:31
391966Timo ReinikkaVaasan SuunnistajatFIN3:06:08+42:53
401892Kari JussilaTampereen PyrintöFIN3:06:38+43:23
411986Vesa TielinenLuumäen RastiFIN3:08:35+45:20
421979Stefan SchlatterSwitzerlandSUI3:09:20+46:05
431982Tom StenlundIF BraheFIN3:09:49+46:34
441876Arto HolappaYlikiimingin NuijamiehetFIN3:10:28+47:13
451875Pasi HeiskanenHelsingin SuunnistajatFIN3:11:20+48:05
461895Esa JärvenpääSuunta JyväskyläFIN3:11:25+48:10
471933Ari MännikköYlikiimingin NuijamiehetFIN3:11:55+48:40
481893Pekka JuvakkaSuunta JyväskyläFIN3:12:22+49:07
491856Sergey DankovUkraineUKR3:13:18+50:03
501942Pekka NurminenKouvolan SuunnistajatFIN3:15:51+52:36
511984Mika TasaKaakon RastiFIN3:17:03+53:48
521925Pekka LyytinenSulkavan Urheilijat -41FIN3:17:42+54:27
531915Juha LaasanenLaihian LujaFIN3:18:01+54:46
541990Janne TurpiainenHyvinkään RastiFIN3:18:35+55:20
551887Plamen IvanovBulgariaFIN3:18:55+55:40
562012Tommi ViitasaariKokkolan SuunnistajatFIN3:19:13+55:58
571850Janne AuteroRasti-NokiaFIN3:19:34+56:19
581974Veli-Matti RytkönenEspoon SuuntaFIN3:19:52+56:37
591919Hannu LauriOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:19:54+56:39
601877Jörg HubmannSwitzerlandSUI3:20:17+57:02
611927Heikki MalmlundKooveeFIN3:20:25+57:10
621938Ilkka NokkaRasti 88FIN3:20:35+57:20
631854Bernt BrynhildsenNorwayNOR3:20:58+57:43
641855Nicolo CorradiniItalyITA3:21:20+58:05
651859Matti ForsbergSäyneisen SalpaFIN3:22:25+59:10
661885Matti IlmonenItä-Päijänteen RastiFIN3:22:36+59:21
671891Jarmo JoutsensaariKangasala SKFIN3:22:55+59:40
681983Jari SundqvistLahden Suunnistajat-37FIN3:23:02+59:47
691910Mika KulmalaRajamäen RykmenttiFIN3:23:45+1:00:30
701864Kaj GrönIF BraheFIN3:24:35+1:01:20
711970Risto RuoholaMS ParmaFIN3:25:03+1:01:48
721923Petteri LintunenSiilin RastiFIN3:25:07+1:01:52
731888Eero JalonenHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:26:01+1:02:46
741934Pasi NevalaTeuvan RivakkaFIN3:27:24+1:04:09
751858Peter ForsSwedenSWE3:29:35+1:06:20
762021Pasi Ylä-OijalaKeravan UrheilijatFIN3:29:49+1:06:34
772008Seppo VehkalaSiikaisten SisuFIN3:30:01+1:06:46
781956Ilpo PietiläinenSK PohjantähtiFIN3:30:08+1:06:53
791969Timo RonkainenKokkolan SuunnistajatFIN3:30:11+1:06:56
802005Jari ValtonenHelsingin SuunnistajatFIN3:31:07+1:07:52
811976Pertti SaloKokkolan SuunnistajatFIN3:31:09+1:07:54
822009Harri VeijolaLammin SäkiäFIN3:32:32+1:09:17
831883Roland HästöIF FemmanFIN3:32:39+1:09:24
841935Jyrki NieminenLounais-Hämeen RastiFIN3:33:54+1:10:39
851904Ville KlingaLahden Suunnistajat-37FIN3:34:31+1:11:16
861907Seppo KonttajärviVesaisen PojatFIN3:35:09+1:11:54
871857Thomas EkströmMS ParmaFIN3:35:44+1:12:29
881905Tony KoichevBulgariaFIN3:39:06+1:15:51
891939Hannu NumminenEspoon AkillesFIN3:39:42+1:16:27
901988Pekka TorvinenSiilin RastiFIN3:40:39+1:17:24
911954Jukka PeltonenLappeen RientoFIN3:40:50+1:17:35
921860Kaj FredrikssonSK PohjantähtiFIN3:41:06+1:17:51
931884Jukka IittiRasti E4FIN3:41:16+1:18:01
941957Timo PirtiläKymin SuunnistajatFIN3:42:08+1:18:53
951926Taisto MaijalaLapin VeikotFIN3:43:15+1:20:00
961899Sami KarvonenSaloisten ReipasFIN3:43:43+1:20:28
971873Matti HeikkiläMäntsälän UrheilijatFIN3:43:50+1:20:35
981936Tommi NietosjärviPihkaniskatFIN3:44:57+1:21:42
991929Viktor MogurenkoUkraineUKR3:45:02+1:21:47
1001918Juha LatvalaAlajärven AnkkuritFIN3:45:07+1:21:52
1011989Urs TröschGermanySUI3:46:42+1:23:27
1021922Jari LehtosaariHaukiputaan HeittoFIN3:51:20+1:28:05
1031930Jouni MutkaSuunta JyväskyläFIN3:52:10+1:28:55
1041960Veli PyhtiläOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:52:25+1:29:10
1052006Kimmo ValtonenMS ParmaFIN3:53:00+1:29:45
1061889Peter JordiSwitzerlandSUI3:53:34+1:30:19
1072013Harri VirkkalaKokkolan SuunnistajatFIN3:53:51+1:30:36
1081872Jari HartikainenSiilin RastiFIN3:54:04+1:30:49
1091978Christoph SchlatterSwitzerlandSUI3:54:25+1:31:10
1101928Oleksandr MogurenkoUkraineUKR3:55:49+1:32:34
1111975Markku SaksaTeuvan RivakkaFIN3:56:05+1:32:50
1121871Pekka HakulinenEspoon SuuntaFIN3:57:38+1:34:23
1131931Aimo MyllymäkiKortesjärven Järvi-VeikotFIN3:58:16+1:35:01
1141914Urs KöhleSwitzerlandSUI3:58:18+1:35:03
1151863Markus GründlerSwitzerlandSUI4:00:23+1:37:08
1161947Jorma OjalainenSK VuoksiFIN4:00:37+1:37:22
1171958Risto PosioKannuksen UraFIN4:01:31+1:38:16
1181924Pasi LyyluomaTeuvan RivakkaFIN4:02:13+1:38:58
1191917Antti LassilaKuortaneen KuntoFIN4:03:15+1:40:00
1201961Jouni PyykönenEspoon AkillesFIN4:11:52+1:48:37
1211909Hannu KrögerHiidenkiertäjätFIN4:13:23+1:50:08
1221906Pasi KoistinenNastolan TeräFIN4:14:11+1:50:56
1231900Matti KattelusLapuan VirkiäFIN4:16:16+1:53:01
1241882Jyrki HyyrynenKouvolan SuunnistajatFIN4:21:11+1:57:56
1251866Erkki HaavistoTurun SuunnistajatFIN4:24:49+2:01:34
1261870Kari HakuliKeravan UrheilijatFIN4:25:50+2:02:35
1272017Tuomo VuorenpääJämsän Retki-VeikotFIN4:27:01+2:03:46
1281967Paavo RitvanenPihkaniskatFIN4:33:19+2:10:04
1291972Peter RutzSwitzerlandSUI4:35:48+2:12:33
1301987Jukka ToivonenLammin SäkiäFIN4:55:06+2:31:51
1311971Juha RuokonenLappeen RientoFIN5:09:10+2:45:55
1321921Igor LazarevRussiaRUS5:11:23+2:48:08
1331981Dmitriy SlezovKazakhstanKAZ5:35:15+3:12:00
1342010Pasi VibergTurun SuunnistajatFIN5:54:46+3:31:31

H45AL (5,2+4,6+4,9+5,0)

(Started 105, DNF 1, DNQ 1)

12030Jan DonnerOK77FIN1:43:04
22074Olli MattilaMS ParmaFIN1:43:40+36
32071Juha MalinenKalevan RastiFIN1:48:42+5:38
42072Kari MatilainenHelsingin SuunnistajatFIN1:53:05+10:01
52063Mika KuusistoLaihian LujaFIN1:55:40+12:36
62087Vesa PeltoniemiKaustisen Pohjan-VeikotFIN1:56:16+13:12
72112Juha TilliLynxFIN1:56:39+13:35
82044Heikki JokinenLahden Suunnistajat-37FIN1:58:04+15:00
92057Juha KoivusaloIlomantsin UrheilijatFIN1:59:40+16:36
102048Samppa KauppilaOulun Yliopiston UrheiluseuraFIN2:00:27+17:23
112047Arto KatajamäkiSuunta JurvaFIN2:00:45+17:41
122116Timo TuovinenKuopion SuunnistajatFIN2:03:40+20:36
132036Jarkko HeikkinenVehkalahden VeikotFIN2:03:55+20:51
142086Sergey PasechnikRussiaRUS2:07:39+24:35
152107Marko SopoKuopion SuunnistajatFIN2:09:02+25:58
162035Teemu HauhiaRasti-KurikkaFIN2:09:26+26:22
172041Stefan HöstmanMalax IFFIN2:12:43+29:39
182081Jarmo NivalaYlivieskan KuulaFIN2:15:03+31:59
192052Juha KetolaKooveeFIN2:16:22+33:18
192108Petri StevanderKuortaneen KuntoFIN2:16:22+33:18
212117Marko UotilaKouvolan SuunnistajatFIN2:16:51+33:47
222130Bart WillemsBelgiumBEL2:17:06+34:02
232111Mika TernolaKangasala SKFIN2:20:03+36:59
242062Ari KuusholmaHiisirastiFIN2:20:08+37:04
252056Ari-Pekka KoivistoHelsingin SuunnistajatFIN2:20:51+37:47
262122Igor FedorovRussianRUS2:20:52+37:48
272128Teppo ValtonenHämeenlinnan TarmoFIN2:21:20+38:16
282040Risto HärkönenEnonkosken UrheilijatFIN2:21:25+38:21
292098Jari RontuAngelniemen AnkkuriFIN2:23:29+40:25
302104Kari SillanpääMaarian MahtiFIN2:23:50+40:46
312101Petri SavilahtiLynxFIN2:24:05+41:01
322045Harri KaitolaRastiketutFIN2:27:28+44:24
332083Marko NygårdKuopion SuunnistajatFIN2:27:44+44:40
342095Antti RantalaPihkaniskatFIN2:28:25+45:21
352042Markku IjasRaisu LumousFIN2:29:44+46:40
362068Anders LindahlAkilles OKFIN2:29:57+46:53
372065Jarmo LaaksoRajamäen RykmenttiFIN2:30:25+47:21
382105Ove SimosasOK OrientFIN2:33:11+50:07
392079Jussi NeuvonenOulun TarmoFIN2:33:25+50:21
402055Jari KiveläPerhon KiriFIN2:33:45+50:41
412027Kari BackmanIin YritysFIN2:35:21+52:17
422115Hannu TuomistoRasti-JussitFIN2:36:50+53:46
432102Pentti ShnoroSonkajärven PahkaFIN2:37:10+54:06
442029Alexander DobritskiyRussiaRUS2:37:11+54:07
452032Eero HakalaIF FemmanFIN2:37:23+54:19
462025Petri AlvoittuVihtavuoren PamausFIN2:37:44+54:40
462078Jari MäkinenSonkajärven PahkaFIN2:37:44+54:40
482049Kari KaustinenHimangan UrheilijatFIN2:40:27+57:23
492038Risto-Pekka HuuhtanenRasti-VihtiFIN2:42:39+59:35
502037Ari HietanenKouvolan SuunnistajatFIN2:45:20+1:02:16
512097Andrey RazmetovRussiaRUS2:46:10+1:03:06
522051Tommi KeronenTampereen PyrintöFIN2:46:13+1:03:09
532058Jyrki KommioHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:46:53+1:03:49
542059Unto KorhonenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:48:43+1:05:39
552131Jari VäisänenKalevan RastiFIN2:48:53+1:05:49
562094Michael RahnSwitzerlandSUI2:48:59+1:05:55
572043Kari JalavaVakka-RastiFIN2:49:54+1:06:50
582023Tuomo AholaKangasala SKFIN2:50:57+1:07:53
592080Jurg NiggliSwitzerlandSUI2:51:14+1:08:10
602091Mikko PuolakanahoHyvinkään RastiFIN2:51:21+1:08:17
612033Vesa HallikainenKuopion SuunnistajatFIN2:51:57+1:08:53
622046Matti KankkunenSonkajärven PahkaFIN2:52:47+1:09:43
632060Markku KorpelaRasti 88FIN2:53:49+1:10:45
642129Seppo VarmavuoRajamäen RykmenttiFIN2:54:20+1:11:16
652024Igor` AksenovRussiaRUS2:58:02+1:14:58
662090Jari PullinenIF Sibbo-VargarnaFIN2:59:59+1:16:55
672088Konstantin PigarevRussiaRUS3:00:40+1:17:36
682119Pekka RehnLynxFIN3:02:16+1:19:12
692100Pauli SavelaRajamäen RykmenttiFIN3:05:01+1:21:57
702070Timo LohikainenRastivarsatFIN3:06:33+1:23:29
712103Sami SiiriläRasti-KurikkaFIN3:08:42+1:25:38
722039af Anders HällströmOK77FIN3:10:22+1:27:18
732077Kai MutkaSK PohjantähtiFIN3:14:46+1:31:42
742082Mikko NorrbackaHyvinkään RastiFIN3:15:09+1:32:05
752089Ari PiitulainenKalevan RastiFIN3:21:41+1:38:37
762076Sakari MikkolaHelsingin SuunnistajatFIN3:21:49+1:38:45
772066Lasse LahdelmaKärkölän Kisa-VeikotFIN3:22:25+1:39:21
782120Boris AshkinadziRussiaRUS3:23:14+1:40:10
792050Jari KekkinenPihkaniskatFIN3:38:23+1:55:19
802069Jarkko LohiRastihaukatFIN3:48:46+2:05:42
812034Antti HanhijärviEspoon AkillesFIN3:50:33+2:07:29
822064Ari KyöstiläRastivarsatFIN3:54:03+2:10:59
832067Kasperi LaunisRaisu LumousFIN3:58:25+2:15:21
842085Vesa PajuojaEspoon SuuntaFIN4:05:20+2:22:16
852110Sami SyväteräRiihimäen SuunnistajatFIN6:10:25+4:27:21

H45B (6,3+5,3+5,6+5,0)

(Started 31, DNF 0, DNQ 1)

12136Mikko HeikkinenHollolan Urheilijat -46FIN2:16:23
22148Jukka LoukusaSwedenFIN2:22:29+6:06
32158Jukka SakkiKouvolan SuunnistajatFIN2:28:32+12:09
42156Ilkka RiikolaYlikiimingin NuijamiehetFIN2:29:31+13:08
52142Jukka KinnariSuunta JurvaFIN2:34:14+17:51
62154Juha Paaso-RantalaIin YritysFIN2:37:05+20:42
72134Johan ByggningsbackaIF BraheFIN2:42:05+25:42
82155Leo PahkinPorvoon UrheilijatFIN2:49:15+32:52
92159Jari SchroderusSK PohjantähtiFIN2:52:54+36:31
102135Petri HannilaLänsi-Rajan RastiFIN3:02:12+45:49
112138Jani HuuhaOulaisten HuimaFIN3:02:50+46:27
122150Juha MuhonenVaasan SuunnistajatFIN3:04:50+48:27
132139Mika IsolahtiSK PohjantähtiFIN3:05:45+49:22
142144Sergey KlimentyevRussiaRUS3:13:50+57:27
152151Jari MäättäOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:37:38+1:21:15
162157Timo RintanenKangasala SKFIN3:46:52+1:30:29
172149Uwe MerlAustraliaAUT4:12:20+1:55:57
182143Timo Olavi KinnunenOlavin RastiFIN4:28:35+2:12:12
192153Mikhail NikiforovRussiaRUS7:31:16+5:14:53

H50A (7,3+6,1+6,9+6,1)

(Started 170, DNF 6, DNQ 8)

12216Markku KaartinenAngelniemen AnkkuriFIN2:20:02
22272Kimmo MäättäOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:31:43+11:41
32275Pekka NoponenSuunta JyväskyläFIN2:31:44+11:42
42286Ilkka PeltolaItä-Hämeen RastiFIN2:33:42+13:40
52236Pauli KukkolaSiilin RastiFIN2:37:04+17:02
62310Pertti SyrjäläKeravan UrheilijatFIN2:38:31+18:29
72332Jouni VantaalaLammin SäkiäFIN2:39:13+19:11
82314Juha TuomistoVaasan SuunnistajatFIN2:39:28+19:26
92331Pasi ValkonenItä-Hämeen RastiFIN2:39:46+19:44
102226Pekka KiljunenVaajakosken TeräFIN2:42:28+22:26
112284Timo PartanenRasti-HyryFIN2:42:48+22:46
122167Christian AebersoldSwitzerlandSUI2:43:20+23:18
132293Tuomo RantapelkonenOulun NMKY:n UrheilijatFIN2:44:52+24:50
142172Timo AsikainenHiisirastiFIN2:45:39+25:37
152298Jim RussellNew ZealandNZL2:47:11+27:09
162188Eero HaapasalmiOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:47:29+27:27
172279Jarmo OikarinenTampereen PyrintöFIN2:47:35+27:33
182178Erik BobachTanskaDEN2:47:59+27:57
192338Markku VirtalaPargas IFFIN2:48:10+28:08
202254Juha LerssiKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:50:08+30:06
212218Jukka KallioTampereen PyrintöFIN2:50:22+30:20
222242Panu KärkkäinenJämsän Retki-VeikotFIN2:50:33+30:31
232305Roald von SchoultzOK RaseborgFIN2:50:49+30:47
242211Lukas JenzerSwitzerlandSUI2:50:55+30:53
252270Markku MäntyTurun MetsänkävijätFIN2:51:56+31:54
262201Jorma HirvensaloSaarijärven PullistusFIN2:52:07+32:05
272256Jarmo LindroosEspoon SuuntaFIN2:52:15+32:13
282212Taito JeskanenIlomantsin UrheilijatFIN2:52:54+32:52
292301Timo SalonenValkeakosken HakaFIN2:53:25+33:23
302238Mikko KuusinenHelsingin SuunnistajatFIN2:53:42+33:40
312304Mark SaundersGreat BritainGBR2:55:36+35:34
322246Hannu LaihoRastivarsatFIN2:55:50+35:48
332209Raimo ItkonenSuunta JyväskyläFIN2:56:46+36:44
342243Andres LaasSwedenSWE2:57:15+37:13
352273Timo NatunenSavon SuuntaFIN2:57:22+37:20
362335Silvio VicariSwitzerlandSUI2:58:41+38:39
372232Tom KorsmanSwedenSWE3:01:07+41:05
382292Reima RantanenMS ParmaFIN3:03:58+43:56
392282Martin OppligerSwitzerlandSUI3:04:01+43:59
402224Pekka KemppiRasti-VihtiFIN3:05:02+45:00
412199Petri HietalaLohtajan VeikotFIN3:05:05+45:03
422233Heikki KoskelaRasti-JussitFIN3:06:30+46:28
432285Pekka PatanaLaihian LujaFIN3:07:50+47:48
442278Jari OikarainenKuusamon Erä-VeikotFIN3:08:26+48:24
452261Veli-Matti LähdesmäkiRasti-HyryFIN3:08:54+48:52
462334Onno VerberneNorwayNED3:10:28+50:26
472300Kari RäisänenKiimingin UrheilijatFIN3:10:48+50:46
482223Tapio KarrasUSAUSA3:12:11+52:09
492289Juhani PitkänenYlöjärven UrheilijatFIN3:12:25+52:23
502191Jukka HakulinenVehkalahden VeikotFIN3:16:05+56:03
512277Matti NummiVaalan KarhuFIN3:17:08+57:06
522307Asko SippolaKuortaneen KuntoFIN3:18:48+58:46
532210Andrey IvanovRussiaRUS3:19:33+59:31
542221Heikki KarjalainenRaisu LumousFIN3:19:37+59:35
552213Seppo JylhäKälviän TarmoFIN3:20:35+1:00:33
562274Urpo NiemeläSK PohjantähtiFIN3:24:18+1:04:16
572315Simo UusikartanoTurun MetsänkävijätFIN3:24:45+1:04:43
582206Jukka HänninenHiidenkiertäjätFIN3:25:06+1:05:04
592253Jukka LehtinenAsikkalan RaikasFIN3:25:14+1:05:12
602249Antti LamminpääKärkölän Kisa-VeikotFIN3:25:34+1:05:32
612250Raino LampinenHelsingin SuunnistajatFIN3:25:48+1:05:46
622219Arto KalliokoskiPerhon KiriFIN3:26:08+1:06:06
632175Yvan BalliotFranceFRA3:26:49+1:06:47
642333Jukka-Pekka VapaniemiIkaalisten Nouseva-VoimaFIN3:26:55+1:06:53
652313Markus TruttmannSwitzerlandSUI3:27:00+1:06:58
662306Thomas SchulthnessSwitzerlandSUI3:27:29+1:07:27
672168Ulu AeschlimannSwitzerlandSUI3:27:32+1:07:30
682291Timo RantalaKaustisen Pohjan-VeikotFIN3:27:33+1:07:31
692247Peter LaisSwitzerlandSUI3:27:45+1:07:43
702214Jari JärvinenHämeenlinnan TarmoFIN3:28:28+1:08:26
712205Ossi HuhtanenTampereen PyrintöFIN3:28:53+1:08:51
722190Jouni HakalaRaision KuulaFIN3:29:54+1:09:52
732269Jouko MäkinenMäntsälän UrheilijatFIN3:30:53+1:10:51
742194Esko HeikkinenRasti-HyryFIN3:31:44+1:11:42
752229Kari KoivumäkiKokkolan SuunnistajatFIN3:32:14+1:12:12
762336Mikko ViinikainenEspoon SuuntaFIN3:32:28+1:12:26
772260Risto LuodonpääAlatornion PirkatFIN3:32:38+1:12:36
782195Sakari HeikkinenRasti-HyryFIN3:32:42+1:12:40
792343Höck ZihlmannSwitzerlandSUI3:34:06+1:14:04
802312Jari ToivonenEpilän EsaFIN3:34:12+1:14:10
812341Jyri VuorinenKeski-Karjalan RastiFIN3:34:51+1:14:49
822309Marc StreitSwitzerlandSUI3:35:03+1:15:01
832259Andreas LuescherSwitzerlandSUI3:38:43+1:18:41
842180Charles DanielGreat BritainGBR3:40:16+1:20:14
852207Antti HärkönenPudasjärven UrheilijatFIN3:41:02+1:21:00
862340Jouni VolotinenIlomantsin UrheilijatFIN3:41:51+1:21:49
872342Klaus VänttinenHiidenkiertäjätFIN3:42:27+1:22:25
882217Taisto KaikkonenOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:43:28+1:23:26
892200Jarkko HietaojaHelsingin SuunnistajatFIN3:43:37+1:23:35
902290Juho RankinenSinkki-SepotFIN3:44:03+1:24:01
912281Vesa OksanenRasti-PerniöFIN3:45:32+1:25:30
922220Radan KamenickyCzech RepublicCZE3:45:56+1:25:54
932245Jari LahtinenItä-Hämeen RastiFIN3:46:33+1:26:31
942276Arto NummelaMäntsälän UrheilijatFIN3:49:16+1:29:14
952239Kimmo KuusistoMS ParmaFIN3:50:18+1:30:16
962202Petteri HirvonenTurun MetsänkävijätFIN3:50:24+1:30:22
972265Geza MolnarLahden Suunnistajat-37FIN3:52:37+1:32:35
982252Kari LaukkarinenTuusulan Voima-VeikotFIN3:53:40+1:33:38
992234Martin KosterSwitzerlandSUI3:54:12+1:34:10
1002235Ari KosunenSK VuoksiFIN3:54:36+1:34:34
1012297Keijo RuotsalainenOulun Yliopiston UrheiluseuraFIN3:56:27+1:36:25
1022241Jari KymäläinenTampereen PyrintöFIN3:56:58+1:36:56
1032303Jeremias SankariItä-Hämeen RastiFIN3:57:40+1:37:38
1042271Pekka MäntyHirvensalon HeittoFIN3:58:20+1:38:18
1052240Markku KylmäläMäntsälän UrheilijatFIN3:58:58+1:38:56
1062299Juhani RåbergLänsi-Lavian LoiskeFIN4:03:39+1:43:37
1072169Pekka Ala-MäyryKooveeFIN4:07:29+1:47:27
1082222Markus KarjalainenKuopion SuunnistajatFIN4:08:13+1:48:11
1092283Jarmo PaananenSaloisten ReipasFIN4:08:17+1:48:15
1102308Ari SokkaRasti-JussitFIN4:08:33+1:48:31
1112280Kari OjalainenSK VuoksiFIN4:09:23+1:49:21
1122228Jyrki KiviniittyHelsingin SuunnistajatFIN4:09:32+1:49:30
1132203Ari HonkimaaEspoon SuuntaFIN4:10:18+1:50:16
1142215Petri JärvinenHiisirastiFIN4:10:39+1:50:37
1152182Florian ElstnerAustraliaAUT4:11:02+1:51:00
1162266Leonid MolotkovRussiaRUS4:13:04+1:53:02
1172264Tatsuya MiyakawaJapanJPN4:15:10+1:55:08
1182225Santeri KenttäOK77FIN4:16:56+1:56:54
1192258Mike LongIrlandIRL4:31:30+2:11:28
1202171Jarmo AntikainenMäntsälän UrheilijatFIN4:33:32+2:13:30
1212328Kari VainioTurun MetsänkävijätFIN4:37:27+2:17:25
1222255Oleksandr LetychevskyiUkraineUKR4:40:55+2:20:53
1232186Christian GarrecFranceFRA4:46:14+2:26:12
1242204Ismo HuhtalaYläneen KiriFIN4:54:24+2:34:22

H50AL (5,0+4,4+5,0+4,5)

(Started 79, DNF 2, DNQ 0)

13315Pekka InkeriOlavin RastiFIN1:39:49
23330Seppo LambergVaajakosken TeräFIN1:54:41+14:52
33311Jarmo HeikkinenHyvinkään RastiFIN2:03:38+23:49
43352Sauli PeltoniemiKokkolan SuunnistajatFIN2:04:26+24:37
53306Per FlakbergSwedenSWE2:08:04+28:15
63312Kai HiloLynxFIN2:08:17+28:28
73357Anssi RaitanenTuusulan Voima-VeikotFIN2:09:48+29:59
83323Kari KeränenKuusamon Erä-VeikotFIN2:10:13+30:24
93362Jyrki RuutalaIisalmen VisaFIN2:12:11+32:22
103351Timo PeltonenSonkajärven PahkaFIN2:13:14+33:25
113347Heikki OvaskaLuumäen RastiFIN2:15:06+35:17
123318Jari JurvakainenSuunta JyväskyläFIN2:16:42+36:53
133370Antti TepsaLapin VeikotFIN2:17:54+38:05
143344Veijo NurmikumpuSuunta 2000FIN2:18:06+38:17
153305Veijo EkonojaPellon PonsiFIN2:20:50+41:01
163348Ari PaganusAngelniemen AnkkuriFIN2:21:49+42:00
173302Brian CorbettIrlandIRL2:23:33+43:44
183335Antti LepolaRastivarsatFIN2:24:03+44:14
193314Olli-Pekka HäkkinenSaarijärven PullistusFIN2:25:55+46:06
203325Jukka KoivuniemiRastikarhutFIN2:27:37+47:48
213363Ilkka SalonenHauhon SisuFIN2:30:32+50:43
223316Pertti ItkonenLapin VeikotFIN2:30:55+51:06
233359Pekka RantalaKokkolan SuunnistajatFIN2:31:37+51:48
243350Pekka ParkkinenSK PohjantähtiFIN2:32:08+52:19
253317Vesa-Pekka JalliHauhon SisuFIN2:32:51+53:02
263385Juha VäisänenMäntsälän UrheilijatFIN2:33:34+53:45
273356Jarmo PyhtinenPosion PyrintöFIN2:34:20+54:31
283310Esa HeikkinenKuusamon Erä-VeikotFIN2:35:31+55:42
293372Andre WirzSwitzerlandSUI2:41:19+1:01:30
303313Jussi-Petri HirvonenRastivarsatFIN2:42:09+1:02:20
313301Alexandr BorachenkoRussiaRUS2:43:43+1:03:54
323333Arto LehtinenAsikkalan RaikasFIN2:45:11+1:05:22
333327Seppo KylliäinenLappeen RientoFIN2:48:07+1:08:18
343367Stefan StubbIK FalkenFIN2:49:58+1:10:09
353321Reima KatajamäkiSuunta JurvaFIN2:51:12+1:11:23
363336Kimmo LeppänenHirvensalon HeittoFIN2:51:41+1:11:52
373354Victor PotemkinRussiaRUS2:52:53+1:13:04
383329Jaakko LajunenJämsän Retki-VeikotFIN2:53:39+1:13:50
393308Maxim GureevRussiaRUS2:54:45+1:14:56
403368Timo SuhonenKuopion SuunnistajatFIN2:55:27+1:15:38
413355Ilpo PuputtiHiidenkiertäjätFIN2:55:28+1:15:39
423381Asko VainioMS ParmaFIN3:00:36+1:20:47
433331Hannu LammiHelsingin SuunnistajatFIN3:01:00+1:21:11
443366Heikki SorsaPihkaniskatFIN3:01:05+1:21:16
453384Dmitry VinogradovRussiaRUS3:01:52+1:22:03
463334Antti LeinonenSuunta JyväskyläFIN3:02:04+1:22:15
473319Stanislav KalaidinRussiaRUS3:02:34+1:22:45
483383Arto VilppolaPellon PonsiFIN3:02:38+1:22:49
493380Jari VahvelainenTampereen PyrintöFIN3:08:53+1:29:04
503342Simo NieminenTampereen PyrintöFIN3:09:19+1:29:30
513369Jukka SyrjänenKooveeFIN3:11:50+1:32:01
523364Asko SenttulaSuunta JyväskyläFIN3:13:05+1:33:16
533309Rolf HedigerSwitzerlandSUI3:13:44+1:33:55
543341Timo MäkinenSaloisten ReipasFIN3:26:49+1:47:00
553320Ismo KandolinKortesjärven Järvi-VeikotFIN3:46:19+2:06:30
563346Seppo OjanenKangasala SKFIN3:47:32+2:07:43
573358Arto RaivioSuunta JyväskyläFIN4:02:03+2:22:14
583304Beni DeppelerSwitzerlandSUI4:02:37+2:22:48
593353Stephen PerkinsIrlandIRL4:12:09+2:32:20
603328Juha KäkiKouvolan SuunnistajatFIN4:25:18+2:45:29

H50B (6,0+5,3+5,5+5,0)

(Started 28, DNF 0, DNQ 3)

12361Ari NiiranenKalevan RastiFIN2:21:35
22349Kari HeikkiläKouvolan SuunnistajatFIN2:30:57+9:22
32366Teijo SirviöYlläksen RastiFIN2:39:02+17:27
42359Timo MattilaKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:41:45+20:10
52367Stefan StrazzarinoSwitzerlandSUI2:48:33+26:58
62354Jukka KorhonenRasTiimiFIN2:49:09+27:34
72368Juha TähtinenRasti-NokiaFIN2:53:42+32:07
82365Jussi SalminenYläneen KiriFIN2:59:52+38:17
92363Hannu PienimäkiRastiketutFIN3:07:17+45:42
102353Simo KeltamäkiOulun TarmoFIN3:08:06+46:31
112348Jari HalonenKajaanin KuohuFIN3:08:50+47:15
122347Hannu ErvastiKuusamon Erä-VeikotFIN3:10:45+49:10
132355Veijo KoskiSuunta JurvaFIN3:15:48+54:13
142364Tapio PoutanenSomeron EsaFIN3:18:10+56:35
152345Pauli AnnalaKauhavan WisaFIN3:19:03+57:28
162360Ismo MäkeläAlajärven AnkkuritFIN3:19:13+57:38
172357Ari-Matti LeinonenRastiketutFIN3:31:16+1:09:41
182351Arto IkolaRasti-JussitFIN3:50:00+1:28:25
192350Jarmo HonkanenRasti-PielinenFIN5:28:31+3:06:56

H55A (7,0+5,4+6,3+5,9)

(Started 160, DNF 4, DNQ 4)

12386Pekka FinckeVehkalahden VeikotFIN2:14:21
22413Anssi JuutilainenSK VuoksiFIN2:17:23+3:02
32418Antti KauppilaSaloisten ReipasFIN2:27:38+13:17
42423Juris KokinsLatviaLAT2:31:04+16:43
52449Esa MaajärviLappeen RientoFIN2:32:17+17:56
62462Harri NiinistöAngelniemen AnkkuriFIN2:32:57+18:36
72471Tauno PajukangasKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:33:55+19:34
82452Tapio MannilaRastikarhutFIN2:34:18+19:57
92459Arto NiemiRajamäen RykmenttiFIN2:34:19+19:58
102531Keijo ViiloTampereen PyrintöFIN2:34:22+20:01
112382Anders BjörklundSwedenSWE2:35:28+21:07
122493Veijo SalmiRajamäen RykmenttiFIN2:35:38+21:17
132383Per Kristian EkebergNorwayNOR2:36:02+21:41
142475Esko PensasLaihian LujaFIN2:38:23+24:02
152426Heikki KorppiOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:40:55+26:34
162415Jouko KaramoHelsingin SuunnistajatFIN2:41:07+26:46
172505Leif ThingsrudNorwayNOR2:41:37+27:16
182453Ari MartikainenKeuruun KisailijatFIN2:41:43+27:22
192438Geoff LawfordAustraliaAUS2:41:52+27:31
202460Kari-Veli NiemiLappeen RientoFIN2:41:57+27:36
212398Markku HelleSaarijärven PullistusFIN2:43:21+29:00
222536Pekka VornanenSuonenjoen VasamaFIN2:44:24+30:03
232395Markku HeikkaOulun NMKY:n UrheilijatFIN2:45:07+30:46
242504Arhi TervoOulun NMKY:n UrheilijatFIN2:45:20+30:59
252473Pekka PartanenKalevan RastiFIN2:47:31+33:10
262407Björn JohanssonSwedenSWE2:47:44+33:23
272507Juha TolonenHankasalmen HankaFIN2:48:08+33:47
282396Ari HeikkiläHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:50:37+36:16
292405Timo HyppänenEtelä-Kymen SuunnistajatFIN2:50:39+36:18
302486Juha ReimanHiisirastiFIN2:51:57+37:36
312419Jouko Keski-OjalaKannuksen UraFIN2:52:07+37:46
322532Matti ViinikkaKauhajoen KarhuFIN2:52:21+38:00
332400Robert HicklingGreat BritainGBR2:52:40+38:19
342492Ilkka SaarimäkiAngelniemen AnkkuriFIN2:54:05+39:44
352513Antti UotilaOriveden PonnistusFIN2:54:31+40:10
362433Ossi LaapasJoutsenon KullervoFIN2:56:04+41:43
372380Sönke BandixenSwitzerlandSUI2:56:33+42:12
382390Timo Halla-AhoAlajärven AnkkuritFIN2:57:33+43:12
392428Reino KurkelaOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:57:36+43:15
402461Hannu K. NiinimäkiLaihian LujaFIN2:57:42+43:21
412436Seppo LaitinenKangasniemen KalskeFIN2:58:24+44:03
422469Ilkka OjapaloRajamäen RykmenttiFIN2:58:34+44:13
432495Jukka SaramäkiLynxFIN2:58:46+44:25
442439Esa LehtoHelsingin SuunnistajatFIN2:59:10+44:49
452474Heikki PeltonenItä-Päijänteen RastiFIN2:59:41+45:20
462464Jan-Peter NivaYlläksen RastiFIN3:00:16+45:55
472409Matti JokinenTurun VisatFIN3:01:09+46:48
482533Pauli VilminkoSinkki-SepotFIN3:02:36+48:15
492406Risto HöglundOlavin RastiFIN3:03:49+49:28
502408Arto JokinenHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:04:49+50:28
512451Jouko MalinenHelsingin SuunnistajatFIN3:05:01+50:40
522388Mikhail GryaznevichGreat BritainGBR3:05:50+51:29
532444Martti LeppäläHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:07:11+52:50
542424Sauli KonttilaKannuksen UraFIN3:07:20+52:59
552508Juha TolppiLänsi-Rajan RastiFIN3:07:28+53:07
562456Mikko MäkitaloKauhajoen KarhuFIN3:07:57+53:36
572483Tuomo PuustinenPihkaniskatFIN3:08:20+53:59
582441Timo LehtovirtaRastikarhutFIN3:08:46+54:25
592416Jouko KarppinenLaitasaaren VetoFIN3:09:48+55:27
602481Erkki PulkkinenRasti-LukkoFIN3:09:57+55:36
612485Kari Ranta-PuskaEspoon AkillesFIN3:10:05+55:44
622440Jarmo LehtoVehkalahden VeikotFIN3:10:46+56:25
632470Antti OrkolaLahden Suunnistajat-37FIN3:11:17+56:56
642389Roland GysslerSwitzerlandSUI3:11:19+56:58
652427Hannu KosonenOlavin RastiFIN3:11:25+57:04
662399Thomas HertnerSwitzerlandSUI3:11:43+57:22
672491Esa SaarelaKokkolan SuunnistajatFIN3:11:47+57:26
682488Kari RintaluomaTeuvan RivakkaFIN3:13:08+58:47
692528Oleg PopovPihkaniskatRUS3:13:48+59:27
702450Jari MahlamäkiTeuvan RivakkaFIN3:14:24+1:00:03
712496Ilpo SeppänenVaalan KarhuFIN3:14:27+1:00:06
722412Jarmo JuntunenRasti-HyryFIN3:15:14+1:00:53
732529Björn-Erik WickholmOK RaseborgFIN3:15:41+1:01:20
742506Jukka ToikkanenPorvoon UrheilijatFIN3:17:03+1:02:42
752530Martin WickholmIF Sibbo-VargarnaFIN3:18:45+1:04:24
762467Kari NuuttilaKauhajoen KarhuFIN3:19:32+1:05:11
772503Erkki TamminenSuunta JurvaFIN3:20:27+1:06:06
782511Esa TurunenLapin VeikotFIN3:20:50+1:06:29
792445Alexandr LevichevRussiaRUS3:21:05+1:06:44
802494Peter SandströmSwedenSWE3:21:07+1:06:46
812375Timo AhlrothTurengin SarastusFIN3:21:25+1:07:04
822402Martin HowaldSwitzerlandSUI3:21:27+1:07:06
832437John LaukkaRastivarsatFIN3:21:38+1:07:17
842480Antonin ProchazkaCzech RepublicCZE3:23:25+1:09:04
852478Martti PihlajamaaAlajärven AnkkuritFIN3:25:09+1:10:48
862421Seppo KinkkiTampereen NMKY:n UrheilijatFIN3:25:59+1:11:38
872540Maris ZalaiskalnsKazakhstanKAZ3:26:10+1:11:49
882425Asko KorpijärviKannuksen UraFIN3:28:15+1:13:54
892465Seppo NurisaloKokkolan SuunnistajatFIN3:29:37+1:15:16
902455Oswald MerzSwitzerlandSUI3:34:00+1:19:39
912509Esko TurkkaKouvolan SuunnistajatFIN3:34:05+1:19:44
922432Jaakko KäyhköRastiPiikkiöFIN3:36:39+1:22:18
932385Juha EronenKarkki-RastiFIN3:37:05+1:22:44
942476Staffan PetterssonLynxFIN3:37:29+1:23:08
952472Kauko ParkkinenRajamäen RykmenttiFIN3:37:44+1:23:23
962515Tarmo UusitaloPellon PonsiFIN3:38:11+1:23:50
972443Heikki LepistöOriveden PonnistusFIN3:39:49+1:25:28
982446Seppo LinjakumpuKuusamon Erä-VeikotFIN3:40:37+1:26:16
992404Heikki HulkkonenPihkaniskatFIN3:45:44+1:31:23
1002376Mario AmmannSwitzerlandSUI3:47:33+1:33:12
1012403Leif HovdenNorwayNOR3:49:25+1:35:04
1022397Jyrki HeleniusRasti-NokiaFIN3:50:16+1:35:55
1032448Harri LukanderRastiPiikkiöFIN3:50:35+1:36:14
1042534Antti VirkkiHämeenlinnan SuunnistajatFIN3:52:52+1:38:31
1052484Aulis RantalaKokkolan SuunnistajatFIN3:53:44+1:39:23
1062442Kristian LeonhardtAutstriaAUT3:53:53+1:39:32
1072457Jakke MänttäriInkeroisten TerhoFIN3:56:09+1:41:48
1082381Otti BisangSwitzerlandSUI3:57:27+1:43:06
1092384Sven ErikssonGamlakarleby IFFIN3:58:09+1:43:48
1102514Hannu Uusi-PohjolaVaasan SuunnistajatFIN4:02:43+1:48:22
1112468Senan OBoyleIrlandIRL4:07:24+1:53:03
1122447Ari LinnaHauhon SisuFIN4:10:56+1:56:35
1132387Timo GladRasti-JyryFIN4:13:39+1:59:18
1142435Jouko LahtinenHelsingin SuunnistajatFIN4:20:50+2:06:29
1152538Pekka VäisänenHelsingin SuunnistajatFIN4:27:58+2:13:37
1162377Marc AmmerichFranceFRA4:29:31+2:15:10
1172535Kari VirtanenPellon PonsiFIN4:35:27+2:21:06
1182499Pertti SimolaEspoon SuuntaFIN4:40:48+2:26:27
1192378Erkki ArgillanderVaalan KarhuFIN4:40:53+2:26:32

H55AL (4,7+4,1+4,2+4,3)

(Started 81, DNF 1, DNQ 2)

13415Kyösti KukonlehtoValkeakosken HakaFIN1:42:44
23447Markku PiironenKalevan RastiFIN1:42:45+1
33460Ari TorniainenLappeen RientoFIN1:57:47+15:03
43431Ulf MeriheinäIF Sibbo-VargarnaFIN2:00:07+17:23
53404Raimo JussilaHaapaveden UrheilijatFIN2:01:29+18:45
63441Henry NybergOK OrientFIN2:02:19+19:35
73426Heikki LiimatainenRiihimäen SuunnistajatFIN2:02:57+20:13
83464Pekka ValkonenKangasniemen KalskeFIN2:04:31+21:47
93456Matti SuorsaPudasjärven UrheilijatFIN2:05:12+22:28
103466Hannu ArkiTurun MetsänkävijätFIN2:06:40+23:56
113436Ismo NopanenVehkalahden VeikotFIN2:08:07+25:23
123399Martti HerttuaLapuan VirkiäFIN2:09:51+27:07
133452Jukka SalonenLounais-Hämeen RastiFIN2:12:11+29:27
143438Eero NurminenSuomusjärven SisuFIN2:12:43+29:59
153474Ari VirekunnasTampereen PyrintöFIN2:14:15+31:31
163392Kai AntellKeravan UrheilijatFIN2:18:19+35:35
173417Esa KuukkaTampereen PyrintöFIN2:18:32+35:48
183444Jouko PaasoPerämeren RastiFIN2:19:11+36:27
193393Uldis BertuksLatviaLAT2:19:25+36:41
203400Esa HuhtanenRasti-JussitFIN2:20:19+37:35
213409Kari KoistinenNaviFIN2:20:21+37:37
223449Seppo RaatikainenSaarijärven PullistusFIN2:22:05+39:21
233416Heikki KupilaPietarsaaren HiihtäjätFIN2:23:53+41:09
243439Hannu NurminenKärkölän Kisa-VeikotFIN2:23:59+41:15
253434Heikki NevalainenRasti-PielinenFIN2:25:56+43:12
263443Jarmo OllilaAkilles OKFIN2:26:00+43:16
273430Hannu MatikainenRastiketutFIN2:26:14+43:30
283442Tapani OjalaKauhajoen KarhuFIN2:26:49+44:05
293389Timo AhonenKeuruun KisailijatFIN2:28:13+45:29
303388Hemmo AhokoivuSK PohjantähtiFIN2:28:58+46:14
313428Timo LiukkoEnonkosken UrheilijatFIN2:32:06+49:22
323463Jari VaaraKankaanpään SuunnistajatFIN2:32:36+49:52
333407Ari KartaslammiKyrös-RastiFIN2:34:05+51:21
343411Pertti KoljonenLuumäen RastiFIN2:34:40+51:56
353451Hannu SalomäkiHyvinkään RastiFIN2:34:46+52:02
363405Jarmo KallioPälkäneen Luja-LukkoFIN2:34:57+52:13
373421Esa LaineTampereen PyrintöFIN2:35:02+52:18
383401Seppo HurriNaviFIN2:35:33+52:49
393402Risto IivonenAsikkalan RaikasFIN2:36:18+53:34
403461Ismo TurunenRajamäen RykmenttiFIN2:36:55+54:11
413413Nikolay KovalenkoRussiaRUS2:37:57+55:13
423433Hannu MäntykenttäOulun Yliopiston UrheiluseuraFIN2:38:01+55:17
433437Mikko NumminenEpilän EsaFIN2:39:40+56:56
443395Armin BrynerSwitzerlandSUI2:40:04+57:20
453446Kari PapinsaariKangasala SKFIN2:40:27+57:43
463408Felix KhramishevRussiaRUS2:41:21+58:37
473432Sergey MurskijRussiaRUS2:49:13+1:06:29
483398Olavi HeikkiläItä-Hämeen RastiFIN2:50:31+1:07:47
493472Pentti ViitanenRastiPiikkiöFIN2:54:04+1:11:20
503429Hannu LähteenmäkiHämeenlinnan TarmoFIN2:58:22+1:15:38
513427Ilpo LiimatainenSaarijärven PullistusFIN2:58:23+1:15:39
523454Göran SkogvikIK KronanFIN3:00:31+1:17:47
533391Martti AlanenRasti-KurikkaFIN3:02:06+1:19:22
543445Kari PajunenNaviFIN3:02:50+1:20:06
553422Hannu LaitinenLynxFIN3:04:43+1:21:59
563458Ari TertsunenTuusulan Voima-VeikotFIN3:05:14+1:22:30
573455Sergey StulovRussiaRUS3:11:59+1:29:15
583420Ari LahtinenPäijät-RastiFIN3:12:19+1:29:35
593412Timo KorpioValkeakosken HakaFIN3:16:08+1:33:24
603435Seppo NissinenKuopion SuunnistajatFIN3:17:24+1:34:40
613475Tapani VuorinenKauhavan WisaFIN3:29:15+1:46:31
623419Kalevi LahtiItä-Hämeen RastiFIN3:31:36+1:48:52
633410Veijo KokkinenSaarijärven PullistusFIN3:31:48+1:49:04
643453Ulrich ScheferSwitzerlandSUI3:34:12+1:51:28
653414Håkan KronbergIF FemmanFIN3:53:32+2:10:48
663394Thomas BrodmannSwitzerlandSUI4:58:27+3:15:43

H55B (5,6+4,7+4,9+4,9)

(Started 36, DNF 0, DNQ 0)

12578Ilmo WeideAnttolan UrheilijatFIN2:10:50
22556Pekka KinnunenKeski-Karjalan RastiFIN2:17:29+6:39
32547Reijo Harju-SänttiRasti-KurikkaFIN2:20:17+9:27
42543Markku AlakoskiSuunta JyväskyläFIN2:21:06+10:16
52544Dieter EichenbergerSwitzerlandSUI2:22:07+11:17
62560Kari LahtiRasti ReipasFIN2:24:39+13:49
72568Arto SalminenKeski-Karjalan RastiFIN2:36:41+25:51
82548Jack HenrikssonPargas IFFIN2:37:25+26:35
92567Rauno RaitanenKankaanpään SuunnistajatFIN2:39:43+28:53
102558Markku KostamoSavon SuuntaFIN2:40:26+29:36
112549Ari HuruLapin SudetFIN2:40:58+30:08
122553Aulis KaasinenSK PohjantähtiFIN2:42:43+31:53
132561Heikki LaininenSiilin RastiFIN2:45:04+34:14
142581Stefano ZonatoItalyITA2:49:58+39:08
152579Fabio WürmliSwitzerlandSUI2:50:48+39:58
162572Esko TurunenSonkajärven PahkaFIN2:52:15+41:25
172565Pertti Paaso-RantalaIin YritysFIN2:53:31+42:41
182557Risto KoistinenSomeron EsaFIN2:54:30+43:40
192563Veli ManninenHaukivuoren KisailijatFIN3:01:05+50:15
202564Jouko MikkolaSomeron EsaFIN3:04:01+53:11
212551Asko IstolahtiYlistaron Kilpa-VeljetFIN3:07:30+56:40
222569Reinhard SchenkelSwitzerlandSUI3:25:50+1:15:00
232552Hannu JänkäläLapin VeikotFIN3:26:49+1:15:59
242570Heikki SilvennoinenPaimion RastiFIN3:34:33+1:23:43
252546Antero HakkarainenSuunta-VeikotFIN3:37:27+1:26:37
262580Hannu WährnKymin SuunnistajatFIN3:49:34+1:38:44
272562Esa LitjaRasti-VihtiFIN3:51:31+1:40:41

H60A (6,1+4,9+6,0+5,3)

(Started 135, DNF 7, DNQ 5)

12707Tom Arild KarlsenNorwayNOR2:18:27
22663Tapio PeippoSK VuoksiFIN2:22:09+3:42
32608Timo HyytiäinenJuvan UrheilijatFIN2:28:25+9:58
42622Seppo KeltamäkiJoutsenon KullervoFIN2:28:48+10:21
52584Risto AiraksinenOulun TarmoFIN2:30:22+11:55
62624Pekka KerkolaTampereen PyrintöFIN2:30:25+11:58
72693Vesa TervoRajamäen RykmenttiFIN2:34:40+16:13
82718Kari VenhoMaarian MahtiFIN2:35:56+17:29
92692Ossi TaniKouvolan SuunnistajatFIN2:39:07+20:40
102628Hannu KokkonenRasti-PielinenFIN2:39:30+21:03
112627Arto KiiskinenTampereen PyrintöFIN2:40:04+21:37
122631Peter KronholmIF BraheFIN2:40:45+22:18
132610Pentti JauhiainenIF Sibbo-VargarnaFIN2:41:16+22:49
142681Jouni SavelainenHelsingin SuunnistajatFIN2:42:01+23:34
152586Mykola BozhkoUkraineUKR2:45:15+26:48
162658Antero NäsiAsikkalan RaikasFIN2:45:32+27:05
172684Arto SeppänenEnonkosken UrheilijatFIN2:47:20+28:53
182673Markku RitanotkoTurun MetsänkävijätFIN2:47:40+29:13
192671Kauko PääkköläLapin VeikotFIN2:49:27+31:00
202702Esko UddLänsi-Rajan RastiFIN2:49:41+31:14
212642Stanislav LesnikovRussiaRUS2:49:57+31:30
222643Jorma LiljedahlHelsingin Poliisi-VoimailijatFIN2:50:55+32:28
232653Asko MäättäKouvolan SuunnistajatFIN2:52:02+33:35
242636Heikki LassilaPitäjänmäen TarmoFIN2:52:33+34:06
252679Mikko SaniHollolan Urheilijat -46FIN2:52:40+34:13
262688Mats SvedströmNärpes OKFIN2:54:30+36:03
272690Paavo TahkolaKuusamon Erä-VeikotFIN2:55:36+37:09
282634Harri LaineKauhajoen KarhuFIN2:56:01+37:34
292598Simo HelkkulaPitäjänmäen TarmoFIN2:56:22+37:55
302682Esko SavonenHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:56:29+38:02
312630Kaj KoskinenValkeakosken HakaFIN2:57:47+39:20
322592Viacheslav GorelovRussiaRUS2:58:44+40:17
332649Reijo MouhuRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:59:32+41:05
342618Lauri KarhumäkiPihkaniskatFIN2:59:36+41:09
352662Reima ParkkonenPihkaniskatFIN2:59:54+41:27
362719Seppo Väli-KlemeläPaimion RastiFIN3:00:11+41:44
372641Heikki LempinenOK RaseborgFIN3:01:44+43:17
382694Veli-Matti TiitinenSuonenjoen VasamaFIN3:02:36+44:09
392721Jorma Yli-KaatialaKuortaneen KuntoFIN3:03:44+45:17
402650Ari MyllymäkiKaustisen Pohjan-VeikotFIN3:04:10+45:43
412605Timo HuovilaKarkki-RastiFIN3:04:47+46:20
422700Timo TurpeinenVaajakosken TeräFIN3:04:53+46:26
432715Kauko VainiomäkiSuunta-SepotFIN3:05:22+46:55
442638Eino LaunonenKuopion SuunnistajatFIN3:05:25+46:58
452716Timo ValkonenRajamäen RykmenttiFIN3:05:39+47:12
462656Ari NurminenValkeakosken HakaFIN3:06:57+48:30
472639Jussi LavikainenKangasala SKFIN3:07:22+48:55
482660Ari OvaskaEpilän EsaFIN3:08:42+50:15
492585Paavo ArvolaTurengin SarastusFIN3:10:53+52:26
502685Markku SipponenPaimion RastiFIN3:11:38+53:11
512695Pertti TimonenRAPSUFIN3:12:03+53:36
522698Esko TuohimaaOulun NMKY:n UrheilijatFIN3:14:21+55:54
532635Ossi LakkalaSaloisten ReipasFIN3:14:27+56:00
542619Juha KarhunenKuopion SuunnistajatFIN3:15:41+57:14
552701Erkki TurunenSuunta-SepotFIN3:15:58+57:31
562706Aki KycklingLappeen RientoFIN3:17:28+59:01
572626Kauko KeränenUrjalan UrheilijatFIN3:19:34+1:01:07
582617Lasse KalliomaaLaihian LujaFIN3:19:56+1:01:29
592689Hannu SyrjänenRasti-VihtiFIN3:20:32+1:02:05
602651Erkki MäkiEpilän EsaFIN3:22:03+1:03:36
612614Timo JänttiSuunta JyväskyläFIN3:22:06+1:03:39
622600Harri HongellKokkolan SuunnistajatFIN3:22:08+1:03:41
632591Arto Etu-HuittiMS ParmaFIN3:23:10+1:04:43
642620Raimo KaukiainenHollolan Urheilijat -46FIN3:25:14+1:06:47
652665Kari PienimäkiRasti-JussitFIN3:25:30+1:07:03
662668Raimo PusaVirtain-Ruoveden SuunnistajatFIN3:26:24+1:07:57
672687Erkki SuutarinenVirtain-Ruoveden SuunnistajatFIN3:28:12+1:09:45
682677Pertti SalmenojaHirvensalon HeittoFIN3:28:25+1:09:58
692664Aarne PeltonenSaloisten ReipasFIN3:31:33+1:13:06
702594Pauli HalonenSäyneisen SalpaFIN3:31:37+1:13:10
712680Jouni SaukonojaPorvoon UrheilijatFIN3:32:44+1:14:17
722589Anders ErikssonSwedenSWE3:33:34+1:15:07
732621Markku KaulioRaja-Karjalan SuunnistajatFIN3:36:30+1:18:03
742599Paavo HolappaTuusulan Voima-VeikotFIN3:36:46+1:18:19
752696Harri TolvanenPihkaniskatFIN3:37:00+1:18:33
762672Reijo RasmusTarpian SuuntaFIN3:42:23+1:23:56
772606Veikko HytönenSuunta JyväskyläFIN3:43:13+1:24:46
782661Mikko ParjanneEspoon SuuntaFIN3:44:11+1:25:44
792633Pekka KurikkaUrjalan UrheilijatFIN3:46:44+1:28:17
802686Juha SuomelaRastivarsatFIN3:47:05+1:28:38
812645Jarmo LylynperäSuunta-SepotFIN3:49:56+1:31:29
822670Matti PäivärintaSievin SisuFIN3:51:39+1:33:12
832603Hannu HumalamäkiÄhtärin UrheilijatFIN3:53:36+1:35:09
842674David RosenGreat BritainGBR3:54:47+1:36:20
852612Juhani JuutilainenKeravan UrheilijatFIN3:57:21+1:38:54
862669Reijo PuurunenOulun TarmoFIN3:57:40+1:39:13
872699Touko TuomolaRasti 88FIN4:02:53+1:44:26
882705Reino HottiHelsingin SuunnistajatFIN4:03:51+1:45:24
892625David KershawGreat BritainGBR4:05:07+1:46:40
902654Ilkka NiemiEspoon SuuntaFIN4:07:33+1:49:06
912691Pentti TamminenPerttelin PeikotFIN4:12:39+1:54:12
922683Thomas SchollSwitzerlandSUI4:14:35+1:56:08
932632Heikki KujanpääAlajärven AnkkuritFIN4:15:16+1:56:49
942637Ville LaukkaRaisu LumousFIN4:15:25+1:56:58
952607Markku HyvönenRasti-PielinenFIN4:22:21+2:03:54
962601Kari HoviRasti-JyryFIN4:24:54+2:06:27
972629Jouko KontturiRasti-LukkoFIN4:27:44+2:09:17
982722Leif ÅkerblomSwedenSWE4:33:14+2:14:47
992590Matti EspoKouvolan SuunnistajatFIN4:40:43+2:22:16
1002704Anders SjöholmIF Sibbo-VargarnaFIN5:07:31+2:49:04
1012675Stephen RoundGreat BritainGBR5:16:33+2:58:06
1022667Pekka PuolakkaSäyneisen SalpaFIN5:33:29+3:15:02

H60AL (4,2+4,0+4,0+3,9)

(Started 97, DNF 1, DNQ 1)

13503Eero KiiskinenRasti-PielinenFIN1:58:07
23531Henning NynäsIF BraheFIN1:58:59+52
33479Tapio AlankoPerhon KiriFIN2:00:02+1:55
43483Leonid BelousovRussiaRUS2:02:21+4:14
53572Rauno VanhalakkaKouvolan SuunnistajatFIN2:03:44+5:37
63551Osmo SivénÄhtärin UrheilijatFIN2:04:16+6:09
73504Olli KnaapiTurun MetsänkävijätFIN2:08:52+10:45
83546Tauno SaariSuunta-SepotFIN2:10:14+12:07
93521Leo LiukkonenSavon RastiFIN2:10:17+12:10
103480Yngve AlexanderssonNärpes OKFIN2:10:46+12:39
113485Raimo HaapalehtoVetelin UrheilijatFIN2:13:35+15:28
123530Jorma NevalaRasti-NokiaFIN2:13:50+15:43
133495Tatu HänninenTampereen PyrintöFIN2:14:53+16:46
143568Veikko SavolainenPihkaniskatFIN2:15:35+17:28
153517Seppo LappalainenLiperin TaimiFIN2:15:44+17:37
163557Pauli ToropainenOulun NMKY:n UrheilijatFIN2:15:51+17:44
173499Olli KaresHiisirastiFIN2:17:34+19:27
183549Martti SavolainenSäyneisen SalpaFIN2:19:14+21:07
193523Lauri MalmYkspihlajan ReimaFIN2:19:41+21:34
203493Martti HuuskoIisalmen VisaFIN2:19:48+21:41
213559Markku TörmäKannuksen UraFIN2:22:05+23:58
223513Seppo LaaksamoLiperin TaimiFIN2:22:56+24:49
233548Aarno SaviahoHyvinkään RastiFIN2:23:13+25:06
243576Seppo VäyrynenJuuan JänneFIN2:23:38+25:31
253516Martti LappalainenNaviFIN2:26:24+28:17
263561Veli-Matti UunilaHimangan UrheilijatFIN2:26:41+28:34
273543Jouko RoivainenVaalan KarhuFIN2:28:01+29:54
283535Kalervo PammoValkeakosken HakaFIN2:28:34+30:27
293518Ilmo LeinonenLahden Suunnistajat-37FIN2:30:37+32:30
303502Eero KattilakoskiKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:32:11+34:04
313542Pekka RaatikainenRasti E4FIN2:32:13+34:06
323505Erkki KohvakkaHaukivuoren KisailijatFIN2:33:42+35:35
333522Mikko LukkarinenSK PohjantähtiFIN2:34:56+36:49
343492Matti HourulaYkspihlajan ReimaFIN2:35:10+37:03
353541Tenho PöllönenLappeen RientoFIN2:35:39+37:32
363519Jyri LeinonenPaltamon UrheilijatFIN2:35:48+37:41
373481Martti AlilonttinenMS ParmaFIN2:36:14+38:07
383478Juhani AholaHiidenkiertäjätFIN2:37:01+38:54
393507Heikki KorvaKokkolan SuunnistajatFIN2:37:42+39:35
403526Heikki MiettinenHyvinkään RastiFIN2:37:54+39:47
413534Keijo PajulaLapuan VirkiäFIN2:38:22+40:15
423528Veijo MärsyKokkolan SuunnistajatFIN2:38:25+40:18
433554Antti SuonpääMS ParmaFIN2:39:00+40:53
443494Olli HyyppäKokkolan SuunnistajatFIN2:39:12+41:05
453500Leo KarhulahtiKokkolan SuunnistajatFIN2:43:17+45:10
463532Martti NärväSuunta JurvaFIN2:43:51+45:44
473544Eero RuokamoOulun NMKY:n UrheilijatFIN2:45:12+47:05
483575Antti VälikangasIisuFIN2:46:51+48:44
493496Markus JakobssonRastikarhutFIN2:48:01+49:54
503486Juho HaaranenLiperin TaimiFIN2:48:37+50:30
513540Niilo PuhakkaKuopion SuunnistajatFIN2:49:02+50:55
523533Ilkka PajulaLapuan VirkiäFIN2:49:52+51:45
533482Raimo AntikainenVetelin UrheilijatFIN2:49:54+51:47
543574Bo-Göran WilliamssonVaasan SuunnistajatFIN2:52:00+53:53
553489Toivo HietalaTaivalkosken KuohuFIN2:52:54+54:47
563545Ensio SaariPohjankyrön RastiFIN2:53:18+55:11
573538Heikki PenttinenLahden Suunnistajat-37FIN2:54:10+56:03
583490Arto HonkonenSaarijärven PullistusFIN2:57:09+59:02
593537Pekka PeltonenMäntsälän UrheilijatFIN2:59:36+1:01:29
603555Jouko TauriainenKuusamon Erä-VeikotFIN3:02:00+1:03:53
613539Seppo PitkänenKalvolan KeihäsFIN3:05:23+1:07:16
623529Aarne MörskyLahden Työväen HiihtäjätFIN3:10:01+1:11:54
633558Jouko TuunainenKankaanpään SuunnistajatFIN3:10:32+1:12:25
643484Matti GustafssonHämeenlinnan TarmoFIN3:12:21+1:14:14
653497Markku KainuVetelin UrheilijatFIN3:30:03+1:31:56
663508Jouko KoskialhoRasti-LukkoFIN3:32:42+1:34:35
673525Erkki MiettinenHelsingin SuunnistajatFIN3:33:56+1:35:49
683571Markku T. VainioKooveeFIN3:43:59+1:45:52
693477Jukka AaltonenIF BraheFIN3:51:30+1:53:23
703506Kaarlo KoivistoTampereen PyrintöFIN3:51:54+1:53:47
713511Mauno KuismaSomeron EsaFIN3:53:03+1:54:56
723550Aulis SinkkonenKeski-Karjalan RastiFIN3:58:00+1:59:53
733515Jorma LaineTampereen PyrintöFIN4:04:39+2:06:32
743524Jouni MarttinenMäntsälän UrheilijatFIN4:33:51+2:35:44
753553Matti SundellHiisirastiFIN5:46:26+3:48:19

H60B (4,4+4,0+4,4+4,1)

(Started 27, DNF 1, DNQ 0)

13578Niilo ButilkinSäyneisen SalpaFIN2:01:40
23604Pekka VilskaOlavin RastiFIN2:02:05+25
33599Urho SivonenSaloisten ReipasFIN2:11:16+9:36
43579Jouko EkonojaYlläksen RastiFIN2:11:22+9:42
53586Martti KukkolaOulaisten HuimaFIN2:22:12+20:32
63587Erkki LaxSK PohjantähtiFIN2:24:32+22:52
73595Hannu RuokolainenKalevan RastiFIN2:25:14+23:34
83589Juha NurmiainenLuumäen RastiFIN2:25:40+24:00
93590Urs NussbaumSwitzerlandSUI2:28:42+27:02
103603Eino ValkonenHankasalmen HankaFIN2:32:42+31:02
113596Matthias ScherrerSwitzerlandSUI2:35:03+33:23
123583Olavi HernelahtiHiidenkiertäjätFIN2:39:59+38:19
133592Antero PätsiPudasjärven UrheilijatFIN2:46:22+44:42
143588Erkki MarilaHiisirastiFIN2:46:38+44:58
153582Markku HeikkiläVakka-RastiFIN2:51:35+49:55
163584Mauri JussinmäkiHalsuan ToivoFIN2:57:19+55:39
173581Jorma HannulaHaukivuoren KisailijatFIN3:02:44+1:01:04
183593Jorma PöntinenNaviFIN3:06:42+1:05:02
193594Jorma RoineLahden Työväen HiihtäjätFIN3:08:01+1:06:21
203597Rolf SjöbergHiidenkiertäjätFIN3:16:59+1:15:19
213591Markku PetterqvistPirkkalan HiihtäjätFIN3:18:26+1:16:46

H65A (5,7+4,7+4,9+4,9)

(Started 123, DNF 1, DNQ 1)

12763Pekka KansteOK RaseborgFIN2:11:01
22758Pentti JokinenKankaanpään SuunnistajatFIN2:19:17+8:16
32840Tapani KestiKuortaneen KuntoFIN2:19:25+8:24
42837Hannu TöyryläKouvolan SuunnistajatFIN2:19:36+8:35
52744Heikki HilloValkeakosken HakaFIN2:19:47+8:46
62772Erkki KoivukangasKälviän TarmoFIN2:22:48+11:47
72782Ensio LakanenVaajakosken TeräFIN2:23:06+12:05
82838Risto WessmanHiidenkiertäjätFIN2:24:07+13:06
92834Mauri TolvanenLeppävaaran SisuFIN2:24:14+13:13
102815Timo PeltolaMS ParmaFIN2:24:29+13:28
112766Raimo KarvonenSuomusjärven SisuFIN2:26:10+15:09
122785Åge LiljeströmHelsingin SuunnistajatFIN2:28:25+17:24
132776Heikki KyyrönenKouvolan SuunnistajatFIN2:30:07+19:06
142750Jaakko HörkköMS ParmaFIN2:31:24+20:23
152811Aimo PartanenNilsiän NujakkaFIN2:33:12+22:11
162748Kari HuttunenKeravan UrheilijatFIN2:34:14+23:13
172803Pentti NiemeläLaihian LujaFIN2:34:23+23:22
182828Niilo SevonSaloisten ReipasFIN2:35:32+24:31
192727Kurt BaumannSwitzerlandSUI2:35:55+24:54
202823Reino RuotsalainenKeravan UrheilijatFIN2:37:30+26:29
212753Paavo InkinenRasti-JyryFIN2:37:52+26:51
222738Torvald HaldinIF FemmanFIN2:39:03+28:02
232740Olavi HautalaRasti-JussitFIN2:39:25+28:24
242724Reino AnsamaaRasti-NokiaFIN2:39:41+28:40
252767Matti KattilakoskiKaustisen Pohjan-VeikotFIN2:39:45+28:44
262771Leo KoistinenVakka-RastiFIN2:39:57+28:56
272806Mauno NäsiRasti-JussitFIN2:41:42+30:41
282810Jorma PaldaniusTurun SuunnistajatFIN2:41:47+30:46
292749Eero HyvönenPorvoon UrheilijatFIN2:41:54+30:53
302739Mauno HanhelaHaukiputaan HeittoFIN2:42:42+31:41
312796Kalevi MoisioTurun SuunnistajatFIN2:43:09+32:08
322820Veikko RautaraeHirvensalon HeittoFIN2:43:49+32:48
332797Max MoosbergerSwitzerlandSUI2:45:18+34:17
342789Henry LåglandVaasan SuunnistajatFIN2:45:19+34:18
352826Raimo SaaranenSiilin RastiFIN2:46:08+35:07
362832Pentti TammisaariHirvensalon HeittoFIN2:46:44+35:43
372830Stig SundqvistOK BotniaFIN2:47:52+36:51
382735Risto HaapalaKokkolan SuunnistajatFIN2:48:52+37:51
392800Jaakko MäkinenAngelniemen AnkkuriFIN2:48:59+37:58
402836Seppo TuominenKouvolan SuunnistajatFIN2:49:11+38:10
412769Kimmo KettunenSäyneisen SalpaFIN2:49:31+38:30
422774Veijo KurvinenHiidenkiertäjätFIN2:50:04+39:03
432801Seppo MäättäKemijärven UrheilijatFIN2:50:45+39:44
442799Harri MäkeläSuunta-SepotFIN2:50:59+39:58
452743Vesa HerttuainenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:51:18+40:17
462726Sven-Olof BackmanIK FalkenFIN2:52:09+41:08
472816Tuomo PeltolaMS ParmaFIN2:52:40+41:39
482757Erkki JokelaLeppävaaran SisuFIN2:52:54+41:53
492729Roy DawsonGreat BritainGBR2:54:05+43:04
502793Paavo MalmivirtaTurun SuunnistajatFIN2:54:29+43:28
512756Risto JarvaOriveden PonnistusFIN2:54:59+43:58
522752Pertti ImmanenOriveden PonnistusFIN2:56:29+45:28
532786Pekka LindqvistRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:56:33+45:32
542778Vesa KätkäYkspihlajan ReimaFIN2:59:14+48:13
552765Fred LaederachSwitzerlandSUI2:59:53+48:52
562788Olavi LukkarinenSK PohjantähtiFIN3:02:03+51:02
572773Alf KrogellIF Sibbo-VargarnaFIN3:02:26+51:25
582762Jussi KankaanpääRasti-JussitFIN3:02:27+51:26
592734Göran ForsbergSwedenSWE3:02:30+51:29
602825Paavo RönkköEspoon SuuntaFIN3:02:46+51:45
612822Matti RoivasUrjalan UrheilijatFIN3:02:58+51:57
622804Håkan NilssonSwedenSWE3:03:16+52:15
632733Pertti EurenRastikarhutFIN3:03:37+52:36
642780Erkki LaineAngelniemen AnkkuriFIN3:05:38+54:37
652746Heimo HongistoLoimaan JankkoFIN3:05:49+54:48
662759Jarmo JunnilaSiilin RastiFIN3:05:54+54:53
672747Antti HonkonenLahden TaimiFIN3:07:28+56:27
682775Veli-Matti KycklingHelsingin SuunnistajatFIN3:07:30+56:29
692835Roy TorrkullaIF MinkenFIN3:08:10+57:09
702808Jorma OjaNivalan UrheilijatFIN3:09:09+58:08
712787Pentti LukkariPaltamon UrheilijatFIN3:10:01+59:00
722777Antero KärkkäinenRasti-LukkoFIN3:11:26+1:00:25
732841Sergei HarkovRaja-Karjalan SuunnistajatRUS3:13:24+1:02:23
742849Matti ValtaJämsän Retki-VeikotFIN3:15:13+1:04:12
752760Rauno KaipalaSK PohjantähtiFIN3:17:30+1:06:29
762831Esko TaipalusRastiketutFIN3:19:10+1:08:09
772783Eero LassilaTuupovaaran SepotFIN3:20:17+1:09:16
782824Jorma RyynänenPihkaniskatFIN3:22:39+1:11:38
792730Roland EggliSwitzerlandSUI3:22:55+1:11:54
802809Hanspeter OswaldSwitzerlandSUI3:23:12+1:12:11
812790Mauri LähdekorpiIF FemmanFIN3:26:47+1:15:46
822833Vladimir TelnovKazakhstanKAZ3:29:40+1:18:39
832807Dick OgilvieAustriaAUS3:32:14+1:21:13
842844Franz WaserSwitzerlandSUI3:33:28+1:22:27
852853Nils-Olov ÅsmanSwedenSWE3:33:45+1:22:44
862817Erkki RantakangasAlajärven AnkkuritFIN3:35:47+1:24:46
872732Voitto ErkinheimoKortesjärven Järvi-VeikotFIN3:36:06+1:25:05
882843Willi StreuliSwizerlandSUI3:36:10+1:25:09
892784Sakari LiedesIisuFIN3:36:49+1:25:48
902755Styrbjörn JanssonSwedenSWE3:36:57+1:25:56
912839Leif Ramm-SchmidtÖrnenFIN3:38:49+1:27:48
922754Yury IvanovskiyRussiaRUS3:45:22+1:34:21
932821Rauno RiikonenPerttelin PeikotFIN3:45:25+1:34:24
942731Brian EllisCanadaCAN3:50:53+1:39:52
952764Reijo KarjalainenSuunta JyväskyläFIN3:51:55+1:40:54
962736Hannu HaaseOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:55:01+1:44:00
972761Jarmo KalliomäkiSuunta JurvaFIN3:55:47+1:44:46
982818Paavo RastasPerttelin PeikotFIN4:13:32+2:02:31
992812Alpo PelkonenOulunsalon VasamaFIN4:15:00+2:03:59
1002737Peter HabeggerSwitzerlandSUI4:20:17+2:09:16
1012791Eero LänsiluotoEspoon SuuntaFIN4:38:15+2:27:14

H65AL (4,0+3,8+3,8+3,8)

(Started 98, DNF 1, DNQ 3)

13630Leo JokinenKokkolan SuunnistajatFIN1:38:14
23632Eero JuolaKokkolan SuunnistajatFIN1:38:52+38
33653Teuvo LehtinenRastivarsatFIN1:39:01+47
43683Jukka SavolainenLahden Suunnistajat-37FIN1:52:56+14:42
53649Olli LaitinenPerämeren RastiFIN1:53:11+14:57
63623Paavo HolsterOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:53:30+15:16
73635Antero KarvinenOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:53:31+15:17
83663Paavo NikkariLahden Suunnistajat-37FIN1:54:20+16:06
93614Pertti HaviaMaarian MahtiFIN1:56:34+18:20
103616Jouko HeikkiläKemijärven UrheilijatFIN1:57:15+19:01
113629Martti JoensuuNivalan UrheilijatFIN2:01:12+22:58
123702Seppo ValliKauhajoen KarhuFIN2:01:26+23:12
133612Niilo HaapaniemiHaukiputaan HeittoFIN2:03:23+25:09
143678Seppo SaarelaKeminmaan UrheilijatFIN2:03:35+25:21
153654Matti LehtonenSavon RastiFIN2:04:22+26:08
163646Pentti KähköläJuuan JänneFIN2:04:27+26:13
173703Antero VarjonenRajamäen RykmenttiFIN2:05:22+27:08
183707Esko ÄikäsTikkakosken SuunnistajatFIN2:05:27+27:13
193680Mikko SaarinenKeuruun KisailijatFIN2:06:50+28:36
203685Seppo TammelaTikkakosken SuunnistajatFIN2:07:18+29:04
213644Martti KuusistoVakka-RastiFIN2:09:38+31:24
223608Jouko AndelinLahden TaimiFIN2:11:07+32:53
233642Asko KujalaKokkolan SuunnistajatFIN2:11:19+33:05
243610Onni ErvastiPerämeren RastiFIN2:11:42+33:28
253672Heikki PitkänenJämsän Retki-VeikotFIN2:12:06+33:52
263679Jaakko SaarilaaksoLappeen RientoFIN2:12:25+34:11
273609Bror-Erik CederlöfOK77FIN2:13:04+34:50
273648Reijo LahtinenOlavin RastiFIN2:13:04+34:50
293668Risto PartanenHyvinkään RastiFIN2:14:42+36:28
303618Kari HeinonenKuopion SuunnistajatFIN2:14:47+36:33
313670Ossi PaukkunenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:15:02+36:48
323677Matti RatiaMS ParmaFIN2:15:04+36:50
333639Raimo KinnunenSK PohjantähtiFIN2:15:32+37:18
343619Arvo HelantiSaloisten ReipasFIN2:16:06+37:52
353625Lasse InkinenHiisirastiFIN2:16:08+37:54
363656Kauko MalinenKalevan RastiFIN2:16:13+37:59
373660Olavi MäkivaaraRastikarhutFIN2:16:33+38:19
383613Vesa HaaralaLiperin TaimiFIN2:16:34+38:20
393675Frans PåttIF MinkenFIN2:17:11+38:57
403645Herkko KykkänenKaakon RastiFIN2:17:29+39:15
413643Reijo KulmunkiKemijärven UrheilijatFIN2:18:07+39:53
423661Mauri NenonenEspoon SuuntaFIN2:18:15+40:01
433690Vesa TurtolaKokkolan SuunnistajatFIN2:18:17+40:03
443691Kauko TurunenLahden Suunnistajat-37FIN2:19:14+41:00
453655Matti LiljaRasti-JussitFIN2:19:32+41:18
463673Heikki PitkänenRastivarsatFIN2:21:27+43:13
473676Jorma PöyhiäRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:23:20+45:06
483620Lauri HietaKankaanpään SuunnistajatFIN2:25:05+46:51
493615Rauno HedenströmMaarian MahtiFIN2:27:03+48:49
503667Reijo OrrensaloTurun VisatFIN2:28:55+50:41
513666Kullervo NyyssönenRasti-PielinenFIN2:29:08+50:54
523626Ruedi IslerSwitzerlandSUI2:30:07+51:53
533669Tauno PartanenSäyneisen SalpaFIN2:30:11+51:57
543637Unto KervinenJärvenpään PaloFIN2:31:33+53:19
553701Mikko ValkonenHankasalmen HankaFIN2:31:41+53:27
563627Veikko JantunenKangasala SKFIN2:34:21+56:07
573659Pentti MäkiRastikarhutFIN2:37:27+59:13
583622Kari HofmannAngelniemen AnkkuriFIN2:40:39+1:02:25
593650Raimo LampainenPerttelin PeikotFIN2:41:10+1:02:56
603688Esa TarkiainenSuunta-SepotFIN2:46:12+1:07:58
613640Timo KoskinenValkeakosken HakaFIN2:46:30+1:08:16
623705Bernd WollenbergGermanyGER2:46:47+1:08:33
633606Kaj AhlbäckPargas IFFIN2:48:05+1:09:51
643624Esko HytönenSavon SuuntaFIN2:48:24+1:10:10
653682Paavo SalonenSK PohjantähtiFIN2:50:36+1:12:22
663651Matti LassilaSaloisten ReipasFIN2:51:21+1:13:07
673704Sten VikströmIK FalkenFIN2:51:29+1:13:15
683684Jorma SeppänenRastikarhutFIN2:52:26+1:14:12
693617Seppo HeinoRastikarhutFIN2:52:49+1:14:35
703636Erkki KatajistoKankaanpään SuunnistajatFIN2:53:51+1:15:37
713652Pentti LautalaJoutsenon KullervoFIN3:03:19+1:25:05
723671Pekka PenttiläSomeron EsaFIN3:13:35+1:35:21
733665Jaakko NymanMS ParmaFIN3:18:10+1:39:56
743621Jaakko HirvonenLiperin TaimiFIN3:19:40+1:41:26
753634Kari KarriJärvenpään PaloFIN3:30:07+1:51:53
763607Timo AlasuvantoKalajoen JunkkaritFIN3:49:24+2:11:10

H65B (4,2+3,9+3,8+3,7)

(Started 29, DNF 2, DNQ 0)

13724Kauko MiettinenSuonenjoen VasamaFIN1:45:20
23739Martti VaittinenLoimaan JankkoFIN2:03:05+17:45
33718Hannu JuutinenSK PohjantähtiFIN2:04:55+19:35
43712Pentti HautamäkiLapuan VirkiäFIN2:29:03+43:43
53719Eero KorhonenRasTiimiFIN2:30:06+44:46
63715Kjell-Åke IsakssonSwedenSWE2:30:35+45:15
73731Ronny RagnarssonSwedenSWE2:37:37+52:17
83714Martti HolsterSuunta 2000FIN2:48:53+1:03:33
93721Antti LaurinenKeravan UrheilijatFIN2:51:22+1:06:02
103727Kari NiinistöAngelniemen AnkkuriFIN2:53:10+1:07:50
113709Olavi AhoHelsingin SuunnistajatFIN2:55:00+1:09:40
123725Teemu MoilanenPulkkilan PonsiFIN2:55:28+1:10:08
133717Mauri JunnolaJämsän Retki-VeikotFIN2:59:38+1:14:18
143711Matti HaapakoskiOulaisten HuimaFIN3:02:55+1:17:35
153732Matti SaaristoLaihian LujaFIN3:04:24+1:19:04
163723Martti MatintupaAlajärven AnkkuritFIN3:18:28+1:33:08
173730Errol PittetSwitzerlandSUI3:24:07+1:38:47
183735Alpo KosunenRapsuFIN4:44:41+2:59:21

H70A (4,4+4,1+4,2+4,1)

(Started 83, DNF 2, DNQ 0)

13746Reijo HaajaValkeakosken HakaFIN1:57:37
23812Pentti TiiraLynxFIN1:58:35+58
33756Juhani JokinenMaarian MahtiFIN1:59:14+1:37
43802Heikki RuskoVaajakosken TeräFIN1:59:29+1:52
53785Juhani MäkinenSaloisten ReipasFIN2:02:49+5:12
63790Pekka NurmiRasti-LukkoFIN2:05:16+7:39
73799Timo RapakkoSuomusjärven SisuFIN2:05:26+7:49
83768Pauli KorhonenSäyneisen SalpaFIN2:06:40+9:03
93806Markku SaloLahden Suunnistajat-37FIN2:07:33+9:56
103760Seppo KarjalainenKuopion SuunnistajatFIN2:09:47+12:10
113752Seppo IsoherranenHelsingin SuunnistajatFIN2:10:01+12:24
123796Toivo PelkonenYlikiimingin NuijamiehetFIN2:12:19+14:42
133817Kauko TörhönenKangasala SKFIN2:13:33+15:56
143800Jaakko ReiniTikkakosken SuunnistajatFIN2:14:27+16:50
153767Keijo KoivulaHyvinkään RastiFIN2:14:31+16:54
163750Aarno HovikorpiHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:15:00+17:23
173781Jukka LuukkoLahden Suunnistajat-37FIN2:15:21+17:44
183811Kauko TiiliKontiolahden UrheilijatFIN2:16:40+19:03
193804Kosti SalmelaPihtiputaan TuiskuFIN2:17:04+19:27
203772Reino KukkohoviOulunsalon VasamaFIN2:17:25+19:48
213805Jaakko SaloSaarijärven PullistusFIN2:21:37+24:00
223795Paavo PartanenHyvinkään RastiFIN2:22:11+24:34
233761Eino KarppinenSäyneisen SalpaFIN2:24:10+26:33
243797Erkki PietiläinenPerämeren RastiFIN2:25:03+27:26
253763Heinz KellerSwitzerlandSUI2:25:34+27:57
263744Marcus EkströmKauhavan WisaFIN2:26:21+28:44
273741Risto AnjalaLahden Suunnistajat-37FIN2:28:27+30:50
283803Jorma SaarimäkiVaasan SuunnistajatFIN2:29:43+32:06
293813Kalle TolonenMesikämmenetFIN2:30:11+32:34
303776Eero LampiPäijät-RastiFIN2:31:15+33:38
313758Aarno Kallio-KönnöKauhajoen KarhuFIN2:31:53+34:16
323787Pekka NiemiAsikkalan RaikasFIN2:32:11+34:34
333786Kalle MännikköOulun NMKY:n UrheilijatFIN2:34:17+36:40
343793Mikko PalomäkiHyvinkään RastiFIN2:36:36+38:59
353791Veijo NurmiVakka-RastiFIN2:40:43+43:06
363766Tuomo KetolaKauhajoen KarhuFIN2:41:09+43:32
373816Leo TsurkinVaalan KarhuFIN2:41:32+43:55
383745Eero FräntiKokkolan SuunnistajatFIN2:42:39+45:02
393762Pentti KarppinenRastivarsatFIN2:47:29+49:52
403748Risto HakioHelsingin SuunnistajatFIN2:50:52+53:15
413743Peter EglinSwitzerlandSUI2:51:49+54:12
423782Kalervo MattilaRastikarhutFIN2:52:09+54:32
433808Martti SivonenLiperin TaimiFIN2:53:56+56:19
443775Paavo KytäjäKarkki-RastiFIN2:54:43+57:06
453828Ilari VirtanenHämeenlinnan SuunnistajatFIN2:59:32+1:01:55
463751Tauno HämäläinenVihtavuoren PamausFIN3:01:17+1:03:40
473757Keijo JylhäJämsän Retki-VeikotFIN3:01:25+1:03:48
483759Pentti KamilaLaihian LujaFIN3:01:52+1:04:15
493792Heino OvaskainenJuuan JänneFIN3:02:02+1:04:25
503827Aare VirtaSuomusjärven SisuFIN3:06:11+1:08:34
513830Karl-Erik ÅbergEspoon SuuntaFIN3:06:25+1:08:48
523810Pekka SyväteräRiihimäen SuunnistajatFIN3:07:08+1:09:31
533773Kalevi KuusistoHämeenlinnan TarmoFIN3:17:26+1:19:49
543779Esko LinnaNivalan UrheilijatFIN3:21:20+1:23:43
553809Pentti SuonpääEspoon AkillesFIN3:22:08+1:24:31
563777Matti LatvalaRasti-JussitFIN3:23:35+1:25:58
573769Kalevi KorpelaTampereen PyrintöFIN3:37:27+1:39:50
583807Voitto SiitonenOunasvaaran HiihtoseuraFIN3:38:21+1:40:44
593794Rich ParkerUSAUSA3:41:24+1:43:47
603789Kurt NilssonSwedenSWE3:43:32+1:45:55

H70AL (3,5+3,3+2,9+3,7)

(Started 59, DNF 3, DNQ 1)

15027Raimo LaitinenHiidenkiertäjätFIN1:43:57
25025Pentti KämäräinenHiidenkiertäjätFIN1:52:01+8:04
35068Heikki YlitaloKärkölän Kisa-VeikotFIN1:52:46+8:49
45052Esko TakkinenKiimingin UrheilijatFIN1:54:02+10:05
55008Asko HarvalaOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:55:19+11:22
65046Väinö RonkainenKuusamon Erä-VeikotFIN1:56:08+12:11
75053Tauno TolmunenSäyneisen SalpaFIN1:58:02+14:05
85030Reijo LeinoHiidenkiertäjätFIN1:58:25+14:28
95041Eino QvistKoskelankylän RientoFIN2:03:52+19:55
105049Lars SandgrenNärpes OKFIN2:04:36+20:39
115018Esko KeijonenLiperin TaimiFIN2:05:37+21:40
125051Heikki SulanderSahalahden KuntoFIN2:07:08+23:11
135013Ahti Iso-SomppiLoimaan JankkoFIN2:08:14+24:17
145067Taisto VinniLiperin TaimiFIN2:09:05+25:08
155033Taisto LuukkonenPudasjärven UrheilijatFIN2:11:32+27:35
165017Pentti KarppinenHollolan Urheilijat -46FIN2:11:59+28:02
175026Eero KärkkäinenEnon Kisa-PojatFIN2:13:30+29:33
185042Matti RailoLahden Suunnistajat-37FIN2:14:57+31:00
195003Edi BaumanSwitzerlandSUI2:16:02+32:05
205009Markus HaslerSwitzerlandSUI2:17:05+33:08
215019Olavi KemppainenMäntsälän UrheilijatFIN2:17:22+33:25
225064Teuvo ValtonenHiisirastiFIN2:17:37+33:40
235066Jorma VeijovaaraSK PohjantähtiFIN2:23:52+39:55
245005Pentti HaanpääRasti-KurikkaFIN2:24:31+40:34
255050Per-Erik StaffansVörå IFFIN2:27:38+43:41
265054Esko NupponenRaja-Karjalan SuunnistajatFIN2:27:56+43:59
275031Hannu LeppänenRauman Työväen UrheilijatFIN2:28:53+44:56
285061Veijo VainikainenIisalmen VisaFIN2:29:57+46:00
295063Taisto ValkonenHankasalmen HankaFIN2:30:04+46:07
305010Viljo HeiskanenRasti-PielinenFIN2:39:56+55:59
315034Eero MerimäkiKalvolan KeihäsFIN2:45:06+1:01:09
325045Pekka ReinikkaTampereen PyrintöFIN2:45:24+1:01:27
335004Ernst BergerSwitzerlandSUI2:45:30+1:01:33
345014Toivo JokikuonaRasTiimiFIN2:49:35+1:05:38
355036Pentti OksanenRauman Työväen UrheilijatFIN2:54:11+1:10:14
365065Martti VarisOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:57:51+1:13:54
375043Eino RantalaSaarijärven PullistusFIN3:05:22+1:21:25
385038Pauli PietikäinenPäijät-RastiFIN3:34:01+1:50:04
395037Eero OllikainenHelsingin SuunnistajatFIN3:38:03+1:54:06
405035Yotaro OgasawaraJapanJPN4:08:14+2:24:17

H75 (3,5+3,3+2,9+3,7)

(Started 74, DNF 3, DNQ 3)

15132Tarmo SalmiJoutsenon KullervoFIN1:44:23
25099Olavi KittiläSaloisten ReipasFIN1:46:01+1:38
35135Toivo SetäläJärvenpään PaloFIN1:48:36+4:13
45118Tapio PatanaVetelin UrheilijatFIN1:48:53+4:30
55133Pertti SalminenHämeenlinnan SuunnistajatFIN1:51:19+6:56
65108Reijo LehkonenMaarian MahtiFIN1:51:23+7:00
75083Lars HjerpeIF FemmanFIN1:57:53+13:30
85113Paavo MoisioSaarijärven PullistusFIN2:00:04+15:41
95121Pauli PiiroinenRasti-PielinenFIN2:04:03+19:40
105094Eino JokinenHyvinkään RastiFIN2:04:59+20:36
115126Esko RantaLahden Suunnistajat-37FIN2:07:31+23:08
125106Heikki LarioRastivarsatFIN2:08:15+23:52
135146Jyrki ViiriHirvensalon HeittoFIN2:08:59+24:36
145103Valto KopraOriveden PonnistusFIN2:12:30+28:07
155136Veikko SuutariJoutsenon KullervoFIN2:12:49+28:26
165070Mauri AhoHelsingin Poliisi-VoimailijatFIN2:13:17+28:54
175122Kalevi PuusaariKalajoen JunkkaritFIN2:13:21+28:58
185138Keijo RuokonenHelsingin SuunnistajatFIN2:13:22+28:59
195072Alf BarkarIK FalkenFIN2:18:22+33:59
205102Veikko KoluKeski-Karjalan RastiFIN2:19:40+35:17
215101Erkki KoipijärviMäntän Seudun EräpirkatFIN2:21:53+37:30
225081Olavi HeinonenKarkki-RastiFIN2:23:39+39:16
235116Reino PajuojaEspoon SuuntaFIN2:23:46+39:23
245117Armo PasonenOK77FIN2:24:37+40:14
255120Heimo PelkonenKiimingin UrheilijatFIN2:27:51+43:28
265073Asko BraxTampereen PyrintöFIN2:30:20+45:57
275147Kalevi Yli-TeevahainenVaasan SuunnistajatFIN2:30:36+46:13
285104Matti LaavainenMS ParmaFIN2:32:43+48:20
295110Kalle LeppänenRasti E4FIN2:34:46+50:23
305100Helge KnuuttilaVaasan SuunnistajatFIN2:35:19+50:56
315080Rolf HeinemannGermanyGER2:37:25+53:02
325145Pekka ValtonenHämeenlinnan TarmoFIN2:40:25+56:02
335085Bror HolmbergKimito SFFIN2:41:51+57:28
345119Viljo PatronenKuopion SuunnistajatFIN2:42:30+58:07
355082Raimo HirvikorpiHiidenkiertäjätFIN2:44:18+59:55
365089Tapani HäkkinenItä-Päijänteen RastiFIN2:44:29+1:00:06
375114Antti MyllymäkiVaasan SuunnistajatFIN2:44:58+1:00:35
385131Onni RosenqvistSuosmeren SalpaFIN2:46:45+1:02:22
395107Mauno LavikainenLiperin TaimiFIN2:54:28+1:10:05
405127Pertti RautasaloLiperin TaimiFIN2:56:51+1:12:28
415098Lauri KänninenKuopion SuunnistajatFIN2:58:32+1:14:09
425112Martti MatikainenKeski-Karjalan RastiFIN3:00:05+1:15:42
435111Leo LösönenEnon Kisa-PojatFIN3:03:27+1:19:04
445074Christian FiechterSwitzerlandSUI3:04:31+1:20:08
455134Pertti SalminenUuraisten UrheilijatFIN3:05:21+1:20:58
465075Valto HalonenKuopion SuunnistajatFIN3:08:37+1:24:14
475115Kimmo NumminenMellunkylän KontioFIN3:14:04+1:29:41
485105Tapani LaineKuopion SuunnistajatFIN3:21:11+1:36:48
495097Raimo JääskeläinenKuopion SuunnistajatFIN3:55:45+2:11:22
505109Heikki LepistöHelsingin SuunnistajatFIN4:12:25+2:28:02
515079Heikki HeikkiläPudasjärven UrheilijatFIN4:25:37+2:41:14
525125Vilho PärnänenSonkajärven PahkaFIN4:41:19+2:56:56

H80 (3,2+2,9+2,7+3,2)

(Started 22, DNF 0, DNQ 2)

15152Tauno IlonenTampereen YritysFIN1:40:20
25157Pertti LaurilaEspoon SuuntaFIN1:44:46+4:26
35164Pentti PelkonenKeski-Karjalan RastiFIN1:53:20+13:00
45159Lauri MansikkamäkiKauhavan WisaFIN1:55:37+15:17
55151Eelis HautalaIisalmen VisaFIN2:06:17+25:57
65150Peo BengtsonSwedenSWE2:07:15+26:55
75156Heikki LahtiLeppävaaran SisuFIN2:16:35+36:15
85158Eero LiskiLounais-Hämeen RastiFIN2:16:44+36:24
95161Leo MårdOK KristinaFIN2:20:55+40:35
105153Paavo IssakainenSavon SuuntaFIN2:52:00+1:11:40
115172Erkki YlipelkolaLappajärven VeikotFIN3:00:41+1:20:21
125160Reino MononenSuomussalmen RastiFIN3:12:01+1:31:41
135155Matti KoivunenRasti-JussitFIN3:13:59+1:33:39
145163Kalevi OjajärviKuortaneen KuntoFIN3:28:06+1:47:46

H85 (2,4+2,3+2,4+2,2)

(Started 8, DNF 0, DNQ 0)

15174Kyösti JäppinenIisuFIN1:37:48
25177Erkki LättiLounais-Hämeen RastiFIN1:46:51+9:03
35178Armas OjajärviKuortaneen KuntoFIN2:01:54+24:06
45175Kauko KimpimäkiXYZFIN2:31:12+53:24
55182Veikko VaramäkiRasti-JussitFIN2:59:29+1:21:41

H90 (2,4+2,3+2,4+2,2)

(Started 3, DNF 0, DNQ 0)

15184Unto NyystiläLaihian LujaFIN2:35:35

H20B (6,9+5,5+6,1+5,4)

(Started 8, DNF 0, DNQ 0)

12855Ville JokelaSuunta-SepotFIN2:37:44
22858Alexander MylnikovRussiaRUS2:56:13+18:29
32857Peetu MattolaHaapaveden UrheilijatFIN3:05:40+27:56
42856Ilari LeppimäkiHiisirastiFIN3:16:23+38:39
52859Fabian NäfSwitzerlandSUI3:38:04+1:00:20

H18B (6,3+5,3+5,6+5,0)

(Started 31, DNF 0, DNQ 0)

12874Erno KähkönenHelsingin SuunnistajatFIN2:16:00
22886Mikhail TyulenevRussiaRUS2:23:41+7:41
32866Evgenii ElkinRussiaRUS2:25:57+9:57
42878Paavo PenttinenLahden Suunnistajat-37FIN2:29:10+13:10
52876Sami MiettunenIisuFIN2:31:31+15:31
62882Dmitry RyzhovRussiaRUS2:39:55+23:55
72885Aapo TanskanenIisalmen VisaFIN2:40:23+24:23
82887Coni MeiliSwitzerlandSUI2:41:42+25:42
92884Mikael SippoKangasniemen KalskeFIN2:43:57+27:57
102895Fedor ZaytsevRussiaRUS2:47:19+31:19
112868Arvi HyvönenOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:48:05+32:05
122893Waltteri VolotinenIlomantsin UrheilijatFIN2:48:24+32:24
132877Joni NissinenSK PohjantähtiFIN2:49:15+33:15
142879Matti RajalaKouvolan SuunnistajatFIN2:53:07+37:07
152891Simo VaittinenSomeron EsaFIN2:53:33+37:33
162883Joni SaarelaKeminmaan UrheilijatFIN2:56:56+40:56
172867Jaakko HallikainenKuopion SuunnistajatFIN2:57:18+41:18
182881Jussi RytkyHaapaveden UrheilijatFIN3:01:42+45:42
192872Lauri KoskelaRasti-JussitFIN3:03:32+47:32
202892Pyry VibergTurun SuunnistajatFIN3:11:39+55:39
212894Vadim VoronkovRussiaRUS3:14:50+58:50
222865Alexander BilanenkoRussiaRUS3:16:54+1:00:54
232873Johannes KurulaSK PohjantähtiFIN3:43:24+1:27:24
242869Jesse HärkönenEnonkosken UrheilijatFIN3:47:11+1:31:11
252871Sergey KomovRussiaRUS3:49:23+1:33:23
262880Stas RyabovRussiaRUS4:10:35+1:54:35

H16B (5,2+4,5+4,5+4,5)

(Started 64, DNF 2, DNQ 1)

13865Evgeny MukhinRussiaRUS1:37:49
23891Ivan ZolkinRussianRUS1:44:44+6:55
33889Sergey TyulenevRussiaRUS1:52:30+14:41
43874Evgeny PerevedentsevRussiaRUS1:52:47+14:58
53898Maxim VorobyevRussiaRUS1:54:11+16:22
63833Sasha AfoninRussiaRUS1:54:55+17:06
73832Linus HansénOK BotniaFIN1:55:57+18:08
83868Joona NisulaTeuvan RivakkaFIN1:58:59+21:10
93887Teemu SundströmHelsingin SuunnistajatFIN1:59:44+21:55
103877Kasperi ReijonenPorvoon UrheilijatFIN1:59:56+22:07
113841Vlad GrachevRussiaRUS2:00:30+22:41
123835Artem BolotovRussiaRUS2:06:31+28:42
133837Vitaliy FedorovRussiaRUS2:06:43+28:54
143880Antti SaarelaKeminmaan UrheilijatFIN2:06:49+29:00
153852Kalle KoivusaloIlomantsin UrheilijatFIN2:07:47+29:58
163890Aatu KorjaHiidenkiertäjätFIN2:11:45+33:56
173855Vyacheslav KosovecRussiaRUS2:12:35+34:46
183838Nikolay FilippovRussiaRUS2:12:47+34:58
193878Ville RemahlLahden Suunnistajat-37FIN2:14:22+36:33
203854Erno KoskenmäkiPorvoon UrheilijatFIN2:15:32+37:43
213851Ilya KislukhinRussiaRUS2:17:09+39:20
223870Antti NurmiLappeen RientoFIN2:18:41+40:52
233845Ilari HauhiaRasti-JussitFIN2:19:56+42:07
243858Jonne KunnasIF Sibbo-VargarnaFIN2:20:22+42:33
253885Paavo SimolaLounais-Hämeen RastiFIN2:21:41+43:52
263848Juho JohanssonOK OrientFIN2:22:01+44:12
273872Santeri OikkonenOunasvaaran HiihtoseuraFIN2:22:57+45:08
283873Rene PeltonenLappeen RientoFIN2:27:19+49:30
293850Joona KirmulaAngelniemen AnkkuriFIN2:28:16+50:27
303863Demian LesikRussiaRUS2:28:26+50:37
313882Mikko SalmiKuortaneen KuntoFIN2:36:32+58:43
323875Nikolay DmitrenkoRussianRUS2:36:55+59:06
333879Roope RuusuvuoriVakka-RastiFIN2:45:23+1:07:34
343859Konstantin KurilovRussiaRUS2:49:23+1:11:34
353883Eemeli SaukkonenPihkaniskatFIN2:54:47+1:16:58
363869Elmeri NumminenEspoon AkillesFIN2:55:18+1:17:29
373836Vladislav ChugunovRussiaRUS2:56:33+1:18:44
383892Matias Mäki-PetäysEspoon AkillesFIN2:56:37+1:18:48
393843Herman HagnäsOK BotniaFIN2:58:06+1:20:17
403860Niila LepolaLapin VeikotFIN3:18:42+1:40:53
413857Aleksey KudrinRussiaRUS3:20:12+1:42:23
423867Sasha NikolaenkovRussiaRUS3:21:04+1:43:15
433866Kimmo NiinimäkiLaihian LujaFIN3:24:09+1:46:20
443886Mikhail SmirnovRussiaRUS3:25:09+1:47:20
453864Heikki LohiRastihaukatFIN3:25:43+1:47:54
463840Alexey GalagurovRussiaRUS3:56:52+2:19:03

H14A (4,1+3,9+4,3+4,0)

(Started 102, DNF 4, DNQ 0)

13960Veeti OtsamoHelsingin SuunnistajatFIN1:23:53
23972Roni-Ville RissanenSonkajärven PahkaFIN1:31:44+7:51
33959Niilo OjanahoOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:32:13+8:20
43986Mitri TuomalaSuunta JyväskyläFIN1:35:28+11:35
53962Antti PasiKymin SuunnistajatFIN1:36:00+12:07
63900Mikko AholaKangasala SKFIN1:36:32+12:39
73934Daniel KoivistoKymin SuunnistajatFIN1:37:17+13:24
83988Akseli JulkunenLounais-Hämeen RastiFIN1:38:11+14:18
93907Andreas GustafssonSwedenSWE1:38:53+15:00
104000Aapo ViippolaOulun TarmoFIN1:38:55+15:02
113966Mikko PoutanenKokkolan SuunnistajatFIN1:40:31+16:38
123906Kirill GurlevRussiaRUS1:41:23+17:30
133904Rasmus EkströmMS ParmaFIN1:41:29+17:36
143964Konsta PiironenMS ParmaFIN1:43:03+19:10
153941Juuso LampinenHelsingin SuunnistajatFIN1:44:08+20:15
163914Miika HusuSK VuoksiFIN1:46:13+22:20
173945Elias LehikoinenEspoon SuuntaFIN1:46:51+22:58
183911Aleksi HellmanMS ParmaFIN1:50:19+26:26
193924Jeremias JoutsensaariKangasala SKFIN1:50:48+26:55
203998Otso WesterlundKooveeFIN1:51:38+27:45
213939Sakari KoskelaRasti-JussitFIN1:53:20+29:27
214001Pavel Yufanov-MishinRussiaRUS1:53:20+29:27
233999Lars VicariNaviFIN1:54:35+30:42
243949Eric LönnströmOK OrientFIN1:55:12+31:19
253915Pyry HyppöläSotkamon JymyFIN1:55:43+31:50
263951Verneri MattilaHelsingin SuunnistajatFIN1:56:27+32:34
273970Ville RehnLynxFIN1:56:31+32:38
283931Ville KinnalaTurun SuunnistajatFIN1:57:23+33:30
293903Sergey ChervotkinRussiaRUS1:57:45+33:52
303952Juho MäättäOunasvaaran HiihtoseuraFIN1:57:50+33:57
313955Oskari NiemiLappeen RientoFIN1:58:33+34:40
323943Mikko LaviKuopion SuunnistajatFIN1:59:34+35:41
333937Eemi KonttilaKooveeFIN1:59:51+35:58
343982Konsta SipiläinenSuunta JyväskyläFIN2:00:22+36:29
353946Juha LiljaTampereen PyrintöFIN2:00:46+36:53
363922Atte IsolähteenmäkiIkaalisten Nouseva-VoimaFIN2:02:10+38:17
373944Denis LebedevRussiaRUS2:02:22+38:29
383938Arttu KorpelaRasti 88FIN2:04:04+40:11
393981Alexander ShlapakovRussiaRUS2:05:16+41:23
403956Topias NiemiHelsingin SuunnistajatFIN2:06:41+42:48
413976Matias SalonenHelsingin SuunnistajatFIN2:07:10+43:17
423965Juho PousiVehkalahden VeikotFIN2:07:50+43:57
433902Daniil BotyginRussiaRUS2:08:23+44:30
443974Miska SaarnijokiTampereen PyrintöFIN2:12:07+48:14
453958Joose NurmelaKokkolan SuunnistajatFIN2:12:34+48:41
463901Axel AurénOK BotniaFIN2:13:35+49:42
473928Matti KemppainenHollolan Urheilijat -46FIN2:14:38+50:45
483940Ville LaaksoKalvolan KeihäsFIN2:15:07+51:14
493909Rasmus-Wille HankaniemiVesaisen PojatFIN2:15:41+51:48
503985Kalle TiittoRasTiimiFIN2:15:54+52:01
513929Lauri KetolaKooveeFIN2:16:12+52:19
523912Joona HolappaVesaisen PojatFIN2:16:23+52:30
533967Andrey ProzorovRussiaRUS2:16:34+52:41
543969Peetu RantalaKokkolan SuunnistajatFIN2:17:32+53:39
553942Otto LatvalaAlajärven AnkkuritFIN2:18:33+54:40
563930Ivan KhomyakovRussiaRUS2:19:07+55:14
573971Atte ReunanenTampereen PyrintöFIN2:21:51+57:58
583987Tuomas UusitaloEspoon AkillesFIN2:22:21+58:28
593918Sami HärkönenOulun TarmoFIN2:22:24+58:31
603919Santeri HölttäHyvinkään RastiFIN2:22:43+58:50
613925Fredrik KamppinenIF Sibbo-VargarnaFIN2:23:26+59:33
623983Pyry StevanderKuortaneen KuntoFIN2:24:24+1:00:31
633935Aleksei KondratievRussiaRUS2:24:55+1:01:02
643921Reetu InkiläKeuruun KisailijatFIN2:27:00+1:03:07
653913Eppu HonkanenRasti-PielinenFIN2:28:50+1:04:57
663963Linus PeltonenLappeen RientoFIN2:29:28+1:05:35
673977Topias SaranpääRasti-JussitFIN2:31:47+1:07:54
683920Islambek IbrayevKazakhstanKAZ2:33:59+1:10:06
693979von John SchoultzOK77FIN2:34:19+1:10:26
703989Egor LozitskiyRussiaRUS2:37:00+1:13:07
713957Veeti NissinenPuolangan RyhtiFIN2:37:51+1:13:58
723950Alexey MalovRussiaRUS2:41:56+1:18:03
733948Ruairi LongIrlandIRL2:41:57+1:18:04
743978Esa SavolainenPihkaniskatFIN2:45:23+1:21:30
753923Väinö JohanssonKalvolan KeihäsFIN2:49:16+1:25:23
763936Matte KontolaLapuan VirkiäFIN2:51:22+1:27:29
773961Antti PaasiTampereen PyrintöFIN2:51:52+1:27:59
783968Jan PuntschartSwitzerlandSUI2:55:27+1:31:34
793947Veikka LiljeströmOlavin RastiFIN3:06:03+1:42:10
803927Eero KelosuoSK VuoksiFIN3:13:47+1:49:54
813926Santtu KanervaSuunta-SepotFIN3:19:11+1:55:18
823973Evgeny RogovRussiaRUS3:23:54+2:00:01
833917Arttu HyyrynenKouvolan SuunnistajatFIN3:28:26+2:04:33

H13-14B (3,1+3,0+2,3+2,7)

(Started 47, DNF 0, DNQ 3)

15232Roman ZakharenkoRussianRUS1:07:54
25211Veikka LaaksoviitaSuomussalmen RastiFIN1:22:04+14:10
35210Elias KukkonenOulun TarmoFIN1:26:28+18:34
45222Artem PkinRussiaRUS1:30:40+22:46
55233Anton FedorovRussianRUS1:31:55+24:01
65234Dima SkopinskiyRussiaRUS1:36:18+28:24
75226Rasmus SalminenKouvolan SuunnistajatFIN1:41:23+33:29
85224Aleksi ReinivuoPaimion RastiFIN1:42:44+34:50
95212Santeri Latva-KäyräHyvinkään RastiFIN1:43:59+36:05
105228Matias ShnoroSonkajärven PahkaFIN1:50:03+42:09
115223Kalle PykyKiimingin UrheilijatFIN1:50:16+42:22
125190Joonas AlitaloOulunsalon VasamaFIN1:50:17+42:23
135220Otto PelkonenPellon PonsiFIN1:50:18+42:24
145215Jesper MehtäläHelsingin SuunnistajatFIN1:50:59+43:05
155199Petka HummelholmKalevan RastiFIN1:51:21+43:27
165201Jyri KankkunenSavon RastiFIN1:51:29+43:35
175205Alexey KlimentyevRussiaRUS1:52:31+44:37
185208Sergey KravtsovRussiaRUS1:53:22+45:28
195195Ivan GrigoryevRussiaRUS1:53:29+45:35
205229Ossi SirenRasti-NokiaFIN1:56:47+48:53
215203Artyom KhayrullinRussiaRUS1:58:17+50:23
225196Miika HalonenKoskelankylän RientoFIN2:02:26+54:32
235209Artemii KrupskiiRussiaRUS2:16:05+1:08:11
245189Henrik AaltioValkeakosken HakaFIN2:18:24+1:10:30
255225Niklas RontuAngelniemen AnkkuriFIN2:18:30+1:10:36
265194Matvey FedorovRussiaRUS2:22:14+1:14:20
275216Lenni MiikkiSK VuoksiFIN2:27:29+1:19:35
285231Artem StrukovRussiaRUS2:30:43+1:22:49
295204Kalle KinnunenSK PohjantähtiFIN3:11:08+2:03:14

H13A (3,4+3,1+2,8+3,0)

(Started 96, DNF 0, DNQ 3)

15253Niklas HeikkiläKouvolan SuunnistajatFIN53:03
25318Miika TalaHelsingin SuunnistajatFIN59:22+6:19
35278Lasse LaaksoSuunta JyväskyläFIN1:01:09+8:06
45303Eetu PohjaKooveeFIN1:01:48+8:45
55276Lassi KuvaRastivarsatFIN1:02:23+9:20
65294Vili MähönenTampereen PyrintöFIN1:02:51+9:48
75288Ville MannonenHelsingin SuunnistajatFIN1:03:28+10:25
85314Oskari SilvennoinenKalevan RastiFIN1:03:34+10:31
95290Pyry MattilaKouvolan SuunnistajatFIN1:04:32+11:29
105338Lasse ViiloTampereen PyrintöFIN1:05:22+12:19
115260Silas HutzliSwitzerlandSUI1:05:39+12:36
125325Eero TurkkiOlavin RastiFIN1:06:05+13:02
135244Henrik AsklöfLynxFIN1:07:04+14:01
145251Mattia GründlerSwitzerlandSUI1:07:41+14:38
155267Leevi KeronenTampereen PyrintöFIN1:07:44+14:41
165298Vesa NokkaRasti 88FIN1:07:48+14:45
175296Valtteri NiskaLapuan VirkiäFIN1:07:49+14:46
185285Vertti LepoSuunta JyväskyläFIN1:08:06+15:03
195328Daniil MelnitskyiRussianRUS1:08:45+15:42
205340Vili VirtanenEspoon SuuntaFIN1:10:45+17:42
215249Sebastian FingerroosPaimion RastiFIN1:11:05+18:02
225287Teppo LuukkonenKouvolan SuunnistajatFIN1:11:15+18:12
235315Markus SimonenKalevan RastiFIN1:11:22+18:19
245252Saku HakulinenVehkalahden VeikotFIN1:11:36+18:33
255306Topias RauhamaaKärkölän Kisa-VeikotFIN1:12:05+19:02
265265Arttu KaarioSuunta JyväskyläFIN1:12:46+19:43
275301Teemu OksanenIkaalisten Nouseva-VoimaFIN1:12:49+19:46
285307Mikael RautioEspoon SuuntaFIN1:14:04+21:01
295326Leevi RoineHiidenkiertäjätFIN1:14:30+21:27
305272Väinö KotroKymin SuunnistajatFIN1:14:45+21:42
315250Kirill GalaktionovRussiaRUS1:14:55+21:52
325339Vilppu ViinikainenEspoon SuuntaFIN1:16:01+22:58
335247Anton DovgalenkoRussiaRUS1:16:21+23:18
345274Iiro KurttilaNaviFIN1:16:24+23:21
355263Akseli JussinmäkiHalsuan ToivoFIN1:17:02+23:59
365241Fabian AebersoldSwitzerlandSUI1:17:05+24:02
375245Nikolay BabyevRussiaRUS1:17:13+24:10
385297Jere NissinenSK PohjantähtiFIN1:17:20+24:17
395271Joni KoskinenRajamäen RykmenttiFIN1:17:23+24:20
405246Corsin BoosSwitzerlandSUI1:17:42+24:39
415336Lassi VaismaaSuunta JyväskyläFIN1:18:07+25:04
425320Eemeli ToivanenHiidenkiertäjätFIN1:18:41+25:38
435262Jussi JalonenHämeenlinnan SuunnistajatFIN1:19:22+26:19
445282Benjamin LambergKeravan UrheilijatFIN1:20:00+26:57
455275Topi KuusistoLaihian LujaFIN1:21:44+28:41
465335Niko VaenerbergMäntsälän UrheilijatFIN1:21:58+28:55
475337Väinö VenetjokiKokkolan SuunnistajatFIN1:23:04+30:01
485257Teemu HirvikallioLuumäen RastiFIN1:23:40+30:37
495242Teemu AnttilaSuomusjärven SisuFIN1:23:54+30:51
505266Santeri KanervaNaviFIN1:24:24+31:21
515280Joona LaitinenKangasniemen Kalske